KIJKEN is KOOPELCLOECK IDeee&ecicfd Agenda £aatsU Aeeicfdeti 3ieck&School 'fcoiHHCiaat 'flietuas ancU w JmhIouw Stad w Omqwuq Anistecdamsche !Beucs 2Of/vi lVi/w-l £ud* £arijs De opdracht van de „Bataafsche" f 13.000 verduisterd. Britsch protest te Berlijn. BROEK OP LANQENDIJK TEXEL STOLPERVLOTBRUG BERGEN HEERHUGOWAARD praa« Tot en met 15 November in De Nieuwe Doele tentoonstelling «childerijen, aquarellen en teekeningen van K. z. o. D.; Zaterdags 15 en 710 uur, Zondags 105 uur; andere dagen 15 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De hel op aarde (anti-oorlogfilm). Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, half acht, hoofdnummer Ave Maria (zang); hoofdrollen Gigli en Ka the von Nagy. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag geen matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De en gel der duisternis (sens); hoofdrollen Fre- dric March, Merle Oberon en Herbert Mar shall. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's Jeugd (naar den roman van A. M. de Jong), hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 3 November. 8 uur, rem. kerk aan het Fnidsen, getui genis-avond „De kerk en de vrede". 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Moppie" door U.lv.a.d.e.r.o. Woensdag 4 November. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, op voering van „Janus Tulp" door ,,'t Ontlui kende Roosje". Donderdag 5 November. 8 uur, bioscoop Harmonie, film „Moeder en kind" voor den Nieuw-Malth. Bond; bo ven 18 jaar. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, op voering van „Janus Tulp" door ,,'t Ontlui kende Roosje". (Ongecorrigeerd). Groote vreugde te Vlissingen. Omtrent den order aan de „Bataafsche" vernemen wij nader, dat de schepen zullen worden gebouwd volgens de ontwerpen van de „Koninklijke Shell" en dat zij van het zelfde type zullen zijn als die, welke reeds vroeger in ons land voor dezelfde opdracht geefster werden gebouwd. Wij hebben ons in verband met deze voor onzen scheepsbouw zoo verheugende op dracht tot de betrokken scheepswerven om nadere bijzonderheden gewend. De directie van de Nederlandsche Dok- maatschappij te Amsterdam verklaarde, dat waarschijnlijk over drie maanden met den bouw van den 8000-tonner zal worden be gonnen. Dit hangt af van den levertijd der benoodigde materialen. De bouw, waarbij ongeveer honderd man zullen zijn betrokken, zal vermoedelijk 16 maanden in beslag nemen. De burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, was, toen hij kennis kreeg van het bericht van de belangrijke opdracht van de Bataafsche Petroleummaat- schappij o.a. aan de maatschappij „De Schel de" zeer verheugd. Er was wel werk op de werf, doch aldus de heer van Woelderen „wij moeten ook voor de toekomst zor- w gen De directie van de maatschappij „De Schelde" verklaarde ons, dat ook zij zeer in genomen is met deze belangrijke opdracht. Weliswaar zal de werf „De Schelde" door de uitvoering van deze opdracht nog niet weer geheel in bedrijf komen, doch voorkomen wordt, dat binnenkort opnieuw een deel van het bedrijf zou moeten worden stilgelegd. De directie van de Rotterdamsche Droog dokmaatschappij verklaarde ons zeer inge nomen te zijn met de nieuwe opdracht van de Bataafsche petroleummaatschappij. Wel iswaar heeft de werf druk werk o.a. staat er, zooals bekend, het nieuwe schip van de HollandAmerika-lijn de „Nieuw Amsterdam" op stapel toch is elke nieu we order welkom. De opdracht tot den bouw van een tankschip van 12.000 ton geeft ge durende geruimen tijd aan een groot aantal arbeiders werk. In hoeverre overigens deze nieuwe order voor de Rotterdamsche Droog dokmaatschappij de tewerkstelling van nieu we arbeiders beteekent, kan moeilijk wor den voorspeld. Deze werf legt zich toe zoo wel op nieuwbouw als op reparatie en wan neer er geen reparatie is, staat het niet vast, dat voor de uitvoering der nieuwe op dracht meer arbeiders dan tot dusver te werk moeten worden gesteld. Brutale diefstal te Schiedam. De vorige week werd zooals gemeld bij de weduwe R. van B. te Schiedam een huiszoeking verricht, daar het vermoeden bestond, dat de vrouw, die daar met haar twee zoons woont en in zeer armoedige om standigheden verkeerde, in haar huis een groot bedrag aan geld verborgen hield. Inderdaad kwam bij deze huiszoeking een bedrag van achttienduizend gulden voor den dag. Gisteravond is de vrouw het slachtoffer geworden van een sluwen oplichter. Een naar schatting 37-jarige man vervoegde zich aan de woning van de weduwe van B. Hij gaf voor de Jong te heeten en vanwege de justitie de boedelscheiding te moeten rege len. De beide zoons van vrouw B. zond de man naar Rotterdam om een acte van on- evrmogen op het stadhuis te halen. Hij vroeg de vrouw hierop haar geld om het in een enveloppe te doen en te verzegelen. De vrouw gaf den man hierop een bedrag van 13.125. De man vroeg haar vervolgens een doek te halen, daar hij deze noodig had. Zij ging hierop naar de keuken om het gevraagde te halen. Van deze korte af wezigheid maakte de man gebruik om het geld uit de enveloppe te halen en deze hier op met krantensnipsels te vullen. Toen de vrouw terug kwam, was de enveloppe reeds verzegeld. Hij deed deze hierop in een geldkistje, hetwelk eveneens verzegeld werd. Hierna zeide de man, even weg te moeten, doch spoedig terug te zul len komen. De zoons van mej. B. kwamen eenigen tijd later terug. De „man van de justitie" liet echter niet meer van zich hooren. Men kreeg argwaan en brak het geldkistje open, waarna de diefstal aan het licht kwam. De politie werd van het geval in kennis gesteld. Zij verzoekt opsporing van den 37- jarigen man. Het signalement luidt als volgt: Lang 1.75 m., grijze overjas, bruine pan talon, licht grijze gleufhoed. De man heeft zwart achterover gekamd haar. Naar uit Berlijn vernomen wordt, heeft de Britsche ambassadeur te Ber lijn bij het Duitsche ministerie van bui- tenlandsche zaken geprotesteerd tegen de weinig vleiende opmerkingen ten aanzien van Groot-Britannië in de jongste redevoeringen van Göring en Göbbels over de koloniën. DE JACHTPARTIJ OP HET LOO. Z. H. prins Bemhard heeft hedenmorgen in gezelschap van een tiental binnen- en buitenlandsche gasten deelgenomen aan een jachtpartij in de wildrijke omgeving van Gortel, 10 K.M. ten Noordwesten van Apeldoorn. Met een vijftal jachtwagens werd na afloop van de jacht naar het Jachthuis te Gortel gereden waar door het gezelschap te één uur de lunch gebruikt werd. Te 10 minuten over half één arriveerden H. M. de koningin en H. K. H. prinses Juliana per auto van het Loo het Jahthuis. Bij het betreden van den ingang werd door trom petters op jachthoorns een welkomst-fan fare geblazen. KIESCOLLEGE NED. HERV. KERK. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente te Dirkshorn zijn geftozen de heeren J. Dam, J. van der Molen en L. Reuvers. In de bestaande vacature is gekozen de heer P. Tijsen. Geschorst. Wegens het niet-voldoende bagger halen is de arbeider K. S. voor een tijdvak van 14 dagen geschorst uit de werkverschaffing. Sloep aangedreven. Op het strand achter de Westen is Zon dag een groot gedeelte van een sloep aan gekomen. Er bevonden zich nog wel over blijfselen van letters op, doch deze waren bijna geheel onleesbaar, zoodat men de herkomst niet kon vaststellen. Aanrijding. Zaterdagmiddag brak van een autobus van den autobusdienst „Noordholland", ter wijl deze over den Rijksweg langs het Noord- Hollandsch Kanaal tusschen St. Maartens- vlotbrug en Stolpervlotbrug reed, een as. De bus kon hierdoor niet verder en moest voorloopig op den weg blijven staan. Eenigen tijd daarna wilde een „Ato-bus" ter plaatse passeeren, doch kwam hierbij zoodanig met het stilstaande motorrijtuig in aanraking, dat ook deze bus gedwongen was om op den Rijksweg te blijven staan. Het verkeer werd hierdoor geruimen tijd belemmerd en moest worden geleid over den Belkmerweg. Behoudens eenige materieele schade aan beide bussen liep dit voorval goed af. Wielrijder door auto aangereden. Zaterdagavond, toen de wielrijder J. Kuiper uit Bergen in de Dorpsstraat voor eenige wandelaars moest uitwijken, werd hij door een personenauto van achteren aan gereden en kwam te vallen. Het rijwiel werd totaal vernield. De autobestuurder reed door, doch een omstander noteerde het nummer, zoodat de politie wel zal uitmaken bij wie de schuld van de aanrijding schuilt. Winkeliersvereeniging. Door Bergen's winkeliervereeniging werden in de plaats van de heeren J. Bak ker en L. Rijniersce, respectievelijk vborzit- ter en secretaris, als zoodanig gekozen de heeren H. H. W. Kleijberg en J. Prins. Uitvoering zangvereeniging. Zaterdagavond gaf de gemengde zang vereeniging „Ons Genoegen", directeur de heer H. J. Zaal uit Bergen, met medewer king van het muziek-ensemble „Onder Ons", onder leiding van den heer P. de Geus uit Stompetoren, voor een vrij goed bezette zaal een uitvoering in het lokaal van den heer Rus. De voorzitter van „Ons Genoegen" vestig de er bij de opening de aandacht op, dat het programma anders was samengesteld dan gewoonlijk. Meestal voerden de kinderen een operette uit en daar dit vrij veel tijd in beslag neemt, kwam het groote koor daar door eenigszins in het gedrang. Dezen avond zou de zang van het gemengde koor echter den hoofdschotel vormen, terwijl dan in Februari nog een uitvoering zal worden ge- gegeven, waar de kinderen met een operette zullen komen. Er werd weer een uitgebreid programma met een groote verscheidenheid van num mers uitgevoerd. Het gezongene was over het algemeen zeer goed, de klank was hel der en beschaafd. Het zou het koor echter ten goede komen, wanneer het aantal leden wat grooter werd, vooral tenoren zijn er niet veel. Voor het eerst was uit het gemengde koor een dames- en een mannenkoor gevormd, die een paar liedjes ten gehoore brachten. De door het mannenkoor uitgevoerde „Bede" van Valerlus klonk zeer goed. Het mooiste gedeelte van den avond kwam echter, toen het Gemengde Koor met begeleiding van „Onder Ons" „Avé Verum" van Mozart zong. Ook „Rosen aus dem Süden" van Strauss werd met orkestbegeleiding uitge voerd. Dat dit goed gebeurde, bleek wel uit het feit, dat het door het publiek zeer op prijs werd gesteld. Het kinderkoortje zong heel aardig en oogstte buitengewoon veel succes, zoo zelfs, dat één van de uitgevoerde nummertjes her haald moest worden. Hieruit blijkt duidelijk wat de heer Zaal door zijn zangonderwijs met de kinderen weet te bereiken. Het is daarom dubbel jammer, dat het koortje niet grooter is. Voor de ouders ligt hier een taak. Door „Onder Ons" werden ook een paar stukjes uitgevoerd, waarbij gezongen werd door den heer en mevr. Blauw—Kostelijk. Men kan op een goed geslaagde uitvoering terugzien. INLEVERING TULPEN PLANTGOED. Het is dagelijks bij de bloembollenveiling „West Friesland" te Bovenkarspel een drukte van belang. Er worden n.L groote hoeveelheden tulpen plantgoed aangevoerd, welke moeten worden ingeleverd aan de Sierteeltcentrale. Daar deze bollen alle moeten vermalen worden tot veevoeder, geeft dit vele rappe handen werk, wat in dezen tijd (het voor- of nadeel van deze inlevering buiten beschouwing gelaten) als een buitenkansje is te beschouwen. ZAAIZAAD-ONTSMETTING. Wy ontvingen van den Plantenziektekun- digen dienst te Wageningen een exemplaar van Mededeeling no. 84 „Zaaizaadontsmet ting". CORRESPONDENTIE. Een chauffeur alhier. Wanneer de redactie Uw naam kent bestaat er tegen opname van Uw stuk geen bezwaar. Red. Alkm. Crt. J. v. d. PLAS Betreffende de heer J. van der Plas, die tengevolge van de ontploffing te Schiedam is overleden, wordt gemeld, dat deze ge boren is op 18 September 1881 te Egmond aan Zee en vele jaren aannemer geweest is te Broek op Langendijk. In 1921 kwam hij te Schiedam in gemeentedienst als opzich ter; later werd hij wegens zijn groote capa citeiten tot hoofdopzichter benoemd. Be gonnen als kringcommandant, is hij opge klommen tot waarnemend commandant bij de brandweer. In den heer v. d. Plas wordt een zoowel bij autoriteiten als werklieden zeer gezien ambtenaar verloren, die bekend stond om zijn helder inzicht, en doortastend optreden en die voor ieder klaar stond. ALS KINDEREN MET VUUR SPELEN. Zondagmiddag omstreeks 3 uur werd dc brandweer in Bergen gealarmeerd. Een op korten afstand van de boerderij van den heer Swaan aan den Heerenweg staande hooiberg, bleek in brand te staan. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist uitbreiding te voorkomen. Een 2000 pond hooi ging in de vlammen op. Bij onderzoek bleek dat een tweetal kin deren van 7 en 9 jaar den brand had ge sticht. ALKMAARSCH KLEEDING- EN DEKKINGCOMITE. Men schrijft ons: Er zijn altijd menschen, die op het laatste oogenblik aan iets beginnen, en dat is ook al weer gelukkig, want dan zijn de werk zaamheden verdeeld: Deze categorie roepen wij thans toe: „Het is hoog tijd" dat gij Uw gave voor het klee ding- en dekkingcomité klaar legt. Want morgen, Woensdag 4 November, is het „Ophaaldag", dan zullen padvinders U waarschuwen, dat de wagen in aantocht is; dan zal muziek of trompetgeschal U uit Uw huis roepen, om Uw pakket te overhandi gen. Morgen zult U de gelegenheid hebben Uw arme stadgenooten te gedenken, doch he den moet gij alles klaar leggen. Het comité werkt voor alle gezindten en in het werkcomité zijn ook alle richtingen vertegenwoordigd. Het bestaat uit: A. Bergsma, voorzitter; S. S. Leuw, se cretaris; mej. C. G. Scalé, penningmees te - resse; D. M. Kuijsten, 2e secretaris; mevr. J. Bergsma; mevr. W. F. Faber; mevr. Halff- Dorrepaal; mej. A. Koenen; mej. E. Lampe; mevr. S. Leuw; mevr. M. Meppeling; mevr. Schellinger; mej. Vlaar; J. H. Bastmeüer; J. Bestman; J. Merkx. IEDERE KOOPER EEN VERRASSING. De bekende zaak in heeren-mode-artike- len van den heer Woltering-Wackers aan de Mient bestaat 35 jaar. De heer Woltering- Wackers heeft gemeend dit feit niet onop gemerkt voorbij te moeten laten gaan. Vooral als specialiteit in petten (welke jongeman die een mooie pet wenschte, was niet trotsch op een pet van Woltering- Wackers) verwierf hij zich een uitstekenden naam. Van 2 tot 12 November geeft de heer Wol tering-Wackers aan iederen kooper een ver rassing. Stellig zullen zijn cliënten daarvan met belangstelling kennis nemen. BEVOLKINGSONDERZOEK IN DE WIERINGERMEER. Donderdag a.s. officieele oprich tingsvergadering van de stichting in het raadhuis te Hoofddorp. Te Hoofddorp, in den Haarlemmermeer, welk gebied gelden kan als de leerschool voor vraagstukken van kolonisatie in ons land, zal Donderdagmiddag a.s. in het raad huis de acte verleden worden van de stich ting voor het bevolkingsonderzoek in de drooggelegde Zuiderzeepolders. Aan dit op zoowel wetenschappelijke als practische gronden belangrijke feit zal het karakter van een officiëele bijeenkomst worden gegeven, waaraan behalve de voor het meerendeel wetenschapsmenschen der stichting zelve, o.m. zullen deelnemen de heer P. Visser, chef van de af deeling onder wijs van het ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen, als vertegenwoor diger van den minister, jhr. mr. dr. A Röell, commissaris van de koningin in Noordholland, zoomede mr. A. Slob, burge meester van den Haarlemmermeer. Over doel en werkwijze van deze stichting zal in deze bijeenkomst het woord worden ge voerd door den voorzitter van het bestuur, prof. dr. H. N. ter Veen, hoogleeraar in de sociale aardrijkskunde aan de gemeente universiteit te Amsterdam. TE WATER GELATEN. Door de scheepswerf en machinefabriek ,,'t Hondsbosch", directeur H. J. Bosman, alhier werd met gunstig gevolg te water ge laten de zwaargebouwde stalen motor- sleepboot, bouwnummer 685. De boot welke den naam heeft gekregen van „Greta", is door genoemde werf uitge rust met een 60 P.K. twee-cylinder „Krom hout" ruwoliemotor en is gebouwd voor den sleepdienst firma Boekei te Amsterdam. Het vaartuig is tevens geschikt voor di rectie- en pleizier-vaart, en heeft daartoe een met teakhout betimmerde voorkajuit met keuken en W. C. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 3 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 4 November: Matige westelijke tot zuidwestelijke wind- zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring; aanvankelijk kans op regen en zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Regenachtig weer, met korte opklaringen en toenemende wind. In het noorden blijven zich diepe depres sies bewegen, die in noord-Scandinavië kreeg versterking, een diepe secundaire trok over Schotland naar de Noorsche kust, een volgende daling nadert bij IJsland. De hoogedrukking trok zich uit de Golf van Biscaye terug, in midden-Europa vormde zich hoogedrukking. In Engeland valt regen, Ierland en Schotland hebben tijdelijk opkla- ring bij matigen westelijken tot noord- westelijken wind. Aan de Noorsche kust stormt het uit zuidwest en valt regen, in het noorden valt sneeuw bij krachtigen weste lijken wind. Zweden heeft zwakken wind met betrokken lucht na matige vorst in het binnenland. Duitschland heeft In het oosten eenige zonneschijn met in het westen en zuiden mist of betrokken lucht Frankrijk heeft grootendeels windstilte met betrokken lucht in het noorden en lichte vorst in het zuiden, die overdag voor de zon zal wijken. Na eenige regen is hier te lande korte opklaring te wachten, waarna waarschijn lijk weer krimpende en toenemende wind zal volgen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.57 uur tot 6.32 uur licht op. van Dinsdag 3 November 1936 OPGAVE VAN NOORÜHOLLANDSCH LANDBOUW CREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STA ATSLEENINGEN. 4 N.d.n 1934 4 Nad -lodi» 1934 5H Duitschland 1930 tdsm mat varklaring BANKINSTELLINGEN. Amstcrd Baak Handel Mpt| Cert v. 250 Koloniala Bank Ned lod Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND B1NNENL Alg. Kunatzijda Unie Calvt Dclit Cert Nadert hord Pbilipa üloeiL Getn Bezit Uaiiever INDUSTR OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betblch. Steel a Cities Service t Kcuovcott Copper Standaard Brands Steel co mm U. S Lcatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd Suiker Unie Vors'enlanden Dito actiona MIJNBOUW. Alg. ksplor. Mij. Rediang Lebong t PETROLEUM Dordtecbe Petr. s Kon Petr rerlak Philips Oil Sbell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Dell Bat Rubber Heaaa Rubber Ooatkust Serbadiadi latere Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia. Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchiioo lopaka Southern Pacific Southern Railw. Cert Uoioo Pacific ftNoteering per 50. tEzclaim. Vorige koers 100'/, lW/is 227, 23'/s 143 lüi 74»/, 132% 134»/, NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Brussel (Belga). Bazel Kopenhagen Stockholm o*'° Madrid 43 'V»/« 244% 251 Vis 164% «f/* 30*/» 54»/i, 3'/is 4iu% 1Ju/M 6<7/M 3»/is 415»/, 150»/, 124'/, 31»/, 20 bü 1/8 270 381V, 402»/, 34»/, 2u»/i, 15»/» 25f 143 12'V, 65'/, 12»»/, 3»/i, 31/, 85»/, 251 307»/, 270V, «'Vis 33'/» 16'/, 104% pl.m. 1.30 100»/, 24 74»/, l3o% 431/,-V, 8i'/« Vs 245 25( }-8} 1/1-09} 70 3/i%,-8 54»/» 46- V, 56»/, 421-4 150 127-»/, iV/t 270 404-7, 88 20} 151-7/» 209-68 178-9 00 pl.m» 1.45 24 pl.m. 2.00 100»/, pl.m. 2.15 lbO»/, 100 <3'/, 62'/,-3 258 60 1697,-è 38-V,s 5«i-ff/,s 3»/i, -»/, 467, 259-61 1687,-9 37-81/» 54-W» 3-'/w 467,-% 581/, 56»/,.% 422-37, 124-Vs 31'/,-2 124'/,-5 431/,-'/, 827,-Vs 261J-21 10:»/,-7 37-87, 55-67, 3»/js*Vs 46f'As 58% 151-2 l24%-5 31'/,-2 403}-4} 4047,-5 87»/, 20'/:,-} 15}-»/» 265-8 1447, 207/1,-7 15% 266-7 144»/,-5 175-7 404»/, 2661-7} 145-»/, 177-8% 3Vs-»/ia 3.»/» 3 90-891/, 90-% 917,-2 W4-1I 25-4 310% 2/i 58 14 17 105 317-% 315-6 315-6 273-4 347, 34'/» x) ex-coupon HKOLONUAllE vorige koers WISSELKOERSEN AMhI-KDAM 2 pCt. Hsden 2 pCt 'Exdividend Vorige Koers op koers heden 2 uur 1.85 1.85 9.05 9.04»/, 74.67 74.40 8.63 8.60 X 31.32 K 31.24 42.60 42.55 40.50 40.37 X 46.70 46.60 45.60 45.40 6.55 6.52 00.00 00.00

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2