Amstecdamsche ffieucs taaiste Betichten Jxovüiciaal 7lieuws De onregelmatigheden te Vlissingen. Moeilijkheden in de Antwerpsche haven. SCHOORL iy... dat is Voorzichtig zijn t 6 terdagavond, half negen, bidstond; Zon- Haemorgen, 10 uur, wijdingsdienst, Zon avond, 8 uur, openbare samenkomst; Ponderdagavond, 8 uur, openbare samen- *°Leger des Heils (stichter William Booth), Li mmerhoek 40; Zaterdagavond 8 uur bijzondere soldatenbijeenkomst, Zondag morgen 7-30 uur bidstond, 10 uur heiligings- dienst, waarin een boodschap van generaal Evangeline Booth zal worden voorgelezen. Zondagmiddag 3.30 uur openbare bijeen komst, Zondagavond 7.30 uur bidstond en 00ie verlossingssamenkomst; Dinsdag avond 8 uur samenkomst voor Gods volk; Donderdagavond 8 uur heiligings-bijeen- komst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat C 9; 10 uur wijdingsdienst, 12.30 en 5 uur kin derbijeenkomst, 7.30 uur bidstond, 8 uur openbare verlossingssamenkomst; Dinsdag avond 8 uur openbare samenkomst; Woens dag 5 yur kindersamenkomst; Donderdag avond 8 uur openbare samenkomst, geleid door adj. v. Rijn van Utrecht. De andere samenkomsten staan onder leiding van vaandrig Dusseldorp. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur cand. Bos van Scher- jierhorn, 5 uur leesdienst. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur ds ffildschut, van IJmuiden (O.); 7.30 uur bediening H. avondmaal door ds. van Lek- kerkerken, van Bennebroek. BROEK OP LANGENDIJK, Woensdag 18 November 6 3/4 uur in de zaal van den heer Borst, ds. L. Vroegindeweij, van Wad dinxveen. BARSINGERHORN, geen dienst. Doopsgezinde gemeente, 10 uur ds. van der Veen. BURGERBRUG, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. DIRKSHORN, 10 uur ds. de Leeuw. EENIGENBURG, 10 uur, ds. Tinholt. Tinholt. EGMOND AAN DEN HOEP, 10 uur ds. Nobel. GROET, zie Schoorl. HEILOO, 10 uur ds. de Boer van Wor- merveer. HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Vereeni- ging, a. d. Kerklaan, 10 uur ds. W. M. A. Kalkman, van Amsterdam. KOEDIJK, 9.30 uur ds. Roobol. Vr\j Ev. gem., Dinsdagavond 7.30 uur (bij den heer Groot), ds. Ruys, onderwerp: „Oorlog en Vrede". LIMMEN, 9.30 uur de heer E. Baart, cand te Alkmaar. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. Doopsgezinde gemeente, 10 uur ds. van Brakel, van Koog-Zaandijk. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur ds. J. E. Loy- sen (collecte voor de zending). OUDE NIEDORP, 10 uur ds. van Baaien OTERLEEK, geen dienst. OUDESLUIS, geen dienst. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, av. 7 uur ds. Eikema. SCHERMERHORN, 10 uur ds. Boeren- donk. SINT PANCRAS, 9.30 uur en 3 uur ds. Molenaar. ST. PANCRAS, Vry Evang. gem., (bij Bouwstra), heden Vrijdagavond 8 uur ds Ruys, onderwerp: „Een arme rijke". ST. MAARTENSBRUG, 10 u. ds. Eikema SCHAGERBRUG, 10 uur ds. Witkop. SCHOORL, 10 uur ds. Boeke. STOMPETOREN, 10 uur ds Heep. Evangelisatie, 10 uur ds. J. M. Kalkman, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur de heer A Besselaar, van Amsterdam, 11.40 uur Zondagschool. UBSEM, geen dienst. VUNHUIZEN, 2 uur ds. v. d. Kam. WARMENHUIZEN, geen dienst. WESTGAFTDIJK, geen dienst. WINKEL, 10 uur ds. v. d. Kam. ZUIDSCHERMER, geen dienst. (Ongecorrigeerd). ZITTING TWEEDE KAMER. Het huwelijk van prinses Juliana. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Aan de orde zijn de wetsontwerpen: Goedkeuring van het huwelijk van H. K. H. prinses Juliana en regeling van de toelating van getuigen bij de voltrekking van dit huwelijk, alsmede van eenige gevolgen van deze echt verbintenis. Naturalisatie van Z. D. H. prins Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Coert Karei Godfried Pieter van Lippe-Biesterfeld en regeling van eenige gevolgen dier naturalisatie. Beide wetsontwerpen werden ion- der debat eo «onder hoofd- d e 1 ij k e stemming aange nomen. Verschillende onderwerpen. Aan de orde zijn de volgende wetsont werpen: Wijziging van het achtste hoofdstuk der ^ksbegrooting voor 1936; wijziging van de wet van 29 Juni 1925, betreffende maatregelen en werken noodig tot voor ziening in de belangen van de landsver dediging in verband met de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee. Aangenomen zonder stemming. Rijksbegrooting 1937. Voortgezet worden de algerneene beschou ^mgen over de rijksbegrooting voor Be voorzitter van den ministerraa e Colijn, zegt, dat enkele gemaakte op merkingen beter bij een latere geiegenheid kunnen worden besproken, als b.v. d e e grondwetsherziening. m Spr. deelt mede, dat een wetsontwerp be kende de goudclausule in late5 (^ePartement van V Wat aangaat de opmerkingen over benoe mingen, moet men rekening houden met historische omstandigheden. Wat het defensie-vraagstuk betreft, het is de bedoeling, in de memorie van antwoord op hoofdstuk 8 uiteen te zetten, wat er ver der moet geschieden en omtrent reeds ge troffen maatregelen. Ten deele ware deze reeds lang door spr.'s voorganger aan het departement van defensie voorbereid. Verschillende maatregelen kunnen ook niet dadelijk effect sorteeren. Het gaat ook om het leggen van personeele lasten op de bevolking; dat kost echter tijd. Aan andere maatregelen is met het oog op den tijd geen sprake, voor dit kabinet. Daarom kan beter worden gewacht tot na de verkiezingen; wat den tijd betreft, maakt dit geen verschil. Gesteld, dat spr. alsnog kwam met een voor stel, om b.v. het jaarlijksche contingent te verhoogen met 10 tot 12 duizend man en den eersten oefentijd te verlengen van 5)4 tot 12 maanden, voor de infanterie, zou de Ka mer dat dan nog vóór de verkiezingen be handelen? En de kiezers moesten over vele dingen denken, niet alleen over het Plan van den Arbeid. Wat aangaat het beleid van het kabinet in de afgeloopen jaar, er is o.m. critiek geoefend t.a.v. het handhaven van het gezag. De regeering zal er voor zorgen, dat ook in de komende maanden vergaderingen ordelijk kunnen verloopen; ook verkiezingsvergade ringen moeten zonder verstoring der orde kunnen doorgaan. Een absoluut verbod van colparage op straat, door wien ook, zou te ver gaan. Er is aanmerking gemaakt, dat de „Tribune" nog niet is verboden; spr. kan daaraan toevoegen, dat ook „Volk en Vader land" nog niet is verboden. Men moet niet te bang zijn voor het vrije woord; persvrij heid is een groot goed, waarmede men voor zichting moet tewerk gaan. Bovendien ge looft spr. niet, dat communisme of natio- naal-socialisme in Nederland een groote toe komst hebben. Spr. wijst den heer Westerman op de bezwaren om communistische groepen te verbieden of uit de Kamer te weren. Re- volutionnairen vindt men ook niet alleen in de kringen der communisten. Zou het Nederlandsche parlement voorts wel te vinden zijn voor wettelijke regeling van het partijwezen met groote discretionaire bevoegdheden van de regeering? Spr. gelooft niet, dat de regeering ten aanzien van gezagshandhaving tekort is geschoten. Vooral niet als een vergelijking wordt gemaakt met het buitenland. HAAGSCHE ZEDENZAAK. Naar wij verder vernemen, heeft de offi cier van justitie besloten tegen vier perso nen, die indertijd gearresteerd zijn als ver dacht van betrokken te zijn bij de zeden zaak een vervolging in te stellen wegens overtreding van art. 248 bis wetboek van strafrecht. De personen, die wel vervolgd zullen wor den zijn: v. d. Z., G., P., en D. Naar wij voorts vernamen heeft de offi cier van justitie in de zaak tegen mr. Fr. nog geen beslissing genomen. Uitspraak der rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de zaken betreffende de fraude bij het bureau voor Maat schappelijk Hulpbetoon en het Crisis comité te Vlissingen. De rechtbank veroordeelde den 55- jarigen P. G. L., oud-wethouder, wegens het uitlokken van diefstal tot zes maanden gevangenisstraf; den 43- jarigen W. de W., administrateur van Maatschappelijk Hulpbetoon, tot vier maanden gevangenisstraf; den com mies ter secretarie J P. L., die secretaris was van het Plaatselijk Crisiscomité, tot twee maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaren en bo vendien veertig gulden boete of twin tig dagen hechtenis. De collectanten, de 47-jarige C. R., de 44-jarige H. V., de 35-jarige C. G. en de 36-jarige A. B., werden veroordeeld resp. tot drie maanden, een, een en een maand gevangenisstraf. BEGRAFENIS A. MOS. Een der slachtoffers van de Sch. 179. Op de algerneene begraafplaats in Den Haag is vanmorgen het stoffelijk over schot van A. Mos, die matroos was op de op zoo noodlottige wijze vergane Sch. 179, ter aarde besteld. Nadat ds. J. de Jong in het huis van den overledene een rouwdienst had geleid, vertrok de stoet om 12 uur naar de be graafplaats, waar vele belangstellenden aanwezig waren. Aan het graf sprak allereerst de heer M. Vrolijk namens de reederij Frans Vrolijk. „Weer staan wij aan de laatste rust plaats van een der slachtoffers van dien verschr ikkelij ken ramp. Hoe velen zullen nog volgen?", zoo ving spr. zijn korte toe spraak aan. Laat ons blij zijn, dat wij hem neg de laatste eer kunnen bewijzen, er zijn nog zoo velen, die de zee vasthoudt, en onder deze is ook de zoon van Arie Mos. Vervolgens sprak de heer H. J. ter Avest, godsdienstonderwijzer der Ned. Herv. gemeente, die woorden van troost richtte tot de nabestaanden van den overledene en tenslotte verzocht ps. 103:7 aan te heffen. Hierna sprak nog de heer Damme, raadslid te 's-Gravenhage, namens den bond van Transportarbeiders, waarvan de overledene lid was. Een familielid van den overledene dankte voor de belang stelling. Bootwerkers weigeren Neder- landsch schip te laden. De socialistische bond van Trans portarbeiders heeft by de haven autoriteiten van Antwerpen geklaagd over 16 kisten munitie, welke Zater dag aan boord van het Nederlandsche schip „Boskoop" geladen zouden moeten worden. Deze munitie zou bestemd zijn voor Cuba, doch het gerucht gaat, dat de kisten naar Spanje zouden worden gebracht en bestemd zouden zijn voor de opstandelingen. De bond deelde mede, dat hij de boot werkers opdracht heeft gegeven het laden van de kisten te weigeren, zoolang de juiste bestemming niet bewezen zou zijn. Geen munitie voor Spanje; mede- deeling van de directie der K.N.S.M. Terzake van het bericht, dat de Bel gische socialistische bond van transport arbeiders bij de havenautoriteiten te Antwerpen bezwaar heeft gemaakt tegen het laden aan boord van het vracht schip „Boskoop" van een aantal kisten met munitie, aangezien er vermoedens bestaan, dat deze munitie bestemd zou zijn voor de opstandelingen in Spanje, heeft het A.N.P. zich gewend tot de di rectie der Kon. Ned. Stoombootmaat schappij, aan welke reederij de „Bos koop" behoort. De directie deelde mede, dat zij van haar agenten te Antwerpen tot dusver niets ver nomen heeft over eenigerlei actie van ha venarbeiders te Antwerpen. Juist is, dat de „Boskoop" in deze haven munitie zal laden; volkomen onjuist is echter het vermoeden, dat deze munitie voor Spanje bestemd zou zijn. Een bewijsstuk in deze is het versche- pingsrecu, waaruit blijkt, dat de munitie naar Peru gaat. Deze lading mag dan ook alleen in dit land worden afgeleverd. KONINKLIJK BEZOEK AAN HET PALEIS SOESTDIJK. Hedenmiddag te kwart voor twee arriveerden op het paleis Soestdijk H. M. de koningin, H. K. H. prinses Juliana en de moeder van prins Bern hard, prinses Armgard. De hooge gasten kwamen in een limousine, waarop de koninklijke standaard wapperde, van het Loo, van waar zij om kwart voor twaalf waren vertrokken. Het doel van het koninklijk bezoek was, prinses Armgard in het paleis rond te leiden. Ten paleize werd de lunch gebruikt. Algemeen Welzijn. De vereeniging „Algemeen Welzijn" hield Donderdagavond in „De Roode Leeuw" hare ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer Maars. Bij de opening werd de overleden pen ningmeester, de heer Jurgens herdacht en medegedeeld, dat de heer P. J. Nottelman in het bestuur thans het penningmeesterschap op zich heeft genomen. De secretaris, de heer Zaadnoordijk, bracht een verslag uit van het vereenigings- jaar, loopende van 1 September 1935 tot 31 Augustus 1936. Het vereenigingswerk werd hierin aangehaald. Winterlezingen, bonte avond, duinwandelingen. De cursussen waren uit gebrek aan belangstelling gestaakt, en de floraliatentoonstelling had het bestuur niet aangedurfd, mede uit gebrek aan be langstelling. De heer Nottelman deelde hierna mede, dat met weinig uitgaven toch mooie winter avonden waren georganiseerd. De kasmid delen waren enkele guldens vooruitgegaan. De begrooting werd vastgesteld in ont vangst en uitgaaf f 60. De heer Zaadnoordijk deed hierna verslag over de resultaten van de leesbibliotheek. Er zijn 1550 boeken uitgeleend, het vorig jaar 1247. Jammer dat zoo weinig ingekomen ingeietenen gebruik maken van deze bibliotheek. Kinderboeken zijn er nog noo dig. Het saldo der kas was 12,20 1/2. De be grooting werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 156. Het leesgezelschap gaat goed, doch per 1 Januari komen er eenige lezersplaatsen vacant. Het saldo bedroeg 126,80 1/2. De begrooting werd vastgesteld op f 195. Voor winterplannen besloot de vergade ring om in de jeugdherberg cursussen in handenarbeid enz. te geven, nader door het bestuur uit te werken. Verder zal een bonte avond worden ge- LDit V-vormlge veiligheidsadvies gmoeit u op uw voorruit plak ken, om er steeds aan ta ^danken, dat In het ver- gkeer „veilig", „vlot" ken „vlug" vrien.j kden zijn IIIL geven en een voordrachtavond door den heer Eli Prins uit Alkmaar, terwijl de heer Zaadnoordijk thans een lezing zou houden met als onderwerp: „het Bijenleven". Na rondvraag en sluiting volgde deze lezing. De natuur is vol wonderen. Als we zien, dat de bijen de bloemen bevruchten door over brenging van stuifmeel, dan toonde spr. aan, dat èn de bij, èn de bloem daarop zyn in gesteld. De bijen wekken den mensch op tot nieuw leven, waar ze het voorjaar ver konden; voor de menschen valt uit de na tuur nog zeer veel te leeren. Zoo ziet men bij de bijenvolken een samenleving, zooals men bij de menschen maar zeldzaam ziet. Het eenigste parool bij een bijenvolk is: werken. De ouderen, waarbij de werkkracht vermindert, worden uit de bijengemeenschap verwijderd. Men krijgt in den zomer het z.g. „zwermen" te zien, d.w.z. een groote groep bijen, met een koningin verlaat de korf voor goed, en men ziet een deeling van het eens zoo ondeelbare gezelschap. Een nieuwe kolonie van wel 20.000 bijen wordt gevormd. Een bij zorgt voor gezinsvermeerdering: de koning. Deze kan eenige jaren leven. De werkbijen slechts een zeer korten tijd. Voor de koningen gaan de bijen opzij, doch men beschouwe dit niet als een eerbiedige hulde. De koningin is de eerste dienaar van de bijensoort. Men dwingt haar tot eier- legging, en dat kan ze, dank zij het eiwitbe- vattend voedsel dat de bijen haar toedienen. Ze legt er 2 a 300 per dag, in een jaar soms honderdduizend. De imkerij gaf in de middeleeuwen een goed bestaan. Men had toen de was noodig voor waskaarsen als eenige lichtbron. Soms werd toen de pacht van land betaald in den vorm van honing en was. Spreker ging de oude imkersmethode na. Thans is de imkerij zeer veel intensiever. De bijen blijven leven en de honig wordt uit de raat geslingerd in de centrifuge. Wat vond men al een preparaten om de gezond heid te herwinnen, doch de honig, de vloei bare zonneschijn, heeft in deze nog te weinig waardeering. Er zijn zeer veel soor ten honig, als klaver-, linde-, vruchtboom - bloesem-, koolzaad- en heidehonig. Vooral dit laatste baart veel zorg bij het uitslinge- ren, daar het veel lastiger uit de raat ver wijderd wordt dan de andere soorten. De bijen blijven bij het honiggewas altijd bij dezelfde bloemsoort, mits die voldoende aanwezig is. Nog stond spreker stil bij het gif dat zich afscheid bij een bijensteek. Men wordt hiervoor immmuun, als bij zooveel andere gifsoorten minder goed voor het beeld opdoet bij rooken of drinken van alcoholhoudende dranken. Zijn echter de andere gifsoorten minder goed van het lichaam, 't bijengif Leeft de eigenschap, als geneesmiddel te dienen, o.a bij reumathiek- lijders. De lezing was een zeer onderhoudende, daar naast een zeer nuttige. Een dankbaar applaus, benevens een hartelijk dankwoord van den voorzitter, was voor den spreker het welverdiende loon. Moor klaine tuinon. Het dekken van niet winterharde planten. Onder de planten, die gedurende een winter buiten blijven, zijn er verschillende, die toch niet geheel winterhard zijn en daarom op eenigerlei wijze eenige beschut ting behoeven. Zoo dekken we het mooie pampasgras Gynerium argenteum, dat thans nog met fraaie zilverwitte pluimen in onze tuinen staat te bloeien. We snijden nu deze pluimen af, binden het loof in een wrong te ramen, en dekken den voet met een flinke laag droge turfmolm. De afgesneden pluimen kunnen we voor kamerversiering gebruiken. Crinum Powelli, een lelieachti ge plant, die we op vochtige plaatsen in on ze tuinen aanplanten, dekken we geheel, hetzij met droog of wel eveneens met droge turfmolm. Ook de Californische boompapa ver Rhoumeia coulteri, Japansche anemone of A Japonica Bocceni cordata, een plant met fraai zilverwit blad, bloeit met fraaie hemelsblauwe bloemen en Gunnera scabra, een forsche sierbladplant met op rabarber gelijkende bladeren, dekken me wet een flinke laag droge turfmolm. Bij laatstge noemde brengen we bovendien nog een flinke laag droog blad aan. Ook onder de bol- en knolgewassen zijn er verschillende die eenige bedekking behoeven tegen de strenge winterkoude. Zoo dekken we Mont- bretia, Ixia, Iris hispanica, I hollandica, I anglica, Hyancinthen en Gladiolus Colvillei, waarvoor we ook weer droge turfmolm ge bruiken. Dit dekmateriaal is juist daarom zoo geschikt, omdat het de planten ook be hoedt voor overtollig vocht, wat voor veel planten even nadeelig is als strenge vorst. Bij planten die een vrij dikke vetlaag be hoeven, brengen we dit bij voorkeur niet eens aan, omdat daardoor vaak ontijdige groei ontstaat, waardoor de planten minder weerstand krijgen. We brengen dan nu een dun laagje aan, dat we bij invallende strenge koude naar behoefte aanvullen. Ook zorgen we voor een goede afwatering gedu rende den. winter. Daarom worden greppels en padkanten zorgvuldig in orde gebracht, opdat het vallende hemelwater zoo spoedig mogelijk kan afvloeien. Met het afsnijden van het loof van vaste planten dient men ook voorzichtig te zijn,"omdat dit bij velen een noodzakelijke bescherming gedurende den winter vormt Zoo sparen we by voor beeld het loof van katekruid of Nepeta, van alle thymsoorten, van Galega bicoler en na tuurlijk van al die vaste planten, waarvan het loof thans nog eeni6szins groen is. A. G. van Vrijdag 13 November 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCB LANDBOUWCBEDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koert 1934 1934 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 4 Ned -indiê 5H Uuitschland Idem met verklaring BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert v. Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND B1NNENL. A>g. Kunstzijda Linie Calvé Delit Cert Nederl. bord Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Staal Cities Service Kennecott Copper Standaard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. 250 >00»/,, 100% 221/, 24'/, 155V, 17Ü 8?y, 142'/, 141 50'/, 88 250 2/6% 167»/, 75% 54% 3% 46% 58% 3% pl.m. 1.30 ïroy, »0-'/, pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 Vis 24% Pl_- 2.15 140 48'/,-% 47%-8 48.t/, 84-1/, 248 2/2-% 162-i/4 741/, 38'/, 53'/, 2%-3 44 13»/, 57V, 272* */4 162%-J 38|.% 53.i/M 57% -| 272*.% 163 38% 53% 44-1%, 57% 272-y, 163*-'/, 38-% 44%-! 57 «fc' a v. a.. 433% 425-6 426.% 426-% 426-% Java Cultuur 1/4% 172 Ned. Ind. Suiker Unia 14»'/, 140 141»'/, 142 Vorstenlanden •- B 44%, 4H-% 42 Dito actiona 25.15 MIJNBOUW. Atg. bxplor. Mij. 1 182 181 Rediaog Leboug i 226 225 PETROLEUM Uordtsche Petr. 381 Kon. Petr. 403 397'/, 396%-7 395|-6* 403'.% Pcrlak yoy, 90 9/ Philips OU t Shell Union t 30»/, 36'/, 19%-! t t 20%, 19% 19% 19-% Tide Water 16%<s 15% 15% 15i-% 15% i RUBBERS. Amsterd RubLer 272»/, 261-594 262 262%-J 262f-3» üeli Bat Rubber 1651/, 139% 160 15k*-60 159-60 187% Oostkust V 65»/, 64 Serbadiadi 127»/, 3% 3% 3% SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoumboot 2% Scheepvaart Unia «3% 90%-IJ 91% 91% 92-V, TABAKKEN. L)eli Batavia f 242 238 240 236% 305% 301% 301%-4 3021-31 304 Senembab t a a 264 262 26t AMER. SPOORWEGEN. Atcbison lopeka 57% 56 Soutbarn Pacilic 33%, Southern Railw Cert 17% Union Pacilic 104% 104% gNoteering per 50 s] ex-coupon tEiclaun. PROLONGATIE vorige koert 1% pCt. Heden 11/, pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM 'Exdlvidend. Vorige Koers op NIET OFFICIEEL. koers heden 2 uur New-York 1.85 1.85»/, Londen ••,,«•4,, 9.07 9.05»/, 74.77 K 74.70 8.6234 8.61 31.42)4 31.38 Bazel 42.73 42.67 H 40.40 40.30 46.65 46.57 45.45 45.40 6.57* 6.55#

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7