PROFE SOR S LIM EN ZOON Landdag P.K. Staatspartij. 'fxoouiciaat 'Hieuw* SCHAGERBRUG latere jaren vry constant. Per 1000 gebore nen komen in 1935 ongeveer 25 doodge borenen. Ruim 47 van al'e doodgeborenen Btierf tijdens de baring. Sterfte zonder geneeskundige behandeling. Omtrent de sterfte zonder geneeskundige behandeling werden meer gedetailleerde gegevens verzameld. Van de uitkomsten van het onderzoek werden overzichten in dezen jaargang opgenomen. Hieruit blijkt, dat 2734 mannen en 1708 vrouwen, totaal 4442 personen, zonder ge neeskundige behandeling overleden. By 1254 personen werd door den ontboden genees kundige alleen doodschouw verricht. Aan 496 personen, die stervende waren werd nog eenige hulp vereend. In 2234 gevallen werd by een plotselinge ongesteldheid of bij een ongeval alleen den dood geconstateerd, terwijl in 458 gevallen by plotselinge ziek ten of ongevallen nog eenige geneeskundige hulp werd verleend. Redevoeringen van dr. Moller, pater mr. dr. Beaufort en mr. Goseling. De kringen Rotterdam en Dordrecht ven de R.K. Staatspartij hebben gister middag een gewestelijken landdag gehou den in de Nenijtohal te Rotterdam, waar het Tweede-Kamerlid dr. H. W. E. Moller heeft gesproken over „Orde", pater mr. dr. D. Beaufort O.F.M. over „Arbeid" en de voorzitter van de R.K. Staatsparty, mr. C. M. J. F. Goseling, over „Een". Met een woord van Thomas van Aquino schetste dr. Moller de orde onder de men- schen als een eenheid, ontstaan uit de harmonische verbondenheid van allen. Het is onze plicht de orde in onze gemeen schap te bewaren en dat wij zooveel moe ten doen aan maatschappelijk-economische orde, komt dat niet, omdat wij zoo weinig doen aan christelijke orde? Bij deze din gen is het offer van de ik-zucht het punt waar het om gaat. De arbeid zoo betoogde pater De Beaufort is niet alleen een levensplicht, maar ook een door den Sch pper geschon ken levensroeping. Tegenover dit alles staat de bittere werkelijkheid van de laatste vyf, zes jaren, waar millioenen op arbeid wachten over de geheele wereld. Als water tusschen de vingers is de arbeid weggevloeid. De christelijke staatkunde dat wil zeggen, dat ook de staat gehouden is God te dienen is het eenige bolwerk te^en extremisme van uiterst links en uiterst rechts. Werkloosheid is daarvoor de beste voedingsbodem. Pater De Beau fort sprak een slotwoord tot de werkloo- zen van allen rang en stand, betoogende dat de partij er alles op wil zetten hun den arbeid te hergeven. Men heeft dure plichten tegenover het vaderland en als katholiek heeft men die op eigen wijze nauwgezet te vervullen, aldus de partij-voorzitter mr. Goseling. De katholieken moeten steeds in de voor ste rijen van de beste vaderlanders staan en zij moeten één zijn. By iedere verkiezing hoort men zeggen, dat die groote partij wel uit elkaar zal vallen, maar nu zal men wel een toontje lager zingen. Onze eenheid is allerminst doo- dende gelijkschakeling, maar het is de werkelijkheid, dat ons zooveel bindt, dat wy het vaderland kunnen dienen. Het is mijn heilige overtuiging, dat als het ons niet gelukt, iedere poging om in het Nederlandsche volk eenstemmigheid te brengen falen moet. Wij zullen communisme en socialisme als stelsel blijven bestrijden. We hebben in Zuid-Limburg de roode vloedgolf uit het Duitsche grensgebied weten tegen te houden, we zullen met onze eenheid ook die bruine golf weten tegen te houden. Afweer is niet voldoende, we zullen ook tot den aanval moeten overgaan en dat doen we ook, waarmee ik niet bedoel de eigenrichting van rotte eieren en steen- kc Vooral bij dien aanval moet onze groote verbondenheid ons dryven, aldus spr. Ik ben er diep van overtuigd, dat het tt. slotte aan onze onderlinge samenwer king ligt of Nederland gered kan worden van alle mogelijke gevaren. We gaan vooruit en we zullen winnen. CONGRES VOOR VOLKSEENHEID. Prof. Josephus Jitta spreekt over de werkloosheid. In de avondvergadering van Zaterdag van het Studentencongres Volkseenheid te Leusden sprak prof. H. Kaag, docent aan de Tilburgsche Hoogeschool. Spr. beschouwt het streven naar ordening eenerzijds negatief voor zoover het is gebo ren als een verzet tegen het liberalisme. Anderzijds is het positief, waar het beoogt, door een bewust ingrypen in het econo mische apparaat systematisch dienstbaar te maken aan de menschheid en daardoor te richten op het eigenlijke doel. Zoowel by de concretiseering van dat doel als by de ma nier van ordening, is het noodzakelijk, dat men zoowel de individueele als de sociale natuur van den mensch recht doet weder varen. Ordening veronderstelt het richten van middelen op een bepaald doel en daar om is de mate van ordening in een demo cratisch land ook beperkt door de mate van eenstemmigheid omtrent het doel. Als voorbeeld van moeilijkheden bij de ordening noemt spr. den landbouw. Inter nationale handel en nationale ordening zijn onvereenigbaar, aldus prof. Kaag. Onze handelspolitiek moet de ordening in andere landen respecteeren, anders is ze zonder effect. Tevens moet ze de eigen ordening beschermen. Slechts onder deze voorwaarden kan in de toekomst met vrucht naar een verbree ding en versterking van het internationaal ruilverkeer worden gestreefd, aldus eindig de spr. zyn rede. Een opgewekte discussie besloot den avond. Op den derden dag van de conferentie heeft des middags de rijksbemiddelaar, prof. mr. A. C. Josephus Jitta, een beschouwing gehouden over het onderwerp „Werkloos heid". Prof. Josephus Jitta herinnerde er aller eerst aan, dat het aantal werkloozen in ons land ca. 400.000 bedraagt en dat derhalve pl.m. 5 pCt. van de Nederlandsche bevol king zonder werk is. Dit cijfer toont aan, dat men hier met een buitengewoon ernstig vraagstuk te doen heeft. Een economische toestand zonder eeni ge werkloosheid is echter onbestaanbaar, al dus spr. Wil men een voldoend aantal eer ste rangs arbeidskrachten verkrijgen, dan is het zaak. meer personen in ons land van pl.m. 100.000 behoefde dan ook niet onrust barend te zijn. De twee voornaamste oorzaken van de werkloosheid zijn, volgens prof. Josephus Jitta, de belemmering van het vrije han delsverkeer en de diverse struetureele ver anderingen in het bedrijfsleven. Ten slotte ontwikkelde prof. Josepho" Jitta in zijn rede een aantal stellingen. HERINNERING AAN VORSTELIJK HUWELIJK. Blijvend aandenken voor leerlingen en leerkrachten van alle scholen. Het ligt in het voornemen van de regeering om bij gelegenheid van het a.s. huwelijk van H. K. H. prinses Juliana der Nederlanden en Z. D. H prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld een blijvende herinnering te doen ver vaardigen, die zal worden uitgereikt aan alle leerlingen en leerkrachten van hier te lande gevestigde inrichtingen van lager-, (meer) uitgebreid lager-, middelbaar-, voorbereidend hooger- en nijverheidsonderwijs, de avondcursus sen inbegrepen, benevens aan de leer lingen en leerkrachten van de Neder landsche scholen in Antwerpen cn Brussel en van de Nederlandsche cur sussen in Duitschland. Zy zal bestaan in een z.g. rijmprent, een combinatie van een toepasselijk dichterwoord met een zinrijke versie ring in kleurendruk, waartoe inmid dels opdracht gegeven is aan een dich ter en een grafisch kunstenaar. EXTRA-HULP AAN WERKLOOZEN. Een nitkeering in geld of in natura (deken). De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezon den, waarin gezegd wordt, in aansluiting op een reeds eerder verzonden circulaire, dat van rijkswege een extra bedrag ten behoeve van de z.g. steun verleen in g B. (extra-hulp aan werkloozen) over het jaar 1936 beschik baar gesteld zal worden. In verband met het feit, dat door het departement van sociale zaken ten behoeve dezer steunverleening een partij wollen en half-wollen dekens is aangekocht, behoudt de minister zich het recht voor een gedeelte van het aan iedere gemeente uit te keeren bedrag, niet in geld, doch in natura, met name in dekens te verstrekken. De dekens worden geleverd in de maten 150 bij 200 c.M. (1-persoons) 1900 gram. 175 bij 210 c.M. (2-persoons) 2279 gram. Zij zijn van Nederlandsch fabrikaat en van prima kwaliteit De minister verzoekt den gemeentebestu ren omgaand te berichten of zij voor dezen extra-steun in aanmerking wenschen te komen en zoo ja, of en voor welk gedeelte zij deze uitkeering in natura (dekens) wen schen te ontvangen. In het laatste geval ver zoekt de minister tevens opgave te doen van de aantallen, maten en soorten, die de gemeentebesturen zouden wenschen af te nemen. VRIJGEZELLENBELASTING? De mogelijkheid wordt onder 't oog gezien. Het vraagstuk van een eventueele vrij gezellenbelasting, dat minister Oud in de Tweede Kamer even heeft aangeroerd, wordt op het oogenblik bestudeerd door een departementale commissie, welke zal heb ben te adviseeren over de mogelijkheid van een heffing. TRAGISCHE GFBEURTENIS OP EEN FEEST. Tydens de feestelijkheden, welke te Lut- terade (L.) ter gelegenheid van den acht tienden verjaardag van het herboren Polen zyn gehouden, is de 45-jarige S. uit Heer len, die aan een wedloop meedeed, plotse ling in elkander gezakt. Na enkele oogen- blikken overleed hij. De echtgenoote en drie kinderen van S. waren bij dit tragische voorval aanwezig. De verdere feestelijk heden werden begrijpelijkerwijs onmiddel lijk afgelast. MATERIAAL IN ELECTRICITEITS- BEDRIJVEN Regeeringswaarschuwing voor ondeugdelijk materiaal. Aan alle electricteitsbedrij ven in Neder land heeft de minister van Waterstaat het volgende schrijven gericht: De electriciteitsbedrijven hier te lande plegen zooveel mogelijk ervoor te waken, dat voor de op hun netten aangesloten in stallatie deugdelijke electrotechnische ma terialen en toestellen worden gebruikt in het belang eener veilige en doelmatige electriciteitsvoorziening. Ten einde op af doende wijze gebruikmaking van electro technische toestellen en materialen, welke, wegens lage prijzen, groote aantrekkelijk heid bezitten, maar die als zeer ondeugde lijk moeten worden beschouwd, te voorko men, overweeg ik de totstandkoming van 'n wettelijke regeling ter zake te bevorderen. Aangezien elders genomen maatregelen het vermoeden wettigen, dat het aanbod van ondeugdelijke materialen in de naaste toekomst zal toenemen, verzoek ik Uw me dewerking tot bestrijding van het aange duide kwaad, door een zoo noodig ver scherpt toezicht op en keuring van de hoe danigheid der materialen en toestellen, die in electrische installaties in Uw verzor gingsgebied worden gebezigd. Het verdient aanbeveling de betrokken kringen van handel en industrie en zoo mogelijk ook de verbruikers van electrische energie te waarschuwen, tan einde te voor komen, dat, indien t.z.t. een wettelijke re geling op dit punt tot stand mocht komen, het inmiddels aangeschafte of in voorraad genomen materiaal waardeloos zou zijn. VAN RIJDENDE TRAM GESPRONGEN. Jonge vrouw ernstig gewond. Zondagavond te kwart voor acht wilde een 21-jarig meisje, dat op' het achterbalcon van een bijwagen van lijn 25 te Amsterdam stond, ter hoogte van dè Kromme Mij drechtsstraat het rijtuig verlaten, terwijl dit nog vrij snelle vaart had. Zij sprong mis, doch greep zich op hetzelfde oogenblik aan de leuning vast, met het gevolg, dat zij of schoon de conducteur onmiddellijk her haalde malen signalen tot stoppen gaf, een 15-tal meters werd meegesleurd, waarbij zij met haar rechtervoet tusschen de treeplank en het voetpad bekneld raakte. Het lichaamsdeel bleek zoo ernstig ge wond te zijn, dat het meisje, dat het ongeval aan eigen onvoorzichtigheid te wijten heeft, in het Onze Lieve Vrouwegasthuis moest worden opgenomen. VORSTELIJK PAAR NAAR SCHOTLAND? Men meldt uit Den Haag, dat een deel van de wittebroodsweken van prinses Juliana en prins Bernhard in Schotland zal worden doorgebracht. Twaalf bruidsmeisjes uitgenoodigd. Naar de Tel. verneemt, zal het bruids toilet van H. K. H. prins Juliana in ce Residentie vervaardigd worden en wel in de ateliers van het modehuis der N.V. C. H. Kühne en Zonen aan den Kneuterdijk 2. waar tevens de toiletten van de twaalf bruidsmeisjes zullen worden ontworpen. De uitnoodigingen aan de bruidsmeisjes zijn dezer dagen door het Hof verzonden. Er zyn ook enkele buitenlandsche vriendin nen van de prinses, die de vereerende in vitatie hebben gekregen, doch voor het meerendeel zyn het meisjes van Neder landsche adellijke huizen. DE TOESTAND BIJ DEN KON. HOLL. LLOYD. Maatregelen ten bate der pensioen gerechtigden. De „Personeelscommissie Koninklijk Hollandsche Lloyd" gevormd uit dooi den Kon. Holl. Lloyd. In Juni '35 ontslagenen, tevens vrijwel allen pensioengerechtigden ten opzichte van het aan hen gegeven ont slag, hebben zich reeds meermalen met een memorie tot de Eerste en Tweede Kamer gericht. Nadat bij de debatten over de be grooting van handel, nijverheid en scheepvaart in het najaar van 1935 de kwestie der ontslagenen ter sprake wa6 gebracht en na een audiëntie met minister Gelissen en daarop volgende besprekingen met den directeur van de Benas, den heer Zaalberg, had bij adressante de meening post gevat dat aan de belangen der ont slagenen ernstige aandacht werd gewijd en dat binnen afzienbaren tijd een beslis sing mocht worden verwacht welke al thans een gedeeltelijke tegemoetkoming zou beteekenen. Nu wederom geruimen tijd is verloo- pen, zonder dat een regeling is tot stand gekomen, en de pensioengerechtigden al reeds byna IX jaar in veelal zorgelijke omstandigheden verkeeren, dringt de per- soneels-commissie er thans bij de Tweede Kamer op aan, te willen medewerken, dat verder uitstel van het nemen van maat regelen ten bate der pensioengerechtigden worde voorkomen en dat door de Kamer zoodanigen invloed worde uitgeoefend, dat thans eindelijk aan de moreel zoo zeer ge rechtvaardigde verlangens van de gedu peerden op redelijken grondslag zal wor den tegemoet gekomen. DE BAKKERS EN HET HANDELSREGISTER. De bakkersorganisaties deelen ons mede, dat zij zich tot den minister van handel, nijverheid en scheepvaart hebben gewend, met het verzoek te willen oevorderen, dat de Kamers van Koophandel en Fabrieken nakomen de missive, eenigen tijd geleden door den minister aan deze instellingen verzonden, inhoudende het verzoek, de handelslieden, die de laatste drie jaren voor niet meer dan 2.000 zyn aangeslagen in de inkomstenbelasting, of die in het geheel niet meer zijn aangeslagen het laatste jaar, te verwijderen uit het handelsregister, of hen in elk geval vrij te willen stellen van de bijdrage aan het handelsregister. In de practjjk bleek namelijk, dat de Kamers van Koophandel zich niet volledig aan deze missive hielden. Tevens werd den minister verzocht een voorstel te doen tot wijziging van de handelsregisterwet en tot opneming daarin van de verplichting der Kamers van Koophandel om personen, die in bovengemelde omstandigheden zyn ko men te verkeeren, te schrappen uit het handelsregister. Tot dezen stap zijn de organisaties moeten overgaan tengevolge van den zeer ongun- stigen toestand in het bakkerij bedrijf, waar door het kleinbedrijf zeer bezwaarlijk nog de bijdrage aan het handelsregister kan op brengen. SIGARENWINKEL UITGEBRAND. Eigenaar op laatste oogenblik gered. Zaterdagnacht omstreeks half drie ont dekte een surveilleerende agent van po litie dat er in den sigarenwinkel van den heer W. Vervoorn aan den Langendijk te Gorinchem brand was uitgebroken. De eigenaar, die alleen thuis was en op de bovenverdieping sliep, kon het huis niet meer langs den gewonen weg ver laten. Inmiddels was een andere politie-man toegeschoten en de beide agenten konden door het aangrenzende perceel den heer Vervoom met behulp van een ladder en door een brandluik uit zijn benarde posi tie bevrijden. Onmiddellijk nadat de heer Vervoorn het brandende perceel verlaten had, sloe gen de vlammen uit het dak, zoodat de heer V. zijn leven te danken heeft aan het kordate optreden van beide agenten. Aangezien er voor de aangrenzende per- ceelen gevaar bestond, is de brandweer onmiddellijk uitgerukt en heeft met 5 st alen den brand bestreden. De stoom- brandspuit heeft echter geen dienst be hoeven te doen. Het perceel brandde tot den grond toe af. Hoewel men geen zekerheid heeft om trent de oorzaak van den brand, moet deze waarschijnlijk worden gezocht in het feit, dat in den winkel een kacheltje stond te branden. De aangrenzende perceelen hebben vrij wel geen schade gekregen. FRAUDULEUS GESLACHT ACHTERHAALD. Zelfgeslachte koeien. Ondanks 6treng toezicht wordt in de volksbuurten van Amsterdam nog wel eer.s vleesch in den handel gebracht, dat alliomstig is van frauduleus geslacht vee. Dit vleesch is uiteraard ongekeurd, terwijl ook de accijnzen niet zijn betaald. Rijks- en Gemeentepolitie te Diemer- brug zijn er thans in geslaagd aldaar eenige personen op te sporen, die zich aan deze frauduleuze slachtingen hebben schuldig gemaakt. Een inval in een boer derij aan den eenzamen dijk langs de Weespervaart zag men met succes be kroond. Hier vond men nJ. een ter plaatse geslachte vette koe en een dood kalf. De bewoners van de boerderij hadden de die ren niet zelf geslacht, doch hiertoe wel gelegenheid gegeven. Het vleesch werd in beslag genomen. Bijna te zelfder tijd kon men niet ver van de boerderij een jongeman aanhou den, die op verdachte wijze per bakfiets vleesch vervoerde. Toen de wielrijder aan den tand werd gevoeld, bekende hij, dat hij de koe zelf geslacht had. Hij had dit gedaan in een schuurtje, dat speciaal voor dit doel was ingeruimd. De politie legde beslag op een halve koe, welke in de bak- fife'.z werd vervoerd. Naderhand is al het in beslag genomen vleesch naar het abattoir in de hoofdstad overgebracht. Eenige processen-verbaal zijn tegen de overtreders van de gestelde bepalingen opgemaakt. BEGRAFENIS L. DE JAGER. Weer werd Zaterdag een der slachtoffers van den ramp met „Sch. 179" ten grave ge dragen en nu de jonge lichtmatroos Leen- dert de Jager. Ds. Stolk verrichtte den rouwdienst te Scheveningen, waarna de stoet naar de al- gemeene begraafplaats te 's-Gravenhage vertrok. Aan de geopende groeve sprak eerst de heer S. P. Vrolijk namens de reedery, na mens de reedery Frans Vrolijk, eenige woorden van troost tot de familieleden. Vervolgens las de heer P. Compagne. godsdienst-onderwijzer der Nederlandsche hervormde gemeente eenige gedeelten uit den bijbel voor. Tenslotte werd nog psalm 42 3 gezongen en op verzoek van de familieleden het „heilig zyn, O God, Uw wegen". Namens de familie werd voor de betoon de belangstelling bedankt. DE ONBEWAAKTE OVERWEG... Dooi trein gegrepen en gedood. Zaterdagavond omstreeks half elf is 0D* den onbewaakten overweg nabij de r k school in de buurtschap Veldmaat, gemeen te Haaksbergen (Geld.), de circa 68-jarigè ongehuwde Johannes ten Thije door een losse locomotief aangereden, en op slag ge dood. De machinist van genoemden trein be merkte een verdacht geluid voor aan dè locomotief, hetwelk veroorzaakt werd door het totaal verwrongen rijwiel. Hij stopte en bemerkte de aanrijding. Terugkeerend vond hij tusschen de rails het totaal verminkte lijk van den ongeluk kige. Het lijk van het slachtoffer is naar het St. Anthonius-gasthuis te Haaksbergen vervoerd. CENTRAAL GENOOTSCHAP. Voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Zaterdagmiddag kwam het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies in het Americainhotel te Amsterdam in buitengewone algemeene vergadering bijeen ter verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur: één lid in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer Th. M. Ketelaar en één lid wegens uitbreiding van bedoeld bestuur. De voorzitter, dr. A. Schuckink Kool, directeur van den G. G. D. te Utrecht, herdacht in zijn openingswoord de groote beteekenis, die het werk van wijlen den h er Ketelaar voor de uitzending van zwakke kinderen had en wekte de verga dering op diens nagedachtenis in eere te houden, door eensgezind te blijven voort- arbeiden ter wille van de gezondheid van het zwakke kind. Mede herdacht hij den arbeid van den heer C. L. Fahro, die ruim dertig jaar de uitzending der Zutphensche kinderen ver zorgde en de vorige maand aan het ge nootschap ontviel. Nadat de vergadering gedurende eenige oogenblikken staande de overledene had herdacht, gaf de voorzitter een korte toe lichting op de voordracht, waarna tot stemming werd overgegaan. In de vacature-Ketelaar werd met alge meene stemmen gekozen de heer mr. Th. Limperg, advocaat en procureur te Am sterdam en tot nieuw lid, eveneens met algemeene stemmen, mevrouw de wed. M. Ketelaarvan Goch, mede te Amsterdam. Mevrouw Ketelaar verklaarde er prijs op te stellen, in deze vergadering het Cen traal Genootschap te danken voor de har telijke wijze van medeleven, tot uiting gekomen in de moeilijke dagen, die achter haar liggen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. Vergadering Algemeen Belang en IJsclub. In ..Het wapen van de Zijpe", alhier, werd eene algemeene ledenvergadering gehouden van de „Vereeniging tot behar tiging van algemeene belangen in de Zijpe" en ijsclub „De Eendracht". Na opening door den voorzitter, den heer H. Rezelman, werd medegedeeld dat overeenkomstig het verzoek van het bestuur der vereeniging het hulppost kantoor te Schagerbrug door middel van een verzending van poststukken in de avonduren per Habo-autobus in verbin ding is gesteld met de nachtposttreinen. Besloten werd: lo. geen verdere pogin gen te doen tot oprichting van een ijs baan; 2o. niet toe te treden tot den Ijs bond „Hollands Noorderkwartier". Medegedeeld werd, dat de op 7 en 8 Maart gehouden huisvlyttentoonstelling een voordeelig saldo heeft opgeleverd van 24.78. Tenslotte werd een bestuursverkiezing gehouden, waarbij de aftredende bestuurs leden, de heeren H. Rezelman, H. de Graaf Sr. en G. van der Werf, werden her kozen. Ook werd nog besloten het gemeente bestuur te verzoeken maatregelen te tref fen in het belang van een veilig verkeer bij de z.g. groote brug te Schagerbrug, waar herhaaldelijk verkeersongelukken voorkomen, en bovendien aan het hoofd te verzoeken een streng politietoezicht by die brug te houden. Staatspensionneering. In café Kuiper, alhier, werd een ledenvergadering gehouden van de afd. Schagerbrug van den „Bond voor Staatspensionneering. In haar openingswoord wees de voorzit ster, mej. W. Krul, op den ongunstige» financiëelen toestand van de afdeeling. 287. De aanvoerder van de club wilde ook graag een medaille hebben en na eenig heen en weer gepraat be sloot Pietje een van de medailles te ruilen voor den voetbal. En zoo gebeurde het dat Pietje met een voetbal thuiskwam. 288. Waar heb je dien voetbal vandaan, vroeg Pietjes i«n1r*!>OOS' Eerst durfde Pietje niets te zeggen, maar tenslotte moest hij toch bekennen, dat bij een van de #i ad om8eruild. Nou, toen kreeg hy natuurlyk een rlink pak slaag.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6