^Binnenland Spoct Herstel der Duitsche monarchie Merkwaardige geruchten. Hitier zou er over denken. De Socialistische partij in België. ontploffing in een confectie fabriek. 2es dooden bij een spoorweg ongeluk. De ramp van de „Van der Wijck". Bioscoopkwestie in acht plaatsen Politieke vechtpartij in Utrecht. Vergadering van „De Dageraad" door N.S.B.-er8 verstoord. Branden. Langs de N.h.V.B.-velden. Het Panische blad „Information" heeft van 4jn correspondent te Bern een telegram ontvangen, waarin o.m. gezegd wordt: In gewoonlijk over Duitsche zaken goed Ingelichte kringen wordt beweerd, dat de nuitsche rijkskanselier den laatsten tijd veel gedacht heeft over de gevaren, die voor het H;tler-regime in Duitschland zouden kun nen ontstaan, ingeval de ernstige binnen- landsche moeilijkheden, waaraan Duitsch land thans het hoofd moet bieden, een scherpere wending zouden nemen. Teneinde het regime te schragen, het hechtere bases te geven, welke meer ver ankerd zouden liggen in de traditioneele psychologie van de Duitsche massa, en om zijn eigen positie voor het leven te ver stevigen, zou Hitier denken over een herstel der monarchie". Het telegram zet dan verder uiteen, dat Hitier daarbij aan het voorbeeld van Italië zou denken en dat hij zijn keuze zou hebben laten vallen op het huis BrunswijkLuene- burg. De chef van dit huis is thans Enest August Christian Georgee, geboren in 1887. De buitenlandsche politiek. Het congres van de Belgische socialis tische partij neeft een motie aangenomen, na wijziging van den oorspronkelijken tekst, waarin o.m. gezegd wordt: Het congres constateert, dat er nooit sprake is geweest en nooit zal zijn van een terugkeeren naar de neutraliteit, evenmin als van een in gebreke blijven ten aanzien van de Locarno-verplichtingen. Met uit sluiting van ieder militair bondgenootschap moet binnen het kader van den Volkenbond een politiek gevoerd worden van volkomen onafhankelijkheid. Zonder vooruit te loo- pen op de preciseeringen of beperkingen, die kunnen worden aangebracht in de ver plichtingen van België jegens de Locarno- jnogendheden ter gelegenheid van de herzie ning dezer accoorden, spreekt het congres den wensch uk, dat de autonomie van België niet tot uitdrukking komt door een passieve houding. Integendeel moet het Volkenbonds handvest versterkt worden door een krach tige actie, moet de collectieve veiligheid, de wederzijdsche bijstand, de getrouwe uit voering van internationale verplichtingen en de solidariteit tot ontwikkeling worden ge bracht. De Spaansche republikeinen be groetende, verklaart het congres, dat het niet mogelijk is neutraal te blijven tusschen de democratie en haar aanvallers. Er wordt een plicht tot solidariteit vervult, wanneer men actieve, sympathie betoont jegens hen, die voor de democratie en de vrijheid strijden. Voorts vraagt het congres de regeering gelijkheid van militaire dienstverplichtin gen m te voeren en de oorlogsindustrie te nationaliseeren. Het wenscht de regeering geluk, Zondag energiek de orde te hebben gehandhaafd door de „belachelijke klucht" der rexisten te hebben onderdrukt. In den loop van de besprekingen van het congres heeft minister Spaak nog eens een nadere uiteenzetting gegeven van zijn vroegere verklaringen. Spaak blijft aanhan ger van de collectieve veiligheid, maar wil niet op dit principe alleen de veiligheid van België grondvesten. België heeft nooit ver dragen, die het had onderteekend, ver- Kheurd. Het zal ze in acht nemen tot ze vervangen zijn docr duidelijke teksten. Spaak voegde hieraan nog toe, dat België den Volkenbond niet wilde verlaten. NA DE REIS VAN CLANO. De mogelijkheden van een nieuw Locarno. In de „Giornale d' Italia" geeft Virgio Gayda bevestiging van de reeds door de Italiaansche bladen gepubliceerde bijzon derheden over de resultaten van de Ber- Uinsche besprekingen voor de publicatie van slotcommuniqué. Wat de Locarno-aange- «genheid betreft, verzekert Gayda, dat, Wanneer dit verdrag weer van kracht moet worden, dat slechts zou kunnen geschieden jja een strikten terugkeer tot de voorwaar den van 1925, d.w.z. zonder deelneming van jjusland en zonder een luchtpact „voor het oorden", waarvan sprake is geweest tus sen Duitschland, Engeland en Frankrijk, uitsluiting van Italië. Ten aanzien van den Volkenbond consta- J** Gayda, dat Duitschland en Italië op et oogenblik een gelijke houding aanne- Maar, aldus voegt hij hieraan toe, ®I'ë zal later, op het geschikte oogenblik, *®n besluit nemen over zün definitieve hou ding". Tenslotte schrijft Gayda over de Spaan- "'be kwestie: „De regeering van Burgos m°et worden erkend, zelfs in haar tegen- woordigen politieken vorm". t <^isterav°nd zijn in een confectiefabriek hei?CUgersdorf i11 Saksen door onopge sierde oorzaak verscheiden benzine- p bs ontploft. Het dak werd in de hoogte geworpen, terwijl in het gebouw een hrot Verwoesting werd aangericht. Er r: een felle brand uit, die echter binnen o uur bedwongen kon worden. Men dat de ontploffing slachtoffers eeit geëischt. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Wa^ti Focsani in Roemenië is de laatste °n van een personentrein ontspoord. 8ekomPerSOnen zÜn bierbij om het leven Hulde aan hen, die de redders waren van zoovelen. Het hoofdbestuur van het helden der-zeefonds „Dorus Rijkers" verzoekt plaatsing van den volgenden oproep: „Het is niet overdreven te zeggen, dat heel Nederland is opgeschrikt door de tijding van de verpletterende ramp, welke het K. P, M.-schip „Van der Wijck" heeft getroffen. De berichten omtrent deze ramp bevingen ons niet alleen met innig mededoogen met de omgekomen pas sagiers en hun nagelaten betrekkin gen, maar ook met eerbiedige bewon dering voor den held Uytermerk, aan wien velen hun leven te danken heb ben en die als slachtoffer van zijn in tens plichtsgevoel is ten onder gegaan. Het sober verslag van de redding der schipbreukelingen deed ons een zucht van verlichting slaken, toen bleek, dat 15 Europeesche, 130 inlandsche passagiers en de etat-majór waren gered. Het verslag «egt, dat behalve de beman ning der Dorniervliegtuigen schitterend reddingwerk is verricht door de vis- schersbevolking van Dessa Brondong. De assistent-resident van Lamongan verze kert, dat zonder hun hulp het aantal om gekomenen aanzienlijk grooter geweest zo\\ zijn. De prauwen der inlanders Kasli- bin, Troenoredjo, Mardjiki en Modwie hebben 145 schipbreukelingen aan wal ge bracht. De schipbreukelingen, in doodsnood verkeerende zonder reddingmiddelen en omgeven door haaien, moesten eerst het vreeselijkste moment meemaken van het op 100 meter voorbij varen van de „Plan cius", toen eindelijk na vele angstige uren de brave visschers in aantacht waren. Wij kunnen ons niet voorstellen, welke gevoelens hen toen moeten hebben be stormd. Ons bestormt voorzeker een gevoel van innige dankbaarheid voor het behoud van zoovele menschenlevens. Daar het zoo zelden voorkomt, dat scheepsrampen van grooten omvang in Indië plaats hebben en schipbreukelingen, doordat zij tevens dren keling zyn, zoo snel mogelijk moeten wor den gered, geeft deze gebeurtenis het hoofdbestuur van het Dorus Rijkers-fonds aanleiding om een beroep te doen op de Nederlanders in het moederland voor het afzonderen van een kleine gave voor de arme visschers van de stille Dessa Bron dong. Hier is een gelegenheid om ons gevoel, van innige dankbaarheid in saamhoorig- heid uit te spreken en onzen jongeren broeder in de Oost te doen meegevoelen, dat wij, Nederlanders, de betoonde menschlievendheid hoog waardeeren en met liefde een lichtsignaal willen werpen op het kommervol bestaan varr den armen Javaanschen visscfiérman. De assistent-resident van Lamongan zal aangeschreven worden en zeer zeker ge negen zyn dit blyk van waardeering in ontvangst te nemen en naar behoefte en billijkheid te verdeelen. Mochten de giften in belangrijke mate binnen vloeien, dan zal overwogen wor den om na aftrek van de te verdeelen gel den een afzonderlijk fonds te stichten voor de belooning en aanmoediging van redders bij scheepsrampen in Indië. Het hoofdbestuur van het Dorus Rijkers fonds verwacht, dat even spontaan als de leden der kamer van afgevaardigden van Urugay na de ramp van de „Principessa Mafalda", welker schipbreukelingen on der leiding van kapitein Smolenaars zijn gered, onderling 1274 bijeen brachten voor de Nederlandsche redders in steun bij v?t D. R.-fonds, en de Nederlanders 'e Benuos Aires 570 hiervoor inzamelden, thans het Nederlandsche volk een flink bedrag zal geven voor de Javaansche red ders te Brondong. Zij, die onze pogingen willen steunen met een geldelijke bijdrage worden beleefd verzocht hiervan te doen blyken aan het adres van het secretariaat D. R.-fonds, Koninginnegracht 90, den Haag. onder motto: „Ramp van der Wyck" of „Redders te Brondong". Het postgironummer is: 21602, den Haag". Wethouders bespreken een uniforme heffing boven twintig procent. Zooals bekend, heeft de Nederlandsche Bioscoopbond den laatsten tijd zich daad werkelijk verzet tegen de pogingen van verschillende gemeentebesturen om de vermakelijkheidsbelasting voor de bios cooptheater hooger dan twintig pet. op te voeren. In Groningen, Venlo, Hilversum en andere gemeenten heeft men zelfs langdurig de bioscoopthater gesloten om dit verzet kracht bij te zetten. Het resul taat van deze acties is gunstig voor den Nederlandschen Bioscoopbond uitgevallen. Thans staat ook te Haarlem een derge lijke actie voor de deur, wanneer althans de Kroon het raadsbesluit bekrachtigt, waardoor de vermakelijkheidsbelasting uitsluitend voor de bioscopen van 20 op 25 pet. wordt gebracht. Zooals men weet, hebben Gedeputeerde Staten van Noord- Holland ten opzichte van dit raadsbesluit reeds een gunstig advies aan den Kroon uitgebracht. Het is dus lang niet onwaar schijnlijk, dat de Nederlandsche Bioscoop bond weldra genoopt zal zijn aan zijn voornemen gevolg te geven om ook te Haarlem de bioscopen te sluiten, teneinde door een dergelijke actie de belastingver- hooging te trachten tot staan te brengen. Naar wy vernemen, hebben deze acties reactie opgewekt. Er zijn namelijk bespre kingen gevoerd tusschen de wethouders van een achttal der grootste gemeenten in ons land, teneinde te komen tot een uni forme heffing der vermakelijkheidsbelas ting voor de bioscopen, welke in ieder ge val boven de 20 pet. zou uitgaan. De be sprekingen over deze niet zoo eenvoudige zaak worden nog voortgezet. Het is begrijpelijk, dat, wanneer de Ne derlandsche Bioscoopbond zyn actie op acht fronten tegelijk zou moeten voeren, de kracht en het uithoudingsvermogen een woordje gaan meespreken. De gemeenten zouden in dit geval een krachtproef for- ceeren, die aan den Nederlandschen Bioscoopbond zware eischen zal stellen. De afdeeling Utrecht van de Vrijden- kersvereeniging „De Dageraad" had voor gisteravond een vergadering be legd in het N.V.-gebouw aan de Oude gracht te Utrecht. Drie sprekers zouden in deze bijeenkomst het woord voeren. Het is echter anders geloopen. Aanvankelijk was alles rustig, de eerste spreker kon ongehinderd zyn betoog beëin digen. De tweede spreker was mr. Simon de Jong, die, zooals bekend is, deel uitmaakt van de communistische party „Nederland". Mr. de Jong was nog maar kort aan het woord, toen plotseling een hevig tumult ont stond. Eenige tientallen N.S.B.-ers, die zich onder de vergaderden hadden gemengd, be gonnen opeens te werpen met rotte eieren, tomaten, voetzoekers en andere projecten, om ten slotte het podium, waar het bestuur der afdeeling en de sprekers hadden plaats genomen, te bestormen en er alles kort en klein te slaan. Met de onderdeelen van de vernielde meu belen keerden de aanvallers zich toen tegen de vergaderden. In de zaal werd daarop een hevige strijd gevochten, waarbij enkele per sonen danig werden toegetakeld. De politie, die in burgerkleeding in de zaal aanwezig was, trachtte eerst nog de orde te herstellen, doch toen spoedig bleek, dat dit onmogelijk was, werd de geheele vergadering uiteen gejaagd en de zaal ont ruimd. De N.S.B.-ers trokken in de autobus, waar mede zij uit Amsterdam gekomen waren, weer naar de hoofdstad terug. De Utrecht- sche politie had inmiddels haar Amsterdam- sche collega gewaarschuwd en het gevolg was, dat de bus met de dertig personen in de Linnaeustraat te Amsterdam werd aange houden en de „heeren" met het rood-zwartc insigne het politiebureau aan deze straat werden binnengebracht. Hier zijn hun namen genoteerd en vervolgens zyn zij heenge zonden. De Utrechtsche politie zal van deze namen op de hoogte worden gebracht, zoo dat deze de aanvallers een verhoor zal kun nen afnemen. KONINKLIJKE'FAMILIE GAAT VAARTOCHT MAKEN OP DE „DE RUYTER". De tocht op 4 November vastgesteld. H. M. de koningin, H. K. H. prinses Ju- liana en Z. H. prins Bernhard zullen op 4 November a.s. een vaartocht met Hr. Ms. „De Ruyter" maken, waartoe zy om onge veer 11.20 uur te IJmuiden zullen embar- keeren. Hr. Ms. „de Ruyter" zal, na ver schillende vaaroefeningen te hebben gehou den, te ongeveer 14.45 uur ter reede van Texel ten anker komen. Het debarkement van de hooge gasten zal te den Helder plaats hebben om 15.15 uur per motorsloep van Hr. Ms. „de Ruyter" of, by ongunstig weer, met Hr. Ms. „Mercur", welk schip zoo noodig ter reede gereed zal liggen. Hr. Ms. „de Ruyter" brengt by het ver laten van het schip door H. M. de koningin de voorgeschreven eerbewijzen, waartoe o a. een saluut van 35 schoten behoort. Het hooge gezelschap zal ongeveer half vier des middags landen in de haven van het Nieu- wediep voor het directiegebouw, alwaar een eerewacht van het corps adelborsten eerbewijzen zal brengen. Na inspectie van genoemde eerewacht gaat de koninklijke famile per auto rechtstreeks naar het sta tion, teneinde met den trein van 15.55 uur te vertrekken. Bij het stationsgebouw zullen door 'n eere wacht bestaande uit honderd mariniers en de stamuziek der koniklijke marine eerbewij zen worden gebracht. Gedurende het oponthoud van Hare Ma jesteit in de stelling van den Helder zullen de schepen worden gepavoiseerd. PRIJZEN VAN SPIJSVETTEN VERLAAGD. Verhooging weer ongedaan gemaakt. Naar het „Hbld." verneemt hebben de groote producenten van spijsvetten reeds na één week besloten, de vier centen prijsverhooging per kilo, gevolg van de gulden-depreciatie, (waardoor de inge voerde grondstoffen duurder werden) weer te laten vallen. Tevens verneemt het blad, dat minister Deckers heeft besloten, voorloopig niet zijn goedkeuring te hechten aan de z.g. Vetconventie. DE STAKENDE STUDENTEN. Minister wacht op rapport. Zooals men weet, zyn Zaterdag j.1. twee honderd tweede-jaarsstudenten, die aan de tandheelkundige kliniek te Utrecht werken, in staking gegaan. De oorzaak van dit voor ons land onbekende optreden moet gezocht worden in de gespahnen verhouding, welke er tusschen de studen ten en de lectrice, mej. dr. Schuiringa, reeds langen tyd bestond. In verband met dit conflict heeft „Het Volk" inlichtingen gevraagd op het depar tement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Men deelde mede, dat minister Slotemaker de Bruine, alvorens in deze kwestie iets te ondernemen, het officieele rapport van het college van curatoren der Utrechtsche Universiteit zal afwachten. PRINS BERNHARD NAAR EINDHOVEN. Bezoek aan de Philipsfabrieken, Naar wy vernemen, zal prins Bernhard a.s. Vrijdag 30 October een bezoek brengen aan de Philipsfabrieken te Eindhoven Prins Bernhard zal Donderdagavond a.s. per auto in Eilndhoven aankomen, waar hij ten huize van dr. A. F. Philips overnachten zal Vrijdags worden de verschillende fabricage- afdeelingen, laboratoria en sociale instellin gen bezichtigd. Prins Bernhard zal Vrijdag avond te ca. half zes weer uit Eindhoven vertrekken. SLOOPING VAN ZEE- EN KUST- VISSCHERSVAARTUIGEN. Het uitgetrokken bedrag voor vergoeding verhoogd tot 100.000 Bij beschikking van den minister van landbouw en visscherij is het bedrag, dat beschikbaar was gesteld voor vergoeding aan de eigenaren, wegens slooping van zee- en kustvisschersvaartuigen, voor welke geen uitvaarcertificaat meer kon worden verkregen, verhoogd van 50.000 tot 100.000. POSTVERZENDING NAAR NED.-INDIE. Wegens motorschade geen post met de Chr. Huygens. Door motorschade zal het mailschip „Chr Huygens" niet voor 1 November van Genua vertrekken en niet voor 27 November in Batavia aankomen. Aangezien het mailschip „Sibajak" dat 28 October van Rotterdam vertrekt, reeds op 26 November, dus eerder dan de „Chr. Huy gens" te Batavia aankomt, zal laatstge noemd mailschip niet voor het vervoer van mailbriefpostzendingen en landmailpost pakketten worden gebezigd, weshalve de mailtrein naar Genua in aansluiting op de „Chr. Huygens" op Donderdag 27 dezer niet zal loopen. De brievenmaal voor den postagent te Genua met correspondentie en postpakket ten voor passagiers en opvarenden van de „Chr. Huygens" wordt op 30 October ten 13.37 uur van Amsterdam via Emmerik verzonden. DOODELIJK GETROFFEN DOOR EEN PLANK. Bij de Nederlandsche Scheepsbouwmaat schappij te Amsterdam heeft het vallen van een plank noodlottige gevolgen gehad. De vallende plank trof een werkman en sprong terug op een tweede en raakte ver volgens een derden arbeider. Deze werd zoo ongelukkig getroffen, dat hij aan de gevol gen is overleden. DOODELIJK ONGELUK OP DE ORANJE NASSAU-MIJN. Hedenmorgen was de 30-jarige onge huwde hulp-houwer van Oosterhout uit Heerlen in de ondergrondsche werken der Oranje Nassau-mijn bezig met het vernieuwen van een houten betimme ring. Tydens dit werk braken de stut- houten door, waarbij van O. door het omvallende hout doodelijk werd ge troffen. BOERENWONING AFGEBRAND. Gisteravond tegen negen uur is brand uit gebroken in een boerenwoning van den heer Burgers te Weurt (Geld.) eigendom van de familie A. Romviel. Het vuur werd sterk aangewakkerd door den hevigen wind, zoodat in een uur tyds de woning tot den grond toe afgebrand was. Van den in boedel kon niets worden gered. Eenige var kens kwamen in de vlammen om. HET BRANDSTICHTERSCOMPLOT TE HEDEL. Een der arrestanten heel wat op z(jn kerfstok. Zooals gemeld hebben in verband met de herhaalde branden te Hedel eenige arrestaties plaats gehad, in de eerste plaats het echtpaar Q. v. d. B., te wiens huize alle brandstichtingsplannen gesmeed zijn. Vrouw v. d. B. is reeds vroeger ge arresteerd geweest in verband met een diefstal van 780. Verder is gearresteerd zekere v. S. uit Den Bosch, die bekend heeft onder invloed en op aanwijzing van het echtpaar v. d. B. inbraken te hebben gepleegd en brand te hebben gesticht bij de kinderen v. d. Bogert te Hedel, als ge volg waarvan drie boerderijen in de vlam men opgingen. De lonten waren hem door het echtpaar v. d. B. verstrekt, Onder de zelfde omstandigheden heeft v. S. brand gesticht bij den landbouwer v. Driel en bij de familie v. d. Heuvel, terwijl een mislukte poging werd gedaan om ook de boerderij van P. Quick in de vlammen te doen opgaan. Een vijftal andere pogingen zijn eveneens mislukt. Met de arrestatie van v. S. blijkt een goede slag te zijn geslagen. De arrestatie is kunnen geschieden op aanwijzing der Bossche recherche, die op zoek was naar een communistische cel en deze vond in den persoon van v. S., die reeds jaren in de gevangenis heeft gezeten wegens ver schillende inbraken. Tijdens zijn laatste gevangenschap beloofde hij zyn leven te beteren en veranderde ook van godsdienst. Na zyn invrijheidstelling werd hy werk zaam gesteld in een groot bedrijf te 's Her togenbosch, terwijl hem onderdak werd verleend in het St. Jozefshuis. De Broeder overste was echter ge noopt den man uit het huis te verwijde ren, omdat hij blijkbaar nog al eens aan vechtingen kreeg om tot zijn vroegeren levenswandel terug te keeren en ook an deren daartoe over te halen. In zijn nieuwe woning bleken spoedig zyn vreemde neigingen. Hij smeet servie zen tegen den grond wanneer uit de loud speaker het Deutschlandlied of Horst Wessellied weerklonk. Kwam er een regeeringsbericht uit Madrid dan sprong v. S. juichend overeind. „Hoerah, wy win nen weer. Zoo moet het overal gaan en hier komen we ook", heette het dan. De recherche achterhaalde dat v. S. te Hedel veel op bezoek kwam bij de echte lieden Q., waar hij onder de daar woon achtige werklieden van den bruggenbouw trachtte zijn communistische ideeën in gang te doen vinden. Ten slotte heeft de Hedelsche politie aan de Bossche recherche om aanhouding van v. S. gezocht, die eerst onvindbaar bleek, maar zich later zelf aanmeldde en voorgaf nergens van te weten. Later viel hij door de mand en bekende volledig. Voetbal. Bergen I herstelt zich. Goede dag voor de Vrone-elftallen. Eerste nederlaag van Boys III. Egmondsche Boys I loopt verder uit. Verrassing van Schoorl II. Pluvius heeft niet alleen eenige stagnatie in het te verwerken programma gebracht, doch was op enkele plaatsen van zulk een verrassenden invloed, dat enkele ploegen met het natte en glibberige leder wonderlij ke dingen deed; zoodat we beter gezegd, enkele verrassingen kunnen memoreeren, die we aanvankelijk niet hadden verwacht. Dat Vrone I te Castricum geducht van zich af zou bijten, dat hadden we verwacht, maar dat de Vronianen een 63 zege zou den behalen, dat had zeker de meest ver stokte Vrone-a§nhanger wel niet durven denken. Ook hier moet het de gladde bal geweest zijn, die den C. S. V.-doelman ge ducht parten heeft gespeeld. Overigens was het voor de Vrone-elftallen een zeer ge lukkige dag, want het reserve-elftal haalde de eerste winst binnen. Hebben we vorige week Ursem I op de ranglijst pas gerehabiliteerd, en de Ursem- mers nog een tip gegeven zich geruimen tyd wat by de bovenste plaats staande te houden, onze goede raadgevingen blijken in den wind te zijn geslagen, want hoe de „duinkanters" (Schoorl II) in Ursem het tot een overwinning hebben kunnen brengen, schijnen ze zelf nauwelijks te weten; maar de eerste Ursem-nederlaag moet dan toch een feit zyn. Zeer jammer was het, dat in de eerste klasse A het treffen Z. F. C. IVAlcmaria IV (we gens regenval) moest worden gestaakt, want het had daar in Zaandam mogelijk, een gunstige verrassing voor de ranglijst kun nen zyn. De kaasmenschen stonden toen na melijk met 10 voor. Bergen I deed, wat we van haar hadden verwacht. De Bergenaren rekende niet al leen voorloopig met een concurrent af, doch gaven tevens blijk, zich op afdoende wijze van de nederlaag te Oostzaan te hebben hersteld. Na aanvankelijke spanning, scho ten deze „duinkanters" ten slotte tegen het op bezoek zijnde Z. V. V. III met grof ge schut en het einde kwam met een groote 83 overwinning. Goed zoo Bergenaren! Het tweede resultaat in deze afdeeling was, de reeds eerder gememoreerde 63 zeg van Vrone I te Castricum op C. S. V. I behaald, wat ongetwijfeld voor de man nen uit St. Pancras, een verdienstelijk re sultaat te noemen is. De stand is inmiddels: Z. F. C. IV 5 4 0 1 22—11 8 Bergen I 6 4 0 2 25—11 8 Z. V. V. III 6 3 0 3 20—23 6 O. S. V. III 3 2 0 1 7—5 4 Alcmaria IV 4 2 0 2 1213 4 W. F. C. IV 4 112 13—15 3 Beemster I 4 112 11—20 3 C. S. V. I 5 113 11—14 3 Vrone I 5 113 17—25 3 In de tweede klasse B passeerde „de" wedstrijd de revue. Alkmaar- sche Boys III, dat ongeslagen de leiding had, ontving het eveneens ongeslagen Z.V.V. IV en dat beteekende voor één van beide ab solute punten verlies. Alleen een gelijk spel zou de situatie ongewijzigd laten. In onze editie van gisteren kan men nog een kort relaas van deze ontmoeting aantreffen, zoo dat we feitelijk kunnen volstaan met het vermelden van de 20 nederlaag der rood witten, waaruit tevens blijkt dat beide ploe gen aan het „stuivertje" wisselen zijn ge gaan. Aan de Boys de taak, om deze plaats ten tweede male van de blauw zwarte Zaandammers over te nemen. Het pittige K. V. V. IV had het ook niet bepaald gemakkelijk, daar een bezoek ge bracht moest worden aan Uitgeest II dat vorige week W. R. C. I in eigen huis maar liefst met 71 had geslagen. De Uitgeesters pakten ook nu weer geducht aan, doch kon den toch niet voorkomen, dat K. V. V. IV ten slotte net nog met 2—1 won, zoodat ook de Krommenieërs nog een ernstige bedrei ging voor de bovenste plaats blijven vor men, gezien onderstaanden stand: Z. V. V. IV 5 4 10 11—1 8 Alkm. Boys III 6 4 1 1 209 9 K. V. V. IV 5 3 2 0 15—6 8 Z. F. C. VI 5 14 0 12—11 6 Westzaan II 4 112 814 3 R. C. Z. II 5 0 3 2 3—8 3 Uitgeest II 6 114 1417 3 W. F. C. VI 3 0 2 1 4—7 2 W. R. C. I 3 0 2 1 5—11 2 Assendelft III 4 0 1 3 5—17 1 In de tweede klasse D behaalden de leiders Egmondsche Boys I te Oudkarspel op D. T. S. II een vrij ge makkelijke overwinning, getuige de 04 uitslag. De Egmonders hebben dus opnieuw hun superioriteit bewezen en schynen met zeer groote plannen 'bezield. Oudorp I trof op het Sportpark de verde diging van Alcmaria V in goeden vorm aan, doch kon niet-tegenstaande nog een nuttige 20 overwinning boeken. De Oudorpers hebben zich dus inmiddels van de jongste nederlaag hersteld en spreken nog opnieuw een woordje mee. MEVO I bofte, dat ze in eigen omgeving, tegen Alkmaar II met-enkele-invallers moest

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7