Duitschland en de Russische processen Jiidscficiflea £aad' en Jtiiu&ouw J-ieck S. School JjutezoHdea Stukken Staatsloten Verkeersonge' ukken. Groote verontwaardiging in de Duitsche pers. Nog een Duitsch ingenieur gearresteerd. Glimlachje DE VRIJDENKERS RADIO OMROEP- VEREENIGING. Verzoek om zendtijd te behouden. De op Zondag 22 November te Utrecht ge houden vergadering van de Vrijdenkers Radio Omroepvereeniging, welke vergade ring zeer druk bezocht was en waar afge vaardigden van afdeeling uit alle deelen van het land aanwezig waren, heeft de vol gende protestmotie aangenomen: „De algemeene ledenvergadering van de Vrijdenkers Radio Omroepvereeniging op Zondag 22 November, in vergadering bijeen in het Gebouw voor kunsten en wetenschap pen te Utrecht, kennisgenomen hebbende uit de pers, dat de minister van binnenlandsche zaken het voornemen heeft ,de machtiging tot het ver zorgen van radio-uitzendingen van de V R.O, in te trekken, van oordeel zijnde, dat de hiervoor aangevoerde motieven, den toets eener onpartijdige critiek niet kunnen door staan, concludeerende, dat hier de grond wettelijke vrijheden in feite worden aange tast. Protesteert met klem tegen dit voornemen van den minister, dringt er op aan, dit niet tot uitvoering te brengen, voor en aleer de V.R.O. in de gelegenheid gesteld is de mo tieven van den minister te weerleggen. Besluit deze motie ter kennis te brengen aan den minister, aan de leden van de eer ste en tweede Kamer der Staten-Generaal en aan verschillende intellectueelen in den lande. Tevens werd besloten het volgende tele gram te zenden aan minister Oud, Excellentie, De Vrijdenkers Radio Omroepvereeniging, in vergadering bijeen op 22 November te Utrecht, heeft met belangstelling kennis ge nomen van uw redevoering op 21 Novem ber, welke door de radio is uitgezonden. Verzoekt op grond van uw woorden be treffende de geestelijke vrijheid in een democratischen staat, uw invloed te willen aanwenden om de V.R.O. haar zendtijd te doen behouden. BENOEMING HOOFDREDACTEUR. Van „de nieuwe dag". In de heden te Amsterdam gehouden ver gadering van aandeelhouders van de N V. ,.de Tijd", werd tot hoofdredacteur van „de Nieuwe Dag" benoemd de heer H. baron van Lamsweerde. PRINS BERNHARD BEZOEKT. SCHEEPSWERVEN. Gistermiddag heeft Z D.H. prins Bernherd een bezoek gebracht aan de Amsterdamsche scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. en aan de werf „Het Fort" van de firma de Vries Lentsch, beide gelegen aan de overzijde van het IJ. De prins toonde groote belangstel ling voor verschillende jachten en projecten in teekening. DE „WILLEMSPLEIN" VLOT. Het s.s. „Willemsplein" van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Millingen" te Rotterdam, dat Zondagavond tijdens mist is aangevaren door de loodsboot „16", waar door het schip, dat water maakte, onder Hoek van Holland tijdens vloed aan den Zuidwal aan den grond moest worden ge zet, is in den loop van gisteravond vlot ge komen. Om 22.40 is de „Willemsplein" offi ciéél als binnengekomen gerapporteerd Het schip, dat de tocht naar Rotterdam, waar het aan de Waalhaven-Noordzijde zou worden gemeerd, heeft voortgezet, werd gesleept door de sleepbooten Blankenburg, Achilles en Hoek van Holland van L. Smit en Co. BEEEDIGING HAAGSCHE BURGEMEESTER. Als ambtenaar Burgerlijken Stand. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. S. J. R. de Monchy, die dezer dagen door den Haagschen raad is benoemd tot onbe zoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, ten einde het huwelijk van prinses Juliana met prins Bernhard te kunnen vol trekken, is gisteren door de Haagsche recht bank als zoodanig beëedigd, waarbij de president den burgemeester ermede geluk - wenschte, dat hem deze eer te beurt mocht vallen. 14-JARIGE WIELRIJDER GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft nabij den overweg in den spoorweg Groen- loWinterswijk een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een 14-jarige scholier op slag werd gedood. De jongen, een leerling van de Ambachts school te Winterswijk, was per fiets op weg naar Groenlo, waar hij woont. Hij liet zich door een vrachtauto trekken en hield zich daartoe vast aan het achterste gedeelte van den wagen. Bij den overweg gekomen, maakte de auto een scherpe bocht, waardoor de jongen met zijn rijwiel tegen een paal botste. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt, slingerde heen en weer langs den weg en viel vervolgens met groote vaart tegen den grond. De knaap was op slag dood. Het stoffelijk overschot is door de politie in beslag genomen. Panorama heeft ditmaal een geïllustreerd artikel over de venen en fraaie luchtopna men van Finland. Utrecht in den herfst wordt in fraaie beelden weergegeven en bijzonder aandacht is ditmaal in woord en foto gewijd aan het boelhuis-houden op de Veluwe. De geboorte van het Haagsche hopje wordt den lezer door vele afbeeldingen verduidelijkt en de filmrecensent bespreekt ditmaal De Postiljon van Lonjumeau. Aan nieuws uit binnen- en buitenland, aan mode en sport is weer bijzonder veel aandacht gewijd. Verhalen en novellen zijn er dit maal van Henry W. Glune, van Lcster Bake, en van Priscilla Wayne. De Duitsche bladen gaan voort scherpe critiek te leveren op de. uitspraak van de rechtbank te Nowosibirsk, die den Duit- schen ingenieur Sitickling ter dood heeft veroordeeld. De Boersenzeitung schrijft o.a., dat het bericht uit Moskou, volgens hetwelk Stick- ling bekend heeft, slechts in zooverre betee- kenis heeft, dat alle beklaagden, wier dood noodzakelijk is voor de Sovjet-regeering be kentenissen af hebben gelegd. Het blad Wijdt dan uitvoerig uit over de verschillende fol termethoden die zouden worden toegepast om de beklaagden tot een bekentenis te brengen en uit dergelijke methoden ver klaart het blad dan vervolgens de bekente nis van Stickling. De Berliner Lokalanzeiger is van meening, dat de regeering te Moskou het plan heeft om met deze justitioneele misdaad het nat.- soc. Duitschland te provoceeren. Voor Duitschland staat het belang van één Duitsch onderdaan hooger, dan het econo misch belang van een bepaalde groep. De wereld zal moeten toegeven, dat het samen leven met het bolsjewisme, ook in het kader van verder niet bijzondere diplomatieke- en economische betrekkingen niet mogelijk is. Indien men in Sovjet-Rusland aangelegenhe den van de binnenlandsche politiek uitvecht ten koste van het leven van onderdanen van een anderen staat, zal men ontdekken dat Duitschland het leven en de vrijheid van een volksgenoot tot het uiterste zal ver dedigen. Het Berliner Tageblatt verklaart, dat de uitspraak te Nowosibirsk een justitioneele moord beteekent. De achtergrond van dezen moord wordt gevormd door de vastbesloten heid van de Sovjets om den strijd tegen de burgerlijke maatschappij voort te zetten. De Germania ziet in het oordeel van de rechtbank te Nowosibirsk het antwoord op den strjjd van Duitschland tegen het bolsje wistisch gevaar. Deze haat van Moskou je gens Duitschland en allen, die zich met Duitschland in een front verecnigd hebben is laf, want hij richt zich tegen een weerloos mensch. Het blad geeft de hoop niet op, dat de uitspraak een demonstratie was en dat de voltrekking van de straf niet zal volge-i, want, zoo zegt het blad, tenslotte moet ook het Kremlin weten, dat aan alles een grens is. Het blad is verder van oordeel, dat wan neer mocht blijken, dat de Russische macht hebbers zich door de openbare meening van de wereld niet van hun besluit laten afbren gen, het waarschijnlijk is, dat het vonnis te gen Stickling gevolgd zal worden door dood vonnissen tegen een reeks andere Duitsche onderdanen. De Deutsche diplomatisch politische Kor- respondenz wijït een lang commentaar aan het proces te Nowosibirsk. „Bijzonder ernstig is het echter", schrijft het blad, „dat de Duitsche beklaagde de „onthulling" werd afgeperst, als zouden niet alleen Duitsche arbeiders, doch ook leden van de officieele consulaire vertegenwoordiging van het Duitsche rijk aan een actie tegen de Sovjét- Unie hebben deelgenomen. Dergelijke beschuldigingen worden nog te meer absurd, als men weet, dat Duitschland zich altijd verre wenscht te houden van een politiek van inmenging in binnenlandsche aangelegenheden van andere staten. Even zoo onzinnig is de bewering als zouden Duit sche economische belangen geïnteresseerd zijn in daden van sabotage in Rusland". Naar aanleiding van de veroordeeling van den Duitschen ingenieur Stickling schrijft de N. R. C.-correspondent in Berlijn het volgende: Samuel Hoare heeft eenigen tijd ge leden aan de zenuwachtigheid over vermeend oorlogsgevaar behartens- waardige woorden gewijd, maar daar door is die zenuwachtigheid nog niet bij tooverslag uit de wereld verdwenen. De terdoodveroordeeling van den Duit schen ingenieur in Nowosibirsk en de reactie daarop in Duitschland zouden op zich zelf geschikt kunnen worden ge acht om den angst voor het imminent oorlogsgevaar te doen toenemen en da mag een reden te meer zijn om te wij zen op een element van geruststelling hetwelk de Duitsche perscampagne aan kleeft. Dit komt wel niet het handigst, maar daardoor juist het duidelijkst uit in het geen de BZ. am Mittag over den indruk van het geval in Engeland schrijft. Het blad geeft toe dat men dezen indruk nog niet geheel kan overzien en vertelt dan bij ge brek aan beter hoe deze indruk in alle ge val behoorde te zijn. Na te hebben herin nerd aan het feit, dat in 1933 Engeland door het verbod van invoer van Russische goe deren de Sovjets heeft gedwongen om de Engelsche ingenieurs vrij te laten, schrijft het blad als conclusie: „de provocatie van de Sovjets moet in Engeland de sedert lang groeiende sympathieën voor Duitschland versterken, want zij heeft opnieuw het schrikbewind der Sovjets aan den dag ge bracht". Dit duidt er op dat men in Duitschland de ter dood veroordeeling van den inge nieur Stickling beschouwt als een incident, dat er toe kan bijdragen de inzichten van de Westelijke mogendheden, in het bijzon der Engeland, nader bij de Duitsche inzich ten te brengen, niet alleen ten opzichte van den Spaanschen burgeroorlog en de niet-in- mengingskwestie, maar ook ten opzichte van het Locarno-pact. Zoo schrijft Silex in de Deutsche Allge- meine Zeitung: „Het werkt belachelijk als in deze omstandigheden eenige mogendhe den nog aan het overleggen zijn of en hoe zy generaal Franco bij de bevrijding van Spanje van het bolsjewisme kunnen hinde ren". Voorts is Silex van meening dat de Engelsche politiek een belangrijke veran dering heeft ondergaan en dat deze veran dering, al zij het ook in den geest van de Engelsche voorstellen omtrent het Weste lijk pact, zou blijken een overwinning var het Duitsche inzicht. „Moskou heeft in het Westen niets te zoeken en de veiligheid in het Westen moet ter plaatse en nergens anders worden gezocht". Silex schrijft ook dat niemand Rusland voor de onderdrukte onschuld zal houden en deze zin komt vrijwel woordelijk ook voor in het hoofdartikel van Paul Scheffer in het Berliner Tageblatt, waarin overigens vrij kalm de vraag wordt overwogen of dit proces een buitenlandsch politiek doel heeft. Scheffer wijst er terecht op, dat men daar bij rekening moet houden met de eigenaar dige Russische opvatting omtrent interna tionale betrekkingen en dat ook al vroegere processen van denzelfden aard voor Mos kou weliswaar geen buitenlandsche voor deden hebben opgeleverd, maar daartoe toch wel degelijk waren bestemd. Daar naast blijkt uit het proces, dat er stroo mingen in het land zijn die zulke drastische waarschuwingen als deze processen zijn, noodig maken. Het Berliner Tageblatt wijst er ook nog op dat Rusland het visschery - verdrag met Japan, dat juist met zooveel moeite tot stand was gekomen, niet van kracht heeft verklaard en vraagt of dit een druk is op 'n mogendheid, die haar aversie van het communisme actiever dan gewoon lijk tot uiting brengt In Nowosibirsk bevinden zich als verte genwoordigers var buitenlandsche mogend heden alleen een Japansche en een Duitsche consul. De tegenwoordige Duitsche consul Meierheydenhagen is eerst onlangs op zijn post gekomen. Stickling heeft den naam van een vroe- geren te Nowosibrisk aanwezigen vertegen woordiger van een buitenlandsche mogend heid genoemd, waarop de zitting geheim werd. Of dit de naam van den gewezen Duitschen consul was, melden naar het schijnt ook de Russische bladen niet Stick ling is in 1935 met verlof in Duitschland ge weest maar reeds vóór de explosie van 28 December was hij uit de betrokken mijn overgegaan naar de goudindustrie. Volgens een bericht uit Moskou aan de Deutsche Allgemeine Zeitung is de Duitsche consul, zij het na moeilijkheden, toch tot het pro ces toegelaten geworden.' Eigenaardig is nog dat de beklaagde Schestof in Berlijn op drachten beweert te hebben ontvangen van Pjatakof en dat deze met den in Augustus doodgeschoten Smirnof zou zijn samenge komen. Deze Smirnof bevond zich sedert '32 in gevangenschap, zoodat deze dingen reeds lang geleden moeten gebeurd zijn. Samen vattend ziet men, dat de Duitsche bladen ook zeer den nadruk leggen op hetgeen de gebeurtenis te Nowosibirsk zal uitwerken ten opzichte van de denkbeelden in het Westen en dit is ongetwijfeld een gerust stellend element. Nog een Duitsch ingenieur gearresteerd. Te Charkow is, naar het Duitsch Nieuws bureau uit Berlijn meldt, in den nacht van 16 op 17 dezer de Duitsche ingenieur Hans Wicklein gearresteerd onder beschuldiging van spionage. Het Duitsche gezantschap te Moskou heeft protest aangeteekend en de onmiddellijke vrijlating van Wicklein geëischt. KONINKLIJK NEDERLANDSCH LANDBOUW-COMITE. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nysingh te de Wijk werd dezer dagen de maandelijksche vergadering der eerste af deeling te 's-Gravenhage gehouden. Omtrent de in deze vergadering gedane mededeelingen of genomen besluiten kan het navolgende worden medegedeeld. Belastingwezen. Mededeelingen werden gedaan omtrent het ingestelde onderzoek naar het voorkomen van hooge recognitiën voor het gebruik van rijkseigendom. Was voorheen het bedrag der recognitie bepaald op 0.25 per jaar, thans is dat veelal f 2.50. Nu de landbouw in zulke ongunstige omstandigheden verkeert en dus op de kleintjes moet worden gelet, dient de regeering de buitensporig hooge recognities te verlagen, bijv. tot een bedrag van t 1 per jaar. Motortrekkers op luchtbanden. In verband met het instellen van een justitieele vervolging tegen den eigenaar van een motortrekker voorzien van lucht banden, die daarmede op den openbaren weg had gereden en voorzien was van een kostelooze wegenkaart, werd besloten in vereeniging met de andere centrale land bouworganisaties te bevorderen, dat even tueel een gunstige rechterlijke uitspraak wordt verkregen. Door de aangesloten provinciale organisa ties zijn toezeggingen gedaan ten aanzien van het verleenen van een bijdrage in de kosten van juridischen bijstand. Reorganisatie der Ned. Veehouderij Centrale. Medegedeeld werd dat vanwege het Kon. Ned. Landbouw-Comité de heer N. S. Kingma te Boxum (Fr.) bij den minister van Landbouw en Visschery is voorgedra gen ter benoeming als lid van het dag. bestuur der Ned. Veehouderij Centrale. Accijns op rundvleesch. Besloten werd de confessioneele centrale landbouworganisaties voor te stellen een adres te richten aan het departement van financiën met het verzoek geen verandering te brengen in den grondslag van de heffing van den geslachtsaccijns, n.1. de waarde van het vee. Consumptiemelkregeling. Besloten werd in vereeniging met de andere centrale landbouworganisaties de regeering te wijzen op den onhoudbaren toestand in gebieden, niet vallende binnen het wettelijk consumptie-melkgebied. Daar de regeering wel den prijs voor den consu ment (straatprijs) bepaalt, doch geen in koopsprijs voor de melk vaststelt, zijn de consumptiemelkers wat den prijs betreft welken zy voor hun product maken, geheel afhankelijk van den melkhandel. Landbouwcrisismaatregelen. Door den voorzitter werd uitvoerig ver slag gedaan van de audiëntie, welke de voorzitters der centrale landbouw-organisa- ties hadden bij den minister van Landbouw en Visschery omtrent den ongunstigen toe stand, waarin de landbouw als gevolg van de na de depreciatie van den gulden ge nomen regeeringsmaatregelen is geraakt. Aangedrongen werd op het aanbrengen van verbeteringen inzonderheid voor de bedrijven welke zich met het voortbrengen van dierlijke producten bezig houden. KENNEMERLAND. De markt gaf in de week van 16 tot 21 November een middelmatigen aanvoer en varieerende prijzen, welke over het generaal genomen, niet onvoordeelig wa ren. Vrijdag 20 November was het een vlugge markt. Waarschijnlijk was de lichte vorst aan dit vedschijnsel niet vreemd, althans er was meer vraag naar boerenkool en spruiten. Ja, men kan elke week beter zien dat de winter in aantocht is, want de herfst- groente verdwijnt zachtjesaan en de win tergroente domineert. Bloemkool zakt af in kwaliteit, le soort 6 a 9.50, 2e soort 2 4.50. Sla. waarvan geringe aanvoer, gold beter, nl. f 2 k f 3.50. Andijvie gold middelmatig, alleen le soort ging nog al; de noteering was 1 a 2.50; boerenkool gold 2 a 4, groene idem 2 a 3.50, gele idem f 2 k 4 en roode idem 2 k 5 per 100 stuks. Tomaten zijn momenteel in trek en golden 14 k 22, Snyboonen 20 k 24, Sprui ten (mooie kwaliteit) /8è/12en/3a 5 per 100 K.G. Bosgroente had nog al belangstelling. Prei gold 4 a 8.50, bos- peen (mooie kwaliteit) 4 a 6, peterse lie 2.50 a 5 en selderie fik} 3.50 per 100 bos. Knolselderie was bijzonder in trek en gold 6 a 8 per 100 stuks. Spinazie gold 0.30 4 0.60 en breekpeen 0.20 a 0.50 per kist. Er was goede vraag naar witlof, welke 12 k 15 en 3.50 k f 6 per 100 K.G. opbracht. Hoewel er de laat ste weken geregeld aanvoer van stapel producten komt, blijft de prijs laag. Win terpeen gold /la/ 1.65, rapen 0.90 4 1.50 en uien 1.20 4 1.60, per 100 K.G. Vruchten zijn nog steeds in trek en duur. Hollandsch fruit gaat wat den prijs be treft boven buitenlandsch product. We noteerden voor Beurré Clairgeau 16 a 23, Comtesse de Paris 14 4 17.50, Soldat Laboureur 19 4 22, Kleipeer 10 4 14, Gieser Wildeman 14 4 16, Goudreinet 18 a 26, zoete Campagner 16 4 21, Bellefleur 16 a 20 en drui ven (Alicanten) 24 a 32 per 100 K.G. Tot pastoor te Spanbroek is door den bisschop van Haarlem benoemd de heer E. Mathot. JUBILEA ZANGERS R.K. KERK. Te Alkmaar. Zondag hebben vier zangers van het kerk koor van St. Dominicus hun zilveren jubilé gevierd, n.1. de heer A. de Munk, J. Moes kops, J. Pekelharing en G. Veel. Om 7 uur in den ochtend werd ter intentie van het zangkoor een H. Mis opgedragen, waarna er een feestelijk ontbijt was in de pastorie. Pastoor Oorsprong sprak hier een harte lijk woord tot de jubilarissen. Als bewijs van dankbaarheid ontvingen zij den apostolischen zegen van den paus. De zangers van het koor boden hen een schilderij in lijst aan als aandenken. Ter eere van de „zilveren kerkzangers" werd te half elf een Hoogmis opgedragen, waarna in de pastorie een druk-bezochte receptie werd gehouden. In het Rosa-patronaat is de heer C. van Schalkwijk gehuldigd bij zijn 25-jarig jubilé als kerkzanger. Bij de Hoogmis tot intentie van den jubilaris was het kerkbestuur mede aanwezig. Namens dat college sprak pas toor Hagemans een woord van geluk- wensch. Ook deze zanger ontving den pau- selijken zegen. Te Bergen. Te Bergen was het de heer J. Leyen, die zijn 25-jarig lidmaatschap van het r.k. kerk koor vierde. Te Warmenhuizen. Twee leden van het r.k. kerkkoor, n.1. de heeren K. Quant en D. Molenaar, vierden Zondag het zeldzame feit van hun 50-jarig lidmaatschap. Zij werden in het patronaats gebouw gehuldigd, waarbij o.a. aanwezig waren de pastoor, de kapelaan en de burge meester. De pastoor sprak een hartelijk woord, waarbij bij den jubilarissen o.a. het portret van den paus aanbood, waaraan de pauselijke zegen verbonden was. Ook de voorzitter van het koor, de heer K. Mole naar, feliciteerde zangers en bood namens de leden een cadeau aan. Nadat het gemengd zangkoor een paar nummers gezongen had, was er een receptie, waarop velen de jubi larissen kwamen complimenteeren. KERKVERKIEZING TE NIEUWE- NIEDORP. Tot gemachtigden in het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier werden herkozen de heeren K. Groot Hz P Pluister, H. J. Kossen en P. Visser Tot kerkvoogd is herkozen de 'heer K Groot Hz. VERNIEUWING WALMEREN MIENT. Nu a.s. Donderdag waarschijnlijk wel be sloten zal worden tot vernieuwing walmu- zen Mient en onderbouw Spekbrug, beide werken geraamd op 20.000, komt bij mij de vraag naar voren: Is het in dezen tyd wel verantwoordelijk zooveel geld voor dergelijk werk uit te geven? Is dempen niet veel practischer? Hierdoor verkrijgt men ver grooting van parkeergelegenheid en brengt dit niet een begin voor de naaste toekomst: demping van het Verdronkenoord, wat toch eenmaal moet komen? Wil men van Alk maar geen doode stad maken dan mogen de heeren raadsleden dit wel overdenken. U mijnheer de redacteur dankend voor de opname, F. S. HAMBURGER. (Niet officieel) lste klasse, 2de ljjst Trekking van Dinsdag 24 November 1936 Hooge PrUzen 30.000— 15183 5.000— 2454 1.500 - 4617 7869 f 400.— 2195 5642 12731 200.- 7533 16793 100.— 906 2738 8453 12439 16248 17486 PrUzen van 20.— 88 94 107 130 224 504 728 903 1111 1307 1562 1802 2037 2320 2647 2934 3144 3344 3550 3686 3866 4031 4345 4558 4771 4912 5109 5354 5588 78 246 513 732 914 1156 1414 1594 1856 2038 2331 2665 2991 3167 3350 3552 3750 3868 4044 4351 4589 4775 4796 4938 5153 5391 5612 265 528 764 921 1158 1444 1614 1859 2073 2337 2674 3013 3186 3371 3584 3763 4063 4385 4614 4975 5187 5478 5662 5873 6160 5847 5864 6075 6128 6353 6414 6499 6598 6634 6636 6651 6729 6774 6811 7013 7025 7032 7261 7329 7385 7611 7701 7711 7982 7996 8008 8013 8173 8177 8182 8397 8423 8460 8611 8626 8692 8843 8986 9035 9210 9235 9249 9352 9384 9405 9477 9486 9492 9683 9606 9608 9791 9628 9848 318 568 765 967 1161 1493 1660 1863 2089 2353 2789 3031 3255 3473 3597 3776 3891 4073 4390 4621 4807 5032 5203 5484 5889 5886 6187 6515 6668 6817 7039 7393 374 609 833 1004 1204 1495 1663 1925 2116 2387 2795 3048 3289 3480 3908 3801 3908 4100 4446 4630 4817 5058 5278 5509 5720 5889 6213 6518 6670 6932 7143 7403 378 613 838 1008 1206 1507 1673 1971 2168 2413 2889 3052 3290 3481 3616 3816 3944 4104 4602 4693 4822 5067 5302 5570 5740 5904 MN 6524 167 456 614 866 1026 1216 1530 1897 2000 2261 2502 2891 3110 3294 3519 3646 3828 4008 4303 4607 4716 4855 5086 5311 5571 5761 5966 6326 6542 6686 6944 223 485 641 873 1041 1257 1553 1726 2021 2262 2520 2933 3129 3307 3524 3680 3851 4022 4318 4640 4767 4878 5085 5334 5578 5802 9017 6341 6568 6726 7784 7888 6707 9981 7212 7222 7256 7584 7586 7594 7916 7948 7953 8039 8297 8488 8703 9049 9250 9436 9608 9612 9870 8088 8303 8499 8719 9071 9291 9446 9519 MM 9886 81 IS 8311 8163 8165 8352 8380 8544 8567 8803 8784 8788 8803 9109 9175 9179 9317 9344 9349 9469 9472 9473 9631 9552 9557 9679 9772 9781 9904 9943 9950 9956 9987 10004 10012 10039 10050 10157 10243 10252 10293 10320 10388 10408 10425 10428 10430 10513 10515 10543 10599 10804 10683 10716 10760 10775 10794 10830 10853 10872 10697 1C904 10930 10954 10957 10980 10984 11068 11101 11110 11179 11182 11218 11262 11276 11365 11382 11386 11433 11460 11468 11573 11680 11722 11744 11755 11769 11774 11780 11782 11850 11923 11935 11949 11970 12033 12075 12081 12141 12178 12281 12437 12438 12441 12474 12489 12564 12606 12614 12680 12689 12699 12720 12724 12822 12823 12838 12840 12855 12858 12876 12887 12952 12966 12989 13019 13072 13113 13147 13153 13242 13290 13324 13418 13428 13462 13577 13584 13633 13653 13685 13691 13717 13722 13727 13744 13792 13793 13832 13834 13850 13859 13986 14001 14042 14059 14083 14128 14146 14154 14174 14177 14185 14187 14200 14207 14264 14276 14290 14305 14316 14435 14582 14594 14605 14672 14677 14693 14715 14727 14731 14739 14740 14751 14836 14900 14965 14998 15000 15033 15076 15119 15131 15190 15202 15221 15234 15341 15253 15266 15356 15375 16386 15573 15613 15632 16651 15672 15682 15683 15703 15725 15756 15788 15808 15818 15824 15832 15833 15849 15915 15970 15976 16007 16031 16050 16064 16074 16080 16102 16111 16164 16170 16277 16299 16318 16337 16340 16383 16401 16405 16448 16480 16482 16483 16533 16543 16566 16590 16597 16601 16615 16676 16687 16711 16712 16721 16754 16765 16826 16849 16857 16869 16915 16925 16941 16945 18975 16991 16999 17012 17024 17055 17125 17136 17197 1Ï206 17218 17224 17282 17294 17298 17312 17331 17382 17399 17458 17615 17636 17641 17648 17678 17688 17700 17701 17709 17719 17753 17766 17768 17810 17874 17878 17883 17886 17903 17906 17960 11962 17976 17993 18060 18099 18114 18132 18184 18196 18217 18284 18300 18345 18352 18381 18407 18479 18514 18555 18701 18720 18738 18767 18784 18796 18798 18861 18898 18920 18931 18946 18967 18997 19124 19136 19143 19174 19197 19242 19258 19283 19296 19348 18379 19472 19482 19514 19533 19545 19549 19550 19724 19737 19813 19837 19886 10897 19912 19958 19987 19999 20050 20079 20097 20193 20262 20268 20284 20295 20296 20306 20364 00868 20370 30409 20435 20448 20472 20488 20522 20527 20538 30542 20557 20559 20578 20586 20608 20648 20651 30696 20705 20740 20745 20782 20797 804 20857 30879 20894 20913 20935 20968 21000 Verbeteringen le klas, le lijst: 8306 m. 8360: 19573 m. z. 20573; 19587 m. s. 30587. Weinig verkeer vandaag, he! We hebben zeker in geen twee uren een auto gezien I

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6