Agenda £uditvaact 3(eck óL School faatsie éeckhteu Stad m OmgeowQ Prins Bernhard bezoekt Fokkerfabrieken. Grfeksch schip in nood De inzameling voor het Nat. Huwelijksgeschenk. Tot en met 15 Nov. in De Nieuwe Doele tentoonstelling schilderijen, aquarellen en teekeningen van K. z. o. D.; Zaterdag 15 en 710 uur, Zondag 105 uur; andere dagen 15 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Merijntje Gijzen's jeugd (naar den roman van A. M. de Jong), hoofdrollen Marcel Krols, Piet Bron, A. M. de Jong, Mimi Boes- nach e.a. (Weder geprolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De man die te veel wist (sens.); hoofdrollen Pe ter Lorre, Leslie Banks, Edna Best en Nova Pilbeam. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half 8, hoofdnummer De laatste vier van Santa Cruz (sens.); hoofdrollen Hermann Speel- mans e.a. Toegang t ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8. uur, hoofdnummer Show- boat (muz.); hoofdrollen Irene Dunne, Paul Robeson, Allan Jones, Helen Morgan. Toe gang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 9 November. 8 uur, Logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische seance door mevr. Akke- ringa. 8 uur, dancing Harmonie, Theos. Vereen. Blavatskyloge, spreekster mej. A. Gantvoort Dinsdag 10 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van ,.De Vreemdeling" door het Nieuw Scliouw- tooneeL Woensdag 11 November. 7 uur, 't Gulden Vlies, orjpapanda-avond Byz. Vrijw. Landstorm; rede gen.-maj. Kiës, bioscoop voorstel] ing. 8 uur, café Central, filmavond vanwege de afd. Alkmaar der Kon. Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. zijn misschien niet alle verwezenlijkt, doch zoo dit verdrag niet zou zijn onderteekend, zou Europa het gevaar hebben geloopen van een algemeenen oorlog onder verschrikke lijke omstandigheden. Wij zouden dan alleen hebben gestaan met Sovjet-Rusland. Voorai voor de sociale ministers was de toestand moeilijk. Men kon de arbeidersklasse zich niet in een avontuur laten storten zonder uitweg. Blum verklaarde vervolgens, da: zoo een gemeenschappelijke actie met Enge land mogelijk blijkt, hij bereid is deze te ondernemen en wees op de gunstige atmos feer waaronder zich sedert eenigen tijd de betrekkingen van Frankrijk en Amerika ontwikkelen. Aangaande het door Laval onderteekende FranschSovjet-Russisch verdrag verklaar de de min.-president, dat dit diplomatieke stuk voor Frankrijk zijn volle waarde be houdt Terugkomend op de binnenlandsche politiek, bevestigde Leon Blum zijn trouw aan het program van het volksfront en bracht hij hulde aan den steun, dien de com munistische partij zonder in gebreke blijven aan het parlementaire plan verleent. Wij zullen, zoo zeide de minister-president nooit het initiatief nemen de overeenkomst op te zeggen. Wij zullen recht voortgaan op onzen weg. In het parlement en in het land zullen wij onoverwinnelijk zijn, zoo wij trouw blijven aan de meening der volks massa's. De raad juichte deze rede langdurig toe Vervolgens deed de secretaris-generaal der socialistische partij, Paul Faure, een beroep op de afgevaardigden, een motie van ver trouwen in de regeering aan te nemen. De door het bureau voorgelegde tekst werd met 2990 stemmen aangenomen. De zitting werd daarna opgeheven. DS REYNDERS. t De Zaterdagavondbladen hebben het doodsbericht gemeld van ds. Reynders, rem. pred. van Amsterdam en eerder van Alkmaar. Voordien had de overledene zich als Nederl. herv. pred. verbonden aan drie Noordholl. gemeenten, waarvan Uitgeest de eerste was. Deze gemeente die de laatste jaren vaak vacant kwam en in het bolwerk der ortho doxie ligt, heeft tot dusver zich als vrijz. gemeente gehandhaafd, doch het kerkbezoek is daar nimmer erg groot geweest, met uit zondering van de jaren 18851887 toen ds. R. de gemeente diende en steeds volle ker ken trok. Bij de oudste lidmaten leeft de geest van wylen ds. A. M. R. Reynders nog steeds in aangename herinnering voort, zoo zelfs, dat bij gelegenheid van zijn 75-jarig jubileum hem op een Zondag in Maart vorig jaar nog een gelukstelegram in naam des kerkeraads gezonden is. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Nachtegaal" (uitreis) kwam te Ran- goon aan. De „Kwak" is op de thuisreis in Rangoon geland. De „Kieviet" is op de thuisreis Zondag te Athene aangekomen. Woensdagmorgen 11 November 1938 zal het K.L.M.-vliegtuig de Djalak van Amster dam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren J. J. Moll (gezagvoer der), N. W. Bos (2de bestuurder), C. Spaans (werktuigkundige) en H. Buytendyk (radio- telegrafist). De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk Dinsdagavond te Amsterdam zyn. DE BISSCHOP IN ALKMAAR. De bisschop van Haarlem heeft gisteren in alle drie parochiekerken te Alkmaar het H. Sacrament des Vormsels toegediend. Ds. VIS VAN TEXEL GEPROMOVEERD. Vrijdagmiddag is ds. Vis, predikant bij de Doopsgezinde gemeente Burg-Waal Oosterend in de Aula van de Gemeente- Universiteit te Amsterdam gepromoveerd tot doctor in de Godgeleeerdheid. Van Texel waren vele leden van de gemeente, waarvan ds. Vis predikant is, per auto bus naar Amsterdam gegaan, teneinde bij de promotie aanwezig te zijn. Tevens waren tegenwoordig de burgemeester van Texel, mr. Kamp, 2 Ned. Herv. predikan ten van Texel en verschillende Texelaars en oud-Texelaars. De promotie geschiedde op gezag van rector-magnificus, prof dr. Laqueur, promotor was prof. dr. Palache. Het proefschrift van ds. Vis was getiteld Mussianic Psalm Quotations in the New Testament, a critical study on the Chris- tian Testimonies in the old Testament" en was geschreven in de Engelsche taal. Het was opgedragen aan de echtgenoote van ds. Vis en aan haar vader. In het voor woord, dat in het Hollandsch was geschre ven, betuigt ds. Vis o. a. dank aan de hoogleeraren, die hem bij de hervatting zijner studie geleid hebben, bizonder aan den promotor, prof. Palache. Bij de dis sertatie waren 12 stellingen gevoegd. Ds. IJntema bestreed de 10e stelling, Da Leistra van Edam de 5e stelling en prof. Kühler de 6e stelling. Prof. v. d. Bergh v. Eijsinga bestreed iets uit het proef-1 schrift Ds. Vis verdedigde zijn proefschrift op overtuigende wijze, zoodat hem tenslotte de Doctorsbul werd uitgereikt door prof. Palache. Hierbij bracht de promotor hul de aan ds. Vis, die bij den omvangrijken arbeid als predikant van een zeer uitge breide gemeente nog de studie heeft kun nen volbrengen. Na afloop der promotie bestond er gelegenheid tot feliciteeren, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. VLIEGTUIG NEERGESTORT IN POLEN. Inzttenden gedood. Nabij Warschau is een vliegtuig neerge stort. De inzittenden, twee Poolsche be stuurders en twee Roemeensche officieren kwamen om het leven. DE GORDON-BENNETT-RACE. Nieuwe wedstrijd begint 27 J*ni 1937. Naar vernomen wordt, zal de Belgische Aero-club in het jaar 1937 de Gordon- Bennett-luchtrace voor luchtballons orga- niseeren, aangezien de Belg Demuyter den laatsten wedstrijd heeft gewonnen. De ballons zullen 27 Juni 1937 van Brussel starten. (Ongecorrigeerd). Storm over Amsterdam, storm over de haven, over het uitgestrekte IJ, waar witge- kruifde golven uiteen spatten tegen stalen scheepswanden, tegen de omtrekken van ware kolussussen, maar ook van kleine vaar tuigen, die zich moeizaam een weg banen over het wilde water. Wild voortgezwiepte regengordijnen slaan in duizenden druppels uiteen tegen de rui ten der huizen en zoo krijgt ook het kleine gebouwtje van het watertaxistation aan het Damrak zijn deel van het woeste spel der natuur. En op hetzelfde oogenblik, dat wij ons dat realiseeren, zijn wij het kantoortje reeds binnengetreden en vragen den direc teur wat er aan de hand is. De directeur weet het niet, zegt althans het niet te weten, maar als dan onze blik ge troffen wordt door het bedrijvig gedoe op een motorboot aan den steiger, van welk vaartuig met groote zorg enkele kleine schoonheidsgebreken verwijderd worden, begrijpen wij dat er hoog bezoek op komst is. En dan noemen wij meteen een naam, die zoowel in de hoofdstad als in het geheele land een bekenden klank heeft: prins Bernhard. De directeur haalt de schouders op, doch onmiddellijk daarop ontdekken wij den heer van Tijen, directeur der Fokkerfabrieken en dan zijn wij een heel eind verder. U hebt een goeden neus, merkt de heer van Tijen op. Prins Bernhard kan elk oogen blik hier zijn om per motorboot naar de Fokkerfabrieken te gaan. Het verkeer over het Damrak vindt, in storm en regen, zijn normalen voortgang. Behalve de enkele ingewijden weet nie mand wat er te gebeuren staat, hetgeen trouwens, naar enkele minuten later blijkt, voor niemand behalve dan de enkele ingewijden een teleurstelling zal beteeke- nen De prins werd dan ontvangen door de heeren C. G. Vattier Krane en J. E. van Tijen, resp. president-commissaris en onder directeur van de Fokker-fabrieken, die ver scheidene hoofden van afdeelingen der fabriek even den hoogen bezoeker, zoomede aan prins Aschwin voorstelden, waarna de bezichtiging der fabriek het geheele fa bricageproces omvattende een aanvang nam. Onder het deskundig geleide werden achtereenvolgens bezocht de afdeeling rom- penbouw, liggenbouw en vleugelbouw, de bekleeding, de ververij, de afdeelingen voor de montage en voor den drij verbouw, die den metaalbewerking, de bankwerkerijl de draaierij en de controleafdeeling. Vervolgens werden, in de controle-afdee- ling, verschillende proeven met het mate riaal genomen. Prins Bernhard, die uitslui tend Nederlandsch sprak en dat met een zuiverheid, die opvallend was, legde door de vele vragen, die hij stelde, niet alleen getuigenis af van zijn groote belangstelling voor het fabricageproces der Fokkermachi nes, doch mede van zijn diepgaande kennis van velerlei bijzonderheden, hetgeen trou wens, gezien het feit dat Z. D. H. zelf sport vlieger is, te verwachten was. Ook het model op ware grootte van den Nederlandschen luchtkruiser, de F. 5, be stemd voor Soesterberg, werd tot in alle onderdeelen bezichtigd 'en tijdens dit op onthoud bediende prins Bernhard zelf een der schietkoepels. In de lunchkamer der fabriek werden ten slotte ververschingen gebruikt, terwijl hier, als een herinnering aan het bezoek, de heer Vattier Kraane den prins een album met foto's van de fabriek en de verschillende Fokkertypen aanbood, zoomede een model van den jongsten Fokker-jager D. 21. Dit laatste geschenk werd ook prins Aschwin aangeboden. Te kwart over twaalf was het bezoek geëindigd en geschiedde het vertrek van het voorname gezelschap op dezelfde onopval lende wijze als met de aankomst het geval was geweest. „DE ISIS" VERMOEDELIJK VERGAAN. Men meldt uit Londen: Het Duitsche stoomschip „Western- land", dat het Londensche vrachtschip „Isis" te hulp is gesneld heeft hot volgende radiogram uitgezonden: „Op 300 mijl van Landsend, zijn op de plaats des onheils. We hebben een sloep van de „Isis" gevonden met één man. We zien geen spoor van andere overlevenden, noch andere booten. SCHIPPER VERDRONKEN. Hedenmorgen te omstreeks half negen is in den IJse1 verdronken de 33-jarige schipper A. Blonk. Schipper Blonk, die met zijn boot „De Zes Gebroeders" te Ouderkerk a. d. IJsel thuis behoort, wilde het anker lichten en had zich daartoe in de roeiboot begeven. Tengevolge van het stormachtige weer is de roeiboot omgeslagen. De schipper ver dween vrijwel onmiddellijk in de diepte. Het lijk is nog niet geborgen. De verdronkene was gehuwd en vader van drie kinderen. EEN ADRES. Aan den rijkskanselier Adolf Hitier in Berlijn is het volgende adres gezonden door het bestuur der Internationale Roode Hulp, afd. Alkmaar. Ondergeteekenden hebben met verbitte ring en diepe smart kennis genomen van de terechtstelling van den voormaligen Hamburgschen Arbeidsafgevaardigde Edgar André. Wij herinneren u aan het feit, dat een der hoofdgetuigen zijn verklaringen voor het gerecht teruggenomen heeft. Wij herinneren u, mijnheer de rijkskanse lier, eraan, dat veel getuigen, die zich mo menteel in het buitenland bevinden, zich be reid verklaard hebben hun verklaring voor de Duitsche ambtenaren af te leggen. Hun verklaringen zijn in het buitenland gepubli ceerd en de volledige onschuld van Edgar André is bewezen. Wij herinneren u er aan, mijnheer de rijkskanselier, dat zelfs het Hamburgsche Vreemdelingenblad den len Juli 1938 ver klaarde, dat het niet mogelijk was, een moord met voorbedachte raden te bewijzen. Dit alles en de berichten over het verloop van het puces zelf geven ons het recht te verklaren, dat Edgar André onschuldig te rechtgesteld is. Mijnher de rijkskanselier, in de gedachte van het onschuldig vergoten bloed van Ed gar André wijzen wij u op het feit, dat nog altyd een groot aantal menschen wegens politiek verzet ter dood veroordeeld zijn, die wachten op wat hun lot zal zijn. De dood van Edgar André is een ontzet tende aanklacht tegen de Duitsche justitie. Geeft u het bevel voor de begenadiging van alle anti-fascisten die nu nog in de doo- dencellen van het Duitsche rijk gevangen worden gehouden. Het bestuur der Internationale Roode Hulp, afd. Alkmaar. Dit schrijven is verzonden aan den rijks kanselier en aan den Duitschen gezant in Den Haag. m.M. te m.M. te naar waarnemingen, verricht in den morsen van Maandag 9 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 761,6 Marseille. Laagste barometerstand 731,2 Malinhead. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 10 November: Stormachtige tot krachtige, later wellicht afnemende zuidwestelijke tot westelijke nrinH- zwaar bewolkt met tijdelijke opkla, aanvankelijk nog regen of hagel! weinig verandering te temperatuur! Bnitenlandsch weeroverzicht. wind; ringen buien; EEN K. L. M.-VLUCHT NAAR ADDIS ABEBA. Naar wij vernemen, is het waarschijnlijk dat de volgende maand de K. L. M. een speciale vlucht naar Addis Abeba zal or ganiseer en. Deze vlucht geschiedt dan in opdracht van Fransche zakenlieden. De tocht zal worden gemaakt met een Douglas-vlieg- tuig. De heer Duimelaar zal vermoedelijk als gezagvoerder van het toestel worden aangewezen. van Men meldt ons uit Hoek van Holland Het Grieksche stoomschip „Aglio Nikolas" bevindt zich bij het vuur schip „Maas" in nood. De sleepboot „Humber" van L. Smit en Co. en de reddingboot „President Leis" zijn, voor het verleenen hulp, uitgevaren. Bij het ter perse gaan van dit nummer vernemen wij: Het Grieksche s.s. „Aglio Nikolas" dat in nood verkeeade, is door de sleepboot „Hum ber" den Waterweg binnengesleept. Het schip heeft machineschade en gebro ken stuurgerei. De reddingboot is weer in de haven van Hoek van Holland teruggekeerd. Wjj herinneren er aan, dat morgen groote inzameling voor het huwelijksgeschenk wordt de Nationaal gehouden. Laat Alkmaar bewijzen hoezeer men zich ook hier over dit Vorstelijk huwelijk verheugt en hoe gaarne men er aan wil medewerken Bruid en Bruidegom een bewijs van hartelijke belangstelling te geven. EEN GESCHENK VAN DEN BIJZONDEREN VRIJ WILLIGEN LANDSTORM. Na het bekend worden van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.K. Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld kwam allerwegen in de kringen van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm de ge dachte op om een geschenk bij het komende vorstelijk huwelijk aan te bieden namens de 84.000 vrijwilligers van den B.V.L. Nadat te bevoegder plaatse goedkeuring van dit plan verkregen was, heeft zich, on der voorzitterschap van den heer L. F. Duymaer van Twist, voorzitter van de Na tionale Landstorm Commissie, een B.V.L.- huldigingscomité gevormd, bestaande uit vertegenwoordigers van alle gewestelijke landstormcommissiën uit het geheele land. In dit huldigingscomité heeft o.a. zitting de heer S. M. Middelhoff, voorzitter glc Alkmaar" te Hoogkarspel. Het huldigingscomité besloot een schil derij te doen vervaardigen van H.M. de Koningin op den Landdag van den B.V.L. te Barneveld, gehouden op 7 Juni 1935, het moment, waarop H.M. de Koningin, in ge zelschap van vele autoriteiten, het défilé gadeslaat van de Landstorm vrijwilligers. Bij dit schilderij zal een album gevoegd worden, vermeldende de namen der leden van de geweselijke landsormcommissiën. Het huldigingscomité benoemde een kleine commissie, ter voorbereiding van dit plan, waarna de opdracht tot het vervaardigen van het schilderij gegeven werd aan den kunstschilder Willy Sluiter. ZICH EEN BEURS TOEGEEIGEND. Men meldt uit Heiloo aan het Volk: Eenige weken geleden reisde een zeer gemengd gezelschap uit Noord-Holland naar het Noorden per taxi. Een schipper, af komstig uit Amsterdam, ontdekte, nadat hij de taxi had verlaten, dat hij zijn portemon- naie verloren had met het geld, dat zich daarin bevond. Bij het te Groningen ingestelde onderzoek bleek, dat een dame, die ook in die taxi zat, bij het uitstappen een portemonnaie op de treeplank had gevonden en dat iemand in de auto gezegd had, dat het zijn eigen dom was, dat hij zoo juist verloren had. Ook deze man, die in Heiloo woonde, werd opgespoord en aldaar door de politie ver hoord. Hij bleef volhouden, dat ook hij zijn portemonnaie verloren had, maar zijn ver klaring was niet steekhoudend, waarom de commissaris van politie te Groningen daar mee geen genoegen nam en de voorgelei ding vroeg van den man uit Heiloo. Zoo werd de 57-jarige A. v. d. G. uit Heiloo naar Groningen overgebracht en bij het verboor, dat hem door de politie werd afgenomen, kon hij zijn onschuld niet langer volhouden en viel door de mand. Nadat deze bekentenis bij proces-verbaal was vastgelegd ,is de man in de gelegenheid gesteld naar huis terug te keeren, in af wachting van de maatregelen die door de justitie zullen worden genomen. OPGEPAKT. Door de politie is een persoon aangehou den, die in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd tot het ondergaan van hechte- nisstraf. HU is daartoe naar het Huis van Bewering overgebracht. AANRIJDING. Toen gisteravond te omstreeks kwart over negen een motorrUder vanaf den Nieuwlan- dersingel den Kennemerstraatweg wilde op- rUden, werd hü aangereden door een vracht auto, welke uit de richting Heiloo kwam aanryden. De motorrijder werd gewond en liep een onderbeenfractuur op. Hy is op advies van den inmiddels verschenen dr. Sluymer per ziekenauto overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis alhier. Door de politie is proces-verbaal opge maakt, terwyl de motorrytuige inbeslag zyn genomen. OPENING V. D. MEER S WONINGINRICHTING. Wie in den tegenwoordigen tUd zyn zaak kan verplaatsen naar een meer economische wyk niet alleen, doch tevens daarby aan uitbreiding kan denken, geeft waarlyk blyken van durf en doorzettingsvermogen. Wanneer we dan ook zien, dat de heer v. d. Meer van het Verdronkenoord zyn Taak verplaatst heeft naar Fnidsen 113, dan is hiermee een stap in de goede richting ge daan. De zaak in het Fnidsen is ruim en dui- delyk zyn de diverse ameublementen en wat men zooal verder noodig heeft om een woning modern in te richten, tentoongesteld. Met een oogopslag bemerkt men het vak- manswerk en het behoeft geen betoog, dat de meubelen dan ook van gegarandeerde kwaliteit zyn. En daarby zyn de pryzen nog eens weer aangepast in dezen tyd, dus billijk in alle opzichten. Men overtu:ge zich zelf eens door er langs te loopen en liever nog door naar binnen te gaan. Een bezoek aan deze spyten. zaak zal u niet SLUITING VAN WEGEN VOOR WIELRIJDERS. De A. N. W. B. meldt, dat Ged. Staten van Noordholland hebben besloten af te sluiten voor het verkeer met rUwielen het voor het ryverkeer bestemde gedeelte van de vo gende wegen, omdat daarlangs goede rywielpaden gelegen zyn: 1. Den Heerenweg in de gemeente Bergen in beide richtingen. 2. Den provincialen weg Alkmaar-Scha- Guur en buiig weer te verwachten. De depressie in het westen werd gisteren nog dieper, vandaag is de kern wel minder diep en iets noordelyker, maar de secun daire daling op de Noordzee brengt in ver band met styging in het zuidoosten hier te lande zware zuidwesterstorm. Op de Brit- sche eilanden is de storm tot de omgeving van het kanaal beperkt, aan de westkust waaien krachtige noordwesteUjke winden die geen afkoeling brengen, zoodat vermoe! delyk in het westen een nieuwe daling nadert. In Engeland valt regen, verder is de lucht tUdelUk opgeklaard. Aan de Fransche kanaal-kust woedt de storm zwaar, zuid- Frankrijk heeft minder wind en gedeeltelijk bewolkte lucht. In Duitschland was de toe stand in de afgeloopen nacht vrij kalm met plaatselijke opklaring, maar storm en regen zullen ook naar west-Duitschland hun in vloed doen gelden. Scandinavië heeft matige oosteUjke tot zuidelijke winden met vrij veel regen, de vorst is er geheel verdwenen. De bovenlucht is weer vrij sterk afgekoeld. Voorloopig is buiïg en guur weer te wach ten met tUdelUke opkla/in gen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.47 uur tot 643 uur licht op. gen tusschen de nieuwe brug bij de Weei te Oude Niedorp en den Haringhuizerwef In beide richtingen. BRIEVENBUS GEPLAATST. In de Gasthuisstraat, ter hoogte van het Landbouwhuis, is tydelyk, in verband met de afsluiting van den doorgang achter de Groote Kerk, een brievenbus geplaatst, wel ke voor het vertrek van iedere post gelicht zal worden. De lichtingstijdstippen van deze bus zijr. vastgesteld op werkdagen: 4 u. 25, 5 u„ 5 u. 35, 5 u. 55, 7 u. 20, 8 u. 50, 10 u. 55, 11U. 50, 12 u. 30, 13 u. 40, 15 u. 45, 17 ir, 18 u. 50, 22 u. Zon- en feestdagen: 4 u. 40, 8 u. 35, 7 u. 15. 9 u. 20. Voor de bestelling te Alkmaar te 6 u. 45, 13 u. 30 en 17 u. 30. Voor de bestelling te Oudorp te 7 u. 30 en 17 u. 30. (Wjj kunnen er slechts onze voldoening over uitspreken, dat de directie van het Postkantoor door het plaatsen van deze bus aan zoo veler verlangen tegemoet heeft wil len komen. Red. Alkm. Crt) DE INSTRUCTIE GESLOTEN. Naar wy uit Broek op Langendyk verne men is de instructie tegen de 3 jongeman nen, die in verband met het gebeuren in de gemeente Broek op Langendyk, in den nacht van 21 op 22 Sept. j.L zyn gearres teerd, thans gesloten. HANDELSVERKEER MET SPANJE. Uit een in de Staatscourant van 6 dezer vervat K. B. blijkt, dat de Nederlandsche regeering ertoe is overgegaan 'n regeling te treffen, waardoor voldoening van schulden, wegens of in verband met levering van goe deren van oorsprong uit of herkomstig uit Spanje, met ingang van dien dag slechts kan geschieden door storting by het Neder landsch clearing-instituut. In dit verband kan worden opgemerkt, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier zich in Oc- tober j.1. tot onze regeering heeft gewend om in dezen geest maatregelen te treffen, daar onze exporteurs (o.a. van groente- en zuivelproducten) belangrijke vorderingen op Spaansche afnemers hebben, terwyl de goederen, die nog steeds uit Spanje worden ingevoerd, door de Nederlandsche impor teurs prompt betaald plegen te worden. BRAND TE HEILOO. Vannacht om ongeveer half vier werd da Alkmaarsche brandweer gealarmeerd voor een brand in Heiloo. Het bleek, dat het hui» van de familie J. Gras, wonende aan de Spanjaardslaan, in lichter laaie stond. Door den harden wind kon de brandweer weinig uitrichten en het heele huis, alsmede de in boedel verbrandde geheel. De brand was ontstaan, doordat de vroU des huizes, die doeken wilde warmen °P een petroleum-vergasser, onwel werd en OP de vergasser viel. ZU kreeg eenige onbetee- kende brandwonden. J. JUSHNY'S BLAUER VOGEL. Men schrijft ona: Na een afwezigheid van vier jaar K0 Jushny's Blauer Vogel eindelUk weer naar Alkmaar gevlogen. Herinnert U zicht nog het eerste voile optreden in 1930, toen er .veer eens ste succes- ook ee'1 fl

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2