Pijnenburg-Wals winnaars. BERGEN TEXEL Begrooting Noord-Holland. URSEM PURMEREND OUDKARSPEL HEERHUGOWAARD ZUIDSCHARWOUDE WARMENHUIZEN SCHAGEN ^fcheepstiidim^en futtd: en 'Juwèouw iLuchüxaact Mackt&ecichtm SPORT Duel Pijnenburg-Wals en Schön-Pellenaars. Ingekomen personen. C. de Wit, R.K., z. b., van Nieuwer Am- stel naar Groeneweg 1. J. M. Nunnink, rK., b-. en van Beverwijk naar Dorsstraat 21. R. Koning, R.K., z. b., en echtg., van Hoogwoud naar Bergerweg 195. K. Kostelijk, KKNI., predikant, van goerabaja naar St. van Surcklaan 8. M. A Kostelijk, N.H., z. b., van Broek op Lan- gendijk naar St. van Surcklaan 8. N. Al dus, N.H., z. b„ van Schoorl naar Breelaan 43 E. Spiegel. Isr., z. b., van Hamburg naar Heerenweg 25. J. M. Beentjes, R.K., religieuse, van Uitgeest naar Loudelsweg 20. - Schmidt, R.K., z. b., van Amersfoort naar Komlaan 2. Chr. Sibbe- lee, E.L., z. b., van Blaricum naar Zuidlaan 8. D. Bartels, D.G., geleidster, van Wor- merveer naar Verspijckweg 7. A. M. Moree, N.H., z. b., en echtg., van Rockanje naar Verlengde Geestweg 43. G. Klomp, geen, slager, van Huizen (N.H.) naar Lou delsweg 107. C. Cornelissen, geen, z. b., en echtg., van Amsterdam naar Nesdijk 1. _-C. A. Attinga, geen, dienstbode, van Wie- ringerwaard naar Nesdiik 1. N. Francis. NH-, dienstbode, van Schoorl naar Oud Burgerweg 18. H. A. van der Steen, R.K., dienstbode, van Castricum naar Heerenweg 23. B Faber, geen, z. b., van Amsterdam naar Bergerweg 50. J. Mol, N.H., dienst bode, van Alkmaar naar Breelaan 1. Sj. Postma, N.H., monteur, van Schoorl naar Breelaan 24. J. C. Molenaar, RK., z. b„ van Heemstede naar Jan Oldenburglaan 28. G. Nieuwenburg, R.K., stoffeerder, van Amsterdam naar Dorpsstraat 58. P. N. Kokkes, D.G., z. b., van Stad Hardenberg naar Karei de Grootelaan 16. H. König, R.K., dienstbode, van Leiden naar van Ree- nenpark 27. W. J. H. Schophuijs, Rem., opperhoutvester, van Soerabaja naar Natte- weg 22. H. de Ridder, geen, kok, van Am sterdam naar Komlaan 16. J. Duinker, geen, leeraar, van Nijmegen naar Meerwijk- laan 6. E. J. Herbschleb. Rem., z. b., van Vlissingen naar Princesselaan 50. M. Schmid, R.K., dienstbode, van Duitschland naar Hoflaan 22. J. Tammerijn, geen. musicus, van Rusland naar Broekbeeklaan 3. H. Egerer(ova), R.K., dienstbode, van Tsjech-Slowakiie naar Hoflaan 22. J. G van Wachem, N.H., vertegenwoordiger, van Soerabaja naar Russenweg 26. E. H. Ockers, N.H., wed. v. B. Hesselink, N.H., z. b., vap Amsterdam naar St. Antonius- straat 16. C. Kasteleijn. N.H., koetsier, van Amsterdam naar Nesdijk 1 S. P. At tinga, R.K., z. b., van Amsterdam naar Nes dijk 1. P. Sikkema, geen, landarbeider v. Züpe naar Sluislaan 15. M. T. J. Fles. R.K., letterkundige, van Italië van Breelian 110. G. van Ollefen, R.K., kellner, van Amsterdam naar Dorpsstraat 58. J. Jol R.K., bakker, naar Molenstraat 14. H. Broekhuizen, N.H., caféhouder, van 's-Gra- venhage naar Oude Prinsweg 9. H. J. ter Huerne, R K., bakker, van Vorden naar Oude Prinsweg 1. H. E. G. Keuss, R.K., mon teur, van Haarlem naar Breelaan 3a. P. W. van Zwieten, geen, waschindustrieel, van Wormerveer naar van Blaaderenweg 8. J. Broersen. D G melkcontroleur, van Alk maar naar Weg naar Zanegeest 11. S. J. Tevel, E.L., kunstschilder, van Schoorl naar Hjtweg 19. J. A. G. van Herwijnen, N.H., kunstschilder, van Amsterdam naar Lijt- weg 16. W. H. J. Spijk, geen, nachtwaker, van Vlagtwedde naar Doorntjes 46. M. T. Molenaar, N.H., geleidster, van Eemond aan Zee naar Verspijckweg 5 en vijftien interne leerlingen van het Pensionnaat Lou delsweg 20. Vertrokken personen. A J. van der Oord, N.H., bakker, naar Rotterdam. T. Vierhout, N.H., ploegbaas NS., naar Nunspeet - F. A.J. Middelkoop, RIL, rijkscontroleur steunverleening, naar 'Mïravenhage. D. van Wonderen, R.K., panionhoudster, naar Alkmaar. N. J. leidekkers, N.H., dienstbode, naar Amster dam. J. M. Wiering, RK., z.b., naar Hoog- karspel. F. Jansen, geen, bakker, naar Oositelljngwerf. J. Korver, geen, onder wijzer, naar Eindhoven. Wed. P. Heinstra, N-H., z.b., naar Renkum. A. Vijn, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. E. M. Janssens, RK., z.b., naar Haarlem. P. Kuijper, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. J. Osendarp, on derwijzeres, naar Boskoop. N. Dekker, R-K-, z.b., naar Uitgeest. H. M. Meulen- broek, R.K., reiziger, naar Haarlemmermeer. H. Th. Meulenbroek. R.K., fabrieksarbei der, naar Badhoevedorp. N. Groot, N.H., monteur, naar 's-Gravenhage. J. A. van der Griend, N.H., spoorwegbeambte N.S., n. Obdam. J. M. A. Wezelenburg, R. K, naar 's-Gravenhage. W. Wezelenburg, R-K-, z.b., naar 's-Gravenhage. A. Besse, N.H., O.I.-ambt., naar 's-Gravenhage. A. p«trouilje, N.H., dienstbode, naar Amster dam. a. H. J. Touw, N.H., geleidster, n. Apeldoorn. H. Timm, E.L., kapper, naar den Helder. J. Pels, R.K., z.b., naar den Helder. M. A. Druif, N.H., dienstbode, n. Hbogkarspel. J. Veld, R.K., z.b., naar Hdenhout.J. Meijer, R.K., arbeider, naar Amsterdam. W. Bolten, R.K. dienstbode, laar Egmond-Binnen. N. A. Wesseling, N-H.. dienstbode, naar Hoogkarspel. J- Tammerijn, geen, musicus, naar Haarlem. C' A. van der Steen, R.K, timmerman, naar Zuid-Afrika. F. Huiskamp, N.H., z.b., naar Arnhem. A. Baars, N.H., koopman, naar Amsterdam. R. Bor, R.K., caféhouder, n. ®Ussurn. CC. Jager, geen, z.b., naar Am sterdam. j. Kramer, N.H., h.i.d.h., naar Schoorl. W. P. L. Borst, R.K., z.b., naar Medemblik Th. G. Meereboer, R.K., bak ker. naar St. Pancras. F. Douma, geen, naar Hensbroek. J- S. Hassmg, R.K., "k'Ser, naar Losser. - G. de Boer, N.H., ^hef-monteur, naar Bussum. L. Louwers- kekner, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. - ed. J. a. Attinga, geen, z.b., naar Hiiver- sum. - Zwarthoed, R K., dienstbode, n. Edam. - G. Statema. N.H., dienstbode naar Rolsward. E. Smetan(ova), D-E-. bedien JuffroUw> naar Duitschland. De wolprijo. De wolprijs is eenigszins stijgende_Deze Week werd hier reeds 85 cent per K.G. ge boden. Politieke beschouwingen. Verschenen is het algemeen verslag der afdeelingen van de Prov. Staten van Noordholland over de begrooting voor 1937. Het uitvoerige stuk begint met 6 bladzij den beschouwingen over de N.S.B. Vrij algemeen werd waardeering uitge sproken over de wijze, waarop het college van Ged. Staten de provincie bestuurt. Men is er van overtuigd, dat het college zijn beste krachten wijdt aan de belangen van het ge west en dat gesproken mag worden van een goed beleid. Daarvoor is een woord van hul de zeker op zijn plaats. Met name werd op gemerkt, dat in deze provincie de vraagstuk ken van den tijd de groote belangstelling van het besturende college genieten. Ernsti ge critiek werd dan ook niet vernomen. Dat de begrooting sluitend gemaakt kon worden zonder belastingverhooging, achtten sommige leden mede te danken aan het rui me overschot van den dienst 1934. Men vroeg of de Provinciale Waterstaat wel doordrongen is van de noodzakelijkheid van een zuinig beheer. Als voorbeeld wees men op post 128, die verhoogd werd met 38.500, met de sobere toelichting, dat het te onderhouden wegennet met 20 K.M. was uit gebreid. Dat noemde men buiten alle ver houding. Een dezer leden wees er op, dat, indien de 250.000 voor de schutsluis aan de Nieu we Meer niet, zooals nu, uit de gewone mid delen waren geraamd, doch uit den kapi- taaldienst waren bekostigd, men wellicht tot belastingverlaging had kunnen komen, doch deze handelwijze zou toch zeker niet zijn instemming hebben gehad. Sommige leden vroegen, of bij den gun- stigen financieelen toestand de tijd nog niet gekomen is om de 10 pCt. korting op de subsidies in te trekken. Enkele leden meenden, dat de opcenten van 20 op 16 konden worden verlaagd, waar tegenover werd opgemerkt, dat dit voor de contribuabelen van weinig beteekenis is; en in de provincie zouden de subsidies voor cultureele doeleinden er onder lijden. Gewaarschuwd werd tegen belastingverla ging met het oog op de elk jaar hooger ge raamde tekorten. Van verschillende zijden werd nogmaals ernstig bezwaar geuit tegen den druk van uit een gelijkgeschakelde aanpassing te dwingen. In dit verband werd ook gewezen op de uitspraak van den directeur van het P.W.N.: „Ondergeteekende is van meening, dat in vele gevallen daarmede (met de sa larisverlaging) vooral waar het hier de meer verantwoordelijke functies betreft verder gegaan is moeten worden, dan met het bedrijfsbelang overeenkomt". Vele leden zouden het op prijs gesteld hebben te vernemen in hoeverre er naar het oordeel van den directeur te veel bezuinigd is, en eveneens wat de meening dienaan gaande is van Ged. Staten en van de andere hoofden van diensten in de provincie. De hoop werd uitgesproken, dat Ged. Sta ten thans krachtig zouden optreden, om het zittend kabinet te overtuigen, dat het nu uit moest zijn met de loonsverlagingen. Kraan van de hoofdleiding gesprongen. Bij de werkzaamheden aan de verbree ding van den Walingsdijk werd de waterlei dingbuis geraakt, waardoor een kraan van de hoofdleiding sprong. Toevallig was er personeel van het P.W.B. in deze gemeente aanwezig, zoodat tijdelijke afsluiting van de hoofdkraan gelast werd en onmiddellijk tot reparatie kon worden overgegaan. Nieuwe wethouder. In de deze week gehouden raadsvergade ring is tot wethouder der gemeente Purme- rend, in plaats van den heer Van de Berg (s.d.a.p.) die wegens gezondheidsredenen heeft bedankt, gekozen de heer B. Dobber (v.d.) 25-jarig jubileum. Woensdag herdacht de heer H. Bakker Lz. den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de „Noordhollanasche Brandwaarborg Mij." in dienst trad, de 11de van de 11de maand van 1911. Door een broer van den jubilaris werden allen welkom geheeten, in de eerste plaats de directeur der maatschappij, mr. C. P. Eecen en diens echtgenoote, verder alle col lega's en kennissen, welke deze dag tot een onvergetelijken maakten. Door den directeur werd de jubilaris in waardeerenden zin toegesproken. Niet alleen onze zaak, zoo zeide hij ten slotte, mocht van Uw arbeid profiteeren, ook in iet algemeen hebt U veel gedaan als raadslid, nu al weer 8 jaar als wethouder dezer gemeente. Als blijk van waardeering werd den jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden. Door den bedrijfsleider, den heer J. Schrieken, werd namens het gezamenlijk personeel een enveloppe met inhoud over handigd. Nog werd de jubilaris toegesproken door den heer van Loo namens de collega's in den buitendienst. De heer de Jong sprak namens de S. D. A. P., mede omdat de heer Bakker niet alleen 25 jaar in dienst is bij zijn firma, doch ook 25 jaar in Oudkarspel in de partij is. Een mooie bloemenmand werd namens de afdeeling aangeboden. Ook door den voorzitter van de kolfc'ub werden hartelijke woorden gesproken en bloemen aangeboden. Vervolgens werden nog hartelijke woor den gesproken door ds. van Dijk, den heer C. Borst Pz., burgemeester Wijnveldt en door den oudsten zoon namens broer en vrouw. Door den heer Bakker werden allen harte lijk bedankt voor de gevoelvolle woorden tot hem gericht. Rectificatie. Men verzoekt ons mede te willen dee- len, dat de heer Sutman Meijer, burgemees ter onzer gemeente, nog slechts tot waar nemend secretaris der provinciale afdeeling van het Wit-Gele Kruis is benoemd. Bazar crisiscomité. Naar wij vernemen, is er voor de bazar welke door het crisiscomité wordt gehouden op Zaterdag en Zondag a.s. een groote hoe veelheid nuttige en mooie artikelen ontvan gen om daar te worden verkocht ten bate van de kas van dit comité. Dezer dagen zijn de dames en heeren van dit comité de ge meente rond geweest om een en ander af te halen. Veel animo. Naar wij vernemen, bestaat er voor de per 1 Januari a.s. vacant komende betrek king van marktbetaalmeester bij de Langen- dijker Groentencentrale veel animo. Geslaagd. Aan de universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het candidaats-examen eco nomische wetenschappen de heer J. J. Klant alhier. Diefstal. Dezer dagen is uit de winkellade van mej. Yda Schouten een bedrag vin 4 door een onbekenden dader gestolen. Benoemd. Tot ambtenaar ter secretarie is benoemd de heer Jac. Burger te Harenkarspel. Schapendiefstal snel opgehelderd. Dank zij de groote activiteit van de politie te Schagen kon gisterochtend een diefstal van 27 schapen en een ram enkele uren na het plegen daarvan reeds opgehelderd wor den. Op de markt te Schagen trof zij een aantal schapen aan, aangevoerd door een ze keren G. uit Ouderkerk. De zaak kwam de politie zeer verdacht voor en zij nam de die ren onmiddellijk in beslag; de verkooper werd aangehouden. De schaapsvachten waren eenigszins zwart getint, hetgeen volgens deskundigen met al het vee het geval is, dat in de nabijheid van de vuilverbranding te Amsterdam-Noord graast. Deze omstandigheden deed de Scha- ger politie besluiten zich in verbinding te stellen met het politiebureau Adelaarsweg. Op dat oogenblik was nog niets van een diefstal bekend, doch even later kwam de heer Langeveld van den Buikslotermeerdijk kennis geven van den diefstal der schapen, in den afgeloopen nacht gepleegd uit een weiland in den Buikslotermeerpolder. Per auto zijn de schapen aar de Schager- markt vervoerd en waren voordat de politie ingreep reeds aan twee personen verkocht De verkooper vSfl de dieren, die van den diefstal verdacht wordt, is ter beschikking gesteld van de politie in Amsterdam-Noord. Ook de schapen zijn naar Amsterdam ver voerd. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. „Nederland". Tosari (S.J.P.L.) van Los Angeles 12 Nov. Poelau Tello, thuisr te Suez 12 Nov. Tabinta (J. N. L.) te Boston 12 Nov. Joh. v. Oldenbarnevelt, uitr. te Southamp- ton 12 Nov. Benkalen, thuisr. van Padang 11 Nov. TAXE-GEDEELTE CONSdMPTlEMELK. Nederlandsche zuivelcentrale, 15 t.m. 21 November 1936 consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met af dracht voor de kwaliteit. Overmelk regee- ringsminimumprys 5.10 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rietvink op de uitreis is te Bandoeng geland. De Kwak is gistermiddag te 17.36 uur op Schiphol geland. De Djalak is op de thuisreis te Jodphur aangekomen. DE EDELVALK NAAR INDIE. Zaterdagmorgen, 14 Nov. a.s., zal het K.L.M.-vliegtuig Edelvalk van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van het vliegtuig bestaat uit de heeren Q. Tepas (gezagvoerder), J. J. Mulder (2de bestuurder), J. Deltenre (werk tuigkundige) en C. Dik (radiotelegrafist). De post voor dit toestel moet uiterlijk (heden) Vrijdagavond, te Amsterdam zijn. OPENING DER PAK1JSCHE LUCHTVAART-TENTOONSTELLING. Hedenochtend 10 uur heeft president Albert Lebrun de 15e Internationale Lucht vaarttentoonstelling te Parijs geopend. Vele inzendingen uit het buitenland zijn op de tentoonstelling te bezichtigen, Duitsch land en Italië hebben evenwel niets inge zonden. Op de tentoonstelling zijn deze keer ook kleine en goedkoepe sportvliegtuigen te zien, welke de mogelijkheden van dezer, nieuwen tak van luchtvaart bewijzen. In de benedenruimte van het tentoonstel lingsgebouw zijn de groote vliegtuigen ondergebracht, zoowel de groote bommen werpers en gevechtsvliegtuigen, als de toe stellen van de burgerluchtvaart. Ook staan hier de jachtvliegtuigen, welke een snelheid van 500 K.M. per uur kunnen bereiken, op gesteld. De tentoonstelling zal tot 29 November geopend blijven. HET VLIEGTUIGONGELUK IN ITALIË. In het geheel 20 dooden, veertig gewonden. Het ernstig vliegtuigongeluk ten oosten van Littoria, waarbij, naar eerst gemeld werd, negen dooden te betreuren zouden zijn, heeft, naar thans bekend wordt, twin tig personen het leven gekost Behalve de vier leden der bemanning zijn zestien dorpelingen om het leven gekomen. Ongeveer veertig personen hebben tenge volge van de ontploffing der benzinevoor raden van het vliegtuig, brandwonden op- geloopen. DS. BIK BELEEDIGD. Twee vischhandelaren uit Enkhuizen zi.in door het gerechtshof te Amsterdam ieder tot vijftien gulden boete veroordeeld wegens beleeding van ds. Bik, predikant in hun woonplaats. Het gerechtshof bevestigde hiermede het vonnis van den politierechter. Geruimen tijd geleden werden de koop lieden, toen zij met een lading visch van Enkhuizen naar Amsterdam reden, naar hun meening door ds. Bik, die voor de vrachtauto reed, verhinderd, te passeeren. Op de IJ-pont kwamen beide auto's naast elkaar te staan. Gedurende een twistgesprek voegde het tweetal den dominéé beleedigen- de woorden toe. PENNINGMEESTER VAN REIS- VEREENIGING VOOR DE RECHTBANK. De rechtbank te Assen deed heden uit spraak in de zaak tegen G. H. de V. uit Nieuw-Buinen, thans gedetineerd, die zich als penningmeester van een reisvereeniging te Nieuw-Buinen in het tijdvak November 1935Juli 1936 een bedrag van 160 zou hebben toegeëigend, terwijl hem verder was ten laste gelegd, brand te hebben gesticht in een radiokastje in zijn woning, in welk kastje hij volgens zijn zeggen, de contribu tie van de reisvereeniging pleegde te be waren. Het geld zou mede verbrand zijn. Het O.M. was van meening, dat verd. het geld tevoren uit het kastje had gehaald en ten eigen bate had aangewend. In deze mce- ning werd het O.M. versterkt door dr W. F. Hesselink, een deskundige uit Arnhem, die geen resten van bankpapier in de asch heeft gevonden. De rechtbank veroordeelde verd. tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis. De eisch luidde twee jaar. Cri DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 13 Nov. 1936. Cp de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 847 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 212 H.L. voertarwe 71 8; 25 H.L. Rogge 8; 158 H.L. Gerst t 7—8.35; 84 H.L. haver 67.50; 199 H.L. boonen, w.o.: bruine 1316, citroen 2329, duiven 8—9.50, witte f 20—24 en tuin- boonen 1424; 15 H.L. diversen; Kar- wijzaad 1823 en 154 H.L. erwten, w.o.: kleine groene 7.509.50, groote groene 1826, grauwe 2130 en vale erwten 1420.50. Alles p. 100 K.G. Handel goed. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 13 Nov. 1936. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 42 sta pels, wegende 72500 K.G. kaas aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: Fa- briekskaas: Kleine 18. Boerenkaas: Kleine 19 en Commissie (volvet) 19. Alles met ryksmerk. Handel goed. UITPOTEN FABRIEKSAARDAPPELEN OOGST 1937. Verbetering. In de publicatie d.d. 10 November om trent de regelingen betreffende het uit- poten van fabrieksaardappelen oogst 1937 moet in de tweede alinea voor den datum waarop uiterlijk een vragenlijst zal wor den toegezonden aan de houders van een uitpootvergunning voor fabrieksaardap pelen 1936, in plaats van 2 November gelezen worden 23 November 1936. 's-Gravenhage, 12 November 1936. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 11 Nov. 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: An dijvie per 100 stuks 0.501.40; Appelen per 100 pond f 5.509.50; Bloemkool le s. 6—9 2e s. 2—4 en Boerenkool 0.80 2.20 per 100 stuks; Bieten per 100 K.G. 0.90—2.40 per 100 K.G.; Druiven per 100 pond 10—16; Gele kool per 100 K.G. 1.20; Groene kool f 1.50—f 3, Kropsla o.70f 3.20 en Knolselderie 22.90; Peren per 100 pond f 5.508; Prei 3.10 5.80, Peterselie j' 1.40, Raapstelen 80 cent, Radijs 0.50—1, Selderie 0.70—1.20 en Wortelen 24 per 100 bos; Roode kool per 100 K.G. 1—/ 2.60; Spinazie per bak 0.681.02; Spruiten f 35, Snijboonen 12.50—14, Tomaten 1.50—5 en Witlof le s. 6f 8 en 2e s. f 2.50f 3.50, alles per 100 pond; Uien per 100 K.G. 1.20 2.40. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Nov. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 454.000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Nov. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 3300 K.G. BI. eigenheimers 2.302.50; 34000 K.G. Roode kool 12; 70000 K.G. Gele kool 1; 13000 K.G. Vroege witte kool 80 cent; 46000 K.G. D. witte kool 80—90 ct.; 15000 K.G. Uien: gele uien 1.501.80. grove uien 1.701.90, gele drieling 1.60 1.70 en gele nep f 6.40; 16000 K.G. Peen 1.20—1.70; 3500 KG. Bieten f 0.901.50 alles per 100 K.G.; 2500 stuks Groene kool 1.10—/ 1.60; 3200 stuks Andijvie 50 cent en 1300 stuks Bloemkool: reuzen 6.40 7.40, 2e s. 2.50—2.90. NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. 1936. (Noordermarktbond). 850 K.G. Aardappe len: Schotsche muizen f 1.70; 6400 K.G. Uien 1.50—1.60, gele drieling f 1.80 en groote 1.80—1.90; 12400 K.G. Peen 1— 1.20, kleine 5060 cent; 6300 K.G. Roode kool 11.70; 44800 K.G. Witte kool 80 cent; 9300 K.G. Gele kool 1; 36000 K.G. D. witte kool 8090 cent, alles per 100 K.G.; 6000 stuks Andijvie 50 cent; 250 st. Bloem kool le s. 68.60. WARMENHUIZEN, 12 Nov. 1936. Roode kool 1f 1.70; Gele kool 1; D. witte kool 8090 cent; Witte kool 80 cent; Drielingen (uien) 1.20—1.40; Uien f 1.702; Grove uien 1.701.80; Eigenheimers 2.20; Andijvie 50 cent. Aanvoer: 24100 K.G. Roode kool; 10400 K.G. Gele kool; 12600 K.G. D. witte kool; 14300 K.G. Witte kool; 3100 K.G. Uien; 900 K.G. Aardappelen; 4000 stuks Andijvie. DEN HELDER, 12 Nov. 1936. Stichting „Heldersche Eierveiling". Aangevoerd 10740 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 52—54 K.G. 3—4, 55—57 4— 5.30, 58—60 5.20—5.50, 61—63 5.20— 5.70. 64—70 5.40—f 5.80, kleine eieren 33.70. 290 stuks Eendeieren 3.20 3.50. Alles per 100 stuks. Wielrennen. De tribunes van de Nenyto-hal waren wel niet uitverkocht, maar niettemin was de opkomst op dezen laatsten avond van den Rotterdamschen Zesdaagschen wielerwed strijd toch zeer groot. Met spanning werden de komende jachten afgewacht, die ditmaal niet zoo lang op zich lieten wachten. Om kwart voor negen demarreerde Jan van Kempen plotseling en daarna Slaats. Maar Pijnenburg volgde onmiddellijk en feitelijk te eenvoudig slaagde hü erin een ronde te nemen en daardoor alleen op kop te komen. Maar dit was het sein tot een groot duel tusschen SchönPellenaars en Pijnenburg Wals. Schön en Pellenaars trokken er zoo: hard aan, dat PijnenburgWals de achter volging moesten staken om niet al te veel van him krachten te vergen, die zij noodig zouden hebben. En nadat het Nederlandsch-Duitsche kop pel zich bij PijnenburgWals had gevoegd, kwamen de Amerikanen ook nog aan den kop. Even bleef het rustig, doch men voelde de spanning. Het waren RiegerEhmer, die om kwart over negen demarreerden en het duurde slechts enkele minuten of Pij nenburgWals gaven opnieuw blijk van hun groote capaciteiten. Tweemaal slaag den zijn erin een ronde te nemen. Maar ook telkenmale kwamen ook SchönPellenaars weer bij. Twee groote figuren beheerschtPn dit veld, n.1. Pijnenburg en Wals Nogmaals bleek, wat deze twee renners op momenten, waarin het spant, presteeren. Wederom een merkwaardige regiefout: de toeschouwers werden totaal niet op de hoogte gehouden, hoe de onderlinge situa tie der vijf sterkste koppels was. Om kwart voor tien werd het weer even wat kalmer en was de positie als volgt: Aan den kop: PijnenburgWals, Walthour Crossley, SchönPellenaars. Op één ronde: SlaatCharlier, Billiet de Pauw. Op vier ronden: Braspenninxvan der Ruit. De andere kopepls waren toen vele ron den achter. Om tien minuten over tien demarreerde Piet van Kempen, Slaats ging er achter aan en deze renners namen een ronde terug, zoo dat SlaatCharlier zich bij de drie leidende koppels voegden. En direct daarna gingen de Amerikanen weg. Rustig en tactisch lie pen zij uit en kwamm met een ronde voor sprong alleen op kop te staan. En opnieuw was de jacht in vollen gang, een strijd, zoo volkomen open en snel in deze uren, als wij nog zelden op een Zes- daagsche hebben meegemaakt. Een strijd zoo hard, dat de minder sterke koppels uit het veld waren verdwenen. Zoo waren Matena en Heslinga nog voor dezen laatsten avond er uit genomen. Om half elf luwde de strijd weer even en de volgende stand viel te noteeren. Aan den kop: PijnenburgWals, Walthour Crossley. Op één ronde: SchönPellenaars. Op twee ronden: SlaatsCharlier, Billiet de Pauw. Op zes ronden: Van der RuitBraspen ninx, WambstLeducq. Op zeven ronden: Gebrs. van Kempen. Op acht ronden: RiegerEhmer. SchönPellenaars slaagden erin het ver volg van de jachten weer in bij de leiders te komen. Zoo liep het langzaam tegen elven, het laatste uur, waarin achter elkaar

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11