Kinheim-Alkm. Boys 2-1. Hollandia I-Alkmaar I 6-0, Om den gouden onafhankelijkheidsbeker Uitslagen. het Sportpark! Wanneer er dien 4den October gespeeld was geworden, dan had Alcmaria positief gewonnen. Ten eerste speelden de withemden In dien tyd beter dan gisteren, maar vooral: de Kennemers zijn pas eenige weken in dezen goeden vorm gekomen. Die motorraces zijn dus voor onze stad wel zeer kostbaar geweest: een financieële strop voor de V. V. V. van een kleine 1400 en twee verliespunten voor de eenige tweedeklasser, die wij bezitten, verliespunten, die anders ongetwijfeld winstpunten zouden zijn geweest. Dat alles maakt de kwestie-eigen terrein weer zeer actueel en eerlijk gezegd, hoe mooi het sportpark ook Is, hoe goed de inrichting ook is, wan neer de stad Alkmaar werkelijk be lang heeft bij Alcmara's verrichtin gen en wanneer men uit-eindelijk eens een eersteklasser wil hebben, dan ls als een der eerste eischen geboden: een terrein, waarover de withemden de beschikking hebben vanaf het be gin tot het einde der compuetitie. Dat ls aithans onze meening. De wedstrijd. En nu de wedstrijd zelf! Een record-aantal bezoekers heeft on getwijfeld een spannenden wedstrijd ge zien, die tegen het einde zelfs zoo vol spanning zat, dat vrijwel niemand het eindsignaal hoorde. (Tusschen haakjes: ls er in de tweede helft niet te kort ge speeld, of heeft men het oponthoud, ver oorzaakt door de verwonding van Bijlsma, soms niet afgetrokken?) 't Begon goed met Alcmaria, want hoe wel ze eerst windnadeel had, konden al direct twee aanvallen van de withemden genoteerd worden, waar Hamstra echter vergat, om op tijd voor te zetten. Toen trokken de Kennemers ten aanval en er volgde een zeer onverwacht, hard schot, dat Brouwer goed stopte. En direct daar op werd weer op Brouwer's doel gescho ten, maar deze liet zich niet verrassen. 't Eerste serieuze gevaar kwam voor het Kennemerdoel, want na fraai spel van zijn Wieringen kreeg v. d. Pol een schietkans enslechts met <'e grootste moeite kon de doelverdediger redden ten koste van een hoekschop. Hamstra zette die goed voor, v. Wieringen kopte in, doch Dinkla bracht redding! Nog bleef Alcmaria aanvallen, maar Homan was drie, vier keer toen niet op zijn plaats en toen tei slotte succes uitbleef verslapten de withemden eenigszins. 't Ge volg was, dat de Kennemers sterker wer den, zonder nochthans direct gevaarlijk te worden. En Alcmaria kreeg zelfs in deze periode een prachtige kans, toen Dinkla een rollertje totaal miste, doch v. Wierin gen was net iets te laat! Toen kwam Rootring in botsing met een tegenstander en moest worden weggedra gen. En v. d. Vall viel in. 't Was net of Alcmaria haar bezinning terug gekregen had, want er volgden weer eenige aanval len der withemden. Doch weer faalde Homan, zoo verstreek het eerste half uur. Toen plotseling werden de Kennemers weer sterker en nadat Brouwer eenige vinnige schoten voortreffelijk had on- sohadelijk gemaakt, volgde weer een ver en hard schot, dat tegen de lat ketste. En Brouwer kon er net niet bij, zoodat cie terugspringende bal al heel gemakkelijk in het doel werd geschoten (01). Eventjes wist Alcmaria het spel te ver plaatsen, doch een schot van v. Wieringen ging hard voor doel langs. Toen volgden weer nieuwe Kennemers- aanvallen en het liep nog best af, toen Koning en Brouwer elkaar niet begrepen, 't Was evenwel slechts uitstel, want even later kwam een horge en verre voorzet bij den llnks-binnen terecht, die geheel onge hinderd onhoudbaar inschoot (02). De resteerende 5 minuten verliepen on der groote spanning. Beide doelen kwa men nog een paar keer in gevaar, doch ge doelpunt werd er niet meer. De tweede helft. In de tweede helft is Alcmaria bijna voortdurend in den aanval geweest en heeft de tegenpartij zich bepaald tot snel len en open uitvallen. Deze waren niet zonder gevaar, maar Alcmaria had geluk, toen de rechtervleugel voor open doel be hoorlijk knoeide en Koning de lachende derde werd. ïen sterk aanvallend Alcmaria dus; m*ar met zulk kort spel in de voorhoede, dat er geen enkele kans kwam. Al gauw ging Gerritse links-binnen. Homan links-midden en de Grand spi 8Pelen. 't Werd er in de voorhoede iets heter op, maar men volhardde in het te korte spel. Na bijna een kwartier kwam het eerste schot van d envoet van v. Wieringen, doch de keeper keerde het zeer fraai. Toen kwam er een doelworsteling en Hamsua mikte precies naast de paal. En Homan Keppel een kans, doch ook dat schot 8ing naast. - Toen kwam de botsing van Bylsrna. hn hij werd weggedragen op de brancard. Burgers viel in op de rechts-middenplaats, v- d. Vall ging spil spelen en de Grand achter. Weer volgden Alcmaria-aanvallen en schoten, doch het resultaat was: Paar hoekschoppen en een paar vrije trappen. En na precies een half uur was het nog steds 02. Een Kennemer-uitval! De baluii e Alcmaria-doelgebied. Even een koit twy telen en.'t was 031 Alcmaria geklopt? 't Leek er op, doch de withemden hielden vol. Weer werd Hennemer-doel belegerd en teI?sl°, "dnuten voor tijd (op onze klok) kwam h«t lang verwachte tegenpunt (1— dtte minuten later werd het 2 3. Zou het dan nog? Nee, want slechts iy2 minuut later floot de heer Boas het einde! De eerste nederlaag was een feit ge worden. De elftallen waren: Alcmaria Brouwer Bijlsma Koning Rootring Gerritse de Grand v. d. Pol Homan Koppel v. Wieringen Hamstra O Veengtra Heldeman Groot Boom Schipper v. d. Wal Horeman Steeman v. d. Bos Dinkla v. Urk De Kennemers Prachtige, boeiende en zeer span nende wedstrijd, waarin de arbiter na tijd de fatale beslissing brengt. Waren dat de Boys van precies een week geleden? Ongelooflijk! Waar was dat doorzichtige peuter-spel gebleven? Waar dat slechte combineeren en plaatsen? En waar die lauwheid, die vooral de plaatse lijke derby stempelde? 't Is waar, we zagen de rood witten meer een goeden wedstrijd spelen en we herinne ren ons nog een midzomeravond-ontmoe ting, die ondanks den grooten uitslag, van 'n minder goed gehalte was, omdat,ja om dat het toen bij den tegenpartij in het geheel niet wilde vlotten. Nu zagen wü een Kinheim, dat heusch niet uit vorm was en naast een goeden doelwachter, over een prima spil beschikte met een uiterst gevaarlijke rechtsbuiten. Maar we zagen tevens een Pater, die zich zelf overtroffen moet hebben, zooals vooral na de rust v. Eerden steeds weer het gevaarlijke spel van den reeds eerder genoemden rechtsbuiten onschadelijk wist te maken. En dan het resolute spel en de forscho trappen van een Brouwer. Het was de Alk- maarsche halflinie, die nagenoeg voortdu rend het geheele middenveld beheerschte. We willen echter de verdediging niet te kort doen, de heeren werkten zeker en so- lied en konden zeer gevaarlijke situaties op lossen. En de aanvalslinie? Ook deze heeft ons volkomen verrast. Enkele malen zat het ge luk niet mee, toen tegen de lat werd ge schoten en een scherpen bal van Indri bij een verlaten doel van de doellijn kon worden gepikt. Zeer jammer was het, dat de scheids rechter die overigens voortreffelijk floot eenige fatale beslissingen nam. Het merkwaardige van het geval is, dat de Sportkroniek van vorigen Maandagavond vermelding deed van arbiter Hageman, ter wijl scheidsrechter Peper uit Haarlem zeker geen onbekende in de kaasstad -, den daarop volgenden Dinsdag wist, dat juist hij deze ontmoeting zou moeten leiden. Ach teraf liet men ons weten, dat dit reeds al de derde maal moest wezen, van het nog maar korte gespeelde Kinheim-programma. Waarom juist dezen arbiter? Een geval: Vlak voor rust bemerkten we zeer plotseling op links een doorbraak van de Grand, met tusschen hem en den Kin- heim-doelwachter een vrij veld, wat in schuine richting werd bekort. Zooals meer gebeurd, concentreerde de doelman zich op dit groote gevaar en bewoog zich enkele meters naar voren. Een boogbal trof juist over z'n handen onder de lat doel en betee- kende een Alkmaarsche 2-0 voorsprong. De arbiter dacht er anders over, annuleerde dit doelpunt, omdatheel ver aan den te genovergestelde kantlijn nog een Indrl stond. Stond deze speler die in het ge heel geen deel aan het spel nam dan werkelijk buitenspel? Erger nog: Reeds was de tijd verstreken en men verliet, het veld zich verzoenende met de puntendeeling. Waarom liet de ar biter nog verder spelen, terwijl geen enke le onderbreking van het spel had plaats ge vonden? En toen juist precies vier mi nuten na tijd gebeurde iets, wat we vorigen Zondag tijdens het treffen Alcma riaBloemendaal kort voor tijd hadden gezien: een Kinheim-speler maakte hands ener werd gescoord. Zag de arbiter die zoo nauwkeurig het Indri-buitenspel- geval had geconstateerd hier dan in het geheel niets van? En tot slot: Is het zoo noodig, dat een arbiter bij het verlaten van het spelveld, in het openbaar schouder- kloppend gelukwenscht moet worden? Het was een misselijk vertoon, in één woord ge zegd. Wat ons nog het meest verbaasde, wat de mededeeling: dat er precies 6minuut tc lang gespeeld was, in verband met de „out-ballen". Hoe is zoo iets mogelijk op 'n Kinheim-veld, waar de ballen niet regel matig tot „kroosduikers" konden worden gepromoveerd ende Alkmaarsche verde digers er niet aan dachten het leder onnoo- dig uit te trappen, omdat iedere nieuwe Alkmaarsche aanval en die waren er veelvuldig, nog een eventueele Alkmaar sche zege heusch geen ondenkbaar iets kon inhouden. Genoeg er over!We kunnen ons in denken dat de harten van de rood witte knapen gehuild moeten hebben, want zoo iets hadden ze toch zeker niet verdiend. llit den wedstrijd Aanvoerder Slikker wint de toss en ver kiest het weinige zon- en windvoordeel, terwijl het begin eenige wederzijdsche aan vallen liet zien, waarbij Keesen een hooger. bal keurig onschadelijk maakt. Even later zendt Poestkoke van ver een hard strak schot in, dat via de lat over springt. Het spel golft prachtig en zeer snel op en neer, waarbij het zeer goede werk van de rood witte halflinie sterk opviel. Wederzijds no- teeren we enkele corners, waarbij één van de Grand zeer goed genomen na 25 minuten wordt benut. Een doelscrimmage volgt en het is Poestkoke die een lagen bal binnen den paal kan laten verdwijnen, 0-1. Meteen breekt andermaal de Grand keurig door, 'n prachtige voorzet volgt, doch Indri mist en het Kinheim-doel ontkomt aan een her nieuwde doorboring. Ook Kinheim zal het eens probeeren, doch de geel zwarten krij gen niet veel kans; eenmaal kan Keesen keurig stompend redden. Schenke zal het met een hard ver schot probeeren, dat ra kelings naast gaat. Zou de rust zonder verandering aanbreken? Dan zien we plot seling de Grand doorbreken, een boog schot, een doelpunt, dat arbiter Peper an nuleert. Dadelijk na rust zetten de Kinheimers 'n seroe fanatieke aanvallen op en na 4 mi nuten volgt een voorzet van den gevaar lijken rechtsbuiten. Keesen is er maar heel even naast en de stand is gelijk, 1—1. Zeer enthousiast wordt er nu wederzijds gestreden voor het winnende doelpunt. Nog een hard schot van Schenke die ook zeer voortreffelijk speelde dat vlak naast gaat, evenals een vrije trap van de Grand. Ook bij Keesen gaan de ballen dicht langs het heiligdom. Reeds is de Kinheim-doel- man ver uit z'n doel, als Indri een scherp schot inzendt, dat juist nog van de lijn ge pikt kan worden. De Groot faalt bij een voorzet van Schenke. Een geweldig schot van den K.-linksbuiten stopt Keesen keu rig en zoo komt het einde endaarbij te vens de „tijd-verlenging", waarin een Kin heim-speler hands maakt en scoort, 21. De Alkmaarsche Boys die nog niet de beschikking over Kwadijk hadden kwa men in dezelfde opstelling, als de vorige week uit. Alkmaar leed opnieuw een nederlaag en thans wel met hooge cijfers. En zou men dan ook een oordeel moeten vellen alleen afgaande op den uitslag, dan zou men een wedstrijd verwachten, waarin regelmatig het Alkmaar-doel in gevaar is geweest, zonder dat ook maar enkele tegenaanvallen zijn opgezet. En toch is niets minder waar dan dit, want de Alkmaar-aanvallen waren zeker niet minder dan die van Hollandia, doch het is dan tenslotte de productiviteit van de voorhoeden, welke een wedstrijd be slissen, en deze viel zeker ten gunste van Hollandia uit, terwijl zij bovendien over gebrek aan geluk zeker niet mochten kla gen. Het was als iedere wedstrijd: Alkmaar was direct in den aanval, trok geregeld goed combineerend op het H.-doel af, waar bij zij de noodige steun ontving van haar halflinie. Baars, die ditmaal de spilplaats bezette, opende het spel geregeld met for- sche trappen op de vleugels, terwijl men ook in de voorhoede zelf geregeld trachtte het spel meer open te houden. Ten opzichte hiervan was dan ook een groote verbetering te constateeren bij vorige wedstrijden. Op den rechten vleugel (Pover en Kuis) vlotte deze combinatie echter veel beter dan op den linkervleugel (v. 't Hof en Kranenburg), waaraan echter het feit, dat Kranenburg met rust moest uitvallen wegens ziekte wel niet vreemd zal zijn geweest. De rechtervleugel brak herhaalde malen goed door, en het was Kuis, die pech had, toen h(j juist tegen den uitloopende H - keeper aanschoot. Even daarna was de rechtervleugel er opnieuw tusschenuit, doch thans liep midvoor Zwaan wat in den weg en opnieuw ging een kans verloren. Hollandia begon wat beter aan te pak ken en zij kwam meer in den aanval. De aanvallen werden meestal geleid door haar rechtsbuiten. Het was jammer, dat Zwart in deze periode dezen speler teveel vrijheid gaf, waardoor deze teveel in de gelegenheid was zijn inderdaad uitstekende voorzetten te geven. Het was uit een van deze voorzet ten, dat Hollandia het eerste doelpunt scoorde, spoedig gevolgd door een tweede. Alkmaar had toen pech, wanneer Pover moest uitvallen wegens een knieblessure. Hij werd vervangen door Corby. Schoon hoven ging rechtsbuiten spelen en Corby rechtshalf. Alkmaar bleef aanpakken en wij noteerden eenige goede schoten van Kra nenburg en van 't Hof, welke echter juist over en naast gingen. Bij een volgenden aanval over links schoot Kuis nog eens in, doch de H.-keeper was op zijn plaats. Hollandia was fortuinlijker, toen Ooms bij het wegwerken van een bal juist tegen een inloopenden Hollandia-speler aanschoot, deze kreeg den bal vrij, loste van grooten afstand een schot, dat Duiveman te mach tig bleek. O.i. echter een houdbare bal. Hollandia bleef sterker en opnieuw wist zij te scoren (4—0), met welken stand ook de rust kwam. In de pauze bleek het, dat Kranenburg vervangen moest worden; zijn plaats werd ingenomen door Brauneck. Zwaan speelde toen linksbinnen en Brauneck midvoor. Alkmaar begon direct na de rust met nieuwen moed en regelmatig was zij in den aanval, doch opnieuw moest er een invaller verschijnen, toen v. 't Hof een gescheurde spier opliep en vervangen werd door Schrier. Deze kwam linksbinnen te spelen, terwijl Zwaan de linksbuitenplaats bezette. Alkmaar was na de rust meestal in den aanval geweest, doch tot doelpunten kon zü het maar niet brengen. Heel wat schoten zijn gelost, doch de goede richting kon in de meeste gevallen niet worden gevonden, cn was dit wel het geval, dan trof men den Hollandia-keeper op zijn post. Wij noteer den in deze periode nog een hard schot van Corby, dat zeker beter lot had verdiend. Hollandia wist na de rust nog tweemaal te doelpunten. Bijna had Alkmaar de eer gered, maar de bal sprong juist van de voeten van Schrier de andere richting uit. Het zit Alkmaar in deze competitie met haar spelers wel tegen. Doch er is o.i. geen enkele reden tot wanhopen. En hoewel ook nu de doelpunten niet kwamen, was de spel opvatting beter dan wij de geheele compe titie hebben gezien en dit geeft vertrouwen voor de volgende wedstrijden. De Alkmaar-achterhoede, Dingerdis en Ooms, heeft haar taak naar behooren ver vuld, hoewel Ooms zich moet hoeden voor een teveelvuldig appelleeren. Duiveman was goed, doch hij lijkt ons niet zoo betrouwbaar als het vorig seizoen. De halflinie heeft vooral na de rust haar taak juist opgevat en ook hier is verbete ring te constateeren. De voorhoede zullen wij voor ditmaal, gezien de wijzigingen welke tenslotte alle maal aangebracht moesten worden, buiten beschouwing laten, doch wel willen wij op merken, dat Zwaan o.i. het best voldeed op de plaats, welke hij het laatste heeft bezet, n.1. de linksbuitenplaats. Scheidsrechter was de heer Mol, die het spel goed in handen had, doch ditmaal niet altijd even gelukkig was met zijn buiten spel-beslissingen. Hollandia heeft een goed elftal, waar het echter aan de goede geest zeker nog wel eens haperde. Bij een voorsprong van 40 werd tenminste het noodige nogal eens ge hoord. Alkmaar in deze ons compliment. Hoe groot de achterstand ook was, men heeft tot het einde toe volgehouden, en hier was de stemming zooals bij behoorde te zijn. o Op verzoek vermelden wü hieronder gaarne, dat de extra clubavond, welke voor hedenavond was vastgesteld, door jammer lijke omstandigheden geen doorgang kan vinden. De clubavond zelf gaat gewoon door, doch het „extra" ontbreekt. Van de lagere elftallen van Alkmaar wist het 2e elftal verdiend te winnen met 61 van Alkm. Boys 4. Dit nog wel, terwijl Alkmaar 2 zonder haar „sterren" speelde. Alkmaar 3 bleef nog ongeslagen en won met 41 van Schoorl 2. Het Bondselftal wint met 41 van Rotterdam. Voor een zeer talrijk publiek werd gistermiddag op het Sparta-terrein de jaarlijksche wedstrijd gespeeld tusschen het Bondselftal en het Rotterdamsch Elftal, om den Gouden Onafhankelijk heidsbeker, uitgeloofd door het uitvoe rend comité van de commissie tot fees telijke herdenking van Neerlands 100- jarige onafhankelijkheid. Deze traditioneele ontmoeting moet de laatste jaren meer opgevat worden als een oefenwedstrijd, waarin verschillende candi- daten, die voor het Nederlandsch Elftal t.z.t in aanmerking komen, een kans krijgen zich in dit milieu in te spelen. In het Bondselftal speelden verscheidene internationals mede, t.w. Halle, Weber, de Bock en Smit. In het Rotterdamsch Elftal waren van Heel en Bas Paauwe opgesteld. De belangstelling ging in hoofdzaak uit naar die spelers, welke in het bondselftal een kans hadden gekregen. Van der Hoven speelde als linksback en hoewel de Longa- man meermalen verdienstelijk werk deed, een international zien wü voorloopig toch niet in hem. Daarnaast speelde Weber heel wat beter. Zijn ingrijpen was uitstekend en dat ging hem vaak met een gemak af, dat menigeen verbaasde. Keeper Halle speelde zijn gewone spel, al had h{j het niet bepaald moeilijk door het zeer zwakke schieten der Rotterdammers. In de middenlinie traden twee spelers sterk op den voorgrond, n.1. Pellikaan en Wilders. Pellikaan heeft gedurende den gehee- len wedstrijd een prachtige partij voet bal gespeeld, niet zonder fouten na tuurlijk, doch zijn afnemen en ook het voeden van de voorhoede ging hem zoo vlot af, dat wij meermalen de gedachte niet van ons af konden zetten, dat deze speler zijn grooten internationalen vorm van vroeger volledig teruggevon den had. En wat destemeer te prijzen in hem viel, dat was zijn uithoudings vermogen, een onderdeel in zijn spel, dat in vorige jaren nimmer sterk is ge weest. Ditmaal zwoegde hij tot de laat ste minuut en zonder aarzelen zouden wij hem zoo in het Nederlandsch Elftal willen overplaatsen. Naast hem beheerschte Wilders het mid denveld volkomen. Deze nog zoo jeugdige Blauw Witter heeft o.i. een groote toekomst voor zich en het zal ons niets verwonderen, als hij binnenkort de spilplaats in het Ne derlandsch Elftal zal gaan innemen. De fijne puntjes ontbreken nog aan zijn spel. Hy mist nog vrijwel alle routine, maar uit alles blijkt, dat hij een speler met aanleg is. Bovendien heeft hij zijn figuur mee, groot en robust en toch niet zoo zwaar, dat hy een snel tempo niet zou kunnen bijhouden. Op de linkshalfplaats stond Punt, meer een zwoeger, die zeer veel werk verzet, doch waarvan het nuttig effect vaak zeer proble matisch is. De voorhoede heeft af en toe zeer ver dienstelijk werk geleverd. Hier ontbrak Bakhuys, een vervanging die men eerst op het laatste oogenblik bekend maakte, ter wijl men het blijkbaar niet noodig vond de reden ervan te vermelden. In zijn plaats kwam Lungen uit. Wij hebben in den A.F.C.-er altijd een uitstekend speler ge zien, met sterk persoonlijke kwaliteiten, doch die het in clubverband altijd moeilijk met zijn medespelers kan vinden, daar, zooals gezegd, zijn spelopvatting bijzonder indivi dualistisch is. Bovendien maakt hij o.i. de groote fout, zich in de meeste gevallen met den rug naar het doel van den tegenstander op te stellen, waardoor hij altijd tijd noodig heeft zich te wenden, zich vrij te spelen, terwijl uit den aard der zaak de speler, die hem dekt, een tempo daarbij voor heeft. Wij zijn van meening, dat een speler als Lun gen is, in het type spel, dat tegenwoordig vooral in het Nederlandsch Elftal beoefend wordt, niet bruikbaar is, hoe goed zijn inrii- vidueele capaciteiten dan ook mogen rijn. Naast hem stonden de internationals de Bock en Smit. De Bock gaf blyk, dat zyn keus voor de ontmoeting NederlandNoor wegen niet een toevallige is geweest. Hij smaakte wederom het genoegen een doel punt te scoren, terwijl zijn samenspel met Stam en Lungen meermalen niets te wen- schen overliet. Daarvan heeft van Heel kun nen meepraten. Aan den anderen kant was Smit heel wat beter in conditie dan twee weken geleden tegen Noorwegen. Hij heeft twee doelpunten gescoord, een uit een straf- Nederlandsch Bondselftal. Rotterdamsch elftal 4 Afdeeling IL Eerste klasse. K. F. C—Sparta 2—2 D. W. S.Hermes D. V. S. 10 Afdeeling III. Tubantia—Heracles 0—I Afdeeling IV. Eindhoven—Roermond 23 B. V. V.—M. V. V. 5—2 Afdeeling V. H. S. C.—Leeuwarden 1—1 Friesland—Sneek 1—3 Afdeeling I. Tweede klasse a O. V. V. O.Hilversum 0—2 W. F. C.—Z. V. V. 2—0 West-FrisiaVelox 16 Tweede klasse b Alcmaria Victrixde Kennemers 23 Derde klasse a PurmersteynSucces 63 KinheimAlkmaarsche Boys 21 HollandiaAlkmaar 60 Vierde klasse a D. T. S.—Andyk 2—1 Vierde klasse b UitgeestMonnikendam 1—2 Q. S. C.Zilvermeeuwen 2—1 MeervogelsVerkade 3—1 Reserve tweede klasse a. W. F. C. 2Alcmaria Victrix 2 6—3 Re serve tweede klasse b. Zeeburgia 3de Spartaan 3 16 T. O. G. 2de Kennemers 2 13 Reserve derde klasse su K. F. C. 3—Hollandia 2 afg. Alcmaria Victrix 3W. F. C. 3 afg. Reserve derde klasse b. Z. F. C. 3—S. C. A. 2 9—2 K. V. V. 2—Assendelft 2 3—2 schop, terwijl hij o.i. weer de motor van den aanval was, al kunnen wij zijn tactiek van te veel te willen zwerven niet bewonderen. Bergman ondervond daarvan het nadeel, de Blauw Wit-speler werd te weinig gesteund, terwijl hy van Punt ook al niet veel ballen kreeg toegespeeld. Stam aan den anderen kant toonde uit het goede hout gesneden te zijn, al miste ook hij het resolute optreden, hetgeen men in zijn club van hem gewend is. Niettemin toonde hij meermalen zijn technische kwaliteiten, bleek zijn snelheid zeer voldoende te zijn, terwijl hij vaak ge noeg gelegenheid had te laten zien, dat hij zijn hersens bij het spel heeft. Ook het teamverband in het Bondselftal was in sommige perioden bepaald goed te noemen. Menigmaal zag men aantrekkelijk voetbal en ongetwijfeld is de zege van het Bondselftal alleszins verdiend te noemen. Het Rotterdamsch Elftal daarentegen viel tegen. De middenlinie, van Heel, Bas Paauwe, Wursten, bleef te veel achter, kon soms het tempo niet bijhouden, terwijl van der Heyden en van der Horde soms zoo in het nauw gedreven werden voor het Rot- terdamsche doel, dat zy niets beter wisten te doen, dan de buitenspelval open te zet ten. En vele malen liep de voorhoede van het Bondselftal daarin. Keeper van Male gaf blijk, dat hy op hooge ballen volkomen aafe is, doch dat lage schoten voor hem meer moeilijkheden opleveren. De Rotterdamsche voorhoede viel buitengewoon tegen. Op pa pier was deze linie, bestaande uit Vrauw- deunt, van Spaendonck, van der Bout, Drok en Linssen, toch heusch niet zwak, doch de afwerking der aanvallen was zoo slecht, dat het geen verwondering behoefde te wekken, dat Doelman Halle slechts éénmaal gepas seerd werd. Voor de rust werd Vrauwdeunt te veel buiten het spel gelaten, ondanks het feit, dat juist hy den minst sterken vleugel van het Bondselftal tegenover zich had. Im mers, Weber en Pellikaan waren heel wat moeilijker te passeeren, dan het duo van der HovenPunt. Zoo is het toch nog wel een aantrekkelijke wedstrijd geweest, waaruit ten aanzien van verschillende spelers veel viel te leeren. De wedstrijd. Over de ontmoeting zelve kunnen wij kort zyn. Vier minuten na het begin werd Lungen door van der Heyden by een trough-pass gehaakt en Smit gaf het Bondselfal uit de toegestane penalty de leiding. In het veld speelde het Bondselftal on getwijfeld beter, hetgeen overigens voldoen de heeft mogen blijken uit het feit, dat voor de rust het Bondselftal zes, het Rotter damsch Elfal geen enkelen corner heeft mogen nemen. De Rotterdamsche verdediging moest de buitenspelval open zetten om doelpunten te voorkomen. Na ruim een half uur zond de Bock een schot in, laag langs den grond, van Male greep het leder niet voldoende vast en Lungen had den bal slechts voor het intrappen (20). In de Rotterdamsche voorhoede wijzigde men de opstelling, Drok werd midvoor ge plaatst en nu ging het inderdaad wat beter. In de laatste minuut voor de rust plaatste Linssen goed voor doel en wist van Spaen donck den achterstand tot 21 te verkleinen De tweede helft begon met een overwicht van Rotterdam, in welk team de voorhoede wederom gewyzigd was. Doch het slechte afwerken was een beletsel voor verdere doelpunten. Na achttien minuten liep de Bock op een pass van Smit goed door en de Bloemendaler gaf van Male geen kans (3-1). De wedstrijd bleef ook in het laatste half uur hetzelfde aspect houden als daarvoor, goede periodes wisselden met minder goede af en over het algemeen kwam het Rotter damsche doel meer in gevaar, alhoewel de aanvallen der Rotterdammers zeker niet minder talrijk waren. Een kwartier voor het einde plaatste Pelli kaan goed voor doel, Smit ving het leder op en joeg den bal langs van Male. Toen was de strijd beslist en met 41 kwam bet einde.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11