£and= en Jjüh&ouw £uchluaatt 4 kennemerland. De inschakeling van silo's en kunstmest op grasland- bedrijven. «5; De dure levenservaringen van Humphrey Ward. HET BEZOEK VAN CIANO AAN HONGARIJE. De zakelijke beraadslagingen tusschen den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, Ciano en de Hongaarsche regeering zijn gistermorgen begonnen met een lang durig onderhoud in het gebouw van den minister-president, waaraan werd deelge nomen door Daranyo en von Kanya. Besproken werden de beide landen direct interesseerende problemen, o.m. de voorbe reiding van het bezoek van Horthy aan Ro me en het tegenbezoek van Italiaansche zijde. Voorts werd gesproken over wijziging der handelsverdragen in verband met de devaluatie van de lire. DE ZOON VAN ROOSEVELT VERLOOFD. De zoon van president Roosevelt, Franklin Roosevelt, heeft zich verloofd met Ethel Dupont, een nicht van den president van den raad van beheer van het concern Du- pont de Nemours. De familie Dupont heeft de candidatuur van Landon bij de president-verkiezingen krachtig gesteund en verzet zich steeds krachtig tegen de maatregelen der „New Deal". I GOUDSMOKKELARIJ OP GROOTE SCHAAL. Drie buitenlanders in Frankrijk gearresteerd. Op het Oosterstation te Parijs zijn drie buitenlanders gearresteerd, die in hun van dubbele bodems voorziene koffers voor 600.000 franken aan gouden munten over de grens wilden smokkelen. De politie had de drie personen gade geslagen, toen zij tegen hoogen prijs pro beerden goud op te koopen. In hun passen zijn den laatsten tijd 15 stempels geplaatst bij grensoverschrij dingen. GECOMPLICEERD TREINONGELUK IN BELGIE. Drie treinen tegen elkaar gebotst. In dichten mist zijn op den weg Valen- ciennes-Jemappes drie electrische treinen tegen elkaar gebotst. Een twaalftal personen werd licht gewond. De materieele schade is aanzienlijk. VANDALISME IN DITTSCHLAND. Monument van Mendelsohn Bartholdv vernield. Het in 1892 te Leipzig opgerichte monu ment voor den componist Mendelsohn Bar- tholdy is van zijn voetstuk genomen en stuk geslagen. VERBETERDE STEMCUFERS VAN DE ZAAK-SALENGRO. Naar thans wordt gemeld is de interpel latie inzake Salengro in de Fransche Kamer met 421 tegen 63 stemmen beëindigd en niet, zooals eerst werd gemeld met 427 tegen 103. EINDE DER STAKING TE BIRMINGHAM. De staking te Birmingham, welke Dins dag j.L is begonnen, is thans vrijwel beëin digd. Van de 7000 stakers hebben Zaterdag 1500 het werk hervat en de overigen zouden heden weer aan den arbeid gaan. DRAMA IN EEN KAZERNE IN FRANKRIJK. Zaterdagnacht heeft in een kazerne te Toulouse een Senegaleesch soldaat een Fransch soldaat gedood en een ander le vensgevaarlijk gewond. Na een hevig ge vecht werd de Senegalees door de wacht overmeesterd. KARDINAAL PACELLI TE NAPELS TERUGGEKEERD. Zaterdagochtend is de kardinaal-staatsse cretaris, Pacelli, van zijn reis naar de voor naamste steden van de Ver. Staten terugge keerd. Hij arriveerde aan boord van de „Conté Savoia" te Napels. De situatie van Donlxig. POOLSCHE BLADEN TE DANZIG IN BESLAG GENOMEN. De Poolsche bladen „Dziennik Poznanski", „Kurjer Poranny" en „Slowopomorsik" van 14 November zijn, naar het Duitsche nieuws bureau meldt, wegens tendentieuze bericht geving en lasterende aanvallen op de Danzi- ger regeering in beslag genomen. POOLSCH TROONPRETENDENT OVERLEDEN. De Poolsche troonpretendent prins Kar- pinski is te Szegedin overleden. DE ECONOMISCHE TOESTAND IN CHILL De situatie is alles behalve roos kleurig. Hoewel Chili door de natuur zeer begun stigd is en ruimschoots in haar eigen levens- middelen-behoeften kan voorzien, heerscht in dit land een zekere schaarschte. De prijzen van alle handelsartikelen zijn scherp gestegen en het tekort aan diverse goederen is reeds zoo groot, dat zelfs de kans op buitensporig hooge winsten geen produc ten op de markt brengt. Er bestaat nog wel geen hongersnood, doch wel een aanzienlijk tekort aan alle levensmiddelen. De uitvoer van salpeter, koper en wol vormden langen tijd een ruggesteun voor de economische politiek van Chili. Eenigen tijd voor het uitbreken van de crisis daalde echter de uitvoer van salpeter, als gevolg van de synthetische productie van dit arti kel in het buitenland. Desniettemin is salpe ter nog steeds het voornaamste uitvoerarti kel van Chili gebleven. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunningen voor buitenlandsche boter is voor de week van 1521 November vast gesteld op 75 cent per K.G., behoudens tusschentijdsche wijzigingen. KOOLZAADOOGST 1936. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat voor koolzaad van oogst 1936, dat in het tijdvak 27 September 1936 tot en met 7 November 1936 is verkocht, geen teeltpre mie zal worden gegeven. De markt toonde in de week van 9 tot 14 November een betere stemming (een ge volg van den vluggeren handel te Amster dam), hoewel er geen noemenswaardige prijsverhooging intrad. Behoudens de pro ducten, waarvan de vraag het aanbod over trof, bleef de prijsverhooging uit, behalve voor spruiten, die eenige centen per K.G. meer opbrachten. Andijvie, waarvan geen groote aanvoer, le kwaliteit, gold 0.85 1.50. Bloemkool (eveneens le soort in de muiderheid) le soort 6.509, 2e soort 2~f 4- Boerekool was meer in trek en bracht 0.752.25 op, gele kool (middel matige kwaliteit) 2-ƒ 3.50. Groene kool was in trek en ging weg voor 1.502.50. Sla, waarvan le soort in trek was, gold 0.75—3, alles per 100 stuks. De aanvoer van bosgroenten was groot; alleen prei gold een ietsje hooger en bracht 4—6 op, bos- JT1 /-3-5 50, de °verige bosgroenten 2—3 per 100 stuks. Spinazie werd in kleine kwantums aangevoerd en gold 0.60 1.05 per bak. Spruitkool werd in behoor lijke kwaliteit aangevoerd en gold -10— 15,50 per 100 K.G. Witlof was niet duur le soort was 12—16, 2e soort 5—/ 7 per 100 K.G. Voor snijboonen betaalde men 29 per 100 K.G. De overige aan voer van groenten was onveranderd, ook de prijzen. De aanvoer van vruchten was grooter dan de twee daaraan voorafgaande weken. Ook nu weer was er een vlugge handel met hoo ge prijzen. We noteerden voor Beurré Clai- reqeau 1623, Comtesse de Paris 15 f 16,50. Naveau Poiteau 10—/ 13,50, Sint Germain 914, Winterloutje 813 Soldat Laboreur 16—/ 26. Appelen: zoete Bellefleur 16—21, Brabantsche Belle fleur 1419,50. Groninger Kroon 10 26. Goudreinet 20—24 per 100 K.G Druiven (waarvan de kwaliteit terug gaat) waren duurder, n.1. 20—32 per 100 K.G. In een vergadering welke hedenmorgen door de afdeeling Alkmaar van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw in café Central was belegd, en druk bezocht was, hield de rykslandbouwconsulent, ir. G. L. Lienesch, een door lichtbeelden verduide lijkte lezing over het onderwerp: „De in schakeling van silo's en kunstmest op onze goede graslandbedrijven. De voorzitter, de heer D. J Covers, zeide, dat het bestuur het wenschelijk had geoordeeld om de leden met de verbeterde omstandigheden voor het inkuilen bekend te maken en tevens hoe men voor de silo, de kunstmest behoort te gebruiken om het beste voor het vee te krijgen. Spr bracht dank aan ir. Lienesch voor zijn bereidwilligheid en heette ten slotte de aanwezigen hartelijk welkom. Ir Lienesch ving zijn lezing aan met de opmerking, dat het onderwerp min of meer een uitvloeisel was van de besprekin gen die het vorig jaar werden gehouden. In het algemeen had men op de bedrij ven vóór er veranderingen werden aange bracht, groote perceelen, normale veedicht heid en stalmest en gier voor bemestings- doeleinden. Voorts een vrij krappe perso neelsbezetting en melken bij huis. De mogelijkheden, daarin gelegen, had spr. reeds in zijn vorige lezing belicht. Over den stalmest had spr. weinig gezegd, waarom hij volledigheidshalve over de waarde daar van iets meer naar voren wilde brengen teneinde daardoor duidelijker te laten zien, dat silobouw en kunstmestgebruik in verre weg de meeste gevallen para'lel loopen Onder stalmest verstond spr. de vaste mest. De waarde van de goed bewaarde gier, als stikstof en ka'imest, chtte spr. vol doende bekend. De stalmest nu bestaat uit onverteerbare resten van het dierlijk voedsel plus het stroo, dat in de stallen is gebruikt Boven dien weten wij, dat dit mengsel van organi sche stoffen ryk is aan bacteriën en dat de sta lm es. verteert in den loop der tyden. Die verteering geschiedt ten deele door de bacteriën, ten deele door de oxyda- tie van de lucht en het restant is uiteindelijk tijdelijke humus die ook nog verdwijnt. De meeste opneembare stoffen komen vrü door de activiteit van de bacteriën, maar pfa^ts om d°en dfe" arbeid in de eerste zien m Clgen levensbeh°eften te voor- debuTde bÏÏl tC concludeeren, dat uitein- 1,™ voor de directe voeding aan de planten o verbod ie riin ;„j- 8 nïtrbMcCleri6n'jdie den "wSatt'i," niet beter van door die bacteriën, maar alleen doordat men in den mest nog meer planten voedsel op het land brengt heml?den meï Weinig stikstof kunnen door bemesting met stalmest zelfs tüdejrjk min- al7eenrUkhtbjar T' temyi 2« het met alleen kunstmest nog goed zouden doen m Dc beteekenis van den stalmest schuilt dus in de eerste plaats in de aanwe zigheid van planten voedende stoffen welke maakt geleidel"k worden vryge- Ten tweede in het vastleggen van stoffen en de nawerking van die stoffen door af braak van den mest door bacteriën. Ten derde door de koolzuurproductie. Ten vierde door de tijdelijke humusvor- ming, waarvoor men verrotten mest moet gebruiken. Eigenaardig is, dat vrijwel alle gronden een vaste humusverhouding hebben welke vrijwel niet blijvend is te verhoogen door bemesting met organische stoffen. Het kan zelfs gebeuren, dat door stalmesttoediening een tijdelijk stikstoftekort optreedt. De stal mest is allereerst een normale voedselbron die geleidelijk zijn voedingsstoffen afstaat Verder is er kans op vorming van blijvende humus. Gewoonlijk laat echter de stikstof- voorziening bij bemesting met stalmest te wenschen over. Spr. was dan ook van oordeel, dat men bij het moderne graslandbedrijf niet te lang kan wachten op de grillen van den stalmest alleen. Spr. legde er den nadruk op, dat de aan wending van stikstofmest aanleiding heeft gegeven de productie te vergrooten en dus de mogelijkheid van het graslandgebruik vergroot. Tal van minder goede ervaringen met de moderne techniek, schreef spr. toe aan een verkeerd, soms overdreven of eenzijdig ge bruik of aan een minder goede aanpassing van de, noodzakelijk met dit gebruik samen gaande, nieuwe werkwijze. Hoe intensiever de bemesting is, hoe meer men ook moet letten op de verpleging van het land en hoe beter de beweidings techniek moet worden overwogen. Mits zonder overschrijding kan men op de graslanden van onze klei- en zavelgron den een goed resultaat verkrijgen met de gebruikelijke stikstofvormen. Thans wordt 60 a 80 K.G. per H.A. zuivere stikstof op de graslanden van onze klei- en zavelgronden gebruikt. Tot de naar voren tredende technische factoren rekende spr. beweiding op kleinere perceelen, het geven van den stikstofmest in porties, goede behandeling van het land, in kuiling volgens nieuwere methoden en ver vroegde hooiwinning. Voor een productieve bedrijfsvoering op onze graslandboerderijen kan men niet vol staan met den in eigenbedrijf geproduceer- den stalmest. Ook oordeelde spr, dat men zich niet blind moet staren op de waarde van stal mest, buiten de voedingsstoffen, die er in zitten. In April en Mei moeten wij er voor zor gen, dat het gras makkelijk opneembaar voedsel voor het grijpen heeft. Dan zal het gewas ons niet in den steek laten en kunnen wij door tijdig afweiden en maaien wel oogsten. Grasgroei is niet de grootste moeilijkheid op onze goede bedrijven, maar wel het goede graslandgebruik. Op tijd omweiden, jong gras tot goed hooi maken en inkuilen komen er aan te pas. Het inkuilen moet vooral in begin Mei plaats vinden. Men moet niet vergeten, dat in Mei gekuilde perceelen nog een ruime kans krijgen tot volledig herstel. De kunstmest, speciaal de stikstof, moet met overleg worden gebruikt. Overleg blijkt uit een juiste toepassing in het voorjaar. Hoe later men een perceel voor den eersten keer moet gebruiken, des te kleiner kan de te geven hoeveelheid stikstof zijn en des te later mag men deze geven. De silo Aan de hand van lantaarnplaatjes toonde spr. hierop verschillende silo's. De hoeveelheid siloruimte per H.A. gras hangt af van het tijdstip van maaien, de dichtheid van het bestand, de wijze van inkuilen enz. In een silo van ongeveer 50 M3. kan men gemiddeld 3 H.A. gras bergen. Als maatstaf voor siloruimte op een be drijf van 25 H.A. oordeelde spr. 100 M3. vol doende. De belangstelling voor den silobouw is sterk toegenomen. Spr. toonde verschillende silos van allerlei materiaal en op verschil lende wijze gebouwd. Voor alles is het noodig, dat men met den ondergrond van den silokuil boven het grondwater blijft. Spr. gaf aan den bouw van silo's met behulp van betonplaten, in ronden vorm de voorkeur. Naast de winning van silogras, dient een voldoende hooiwinning te staan. Hooi toch is nog altijd een van de mooiste voedermidde len, mits op tijd gewonnen en van op tijd gemaaid gras. Spr. was geen groote voor stander van poorten in de silo's, omdat ze deze duurder maken en men z.L gemakkelijk den kruiwagen kan laden door dezen teger, de silo te plaatsen. Aanbeveling verdient het versche gras zoo spoedig mogelijk in de silo te rijden en ter voorkoming van verlies in voedings waarde, de temperatuur zoo laag mogelijk te houden. Voldoende is het de silo met een grond laag ter dikte van 60 c.M. af te dekken. Spr. wees er op, dat tot op heden er nog geen enkele kuilmethode voor gras bestaat, welke een gegarandeerd reukloos eindprc duet oplevert, noch een product, dat eenige garantie geeft tegen het voorkomen van bacteriën, welke bezwaarlijk heeten te zijn voor de kaasbereiding. Het verdient dan ook aanbeveling met het voeren van kuilgras zooveel als mogelijk is, gehoor te geven aan de verzoeken van de besturen van de zuivelfabrieken. Dit is een economisch belang van den boer, omdat de fabrieken met boerenkapitaal werken en het hoogste belang hebben bij het maken van het beste product. Het belang is goedkoop voer voor den boer en goede melk voor de fabriek. Na nog meer uitvoerig de verschillende kuilmethoden nader te hebben belicht, verklaarde spr. zich bereid tot het beant woorden van verschillende vragen en be ëindigde hij zijn met applaus beloonde rede. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door verschillende personen gebruik gemaakt. De voorzitter zeide, onder instemming der vergadering, den heer Lienesch tenslotte dank voor zijn interessante lezing. ONZE POSTVLUCHTEN. De Djalak, uitreis, bereikte Rangoon. De Perkoetoet kwam op de thuisreis in Athene aan. De Edelvalk, uitreis, is wegens het slech te weer niet verder gegaan dan Athene. Volgens de dienstregeling zou het toestel tot Rhodes moeten vliegen. De Nachtegaal, thuisreis is te Rangoon aangekomen. DE K.L.M.-VERBINDING MET ZEELAND. Met ingang van Maandag 14 Dec. a.s. zal de K.L.M. den dienst op de Zeelandlijn welke op 11 October j.L gestaakt werd op beperkte schaal hervatten. Op genoemde datum wordt op het traject Rotterdam-Haamstede driemaal per week en wel op Maandag, Woensdag en Zaterdag een dubbeldaagschen dienst ingevoerd. De vliegtuigen vertrekken op die dagen uit Rotterdam te 8.30 en 15 uur, en uit Haamstede te 9.05 en 15.35 uur, zoodat zoo wel de inwoners van Schouwen-Duiveland op één dag heen en weer naar Rotterdam en zij, die dit eiland moeten bezoeken, op één dag heen en terug naar Zierikzee kunnen reizen. Deze dienstregeling is vastgesteld naar aanleiding van zeer vele verzoeken van be langhebbenden, die met het stopzetten van den dienst sterk het gemis van een snelver- binding met Schouwen-Duiveland hebben gevoeld. Uit het Engelsch door M. de R. (Slot). Aan het einde van de derde week zag hij in, dat hij haar macht onderschat had. „Als je het goed bekijkt", zei mevr. Craig, „dan is een scheiding tegenwoordig heele- maal niets ergs...." Humphrey raapte zijn bal op zij waren weer op het golfveld en antwoordde, dat dit zeker waar was. Maar zijn hart begon te bonzen en niet van blijdschap. „Ik weet zeker, dat Dick schikkelijk zou zijn", ging mevr. Craig voort, „al heeft hij nog al ouderwetsche ideeën. Ik bedoel, ik betwijfel het of hij zou aannemen, dat ik scheiding aanvroeg". Dick herademde. Hij had het gevoel, dat de- afwezige meneer Craig toch wel een flinke vent moest zijn. „Maar er is geen enkele reden", ging me vrouw Craig voort, „waarom hij geen schei ding zou aanvragen". Zij zweeg toen met een gewaarwording iets dubbelzinnigs gezegd te hebben. „Ik bedoel er is natuurlijk daarvoor geen enkele reden; maar als wij bewijzen konden leveren, dan geloof ik, dat hij dade lijk zou toestemmen". Er was een oogenblik stilte; en in dat óogenblik sprong uit Humphrey's verward brein één klare, onwrikbare overtuiging naar voren: Hy wenschte geen tegenpartij te zijn in een scheidingsproces van meneer Craig. Hij wenschte in geen enkel schei- dingsroces betrokken te worden. Juist als mijnheer Craig hield hij er ook ouderwet sche ideeën op na. En één van die ideeën was, te recht of te onrecht, dat er een groot verschil was tusschen een kus op een golf veld ennu het verschaffen van de noo- dige bewijzen. In dit ernstig oogenblik maakte Humphrey het instinctieve gebaar van een man, die in een lastig parket is; hij haalde zijn horloge uit zijn zak. „O hemel!" riep hij uit met absoluut na tuurlijk gespeelde ontsteltenis. „Hemel! ik heb tante Alice beloofd naar het station te gaan voor den trein uit Londen!" „Maar, lieverd"begon mevr. Craig. „Het spijt me vreeselijk", zei Humphrey snel. „Het komt er erg op aan. Vanmiddag kunnen wij het spel uitspelen". Een oogenblik legde mevr. Craig haar hand op Humphrey's arm. Misschien bedacht ze samen met hem terug te wandelen; maar zij vond toch dat voor een lang gevoelvol gesprek het golfveld beter geschikt was dan het park. Zij zei rustig: „Dan zal ik om drie uur hier zijn, of om half drie". „Prachtig!" zei Humphrey. „Ik maak dat ik wegkom". En voordat zij een woord kon zeggen, was hy al weg. Hij rende bijna en hij kwam juist op het terrasje boven het zwembassin, toen miss Kingston uit haar kamer kwam. Nu moet men niet meenen, dat Stella Kingston lijdelijk had toegezien, dat Hum phrey afvallig werd. Zy maakte geen scènes, maar zij hield haar oogen open. Zoodra er zich een gelegenheid voordeed, sprak zij Humphrey met „lieverd" aan; zij danste lederen avond een paar maal met hem, en vertoonde gewoonlijk een rustige, vriend schappelijke houding, waarvoor hij haar in de oogenblikken, dat hij aan haar dacht, van harte dankbaar was. Maar zü sprak niet van weggaan. „Humphrey, lieverd!" zeide zij nu zacht, umphrey stond stil. Hij was trouwens te veel buiten adem om nog door te hollen, onder tegenstand liet hij toe, dat Stella opliep8™ m d8 Zijne legde en met hen' "Houmphrey> üeverd", zei Stella weer, ,ik heb aan moeder geschreven". „Hoe maakt zij het", hijgde Humphrey. „Goed, zooals je weet. Ik heb haar over jou geschreven". hebben""1^ u nietKveel te vertellen gehad ebben zei Humphrey met een hopelooze poging om luchthartig te schijnen P btella zag hem verwijtend aan. ri!'!!180 van meer belang voor moe- verdriet doen, je te zien huilen, niet?" „Wie, hem?" vroeg Stella onvoorzichtig ",De jongen, met wien je verloofd was, en aan wien je altijd denkt, wiens nagedachte- I» nis der zijn dan ju en ik, lieverd. Als jij een S..—U. nu J! moeder had, zou zij hetzelfde voelen". Humphrey stond stil. Het werd hem in eens duidelijk, dat hij niet alleen mevrouw Craig onderschat had, maar ook Stella King ston. Hij zag op eens door het weefsel haar genoegelijke vriendschar«rv.n;i— van B. .'iendschappelijke hou ding. Het was een valstrik geweest. Met groote slimheid, terwijl zijn brein onder hoogspanning werkte, verborg zijn brein op wellende afkeer en ha-u- voorschijn. „Zoo", zei hij vriendelijk. „Het zou hem Maar Stella kon ook onder hoogsoann- denken. Zij glimlachte dapper en t8 door haar tranen. teeder „Ik heb aan hem gedacht, lieverd Tv u zóóveel gedacht, maar ik geloof torV, dat hij zou willen, dat ik voor L rït mijn leven ongelukkig was". Van „Neen natuurlijk niet", zei Humnh „Hij zou willen, dat je zoo gelukkig y' een vogeltje. Maar je kon dat niet zü„ S waar, Donsje, als je wist, dat je hem trouw werd" m °n- Een oogenblik stond Stella sprake]™* in dit korte oogenblik haalde Humnh die besefte, dat hü zijn hoogtepunt in if' plomatie bereikt had, zijn horloge uit „Goede Hemel!" zei hij. „Ik beloofde' te, dat ik naar het station zou gaan den trein uit Londen". °°r „Maar lieverd", zei Stella haastig ti, i_ hem toch trouw blijven in den geëst n zou precies hetzelfde vóór hem zijn" „Geloof dat niet!" zei Humphrey n, zou heelemaal niet hetzelfde zijn Nii m ik weg". moe' „Maar ik wou met je praten". „Dat zullen wy dan vanmiddag doen n, zal op je wachten in de hal". Precies als mevrouw Craig' aarzelde Sta) la. „Neen, niet in de hal lieverd, daar is i, zoo vol. Ik heb aan de Beerrougues dat ik kwam tennissen om drie uur Daa kunnen wij dan praten". in huTs°hti^!" Ze' Humphrey en h« vluchtte Naast Deborah's kantoortje was een zellig vertrek, dat stellig voor 30 gulden ÜT week verhuurd had kunnen worden, m» dat Tante Alice bestemd had voor h» eigen eetkamer, en hier zat zjj om kwart na éénen met Deborah aan de lunch. „Waar is Humphrey?" vroeg Tante. „In de badkamer heelemaal boven huis", zei Deborah direct. „Wat ter wereld voert hij daar uit'" „Dat weet ik niet", zei Deborah Hii zit er van elf uur af. De dienstmeisjes 'hebben tot tweemaal toe geprobeerd er binnen t» gaan. Wat ik denk...." W Wat zij dacht zal nooit iemand weten, want op dat oogenblik ging de deur open en met het vlugge en angstige gebaar, waarmee een haas zijn leger binnenschiet, verscheen Humphrey in het vertrek. De beide vrou- wen keken hem aan, maar zeiden niets. Humphrey zei ook niets, en zoo heerschte er stilte, alleen verbroken door het geluid van een geopende bierflesch. De geëigende tyd voor baden is vóór hef ontbijt*, zei Tante eindelijk. „Ja, Tante Alice." „En als je schuitjes wüt laten vaw zün er vijvers en het zwembassin". „Ja, Tante Alice." „Als je daarentegen sommige menschen wenscht te ontloopen „Wel neen", zei Humphrey. Deborah had intusschen snel eenige brieven opgemaakt Als regel werd de tweede post bewaard tot na de lunch, maar zy wenschte een afleiding te verschaffen. „Twee nieuwe aanvragen!" riep zij vroo- lijk uit „Zij hebben gehoord, dat er plaats is en zij komen morgen." „Wie zijn „zij" en van wie hebben zij dat gehoord?" vroeg Tante Alice. -."J* eene Mevrouw Kingston, ik denk 3 moeder", zei Deborah een beetje muider opgewekt. „Hm! zei Tante Alice en keek haar neef aan „En de andere?" Een Meneer Brytnt. Een advocaat lijkt et wel. Hij komt op recommandatie van Mevrouw Craig." Anderhalf uur later zat Humphrey in zijn kamer gelijkvloers, in diep gepeins. Het leven leek hem een chaos. lij droeg één witte en één bruine sok. J had zijn plus-four nog aan, maar zijn tianellen tennispak lag klaar. Rechts lag een paar tennisschoenen, links lage golf- schoenen. Hij kwam zichzelf voor als een ezel tusschen twee schelven hooi Van het 1 as kwam het geluid van plassend watei. Hij wist wie dat maakte, want hij 1 even te voren Deborah voorbij zien gaan. Slank en lenig in een blauw bad pak. Gelukkige Deborah! onbezorgde, uit rustende Deborah! Zij deed nooit domme ingen. Zij bracht zichzelf nooit in onge- egenheid, en anderen ook niet. Zij was er \it-l te verstandig voor. Zij was juist wat een meisje behoort te zijn, bedacht Hum phrey op eens. iagen de twee paar schoenen, en welk paar hü ook aantrok, hy zou er zijn noodlot mee te gemoet gaan. Hy zag me- viouw Craig, kalm en vastbesloten, zoo- wai tien jaar ouder dan hy, kant en klaar voor een aardig klein scheidingsprocesje. 'JjZag Stella Kingston, kirrend en giche- end en naast haar een toegewyde moe- C oCr! ^w^Phrey kreunde overluid. „Stella niet!" smeekte hy, en trok de witte tennissok uit. „En Vivian ook niet" ubruine golfsok ging haar achterna. a. J nu duidelyk, dat een leven mc„ een van deze twee hem tot wanhoop zou dry ven. Wat hy noodig had was een i u.stige, verstandige vrouw, iemand met zin voor humor, zonder te gichelen, iemand, die er lief uitzag, maar je niet overweldigde. Wat hy noodig had was... Deborah. Hij had haar noodig als een schild en leukelaar en als leid-ster, als een steun en een hulpe in tyd van nood. „Een dwaas is een zacht woord", Pre" ,e Humphrey nederig en in bitter heid. En toen scheen een straal van hooP door de duisternis van zyn wanhoop- f1 nij nu rechtstreeks naar Deborah £'n°' naar alles vertelde en haar smeekte he te trouwen en hem te redden? Met Debo rah naast zich zou hy mynheer Bey«a en mevrouw Kingston durven trotseere En misschien, als hy zyn verloving aa' net middagmaal bekend maakte, kwam, zij wel heelemaal niet. En in alle gc 20 lPeb°rah wel weten wat te zegge",-'J „Hot is myn laatste kans", dacht H P ney, en zonder langer te dralen Lep otvoets, naar het zwembassin.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8