Go ahead verliest in Zwolle! Alcmaria nog steeds ongeslagen. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 Teleurstellende Alkmaarsche „derby' DE EERSTE KLASSERS Standen. DE TWEEDE KLASSERS A4-8 F E E L S I 1 4-2 1 SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal. 't Was lang niet ideaal op de voetbal velden en de harde wind en het glib berige terrein zullen ongetwijfeld hier en daar oorzaak zyn geweest van ver rassende uitslagen. Vooral in het Noorden zijn een paar rake klappen gevallen: het zwakke Achilles stuurde het sterke G.V.A.V. met een nederlaag huiswaarts en het arme Velocitas wist het thuis zelfs tegen Sneek niet bol te werken. Maar de allergrootste verrassing kwam uit het Oosten: daar werd Go ahead maar eventjes met 3-0 doorP.E.C. geklopt, en waar bovendien Enschede verloor, kan Heracles lachen. In het Westen waren de uitslagen vrij nor maal, al valt Haarlem met het gelyke spel wat tegen en al deed D.W.S. veel meer dan van haar verwacht werd, door het sterke V.S.V. met 4—1 te kloppen. Voor Ajax was het verder een goede dag; zij won zelf van Xerxes en bovendien ver loor haar naaste concurrente C.V.V. op eigen veld van A.D.O. V.U.C. en H.B.S. deden niet veel bijzon ders. Het plaatselijke duel leverde elk een punt op, wat misschien het beste is, voora) nu Z.F.C. voor den zooveelsten keer weer verloor. Als wij dan nog wijzen op de nederlagen van D.F.C. en R.C.H., waardoor beide clubs leelijk in het gedrang komen en tenslotte H.- D.V.S.'s zege op Sparta memoreeren, dan hebben wy feitelijk het voornaamste van het Westen in 't kort behandeld en verwij zen we verder naar de wedstrijd-verslagjes. AFDEELING I XerxesAjax 1—3. Ajax was aanvankelijk iets sterker, maar doelman Damme hield er eenige moeilijke ballen heel knap uit. Toen kwam Xerxes los. haar voorhoede combineerde voortreffelijk en de aanvallen werden besloten met harde en zuivere scho ten, die doelman Keizer echter zeer betrouw baar behandelde. Toen men elk oogenblik een doelpunt voor kon verwachten, nam plots Ajax de leiding. Stam bracht op, Schut kwam te vallen, zoo dat van Reenen vry stond en niet veel moei te had in te schieten (0—1). Van den aftrap ondernam Xerxes een mooien aanval, de Haan trok mee naar voren, de voorzet was zuiver en met een magnifieken kopbal bracht Lagendaal de partijen op gelijken voet (1—1). Tot de rust bleef Xerxes eenigszins in de meerderheid, maar wat haar voorhoede ook probeerde, zy vermocht doelman Keizer, die in prima vorm was, niet te passeeren. Na de rust pakte Xerxes dadelijk goed aan en het spel was weer van even goede kwaliteit als in de eerste helft. Als door een wonder ontkwam het Ajax-doel eenige ma len aan een doorboring. Plots ondernam Ajax een snellen aanval, v. d. Broek van Xerxes stond hopeloos te knoeien en Blom- vliet had dan ook weinig moeite om er 1 2 van te maken. Een minuut later trapte Damme slecht uit. en voordat hij in zijn doel terug was, had van Reenen den bal in het net getrapt (13). Xerxes gaf den moed nog niet op, maar ze had niet het minste geluk en in den stand kwam geen verandering meer, zoodat Ajax met 31 won. ExcelsiorD.F.C. 62. In een over het algemeen tamelijk saaien wedstrijd heeft de thuisclub een verdiende overwinning behaald. De Dordtenaren wa- ren er geheel uit en het was voor de Rotter dammers niet al te moeilijk om het half do- doelpunten vol te maken. D.F.C. nam na den aftrap het initiatief tot aanval, waarbij Ruisch tegen den paal kogelde. Na dit voor de Dordtenaren tame lijk hoopvolle begin nam Excelsior al spoe dig de leiding over en spoedig scoorde En gelsman uit een voorzet van Wigman het eerste Rotterdamsche doelpunt (10). Er ontwikkelde zich hierna een gelijkop- gaand partijtje voetbal met de thuisclub het meest in den aanval. Met twee doelpunten Werd de voorsprong vergroot tot 30, met Welken stand de rust aanbrak. In de tweede helft waren de gasten we derom het eerst in den aanval, maar het schot faalde. Aan den anderen kant deed de thuisclub het beter. Na goed opbrengen Plaatste Mansen het leder goed voor doel, Waarna Maaskant inschoot (4—0). Korten tüd later profiteerde de Rotterdamsche voor hoede van een opening in de Dordtsche ach terhoede en met een hard, vliegend schot *'erd het 5—0. Tegen het einde boekten de gasten voor de eerste maal succes. Na goed opbrengen van den linkervleugel belandde de bal bij Sluimert, die na een kort duel met keeper Jongste inschoot (5—1). Even later ging Mijnders er alleen met den bal vandoor. Hy loste een schot, waarby de bal effect kreeg en zoodoende over de handen van den doelman heen in het net terecht kwam (3—2). Tenslotte maakte Niehoff uit een corner van Manssen het half dozijn vol, zoodat met 62 voor Excelsior het einde kwam. C.V.V.—A.D.O. 2—3. In deze ontmoeting zijn de Rotterdammers meer in het bezit geweest van den bal dan de Hagenaars. Zoowel voor de rust, als voor al ook daarna waren de C.V.V.-ers telkens weer in den aanval. Zij hielden echter het spel veel te kort en treuzelden telkens met schieten, zoodat de hechte verdediging van A.D.O. gemakkelijk kon ingrijpen. Boven dien liet de schotvaardigheid bij de thuis club zeer veel te wenschen over. Langen tyd zag het er naar uit, dat de wedstrijd in een I gelijk spel zou eindigen, maar plotseling zagen de Hagenaars kans om in de laatste minuut het winnende puntje te scoren. In de eerste helft ging het aanvankelijk gelijk op. Daarna kwam C.V.V. geleidelijk aan meer in den aanval. Toen in de C.V.V.- verdediging na een onbeteekenden Haag- schen aanval even wat geknoeid werd, wist A.D.O. hiervan te profiteeren en de leiding te nemn. Vlak daarop maakte C.V.V. gelijk (11), doch kort voor de rust nam A.D.O. op wel zeer gelukkige wijze opnieuw de lei ding. Op vrij verren afstand kreeg A.D.O. een vrijen schop te nemen, die door Loof, den linksmidden, op doel werd geschoten. De keeper van C.V.V. beoordeelde den tal ver keerd en denkende, dat deze naast ging, stak hij geen hand uit. De bal zeilde even wel net in het uiterste rechterhoekje! In de tweede helft zette C.V.V. aanval na aanval op, doch pas na 20 minuten kwam de gelijkmaker. Zaanen zette mooi voor en Verhoef, de middenvoor, schoot onhoudbaar in het net (22). Ook daarna bleven de Rotterdammers het meest in den aanval, maar het schieten liet steeds veel te wenschen over. De Hagenaars stelden daar tegenover een paar snelle en gevaarlijke aanvallen, die ook aanvankelijk geen resultaat hadden. In de laatste minuut brak plotseling de linksbuiten van A.D.O. door. Hij plaatste goed voor doel en de bal werd keurig ingeschoten, zoodat de Hage naars weer de leiding hadden (23). Vlak daarop was de wedstrijd ten einde. Blauw Wit—R.C.H. 3—0. Blauw-Wit verloor den toss en speelde te gen wind in. Hoewel doorloopend sterker, waarbij de grootere snelheid en betere bal behandeling opvielen, duurde het 35 minu ten, alvorens van Nol, na missen der Haar- lemsche verdediging, er in slaagde, onhoud baar te doelpunten (10.) Met dezen stand brak de rust aan. In de tweede helft begon R.C.H. met eeni ge aanvallen, die echter geen van allen suc ces opleverden, daar de afwerking alles te wenschen overliet. Bovendien was het alles op van der Horst spelen te doorzichtig. Nu nam Blauw-Wit weder het initiatief om dit tot het einde te behouden. Na 25 minuten nam Bergman een hoek schop, welke door Wilders werd ingekopt (20) en drie minuten later draaide een tweede door Bergman genomen hoekschop in het doel (30), met welken stand het einde kwam. Scheidsrechter van der Spek leidde tot aller tevredenheid. StormvogelsD.H.C. 11. Stormvogels speelde in de eerste helft met den storm in den rug en was vrijwel voort durend voor het Delftsche doel. Doordat vrijwel geheel D.H.C. verdedigde, was het voor de Stormvogels moeilijk een schot te lossen, waar nog bijkwam, dat de IJmuider midvoor Schoorl te langzaam was. De Delf tenaren waren in de tweede helft iets ge- vaarle; ker van een meerderheid was ech ter geen sprake. Al spoedig liet Vermeulen, die reeds in de eerste helft van Nellen had vervangen, een mooie kans voorbijgaan. Na 25 minuten spelen nam D.H.C. door van dei- Sloot de leiding (01). De thuisclub wist echter van geen opgeven, doch haar voor hoed had het tegen de stevige Delftsche de fensie niet gemakkelijk. Eerst door een strafschop zag Schoorl kans Boot te passee ren (1—1). Met dezen stand, die goed de verhouding weergaf, kwam het einde van dezen op geen hoog peil staanden wedstrijd. AFDEELING II Z.F.C.Feijenoord 25. In den wedstrijd tegen Feijenoord heeft het de Zaandammers zeker niet mee geze ten. Immers er stonden reeds vier spelers op de ziekenlijst, doch tijdens den wedstryd moesten zich nog drie spelers laten vervan gen. Toch hadden de Rotterdammers geen zacht kostje aan de enthousiast spelende thuisclub, al was het spel der bezoekers ook sterk superieur. Het duurde niet lang of kee per Dijkstra moest reeds voor een schot van Barendregt visschen (0—1). Allerminst ont moedigd viel Z.F.C. fanatiek aan en de strijd was nog geen tien minuten oud toen de Boer de partijen reeds op gelijken voet gebracht had (11). Geruimen tyd domineerden daarna de Rotterdammers. Bij een voorzet van Vrauwdeunt miste keeper Dijkstra en had Kantebeen geen moeite de bezoekers de leiding te geven (12). Uit een minder goed genomen hoekschop vergrootte dezelfde spe ler weldra den voorsprong tot 13 en toen Linssen daarop een ver hard schot inzond, werd Dijkstra daardoor verrast (14). Vrauwdeunt maakte er weldra 15 van. Met dezen stand kwam de rust. Na de hervatting bleek v. d. Oever zich bij Z.F.C. door Wolters te hebben doen ver vangen. Deze speler benutte weldra een vrijen schop en verkleinde daardoor den ach terstand tot 25. Bij een botsing tusschen van Male en de Boer moest laatstgenoemde uitvallen en kwam Rep binnen de lijnen. Of dit nog niet genoeg was raakte toen ook Baljet geblesseerd, waarvan Botterman in het veld verscheen. De stryd werd er intus- schen niet fraaier op en nadat Kantebeen bij Feijenoord de kleedkamer had opgezocht, waarvoor de Vries inviel, kwam zonder ver andering in den stand het einde. D.W.S.—V.S.V. 4—1. Door een 41-overwinning op V.S.V. is het D.W.S. gelukt een gevaarlijke klip te omzeilen en daarmede in de running voor den kampioenstitel te blijven. D.W.S. speelde in de eerste helft met den vrij sterken wind schuin in den rug, het geen een niet te onderschatten voordeel bleek. Onmiddellijk zaten de hoofdstedelin gen voor het rood-witte doel en herhaalde malen werd dit ernstig bedreigd. Aanval op aanval zetten de blauw-zwarten op, maar steeds liep het op niets uit. Toch hing er een doelpunt in de lucht en na 20 minuten liet de Velser-verdediging een bal kalm looper., wat Slot onmiddellijk afstrafte door een on houdbaar schot van dichtbij (10). Geenszins ontmoedigd trokken de gasten nu ten aanval en eenige gevaarlijke momen ten voor het hoofdstedelijke doel waren er het gevolg van. Er kon zelfs van een V.S.V.- overwicht gesproken worden, doch de D.W. S.-verdediging stond pal. Het spel werd hoofdzakelijk op de D.W.S.-helft gehouden en tien minuten voor de rust was het Sterk, die den gelijkmaker scoorde. - Veel plezier beleefden de gasten niet van hun gelijkmaker, want reeds een minuut la ter kwam D.W.S. goedkoop aan een tweede doelpunt. Na de thee benutte V.S.V. onmiddellijk het windvoordeel. Met gevaarlijke open aan vallen werd het D.W.S.-doel bestookt en Sterk had pech, toen hy met een hard schot de bovenlat raakte. Slechts het uitstekende werk van Caldenhoven en van Stokken voorkwam den gelijkmaker. Ook ditmaal kwam weer eens het doel punt aan die zijde, waar het niet werd ver wacht. Na een verrassenden aanval met goed samenspel scoorde Melchers het derde Am- sterdamsche doelpunt, doordat keeper Mel chers te ver uitgeloopen was en de rechts buiten hard en laag langs hem heen schoot (31). De Amsterdammers speelden nu een aan trekkelijker partij clan voor de rust, maar toch werd er te lang getreuzeld. Bij een ge vaarlijken aanval van D.W.S., ongeveer tien minuten voor het einde, ontstond een scrim- mage voor het Velser-doel, waarbij doelman Michel den bal uit zijn armen liet glippen. Slot en van Stokken liepen toe en laatstge noemde bereikte den bal iets eerder, tikte er tegen en de D.W.S.-overwinning werd be zegeld door een vierde doelpunt. Even later floot de heer Vrugt het einde. H.-D.V.S.—Sparta 4—3 Met behulp van Breitner, die voor het eerst in dit seizoen weer van de partij was, heeft H.-D.V.S. van Sparta kunnen winnen, Wel werd die overwinning in het laatste kwartier van den strijd ernstig bedreigd, maar de Sparta-voorhoede was toch net wat te zwak om een achterstand van 41 te kunnen inhalen. Sparta begon in hoog tempo met zeer goe de aanvallen, vooral van haar linkervleugel, die door Fromberg niet kon worden gehou den. Het duurde echter ruim twintig minu ten voordat Sparta haar meerderheid in een uitstekend doelpunt van Papenhoven kon uitdrukken. Dit doelpunt veranderde het beeld van den wedstrijd. H.-D.V.S. maakte onmiddel lyk gelyk door een fraai doelpunt van v. d. Tuyn (11) en toen kwamen er 15 minuten van zeer geïnspireerd spel der Scniedarn- mers. Een tactische voorzet van Stolk gaf Borrani kans om met een prachtig schot Co- hen te passeeren (21) en vlak erop was het weer Borrani die zeer snel op een lagen voorzet van rechts toeliep en de Sparta-ver- dediging verraste (31). In de tweede helft begon Sparta weer goed, maar de Jong kreeg een van zijn ge vaar!ijke buien en met solospel vergrootte hij den voorsprong tot 41. De Rotterdammers gaven zich echter niet gewonnen. Bij een hoekschop kopte Breitner in eigen doel en 7 minuten voor tijd bracht Seton door een voorzet van links te benut ten den stand op 43. Met man en macht verdedigend slaagde H.-D.V.S. er in den strijd met dezen stand te beëindigen. Haarlem—K.F.C. 2—2 Een matige, na rust onaangename wed strijd, heeft geleid tot verdeeling der pun ten. Het eenig belangrijke voor de rust was een fraai schot van Smit en een keurige aanval van van Polanen, die de Winter in een doelpunt omzette (10). Na rust was Haarlem sterker. Toch kwam succes aan de andere zijde toen Kruyver fraai inschoot (11). Haarlem bleef domineeren, doch het duurde nog geruimen tyd, voor v. Gooi een vrije trap keurig voor doel plaatste en Ef- fern schitterend inkopte (21). K.F.C. ont plooide toen een spel als in den wedstrijd te gen D.W.S. en de uiterst zwakke leiding van ir. Neuerburg deed incidenten ontstaan, die gelukkig in den kiem gesmoord werden. Toen bij een K.F.C.-aanval Verhappen ge blesseerd werd, scoorde K.F.C. (2—2). De laatste tien minuten waren geheel voor Haarlem, maar met alle geoorloofde en on geoorloofde middelen bleef de stand gelijk. V.U.C.—H.B.S. 1—1 In een wedstryd, waarin de verdedigingen de aanvallers verre de baas waren, hebben beide Haagsche clubs de punten gedeeld. V. U.C. kreeg daarmee iets meer dan zy feitelijk verdiende, maar het verschil in kracht was toch ook weer niet zoo groot. Werd er be hoorlijk spel vertoond, H.B.S. was over het geheel genomen iets meer in den aanval dan V.U.C. en de Houtrusters wisten zich dan ook meer kansen te scheppen. Er werd echter te weinig geschoten en in het doel gebied werd het spel zoo kort gehouden, dat de actieve V.U.C.-verdedigers kans genoeg kregen om gevaren te voorkomen. De V.U. C.-aanval beteekende, vooral voor de rust, niet veel. Toen van Gelder echter linksbui ten ging spelen, kwam er wat meer verdee ling in het spel. Bijna een kwartier na de hervatting nam H.B.S. de leiding toen van Vliet uit een voorzet van Bakhuys den bal mooi inkopte. Op vrijwel dezelfde wijze maakte Boot uit een voorzet van van Gelder na 5 minu ten weer gelijk. Aan beide zijden werden daarna nog eenige kansen gemist, zoodat ten slotte het einde kwam met een gelijk spel. AFDEELING m Leo Halle niet op dreef! In het Oosten gebeurde het wonder: Go ahead werd in Zwolle door P.E.C. geklopt en nog wel met 30! P.E.C. had eerst het windvoordeel en speelde vanaf den aanvang zoo snel, zoo doelbewust, dat Go ahead vol komen werd lam geslagen. P.E.C. probeerde het met snel open spel, Go ahead trachtte door short-passing succes te bereiken. Het eerste lukte, het tweede werd een fiasco. En zoo nam P.E.C. in de eerste helft een 20- voorsprong, terwijl ze in de tweede helft zoo rustig speelde, dat ze ook toen meer kansen kreeg dan Halle c.s. En 't werd 30, 't had ook 40 of 41 kunnen zijn. 't Merkwaardigste was, dat Halle aan alle drie doelpunten schuld had; tot drie keer toe liep Halle verkeerd uit, wat drie doelpunten kostte! A.G.O.V.V. had bezoek van Enschede. De verdedigingen waren bij beide ploegen de sterkste onderdeden; overigens was het krachtsverschil zeer miniem. Even voor de rust nam de thuisclub de leiding en met de kleine cijfers 10 won de Apeldoornsche club. Met Z.A.C. is het heelemaal mis. Welis waar is Wageningen thuis een lastige tegen stander, maar dat het 70 zou worden, be wijst wel de onmacht van de Zwollenaren. Met de rust was het nog slechts 10, doch daarna kreeg Wageningen den wind mee en regelmatig werd de stand opgevoerd tot 7—0. De Boys zyn ook zwak. Ze speelden thuis tegen N.E.C. en moesten toezien, dat de pun ten uit de textielstad vertrokken. De schot- looze voorhoede der Enschedeërs kon haar meerderheid voor de rust in geen enkel doelpunt omzetten, terwijl N.E.C. daarente gen een keer doelpuntte. Na de thee kreeg N.E.C. het windvoordeel en won tenslotte met 30. TubantiaHeracles ging niet door. AFDEELING IV De Tilburgsche strijd bleef onbeslist. Noad en Longa speelden voor de tweede keer tegen elkaar, doch Longa kon geen volledige revanche nemen op de nederlaag van twee maanden geleden, 't Werd nu een gelijk spel, wat de beste uitslag is. Noad's middenlinie had haar dag niet, waardoor het gelijke spel vrijwel verklaard is. Noad speel de in de eerste helft met den wind mee, was toen sterker, doch kon slechts een keer doel punten. Ook na de hervatting ondernam Noad een serie snelle aanvallen, maar een doelpunt bleef uit. Daarna keerden de kan sen en na 20 minuten werd de stand gelijk. Hoewel Longa ook daarna sterker bleef, werd er niet meer gedoelpunt. P.S.V. trok naar Bleijerheide en in de eerste helft had ze de steun van den wind, zoodat Bleijerheide met man en macht moest verdedigen. Dit ging goed, totdat 5 minuten voor rust P.S.V. de tegenpartij verraste (01). Na de rust was Bleijerheide sterker, maar slaagde er niet in, Bouman te verras sen. Tegen het einde kwam P.S.V. weer op zetten en scoorde nogmaals, zoodat ze met 20 won. N.A.C. speelde thuis tegen Juliana. Ze was, dank zij het windvoordeel, in de eerste helft verreweg de sterkste en nam toen een 30-voorsprong. In de tweede helft scoorde Juliana tegen, doch N.A.C. reageerde er ter stond op, door den stand op 41 te brengen; terwijl in dezelfde minuut Juliana nogmaals doelpuntte. Met 42 voor N.A.C. kwam het einde. De tweede andere wedstrijden gingen niet door. AFDEELING V Be Quick loopt uit. be Quick trok naar Leeuwarden en had in de eerste helft heel wat moeite met de thuisclub, die tot de rust den stand dubbel blank hield. Na de thee kwam Leeuwarden sterk opzetten, maar de Be Quick-defensie liet zich niet verrassen. Twintig minuten voor tyd kwam Be Quick los en tenslotte won ze met 30. De Hoogezandsche ontmoeting H.S.C.— Hoogezand werd een enerveerende wed stryd. H.S.C. nam al heel gauw de leiding, doch direct daarop werd het gelyk. Nog maals nam H.S.C. de leiding, doch nog voor de rust werd het 22. £en kwartier na de rust wist Hoogezand de leiding te veroveren en toen was het uit met het doelpunten-ma- ken, zoodat H.S.C. met 23T verloor. Achilles verraste vriend en vijand, door thuis het zoo sterke G.V.A.V. te kloppen, 't Werd een zeer goede wedstryd van beide kanten, doch de aanvallen van Achilles wa ren veel gevaarlijker. Ze miste eenige kan sen en zelfs was G.V.A.V. zoo gelukkig: om voor de rust nog de leiding te nemen. Direct na de thee kwam de gelijkmaker en zelfs wist Achilles de leiding te veroveren. Het Ajax C.V.V. Blauw-Wit DH.C. Xerxes Excelsior A.D.O. D.F.C. Stormvogels R.C.H. Feijenoord D.W.S. Haarlem H.-D.V.S. V.S.V. Sparta K.F.C. V.U.C. H.B.S. Z.F.C. Go ahead Heracles P.E.C A.G.O.V.V. N.E.C. Tubantia Enschede Wageningen Ensch. Boys Z.A.C. P.S.V. N.O.A.D. N.A.C. B.V.V. Roermond Bleijerheide Longa Juliana M.V.V. Eindhoven Be Quick G.V.A.V. Hoogezand Veendam Sneek Friesland Achilles Leeuwarden H.S.C. Velocitas Afdeeling I 7 6 10 2 4 4 3 3 3 3 2 1 1 3 3 3 3 3 4 5 5 Afdeeling II 7 6 10 5 4 4 4 2 1 1 1 0 0 2 0 0 1 2 2 1 1 Afdeeling Hl 7 4 2 1 4 4 4 3 3 3 2 1 1 Afdeeling IV 7 5 11 Afdeeling V 8 6 2 0 4 3 3 3 3 2 2 2 1 2 3 2 2 0 2 1 0 2 18—9 13 14—11 9 13—9 8 13—9 8 20—15 7 17—14 7 8—8 7 14-22 5 12—17 3 8—23 3 26—11 18 14—9 10 20—10 10 13—14 8 15—15 8 6—8 5 12—14 4 10—14 4 11—21 3 7—18 1 11—6 M 17—6 9 17—11 9 8—5 9 13—9 8 11—10 7 12—11 7 17—16 5 5—21 2 14—30 2 17—8 11 23—14 9 16—12 9 16—14 7 14—13 7 8—11 7 18—13 6 13—21 5 10—15 3 11—25 2 30—11 14 23—12 10 20—18 9 16—11 8 7—8 8 11—18 6 20—27 6 11—17 5 9—20 4 13—18 4 was niet van langen duur, maar niet zoodra had G.V.A.V. gelijk gemaakt, of Achilles trok ten aanval en am nogmaals de leiding, terwijl zij niet lang daarna den stand tot 42 opvoerde. Daarmee kwam het einde. Arm Velocitas Dat speelde thuis tegen Sneek en hoewel ze niet de mindere was, kan haar voorhoede niet doelpunten. Veel beter deed Sneek het, dat in beide helften één keer doelpuntte en met 20 won. FrieslandVeendam ging niet door. Alcmaria handhaaft haar ongeslagen positie. De Kennemers en t Gooi behalen groote overwinningen. E. D. O. wint op 't H. F. C.-veld. Ook de dag van gisteren heeft ons weer enkele onverwachte uitslagen gebracht, hoewel deze weinig veranderingen in den stand brachten. Allereerst memoreeren wij even de 21- overwinning van onze stadgenooten op Bloemendaal, waardoor Alcmaria haar onge slagen positie aan den kop handhaaft. Voor de bijzonderheden van deze ontmoeting kunnen wij gevoegelijk naar het betreffende verslag verwijzen. Een verrassing voor ons was de groote overwinning, welke 't Gooi thuis wist te be halen op de Heldersche Racing. Dat het in Hilversum zwaar werken is, was bekend; ook Alcmaria heeft dat reeds ondervonden, maar dat de roodjakjes zich met 62 zouden laten slaan, hadden wij heusch niet gedacht. De tweede verrassing is een vingerwij zing voor Alcmaria en kwam uit de richting Beverwijk. Aldaar was het Amsterdamsche A. F. C. bij De Kennemers op bezoek. De jonge tweede klassers waren geweldig op dreef en sloegen de club van Lungen met niet minder dan 41. Deze uitslag brengt dan ook de eenige wijziging in den stand, daar De Kennemers hierdoor van plaats wisselen met B. F. C. Deze Bussumsche club, die een zoo goede start maakte en eenige weken met Alcmaria aan den kop ging, ontving thans het Am sterdamsche Spartaan en moest met 23 de meerderheid erkennen van de gasten, zoo dat zy thans op de zevende plaats is aange land. Westel. 2e kL B ui X Ut ai u Ut O Q ui s B 1 CQ e q O 4) 't Gooi H.R.C. S X cl H.F. C 3-5 2-3 3-0 B. F. C 4-4 w 2-lj5-5;2 3 A.F C. •Md 1-2 7.3 1 1-1 E. D. O. 4-3 1-2 - |3-1 Alcmaria 6-1 l.l 21 1 BI.daal 1 -5jl-ö 6-3 Kennem. 3-2:4 1 3-2 1-3| 't Gooi 2-2 3-3 l-l N 62 HR.C. •1- 1.3 1 "J o 4-3 Spartaan j - 0-0 1-2 3-0 Tenslotte ontving H. F. C haar plaatsge- noote E. D. O. Na een spannenden strijd leed The Good Old opnieuw een nederlaag

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9