PROFESSOR SLIM EN ZOON berkhout warmenhuizen texel oude niedorp uitgeest wieringerwaard heiloo zuidscharwoude petten noordscharwoude nieuwe niedorp ST. MAARTENSVLOTBRUG JUchtAiaken Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Familiedrama te IJmuidr^ Geslaagd. Voor het notarieel examen, deel III, slaag de de heer J. P. Loots, alhier. Zondag heeft het r.k. kerkkoor een feest- ultvoering gegeven ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Het mannenkoor en het gemengd koor brachten verschillende liede ren ten gehoore. Een aardig tooneelstukjc werd ter voldoening van alle aanwezigen opgevoerd. Algemeen ziekenfonds. Zaterdag is te Oudeschild in een alge- meene vergadering besloten toe te treden tot een algemeen ziekenfonds voor geheel Texel, inplaats van een fonds op verschil lende plaatsen afzonderlijk. Door het ge meentebestuur van Texel is als eisch gesteld voor toepassing van de crisis-maatregelen voor leden van ziekenfondsen, die werke loos zijn, dat er slechts één groot fonds voor geheel Texel zal zijn. Te Den Burg heeft men reeds tot toetreden besloten, alleen Oosterend dient nu nog te volgen. Verkooplng. Maandag had te Oude Niedorp ten over staan van notaris P. H. Hilbrand te Obdam een verkooping plaats van diverse vaste goederen voor de erven Bruin: Huis met schuurtje en erf 0.14.60 H.A. stijkgeld D. Busker, Zijdewind op 1 1500; Huis en kool- schuur groot 0.08.60, strijkgeld op 410 P. Gelder. In de publieke veiling werden verder nog gepresenteerd bouw- en weiland. J. Mole naar te Heiloo. Hiervoor werd bouwland verkocht. Aan de Slootgaardweg groot 0.35.40 H.A., strijk geld C. Schipper 360. Een perceel bouwland groot 0.48.80 H.A., strijkgeld Jb. Ruiter 492. Mej. wed. C. Trompetter te Alkmaar. Bouwland bij het station Noordscharwou- de groot 0.33.80 H.A. voor 12 per snees K. Bakkum en J. Ruiter te Spierdijk. J. Blank en P. Konijn te H. H.-Waard en P. Burg- meijer te Oude Niedorp voor samen 168. Eveneens werd weiland verkocht aan de- selfde personen groot 0.13.60 H.A. voor sa men 60. Algemeene ledenvergadering ijsclub „Uitgeest". De ijsclub Uitgeest hield Maandag een algemeene ledenvergadering in het hotel de Ooievaar, onder voorzitterschap van den heer G. Tromp Hzn. Uit het jaarverslag bleek, dat bet leden tal in het afgeloopen jaar met 26 was terug- geloopen. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek dat de totale ontvangsten hebben bedragen 248.25 en de uitgaven f 65.88 y, en alzoo een batig slot van 182.36 waarvan 90 op de spaarbank ts geplaatst. Bij de gehouden bestuursverkiezing, waar bij de heeren P. Slechts en M. Reulen aan de beurt van aftreden waren, en waarbij beide heeren verklaarden zich niet meer voor een herbenoeming beschikbaar te stel len, werden gekozen de heeren H. Zonjee en M. Kaptein. Na eenige discussie werd besloten de af scheiding van Noordhollands Noorderkwar tier nog even aan te houden en werd mede gedeeld dat elk lid, voor 0.15 zich kon verzekeren voor ongevallen op ijs. Kinderzanguitvoering. Zondagavond hebben we weer eens het genoegen gehad om een paar uurtjes te luisteren naar den kinderzang, gediri geerd door meester van Ham. In een geestige toespraak riep de heer van Ham de zeer talrijken een hartelijk welkom toe. Het deed hem veel genoegen, dat ondanks het zeer ruwe weer, zooveel menschen tegenwoordig waren, zelfs uit de verste hoeken van de gemeente. Daar uit blijkt, dat men belang stelt in hetgeen de kinderen met hun zang ten beste kun nen geven. U moet, aldus spr., geen „kunst" verwachten, doch de jongelui hebben beloofd hun uiterste best te zullen doen. We kunnen direct hieraan toevoe gen dat ze hun belofte goed zijn nageko men. De ongeveer 20 liedjes werden alle met een duidelijke uitspraak gezongen en mei een verdiend handgeklap beloond. Bijzonder aardig vonden we „De kleine muzikant", waarbij een solo was met een lief stemmetje; „De vier kleine debutan- tjes"; „Het Angles" en „Met den spoor trein". Verder hoorden we verscheidene bekende liedjes van Jacob Hamel. De jongelui kunnen niet alleen aardig zingen, doch om een tooneelstuk op te voeren is voor hen ook heelemaal geen bezwaar. Na de pauze werd met succes opge voerd het uit drie bedrijven bestaande stuk getiteld „Wondersteen". Het liep vlot van stapel. De toovenaarster, de veldwachter, de sprekende steen, de bur gemeester, boer Jan en zijn knecht, om maar enkelen te noemen, gaven aardig spel te zien. Er is den geheelen avond met onver deelde aandacht geluisterd. Mej. M. Bak ker heeft wederom op verdienstelijke wijze als accompagniste gefungeerd. Uit dankbaarheid werd haar door de kinde ren een sierkannetje aangeboden, terwijl ze voor meester een mooi schilderij had den gekocht. Om 37 kinderen zoo te dresseeren, dat ze ons een geheelen avond prettig kunnen bezig houden, daar is een massa werk aan voorafgegaan. Trouwens zijn moeite is beloond: een volle zaal en een aandach tig dankbaar gehoor. Meerdere kinderen die liefhebberij heb ben, kunnen zich aansluiten. Ze worden dankbaar aangenomen. Ten slotte kunnen we hieraan nog toe voegen, dat de zaal van den heer R. Breed door de nieuwe gordijnen, en de vervan ging van het scherm door een paar mooie gordijnen, een geheel ander aanzien heeft gekregen. Ijsbaan. De Ijsbaan Heiloo hield Maandagavond haar jaarvergadering in de Rustende Jager te Heiloo. Nog geen 1 pCt. der leden was aanwezig. De voorzitter, de heer jhr. H. van Foreest, opende op de gebruikelijke wijze. De heer M. A. Bosman (Alkmaar) bracht het jaarverslag uit. Gememoreerd werd de zoo goed als ijslooze winter, men kon slechts één keer voor de volwassenen en twee keer voor de kinderen der leden de baan openen. Een woord van dank werd gebracht aan het Roode Kruis, afd. Heiloo. Het nadeelig sal do, groot 147.45, is teruggebracht tot 22.04. Het ledental is 1429, waarvan 202 steeds gratis toegang hebben. Het verslag werd goedgekeurd. De heer Voorthuyzen (Alkmaar) deed re kening en verantwoording. De ontvangsten en de uitgaven waren 1294.38, nadeelig saldo 22.04. Het rapport der kascommissie luidde gunstig. De rekening werd conform vastgesteld. De heeren C. Zeeman (Heiloo) en M. A. Bosman werden herkozen. In de kascommis sie werden benoemd de heeren G. Koning en H. Wolzak (Heiloo) en P. Meurs (Alk maar); als reserve mej. van der Feen de Lille, P. W. Groot en L. J. Klein. De voorzitter deelde mede, dat men had besloten om dit jaar bij den K.N.S.B. geen wedstrijd aan te vragen, om dat een dergelijke aanvrage een nadeeligen invloed op de kas heeft en en ten tweede om dat er altijd voldoende animo voor is, zoo dat een ander ook maar eens een beurt moet hebben. Wel is de bedoeling om bij den Noordhollandschen bond wedstrijden op de korte baan aan te vragen. We kunnen die wedstrijden krijgen, omdat we bij dien bond, die geheel de noordelijke provincies omvat, lid zijn. Goedgekeurd. Bovendien ligt het in de bedoeling ijs- rockey te beoefenen en ijs en weder dienen de een avondfeest te organiseeren. In de gemeente Heiloo, aldus de voorzit ter, is een vermakelijkheidsbelasting inge voerd. Gebleken is, aldus de secretaris, dat schaatsenrijden geen vermakelijkheid is, doch sport en er dus buitenvalt Bü wedstrij den, wanner er muziek is, zal er 20 pCt. be lasting moeten worden betaald en die belas ting zullen we op de entree's moeten verha len. De kas laat dat niet toe. De muziek in de tent zal moeten vervallen, anders zouden we eiken dag belasting moeten betalen. De vergadering vereenigde zich met de ziens wijze van het bestuur. De heer ten Bruggencate zeide, dat een dame die lid was, graag in ijslooze winters een attractie had in den vorm van een ge- zelligen avond. Genoemd werd een cabaret avond met dansavond. De voorzitter zeide, dat we in de eerste plaats de baan in orde moeten maken en verlichten en een nieuwe tent moeten zetten. De heer van de Vall Sr. zefde, dat we ook nog een 1300 schuld hebben, terwijl de penningmester zeide, dat ijslooze winters bijna evenveel geld kosten. Daarna sluiting. Badhuis. In de bestuursvergadering is tot secre taris-penningmeester gekozen de heer G. Hoetjes. Reclame N.S.B. De N.S.B. had in den nacht van Maan dag op Dinsdag ons dorp ontsierd door aan de lichtpalen en op de rijwielpaden biljetten aan te brengen. De burgemeester heeft ze laten verwijderen. R.K. Volksbond. Gisteravond hield bovengenoemde bond een ledenvergadering in de Leesbibliotheek. De heer van Zeist opende op de gebruikelijke wijze. Spr. memoreerde, dat gebleken was, dat door verschillende omstandigheden het ledenaantal achteruitgegaan was, doch hij hoopte, dat het bestuur die medewerking van alle r.k. arbeiders zal ontvangen, dat de afd. Heiloo spoedig zal worden, wat zij be hoort te zijn. De notulen werden onveran derd goedgekeurd. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangeno men. Mededeeling werd gedaan, dat samen werking gezocht is met het K.V.V., afd. Hei loo, om te trachten de ziekenfondspremie voor werkloozen verlaagd te krijgen. Tevens zal dan besproken worden om gezamenlijk een adres naar B. en W. te zenden om ook in onze gemeente gehakt in blik voor de werkloozen verkrijgbaar te stellen. Besloten werd om met St. Nicolaas een feestje te organiseeren voor de kinderen der leden. O.a. zal een filmpje en een poppen kast vertoond worden, waarbij een kleine tractatie gegeven zal worden. De heer van Slingerland, districtsbestuurder, zal begin December een lezing houden, met als on derwerp: Ons offensief in dezen tijd. Verder zullen enkele andere avonden georganiseerd worden met zeer actueele onderwerpen en sprekers. Medio Febr. zal een gezellige avond worden georganiseerd. Het bestuur werd uitgebreid tot zeven leden. Gekozen werden de heeren G. van Lieshout en P. J. Dekker. Bazar crisis-comité. Zaterdag en Zondag werd de bazar van het plaatselijk crisis-comité alhier gehouden in het lokaal van den heer P. Kramer. Zater dagmiddag vond in de keurig ingerichte kolfbaan de officieele opening plaats, waar bij tegenwoordig waren burgemeester jhr. van Spengler en wethouder Du Burck. De heer D. C. Bouman, voorzitter van het comité, sprak een welkomstwoord tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de verte genwoordigers van het gemeentebestuur en memoreerde, hetgeen verricht is geworden voor de tot stand koming van deze bazar. Hij dankte allen voor de medewerking aan deze bazar, waarna hij besloot met de vraag te beantwoorden, waarom men hier eigenlijk Onverwachts overvaHen H, ven'i"ige steken. Wrijf dadelijk met Klooi- terbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. in middellijk verdwijnen de pijnen omdat de stoffen die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. met AKKER's KLOOSflERBALSÉM Doosje 35 cl. Potten 68'/, cl. en f. 1.04 deze bazar hield, n.1. om het leed te ver zachten van zoovelen in deze gemeente. Burgemeester van Spengler zeide, vol waardeering te zijn voor het werk van het comité en huldigde allen die hieraan hebben meegewerkt. Nadat spr. het een goed besluit had ge vonden om, ondanks de opheffing van 't na tionaal comité toch door te gaan, sprak hij den wensch uit, dat de bazar goed mag sla gen. Na een kort wederwoord van den voorzit ter werden de verschillende attracties in werking gesteld. De bazar heeft zich in een zeer druk bezoek mogen verheugen. Toen het Zondagavond half twaalf was, was er niets meer over. Medegedeeld werd nog, dat de totaal-op brengst der bazar bruto ruim f 400 is ge weest. Een mooi resultaat. Brugknecht benoemd. De heer A. Bakker alhier is benoemd tot brugknecht aan de ophaalbrug te Stolpervlotbrug. Binnenbrandje. Waarschijnlijk tengevolge van kort sluiting, is in het perceel van den heer A. Bakker, alhier, een begin van brand ont staan. De heer Bakker had zich reeds ter ruste begeven, toen een sterke rooklucht hem wakker maakte. Door uit het raam te springen, bracht de verschrikte B. zich in veiligheid, waarna hij het blusschingswerk begon en vrij spoedig was het vuur bedwongen. De aangerichte schade wordt door ver zekering gedekt. De non-stop-revue. Zondag werd de vierde uitvoering gege ven van de 4e Non-stop-revue van de gym nastiek ver. Hercules en Hygiea in de geheel uitverkochte zaal van den heer J. de Bak ker. Het bezoek aan deze uitvoeringen is alle vier avonden zeer bevredigend geweest. De balletten der darnSB met haar mooie costumes werden onberttpelyk uitgevoerd. De gymnastiek-oefeningeft welke de ver schillende show-nummers van de revue af wisselden zaten er ook goed in, al verschil de de afwerking nogal eens. Doch met de medewerking van het drietal, dat reeds meerdere malen in de non-stop is opgetre den, mevr. A. Wagenaar-Kooy, en de hee ren J. Langedijk en H. Kuiper, nu versterkt tot een kwartet door den heer J. Koeman werd een keurig geheel verkregen. Het geheel stond onder leiding van den heer K. Boot, terwyl het orkest „De Vroo- Ujke Vinken" zijn medewerking verleende onder directie van den heer C. Langendijk. Allen komt een woord van hulde toe voor de w(jze, waarop zij hun zware taak in deze revue hebben vervuld. Ook de heer D. Dirk- maat, die de verschillende decors op kunst zinnige wijze verzorgde, heeft eer van zijn werk gehad. De devaluatie en haar gevolgen. In de bovenzaal van de Prins Maurits hield de heer Molenkamp een rede voor de alhier voor korten tijd opgerichte af deeling van het N. A. S. over de devaluatie en haar gevolgen voor de arbeidersklasse. Spr. zette er een goed gedocumenteerd betoog over den economischen toestand uiteen, er op wijzende, dat de arbeidende klasse van de devaluatie geen voordeel maar schade had. Spr. bracht hierna het rev. soc. standpunt naar voren en oordeelde, dat het kapitalistische stelsel thans in zijn ondergangsperiode was en dat alle pogingen der bezittende klasse om aan de gevolgen van de crisis te ontkomen, vruchteloos waren. Het proletariaat had slechts te kiezen tusschen twee dingen: ondergang of socia lisme. Om den ondergang der arbeidende klasse te voorkomen, wekte spr. op tot daadwer kelijken strijd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door één der aanwezigen ge bruik gemaakt. De vergadering was slechts matig bezocht. Tuinder in hooger beroep. Eenigen tijd geleden stond voor den kantonrechter te Hoorn terecht de tuinder H. C. R. te Wognum die zonder dat hij hiervoor een geldige vergunning had ge had crysanten had verbouwd op zijn land. De kantonrechter had R. voor deze over treding veroordeeld tot een geldboete van 10 of 8 dagen. R. die het met dit vonnis niet eens was, daar hij de opgelegde straf te hoog vond, was van dit vonnis in hooger beroep ge komen. Hij had thans vergunning en merk te verder op, dat hij destijds niet geweten had in overtreding te zijn. Getuige van der Made, ambtenaar bij de Nederlandsche sierteelt centrale deelde de gronden mede, op welke tegen R. een ver volging was ingesteld. De officier van justitie achtte geen nieuwe gezichtspunten aan den dag ge komen en vroeg bevestiging van het kan- tonrechterlijk vonnis. Uitspraak 24 November. Loopjongen reed links. De loopjongen C. V. uit den Helder had op 15 Juni voor den kantonrechter aldaar terecht gestaan wegens het feit, dat hij met zijn fiets links van den weg had ge reden. V. beweerde dat hij bij een klant was geweest en toen voor diens huis weer was opgestapt. Hierdoor had hij even links van den weg gereden. De kantonrechter had hem deswege veroordeeld tot een geldboete van 10 subs. 5 dagen hechtenis, van welk vonnis V. in hooger beroep was gekomen. De officier van justitie vroeg ook in dit geval bevestiging van het kantonrechter- lijk vonnis. Uitspraak 24 November. Melk bevatte te weinig vet. De melkslijter P. J. K. uit Enkhuizen had eveneens voor den kantonrechter te recht gestaan en wel wegen* het in voor raad hebben van melk waarvan het melk vetgehalte niet hoog genoeg was geweest. Hiervoor was K. toen veroordeeld tot een geldboete van 15 of 10 dagen hechtenis. K. verklaarde in hooger beroep te zijn gekomen omdat hij in de eerste plaats het •verschil in melkvetgehalte zoo gering vond wettelijk voorgeschreven is 24 terwijl de melk van K. 23.14 bleek te bevatten en in de tweede plaats omdat hij beweerde niet te hebben geweten dat het vetgehaltb niet in orde was geweest. De officier van justitie merkte op dat de verdachte verantwoordelijk is voor de door hem verkochte waren, terwijl bovendien was gebleken dat de leveranciers van de melk deze goed hadden afgeleverd, zoodat spr. op grond hiervan bevestiging van het kantonrechterlijk vonnis eischle. Uitspraak 24 November. Een auto-ongeluk onder Heiloo. In den namiddag van 24 Augustus j.L han onder Heiloo op den Kennemetstraat- weg aldaar een vrij ernstig auto-ongeluk plaats. Een uit de richting Alkmaar komende autobus welke deelnemers aan een school feestje van Schoorl n. Ppaarndam vervoer de, werd op den Rijksstraatweg van voren aangereden door een tegenliggende luxe auto, welke laatste poogde een daarvoor rijdende auto te passeeren. De botsing was niet zonder ernstige gevolgen. De in de passagiersauto zittende P. Kappinga, uit Leeuwarden, werd zwaar gewond, terwijl een andere inzittende van genoemden wagen lichte verwondingen opliep. De ge volgen waren voor de bus met schoolkin deren gelukkig hoofdzakelijk beperkt ge bleven tot materieele schade. Als verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel stond in verband met bovenstaande affaire terecht de be stuurder van de luxe auto, de chauffeur A. P. uit Leeuwarden. P. verklaarde dat hij in een file reed en op weg was van Amsterdam naar Leeu warden. Onder Heiloo had hij, zooals hij beweerde, tegelijk met een voor hem rij denden wagen de file verlaten en doordat laatstgenoemde hem het uitzicht benam, had hij de nadering van de bus te laat bemerkt. Verdacht had toen nog ge probeerd om links tusschen de boomen door te rijden doch dit was hem niet ge lukt. Uit het getuigenverhoor, waarbij behT ve de chauffeur van de aangereden bT* S. Schoons uit IJmuiden, ook nog .U8> geleider van het schoolfeestje, een ch feur van een passeerenden wagen en wielrijder werden gehoord, kwam staan dat er niets was gebleken van i® bewering van verdachte dat hh een hem rijdende auto uit de file Was Voor volgd. Allen hadden waargenomen verdachte met zijn wagen de file had laten, naar sommigen zeiden om een bi! paalde auto bij te kunnen houden en ht hij tijdens deze manoeuvre zyn snewi sterk had opgevoerd, terwyl hem toch b,5 moeten blijken, dat hij de tegenWn? bus nooit meer zou kunren ontwijken Unaniem waren de getuigen het er d ook over eens dat het rijden van verdach1 te zeer onbesuisd was geweest De officier van justitie merkte in zit* requisitoir op dat alle schuld aan het ongeluk bij verdachte ligt, die op -^11 roekelooze wijze heeft gereden. Het era. ste was volgens spreker nog wel dat verl dachte dit in het geheel niet beseft. Het geldt hier een passagiersauto die een zoo genaamde wilde dienst tusschen Leeuwar. den en Noordholland onderhield, en gor vond het ergerlijk dat het publiek aan dergelijke onverantwoordelijke personen moet worden overgeleverd. Eisch 3 maanden hechtenisstraf met ontzegging van de rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Uitspraak 24 November. Machinist verdacht van poging Ut doodslag. Voor het Hof te Amsterdam is gister middag een familiedrama behandeld, dat geruim en tijd de gemoederen van de inwoners van IJmuiden heeft bezig, gehouden. De 50-jarige werklooza machinist D. de R. stond terecht als verdacht van po ging tot doodslag op zijn schoonzuster Neeltje Wyker en zijn buurman J. van Ham. Het O.M. te Haartem had vier en een half jaar geëischt; de rechtbank had hem tot een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek van voorarrest veroor deeld. De voorgeschiedenis van dit drama is zeer tragisch. De vrouw van verdachU had zich korten tijd tevoren met haar jongsU kind door verdrinking van het leven beroofd, vermoedelijk omdat de huiselijke omstandig heden-veel te wenschen overlieten. De verhouding met de stiefdochters vu ook niet best; de man ging zich aan drank te buiten en zijn aangetrouwde familie maakte hem hevige verwijten. De stiefdoch ters verlieten de woning en de R. leefde al leen in zyn woning in de de la Reystraat te IJmuiden. Hy bemoeide zich weinig met de familie. Op 7 Juni zat hij voor zyn woning, toen zijn 18-jarige stiefdochter Catharina langs kwam. Hij vroeg haar mee naar boven te gaan, omdat hij haar een pakje brieven wilde geven. Dit werd gehoord door verd.'s schoonzuster Neeltje W. Zy had gezegd: Q* niet mee naar binnen, laat Dirk maar al leen naar binnen gaan. Verdachte had toen uitgeroepen: Best, dit ia dan jouw laatste week. Verdachte was naar binnen gegaan; een oogenblik later kwam hij terug, trok een re volver en schoot op korten afstand. De ko gel schampte langs de slaap en nog voordat verdachte voor de tweede keer kon schie ten, vluchtte de vrouw haar huis binnen. Toen zy binnen was, hoorde zy haar zoon- tje roepen: „Daar komt hij weer aan". WJ wilde de keuken binnendringen, doch werd ontwapend door den buurman J. van Ham, die eveneens aan den dood ontsnapte, door dat de revolver keUte. De man werd overweldigd. De procureur-generaal had zes getuigen opgeroepen; de verdediger mr. Stomps vier. Verdachte was in beroep gekomen, omdat hij naar hy zeide «lechts één keer ge schoten had, zonder kwade bedoelingen. Ik schoot zoo maarmaar ik wilde haar niet treffen. President: Dat zijn praatjes. Wanneer je op een afstand van anderhalve meter op iemand mikt en vuurt, heb je daar- verre van goede bedoelingen mee. Dr. J. P. L. Hulst en inspecteur Roelofs hadden een onderzoek naar het wapen inge steld. Het was geen eerste klas revolver, vandaar ook, dat het schot ketste. De vrouw, waarop verdachU had gescho ten, verklaart, dat zy reeds geruimen tijd m onmin met haar zwager leefde. Op dien 7en Juni stond verdachte te praten met een meisje zijn stiefdochUr getuige stond 291. „Kom dan maar hier mijn zoon", zei de professor, „dan is alles weer vergeten en vergeven". Nou Pietje was natuurlijk wat blij, dat ie die akelige zolder af mocht. En opgewekt huppelde hij achter zijn vader aan naar beneden. 292. Nu Pietje beterschap beloofd had kon de profes sor zich weer ongestoord aan zijn liefhebberijen wijden. Hij begon aardappelen te kweeken. Dat ging fijn. Je hoefde maar een aardappel in den grond te steken, dan kwamen er 20 voor in de plaats.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8