Agenda KIJKEN is KOOPELCLOECK £aatste betichten Siad en Omqeoinq. Tjalk bij Terschelling in nood. Zweedsch stoomschip seint S.O.S. De„Johan v.Oldebarnevelt" blijft buitengaats. Nog een schip in nood? Duitsch tankscheepje in moeilijkheden. Schip bij Texel in nood. De in nood verkeerende schepen. DE STORM VAN HEDEN. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, half acht, hoofdnummer Chineesch goud (sens.); hoofdrollen Gary Cooper en Made- leine Carroll. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matiree. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Onder twee vlaggen (sens.); hoofdrollen Ronald Colman, Claudette Colbert, Victor Mc. Laglen, Rosalind Russell Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Meryntje Gijzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong), hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. (Geprolongeerd). WoensdagmiddaB, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het complot der 7 (sens.); hoofdrollen Edmund Lowe, Contance Cummings. Extra: Het monster van Borneo. Toegang boven 18 jaar. 1 Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 27 October. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Het wederzij dsche huwelijksbedrog", door het gezelschap Jan Musch. Woensdag 28 October. 8 uur, Harmonie, concert Kamermuziek- vereeniging. 8 uur, Kapelkerk, herdenking kerkhervor ming; sprekers ds. Lingbeek van Voorthui zen en ds. Melchers van Heiloo. 8 uur, Harmonie, verg. Intern. Roode Hulp; twee sprekers, declamatie. Donderdag 29 October. 8 uur, Harmonie, V.a.r.a.-dansorkest o. 1. v. Theo Uden Masman; zang Albert de Booij. ochtend uit ÏJmuiden werd gemeld, is nog niet algemeen bekend, doch langzamerhand dringt het tot de visschersbevolking door: de „Sch 68" is vergaan voor ÏJmuiden De omvang van den ramp is beperkt, want gelukkig zijn tien van veertien opvarenden gered en reeds in ÏJmuiden binnengebracht. Doch naarg evreesd wordt, zijn er vifer Scheveningsche gezinnen in rouw gedom peld. Hoe de ramp geschiedde. Honderden hebben vanochtend van Umui- den's havenkant de tragische worsteling van den logger Sch. 68 in den mond van de haven gevolgd. Met ontzetting waren zij getuige van de ontknooping van het drama: den on dergang van het vaartuig. Een zucht van verlichting ging uit de me nigte op, toen men vernam, dat van de veer tien opvarenden negen man door de sleep boot „Nestor" en één man door de motor- reddingboot „Neeltje Jacoba" waren gered. Slechts één van de opvarenden, de matroos P. Kuit, is bij het zinken van den logger omgekomen. De andere slachtoffers, de schipper J. den Heyer, de stuurman W. B. Verbaan en de matroos P. Vink, waren reeds eerder over boord geslagen en verdronken. De logger, die gisteren was uitgevaren, moest spoedig door het noodweer terugkee- ren. Ontzettend waren de zeeën, die voort durend over het schip sloegen. Eenige mijlen uit de kust, ongeveer ter hoogte van den Brulboei, sloeg de brug, met allen, die zich daarop bevonden, van boord. De drie man nen, genoemde schipper, stuurman en matroos, verdwenen voor de oogen van alle opvarenden in de kokende zee. Maar ook voor de elf man, die zich nog aan boord bevonden, dreigde het groot ste gevaar, want men was door het ver liezen van schipper en stuurman en door het wegslaan van de brug, een prooi der golven geworden. Met de noodvlag in top kwam de logger naar de haven. Onmiddellijk nadat de kustwacht het noodsein had opgemerkt, waarschuwde deze het bureau Wijsmüller en de plaatselijke commissie der Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij, waarop de sleepboot „Nestor" naar het in nood verkeerer.de schip voer. Spoedig daarop ging ook de „Neeltje Jacoba" naar buiten. Toen de sleepboot bij het in nood verkee- repde vaartuig kwam, was het achterschip van den logger al geheel onder water. De opvarenden, die zich op dit gedeelte van het vaartuig bevonden, dreven in de wilde branding, die hen voortstuwde in de richting van de „Nestor", aan boord waarvan men reeds gereed stond de drenkelingen op te pikken. Het voorschip stak toen nog boven het water uit. Even nadat de drenkelingen aan boord van de „Nestor" waren gehaald, ging de logger ten onder en geraakten ook de andere opvarenden te water. Deze wer den eveneens gered. Onder de geredden was er één, dien men meer dood dan levend bin nen boord haalde. Deze dreef met een zwem vest in de haven. Inmiddels had ook de „Neeltje Jacoba" één man opgepikt, zoodat toen tien opvarenden gered waren. Het vier de slachtoffer was de matroos P. Kuit, die vermoedelijk onmiddellijk nadat de logger gezonken was, is verdronken. De man, die het laatst door de „Nestor" was opgepikt, was er slecht aan toe. Hij werd per zieken auto naar het St. Anthoniusziekenhuis over gebracht. De schipbreukelingen, die allen drijfnat en verkleumd waren, werden gastvrij op de „Nestor" ontvangen en zij werden in de ge legenheid gesteld zich bij de vuren te ver warmen. Onmiddellijk nadat de „Nestor" in de visschershaven was aangekomen, kon den zy aan wal gaan. Zij werden voorloopig opgenomen in het schaftlokaal „De Leeuw", waar zij van droge kleeren werden voorzien en het noodige voor hen gereed stond om hen weer op verhaal te brengen. Onder de drenkelingen bevinden zich eenige jongens van veertien h vijftien jaar. Het spreekt vanzelf, dat allen zeer onder den indruk waren van het gebeurde, niet het minst door het verlies van vier hunner makkers. De positie van het wrak. Omtrent de positie van het gezonken vaartuig kan nader ter waarschuwing van de scheepvaart worden medegedeeld, dat het wrak vast zit binnen de pieren van de bui tenhaven in de lijn op Noordpier naar zwarte ton nr. 1, maar dan ongeveer veertig meter naar de as van de haven toe. De mast steekt boven water uit. Alle loodsen zijn door den loodscommis- saris in kennis gesteld van de positie van het gezonken schip. De loodsboot blijft echter voorloopig, in verband met den nog altijd hevig woeden den storm, binnen. Tragische momenten. De reeder, A. den Duik Pzn., is he denochtend met zijn zoon per auto na?r ÏJmuiden vertrokken. Een beambte van den havendienst, die het huis achter den vuurtoren verlaat, wordt aangeklampt door een bejaarde vrouw, die hem met betraande oogen aankijkt, zonder iets te zeggen. „Ga maar naar huis, vrouw", zegt de beambte, „je zoon is gered". De tranen stroomden haar nu vrijelijk langs de wangen en nog steeds zonder iets te zeggen, tornt zij tegen den storm op, terug naar haar woning. Nog weten de verwanten van de slachtoffers het droeve nieuws niet. De reederij heeft ds. Veenstra gewaarschuwd, die de zware taak op zich heeft genomen, de droeve boodschap te gaan brengen. Opvarenden door de „Brandaris" gered. Men meldt ons uit Terschelling: De motorreddingboot „Brandaris" van de Noord- en Zuidhollandsche Redding maatschappij is uitgevaren om hulp te bieden aan een tjalk, welke benoorden Oosterend op Terschelling noodseinen heeft gegeven. Nader wordt hieromtrent gemeld: De reddingboot „Brandaris" is er hedenochtend omstreeks half twaalf in geslaagd de beide opvarenden van den bezuiden Oosterend op Terschelling in nood verkeerenden tjalk schipper Borst en een tweede persoon in vei ligheid te brengen. Het schip was vol wa*er geioopen. De tjalk onderhield een beurtdienst tusschen Amsterdam en Terschelling. Het Zweedsche stoomschip „Singoalla", groot 1420 ton, bevindt zich in moeilijken toestand veertig mijl Noordoost van het vuurschip Terschellingerbank. Het u. seint S. O. S. en verzoekt tevens sleepboothulp. In de nabijheid bevindt zich het Deensche s.s. „Sbjorg", terwijl inmiddels de sleepboo- ten „Holland" van Terschelling en „Sim- son" van Borkum zjjn vertrokken. Wij vernemen nader, dat dit schip inder daad aanvankelijk assistentie had verzocht, waarop de sleepboot „Holland" van de firma Doeksen te Terschelling uitvoer. In de na bijheid van de „Singoalla" gekomen, bleek het stoomschip evenwel geen prijs meer op hulp te stellen. Het schip, dat niet zinkende was, had de voormast verloren, doch ver keerde verder in goeden staat. Vermoedelijk zal het in staat blijken de reis zonder hulp te vervolgen. De „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomv. Mij. „Nederland", welke vanmid dag om twaalf uur te ÏJmuiden zou binnen komen, heeft geseind, dat het van heden ochtend acht uur af in verband met het stormweer op zee ligt bijgedraaid. De N.V. Stoomv. Mij. „Nederland" deelt mede, dat het m.s. „Johan van Oldenbarne- veldt" tengevolge van het slechte weer op de Noordzee op zijn vroegst morgenochtend om acht uur te Amsterdam zal arriveeren. Het juiste aankomstuur wordt nog nader bekend gemaakt. Drie mijl Noordwestelijk van den Nieuwen Waterweg nabij Hoek van Holland zendt een groot stoomschip noodseinen uit. De sleepboot „Witte Zee" en den mo torreddingboot zijn naar het schip ver trokken. Nader wordt gemeld: Het Duitsche stoomschip „Schwabe" is hedenmorgen in den mond van den Waterweg gestrand. Sleepbooten zijn ter assistentie vertrokken. Omstreeks kwart over tien zyn te ÏJmui den noodseinen opgevangen van het Duit sche tankbootje „Grete Glad", dat dertien mijl van de haven van ÏJmuiden ten gevolge van het wegslaan van het roer in nood ver keert. Ook over den toestand van dit schip konden wij geen nadere bijzonderheden te weten komen. Geheimzinnige vuurpijlen gesig naleerd. Hedenochtend werden door den wachter van den vurtoren Eierland op den Noord punt van Texel vuurpijlen gesignaleerd, komende uit de richting van den Vliehors. Ook op andere plaatsen zijn vuurpijlen waargenomen. Van Vlieland af heeft een commissaris van e Noord- en Zuid- Hollandsche Redding Maatschappij een on derzoek ingesteld, echter zonder resultaat, zoodat men voor een raadsel stond. Tot dusverre zijn geen nadere berichten ont vangen. Sleepbooten ter assistentie. Omtrent den toestand van het s.s. „Schwabe' 'van den Norddeutschen Lloyd, dat vanmorgen in de monding var den Waterweg is gestrand, vernemen wy, dat er geen direct gevaar voor schip en op varenden bestaat. De bemanning blijft aan boord. Voorts bevindt zich bij het lichtschip Maas het uit Hamburg afkomstige s.s. „Kurthartwig Siemers" in nood. Het schip meet ruim 1100 bruto register ton. De sleepbooten „Witte Zee" en „President Wiersma" zijn in de nabyheid. Uit Den Helder is bericht ontvangen dat het Duitsche s.s. „Norburg" dat zich ter hoogte van Terschellingerbank bevindt, S. O. S.-seinen heeft uitgezonden. Blijk baar zijn de luiken door den storm inge slagen. Ter assistentie van dit schip, dat 2300 bruto register ton meet, is de motor reddingboot „Brandaris" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. uitgeva ren. De „Norburg" vraagt assistentie. Inzake het by Terschellingerbank in nood verkeerende Duitsche stoomschip „Norburg" vernemen wy nog nader, dat le luiken 1 en 2 tengevolge van den storm zyn ingeslagen. Het schip maakt water. De sleepboot „Holland' van de firma Doeksen te Terschelling is ter assistentie uitge varen. Gevaar voor stranding van de „Grete Glad Nader wordt gemeld: Het Duitsche tankscheepje „Grete Glad", dat reeds den geheelen ochtend ochtend noodseinen geeft op korten afstand van ÏJmuiden is langzamerhand in een zeer gevaarlijke positie gekomen. De sleepboot „Witte Zee", welke van Hoek van Hollond was uitgevaren naar de „Grete Glad", is terug geroepen om hulp te verleenen aan een ander Duitsch schip, de „Kurt Hartwig Siemers", dat zooals gemeld, bij den mond van. den Nieuwen Waterweg in nood ver keert. Daar er in ÏJmuiden geen krach tige zee-sleepbooten beschikbaar zyn, kan men de „Grete Glad" geen hulp bieden, zoodat de kans zeer groot is, dat dit schip zal stranden. Hedenmiddag om twee uur bevond de tankboot zich tien mijl ten zuiden van ÏJmuiden. De „Neeltje Jacoba" had tijdens de red dingswerkzaamheden van hedenochtend een defect gekregen aan den schroef, door dat een gedeelte van de vleet van den gezonken logger er verward in was ge raakt. In den loop van den middag was de „Neeltje Jacoba" weer hersteld. Zij wordt gereed gehouden om uit te varen naar de „Grete Glad". (Ongecorrigeerd). ZITTING TWEEDE KAMER. Nieuwe Pachtwet. Hedenmiddag om 2 uur vergaderde dc Tweede Kamer. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht. De minister van justitie, de heer Van Sch ai k, vervolgt zyn rede. Over het al gemeen is de persoonlijke verhouding tus schen pachter en verpachter in Nederland goed. Dat doet echter niets af aan de wen- schelijkheid eener nieuwe wettelijke rege ling. Al jaren is aangestuurd op zoodanige regeling. De voorgestelde regeling nu zal niemand ideaal vinden. Maar we moeten toch zien, iets te bereiken. Spr. hoopt da; ook de Kamer verschillende bezwaren ove* het hoofd zal zien. De hoofdlijnen van het wetsontwerp handhaaft spr. AUTO DOOR DEN STORM IN EEN SLOOT GEREDEN. De vijf inzittenden gered. Gisteravond is tijdens stormweer de heer B. uit Heerenveen met zijn auto, waarin vyf personen, allen afkomstig uit Heerenveen. waren gezeten, te Oldeholtpa tengevolge van een rukwind in een sloot gereden. De inzit tenden wisten zich gelukkig spoedig te be vrijden. Twee dames, die lichte verwondin Ren hadden opgeloopen, zijn per taxi naar huis vervoerd. Later bleek echter, dat mej. L. zulke ernstige inwendige kneuzingen had opgeloopen, dat zij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De anderen waren er met enkele onbeteekenende schrammen en den schrik afgekomen. TWEE LOGGERS DE SCHEVENING SCHE HAVEN BINNENGELOOPEN. Zy hadden met zwaar weer te kampen. Tijdens een hevigen West-Zuidwester storm zyn hedenmiddag de motorlogger „Sch 81", schipper J. den Heyer en de „Sch 200', schipper P. Lagas, de Scheve ningsche haven binnen geloopen. De „Sch 200" verliet gistermiddag gelijktijdig met den verganen logger, de „Sch 68" de haven van ÏJmuiden. Zoowel de „Sch. 81" als de „Sch. 200" had den het zwaar te verantwoorden en waren met haring geladen. Hooge zeeën rolden over het dek. De „Sch. 81" kreeg stuk wa ter, zoodat de scheepssloep uit de stelling vloog. De reddingsboot „Zeemans Hoop" lag in de buitenhaven de schepen op te wach ten, om zoo noodig hulp te verleenen. Duizenden belangstellenden keken op den wal toe. S.S. „SCHWABEN" VLOTGEBRACHT. Hedenmiddag te ruim drie uur zijn vyf sleepbooten van L. Smit en Co.'s Internatio nale sleepdienst, de „Blankenburg", „Maas" „Achilles", „Minerva" en „Hector" er in ge slaagd het Duitsche s.s. „Schwaben" van den Norddeutscher Lloyd uit zijn benarde positie te bevrijden. De „Schwaben" stoomt momenteel op naar Rotterdam. DE „KURT HARTWIG SIEMERS" OP WEG NAAR HOEK VAN HOLLAND. Hedenmiddag om 3 uur is de sleepboot Witte Zee" van L. Smit en Co.'s interna tionale sleepdienst er in geslaagd een tros over te brengen op de „Kurt Hartwig Sie- mers". De sleep zet thans koers naar Hoek van Holland. DE STORM IN ZIJN TEUGLOOZE VAART Lading cokes door stormvlaag gegrepen. Vanmorgen heeft de storm een ongeluk veroorzaakt In de Bartholomeus Ruloffs- straat te Amsterdam. Toen de chauffeur van een hoog met zakken cokes beladen vracht auto, van de Bronckhorststraat komende, den bocht naar genoemde straat nam, werd de lading door een hevige windstoot gegre pen, met het gevolg dat een zestiental zak ken cokes op straat vielen en vier mannen, die boven op de lading zaten, den val medemaakten. Twee van hen bleken onge deerd te zijn, van de beide anderen was er één met zyn schouder op den trottoirband terechtgekomen, terwijl de andere zijn knie ernstig bezeerd had. Beiden zijn naar het O. L. Vrouwegasthuis te Amsterdam ver voerd. Laatstgenoemde kon, na daar behan deld te zijn, naar huis worden gebracht, de andere is voor nader onderzoek voorloopig in het ziekenhuis gebleven. Twee rijwielen, die op de lading hadden gelegen en ook op straat terecht waren ge komen. waren ernstig beschadigd. "^GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 28 October tot en met Dinsdag 3 November de volgende kleuren bons gel dig zijn: Margarinebonnen: oranje kleur. Gehaktbonnenblauw met roode streepen. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Alkmaar. 27 Oct. '36 VAN ZIJN FIETS GEVALLEN. Met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd. Hedenmorgen wilde de heer H., die met zijn rijwiel op het Verdronkenoord reed, plotseling uitwijken voor een meisje, dat voor zijn fiets sprong. Door de te snelle manoeuvre kwam de heer H. even wel te vallen en bleef bewusteloos op straat liggen. Toesnellende bewoners hebben den heer H. opgenomen en hem de eerste hulp verleend, doch het bleek spoedig, dat overbrenging naar het Cen traal Ziekenhuis noodzakelijk was. Naar wij nader vernemen, heeft de heer H. een zware hersenschudding opgeloopen en is nog steeds buiten bewustzijn. ONGEVAL IN TIMMERMANSWERK PLAATS TE HEER-HUGOWAARD. Gistermiddag was de timmerman J. Bok aan den arbeid in de werkplaats van den heer P. Bok aan den Jan Glijnisweg te H.H.-Waard. Plotseling viel een stapel hout naar beneden. J. B. raakte hieronder geheel bedolven en werd met gebroken arm en inwendige kneuzingen naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Hedenmorgen was zyn toestand redeüik wel. 40-JARIG JUBILEUM. Onze collega, de heer L. Obdam, her dacht heden het feit waarop hij vóór 40 jaar zich voor de eerste maal naar de Arrondissements-Rechtbank begaf, om voor het destijds door hem uitgegeven weekblad „De Alkmaarder" rechtbank verslagen te maken. De oudere Alkmaarders zullen zich nog wel herinneren hoe hij met de hem eigene stijl gedurende een 13-tal jaren belang stelling voor dit blad wist te wekken. Als goed katholiek zette hij de uitgave van dit blad stop, toen vóór 27 jaar van r.-k. zijde het blad „Ons Blad' (thans het Noord - Hollandsch Dagblad) werd opgericht. Zijn functie van rechtbankverslaggever bleef hij getrouw door voor verschillende bladen de verslagen van de zittingen te leveren. In tal van zittingen was hy de eenige die voor het publiek aanwezig was en daar door de zittingen aan de door de wet ge wilde openbaarheid deed beantwoorden Daardoor is de heer Obdam bij de recht bank kind in huis geworden. Zijn beschei denheid (als criticus is hy allesbehalve be scheiden, doch als persoon drong hy zich nimmer op den voorgrond) bracht mede. dat wij als collega's pas heden achter dit voor hem heugelijke feit kwamen, toen hy n.1. in de veldwachterskamer een sigaartje ronddeelde. Daardoor kwam ook de substituut-offi cier van justitie achter deze bijzondere ge beurtenis, die zich daarop haastte hem zjjn gelukwenschen aan te bieden. Op deze plaats willen wij ook gaarne onze gelukwenschen aanbieden aan den collega, die ook vele jaren voor onze 'ourant de lezers op de hoogte heeft ge houden van de zaakjes welke voor de Alkmaarsche rechtbank werden behandeld. BOTSING. Omstreeks 12 uur gistermorgen ontstond op den Kennemerstraatweg naby de Kooi- meerlaan een aanrijding tusschen een vracht auto, met zand beladen, en een bakkers handwagen. Van de auto werden verschil lende onderdeden beschadigd, terwijl het deksel van den handwagen werd vernield en de kruk afbrak. De bestuurder van de auto zou by het inhalen te laat hebben ge remd. Na de aanrijding kwam de auto tegen een boom terecht. De broodbezorger voelde zich na de aanrijding niet geheel wel en heeft zich naar zijn woning begeven om zich aldaar onder dokters behandeling te stellen Tegen den bestuurder van de auto is door de politie proces-verbaal opgemaakt. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 27 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,4 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 722,3 m.M. te Skudesnaes. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 28 October: Stormachtige tot krachtige, later tijdelijk afnemende noordwestelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring; waarschijnlijk nog regen of hageh buien; aanvankelijk veel kouder. Bultenlandsch weeroverzicht. Storm zal nog vandaag afnemen De verschillende depressies hebben zich oostwaarts verplaatst en een diepe depressie aan de noordkust gevormd, met standen on der 725 m.M., die snel oostwaarts trekt en door flinke drukstijgingen in het westen en noordwesten gevolgd wordt. Zware wester tot noordwester storm waait over de Brit- sche eilanden, het Kanaal, de Noordzee en noord-Duitschland, vergezeld van regen- en hagelbuien. Krachtige winden waaien tot in midden-Frankryk, alleen de Rivièra heeft nog rustig weer en in oost-Frankrijk valt nog regen. In zuid- en oost-Du itschland valt veel regen by krachtigen tot stormachtigen zuidwestelyken wind. De temperatuur is daar tot ver boven normaal gestegen. Ook Scandinavië is geheel onder depressie-in vloed, de vorst is er bijna verdwenen en vooral in Zweden valt regen. De koude luchtstroom, die thans van IJsland nadert, zal guur weer met regen- en hagelbuien veroorzaken. De stormachtige noordweste- lyke winden zullen geleidelijk afnemen en daarna gaan krimpen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen er andere voertuigen van 17.10 uur tot 620 uur licht op. KOFFER AANGESPOELD. Aan het strand te Egmond aan Zee ii een bruine hutkoffer aangespoeld. De kof fer bevatte drie stuurmansunifornm' en verder onderkleeding en ander lijfgoed. Verder was er in de koffer geen enkele aanduiding omtrent de herkomst Alleen vond men er een Grieksche courant in. Vermoedelijk is de koffer dus afkomstig van het Grieksche stoomschip Okeania, BEGRAFENIS J. VAN *T WOUD. Men schrijft ons: Gisteren had de begrafenis plaats van den heer J. v. 't Woud, alhier overleden. Ondanks het ongunstige weder waren meer dan 200 menschen opgekomen om de laatste eer te bewijzen. Verscheidene schoone kransen dekten de baar, o.a. van oud-leerlingen. Onroerend was, dat de viool met strijkstok, die de overledene zoo vele jaren gebruikt had, op de baar en aan de groeve lagen. Hierin lag zeker een tref fende symbolische gedachte. In 't sterfhuis sprak ds. Ruys over Openb. 21 en aan 't graf vertolkte hy de gevoelens van velen jegens den geliefden ontslapene. Gezongen werd door alle aanwezigen, dis rond de groeve stonden geschaard, Psalm 116, vers 1. Voorts voerden het woord de heer A. G. Visser van ÏJmuiden en de heer F. Helsdingen, laatstgenoemde als penning meester der Evang. gem., als secretaris der „Goede Tempelbouwers" en als vriend. De zoon, de bekende K.R.O.-dirigent, de heer M van 't Woud, dankte voor de laatste eer, zijn vader bewezen. INSTRUCTIE TEGEN RIJKSVELD WACHTER TE BROEK OP LANGENDIJR GEOPEND. Zooals wy reeds meldden is de instructie geopend tegen den brigadier der rijksveld- wacht v. d. B., die, naar men zich zal herin neren, eenigen tyd geleden te Broek op Lan gend yk een jongmensch heeft doodgescho ten. Als rechter-commissaris treedt op Krabbe; mr. van der Feen de Lille zal ne openbaar ministerie waarnemen. DE BURGERIJSCLUB EN DE LIEFDADIGHEID. De secretaris van den Armenraad schry ons: De weerprofeten voorspellen een streng winter; we zullen hopen, dat zij °n8*^ krijgen, maar de kans is toch zeker g dat de voorspelling zal worden bewaar De Burgerjjsclub heeft daarom gely». zy voor den wintervoorraad gaat z°rgen- Deze dagen worden lidmaatschapska aangeboden. Men kan zelf bepalen we zin van zijn gave kan genieten, wan dc kaart zit een bon en die bon gec het gezin van de keuze van het lid rec een flink stuk spek, een prachtig 8 en brood, een zak heerlijke groene cru'ujj. een zak prima rijst, terwijl er nog ve lende verrassingen aan toe worden ge zooals brandstof enz. hun Het vorig jaar kwamen 500 8ez'niV~ gaven halen, en U moet eens zien, 0 wordt uitgereikt, met tact en met veei gevoeligheid. - en Wie geen lid is steune deze vereenigw» wie lid is blijve lid ervan Secretaris heer J. Jonker Czn., Verdronkenoora alhier.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2