De Lange De Moraaz Agenda Hoofdpijn, Kiespijn. üaatste betichten 'fzoaUiciaal 'flieuws Jilmnieuws £uchtvaaet I&eer&ericfd Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Stad en Omgeving. Vier jeugdige Elzassers in Duitschland opgesloten Schacht zou devaluatie van de mark onvermijdelijk achten. De dood van minister Salengro. roofmoord of fantasie? CASTRICUM Auto door trein gegrepen. Chauffeur aan den dood ontsnapt Heden (Woensdag) in Waakt en Bidt, nam. 3 en 's av. 8 uur samenkomsten met verschillende sprekers vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Tot en met 22 Nov., 104 uur, tentoon stelling schilderwerken J. de Wolf in het Stadhuis. Bioscopen, City-theater, 8 uur, hoofdnummer De dorpsdokter (rom.); hoofdrollen Jean Hers- holt, Dorothy Peterson, Slim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De ellendigen (dram.), hoofdrollen Fredric March, Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Op roer in San Antonio (sens); hoofdrol Ri- chard Dix. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 18 November. 8 uur, Harmonie, opvoering van „In een smal straatje", door de Nieuwe Tooneel- groep voor het Comité voor Tooneeluitvoe- ringen. 8 uur, raai van Gij ren aan de Breedstraat, worstel wedstry d. Donderdag 19 November. 4.45 uur (kindervoorstelling) en 7.30 uur, Geesterweg la, lichtbeeldenvertoonlng. 2.30—5 en 7—9 uur, 't Gulden Vlies, hand- werktentoonstelling en demonstratie van wege de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Vrijdag 20 November. 10—12, 2.30—5 en 7—8 uur, 't Gulden Vlies, handwerktentoonstelling en demon stratie vanwege de Ned. Vereen, van Huis vrouwen. Al wat U noodig heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mynhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. By Uw Drogist. Wegens samenzwering tegen de veiligheid van den Staat. Volgens te Straatsburg ontvangen berichten zouden vier jeugdige Elzas sers te Karlsruhe worden vastgehouden door de Duitsche autoriteiten, wegens samenzwering tegen de veiligheid van den Staat Geen van vieren is ouder dan 20 jaar. De vier jongelieden hadden zich naar Duitschland begeven om vrienden te bezoe ken. Zij zouden bij de autoriteiten zijn aan gebracht wegens het Duitsche regiem vijan dige uitlatingen. Drie hunner zouden reeds sedert eenige weken gevangen zitten. De vierde is een jeugdig werkman van een bij Straatsburg gevestigde automobielfabriek. Dit jongmensch is 17 jaar oud. Hij zou zijn gearresteerd op aanwijzing van den vriend dien hij een bezoek bracht De besprekingen ln Ankara. Van officleuse zijde wordt vernomen, dat dr. Schacht aan de Turksche regeering zou hebben voorgesteld om de katoen-cultuur in zuid en zuid-west Turkije te bevorderen. Dit zou dan door Duitschland worden gefi nancierd. Duitschland zou zich verbinden de geheele productie te koopen tegen een prijs, welke 40 pCt. hooger is, dan de gang bare prijs op de Turksche katoenmarkt. Anderzijds wordt vernomen, dat de Duit sche minister in een onderhoud met de Turksche ministers van financiën en econo mische zaken de mogelijkheid van een de valuatie van het Turksche pond heeft be sproken, als gevolg van de devaluatie van de Rijksmark, welke dr. Schacht, naar te Ankara wordt verklaard, binnen een half jaar onvermijdelijk zou achten HET FRANSCHE VLOOTBOUW- PROGRAMMA. Verschillende schepen van groote capaciteit zullen worden gebouwd. De minister van marine heeft aan de „Intransigeant" verklaard, dat vier pantser schepen gebouwd worden, twee van 26.500 ton, n.1. de „Dunkerque" en de „Strasbourg", en twee van 35.000 ton, de „Richelieu" en de „Jean Bart". Dit laatste schip moet nog op stapel gezet worden. Voor enkele jaren moeten hier nog aan worden toegevoegd de pantserschepen „Provence", „Lorraine" en „Bretagne", die uit den oorlog dateeren, doch geheel gemoderniseerd zijn. Voor 1937 staat op het programma de bouw van een kruiser van 8.000 ton en eenige torpedo jagers, aangezien die van 1.500 beginnen te verouderen. Voorts zullen duikbooten en een tankschip worden gebouwd. De minister zal bij de Kamer een voorstel indienen voor den bouw van 26 kleine booten en hulpschepen. Tenslotte zullen nieuwe vliegbooten van groote tonnage worden gebouwd. VECHTPARTIJ IN BEZETTE FABRIEK TE ROUBAIX. Gistermorgen heeft in een textielfabriek een vechtpartij plaats gehad tusschen een dertigtal stakers, die de fabriek bezet hielden en werkwilligen. Vrijwel het ge heele personeel was voor hervatting van het werk, en een aantal arbeiders drong dan ook de fabriek binnen. Er ontstond daarop een gevecht, dat twee uur duurde. Ten slotte moest de mobiele garde de fabriek met geweld ontruimen. Een persoon werd gearresteerd. Na de ontruiming van de fabriek liet de directie de roode vlag, die sedert den aan vang van het conflict van het gebouw woei, neerhalen en vervangen door de drie kleur, hetgeen tot gejuich aanleiding gaf. Bij de vechtpartij werden verscheidene arbeiders licht gekwetst ONGELUK OP DE STVE IN ZUID-SLAVIE. Vier boeren verdronken. Op de Save bij Zagreb is een boot, waar in negen Kroatische boeren zaten, omgesla gen in den mist. Vier boeren zijn om het leven gekomen. DE ZEELIEDENSTAKING IN AMERIKA. Zeelieden weigeren arbitrage. De stakende zeelieden aan de westkust hebben op de uitnoodiging der burgers om het geschil aan arbitrage te onderwerpen, ten antwoord gegeven, dat geen arbitrage mogelijk is over de fundamenteele beginse len, waarom gestreden wordt. De toestand ln de havens is niet veran derd. De stakers hebben medegedeeld, dat zy het vertrek van de „Washington", die morgen zee zou moeten kiezen naar Enge land, niet zullen toelaten. HERDERLIJK SCHRIJVEN VAN DEN AARTSBISSCHOP VAN KEULEN EN DEN BISSCHOP VAN PADERBORN. Kardinaal Schulte, aartbisschop van Keu len, en de bisschop van Paderborn, Berning, hebben in alle kerken van hun bisdommen een herderlijk schrijven doen voorlezen, waarin zij hun ongerustheid uitspreken om trent de opvoeding van de jeugd. De bisschoppen beklagen zich over pres sie, welke wordt uitgeoefend op het gewe ten der geloovigen. Zy verklaren, dat kin deren tegen hun ouders worden opgezet en dat vel volwassenen blootstaan aan materi- eelen druk, om hen te verplichten te han delen in strijd met hun geweten. De bis schoppen herinneren aan tal van verzoek schriften, welke zy tot de autoriteiten hebben gericht. Zy voegen hieraan toe, dat deze petities vergeefs zijn geformuleerd en dat thans de tijd is gekomen in het openbaar de stem te verheffen. Tenslotte verklaren zij: „Wij zullen voort gaan de katholieke geloofsbelijdenis te pre diken en de geloovigen te herinneren aan de grondslagen van ons geloof. Niets ter wereld zal ons verplichten af te wijken van onzen geheiligden plicht. Wij zijn er van overtuigd, dat de katholieken trouw zullen blijven aan hun geloof, zelfs onder den ern- stigsten druk en dat zij tot de grootste opofferingen bereid zullen zijn. SOCIALISTEN EN COMMUNISTEN IN ZWITSERLAND. Geen vorming van een eenheids front. De communisten hebben dezer dagen een open brieg gepubliceeard betreffende de richtlijnen voor een economischen wederopbouw en voor de waarborging van de democratie in Zwitserland. De communistische party verklaarde daarbij zich zonder voorbehoud op het terrein der democratie te plaatsen en zich vastberaden uit te spreken voor de mili taire, economische en moreele verdediging des lands. De socialistische partij heeft hierop thans geantwoord, in een schrijven, waarin uiteengezet wordt, dat de communistische party met deze verklaring de basis van haar programma opoffert en dat derhalve de consequentie van deze nieuwe opvat tingen niet zoozeer een eenheidsfront als wel een liquidatie van de Zwitsersche com munistische partij moet zijn. In Zwitserland, zoo wordt verder ver klaard, is de socialistische partij voldoende als arbeiderspartij, evenals het bestaan van één vakbeweging voldoende is voor het verdedigen van de belangen der Zwit sersche arbeiders. De socialistische party acht het dan ook nutteloos de correspondentie over de in stelling van een z.g. eenheidsfront voort te zetten. Ongecorrigeerd De huishoudster verhoord; de overledene bracht zich door gas- verstikking om het leven. De huishoudster van minister Salengro deelde mede, dat, toen zy hedenochtend te acht uur op haar werk kwam, zij een sterke gaslucht rook. Toen zy de kamer van den minister binnentrad, lag deze dood te bed. Alvorens naar bed te gaan, had hy alle ramen en deuren gesloten en het gas- kraantje open gezet. De levensloop van wijlen minister Salengro. Wylen minister Salengro werd in 1890 te Ryssel geboren. Hij was lid van de socia listische partij, afdeeling Ryssel. In den oorlog werd hy ingedeeld by de infanterie. Hy werd krijgsgevangen genomen en door den Duitschen krijgsraad veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens weigering in een metaalfabriek te werken. Na den oorlog werd hij secretaris van de socialistische partij in het departement Du Nord. Vervolgens werd hij gemeenteraads lid van Ryssel en in 1925 burgemeester van deze stad. In 1928 werd hy tot Kamerlid gekozen en werd hy lid van het bestuur van de socialistische party. Als lid van den huidigen ministerraad was hy belast met het handhaven van de orde onder de moeilijke omstandigheden van de afgeloopen maanden. Vrijdag j.1. trad hij voor het laatst op in de Kamer tijdens de behandeling van de interpellatie over zyn „militair geval". Zaterdag begrafenis. Zaterdagmiddag twee uur a.s. zal het stoffelijk overschot van wijlen ministei Salengro ter aarde besteld worden. Groote ontsteltenis op de ministeries. Op het ministerie van buitenlandsch za ken heerscht groote ontsteltenis over den dood van minister Salengro. Reeds hebbe'i velen het condoleance-register geteekend, dat op het ministerie is neergelegd. Gisteravond telefoneerde Salengro nog met den directeur van zijn kabinet en deelde hem mede, dat hy zich geheel uitge put voelde en naar bed moest. Hij zou voor geruimen tijd niet naar Parijs terugkeeren en verzocht, dit ook aan minister-president Blum mede te deelen. De politie van het bureau Marnix- straat te Amsterdam heeft dezer dagen een met potlood geschreven anoniem briefje ontvangen, waarin een onbekende in onsamenhangende bewoordingen mel ding maakt van een roofmoord, die, naar de schrijver (of schrijfster) heeft hooren zeggen, gepleegd zou zyn. De dader zou de vader moeten zijn van een, alweer niet genoemden, jongen, die onlangs met een motor is verongelukt. Het verband tus schen roofmoord en motorongeluk is niet duidelijk. De politie kent geen enkel ge val, waarop de anonieme mededeeling betrekking kan hebben en acht het niet onmogelijk, dat hier overspannen fan tasie een rol speelt, voor alle zekerheid heeft de politie den schrijver (of de schrijfster) verzocht zich met het bureau Mamixstraat in verbinding te stellen. DE MOORD OP EEN FABRIEKSMEISJE TE LEIDEN. Het Haagsche gerechtshof heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 25- jarigen gewezen meesterknecht C. M. B., uit Leiden, gedetineerd, die door de rechtbank is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, wegens doodslag, gepleegd in den avond van 14 April, in de hal van een bioscoop theater aan den Stationsweg te Leiden, waar hij de 22-jarige fabrieksarbeidster, Johanna Siera, uit Zoeterwoude, uit wraak met een broodmes eenige steken in den rug heeft toegebracht, met het gevolg, dat het meisje is overleden. Het Hof vernietigde het vonnis der recht bank (12 jaar) en veroordeelde verdachte tot acht jaar gevangenisstraf. KERKVERKIEZING TE STOMPETOREN. Dinsdag vergaderde het kiescollege van de Ned. Herv. kerk te Stompetoren. Herkozen zijn tot ouderling en diaken resp. de heeren D. de Boer Pz. te Z.- en N.-Schermer, en de heer C. Wonder te Oterleek. Ook de vier leden van het kies college werden herkozen, n.1. de heeren J. Kramer Cz., C. Kramer Glijnis, J. Blauw Pz. en KI. Govers. Vragen over schoolvoeding. De sociaal-democratische raadsleden E. Bakker—Pieters en T. Hellinga hebben, naar het Vbl. meldt, de volgende vragen aan B. en W. gesteld: zjjn B. en W. bereid wederom te bevoT- deren, dat dezen winter schoolvoeding en zoonoodig ook kleeding aan schoolkinderen wordt verstrekt? zyn B. en W. niet van oordeel, dat, indien zij bevestigend op deze vraag antwoorden, zoo spoedig mogelijk een aanvang moet worden gemaakt met deze schoolvoeding? Kunnen B. en W. mededeelen, hoeveel kinderen hiervan het vorige winterseizoen hebben genoten? 30 km. Uw remmen mottm In staat zijn uw auto op 'n drogen wag tot stilstand te brengen binnen da onderstaande af standen: Bij 10 km per uur 1 meur Bij 20 km per uur 4 meter Bij 30 km per uur 9 meter Bij 40 km per uur 14 meter Bij 50 km per uur 25 meur Bij 80 km per uur 64 meter HOE LANG IS ÖW REMWEG? „MUITERIJ OP DE BOUNTY". IN VICTORIA-THEATER. Eenige persbeoordeelingen. Vanaf Vrijdag a.s. zal in het Victoria- théater de super-film „Mutiny on the Bounty" draaien. Het Handelsblad schreef daarover onder meer: „Als schouwspel is de film een ju weel en boeit zoo, dat men nauwelijks merkt, dat zy twee en een half uur duurtEen andere verdienste van de film is, dat zy niets heeft willen ver fraaien, dat geen extra gevechten of ge- wild-romantische wendingen zijn aange- bi&cht: een filmverslag van een historische zeereis, maar met hoeveel prachtige details> en treffende typeeringen op het doek ge bracht door Frank Lloyd!Charles Laughton beeidt deze figuur uit met een eenvoud en toch met een kracht, waarvan men versteld L'aat... En de Teleg.aaf bleef niet achter: „Een groote stof voor een film! Een film met vele groote scènes. Prachtige rollen van Laughton, Clark Gable en"Franchot Tone... Er is veel te genieten in „De Muiterij op de Bounty", onder andere het verschil tusschen een groot tooneelspeler, die voor de film speelt en een filmspeler, die zijn gespeelde mensch is. Laughton speelt meesterlijk dezen menscheen film met zeer groote kwaliteiteneen van de films van het jaar. Het Volk voegde daar zyn lof by: „Het is ongetwijfeld een der grootste scheppin gen van den energieken Hollywoodschen producer Thalberg, onlangs op nog jeug digen leeftijd overledenEn de keus van Laughton werd gerechtvaardigd door een formidabele creatie: zijn captain Bligh werd de onvergetelijke figuur uit deze filmEen film, die in Amerika het succes van het vorig jaar was, die een be langrijken filmprijs won en die stellig ook in ons land breede massa's van bioscoop- b"7oe'-ers zal boeien." En de N. R. C. karakteriseerde zeer scherp: „Het is een film van ongewoon formaat, dit epos van de zee Frank Lloyd, de regisseur van „Calvacade heeft met „Mutiny on the Bounty" weer een filmwerk geschapen, dat door de uitzon derlijke kracht van zijn opzet en de al even groote kundigheid van uitvoering ge roepen is, om evenals „Cavalcade een wel zeer bijzonder plaats in onze kort stondige filmhistorie te bekleedenHet is de menschelijkheid, die als een roode draad door het filmwerk heen loopt, en t dit hooge motief, waardig om kleed, dat de kern is geworden van alle avontuurlijke romantiek van de tot legen de geworden historie. Wat te zeggen van het camerawerk, dat een zeestorm reeft als wij nog niet tevoren zagen? Wat te zeggen van de tallooze typeeringen, van matrozen en bemanning? Van de monta ge, die de groote stukken film in dreunend rhytme aaneenrijgt als de verzen van een ballade? „Muntiny on the Bounty" is er door tot een filmepos geworden, dat in zijn machtige en felle waardigheid een „volks film" mag heeten een volksfilm in de beste beteekenis van het woord." DE KIEVIT NAAR INDIE VERTROKKEN. Hedenmorgen om 7.27 uur is het K. L. M.-vliegtuig „Kievit" van Schiphol naar Indië vertrokken. Voor deze reis heben geboekt drie pas sagiers voor Singapore, één voor Bagdad, één voor Bangkok en één voor Batavia. Onderweg stappen vier passagiers in, n.1. één passagier Bagdad-Batavia, één Medan Batavia en twee passagiers Medan Singapore. Het vliegtuig heeft 27p K G. briefpost, 21 K.G. pakketpost, 152 K.G. bagage en 81 K.G. vracht aan boord. De Djalak kwam op de uitreis in Ban- doeng aan. De Edelvalk bereikte op d. thuisreis Jodhpur en de Nachtegaal (thuis reis) arriveerde te Bagdad. VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Bij landing te Neurenberg ver nield. Een verkeersvliegtuig van de lijn Ber lijnMünchen is by de landing op het vliegveld van Neurenberg verongelukt. De bestuurder en een passagier werden daarbij doodelijk gewond. naar waarnemingen, verricht in den morsen van Woensdag 18 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 19 November: Matige tot krachtige, later afnemende noordelijke tot oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvankelijk nog kans op regen- kouder, Buitenlandsch weeroverzicht. Nog steeds storm en regenkansen. De hooge drukking is zich in het westen en noorden sterk blijven ontwikkelen, wat in verband met de naar ons land en de zui delijke Noordzee trekkende depressie! stormachtigen noordelijken en noordooste lijken wind op de Noordzee veroorzaakte Op IJsland daalde de barometer in verband met zeer diepe depressies bij Groenland. Op de Britsche eilanden klaarde het weer 0p bij guren noordenwind, die &nn de oostkust stormkracht bereikt. In noord- en midden- Frankrijk waait het krachtig tot matig ujt noord tot west en valt nog regen, het zuiden heeft nog rustig weer. In Duitschland valt by meest zwakken wind op veel plaatsen regen. In Scandinavië begint de lucht op te klaren en nam de vorst iets toe. Ofschoon in Scandinavië de vorstkansen toenemen, en ook hier te lan "e in kracht afnemende noordoosten wind te waeh.en is, zal de vochtigheid van de onderste luchtlagen in onze omgeving vorst verhinderen en nog eenige regen kunnen veroorzaken. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 18 Nov. te 10.35 uur aan de pos ten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Wordt verwacht storm uit het noordoosten". LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen er. andere voertuigen van 16.33 uur tot 6.59 uur licht op. x r Hedenmorgen, omstreeks half negen, heeft onder Heiloo een onge luk plaats gehad, dat bijzonder goed is afgeloopen. Tegen dien tijd wilde de chauffeur B. Loos, van Heiloo, met zijn zand vrachtauto den onbewaakten overweg op „Ka pel" oversteken. Juist vóórdat hy daartoe wilde overgaan, was een trein uit Alkmaar gepasseerd en de heer Loos was in de veronderstelling, dat daarna de baan vrij was. Dit is hem noodlottig geworden, want terwijl hy met een matig vaar tje den overweg wilde oversteken, om zich naar de Korte Kapellaan te be geven, kwam uit de richting Amster dam de trein, die om 8.40 uur te Alk maar behoort te zyn. De trein greep de vrachtauto in de flank, waardoor de auto totaal vernield werd. De heer Loos kon nog juist bijtijds uit zijn cabine springen en liep aldus slechts lichte verwondingen op aan zyn ar men, daar hij getroffen werd door in het rond geslingerde brokstukken van den wagen. De trein had 10 minuten vertraging. De politie van Heiloo heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. DE ZAAK WED. LAKENMAN VORDERT. De griffier der Arrondissementsrecht bank te Alkmaar heeft in verband met het door wed. S. Lakenman en Zoons Bank N.V. te Enkhuizen ingediende verzoek schrift tot het bekomen van surséance van betaling, waarop die rechtbank bij be schikking van 27 Augustus 1936 die sur seance heeft verleend, schuldeischers be nevens schuldenaresse opgeroepen ter Raadkamer op Zaterdag 28 November te tien uur voormiddags, teneinde op dat verzoekschrift te worden gehoord. EEN OPNAME UIT DE VIERDE HAND. De heer Joh. Brands verzoekt ons op name van het volgende: Een poos geleden ontving ik van de directie van de klankstudio „Your Voice" der heeren Grondsma Jr. en Hartong v. Ark Jr. een uitnoodiging kennis te komen maken met hun bedrijf. Die kennismaking heeft Zondag op al- kraangenaamste wijze piaats gevonden. Met myn liedertafel „Amstel's-Werk- man zong ,k Zondag 15 Nov. voor de Avro-microfoon, en genoemde heeren hebben daarvan een opname gemaakt van eenige nummers, 's Avonds by mijn thuis komst waren de platen gereed om te be luisteren. Als men bedenkt, dat die opname ge schiedde uit de 4e hand, Amiigl'i-.Werk- in Amsterdam voor de microfoon, de mi crofoon op de telefoon, de telefoon op den zender, de zender op de luidspreker, en de luidspreker eindelijk op de plaat, dan is het resultaat schitterend. Een mooie beschaafde vertolking, die natuurgetrouw de klank en de stemmen weergeeft. COLLECTRICES GEVRAAGD. Er is nog gebrek aan eenige collectrieei voor de geldinzameling, welke Zaterdag gehouden zal worden voor de feesten in onze stad, ter gelegenheid van het vorste lijk huwelijk. Dames en heeren boven 18 jaar, die iets voor dit mooie werk gevoe len, kunnen zich, 't zij voor den morgen, 't zij voor den middag, nog opgeven bij den heer Verschoor aan het bureau van den Armenraad, liefst vóór Donderdag middag a.s. BALLERO. Het aantal deelnemende winkeliers is reeds tot boven de 150 gestegen. Voor de winkeliers bestaat vanaf Donderdag van 28 uur gelegenheid de bonnen te koopen in het café van de Unie. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 26 Nov. 1936 een raadsvergadering te beleggen. ESPERANTO-LITERATUUB. Men schrijft ons: Evenals Zondagavond was ook Maandag een talrijk publiek aanwezig by de tweede voordracht van de Hongaarsche esperanto- schryver Julio Baghy Wederom was het onderwerp de esperanto-literatuur, die nu al meer dan 10.000 werken rijk is. De voor dracht werd besloten met declamatie uit eigen werk. Nu volgde de eigenlijke huldiging. Na mens samenwerkende esperantogroepen uit Alkmaar en onisireken werd door den heer Joh. Mar,demi) er een enveloppe uw in) oud overhandigd en een door een hon derdtal rienrcher. ore1 er teekend e geluk- wensch aangeboden. 1936 is namelijk het 25-ste jaar, dB' Baghy esperantist is Onder de allermoeilijkste omstandig" heden heeft hy steeds esperanto gepropa geerd, tijdens de wereld-oorlog aan ht» front, gedurende een bijna zesjarige kri)8*" gevangenschap in Rusland en Siberië, bJ» esperanto-leeraar, trekkend van stad t® stad, van land tot land, en niét het als schrijver en dichter; onder het deviw* „Liefde schept vrede, vrede bewaart menschelijkheid, menschelijkheid n \a hoogste ideaal", schonk en schenkt hu 'd de wereld werken die tot de allerbeste t rekend kunnen worden. Na toegesproken te zijn door een BB# wezigen Spaanschen geestverwant v/e: jubilaris door den heer A. Pascha Bergen namens de Bergensche espef*°j^ tisten gelukgewenscht, waarbij sPre'ter-».t keurig gesteld opstel ten gehoore brb»»

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 4