Jlec/U&zakm garage te goes afgebrand. Verkeersongelukken. jammerlijk verdronken. inbreker gearresteerd. ijmuiden houdt opruiming. Twee auto's te water gereden. Eén persoon verdronken. Steekpartij tijdens kermis. Branden. Lederfabriek uitgebrand. Alkmaarsche Politierechter DE INTERLOCALE POSTTARIEVEN. Verlaging van de interlocale porti voor brieven en briefkaarten twijfel achtig. De leiding van het staatsbedrijf der P.T.T. zal, aldus de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de begrooting van dit bedrijf voor 1937, ofschoon daarin belem merd door de geraamde uitkeering aan de schatkist, de aandacht blijven richten op mogelijkheden van tariefsverlaging. Echter betwijfelt de minister het ten zeerste, of het in 1937 mogelijk zal zijn te voldoen aan den wensch tot verlaging van het interlocale briefport van 0.06 op 0.05, en dat van de interlocale briefkaarten van 0.05 op 0.02 Den eersten tijd is het wel zeer de vraag of deze verlaging ingevoerd zal kun nen worden in verband met den omvang van het bedrag dat er mee gemoeid zou zijn. 14 auto's verbrand. Hedenmorgen te ongeveer half vijf werd door een surveilleerend agent van politie brand ontdekt in de garage „De oude kerk", de vroegere geref. kerk, gelegen aan de Wijngaardstraat te Goes. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist, zij het dan ook met groote moeite, de belendende perceelen te behouden. De garage is geheel uitge brand. Het gebouw was verzekerd. In de ga rage stonden veertien of vijftien auto's. Het is niet bekend of de eigenaars allen hun wa gens verzekerd hadden. De oorzaak van den brand is onbekend. DE TELEFOONTARIEVEN. Verlaging voor verkeer op korte afstanden. Als de exploitatie-uitkomsten van het staatsbedrijf der P.T.T. een gunstig ver loop blijven houden is de minister, naar hij-in de memorie van antwoord inzake de begrooting van dat bedrijf meedeelt, bereid verlaging van de telefoontarie ven in het verkeer over korte afstan den te bevorderen. Bij de overwegingen ter zake zal de wensch om de inter locale tariefszones van 110 en 1015 VERSTOPPING wordt vlug verholpen door L e o p i 11 e n. Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een milde en prompte uitwerking heeft. Leopillen in doosjes vanaf 20 ct. By alle apothekers en drogisten. WAPENHANDEL DOOR EEN HOOFD INSPECTEUR VAN POLITIE? Te Schiedam. De hoofdinspecteur van politie D. te Schie dam, die sedert September j.L geen dienst I doet wegens hem verleend ziekteverlof, heeft zich aan eenige feiten schuldig ge maakt, die ons reeds lang bekend waren, doch die wij ten bate van het onderzoek had den verzwegen. Nu echter toch ruchtbaar heid aan het geval is gegeven, kunnen wij, op grond van inlichtingen van den commis saris van politie, mededeelen, dat genoemde hoofdinspecteur is opgetreden als commis sionair in vuurwapens, zooals revolvers en een geweer. Zy, die zich van een vuurwa pen wenschten te ontdoen, deponeerden dat op de afdeeling van het hoofdbureau van politie, welke onder dezen hoofdinspecteur ressorteert. Daarvoor moest bewaarloon worden betaald. Deze bedragen zijn ongeïnd I gelaten, waardoor de gemeentekas is bena- I deeld. De wapenen werden bewaard tot tijd en wijle een gegadigde kwam, die in het be zit van een vuurwapen gesteld wilde wor den, waarop de hoofdinspecteur uit zijn ver zameling een exemplaar te koop bood voor een hooger bedrag dan waarvoor de vorige eigenaar het wenschte te laten. Het verschil werd ten eigen bate aangewend, en om de mogelijkheid van eventueele ontdekking te verkleinen, werd gemeene zaak gemaakt met een ondergeschikten rechercheur. WEER EEN OPDRACHT VAN DE KONINKLIJKE SHELL. De koninklijke Shell heeft aan de Rotterdamsche droogdok maatschappij den bouw opgedragen van een dubbel- schroef-tankstoomschip van 3300 ton draagvermogen, met een machinever mogen van 2500 p.k. Het schip is bestemd om dienst te doen in Nederlandsch West Indië. PRINS BERNHARD OP SOESTERBERG. Per vliegtuig naar Rotterdam en Amsterdam. Naar wij vernemen, zal prins Bernhard Donderdagochtend a.s. een bezoek brengen aan het vliegveld te Soesterberg. Vandaar zal de prins met een K.L.M.-vliegtuig weder vertrekken, eerst naar Waalhaven en ver volgens naar Schiphol. Op deze vlucht zal de prins geëscorteerd worden door twee escadrilles van 5 militaire vliegtuigen, onder commando van kapitein van Weerden Poelman. Tragisch ongeval te Hoogeveen. In den nacht van Zondag op Maandag keer de de ongeveer 23-jarige brandstoffenhande- laar J- Sch. die bij zijn ouders aan den Riegs- hoogtendijk te Hoogeveen inwoont, van het Achterom langs het Schoolpad naar Noord, huiswaarts. Vermoedelijk tengevolge van het ruwe weer is Sch. aan het eind van dit pad in de Hoogeveenschevaart gereden. Hoe wel toegesnelde hulp ijlings pogingen tot redding aanwendde, verdronk Sch. jammer lijk- Het lijk werd spoedig aangetroffen en voorloopig geborgen in 'n nabij staande rij- wielherstelplaats, vanwaar het later naar de ouderlijke woning is vervoerd. Zaandammer aangehouden. De politie te Eist heeft gisteren op den rijksweg aangehouden den 29-jarigen J. Ch. H., wonende te Zaandam, wiens opsporing was gevraagd door de politie van Budel als verdacht van inbraak aldaar. De jongeman droeg bij zijn aanhouding in een actetasch een volledig stel inbrekerswerktuigen. Voorts had hij een revolver met zes scher pe patronen in zijn achterzak. De aangehou dene is ter beschikking van den burgemees ter van Eist gesteld en zal vandaag naar Budel op transport worden gesteld. 25 schepen gesloopt. Naar wij vernemen heeft de reederij „De Vem" te IJmuiden 25 van haar oudste sche pen, die alle reeds langen tijd uit de vaart zijn, voor den sloop verkocht aan N.V. Frank Rijsdijk's industrieele ondernemingen te Hendrik-Ido-Ambacht. Tot deze schepen behoort de „Kennemor- duin" ex-„Betsy", de eerste trawler die, thans ruim 40 jaar geleden, door een IJmui- densche reederij in de vaart werd gebracht. DOODELIJK ONGEVAL TE AMERSFOORT. Bij militaire oefening. Bij oefeningen van het 18e regiment in fanterie te Amersfoort heeft gistermiddag een noodlottig ongeval plaats gehad toen de dienstplichtige soldaat van Vliet uit Amster dam zich uit een boom liet glijden, kwam hij in aanraking met de punt van een bajo net Hij kreeg een betrekkelijk onbeteeke- nende verwonding, doch overleed spoedig, hoogstwaarschijnlijk tengevolge van den schrik. MINNELEED OP EEN RANGEERTREIN. Een zeer onaangenaam avontuur beleefde een paartje, dat op een duisteren herfst avond de stilte had gezocht van de verlaten Spoorhaven te Alphen aan den Rijn. Tijdens de wandeling werd het tweetal nl overvallen door een stortbui en daar er geen andere schuilplaats in de buurt te be kennen was, vluchtte het m een leege goe derenwagen van de Ned. Spoorwegen. Tot zoover ging het nog, maar het nood lot wilde, dat een plichtsgetrouwe rangeer der, die omstreeks 7 uur de ronde deed, den wagon open vond, en, onbewust van zijn kostbaren inhoud, de deuren dicht schoof en grendelde. Het aldus van de wereld afgezonderde paar heeft uren lang tevergeefs om hulp ge roepen, tot tegen middernacht een geluk bij een ongeluk! eenige arbeiders, die in een keet in de buurt sliepen, door de nood kreten werden gewekt en het minnende tweetal uit zijn gevangenschap bevrijdden. (N.R.Crt.) EEN VERGEETACHTIGE KELNER EN EEN ONEERLIJKE VINDER. Dinsdag 6 October raakte een kelner in de W.E.E.V.A. (Woon- en eethuis voor allen), aan het Ged. Zuiderdiep te Groningen, zijn Portemonnaie, waarin een bedrag van f 140, kwijt. Hij was even naar het politiebureau 8®weest en meende daarom, dat hij haar op 5traat had verloren. Het is thans gebleken, ^ai hij de portemonnaie op de vensterbank ^an een raampje van de W.C. in de W. E. E. A. had neergelegd en dat een bezoeker kaar daar had gevonden en voor zich ge- kouden. Deze man, een inwoner van Haren, de 34-jarige J. W., is thans aangehouden. bad de beurs in zijn woning verstopt. Het geld was voor het grootste deel nog aanwezig. Hii is ter beschikking van de justitie gesteld. GODSDIENSTOEFENING VERSTOORD. Zondagavond is de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Evangelische kerk te Huizum (Fr op baldadige wijze verstoord. Juist toen ds. J. c. Laarmen zijn predikatie wilde beginnen werden steenen tegen de ramen van het gebouw gegooid en de deuren aan voorzijde geopend en dichtgeklapt. De ebef-veldwachter, die zich onder de kerk- bezoekers bevond, slaagde er in eenige op geschoten jongens te arresteeren, die in he* Politiebureau zijn opgesloten. Uiteraard ver* Wekte dit incident onder het auditorium n°gal eenige beroering en veroorzaakte het «eruimen tijd oponthoud in den dienst. ONZE GEZANT IN SPANJE. Bij minister Colijn. Onze gezant in Spanje, de heer R. C. T. oosmale Nepveu, vertoeft op het oogen Ik te 's-Gravenhage, en heeft heden een ®2oek gebracht aan minister Colijn. K.M. samen te voegen tot één tariefs zone van 115 K.M. worden herzien in verband met de in den laatsten tijd meer blijkende behoefte aan verlaging van het 6-centstarief. PRINS BERNARD UIT PARIJS VERTROKKEN. Naar Berlijn. De N. R. Crt.-correspondent te Parijs tele foneerde gisteravond uit Parijs: Gistermiddag is prins Bernard naar Ber lijn vertrokken. Vijf minuten voor het uur van vertrek stapte prins Aschwin in den Pullman naar Amsterdam. Beide broers namen op hartelijke wijze van elkander af scheid. Jhr. Loudon, de gezant, was op het perron aanwezig; ook waren er eenige vrienden van de prinsen. De heeren onder hielden zich met elkaar op het perron tot de trein vertrok. De prins heeft den gezant met warmte dank gezegd voor alle oplettendhe den, die hij hem de afgeloopen dagen bewe zen heeft. Er was gelegenheid een enkel woord met den aanstaanden prins-gemaal te wisselen. Hij zeide met genoegen Parijs teruggezien te hebben en maar kort te Berlijn te blijven De prins heeft hier veel oude vrienden ont moet en met vele personen kennis gemaakt, maar men weet, dat het bezoek een parti culier karakter droeg en dat het de wensch van prins Bernard is, dat dit karakter be waard blijft. DE HAAGSCHE ZEDENZAAK. Hedenochtend heeft de officier van justi tie te den Haag een exploit doen beteekenen aan mr. Fr., een der verdachten in de zeden zaak, waarbij hij buiten vervolging is ge steld. DE KONINKLIJKE SHELL EN NEDERLAND. Wij ontvingen een boekwerkje, waarin in beeld en geschrift is vastgelegd, welk een belangrijke rol het wereldbedrijf der „Ko ninklijke ShelT'-groep, in het bijzonder in het Nederlandsche bedrijfsleven speelt. Hedenmorgen om kwart over negen reed langs het Aarkanaal te Ter Aar (Z. H.) een personen-auto, bestuurd door den weleerwaarden heer Hooger- vorst, kapelaan van de parochiekerk van de H. Lidwina te Haarlem. Vóór deze auto reed een vrachtwagen, be stuurd door den vrachtrijder F. Lek uit Ter Aar. Toen de particuliere auto den vrachtwagen wilde passeeren, raakte eerstgenoemde wagen met het rechter- achterwiel het linker-voorwiel van de vrachtauto met het gevolg, dat beide voertuigen door deze botsing in het Aarkanaal reden. De bestuurder van den vrachtwagen kon zich nog tijdig in veiligheid stellen. De politie en de burgemeester van Ter Aar waren spoedig ter plaatse en on middellijk stelde men pogingen in het werk, den bestuurder van de personen auto uit z(jn benarde positie te bevrij den. Toen men daarin geslaagd wa3, bleken de levensgeesten reeds geweken. Het stoffelijk overschot van kapelaan Hoogervorst werd naar een nabij gele gen woning overgebracht. De auto's werden later opgehaald. In Drentsch plaatsje. Hedennacht heeft tijdens de kermis te Beilen in Drente een ernstige steekpar tij plaats gehad. Tusschen eenige jonge lui uit de buurtschap Hijkerdijk bestond al eenigen tijd een gespanning verhou ding, waarvan een meisje de oorzaak was. In een café werd het onderwerp ter spra ke gebracht en noodigde men elkaar uit om even mee naar buiten te gaan, waar de zaak in het duister verder zou worden af gehandeld. Weldra kwamen hierbij de messen te voorschijn, waarbij de 28-jarige G. Fok- kens bij het afweren van een aanval een slag met een mes over de hand kreeg, waar bij enkele pezen werden doorgesneden. Hij werd door dr. Gortes voorloopig verbonden en daarna per auto naar het Wilhelminaziekenhuis te Assen overge bracht. Ook de vermoedelijke dader, de 22- jarige E. H. uit Hijkerdijk, die bij de vecht partij eveneens een wond aan de hand had opgeloopen, waarbij pezen waren geraakt, werd na voorloopig te zijn verbonden naar hetzelfde ziekenhuis vervoerd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vijf kalveren in de vlammen omgekomen. Vannacht omstreeks twee uur is brand ontstaan in een der schuren van de boeren- behuizing van H. Uilenkade in de buurt schap Lonneker, onder de gemeente En schede. De brand nam weldra zulk een om vang aan, dat aan blusschen niet te denken viel. De boerderij brandde geheel uit. Vijf kalveren zijn in de vlammen omgekomen, terwijl vijftig voer hooi verloren gingen. Ook aan de gereedschappen en inboedel kon niets worden gered. BRAND IN KAPITALE BOERDERIJ. Veel vee en hoenders omgekomen. Een felle brand heeft gistermiddag de kapitale boerderij van den landbouwer J. Vos te Ravenstein (N.-Br.) voor een groot gedeelte verwoest. Da plaatselijke brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de vuurzee. Haar taak werd geheel ondoenlijk, toen vonken op een nabijgelegen schuur oversloegen. Van deze schuur, waarin rogge en hooi waren geborgen, bleef niets over den een enkele muur, evenals van de boerderij zelf. De brandweer bepaalde zich tot het bescher men van de omliggende perceelen. Hoe de brand is ontstaan, is onbekend. Enkele landbouwmachines vielen den vlammen ten prooi, terwijl van den vee stapel slechts het groote vee kon worden gered. Vijftien varkens en vele hoenders kwamen in de vlammen om. De schade, die in de duizenden guldens loopt, wordt door verzekering gedekt. Gisteravond omstreeks negen uur brak door nog onbekende oorzaak brand uit in het magazijn van de N.V. Lederfa briek van de gebr. van der Steen, ge legen aan de Gillesstraat te Rijen. De brandweren van Rijen en Tilburg wa ren spoedig ter plaatse. Zij kon echter niet verhinderen, dat het vuur, dat in- tusschen ook de fabriek had aangetast, het geheele gebouw vernielde. De brandweer moest zich tenslotte beper ken tot het nat houden van de omlig gende gebouwen, welke veel water schade kregen. De burgemeester van Rijen, dr. J. C. M. Sweens, was op het terrein van den brand aanwezig en leidde het blus- schingswerk. AUTO, PAARD EN WAGEN VAN EEN DIJK GEROLD. Voerman gedood. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft op den weg Zeddam's Heerenberg een ern stig verkeersongeluk plaats gehad, dat, ge zien de omstandigheden, nog vrij goed is afgeloopen. Op genoemden weg reed een boerenwa gen, met paard bespannen. Achter den wa gen reed een auto, bestuurd door den heer H. op het moment, dat H. den boerenwagen wilde inhalen, kwam van de andere zijde met groote vaart een auto aanrijden, die na een botsing met H. 's auto zoowel het paard met der boerenwagen als de auto van den heer H. van den dijk deed rollen. De gevol gen waren minder ernstig dan men ver wachtte. De heer H. kwam er zonder eenige verwonding af. Met den voerman V. uit Wijnbergen was het ernstiger gesteld. Deze werd in bewusteloozen toestand opgenomen en met zware verwondingen naar 's Heeren berg vervoerd. Het paard was deerlijk ver minkt. Van de auto en den boerenwagen is weinig overgebleven. Omtrent dit ongeluk kan nog worden ge meld, dat de voerman van den boerenwagen in den loop van den vooravond in het zie kenhuis te 's Heerenberg aan zijn verwon dingen is bezweken. Het ongeluk vond niet zooals aanvan kelijk gemeld op een dijk, doch op een heuvel plaats, die op het punt, waar het ongeluk geschiedde, 5 meter hoog is. ONDER ZESWIELIGE VRACHT AUTO. Gistermiddag omstreeks half één reed op den nieuwen weg te Hattem een Truck met aanhangwagen van de Veluwsche Expresse, die een vrachtdienst onderhoudt tusschen Heerde en Amsterdam. Een bediende van deze firma, de 19- jarige K. uit Heerde, die naast den chauf feur zat, wilde een pakje op de auto zetten, terwijl de wagen in beweging was. Hij gleed van de treeplank van de Truck en kwam onder de zeswielige auto terecht. De jongen was vrijwel op slag dood,. TWEE MIJNWERKERS DOODGEVALLEN. Gisteravond is op de Oranje- Nassaumijn 3, te Heerlerheide, een ernstig ongeluk gebeurd. Door tot nu toe onbekende oorzaak zijn twee on gehuwde arbeiders, de 25-jarige S. J. Meens en de 29-jarige A. Tecovich, bij het neerdalen, in een schacht ge vallen. Beiden waren op slag dood. Nadere bijzonderheden. Omtrent dit ongeluk vernemen wij nader: Bij het uitstappen uit de kooi van de 250 M. verdieping van de nachtploeg, welke om tien uur aanving, en het gelijk tijdig instappen van de dagploeg, is het sein voor het optrekken der kooi door den betrokken seingever waarschijnlijk gege ven op het oogenblik, dat de laatste ar beider, de Italiaan Tecovich, die de kooi wilde verlaten, slechts gedeeltelijk was uitgestapt. Door het optrekken der kooi werd deze arbeider naar boven getrokken. Hij is hierbij in de schachtopening ge vallen. Verondersteld wordt, dat hij bij zijn val den arbeider Meens, die belast was met het bedienen van de kooi, heeft gegrepen en meegesleurd. Ook deze arbeider is tegelijk met den Italiaan naar beneden gestort. Tecovich was woonachtig te Heerler heide, en de andere verongelukte arbei der te Hoensbroek. DE ZAAK VAN MR. L. A. RIES. Een onpartijdig onderzoek nood zakelijk, in geval geen afdoende opheldering volgt. Na een 2 kolommen lange bespreking van de 91 blz. groote brochure van mr. H. J. Bouman, een der rechtsgeleerde raadslieden van mr. L. A. Ries, waaruit blijkt, dat ook de houding van den minister van financiën geen bewondering verdient, zegt de N.R.C.: Deze nota is op verschillende punten vol lediger dan de brochure-van der Heide over dezelfde zaak was. O.a. bestrijkt zij niet alleen de vraag der strafrechtelijke verant woordelijkheid, doch ook het geheele zede lijke leven van den thesaurier-generaal van financiën, waaromtrent, op initiatief van dezen, door een reclasseeringsambtenaar een onderzoek ingesteld en een rapport uit gebracht is. Ernstig zijn de beschuldigingen, waaraan in deze nota politie, parket, rechter-commis- saris en twee ministers ten aanzien van hun beleid met betrekking tot deze zaak bloot staan. Het kan daarom, nu meer dan voordien, uitgesloten worden geacht, dat het zal blij ven bij de summiere, vage mededeelingen van den minister van justitie in zijn memo rie van antwoord, waarin die ministervheeft geschreven, dat naar zijn stellige overtuiging niet lichtvaardig is opgetreden. Het rechts bewustzijn eischt, voor het geval bij de be handeling van de begrooting van justitie of reeds voordien geen afdoende weerleg ging wordt gegeven, in deze een nauwkeu rig, onpartijdig onderzoek. De burgerij heeft het recht, zich zekerheid te verschaffen om trent de vraag, of er hier ten aanzien van de reputatie van een mensch en zijn ambte naarspositie mogelijk ook tegenover an dere verdachten op hoogst lichtvaardige wijze is gehandeld met gruwelijke gevol gen voor de daarbij betrokkenen. Het zijn, behalve het rechtsbewustzijn, ook de reputatie en het gezag der overheid in haar verschillende, hierboven genoemde geledingen, die bij gebreke van een vol doende weerlegging een dergelijk onderzoek zonder aanzien des persoons eischen. Wanneer gü juist vandaag iets nieuws hebt aangekregen Waarom dan toch di' nieuws tot Zaterdag verzwegen? DOODSLAG TE SCHIEDAM. Het Haagsche hof deed gisteren uitspraak in de zaak van den opperman T. de M. uit Schiedam, gedetineerd, die na een aanval, als gevolg van suikerziekte zijn zwager M. van B. te Schiedam, die bij hem in woonde, zoodanig met een mes heeft ge stoken, dat de dood onmiddellijk intrad en die daarvoor door de Rotterdamsche rechtbank is veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf, met aftrek van drie maan den voorarrest. Het hof heeft dit vonnis bevestigd. DE AUTOTOCHTEN DER NOORD- NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Uitspraak van den Hoogen Raad. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft gisteren conclusie genomen in de zaak tegen de bestuursleden van de Noord- Nederlandsche Reisvereeniging, J. D. J., D. E. en D. H. K., die in eerste instantie heb ben terechtgestaan voor den kantonrechter te Amsterdam ter zake van het zonder ver gunning der betreffende instantie exploi- teeren van een autobusdienst Leeuwarden Amsterdam. De kantonrechter sprak ten aanzien van alle verdachten een veroordee ling uit tot 500 boete subs. 1 maand ge vangenisstraf. In hooger beroep heeft de rechtbank te Amsterdam de straffen gewij zigd in 200 voor J. D. J. en f 100 voor de overige bestuursleden. Hun cassatieberoep werd op 2 November j.1. verdedigd door mr. Buel uit Leeuwar den, dit betwistte, dat genoemde reisver eeniging een openbaar vervoermiddel als bedoeld in de wet exploiteerde, door de tochten uitsluitend voor leden der vereeni- girg werden uitgeschreven. Geconcludeerd is heden tot vernietiging van de uitspraak der rechtbank en tot ver wijzing van de zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. Arrest 14 December a.s. HET GESCHIL OVER EEN BEELDHOUWERSEXAMEN. Voor de Haagsche rechtbank. Voor den rechtercommissaris bij de Haag sche rechtbank mr. van Wageningen is gis termiddag de voortgezette contra-enquête gehouden in de procedure tusschen twee jonge beeldhouwers, de heeren D. Bus te 's-Gravenhage en G. Marrée te Amsterdam. Men zal zich uit de reeds van de vorige zit ting gegeven persverslagen herinneren, dat beide beeldhouwers in 1933 als eenige can- didaten hadden deelgenomen aan het beeld houwersexamen, waarbij als laatste werk stuk een buste in klein moest worden ver vaardigd naar levend model. Later expo seerde Bus een foto van de examen-buste, welke door hem zou zijn vervaardigd en toen beweerde Marree, dat niet B. doch hij, Marree, de vervaardiger van deze buste zou zyn geweest, terwijl Bus volhield, eigen werk te hebben geëxposeerd. Marree had daarop de procedure aanhangig gemaakt. Als deskundigen werden thans nog ge hoord de beeldhouwster mevr. D. F. Can- ter Cremersvan der Does en de hoog leeraar aan de Koninklijke academie voor beeldende kunsten te Amsterdam J. Bron- ner. Oordeelende naar de vergroote foto van de buste waarover de procedure ging, gaf mevr. Canter Cremers te kennen, dat zij die buste eerder als werk van Bus dan als werk van Marree beschouwde. Prof. Bronner achtte het zeer aannemelijk, dat de buste het werk was van Bus en zeer onwaarschijnlijk, zoo niet uitgesloten, dat Marree de vervaardiger zou zijn. Maandag 21 December te elf uur zal de behandeling dezer zaak worden voortgezet, teneinde het oordeel van nog een deskun dige, n.1. prof. L. Wenckebach, te vernemen. LUCHTBESCHERMING EN GEWETENS BEZWAAR. l t r Predikant voor het Hof te 's-Gravenhage. Een predikant der Ned. herv. gemeente te Renesse is voor het gerechtshof te 's-Gra venhage in hooger beroep gekomen van een vonnis van de Middelburgsche rechtbank, waarbij hij wegens overtreding van de luchtbeschermingswet is veroordeeld tot een geldboete van 25 subs. 10 dagen. Ver dachte had nadat vanwege den burge meester van Renesse was aangezegd, dat de ingezetenen tijdens de oefeningen ter be scherming van aanvallen uit de lucht alle lichten moesten dooven, gedurende die oefeningen licht op zijn studeerkamer latei- branden, dat hij eerst doofde, nadat hem door den veldwachter en vervolgens door den burgemeester was aangezegd, gevolg te geven aan de wettelijke voorschriften. Ver dachte heeft evenwel kort daarop wederom licht ontstoken, waarop proces-verbaal volgde. Verdachte hield een verweer, waarin hij verklaarde zich ten deze slechts door de reli gieuze wet gebonden te achten, doch de pre sident merkte op, dat op verdachte evenzeer de legale wetgeving van toepassing is. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Arrest 30 November. Zitting van 16 November. BEHANDELING BELASTINGZAKEN. Overtreding Motorrijtuigen belastingwet. Adolf Sch., autobushouder te Bergen, 1 boete Qf 1, dag; Gerbranij C., aannemer te Alkmaar, 15 bopte ,of dagen; Jacob M., chquffgur .te Alkipaar, 0.50. boete of 1 dag; Corneljs Q., sphilder te Alkmaar, 7 boete of 3 dggeo; J, D„ vrachtrijder te Anna- Paulowna,. 10 bpete of. 2 dagen; R. de G., bakker, te Sloptdorp,8, boete of 2 dagen; Bart. H., koopman te.Z. en N. Schermer, 1 boete of 1 dag; Hendr. JK., photograaf te Bergen, f 6 boete of 2 dagen; Van K., direc teur N. V., Wielingen, i 50 boete of 10

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7