PROFESSOR SLIM EN ZOON Kantongerecht te Alkmaar. HEERHUGOWAARD Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. SCHERMERHORN CONCENTRATIE. getikt, Het minste tandbederf, doch vond het zijn weg ook naar buiten, hetgeen tot gevolg had, dat V. veroordeeld werd conform den eisch van den officier van justitie tot 20 boete subs. 10 dagen hech tenis. Weerspannig café-bezoeker. De arbeider C. D. deed op 2 Augustus zijn naam eer aan. tenminste hg gedroeg zich tamelgk dol. D. was n.1. op bezoek in het café van den heer J. Vlam te Groote- fcroek en gedroeg zich daar erg rumoerig. Het kwam tot vechtpartijtjes en aangezien D. de belhamel van het partijtje bleek te zijn, werd hem verzocht het café te verla ten. Toen hij hieraan geen gevolg wenschte tegeven, had de café-houder getracht hem er met geweld uit te zetten, welke poging tot resultaat had, dat Vlam een paar gevoe lige klappen opliep. Eisch 35 boete subs. 25 dagen. Uitspraak 20 of 10 dagen. Chang Chung Go in opstand. Chang Chung Go (och waarom zouden we zijn naam nu niet eens een keer voluit zet ten? Of zou u hem herkennen wanneer u hem tegen kwam?), welnu Chang Chung Go had te Castricum met zijn pindalekkernijen loopen venten. Chang wist, dat dit mocht, maar Chang wist niet, dat waar andere men- schen loopen, hij niet altijd mocht loopen. En dat was nu juist Chang's ongeluk. In de duinen zag hij een paar van die bleek- gezichten en hij dacht al een gemakkelijke prooi voor zijn lekkernijen gevonden te heb ben. Doch voor het zoover was hadden een paar veldwachters Chang ook ontdekt en aan het verzoek om een wandelkaart te ver- toonen kon hg niet voldoen. Wat maalde Chang ook om wandelkaartenhatsja tatsja. Chang moest weg.... maar Chang ging niet weg en toen de agenten Chang in den arm namen, zal de eeuwige glimlach hem op het gelaat wel bestorven zijn. Het kwam zelfs zoover, dat Chang kwaad werd. hij rukte en schopte, maar zijn verzet baat te hem niet veel. Twee sterke armen brach ten hem buiten het gebied, dat taboe was. En zoo had Chang Chung Go terecht moe ten staan wegens wederspannigheid. Was het eigenlijk niet jammer, dat hij niet ver schenen was? Geen speld zou er tusschen zijn verweer te krijgen geweest zijn. Maar hij was er niet en derhalve werd de Chinees Chang Chung Go bij verstek veroordeeld tot 10 of 5 dagen hechtenis. Van bieten met en zonder groene kragen. De arbeider J. W. zou in September j.1. voerbieten ontvreemd hebben van het land van den landbouwer H. Veltum te Oud- karspel. Naar de getuige S. P. Rood, rijksveld wachter te Oudkarspel, meedeelde, bestond reeds lang het vermoeden, dat W. bieten diefstallen pleegde. Vaak was W. er 's nachts op uitgetrokken, doch steeds was hg de sur veilleerende politie-agenten te glad af. Op zekeren dag echter miste Veltum van zgn land een 70-tal voerbieten. Een ingesteld onderzoek bij W. bracht aan het licht, dat daar inderdaad een 70-tal bieten lagen, waarvan de soort niet klopte met die welke op het land van W. zelf stonden. Hoewel de deskundige N. W. Blokpoel aan vankelijk vrij positief had beweerd, dat de bieten die hem vertoond waren niet van het land van W. waren, bleken zijn verklarin gen op de terechtszitting belangrijk minder positief. De heele affaire bleek te stranden op het feit, dat niet vast stond, dat de bieten wel van het land van Veltum waren, waarom de politierechter, naar deze zeide, „tot zijn spijt" den verdachte vrijspraak moest ver- leenen wegens gebrek aan bewijs. Haar sieligheid hielp niet veel. Mej. B. G. uit Bovenkarspel had in een op bewaakt oogenblik kans gezien den melk slijter Th. J. de Pater uit Bovenkarspel, een bankbiljet van 50 te ontfutselen. Verdach te had, toen zij op bezoek was bij getuige, het geldkistje weten te vinden en haar slag geslagen. Een dag later had getuige Pater het bankbiljet vermist. De officier van justitie begon met op te merken, dat de zielige houding die verdach te aannam, geheel gesimuleerd was. Verd. staat zeer slecht bekend en leeft er maar zoo'n beetje op los. Zij ziet er zelfs geen bezwaar in haar eigen kinderen te benadee- len, reden waarom spreker tegen verdachte, die reeds in 1934 voorwaardelijk veroordeeld was, een gevangenisstraf voor den tgd van 4 maanden eischte. De verdediger mr. Thomas drong met klem aan op een voorwaardelijke veroordee ling, subs. clementie. Uitspraak drie maanden gevangenisstraf Strafzitting van Vrijdag 30 Oct. 1936. Mondelinge uitspraken. Overtreding der motor- en r g wiel wet: S. K. te Alkmaar, A. M. te Lim men, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis P. B. te Alkmaar, A. de M. te Heemskerk, M. H. te Schermerhorn, ieder 3 boete of 3 da gen hechtenis. P. de W. te Bergen 4 boete of 2 dagen hechtenis. P. de G. te Zuidschar woude, J. J. v. Z. te Beverwijk, B. D. W. te Bergen, C. v. A. te Bergen, D. R. te Alk maar, leder 4 boete of 4 dagen hechtenis K. R. te Enkhuizen, R. W. te St. Pancras, C. J. te Heiloo, ieder 5 boete of 5 dagen hech tenis, M. W. te Wieringen 6 en 3 boete of 4 dagen en 2 dagen hechtenis. J. W. te Nederhorst den Berg 8 boete of 8 dagen hechtenis. E. G. te Alkmaar 10 boete of 8 dagen hechtenis en 15 boete of 10 dagen hechtenis, met ontzegging rgbewgs gedu rende 6 maanden. Overtreding politie-verorde n i n g e n: J. A. de R. te Amsterdam, J. L, v. T. te Limmen, J. v. d. K. te Uitgeest, H. R. te Uitgeest, H. L. F. B te Wormerveer, J. F. R. te Beverwijk, G. H. v. D. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. Z. te Egmond aan Zee, C. G. M. te Egmond aan Zee, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. P. te Egmond aan Zee, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. P. Z. te Westzaan, 3 boe te of 3 dagen hechtenis, J. G. v. U., L. A. v. U., R. J. H., allen te 's-Gravenhage, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, E. I. te Alk maar, 4 boete of 4 dagen hechtenis. S. B. te Pingjum 5 boete of 5 dagen hechtenis. L. IJ. te Castricum 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van het crisïs- tuinbouwbesluit: P. K. te Heerhugo- waard 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de visscherij- wet: H. de M. te Uitgeest 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeids wet: J. H. te Haarlem 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van het kanaal reglement: C. B. te 's-Gravenzande 2 x 0.50 boete of 2 x 1 dag hechtenis. P. P. te Zuidscharwoude 2 boete of 2 dagen hech tenis. C. de J. te Kouderkerk aan den Rijn 3 boete of 3 dagen hechtenis. N. K. te Bos koop 3 boete of 3 dagen hechtenis. AUTOBUSDIENST LEEUWARDEN—AMSTERDAM. Door de Noord-Nederlandsche Reisvereeniging. Bestuursleden van de Noord-Nederland sche reisvereeniging, J. D. J., D. E. en D. H. K. hebben in eerste instantie terechtge staan voor den kantonrechter te Amsterdam ter zake van het zonder vergunning der be treffende instantie exploiteeren van een autobusdienst LeeuwardenAmsterdam. Bovengenoemde kantonrechter sprak ten aanzien van alle verdachten een veroordee ling uit tot 500 boete subs. 1 maand ge vangenisstraf. In hooger beroep heeft de rechtbank te Amsterdam de straffen gewij zigd in 200 voor J. D. J. en 100 voor de overige bestuursleden. Allen kwamen van dit vonnis in cassatie. De Hooge Raad heeft gisteren deze zaak behandeld. Mr. Buiél uit Leeuwarden heeft een cas satiemiddel toege'icht. Hg wees er onder meer op, dat kantonrechter en rechtbank het bestaan van de vereeniging Noord-Neder landsche reisvereeniging wel hebben aange nomen en ook, dat de verdachten bestuurs leden van die vereeniging waren, voorts dat de lachten uitsluitend voor leden der ver eeniging door de vereeniging worden uitge schreven. De leden moesten bovendien in het bezit zgn van een lidmaatschapskaart, anders mochten zelfs geen leden met den tocht mede. Uit deze feiten en uit hetgeen nog verder kwam vast te staan kan, aldus pleiter, geen openbaarheid van het vervoer middel als in de wet bedoeld, voortvloeien. De procureur-generaal mr. Wgnveldt, zal conclusie nemen op 16 November. Deze zullen worden onderzocht door de raadsleden. De voorzitter deelde nog mede, dat de verhuring van de gemeente-eigendommen zal plaats hebben op 23 Nov. voor den tgd van 2 jaar. Rondvraag. De heer de Groot vroeg eene verhooging van de subsidie van het Burg. Armbestuur, ten einde te voorzien in den nood van enkele tuinders. Algemeen voelde de raad er voor, dat in dezen door het B. A. in den nood moest worden voorzien, terwgl mede werd be sloten de baggerregeling in werkverschaf fing weder open te stellen. Ook vroeg de heer de Groot voor de werk- loozen wederom deel te nemen aan het crisisfonds B, waardoor bonnen voor klec- ding, dekking enz. konden worden ver schaft. Weth. Plugboer antwoordde dat in 1936 die verstrekking reeds had plaats gehad; voor 1937 was het algemeen gevoelen daar aan wederom deel te nemen. Tevens vroeg de heer de Groot een ver vroegde uitbetaling van bijv. 50 pet. van het bedrag dat de tuin- en landbouwers voor betaalde arbeidsloonen te goed had den, als voorschot door de gemeente. Weth. Plugboer lichtte toe, dat door de commissie in dezen de noodige spoed werd betracht. Algemeen was men ér voor een voorschot te doen uitbetalen, voor zoover de gemeente kas daarin kan voorzien. De heer Brouwer vroeg voor de bewoners van het Zuideinde een antwoord op een door hen aan den raad gezonden schrijven betreffende de veiligheid van het verkeer. De voorzitter antwoordde, dat dit betreft het éénrichtingsverkeer, waarop nog geen antwoord was ontvangen. Ook vroeg de heer Brouwer inlichtingen omtrent het baggeren bg particulieren in werkverschaffing, welke door weth. Plug boer werden verstrekt. De heer Mantel vroeg cf deze bagger regeling onder gelijke voorwaarden zal ge schieden als het vorige jaar, waarop weth. Plugboer bevestigend antwoordde. Tevens vroeg de heer Mantel bespoedi ging van de schoolgeldregeling, welke zal worden ingevoerd naar belastingaanslag. De voorzitter deelde mede, dat de oude regeling duurt tot Mei 1937. Ten slotte vroeg de heer Mantel inlich tingen omtrent het groote aantal wacht- weken in werkverschaffing voor K. Mole naar. De voorzitter antwoordde, dat dit komt, doordat hij een groote vischacte heeft, waarvoor hij door B. en W. is gewaar schuwd. Algemeen was men van oordeel, dat Molenaar door R.K. en Burg. Armbestuur moet worden geholpen. De heer Oostwouder zeide, dat, nu de nieuwe voorgestelde werkregeling voor de tuinders niet door den minister is goed gevonden, het aan te bevelen zou zijn een deputatie uit den raad naar den minister te doen gaan ter verdediging van deze regeling. De voorzitter antwoordde, dat de tuin bouw zelve eerst maatregelen moet nemen in dezen. De heer Oostwouder vroeg nog of reeds antwoord is ontvangen op aansluiting van een te maken weg aan den provincialen weg. wat door den voorzitter ontkennend werd beantwoord. De heer Broersen vroeg op het voetbal terrein in plaats van een paard, zooals thans, schapen te weiden, waaraan zal wor den gevolg gegeven. Hierna sluiting. J^COVtHCioüt Het Witte Kruis. Zitting meervoudige strafkamer van 3 November 1936. Uitspraken. H. T., zedendelict. Uitspraak 4 maanden gevangenisstraf. Th. L. C. B., openb. schennis der eerbaar heid. Uitspraak 40 boete of 20 dagen. H. B., botermaker, wonende te Uitgeest, verduistering. Eisch 1 jaar gevangenisstraf; uitspraak 8 maanden. S. B. K., slager, wonende te Noordschar- woude, toebrengen van zwaar hchamelgk letsel. Eisch 250 boete of 60 dagen hech tenis met ontzegging der rijbevoegdheid voor den tgd van 1 jaar. Uitspraak 100 boete of 50 dagen, met 3 maanden ontzeg ging van rijbewijs. P. J., koopman, wonende te Ouderamstel, overtreding motor- en rgwielreglement. Hooger beroep vonnis kantonrechter te Hoorn, luidende 10 of 5 dagen en 15 of 10 dagen. Eisch bevestiging kantonrechter- lijk vonnis. Uitspraak conform. A. J. v. D., fabrieksarbeider te Uitgeest, mishandeling. Eisch 3 maanden gevangenis straf. Uitspraak 3 maanden voorw. gevan genisstraf met een proeftijd van 3 jaar en 1 25 of 10 dagen. H. K., zedendelict. Uitspraak 1 dag gevan genisstraf met aftrek van 1 dag preventieve hechtenis en ter beschikking stelling van de regeering. Qemezntemdea Maandag 2 November vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting onder voorzitterschap van burgemeester Meindersma. B. en W. van Oterleek schreven, dat zg niet wenschen in te gaan op de nieuw voor gestelde schoolregeling door deze gemeente. Aangezien de grens van 5 K.M. loopt tot de bebouwde kom van Stompetoren, werd besloten na bespreking de oude regeling tot betaling van 24 per leerling alleen toe te staan voor de bewoners van de buurtschap Stompetoren, waarvan zonder toestemming van B. en W. niet kan worden afgeweken. Van de Ver. Volksonderwijs was inge komen een schrijven, dat de openbare school en het terrein van die school den indruk maken van verwaarloozing, waarom verzocht werd verbetering aan te brengen. De voorzitter antwoordde, dat een bedrag van 250, per suppl. begrooting aange vraagd, daarin zal voorzien. Van de Ver. tot Malariabestrijding was ingekomen een verzoek om subsidie, waarop z. h. st. afwg zend werd beschikt. Voorstel aangaan rekening-courant-over eenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. gemeenten. Z. h. st. werd goedgevonden een kasgeld- leening aan te gaan met genoemde bank, groot 21500 k 4 3/4 pet. Vaststelling verordening op heffing en in vordering van besmettelgke ziektengelden. De voorzitter deelde mede, dat deze ver ordening moet worden vastgesteld voor noodlijdende gemeenten. Z. h. s. werd goedgevonden deze verorde ning vast te stellen en de kosten van ver voer, onderzoek en verpleging te heffen in verband met den belastingaanslag. Aanbieding gemeente-begrooting, die van het burgerlijk armbestuur en G. E. B. voor 1937. Zaterdagavond hield de afdeeling Heer- hugowaard van de Noordhollandsche Ver. „Het Witte Kruis" haar ledenvergadering in het lokaal van den heer Wester. De voorzitter, de heer Th. van de Meer. opende de vergadering met een kort woord van welkom en betuigde zijn spijt over de geringe opkomst der leden. Bg de bestuursverkiezing deelde de voor zitter mede, dat van den heer van Schayck bericht was ingekomen, dat hij zijn be stuursfunctie wenscht neer te leggen. Ver der vestigde spr. er de aandacht op, dat de heer Zwarteveen volgens 'het reglement dezen keer niet herkiesbaar is. Door den heer Geusebroek werd opge merkt, dat het wenschelgk is een gerefor meerde in het bestuur te kiezen, daar dit, in onze gemeente steeds groeiende, volks deel daarin nog steeds niet vertegenwoor digd is. Een inzender in „De Bode" wil de al oude verdeeling van Nederland in ge meenten wijzigen en de bijna elf honderd gemeenten tot een veel kleiner aantal terug brengen. Dat spaarde: een aantal burgemeesters, een aantal gemeentesecretarissen een aantal secretarie-beambten, een massa-administratie, dat bracht meer geld in de schatkist, dan met alle mogelijke en ónmogelijke con centratie bij het onderwijs kan worden bereikt. Hij geeft daarvoor een paar illustraties, ties. Nederland is verdeeld in 1079 gemeen ten. Neem nu een willekeurige gemeente, b.v. Texel. Of het mogelijk is Texel goed te besturen, of die gemeente niet „te groot" is weet hij niet. Van een slecht bestuur heeft hij echter nooit gehoord. De gemeente is groot 18355 H.A., Nederland's grootte is 180 x zooveel. We zouden dan bij oordeelkundig knippen en met eenige concentratie met 180 gemeenteebsturen kunnen volstaan inplaats van met bijna 1100. Dat spaarde 900 gemeenten. De lezer vindt voor zijn keus Texel een te groote gemeente? Ac- coord. We nemen dan Friesland. Het telt 43 gemeenten, waarvan het bestuur alleszins perfect is, niet? Met Friezen maken we niet gaarne ruzie daarover. Friesland is groot 3220 K.M2., alzoo elke gemeente ge middeld 75 K.M.2, voor Nederland zouden we met 33000 75 d.i. met 440 gemeenten kunnen volstaan. Toch ook een voldoende besparing als we de 1100 gemeenten tot 440 terug bren gen. De menschen wonen dan te ver van hun secretarie af? Ei kom, uit Stiens, dat ten Noorden van Leeuwarden ligt, gaat men nu ook naar Huizum, de hoofdplaats, die ten Zuiden van Leeuwarden ligt. Bolsward wordt ingesloten door Wonse- radeel. De secretarie van Franekeradeel en die van Franeker staan in dezelfde plaats. Wat een mogelijkheden van concentra tie! Naturlijk, men kan inplaats van con centratie nog meer naar decentralisatie streven en dat ook met cijfers bewijzen. Laten we de provincie Utrecht daar voor eens bekijken. Ze heeft een grootte van 1380 K.M2. en omvat 72 gemeenten, alzoo elke gemeente gemiddeld 19 K.M2. Dat zou voor Nederland een totaal van 1650 gemeenten beteekenen, dat zijn er 550 meer! Ongekend perspectief nóg in de andere richting. Nu heeft Benschop, wie kent die wereldplaats, reeds 3 gemeente secretarie'», Schalkwijk heeft er 2. Met eenigen goeden wil is op die wijze iedere boerderij tot een gemeente te promovee- ren! Nu nog eens een uitstapje naar Kam pen. Kampen ia een zelfstandige gemeente en heeft een secretarie met haar persoIT en een burgemeester Maar het is niet eenige secretarie in deze stad. De na liggende gemeenten: Grafhorst, IJsselmuiden, Wilsum, Zalk en Veecaten, Kamperveen, hebben alle ook een eigen secretarie ook gevestigd in Kampen! Dat geeft Kampen, behalve zijn uiten, zes buro meesters, zes secretarie's, zes gemeente" ontvangers, een zesvoudig teveel personeel. 11 Alle stukken van de diverse departe menten of provinciale griffies, die toch meestal in duplo of triplo werden gezon den, gaan alzoo geadresseerd naar Kami en in pen in zesvoud, worden zesmaal zesmaal gelezen, zesmaal besproken. Kampen! m En dan zegt men nog, dat tijd geld is. Amsterdam om daarmee te eindigen heeft 800.000 Inwoners. Nederland a millioen. Een verdeeling naar het aantal inwoners zou met Amsterdam als voor beeld slechts 10 gemeenten eischen» Wordt Amsterdam als gemeente soms niet goed bestuurd? De stad heeft zijn hulp secretarie's in elk deel der stad, waardoor in die gemeente de afstand naar een se cretarie kleiner is dan in menige platte landsgemeente. Alle vooruitgang in verkeersmogelgk- heden, spoor, tram, autobus van de laatste dertig, veertig jaren hebben nog nooit aanleiding gegeven tot de gedachte, dat door die enorme verbetering van het ver keer het eigenlijk niet meer noodig is, zoo veel en zooveel kleine gemeenten te be houden. Als een der ministers dit vraagstuk eens overdacht en aansneed, hij zou bij eenige concentratie der bijna 1100 gemeenten sterker staan dan onze onderwijs-minister -in zijn betoog over concentratie bij *t on derwijs; hij zou millioenen kunnen bespa ren tegenover die luttele honderden gul- dens, die Marchant's concentratie-idee in de schatkist bracht! Ach, als de concentratie-manie ons eens beving, wat zouden er nog een menigte andere plannen te smeden zijn! Minister de Wilde heeft reeds een stuk of wat kleine gemeenten gecombineert tt een stuk of wat burgemeestersbaantjes met die van gemeente-secretaris verbon den. Hij moest nog iets verder gaan. Ster ker concentratie en daarnaast instelling van het instituut: kweekei ing-burgeme» ter, kweekeling-secretaris, kweekeBnf ambtenaar, kweekeiing agent, kweekeling ontvanger, kweekeling dit er kweekeling dat bevorderen en al die kweekelingtneen derde van het salaris geven, waarop de man, die ze vervangen, recht heeft niet slechts de 70 millioen, maar het dubbele was gevonden. Gekozen werden de heeren van der Ham en C. Wagenaar. De heer van der Ham nam deze benoeming onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen aan. Aan den heer Wagenaar, die niet op de vergadering aanwezig was, zal bericht van zijn benoe ming worden gezonden. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Door dokter Spierings werd een korte toelichting gegeven. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd aangewezen de heer H. Hoogland, die deze benoeming aanvaardde. Hierop was aan de orde de bespreking van de vergoeding van den secretaris- penningmeester. Door het bestuur werd voorgesteld deze vergoeding te laten blijven zooals zij is. De voorzitter deelde mede, dat deze ver goeding tegenwoordig f 50 per jaar be draagt. In de tegenwoordige omstandighe den acht het bestuur het, gezien den finan- ciëelen toestand der afdeeling, niet verant woord tot verhooging over te gaan. Aan den anderen kant erkent het bestuur echter, dat de vergoeding, die de secretaris krggt, bg lange na niet beantwoordt aan het vele werk, dat door hem verricht wordt. De heer Geusebroek kon zich niet met het bestuur vereenigen. Spr. achtte een kleine verhooging zeer zeker gemotiveerd. Zelfs wanneer deze verhooging gegeven wordt blijft er nog veel werk over, dat door den secretaris uit liefde wordt verricht. De heer van der Ham sloot zich volkomen bg het gesprokene van den heer Geuse broek aan. Wanneer een verhooging wordt toegekend, dan zou de vereeniging toonen, dat zij het werk van den secretaris appre cieert. De heer Spierings zeide, dat het bestuur zeer zeker het werk van den heer Hoogland apprecieert. Doch spr. vond hier iedere sa- lariëering verkeerd. Spr. heeft in 1920, toen indien U poetst met wat goeds, dos met Tube 60 en 40 cL Doos 20 et IVOROL aan den secretaris voor het eerst een kleine vergoeding werd toegekend, reeds gewaar schuwd dat dit het begin zou zijn van een lijdensgeschiedenis. De heer Hoogland wees op den langen arbeid welke de administratie tegenwoordig vordert. Dit is niet te vergelijken met vroe ger. Bg dit salaris kan spr. zgn functie niet langer blijven waarnemen. Door hem is een salaris van 100 gevraagd. Naar spreken meening valt de afdeeling niet met deze verhooging van 50. Hij protesteerde tegen de bewering van dr. Spierings als zou deze zaak een lijdensgeschiedenis zijn. Bij de stemming, die vervolgens gehouden werd, staakten de stemmen, zoodat volgens het reglement het bestuursvoorstel verwor pen was. Hierop stelde de heer Geusebroek voor om de vergoeding van den secretaris met f 50 te verhoogen, welk voorstel werd aangeno men. Aangaande den deze winter te houden moedercursus deelde de secretaris mede, dat deze eerst een fiasco dreigde te worden. Op den dag waarop de aangifte officieel ge sloten werd, waren er 3 deelnemers. Nu is dit aantal echter gestegen tot 29. De cursus zal dus doorgang kunnen vinden. De eerste les zal plaats vinden op Maandag 9 Novem ber a.s. 's middags om 2 uur. De plattelandsvrouwenclub had aan de afd. verzocht om dezen winter een cursus ta houden over ziekenverpleging thuis. D® cursus kan dezen winter echter niet plaats vinden, daar dit al in zooveel afdeelingen zal gebeuren, dat geen krachten meer be schikbaar zijn. 265. Het mooiste echter stond hem thuis te wachten. Daar kwam de burgemeester bij hem op bezoek om den professor allemaal medailles aan te bieden van sportvereenigingen en geleerde genootschappen. De burgemeester mocht ook eens in de koffers kijken en in de kisten die de professor uit Afrika had meegebracht. 266. „Doe dicht", schreeuwde de burgemeester echter, toen ten der kisten geopend werd. Dit was geen wonder, want er kwamen allemaal groot»; slangen uit. Wat schrok de burge meester.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10