Het groene oog van Baa-AI. ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 24 NOVEMBER 1936 OUDE NIEDORP HEILOO SCHOORL BEVERWIJK RUSTENBURG BROEK OP LANGENDIJK OUDORP ZUIDSCHARWOUDE Jeugdige arbeiders in de plaats van volwassenen. De moord te Merkelbeek. De witste tanden, JtjMicaües ST. NICOLAASMARKT. De directeur van het Gemeente-slachthuis en het Marktwezen te Alkmaar brengt hier bij ter algemeene kennis dat de St. Nico- laasmarkt te Alkmaar wordt gehouden d.d. 2, 3, 4 en 5 December 1936 op de Laat. De standplaatsen voor deze markt, welke uitsluitend ter beschikking worden gesteld aan- en bediend moeten worden door inge zetenen der gemeente Alkmaar, dienen schriftelijk te worden aangevraagd vóór of Op Maandag 30 November 1936, ten kantore van het gemeente-slachthuis, met duidelijke vermelding van naam, woonplaats en be- noodigde ruimte. De marktmeester zal voor de aanwijzing der in te nemen plaatsen zorg dragen. De directeur voornoemd, V OORTHUYSEN, Alkmaar, 24 November 1936. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer B. Koomen, alhier, om ver gunning tot het uitbreiden van een sla gerswerkplaats, door bijplaatsing van een electro-motor van ll/2 P-K., voor het aan drijven van een mengmachine, in het perceel Krebbesteeg nr. 3. Bezwaren tegen deze uitbreiding kun nen worden ingediend ten stadhuize, mon deling op Dinsdag 8 December a.s., voor- middags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoek en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen tukken kennis nemen. Alkmaar, 24 November 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 25 Nov. tot en met Dinsdag 1 December de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen: witte kleur. Gehaktbonnen: geen met roode streep. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 24 Nov. 1936. QemeeMte-taden. De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag 19 November. De voorzitter deelde mede, dat voor de betrekking van hoofd der openbare lagere school zich 46 sollicitanten hebben opgege ven. B. en W. brengen ter kennis van den raad: a. dat blijkens schrijven van Ged. St. van Noordholland bij de ministers van binnen- landsche zaken en van financiën geen be zwaar bestaat tegen het goedkeuren van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1935. b. dat de heer A. Mijts zijn benoeming tot lid van het bestuur der Protestantsche Arm- voogdij, blijkens schrijven van 5 November 1936 heeft aangenomen. c. dat voor de betrekking van hoofd der oi school zich 46 sollicitanten hebben aan gemeld. Een voorstel van B. en W. tot het ver pachten der gemeente-landerijen voor het tijdvak 1 Nov. 1936 tot en met 31 Oct. 1937, op gelijke voorwaarden en pachtsommen als voor het nu geëindigd tijdvak. De raad vereenigde zich met het voorstel van B. en W. Een voorstel van B. en W. tot behande ling en vaststelling der gemeentebegrooting voor 1937, met inbegrip der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. Nu van Ged. Staten bericht ontvangen is, dat tegen het gedeeltelijk voor rekening der gemeente nemen van de premie voor het z.g. doktersfonds, voor werkloozen en arm lastigen geen bezwaar bestaat, stelden B. en W. voor alsnog uit te trekken een post 192a ad 250. De voorzitter deelde mede, dat in de be grooting is opgenomen een salarisverhoo- ging van den lsten ambtenaar ter secretarie, den heer J. F. Folkers, van 200. Verder deelde de voorzitter mede, dat een rijksbedrage, een extra bijdrage uit het werkloosheidsubsi diefonds en een belasting- bijdrage gevraagd moet worden De rijks bijdrage voor het jaar 1937 is tot een be drag van 10.750 in de begrooting opge nomen. De begrooting voor het jaar 1937 werd hierna voor de gemeente zoowel als voor het burgerlijk armbestuur overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Rondvraag. De heer Waiboer informeerde naar de ge dragingen van de huurders der gemeen e landerijen ten aanzien van het betalen van de pacht. f De voorzitter deelde hierna o.m. mede, ctat slechts enkelen de verplichtingen niet zijn nagekomen, doch dat in het algemeen de pachten behoorlijk binnen koiran. Hierna sluiting. ^daaTÏÜêwó* BOND VAN GEMENGDE ZANGVEREENIGINGEN. In de Zondag te Hoorn gehouden jaar vergadering van den Bond van Zangvereenigingen in N.-Holland, wei besloten het zangersfeest den komenden somer, in verband met het 25-jarig 8taan der vereeniging te Benning aldaar te houden. De heer Sasburg werd tot bestuurslid herbenoemd en in de vacature-De Ridder werd gekozen de heer Joh. Veerman van Aartswoud. Voor de invoering van het puntenstelsel werd een regeling gevonden, dat dit voor vereenigingen, die daarop prijs stellen, zal worden toegepast. BENOEMING HOOFDINGENIEUR DIRECTEUR PROV. WATERSTAAT. Ged. Staten van Noordholland hebben ter voorziening in de vacature, welke op 1 Januari 1937 zal ontstaan, tengevolge van het met ingang van dien datum aan den heer jhr. C. J. A. Reigersman verleende eervol ontslag, Prov. Staten de navolgende aanbeveling ter benoeming van een hoofd ingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat aangeboden: 1. C. Thomése, hoofdingenieur van den Provincialen Wat»rscaat van Noordholland. 2. ir. C. Krijn, hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat van Noordholland. Feestavond. Op den laatsten Zondag van het kerke lijk jaar had de directeur van de K. J. C. een feestavond geëngageerd in het Bruno- gebouw. Er werd een filmavond gegeven, waarbij meewerkte de mondorgelclub. Deze club, onder leiding van den heer Idema, gaat met rassche schreden vooruit. Mondorgels, klappers, harmonica en trom men met slagwerk maken een harmonisch geheel. Het is zonder twijfel een attractie op de uitvoeringen. De film „De Zonen van de Zon" is een mooie film en teekent het conflict tusschen Emir Abdel Kassum en den vooruitgang van de Europeanen die de door de Arabische hoofdman niet gewenscht acht. Mooie natuuropnamen en woestijnbeelden maken de film tot iets, waar men in opgaat. De voorafgaande komische film werkte op de lachspieren. De tjokvolle zaal reageerde spontaan. Aanrijding. Zondagavond is de 36-jarige C. N. uit IJmuiden tegen een hek, staande op het fietspad, aangereden. Doordat eenige grond eigenaren geen grond afstonden, heeft men stukken, waar het fietspad plotseling op den straatweg uitkomt. N.; die ter plaatse niet bekend was en door het felle licht van de auto verblind was, botste tegen het hek. Hoe wel hij eerst versuft bleef liggen, bleek later dat geen edele deelen waren gekwetst. De fiets was vernield. Propaganda-vergadering. Zaterdagvond had de afdeeling Schoorl- Schoorldam van den bond voor Staatspen- sionneering 'n propaganda-avond georgani seerd in de zaal van den heer Timmerman. Allereerst zorgde ds. Baar uit Alkmaar voor het propagandistische gedeelte. In een boeiend betoog zette deze de dingen op zeer bevattelijke wijze uiteen, waarvoor hij een aandachtig gehoor tegenover zich had. Daarna verzorgde het duo Daan Pool-Ton- ny Bouman het amusante gedeelte. Tot over het middernachtelijk uur hielden deze heeren de aanweiigen, onder wie talrijke ouderen, bezig, en werd ten zeerste genoten van de humor, welke op zoo uit stekende wijze door dit bekende paar naar voren werd gebracht. Voor de afdeeling was het een goede avond. Eerste steenlegging nieuw veiling gebouw. Gistermorgen is de eerste steen gelegd aan het eerlang op de Meerkade nieuw te verrijzen marktgebouw van de N.V. B. E. T. Hierbij is de directie bij monde van haar architect den hr. Langedijk gelukgewenscht met deze gebeurtenis, welke als eerste mijl paal van dezen nieuwbouw beschouwd kan worden. Daarna legde de oudste firmant de heer D. Kluft den eersten steen welke daarna van eene oorkonde voorzien zal worden. Protestantsche middenstand. In het café Kok had een vergadering plaats van den Protestantschen Midden stand. Het eenige punt van de agenda was: Het Handelregister met daaraan verbonden aar.slag van de Warenwet. Algemeen was men ontstemd over deze onbillijke regeling en werd besloten niet te betalen, waar in Mei 1935 aan alle Kamers van Koophandel een belangrijke minis- teriëele beslissing werd gezonden, van den volgenden inhoud: Ik heb de eer onder Uw aandacht te bren gen dat personen, wier belastbaar inkomen over de laatstverloopen 3 jaren minder dan 2000 bedroeg, evenals trouwens kleine handelslieden, die in 't geheel niet aange slagen zijn, niet voor inschrijving in Han delsregisters in aanmerking komen. Personen die indertijd terecht zijn ing schreven en nadien in gemelde omstandi heden komen te verkeeren, behooren d; ook m.i. uit het Handelsregister te verdw nen. Voor zoover zulks evenwel technist onuitvoerbaar is tt c-m redenen van pract schen aard handhaving der inschrijving d voorkeur verdient chf ik 't niet gewensch op voldoening der jaarlijksche bijdrage te insisteeren, veeleer verdient het m.i. aan beveling bij zoodanige personen (na inzage van hun aanslagbiljetten) verder niet op betaling aan te dringen. Zij die in 't geheel niet meer in de inkomstenbelasting zijn aan geslagen, komen aanstonds voor deze faci liteit in aanmerking. Zij, die wel aangesla gen zijn, daarentegen eerst, indien zij 3 op eenvolgende malen naar een bedrag van minder dan 2000 :yn aangeslagen. De Leeuwarder Gourant plaatste deze be slissing. Algemeen verwonderde men zich dat de Alkmaarsche Courant hier geen be kendheid aan gegeven had daar dit toch voor veel abonne'® van belang is. (Dat is betrekkelijk al een oude kwestie Men vindt de bovenstaande missive die niet aan de Kamers van Koophandel, maar aan de bureaux 1er Kamers was toegezon den woordelijk in een ingezonden stuk in onze courant van 4 Januari 1936 en onze toelichting na aadpleging van de K. v. K. in het nummer van 6 Januari van dit jaar. Red. Alkm. Crt.) Naar aanleiding van deze beslissing is men tot bovengemeld besluit gekomen. In 't rapport over de winkeltel'ing, gehou den te den Haag in 1935, samengesteld door den directeur van den dienst der Stads ontwikkeling en volkshuisvesting, komt de volgende opmerking voor: „Alle handelszaken dienen in het Han delsregister te worden ingeschreven, uitge zonderd die, welker eigenaar gedurende 3 achtereenvolgende jaren een belastbaar in komen van minder dan 2000 geniet". Algemeen keurde n>e de houding af van de Kamer van KoopK.ndel die op ingezon den stukken zulke ontwy kende antwoorden geeft. Nationaal Huldeblijk. Op initiatief van den burgemeester van Broek op Langendijk, daartoe aangezocht door het provinciaal comité, werd een plaat selijk comité opgericht voor de aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk aan H. K. H. prinses Juliana en Z. D. H. prins Bernhard. De meisjesvereenigingen van elke rich ting zijn in dit comité vertegenwoordigd. Het ligt in de bedoeling een collecte met gesloten bussen te houden op Woensdag 2 December 1936. Tooneeluitvoering. Voor een uitstekend bezette zaal gaf de r. k. tooneelvereeniging „Kolping" in het Gezellengebouw te Oudorp de eerste opvoe ring van het tooneelstuk: „Toen de zon op ging", een drama in drie bedrijven. De rol len waren tusschen de verschillende spelers heel goed verdeeld, terwijl het geheele stuk uitstekend ingestudeerd bleek te zyn onder leiding van den regisseur A. Tamis. Na afloop van het tooneelstuk werd door een vijftal koristen onder piano-begeleiding van den pastoor 'n operette opgevoerd, welke ten zeerste in den smaak viel. Verder gaf een der koristen een aardig zangnummertje ten beste, waarin veranderingen van Oudorp en omgeving werden geschilderd. Na deze zangnummers werden vier para- pluies en een heerlijke taart onder de aan wezigen verloot, waarna allen voldaan huis waarts keerden. Oranje-commissie. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Maandagavond vergaderde in het ge meentehuis het plaatselijk Oranje-comité onder voorzitterschap van den heer S. de Boer Kz. Besloten werd, dat eerst voor het Natio naal Huldeblijk, ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana, met een lijst zal worden geloopen, terwijl ten tweeden male voor een op den huwe lijksdag te houden dorpsfeest lijsten zullen circuleeren. Er wordt dus twee maal rond gegaan. De eerste collecte wordt deze week ge houden. tBinnenland Hooge Raad van Arbeid in meer derheid vóór wettelijke regeling. De Hooge Raad van Arbeid heeft zijn 45e vergadering gehouden onder leiding van zijn voorzitter, prof. mr. P. J. M. Aalberse. In deze vergadering heeft de raad aller eerst het bestaande presidium (bestaande uit prof. Aalberse, voorzitter, H. P. Gelderman en E. Kupers, plaatsvervangende voorzit ters) voor 2 jaar bij acclamatie herkozen. De raad heeft vervolgens zijn advies vast gesteld met betrekking tot het vraagstuk der vervanging van de volwassen arbeids krachten door jeugdigen, hetwelk door den minister van Sociale Zaken bij den raad aanhangig gemaakt was. De raad heeft zich met groote meerder heid (34 tegen 9 stemmen) uitgesproken voor het treffen van een wettelijke rege ling, waarbij de overheid de bevoegdheid verleend wordt t.a.v. de getalsverhouding by algemeenen maatregel van bestuur bepaalde regelingen te treffen. De meerderheid der voorstanders van een wettelijke regeling (22 leden) wil de bevoegdheid der overheid tot ingrijpen niet afhankelijk stellen van het initiatief van het bedrijf. Een minderheid (9 leden) wil hiermee •vens de mogelijkheid verbinden tot het in- ellen van compensatiekassen, terwijl een sine minderheid (5 leden) vóór de getals- rhouding naast de leeftijden de loonen basis wil nemen. Een minderheid van den raad acht een ettelijke regeling ongewenscht, omdat vol- jns hen het gewraakte verschijnsel zich ver het algemeen niet voordoet, ja zelfs iet tegendeel moet worden geconstateerd. Aan het adres zijn een ontwerp voor een „arbeidersgetaiverhoudingswet" met toe lichting toegevoegd, terwijl een uitvoerig rapport der arbeidsinspectie met enkele andere nota's by de bylagen is gevoegd. Zal groote werkloosheid blijven duren? Ten slotte heeft de raad zyn reeds in de vorige vergadering aangevangen discussie voortgezet omtrent een voorstel van den heer E. Kupers en 8 andere leden, om te doen nagaan, of er aanleiding toe bestaat, de vraag te doen onderzoeken, of ons land met een omvangrijke blijvende werkloosheid rekening zal hebben te houden en, zoo ja, hoe groot de vermoedelijke omvang dezer werkloosheid zal zijn. De raad droeg zyn voorzitter op, een studiecommissie in te stellen, die zal hebben na te gaan: 1. of de gegevens, waarover thans be schikt wordt, een voldoenden grondslag vormen voor de beantwoording van de ge stelde vraag. 2. zoo dit niet het geval mocht zyn, welk materiaal nog zal moeten worden ver zameld om dien grondslag te verbeteren en wat dit zou moeten kosten, en 3. of, nadat alle door de studie-commissie wenschelijk geachte gegevens zouden zijn verkregen, daaruit met geen al te groote onzekerheid de conclusies getrokken kunnen worden, welke door den heer Kupers c.s. worden gewenscht. De verdachte blijft ontkennen. Naar wy vernemen, blijft de verdachte in de zaak van den gruwelyken moord op den landbouwer Buysers en diens schoon zuster Sender te Merkelbeek, ontkennen Gisteren heeft het parket uit Maastricht in de woning te Merkelbeek een onderzoek in gesteld, waarbij de verdachte met de beide slachtoffers is geconfronteerd. Ook toen bleef de huishoudster bij haar verklaring, dat zij van den moord niets weet. Hoewel de justitie geen mededeelingen heeft verstrekt, schijnt uit het onderzoek in de woning wel te zijn gebleken, dat de ver dachte huishoudster niet, zooals zy heeft voorgegeven, een groot deel van den Zon dag in angst op den zolder te hebben ge zeten. Integendeel meent men te mogen ver onderstellen, dat zij den Zondag heeft ge bruikt om eventueele sporen van den mis daad te doen verdwijnen. Zooals bekend is zij 's morgens gedurende ongeveer een uur weggeweest en men vermoedt, dat zij toen het wapen of het voorwerp, waarmede zij de oude menschen van het leven heeft be roofd, heeft weggemaakt. Voorloopig blijft de verdachte huishoud ster in arrest. MATIE GIJZEN t Bekende schrijfster van het Bra- bantsche leven. In het pension der eerwaarde zuster van J. M. J. te Berlicum is in den ouderdom van 81 jaar overleden de bekende Bra- bantsche schrijfster Marie Gijsen. Marie Gijsen, Hollandsche van geboor te, die vele jaren in Brabant doorbracht, heeft in een reeks van kleinere en groo- tere verhalen het leven der Oost-Brabant- sche boeren geschetst. Zij was na Marie Koenen onze beste novelle-schrijfster van haar tijd door haar sterk observeerend vermogen. Bekende werken van haar zijn o.a. „Uit het hart van Brabant", „Brord en Hanne", „Eén uit velen", „Aan de Boschdreef'. POGING OM MIST TE VERDRIJVEN. De heer Veraart uit Rijswijk, verzoekt ons mede te deelen, dat hij, indien het van daag nog zoo mistig is, met medewerking van de brandweer uit Amstelveen, tusschen 10 en 12 uur in de omgeving van Schiphol zal trachten die mist te verdrijven. DE NIEUWE VOGELWET. Ontleend is aan het voorloopig verslag over het ontwerp van wet houdende nieuwe bepalingen tot bescherming van het in het wild levende vogels. Bij het afdeelingsonderzoek van dit ont werp van wet betuigden vele leden hun instemming met deszelfs inhoud en strek king. Sommige leden betreurden, dat niet te gelijk met deze wetsvoordracht een ont werp van wet tot wijziging van de jacht wet werd ingediend, ten eind" voor de vogels, vallende onder laatstgenoemde wet, tot eenige bescherming te komen. Eenige leden zouden het op prijs hebben gesteld, wanneer in het wetsontwerp een algemeen verbod ware opgenomen tot het vangen, vervoeren, verkoopen, en koopen van kooivogels. Vele andere leden vermochten deze zienswijze niet te deelen. Wat het zedelijk argument betreft, meenden zij, dat het houden van kooivogels op zichzelf in ver re de meeste gevallen geenszins de af- indien U poetst met wat goeds, dus met lube 60 en 40 ct. Doos 20 et- IVOROL keuring verdient, welke het somtijds ont moet. Integendeel leert de ervaring, dat de meeste kooivogels zeer goed in gevangen staat kunnen leven. Daarenboven is het verzorgen van zulke vogels voor bepaalde menschen eene ont spanning, voor sommigen zelfs een bron van vreugde en troost. Sommige leden achtten het dringend noodig, dat de spreeuw voor de fruitteelt gebieden in Nederland wordt geplaatst op de lyst van de niet beschermde vogels. Eenige leden, hoewel erkentelijk voor de verkorting van den tijd van het rapen van eieren van kieviten, in het wetsont werp voorgesteld, zouden gaarne een ver der gaande beperking hebben gezien. Zij stelden de vraag, of met het rapen van kievitseieden een zoo groot volksbe lang is gemoeid, dat het niet mogelijk is dit rapen van eieren gelijk te stellen met het uithalen van vogelnesten, hetwelk verboden is. INBREKERS AAN HET WERK. Daders maakten ongeveer 200 buit. In vier panden aan de Kanaalstraat langs de Nieuwe Vaart te Gouda is gisternacht in gebroken. De perceelen worden resp. be woond door den rentenier P. Vergeer, den vertegenwoordiger H. Vuyk, den bedrijfslei der G. Verkaik, en den bedrijfsleider G. Schelkens. De huizen liggen naast elkaar. Het laatste is door den Winterdijk van de overige ge scheiden. De daders zyn binnengedrongen aan de achterzijde van de woning, waar zy gaatjes in de serredeur hebben geboord en zoo de spanjolet konden oplichten. In alle woningen doorzochten zij de kasten in de kamers. Bijna 200 gulden wisten zij buit te maken. Bij den heer Vergeer ontvreemdden zy 36, bij den heer Verkaik 1 13, by den heer Schelkens 50 en bij den heer Vuyk 100. Voorwerpen van waarde hebben zij onaangeroerd gelaten, zoodat het den daders blijkbaar alleen om geld te doen is geweest De bewoners, die boven sliepen hebben niets gehoord. Gisterochtend werden de inbraken ont dekt. Allen zijn tegen diefstal verzekerd. DRIE VINGERTOPPEN AFGESNEDEN. In een bakkerswinkel aan de Van Ostade- straat te Amsterdam wilde de 19-jarige juf frouw B. S. een gevallen sneetje brood uit de z.g. korf van een stilstaande broodsny- machine pakken. Op hetzelfde oogenblik zette'de bakkersvrouw de machine aan met het gevolg dat van de drie middelste vin gers van de rechterhand van juffrouw S. de toppen werden afgesneden. Zij werd door den G.G. en G.D. ter behandeling overge bracht naar het ziekenhuis aan den Zuid- Wal. Vandaag ging zij op eigen gelegenheid naar huis. Proces-verbaal terzake het ver oorzaken van lichamelijk letsel door schuld werd opgemaakt. HET MYSTERIE VAN LEEUWARDEN. Naar wy vernemen, is het onderzoek, in gesteld door den officier van justitie te Leeuwarden in samenwerking met den chef- veldwachter van Leeuwarderadeel, naar de herkomst van een skelet, dat onlangs bij het baggeren onder Ouddeel is gevonden, thans geëindigd. Dit skelet zou volgens ge ruchten afkomstig zijn van den heer J. W., voormalig ambtenaar bij de gemeentereini ging te Leeuwarden, die omstreeks 1920 op onverklaarbare en vermoedelijk misdadige wijze om het leven gekomen zou zyn. De officier van justitie zal dezer dagen een communiqué doen verspreiden, waarin het resultaat van het gerechtelijke onder zoek in het licht zal worden gesteld. 2600 GULDEN VERDUISTERD. 30-jarige man in Groningen aange houden. Te Uithuizen is gistermiddag aangehou den de 30-jarige B. v. d. M., wonende te Zandeweer (gem. Kanttens - Gr.) De man wordt verdacht van valschheid in geschrifte ten nadeele van de veilingver- eeniging Uithuizen, De man zou een bedrag van 2600 hebben verduisterd. V. d. M. is ter beschikking gesteld van de justitie te Groningen. Hij heeft een vollege bekentenis afgelegd. 1. Aan de Noordkust van Afrika, aan den ingang van 't Suezkanaal, is het altijd heel erg druk met schepen. Het gebeurt heel dikwijls dat een van die schepen besmettelijke zieken aan boord heeft en daarom was dokter Bergman aangesteld om ieder schip te onderzoeken. 2. Hij woonde in die stad met zyn beide kinderen Jet en Tonny, die hem op al zijn tochten vergezelden. Ze bleven natuurlijk niet graag alleen thuis in zoo'n vreemde stad. Dokter Bergman stelde altyd heel veel belang in vergiftigde slangen en hij was altijd bezig met het zoeken naar mid deltjes om de beten van vergiftige slangen onschadelijk te maken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5