Ag ut da Hedenmorgen is de koasbeurs geopend. Nederlanders in Spanje. danzig protesteert. Stad en Omgeving Aanvoer 20000 K.G.; slechts twee handelaren aanwezig. EEN PROTEST. Weet&ecicht Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, verkeeren tot dusver alle zich te 1 Madrid bevindende Nederlanders in goeden welstand. Officieel wordt medegedeeld, dat de Dan- ziger regeering gisteren bij de diplomatieke vertegenwoordiging van Polen geprotesteerd heeft naar aanleiding van bepaalde voorval len, die de laatste dagen in Polen en Danzig hebben plaats gehad. De vertegenwoordiger van de Danziger regeering heeft daarbij gewezen op de scherpe en ongemotiveerde aanvallen der Poolsche pers naar aanleiding van deze ge- gebeurten i ssen". De diplomatieke vertegenwoordiging van Polen werd verzocht, al haar invloed te wil len aanwenden, opdat dergelijke onaange name voorvallen, die de betrekking tusschen Danzig en Polen ernstig zouden benadeelen, in de toekomst niet meer voorkomen. Tegelijkertijd werd het antwoord van den senaat op het Poolsche protest met betrek king tot de kwestie der arbeidersbemidde ling overhandigd. HET ZUSTERSCHIP DER „QUEEN MARY". De eerste week van December zal waar- achijnlijk begonnen worden met den bouw van het zusterschip der „Queen Mary", de „552". Uit de voorbereidingen die reeds op de scheepswerf aan de Clyde getroffen zijn, blijkt dat de „552" grooter zal worden dan de „Queen Mary", zoodat opnieuw een deel van den tegenoverliggenden oever van de Clyde zal moeten worden weggegraven, ten einde de veilige tewaterlating van het schip te vergemakkelijken. NOG STEEDS STORM OP DE ENGELSCHE KUSTEN. De storm, die nog steeds aan de kusten van Engeland woedt, neemt in hevigheid toe. Het s.s. „Mongolia" is vandaag te Ply- mouth aangekomen. Het schip werd bij het binnenkomen van het kanaal ernstig beschadigd, terwijl 17 passagiers en leden der bemanning gewond werden, van wie vier ernstig. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. Berichtgeving was overdreven. Naar aanleiding van de geruchten, die den laatsten tijd de ronde doen, volgens welke de paus niet in staat is te loopen, en in een stoel ter audiënties wordt gedragen, wordt thans medegedeeld, dat dit niet geheel juist is. Wanneer de paus zich voor een ontvangst naar een lagere verdieping moet begeven, wordt hij reeds sedert verscheide ne maanden in een stoel daarheen gedragen, doch hij loopt normaal van de eene zaal naar de andere. Men verklaart, dat de paus slechts de gevolgen van zijn hoogen leeftijd onder vindt Zooals men weet is Z. H. 79 jaar oud. Tot en met 15 Nov. in De Nieuwe Doele tentoonstelling schilderijen, aquarellen en teekeningen van K. z. o. D.; Zaterdag 15 er. 710 uur, Zondag 10—5 uur; heden 15 uur. Maandag, Dinsdag en Woensdag in Waakt en Bidt, nam. 3 en 's av. 8 uur samenkom sten met verschillende sprekers vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Tot en met 22 Nov., 10—4 uur, tentoon stelling schilderwerken J. de Wolf. Opening morgen Zaterdagnam. half 3. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De dorpsdokter (rom.); hoofdrollen Jean Hers- holt, Dorothy Peterson, Slim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De ellendigen (dram.), hoofdrollen Fredric March, Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Op roer in San Antonio (sens); hoofdrol Ri- chard Dix. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag (behalve morgen Zaterdag), half acht, hoofdnummer Königswalzer (rom.); hoofd rollen Willi Forst, Paul Hörbiger, Carola Höhn. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 13 November. 2.305 en 710.30, Verdronkenoord 113, bazar evang. luth. gemeente. 8 uur, De Unie, voordracht voor het ge nootschap NederlandFrankrijk. 8 uur, 't Gulden Vlies, selskip Friso, op voering tooneelstuk „Yn it brüsjende lib- ben". 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou wenbond, spreker de heer Bos uit Den Hel der over het Jodenvraagstuk. Zondag 15 November. 10 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, mor genwijding vanwege de Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", afd. Alkmaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoering van „Erminie" door de A.O.O.V. Maandag 16 November. 10 uur v.m., café Central, voordracht met lichtbeelden door ir. Lienesch over De in schakeling van silo's en kunstmest op onze goede graslandbedrijven. 8 uur, kleine zaal Harmonie, rede H. S. van Houten, lid Tweede Kamer, voor de Chr. Dem. Unie. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, theater J. Jush- ny's Blauer Vogel. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, verg. Ijsbaan Heiloo. In de bovenzaal van het café Central werd heden 10.15 uur de Kaas beurs, waarvoor de Bond van op Coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noord-Holland het initiatief had genomen, geopend. Een vijftiental aanvoerders waren aan wezig met kistjes waarin een 6-tal kaasjes als monsters waren tentoongesteld. Het waren de fabrieken „Schellinkhout" te Schellinkhout, „Bamestra" te Beemster, „De Volharding" te Wieringerwaard, „Wilhelmina" te Berkhout, „Rosita" te Twisk, „De Eendracht" te Texel, „Wijde- nes" te Wijdenes, „Vooruitgang" te Julia- nadorp, „De Hoop" te Assendelft, „Koe- gras" te Callantsoog, „De Tijdgeest" te St. Maarten, „Nieuw Leven" te 'tZand, „Oostwoud" te Oostwoud en „Spijker boor" te Spijkerboor, waarvan een negen tal fabrieken voorheen met hun productie op de Alkmaarsche markt verschenen. De totale productie welke door deze fabrie ken werd aangeboden, bedroeg 30000 K.G., doch hiervan was door een viertal fabrieken, die voor de decoratie aanwe zig waren, reeds 10000 K.G. aan huis ver kocht, zoodat op de beurs in werkelijkheid slechts 20000 K.G. werd aangeboden. Tegen het uur van aanvang liep het zaaltje, dat voor een kaasbeurs van eenige beteekenis absoluut te klein is, vol met belangstellende producenten. Van de han delaren waren slechts aanwezig de Alk- maarshe kaashandelaar de Wolff Peere boom en de Haarlemsche kaashandelaar Stuit vertegenwoordigende de Maatschap pij „Gouda" terwijl van de officieele licha men die waren uitgenoodigd, alleen de voorzitter en de secretaris van de Kamer van Koophandel, de heeren Arntz en Scheffel, aanwezig waren. Ook de rijks- zuivelconsulent, dr. Schey, en de directeur van de Coöperatieve Zuivelbank, de heer Dokter, waren aanwezig. De opening. De voorzitter van den Bond van op Coöperatieven Grondslag werkende Zui velfabrieken, de heer H. K. Koster te Wie ringerwaard, wiens fabriek met 694 kaas jes aanwezig was, hield in mineurstem ming, waarin de hem eigene meer krach tige toon geheel afwezig was (blijkbaar was hij ook onder den indruk, dat de groote fabrieken, leden van den Bond, niet aanwezig waren) een openingsspeech, waarin hij de aanvoerders, de bestuurs leden van de fabrieken en van den bond, de handelaren en de pers welkom heette en den wensch uitte, dat deze dag voor de Noord-Hollandsche zuivelbereiders een dag van beteekenis zal zijn. Spr. deelde mede, dat van de Neder- landsche Vereeniging van Kaashandelaren en van het Gemeentebestuur van Alkmaar berichten van verhindering waren inge komen en verheugde zich er over dat de voorzitter en de secretaris van de Kamer van Koophandel door hun tegenwoordig heid het bewijs leveren de belangrijkheid van de instelling in te zien. De oprichting, aldus spr., is een gevolg van het feit, dat in de laatste vergadering van den bond, het besluit tot oprichting werd genomen. Aan het bestuur was toen de taak om de zaak uit te werken en een beurs op te richten als in Purmerend en Leeuwarden. Daarover is overleg gepleegd met het dagelijksch bestuur van de gemeente, doch dit zag daarin gevaar voor de kaasmarkt en meende daarom geen medewerking te kunnen geven. Het bestuur van den bond heeft daarop geinformeerd of het gemeentebestuur moeilijkheden in den weg kon leggen. Ons bleek dat dit niet het geval was. De rechts kundige adviezen welke wij inwonnen hebben wij steeds met den burgemeester van Alkmaar besproken. Door een verga dering van voorstanders van de kaasbeurs werd een commissie ingesteld, waarvan spr. voorzitter werd. De commissie meen de dit jaar de beurs tot stand te moeten brengen. Onze informaties van Leeuwar den en Purmerend werden doorgegeven aan het gemeentebestuur van Alkmaar. De berichten in de pers, dat het gemeen tebestuur ons moeilijkheden in den weg kon leggen, waren volkomen onge grond, want het gemeentebestuur, dat niet wilde medewerken, deed gelijktijdig de toezegging niet de minste moeilijkheden in den weg te zullen leggen. Dit is de juiste stand van zaken en wel eenigszins afwijkend van datgene wat den laatsten tijd is gepubliceerd. Men heeft beweerd, dat de kaasbeurs een aanslag zou zijn op de kaasmarkt. Zij die dit beweren, zien de zaak onjuist in. Het is niet onmogelijk, dat de kaasbeurs den bloei van de markt zal belemmeren, maar een andere reden is de oorzaak van de oprichting van de kaasbeurs. De fabrieken hebben de laatste jaren belangrijke veranderingen ondergaan. Bij de fabrieken van den bond bedroeg de aanvoer 4i/2 millioen K.G. melk, met in den druksten tijd 20000 K.G. melk per dag of 9000 kaasjes per dag. Men zal begrijpen, dat stapels met 7000 kaasjes een moeilijk te verwerken kwan tum op de Alkmaarsche kaasmarkt vor men. Het is moeilijk voor die partijen een koopman te vinden. Slechts enkelen kun nen een partij van een dergelijken omvang en dezelfde kwaliteit koopen. Dit is dan ook de voornaamste oorzaak voor de op- rihting van de kaasbeurs, waar men der gelijke kwantums gemakkelijker kan presenteeren dan op de markt. Ook de kleinere partijen van de niet gangbare soorten (kruidkaas en de klei nere kaas van iets lichtere kwaliteit) kunnen dan gemakkelijker worden ver handeld. Men heeft wel gezegd, dat de wik- en weegloonen een belangrijke rol spelen. In werkelijkheid hebben deze een zeer beschei den en ondergeschikten invloed uitgeoefend op de totstandkoming van de kaasbeurs. De verhooging van de mogelijkheid van den af zet zijn de oorzaak geweest. Spr. uitte hierop den wensch, dat de ver schillende categorieën der aanwezigen zou den meewerken om de beurs te doen slagen, omdat spr. in de instelling iets ziet, dat den bloei van het platteland kan bevorderen. Als dat mogelijk is, dan is er geen sprake van, dat plaatsen als Alkmaar niets van dien bloei zouden merken. Zij toch zijn te nauw betrokken bij den bloei van 't platte land. Met den wensch, dat deze bloei 't ge volg zou zijn van hetgeen stond te gebeu ren, verklaarde spr. hierop de kaasbeurs voor geopend. Van de hierop geboden gelegenheid om het woord te voeren werd door niemand ge bruik gemaakt. De verkoop. Hoewel de handelaren het voor Alkmaar prijzenswaardige standpunt hadden ingeno men, dat zij de kaasbeurs niet zouden bezoe ken, werd hierop door den Alkmaarschen kaashandelaar de Wolff Peereboom en den Haarlemschen kaashandelaar Stuit, verte genwoordigende de bekende maatschappij „Gouda", een ongunstige uitzondering ge maakt. Deze maatschappij „Gouda" verkeert in de gelukkige omstandigheid, dat zij zich al jaren door het Crisiszuivelbureau het grootste deel van de consenten voor kaas- uitvoer naar Frankrijk ziet toegewezen, waardoor slapende schatten verdiend wor den. Bij de handelaren bestaat tegen deze maatschappij een grief, omdat zij er naar streeft de grootste kooper te blijven en een deel van deze door de regeeringsinstel- ling toegeworpen winsten gebruikt om de kaas die zij elders moet plaatsen, met ver lies op de Belgische markt te brengen en daardoor den zuiveren handel in België als 't ware dumpt. Ook in de kringen van den georganiseerden zuivel is reeds lang een actie gaande om de consenten van den kaas uitvoer aan de producenten te doen geworden, om daar door concurrentie onder den handel te krij gen en de voordeelen van de consenten meer aan de producenten ten goede te laten komen. Hierover is reeds veel in het Crisis- Zuivelbureau te doen geweest, doch de re geering blijft nog steeds vasthouden aan het verleenen van consenten op grond van het handelsverleden. De maatschappij „Gouda" die haar positie, door den val van de Coöperatieve Zuivel- Exportvereeniging (het z.gm. Boeren Kerk hof) sterk zag versterkt, heeft in de kaas beurs vermoedelijk een nieuwe lijkenlucht geroken, die haar eenig voordeel kan bren gen. Zij heeft zich althans niet aan het door den kaashandel ingenomen standpunt ge stoord en is op den eersten dag van de kaas beurs als koopster opgetreden. Het merkwaardige is, dat aan „De Wilhel mina" uit Berkhout, een fabriek die 800 kaasjes aanvoerde, 18.50 werd uitbetaald, zijnde 0.50 boven de Alkmaarsche markt, terwijl aan de fabrieken „Eureka" van Bin- uenwijzend, die 2355 kaasjes aanvoerde, en de fabriek „Oostwoud" te Oostwoud met 1500 kaasjes, slechts 15.50 of 0.50 minder dan fabrieken met gelijken aanvoer op de markt werd uitbetaald. Dit wijst er geenszins op, dat de kaasbeurs voor de fabrieken met een groote productie een betere afzetmogelijkheid biedt. Het blijft bovendien onze rotsvaste over tuiging, dat de producenten te laat zullen inzien, dat de Alkmaarsche kaasmarkt een groote factor is die het product tot nog toe op de wereldmarkt 'n zooveel hoogeren prijs deed toekomen dan het Friesche product van hetzelfde vetgehalte. Dat men in Friesland de kaasbeurs als een factor, die dit verschil zal doen verkleinen, begroet, is begrijpelijk. De Noord-Holland sche producenten wekken wij echter met nadruk op om in hun belang de markt trouw te blijven. Ons rest nog de opmerking dat de heer Wolff Peereboom, als Alkmaarsche ingezete ne, 'n daad van slechten burgerzin heeft ver richt, door het parool van de Vereeniging van Kaashandelaren niet op te volgen. Dat hij, voor wiens bedrijf de gemeente groote welwillendheid heeft betoond, als kooper op de de Alkmaarsche kaasmarkt bedreigen de kaasbeurs zou optreden, hadden wij stel lig niet bevroed. Hiervoor past dan ook een sterk woord van afkeuring. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. KOLDENHOF. Uit Amsterdam, Rotterdam, den Haag, Groningen, Haarlem, Amersfoort, Purme rend, hadden gistermiddag de inspecteurs der directe belastingen zich op de Alge- meene Begraafplaats te Alkmaar vereenigd, om de laatste eer te bewijzen aan hun col lega, den heer J. Koldenhof, hoofdinspec teur der directe belastingen te Amsterdam, die onder zeer groote belangstelling ten grave werd gedragen. Onder de belangstellenden merkten wij op den heer Dokken, administrateur aan het departement van financiën en vertegen woordiger van den minister van financiën, de vice-president der rechtbank mr. A. M. Ledeboer en den heer Ph. M. Bosscher, lid van den raad van beroep voor belasting zdkcn. De baar was met een groot aantal bloemen en kransen bedekt, waaronder van de direc tie der directe belastingen te Amsterdam, de vereeniging van inspecteurs der directe belastingen en van het lager personeel der directe belastingen. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den directeur der directe be lastingen te Amsterdam, den heer Volk- maars, die den overledene schetste als iemand, die geheel opging in zijn werk. Zijn arbeid beheerschte vrijwel geheel zijn han delingen en denken. Wanneer de belangen van den dienst dit vorderden, waren geen moeilijkheden hem te groot, maar hij zette ook daar door, waar hem dit persoonlijk misschien minder aangenaam was. Kolden hof was een voorbeeld van plichtsbetrach ting. Hij kenmerkte zich door een vlotten geest, een geweldig doorzettingsvermogen en daarom heeft de administratie der direc te belastingen veel aan hem te danken. Hierna sprak spr. nog een persoonlijk woord als vriend. De heer Takken, hoofdinspecteur der directe belastingen, bracht namens -de in specteur een laatsten groet. Met groot ver antwoordelijkheidsbesef, hem eigen aldus spr. had de heer Koldenhof de zaak ter hand genomen. Met dapperheid heeft hij ge streden tegen zijn ziekte en met weemoed gedenken wij, hoe hij met al zijn wilskracht en doorzettingsvermogen een voorbeeld is geweest voor het geheele personeel. Dank baar herinnerde spr. er aan, hoe de over ledene het hem als vriend mogelijk had ge maakt, zijn taak op een aangename wijze te vervullen. De vruchten van onze samenwer king, aldus spr., hebt gij, die stond voor uw 40-jarig ambtsjubileum, niet mogen aan schouwen. De heer Norel uit Haarlem sprak namens de vereeniging van inspecteurs der directe belastingen. Het stemde tot weemoed, aldus spr., dat ons lid Koldenhof op 62-jarigen leeftijd onvrijwillig van ons is heengegaan Gij gingt, aldus spr., niet met blijdschap uit Groningen, maar als een rechtgeaard amb tenaar aanvaardde gij toch met energie de u opgedragen taak in Amsterdam, een taak, die zwaar was en teveel van uw krachten heeft gevergd. Wij verliezen in u een braaf kameraad, dien wij nimmer zullen vergeten. Hierna richtte spr. nog een woord van troost tot de nabestaanden. Onze Hemelsche Vader, zoo zeide hij, weet alleen, wat voor u het beste is en die wetenschap alleen kan rust geven aan hen, die rust behoeven. De heer van der Feen, ontvanger der directe belastingen te Amsterdam, bracht namens het ontvangerspersoneel een laat sten groet aan den betreurden hoofdinspec teur. Als vriend had spr. de overledene leeren liefhebben en waardeeren. Hij bezat een schat van kennis en kenmerkte zich door toewijding, enthousiasme en humani teit De heer Adrianl, hoofdinspecteur der registratie te Amsterdam, herdacht de pret tige samenwerking, die hij van den over ledene mocht ondervinden. Hij herinnerde aan den gemeenschappelijken arbeid in Alkmaar en ook hij had toen den heer Kol denhof leeren kennen als een man, die zijn volle kracht op zijn werk concentreerde. De heer Dronkers, chef de bureau te Am sterdam, bracht aan zijn chef namens het lagere personeel een laatsten groet. Spr. verzekerde, dat de nagedachtenis bij het lagere personeel, dat hem dankbaar was voor de aangename leiding, met diepe eer bied bewaard zal blijven. De heer Nierhof, hoofd van den accoun tantsdienst te Amsterdam, uitte zijn waar deering voor de wijze, waarop de overledene ook met dezen dienst had samengewerkt. Dankbaar zal hij bij dien dienst in gedachten blijven voortleven. De heer v. d. Elburg sprak namens de leden van de Vrijmetselaarsloge De Noord star te Alkmaar. Namens de leden van die loge bracht hij den broeder een eerbiedisen groet. Wij hebben zoo zeide hij Kol denhof gekend in de jaren, waarop hij in Alkmaar werkzaam was. Wij hebben hem gekend als een strijdbaar man, zonder dat hij den strijd zocht. Bovenal hebben wij hem gekend als een eerlijk en trouw broe der. Hij heeft gewerkt aan den geestelijken opbouw van hem zelf en aan de verhooging van anderen. Een schoonzoon van den overledene dankte namens de familie voor de belang stelling. DE KAASMARKT. De aanvoer was heden, onder den invloed van de geopende kaasbeurs, belangrijk ge ringer dan de vorige week, toen de aanvoer 113000 K.G. bedroeg, terwijl die van heden 72500 K.G. was. Wegens het gemis aan exportmogelyk- heid, was de handel stug. De hoogste markt bedroeg 18 per 50 K.G. De gemiddelde prijs was 16.50, de laagste 16. In dezelfde week van 1935 bedroeg de aanvoer 89000 K.G. en de hoogste markt 19.50. In die week van 1934 werd 94000 K.G aangevoerd en bedroeg de hoogste markt 20, terwijl deze prijs in dezelfde week van 1933, toen 92000 K.G. werd aan gevoerd, 23 bedroeg. Wanneer men hierbij de val van den gul den in aanmerking nc emt, dan blijkt hieruit wel, dat de positie van onze zuivelbereiders, helaas alles behalve gunstig is. NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK PRINSES JUL1ANA. De burgemeester van Alkmaar zegt allen dank, die door hun giften en door hun arbeid de inzameling van gelden in deze gemeenie ten behoeve van het nationaal huwelijksge schenk voor prinses Juliana zoo goed heb- slagen. Dinsdag is ingezameld J iaa3' terwijl Sferen nog nagekomen is I 198.12, zoodat de inzameling in totaal heeft opgebracht 1580.78. Het aantal gezin nen en het aantal personen, dat door groote l!e™fien dit bedra« bijeenbracht, be droeg 3797 Hieruit blijkt, dat de Alkmaar sche bevolking op spontane wijze uiting heeft gegeven aan zijn sympathie en liefde voor het vorstelijk bruidspaar. Een woord van warme hulde is hier zeker op zijn plaats. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 13 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,5 m.M. te Lissabon. Laagste barometerstand 750,1 m.M, te Blaavandshuk. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 14 November: Matige tot krachtige, later afnemende noordwestelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt met regen of hagelbuien; later op- klarend; aanvankelijk kouder. Buitenlandsch weeroverzicht. Na afnemenden wind goed weer te wachten. De depressie trekt, in diepte afnemend, langzaam naar het noordoosten. Over de Britsche eilanden ontwikkelt zich een rug van hooge. drukking, waarachter bij IJsland een depressie verschijnt, die bij Groenland vrij diep is. De Britsche eilanden zijn sterk afgekoeld, plaatselijk tot bij het vriespunt In Engeland waait het nog krachtig uit het noorden, in het westen klaart de lucht op. In Frankrijk is de lucht bedekt en valt vrij veel regen. Duitschland heeft nog krachti- gen zuidwestelijken wind in het westen en ook daar valt regen op veel plaatsen. In Scandinavië bleef de barometer stijgen. In weerwil van de grootendeels bedekte lucht Is de vorst er toegenomen, maar nergens meer dan licht. In het noorden valt sneeuw. Aanvankelijk is hier te lande nog vrij krachtige noord-westenwind te wachten met regen- of hagelbuien, daarna volgt waarschijnlijk afnemende en krimpende wind met tijdelijke opklaring. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.41 uur tot 6.50 uur licht op. DIPLOMA KRAAMVERPLEEGSTER. Bij het gisteren gehouden examen tot het verkrijgen van diploma kraamverpleegster in het St Elisabeth-ziekenhuis alhier slaag den de eerwaarde zusters Ancilla, Nicodema, Teresina, Magdala, en de verpleegster! sr. A. Mrkwicka, zr. A. Molenaar en zr. G. Schaper. BUURTVEREENIGING OPGERICHT. Het comité van de Oudegracht verzoekt ons te willen vermelden, dat gisteren een buurtvereeniging is opgericht om bij het a.s. huwelijk van prinses Juliana de Oude gracht van Ritsevoort tot Hofstraat te illu- mineeren. OVERTREDING DER LOTERIJ-WET. De kantonrechter te Alkmaar heeft heden den heer Heuseveldt, directeur van het Alk- maarsch Warenhuis, wegens overtreding van de loterij wet het instellen van een gratis koopuur per dag tot 15 boete subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld. Zooals bekend had de ambtenaar van het O. M. in deze principieele zaak 125 of 20 dagen hechtenis geëischt. SINT N1COLAAS IN HET KOFA-MAGAZUN. Sint Nicolaas en zijn knecht natuurlijk zullen Zaterdagmiddag om 3 uur in het Kofa-magazijn verschijnen. De goede Sint heeft in Spanje zooveel wanorde gezien, dat hij graag wil, dat in Alkmaar alles or delijk toegaat, zoodat de kinderen alleen door hem ontvangen worden als zij behoor lijke geleide hebben. EEN WERKLOOZENLOOZE GEMEENTE. De gemeente Limmen, die op een opper vlakte van 1251 H.A. ongeveer 2300 inwoners herbergt, heeft op het oogenblik een benij denswaardige positie, daar er geen enkele werklooze staat ingeschreven. WEER EEN LUK AANGESPOELD. Bij K.M.-paal 27 op het strand vlak bü Camperduin is in den afgeloopen nacht weer een lijk aangespoeld. Ofschoon het nog niet vast staat, dat dit het lijk is van een der opvarenden van de Sch. 68 of 179, bleek uit de kleeding, dat men hier in elk geval met een visschersman te doen heeft. Een tweede lijk gevonden. Hedenmorgen in de vroegte is aan het Noordzeestrand, ter hoogte van K.M.-paal 3, wederom het lijk van een visscher aange spoeld. Het is nog niet geïdentificeerd. JUSHNY'S BLAUER VOGEL. Maandag 16 November 8.15 uur zal er in 't Gulden Vlies een gastvoorstellmi plaats vinden van Jushny's wereldver maard theater „Der Blaue Vogel". Hier volgen eenige pers-uittreksels: Nieuwe Rott. Courant: Voor heel wat jaren is „De Blauwe Vogel" z'c hier komen presenteeren en aan dit wei heel speciale genre van cabaret-kuns- heeft men steeds zeer goede herinnering^11 bevéaard. Enkele oude bekenden uit cU reeks van 16 tafereelen waaruit het P1'. gramma is opgebouwd, verlevendigen 11 sterke mate de goede herinneringen- het nieuwe neemt „Dreimal Heideröslc" wel de belangrijkste plaats in, omdat 1 ztker op een even voornaam peil sta'

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2