een flinke Dienstbode, 3 drachtige Stamboekzeugen, Jiucqetliike Stand JCuitst en Wetenschap JiacfuBetichUn Aduectentiën 2e Lezer Alp. Handelsblad. tngelsche Conversatieles. Dagdienstbode, Leerling-typiste de stationsweg zal verlicht worden. het aangespoelde lijk. een vereerende opdracht. het drama te broek op langen- dijk voor de rechtbank. alkmaar. Zit-Slaapkamer m 1785, V 620, 2 maal bekr. le prijs, en jong'* Zeugen en Beertjes, De buurtcommissie van den Stationsweg heeft besloten bij de feestelijkheden in verband met het a.s. vorstelijk huwelijk den Stationsweg te verlichten. Het op Zaterdagmorgen te Egmond- Binnen op het Zuiderstrand aangespoelde lijk is herkend als te zyn dat van den 20- jarigen matroos C. Mosch van de Sch. 179. Onze oud-stadgenoot de heer Piet Worm, hoofdredacteur van het Kinder tijdschrift A. B.. C., ontving van het Ge meentebestuur van Amsterdam de ver eerende opdracht een wandschildering van 40 M2. in het Nederlandsche Paviljoen 0p de Parijsche Wereldtentoonstelling 1937, te vervaardigen. Naar wy vernemen zal de zaak tegen de 3 jongemannen, die in verband met het gebeurde te Broek op Langendijk in den nacht van 21 op 22 September j.1. zijn ge arresteerd, op 24 November voor de rechtbank te Alkmaar worden behandeld. EEN GOEDE VANGST UIT BERGEN. Dezer dagen was de kellner W. B. te Bergen zonder kennisgeving plotseling uit het dorp verdwenen. Zijn huishoudster was zeer ongerust over die spoorlooze verdwijning. De ongeruste gevoelens maakten evenwel plaats voor minder vleiende gewaarwordingen jegens haar patroon, toen zij constateerde, dat hij zonder haar goedvinden een zestal harer gouden ringen als souvenir had medege nomen. Vanzelfsprekend was zij hierover skcht te spreken en aangifte bij de politie volgde. Inmiddels bleek ook daar, dat B. naar verruiming van werkgebied had ge streefd en dat hy niet meer genoeg had aan de flesschen in zijn café, aangezien hij by verschillende winkelier zich aan „fles- schentrekkerij" in den zin van het Straf wetboek had schuldig gemaakt. De politie ging dadelijk op onderzoek en slaagde er in B. Vrijdag te Bussum op te sporen. Tevens bleek toen, dat de ver dachte al heel wat strafbare feiten op zijn naam had staan, o.a. verduistering, zoodat me', hem een goede vangst werd gedaan. Hij werd op transport gesteld naar Alk maar en in het huis van bewaring inge sloten. INBRAAK TE HEILOO. Zilveren en gouden voorwerpen gestolen D e rentenier S., die eerst drie weken in Heiloo op den Westerweg woont, heeft in den nacht van V rydag op Zaterdag bezoek van ongewenschte gasten gekregen. In brekers hebben zich toegang verschaft en diverse sieraden gestolen. Vermist worden o.a. gouden en zilveren broches, gouden en zilveren horloges, een armband en diverse andere kostbare voorwerpen. UITSLAG VERLOTING. Zooals elders in dit nummer blijkt is op 14 dezer de treking gehouden van de ver loting van de afdeelirg Alkmaar van de Nederl. Padvindersvereeniging. NEDERLAND—FRANKRIJK. Professor F. Brunot, de beroemde taal kundige, lid van de Académie des Inscrip- tions et Belles Lettres en doyen honoraire van de litteraire faculteit van de Sor- bonne, hield Vrijdagavond een lezing voor de afd. NederlandFrankrijk over: „His- toire d'une langue, ce qu'elle est, ce qu'elle enseigne De voorzitter, mr. W. C. Bos man, heette den spreker hartelijk welkom, zeggende, dat het voor de Alkmaarsche afdeeling een groote eer en een bijzonder genoegen was, dezen vermaarden geleer de in haar midden te zien. Prof. Brunot begon zijn lezing met te zeggen, dat het hem speet, dat hij op 20-jarigen leeftijd niet een lezing als van dezen avond als toehoorder had kunnen hijwonen, dat zou hem heel wat aarzelend zoeken en heel wat teleurstellingen heb ben bespaard. Spr. wilde dan ook spreken over het werk, dat hij had willen schrij ven en niet over dat, wat hij tot stand heeft gebracht. (Men weet, dat prof. Bru not vooral bekend is door zijn „Histoire de la langue frangaise", een meesterlijk op gezet werk). Toen spr. begon, onderscheidde men wel he interne en externe geschiedenis der 'alen, maar het eerste was 't belangrijk- ste, n.1. de ontwikkeling der klanken, der vormen, der syntaxis, haar regels en wet- ten. Dat is ook zeker van belang. Spr. herinnerde zich nog hoe hij onder leiding van zijn geëerbiedigden leermeester Gaston Paris woord voor woord Les Serments de Strasbourg (840) bestudeerde. Maar daarnaast moet staan het bestudeeren van do gebeurtenissen, die in het land voor delen, historische, economische, ja, e'genlijk alle gebeurtenissen, en niet al- leen in Frankrijk. Het is niet voldoende te Weten, dat het woord „Convention" ont kend is aan 't Amerikaansch—Engelsch, men moet ook weten, waarom het Fran- sche volk tijdens de revolutie juist dat woord overnam. „II faut mettre la langue dans 1'histoire et 1'histoire dans la langue. Lodewijk XV liet wegen aanleggen. Daar langs kwamen de kooplieden en anderen, brachten overal 't Fransch van Pai ijs. het aanleggen van wegen is een heel Zangrijk punt in de geschiedenis van een taal. Nog veel meer voorbeelden somde spr. °P; alle even helder als amusant: er ont staan nieuwe woorden, die op zichzelf een verandering in de openbare meenrng aan- Seven, zooals: patrie, responsabilité; an deren komen voort uit een economisch gebeuren, zooals het Ned. woord „verla te11" dat in 't Fransch „frelater" is gewor den, in de beteekenis van vervalschen, omdat Fransche wijnhandelaren te Bor deaux de Hollanders er van beschuldigden hun wijn op ongeoorloofde wijze te men gen. Ook woordgroepen zeggen ons veel. bv. over buitenlandsche invloeden in sommige tijdperken. Denken we aan den Italiaanschen invloed in de XVIe eeuw (balcon, balustrade), aan den Engelschen invloed in den tijd toen de spoorwegen ontstonden (rail, tender). De Fransche treinen rijden links; dat is de Engelsche invloed (terwijl het andere verkeer rechts houdt). Men kan zelfs de geschiedenis van een socialen stand nagaan, b.v. die van den boerenstand, lettende op de benamingen, die men achtereenvolgens aan den Fran- schen boer geeft: paysan, vilain, rustre, laboureur, agriculteur, agronome. Men kan veel leeren uit de afwezigheid van woorden (milliard, socialisme) of door het ontstaan van woorden op een zeker tijdstip, b.v. toen de order gegeven werd de gerechtelijke uitspraken op schrift te stellen, wat slechts mogelijk was, toen er voldoende papier was, d. w. z. toen er vol doende afvalstoffen waren; deze waren er nog niet, toen men geen linnengoed droeg. Er zijn ook heel wat woorden ontstaan ter wille van de reclame. In de XVIIe eeuw bestond er geen reclame; die is later gekomen, toen de couranten nog slechts een stuiver kostten en toen het aanplak ken van berichten minder duur werd. Het doel van de reclame, n.1. aandacht trek ken, wordt zelfs verkregen door de woor den foutief te spellen (b.v. kube in plaats van cube). Al deze voorbeelden werden met bui tengewone levendigheid gegeven. Tot slot van zijn leerrijk betoog zeide spr., dat men zijn methode niet zonder nadenken kan toepassen. Immers, woor den overleven de dingen die zij uitdruk ken (van een jong paar zegt men nu nog: „lis vont pendre la crémaillère"; of b.v. naitre sous une bonne étoile); er bestaan bedriegelijke woorden. Napoleon vond „idéés libérales" uit, toen hy op de 18de Brumaire alle vrijheid vernietigde. Met applaus dankte het publiek spr. voor zijn boeiende voordracht. De afdee- ling Alkmaar van NederlandFrankrijk roept hem een hartelijk tot weerziens toe. ESPERANTO. Julio Baghy in Alkmaar. Men schryft ons: Zondagavond hield de bekende Hon- gaarsche esperanto schrijver Julio Baghy in de benedenzaal van lunchroom Valk een zeer interessante lezing over de her komst der talen en over de esperanto- literatuur. De talryke aanwezigen hebben een zeer leerzamen avond gehad en kostelijk geno ten van de frappante imitaties, welke Baghy, wiens beroep eigenlijk acteur is, te zien gaf. In verband met Baghy's jubileum reeds 25 jaar is hy esperantist werd hy toegesproken door den heer Jac. Veen, namens de Federatie van Arbeiders-Espe rantisten, afd. Alkmaar, en door den heer K. Roggeveen uit Schagen, namens de Noordhollandsche Esperatisten-vereeni- gmg „La Norda Stelo". Hedenavond zal Baghy wederom de gast der Alkm. Neutrale Esperanto-vereeniging zijn en namens de Alkmaarsche esperan tisten worden gehuldigd. Julio Baghy's beteekenis voor de espe- rantobeweging is zeer groot. Zijn werken kunnen glansrijk de vergelijking met de beste producten der diverse literaturen doorstaan. Enkelen er van zijn dan ook reeds in vijf talen vertaald. BURGERWACHT-AVOND. De Vrijwillige Burgerwacht Alkmaar in uniform. Vrijdagavond hield de Vrijv. Burgerwacht Alkmaar een burgerwacht-avond in de bo venzaal van den neer Th. v. Gijzen, Breed- straat. Deze avond was voor bijzondere be teekenis, immers voor het eerst vertoonde zich de Alkm. Burgerwacht in uniform aan het publiek. Het strijdersvendel had zich tijdig verzameld in het lokaal „De Doelen" en onder commando van den instructeur A. J. A. Genefaas trok dit vendel, volledig uit gerust, en in keurige uniform gestoken, in volkome discipline naar het vergaderlokaal. De leden van het medisch vendel, groo- tendeels bestaande uit dames, alsmede de staf, het technisch en het economisch ven del waren daar reeds verzameld. Het geheel werd in carré opgesteld. Te half negen trad de commandant der V.B.A., mr. D. Boscher, vergezeld van zijn echtgenoote, in gezelschap van den voorzit ter, res. majoor v. d. Gen. Staf J. Verschoor, en dr. H. Versteeg, het lokaal binnen. Nadat mr. R. Veendorp, hopman aan het Hof, het geheel gepresenteerd had, inspec teerde de commandant de verschillende vendels. Hierna had voor het front der B W. aan de heeren H. Rijkenberg en H. van Galen, de uitreiking plaats van de medaille voor „bijzonder toewijding", toegekend door den Bond van Vryw. Burgerwachten". De com mandant verrichtte deze plechtigheid, waarna majoor Verschoor een kernachUge toespraak hield tot deze beide bestuurs leden, die resp. 18 en 12 jaar de burgerwacht belangloos hadden gediend. Hierna nam de vergadering een aanvang. De voorzitter was het een voldoening zoo'n groote opkomst te zien; in het bijzon der was het hem aangenaam dat zooveel dames, leden van het medisch vendel, aan den oproep hadden gehoor gegeven. Hij wees er op, dat hier voor het eerst de Bur gerwacht in haar uniform naar buiten op trad, en spoorde allen aan, zich zoo spoedig mogelijke deze uniform aan te schaffen. Zich richtende tot dr. H. Versteeg, hop man van het medisch vendel, zeide hij, dat de B.W. Alkmaar hedenavond met leed wezen afscheid van "hem moet gaan nemen door vertrek naar elders. Voor de vele uren, die dr. Versteeg zoo geheel belangloos had gegeven, waardoor binnen een half jaar het medisch vendel reeds zulke groote vorderingen had ge maakt, was hij hem namens de geheele B.W. zeer erkentelijk. Als blijk van waar deering bood de B. W. dr. Versteeg een fraai boek aan. De leden van het medisch vendel hadden zich intusschen opgesteld op het podium, waar de heer A. Florijn en mej. Schuurman namens de overige leden van het M. V. dr. Versteeg een prachtige briefopener met inscriptie aanboden. De heer Florijn zeide den scheidenden dokter hartelijk dank voor de vele nuttige maar ook aangename lessen van hem ontvangen. Getroffen door zooveel bewijzen van er kentelijkheid zeide dr. Versteeg, dat het ook hem bijzonder speet afscheid van zijn leerlingen te moeten nemen en de B. W. niet meer te kunnen dienen. Hfj prees de ijver der leden van het M. V. en ging in het kort de moeilijkheden, bij de oprichting ondervonden, na. Den commandant en den voorzitter zegde hij dank voor de zeer aangename verhou ding. Den secretaris, die hem zoo spontaan reeds terzijde stond, en het ledenaantal wist te bereiken, betuigde hy zijn grooten dank. Overgegaan werd nu tot de uitreiking der prijzen, behaalde bij de zomer-schiet oefeningen te Limmen. Op geestige wijze, voor ieder een toepasse lijk woordje vindend, reikte de voorzitter aan de winnaars hun prijzen over. De uitslagen luiden: Veteranen-klasse: le pr. Th. v. d. Aakster, 2e pr. A. J. A. Genefaas; Klasse A: le pr. H. van Galen, 2e pr. Jb. Plas, 3e pr. J. Vogelpoel; Klasse B: le pr. W. Wester, 2e pr. L. v. d. Aakster, 3e pr. H. Rijkenburg; Klasse C: le pr. H. Appelman; Rozenprijs veteranen-klasse: Th. v. d. Aakster; klasse A Jb. Plas; klasse B W. Wes ter; klasse C C. v. Nimwegen. De voorzitter, majoor Verschoor, hield hierna een lezing over het ontstaan der Bur gerwachten, waarbij hij schetste den toe stand in Duitschland na den wapenstilstand in 1918, de geest die ook over ons land was gevaren, de bekende rede van Troelstra in de Tweede Kamer, de moeilijke dagen der regeering en tenslotte de spontane opkomst van duizenden nog maar kort gedemobili seerde militairen, teneinde de regeering in haar wettig gezag te steunen. Het was in die dagen, dat in honderden steden en dorpen burgerwachten werden op gericht, die daadwerkelijk grooten steun verleenden bij de handhaving van het ge zag. Vooral in de groote steden hadden zij een belangrijk aandeel in de bewaking van gebouwen, stations enz. Mede dank zij den steun der burgerwach ten zagen de revolutionnairen hun opzet mislukt en ons land werd behoed voor een burgeroorlog. Een stevig applaus was de dank der ver gadering voor deze duidelijke uiteenzet ting, waaruit zoo juist bleek, dat het be staan der Burgerwachten een belang was voor land en stad. De w.n. voorzitter, de heer K. Pander, bracht den heer Verschoor dank voor zijn leerzame rede. Hierna gaf een gedeelte van het geünifor meerde Strijdersvendel, onder commando van haar instructeur, den heer A. J. A. Ge nefaas, op het tooneel een demonstratie van wat in korten tyd reeds was bereikt. Dat dit de verwachtingen overtrof bleek uit het ap plaus en den dank van den commandant aan den heer Genefaas. Het Strijdersvendel zal zeker binnenkort toonen een bruikbare, goed geoefende af- deeling te zijn, berekend voor haar taak. De voorzitter wekte de aanwezigen op le den te werven voor de Burgerwacht. Ieder kan een plaats innemen en nuttig werk doen. Na het zingen van het zesde couplet van het Volkslied, sloot de voorzitter dezen bij zonder goed geslaagden en druk bezochten propaganda-avond. GEBOREN: Simon, z. van Simon Vreeker -en Marytje Schouten. Nicolaas, z. van Cornelis Reus en Margaretha Maria Bakker. OVERLEDEN: Grietje Molenaar, geh. met Pieter Bran der, 79 jaar. Anna Af ra' Koning, dochter van Petrus Koning en Marie Deden, 3 maanden. Maria Cornelia Stoker, d. van Matheus Stoker en Cornelia Ursem, 12 da gen. Jacob Poppema, wedr. van Jeltje de Groot, 88 jaar. Geertruida Catharina Maria Puttenaar, wed. van-Hendrik Johan- nes Bek, 77 jaar'. Levenloos kind van Janis Simpelaar en Laurina Fransoo. TENTOONSTELLING WECKEN j. DE WOLF. In de Brukiviskamer. Tot en met 22 November houdt de kun stenaar J. de Wolf in de Bruinviskamer van het Stedelijk Museum een tentoon stelling van de door hem in dit jaar ver vaardigde schilderijen. Toen wy het vorig jaar zijn op een ge combineerde tentoonstelling geëxposeerde werk bespraken, constateerden wij, dat deze leeraar-schilder een krachtige liefde voor de schilderkunst openbaarde en zich bijzonder aangetrokken gevoelde tot het oude stedenschoon. Hoewel zyn kleuren nog niet voldoende doorwerkt waren, za gen wij toch dat ze kwaliteiten bezaten, die een zuiver talent openbaarden. Thans komt hij zelfstandig uit met een 19-tal schilderijen, interieurs, stadsge zichten, stillevens, landschappen, portret en figuur. Reeds bij den eersten aanblik trof het ons hoe deze jonge frissche schilder in het voorbije jaar sterk is vooruit gegaan. Hij werkt naturalistisch, doch is allerminst een siaafsche natuur-uitbeelder. Het viel ons bij het aanschouwen van zijn landschappen op, dat hij vooral door de ruimte wordt getrokken. Men aan- schouwe hiervoor zyn te St. Pancras ver vaardigde landschappen, waarop hij de voortjagende luchten gevoelig heeft vast gelegd en prachtige tegenstellingen ver kreeg door een juiste waarneming van het licht. Wie St. Pancras ziet door het oog van dezen schilder, wordt getroffen door de ge lijkenis met het heuvelachtige Limburg en maakt onwillekeurig de opmerking, niet te hebben geweten, dat St. Pancras zoo mooi is. Ook aan het te St. Pancras vervaardigde „Korenveld" kon men zien, dat de heer De Wolf daar met groote liefde dezen geheelen zomer heeft gewerkt. Van zyn stadsgezichten, men zie „De Stadstoren by Wyk by Duurstede" en het „Steegje te Hoorn" valt het op, dat zyn werk zooveel rijper is geworden. Ook in zijn stillevens heeft zijn werk aan waarheid gewonnen. Zonder overdrij ving kan nummer 8, om de groote rijpheid, een waardevol doek worden genoemd. Een werk, dat ook afzonderlijk verdient te worden genoemd, is no. 2 van de catalo gus „Papavers". Dit werk demonstreert het streven van den kunstenaar om met zoo weinig mogelijk materie zooveel mo gelijk te vertellen. De grijze achtergrond leeft, de compositie doet prettig aan en vooral de blauwe doek is zeer geslaagd van strafuitbeelding. Dat de heer De Wolf ook een gelijkend portret weet te maken, bewijst hij met het geëxposeerde portret van zijn vrouw. Toch is dit werk nog niet geheel af. Het ver toont nog eenige gebreken, die de schil der, door er nog wat langer aan te wer ken, zeker zal overwinnen. Met deze expositie bewijst De Wolf, dat hij door de kunst een innerlijken rijkdom bezit, hetgeen een verblijdend verschijnsel genoemd kan worden in dezen tijd van geestelijke onbevredigdheid. De opening. Een groot aantal belangstellenden woonde Zaterdagmiddag de opening by van deze tentoonstelling, welke opening door dr. J. Hemelrijk werd verricht. Een tentoonstelling noemde dr. Hemel rijk voor den schilder het voornaamste middel om contact te krijgen met het kunstlievend publiek. Kunstenaar en publiek moeten elkaar aanvullen om door een wisselwerking tusschen de scheppen de kunst eenerzyds en de ontvankelijkheid en kunstgevoeligheid anderzijds tot ver edeling van de kunst en van het kunstge not te komen. De kunstenaar hoede zich er voor om te speculeeren op de smaak van het publiek, want daardoor ontstaan de ziellooze ver- koopertjes. Het voordeel voor het publiek bij het aanschouwen van nieuw werk is, dat niemand daarbij waardeering behoeft te huichelen. Wanneer werk onze bewon dering niet wekt, dan kan dit het gevolg zijn van het feit, dat dit werk niet deugt, maar ook van het feit, dat onze kijk erop niet juist is. Toch moet men bij het beoordeelen van kunst niet afgaan op het oordeel van een ander. Ook de kunstcriticus is subjectief en maar een mijnheer. Voor den leek is slechts van belang de rechtstreeksche in druk, die hy ondergaat en is het overbodig te weten, waarom een werk bekoort of niet bekoort. De kunstenaar moet zijn werk verkoo- pen om te leven, maar hy doet dit ook, omdat hij in den verkoop ervan het dui delijkste blijk van waardeering ziet. Door het koopen van werken bewijst men dan ook den kunstenaar en de kunst een dienst. Spr. was overtuigd, dat reeds was ge bleken, dat er in Alkmaar en omgevmg voldoende belangstelling bestaat om ten toonstellingen als deze te doen slagen. Hij betreurde het, dat Alkmaar een goede expositie-gelegenheid mist en daardoor te veel verstoken blijft van het cultureele leven op kunstgebied. Spr. hoopte dan ook, dat de door den heer Dresch aan het ge meentebestuur kenbaar gemaakte plannen voor een expositiezaal verwezenlijkt zul len worden en met den wensch, dat deze tentoonstelling aan den heer De Wolf vol doening mag schenken, verklaarde dr. Hemelrijk tenslotte de tentoonstelling voor geopend. De heer Koster uitte hierop, als me delid van de jonge kunstenaarsvereni ging „Doorwerken" zyn vreugde over het feit, dat de heer De Wolf er in geslaagd was, zulk belangrijk werk naar voren te brengen. Namens den kring en de vrien den wensch te hij den heer De Wolf veel succes met deze tentoonstelling toe De heer D e W o 1 f bracht dank aan het gemeentebestuur voor het afstaan van het zaaltje en aan den heer Dresch voor de daarbij betoonde medewerking. Een bi zonder woord van dank bracht hy aan dr. Hemelrijk, die steeds klaar staat om voor anderen wat te doen, voor zyn bereidwil ligheid om deze tentoonstelling in te lei den bij het publiek. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 16 Nov. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 80 Vette koeien 125245, handel vlug; 11 Kalveren: gras 2840, vette 4070, per K.G. 6070 cent; 53 Nuchtere kalveren (placht) 8f 14; 48 Schapen (vette) 1927; 443 Vette var kens 3942 cent per KG. Handel stug. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 Nov. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsch; bonten en blauwen 2.302.50, eigenheimers 1.852, bonte en blauwe eigenheimers 1.902, bevelanders 1.70—/ 1.80 en poters 1.50 1.70; Friesche borgers 1.802; Noord hollandsche eigenheimers 1.801.90, Noordholl. bevelanders 1.601.75; An dijker bonten en blauwen 2.102.25; Drentsche zandaardappelen 1.902.20; Duinzand aardappelen 2.80f 3.20. Alles per H.L. De ranvoer bedroeg 18000 KG. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 16 Nov. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 450 Vette koeien, le kw. 88 62 cent, 2e kw. 52—56 cent, 3e kw. 44—48 cent per K.G. slachtgew.; 68 Melk- en kalf- koeien 175—220; 83 Vette kalveren, 2e kw. 4652 cent, 3e kw. 4044 ct per k.G, levendgew.; 38 Nuchtere kalveren 7—10; 100 Schapen 18—f 23; 549 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5051 cent, zware varkens 4950 ct., vette varkens 4849 cent per K.G. slachtgew.; 11 Paarden 70100. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. NOORDSCHARWOUDE, 16 Nov. 1936. (Noordermarktbond) 1500 K.G. Uien: groote 1.80 en uien 1.50f 1.60; 1900 K.G. Pe en1.40, kleine 50 cent; 3500 K.G. Roode kool 1 1.50; 8200 K.G. Witte kool 80 cent; 4900 K.G. Gele kool 1; 23600 K.G. D. witte kool 80 cent, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Nov. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2500 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 1.70, Blauwe eigenheimers 2.402.60, Schotsche bonken 2.10; 12000 K.G. Uien: gele nep 6.20, gele drieling f 1.50f 1.60, gele uien 1.401.80, grove 1.70f 1.80; 1000 KG. Bieten f 0.501.30; 20000 K.G. Peen 11.40; 14000 K.G. Roode kool 1 f 1.70; 62000 K.G. Gele kool 1; 5000 KG. Vroege witte kool 80 cent; 32000 K.G. D. witte kool 0.800.90, alles per 100 KG., 1900 stuks Groene kool 1.60—3 en 3100 stuks Andijvie 50 cent en 600 stuks Bloem kool: Reuzen le s. 8.309, 2e s. 3.10. WARMENHUIZEN, 14 Nov. 1936. Roode kool 1 1.40; Gele Kool 11.10; D. witte kool 0.8201; Witte kool 80 cent; Drielingen (uien) 1.60; Uien 1.501.70; Grove uien 1.501.70; Peen 1.30 1.40; Peen (kleine) 60 cent; Blauwe aard appelen 90 cent; Eigenheimers 2.30. Aanvoer: 45700 K.G. Roode kool; 30300 K.G. Gele kool; 34600 K.G. D. witte kool; 20500 K.G. Witte kool; 2500 KG. Uien; 2175 K.G. Peen; 1650 K.G. Aardapelen. Heden overleed, zacht en kalm, onze beste Oom JACOB VAN DORT, Weduwnaar van AAGJE KOSSEN, in den ouderdom van 81 jaar. Namens de familie J. BORSJES Ex. Test. Heiloo, 14 Nov. 1936. Kerklaan 59. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 18 Nov., nam. 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar. Vertrek vanaf 't sterfhuis nam. 1 uur. Hiermede geef ik kennis dat tot myn innig leedwezen is overleden myn geachte Mijn heer JACOB VAN DORT. Mej. G. BOOIJ. Heiloo, 14 Nov. 1936. Kerklaan 59. Gevraagd een flinke plm. 1820 jaar. Adres KOORSTRAAT 49—51. GEVRAAGD met Kerstmis: liefst kunnen melken, bij Jb. GOVERS Kz., Stompetoren. gevraagd by de zetmachine. Aanmelding uitsluitend by Firma GE BR. KLUITMAN, Tesselschade- straat 1 tusschen 2 en 4 uur n.m. GEVRAAGD Zit-Slaapkamer of Zit- en Slaapkamer met pennion. Stroomend water. Br. lett. L 771 bureau van dit blad. gevraagd. Br. met opg. van prijs onder letter K 770 bureau van dit blad. Gevraagd met 1 Januari 1937 Omtrek Spoorstraat. Brieven onder letter M 772 bureau van dit blad. Twee nette Heeren vrageu tegen billijken prijs Brieven onder no. N 773 aan bureau van dit blad. IE KOOP. vader 900, Zweedsch ras. G MU1JS Kz., Heiloo.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3