NOORDSCHARWOUDE BERGEN EGMOND BINNEN Agenda Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer On ze kleine meid (rom.); hoofdro'len Shirley Temple, Rosemary Ames, Joel Mc Crea. Toe gang boven 14 jaar. Zondag voorstelling 2, 4.15 en 7.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, half acht, hoofdnum mer Slotaccoord (rom.); hoofdrollen Lil Da gover, Willy Birkel, Peter Bosse. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag geen matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Rem- brandt (rom.-historisch); hoofdrol Charles Laughton. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Muiterij op de Bounty (sens.-dram.); hoofd rollen Charles Laughton, Clark Gable en Franchot Tone. (Geprolongeerd). Toegang voor alle leeftijden. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 27 November. 8.15 uur, Doopsgez. kerk, lezing van den heer D. L. Daalder over: „Godsdienstige op voeding en godsdienstonderwijs". Zaterdag 28 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Het voorste legioen". EEN SIAMEESCHE TWEELING GEOPEREERD. Voorloopig met succes, In een der ziekenhuizen van New-York is Woensdag de Siameesche tweeling Go dina geopereerd, nadat de eene broer Lucio aan acute longontsteking was over leden. De tweeling Godina was 28 jaar oud en verdiende haar levensonderhoud in variété's en circussen. Toen Lucio ziek werd en de koorts van uur tot uur steeg Is Simplicio volkomen normaal en koorts vrij gebleven, wat den behandelenden ge neesheer deed besluiten de hulp der chi rurgen in te roepen om de levende helft van de doode te scheiden. Het eerste rapport na de gelukte operatie luidt: fimplicio houdt zich kranig. 109 SLACHTOFFERS VAN THANKSGIVINGS-DAY. Op den Thanksgivings-Day, welke gis teren in de Vereenigde Staten werd ge vierd, zijn 109 personen om het leven gekomen, meest door verkeersongevallen. DE TWEE VIJANDEN DER OOSTENRIJKSCHE POLITIEK. Nationaal-socialisme en communisme. Gisteravond heeft bondskanselier Schuschnigg te Klagenfurt een rede ge houden, waarin hij het communisme en het nationaal-socialisme de twee vijanden van de Oostenrijksche politiek noemde. Hij zeide o.a.: „De eerste plaats onder onze vijanden neemt het communisme in. Deze beweging moet nauwkeurig worden gadegeslagen. Drie elementen verhinderen het commu nisme vasten voet in Oostenrijk te krij gen: de vaderlandsliefde, het religieus gevoel en het hooge intellectueele peil van de bevolking. Wij zien in het com munisme het meest kenmerkende en het meest gevaarlijke kenteeken van onzen tijd Onze tweede vijand is het nationaal- socialisme. Wij zyn niet anti-Duitsch, doch we zijn vandaag zoowel als gisteren de onvermurwbare pioniers van de Oos tenrijksche onafhankelijkheid. De over eenkomst van 11 Juli bevat geen enkele dubbelzinnigheid. Wij volgen de door Dollfuss aangegeven lijnwij zullen geen iota aan het program van Dolfuss veranderen. Dit weet men in Oostenrijk, men weet het ook in Duitschland". De bondskanselier noemde vervolgens als derde vijand van Oostenrijk het defai tisme. Hij verklaarde, dat Oostenrijk vooruitgaat. Gemeente^caden De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond in het gemeentehuis. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter er aan, dat de heer Barten dezer dagen zijn 35-jarig raadslidmaatschap heeft gevierd. De heer Barten heeft steeds naar beste weten de gemeentebelangen behartigd. De voorzitter hoopte, dat over 5 jaren het 40-jarig jubileum van den heer Barten hier herdacht moge worden. Van de bewoners en eigenaren van de perceelen aan de Handelskade was een adres ingekomen, waarin zij mededeelen, dat zij nog steeds het onderhoud van de straat hebben te verzorgen. Nu zij worden aangeslagen in de straatbelasting, vragen zij de gemeente het onderhoud van de straat over te nemen. Temeer daar de Handelskade al meer en meer een open bare verkeersweg wordt, wat binnen afzienbaren tijd een feit zal worden door de aansluiting op den nieuwen provincia len weg. De voorzitter merkte op, dat de bewo ners van de Handelskade geen straatbe lasting betalen voor de straat op de Han delskade, doch voor alle straten in de ge meente. Het college staat niet afwijzend tegenover overname van wegen, evenwel los van de argumentatie in dit adres. Op het oogenblik achten B. en W. dezen tijd echter nog niet gekomen. Het prae-advies van B. en W. werd aangenomen. Een reglement van orde. De raadsleden N. Kooij, J. van den Abeele en P. Duijvis hadden een voorstel aan den raad ingezonden, waarin wordt voorgesteld, een nieuw reglement van orde in het leven te roepen. Zij stelden voor, een commissie van drie leden te benoemen, uit den raad, en deze commis sie uit te noodigen binnen twee maanden een ontwerp in handen te stellen van B en W. en gelijktijdig een afschrift te doen toekomen aan de raadsleden, en B. en W. uit te noodigen binnen een maand na ont vangst het ontwerp met de gewenschte wijzigingen eerst schriftelijk ter kennis te brengen van de raadsleden, opdat men het ontwerp voldoende kan bestudeeren. De voorzitter merkte op, dat er nimmer bezwaar is geweest tegen dit reglement van orde van 1852. Als de meerderheid van den raad behoefte gevoelt, hebben B. en W. geen bezwaar, doch dan op de gebrui kelijke wijze, dat B. en W. het ontwerp opstellen en de raad er zijn goed- of af keuring over uitspreekt. Spr. wilde ieder in z'n eigen branche laten. De heer Van den Abeele zeide, dat de aanleiding om met dit voorstel te komen de onvolledigheid van de behandeling in den raad is. Zij gevoelen dat de raads leden niet voldoende voorbereid kunnen zijn voor de raadsvergaderingen. De agenda bevat een minimum aan woorden. In de meeste gemeenten wordt men zoo veel mogelijk van te voren op de hoogte gesteld. De voorbereiding is wel aan B en W., doch de gemeentewet kent wèl de commissiën van voorbereiding. De voorzitter zeide nog, dat men wel een commissie ad hoe iets kan opdragen, maar geen redactie van een reglement van orde. Er moet geen verwarring ont staan met de z.g. vaste commissiën. B. en W. hebben geen bezwaar tegen een nieuw reglement, doch de raad van Noordschar- woude, die nog geen bokkesprongen ge maakt heeft, moet nu geen wanorde maken. De heer Kooij kan zich, als het is zooals de burgemeester zegt, er bij neerleggen, dat de voorbereiding door B. en W. ge schiedt. De heer Duijvis had dezelfde bezwaren als de heer Van den Abeele. De heer Barten vond het noodzakelijk, dat er wijziging komt. De heer Van den Abeele kwam op tegen de onjuiste voorlichting door den voorzit ter, die den indruk heeft gevestigd, dat de raad geen commissie benoemen mag. De voorzitter zeide, dat ten aanzien van de uitlegging van de wet de heer v. d. Abeele voorzichtig dient te zijn. De heer Van den Abeele protesteerde tegen deze woorden. Hij heeft het recht er tegen op te komen. Dit is weer een der bewijzen hoe het hier gaat. De heer Schrijver zeide, dat de raad wel de bevoegdheid had. Het is geen zaak van bestuursbeleid. Het gaat over den vorm, waarin de raad wil vergaderen. Het besluit kan altijd nog ter vernieti ging worden voorgedragen. De voorzitter verbaasde zich over dit afschuiven van de taak der wethouders. De heer Schrijver herinnerde aan het besluit tot het niet toelaten van een raadslid. Daarbij heeft men de verant woordelijkheid ook afgeschoven op Ged. Staten. De heer Barten vond dit twee geheel verschillende zaken. De voorzitter wilde den raad alle gele genheid geven de zaak te bestudeeren. De heer Ootjers was voor wijziging, doch opgedragen aan B. en W. Dat is de gewone gang van zaken. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. B. en W. hadden besloten tot afkoop van de vergoeding volg. art. 101 der L. Onderwijswet. Voor de kath. meisjes school is dit een bedrag van 64.000 en voor de school met den bijbel 6520. B. en W. stelden voor, hiervoor een leening aan te gaan tegen een rente van 4 pet. Hoewel de rente eerst 4 3/8 pet. was, heeft men bericht ontvangen, dat de rente is ver laagd tot 4 pet. Dat is wel coulant, meen de de voorzitter. I Na eenige opmerkingen over den duur der leening, die op 30 jaar is gesteld, werd het voorstel aangenomen. Voor den dienst 1937 werd een kasgeldleening van 15000 aangegaan. Eenige reclames van de hondenbelas ting werden hierna behandeld, waarna de voorzitter de vergadering sloot. JWieepstiidUtqm STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij „Nederland". Manoeran, S. J. P. L., van Beira 26 Nov. Marnix van St. Aldegonde, thuisr. te Suez 26 November. Simaloer, thuisr. te Londen 26 Nov. Salawatti, S. J. P. L. van Batavia 26 Nov. Poelau Tello, thuisr. te Amsterdam 26 Nov. 'fzownciaal 'flieuws De winkels a.s. Zondag open. B. en W. hebben met het oog op de St. Nicolaas-winkelweek goedgevonden te be palen, dat a.s. Zondag de winkels den ge- heelen dag mogen geopend zijn. Bonnen aan werkloozen. *Aan 53 werkloozen werden bonnen uitgedeeld voor kleeding, schoeisel of beddegoed. Het bedrag van den bon was 4.73 (t.w. 3.15 1.58, dit laatste be drag als extra toelage ingevolge de van het ministerie ontvangen circulaire) ech ter werd per kind nog 0.25 extra ver strekt. Nutsavond. Dinsdagavond werd in de nieuwe too- neelzaal van de wed. Mooy een interes sante Nutsavond gehouden. De heer Dia- vola was uitgenoodigd dien avond voor het publiek zyn goochelkunst te vertoo- nen. De zaal was goed bezet en het pu bliek heeft genoten van de zeer handige staaltjes van goochelkunst en misschien meer nog versteld gestaan van de staal tjes van telepathie, die de heer D. ver toonde. Ds. Nobel rprak hierna namens de aanwezigen een welverdiend dankwoord. Stad eti OmQevüuf 60-JARIG JUBILEUM. De afdeeling Alkmaar van den Neder- landschen Kappersbond herdacht gisteren haar 60-jarig bestaan. Dit feit werd in zeer intiemen kring in het hotel de Nachtegaal herdacht. Het hoofdbestuur had een bloemstuk gestuurd, dat vergezeld ging van een gelukwenech. Het jubileum zal in den volgenden zo mer met een rijtoer, waaraan ook de dames zullen deelnemen, luisterrijker worden herdacht. HET BALLERO-SPEL. De gistermorgen door den ambtenaar van het O.M. in Sneek in beslag genomen attri buten en bescheiden zyn 's middags vrijge geven, zoodat het Ballerohuis geopend kon worden, en het ballero-spel kon worden voortgezet. Het is gebleken, zoo wordt gemeld, dat dit spel gedurende in verschillende plaat sen in ons land gehouden winkelweken werd beoefend, terwijl nergens door de be voegde autoriteiten werd ingegrepen, daar deze van meening waren, dat het hier een behendigheidsspel betreft. De gelukkigen van gister. De uitslag van Donderdag 26 Nov. 1936 is als volgt: 100 B. Ekkel, Breedstraat te Alkmaar, bon 1335, met een worp van 9998; f 50 mej Geels, Westerweg 21 te Alkmaar, bon 1759, met een worp van 9995; 25 H. Berkman, Basseweg te Heerhugowaard, bon 1623, met 9993; f 25 J. Denneman, v. d. Woudestraat 55 te Alkmaar, bon 1636, met 9993; f 10 J. Slik ker, Paardemarkt 3 te Alkmaar, bon 1619, met 9979; f 10 B. Kaay, v. d. Woudestraat te Alkmaar, bon 1324, met 9962; 5 G. J. Fran sen, Nieuwpoortslaan 143 te Alkmaar, bon 1957, met 9961; 5 P. Sijperda, Hoogstraat 1 te Alkmaar, bon 1607, met 9951; f 5 P. Kok- kes, Langestraat te Alkmaar, bon 1241, met 9936; 5 Brandom, Schoutenstraat 23 te Hoorn, bon 1546, met 9935; 5 Mulder, Mag- dalenenstraat 13 te Alkmaar, bon 1212, met 9933; f 5 P. Kokkes, Langestraat te Alkmaar, bon 1244, met 9929. DE KAASMARKT. De prijzen op de kaasmarkt waren heden gelijk aan die van de vorige week (hoogste markt 18.50). De handel was stugger. De aanvoer bedroeg 60.000 K.G„ tegen 90.000 KG. in dezelfde week van het vorig jaar. Het beeld op de kaas beurs was al even droevig als de vorige week. Ook ditmaal bleef het grootste deel van den aanvoer, hoe wel die belangrijk minder was dan de vorige week, onverkocht Eén der aanvoerders ter kaas beurs was dan ook al weer op de markt, waar alles verkocht werd, teruggekeerd. Blijkens de statistiek van den in- en uitvoer werd tot en met October 13.286.000 K.G. 40 kaas uitgevoerd. Spanje dat per maand een 30.000 K.G. afnam, betrok in Oc tober niets, zoodat wij ook in onzen kaas- afzet de moeilijkheden vgn de Spaansche troebelen ondervinden. Tot en met October nam Duitschland van onze 40 kaas slechts 1.047.000 K.G. af, te gen België en Luxemburg 6.293.000 K.G. en Frankrijk 2.693.000 K.G. De devaluatie heeft tot nog toe onzen zuivelbereiders slechts na deel gebracht, omdat, ondanks de prijsver laging, tengevolge van de contingenteering, toch niet meer mag worden uitgevoerd. NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK PRINSES JULIANA. Het plaatselijk comité voor inzameling van gelden voor bovengenoemd doel be richt, met dank voor de sedert de laatste opgave ingekomen giften bij de Noorder- bank tot een bedrag van 6.10 dat de totale opbrengst der gehouden inzameling tot he den 1603.13 bedraagt. De gelden zijn thans overgemaakt aan het provinciaal comité Noordholland tot aanbieding van een nationaal huwelijksge schenk aan prinses Juliana. Intusschen kunnen zy, die nog een gave voor het nationaal huwelijksgeschenk willen bestemmen, hunne bedragen storten by den penningmeester van het plaatselijk comité, adres Noorderbank alhier (postre kening nr. 1495). ARBEIDSONGEVAL TE H.-HUGOWAARD. De ongeveer 20-jarige Jb. W. uit Heer hugowaard, werkzaam bij den brugaanleg aan den hoek Middenweg-Huigendijk had het ongeluk met de hand tusschen het werk van een cementmolen te komen, waarbij hem de geheele duim werd afgerukt. Als tragische bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat W., die geruimen tijd werkloos was geweest, juist weder by dit werk was aangenomen. DIERENBESCHERMING. Sinds eenige dagen zwerft een zwarte hond op den Heilooërstraatweg. Kenteeke- nen: teef, witte voet. De eigenaar wordt verzocht zich te vervoe gen bij den inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat, Alkmaar. V.V.S.U .-FILMAVOND. „Vrouwen vechten om Mazurka", een sterke Russische film. De Alkmaarsche afdeeling van de V. V. S. U. (Vereeniging van Vrienden der Sow- jet-Unie) draaide gisteravond in het Roxy- theater de film „Vrouwen vechten om Ma zurka" van den regisseur Mostakowski. Dit is de eerste van een reeks avonden, die zij ook dit winterseizoen weer zal houden. De voorzitster van de Alkm. afdeeling, mevr. Hielkema, sprak voor den aanvang enkele woorden, terwijl na het vertoonen van een tweetal interessante journaals over Rusland, de heer van Loen, hoofdbestuurder, het doel der V.V.S.U. uiteenzette. De hoofdfilm verplaatste ons naar het Rusland van 1919, het jaar der bloedige burger-revolutie. De mannen in het dorpje Mazurka (zonder uitzondering mijnwerkers van beroep) worden naar het front geroe pen om hun witte vijanden te bestrijden De mijn ligt volkomen verlaten en er zijn alleen vrouwen in het dorp. De witte troe pen nemen weldra bezit van Mazurka. De vrouwen mogen voor een kleine hoeveel heid levensmiddelen in de mijn werken. Zij vechten bijkans om een plaats, want-er wordt honger geleden. De roode troepen naderen steeds meer Mazurka en de gene raals van de witte soldaten zijn al gevlucht, een handje vol gelijkgezinden achterlaten de. Omdat het dorpje Mazurka door het verlies van de mijn verloren zou zijn, be sluiten de witten de mijn te vernietigen. De, den vrouwen goedgezinde, ingenieur die weigert de mijn onder water te zetten waarschuwt de leidster der vrouwen. De vrouwen overrompelen den wachtdoenden kolos en houden een inspectie in de mijn om te onderzoek of het mogelijk is de ver nietiging te voorkomen. Bij hun terugkeer stuiten zij op den legeraanvoerder der witten en een gevecht ontstaat, waarbij de witte soldaat en drie der vrouwen het leven laten. By de begrafenis komen plotseling de lang verbeide roode troepen opdagen, die uitbundig begroet worden. De leger-com- mandant der rooden doet dan de smartelijke ontdekking, dat één der doodgeschotenen zijn vrouw is. Een vrcuw roept, dat de wit ten van den Russischen bodem verdwijnen en de leger-commandant stijgt te paard en roept zijn roode trawanten. De Russische film-regisseurs zijn ware filmkunstenaars. Zij bedienen zich van de film als strydmethode, passen haar bewust- verstandelyk als propaganda-middel toe en maken daarbij in hoofdzaak gebruik van menschen, die zóó uit het volk komen, mar kante types meestal zonder schmink of aan geplakte snor. Bij het ongekunsteld doen en laten van deze eenvoudigen treedt een frap pante realiteit aan den dag. Ook in boven genoemde film zijn de types voortreffelijk gekozen. De vrouw -'an den rooden-leger- commandant speelt met een teldzame over tuiging. De kleine rol van den ingenieur is opvallend goed. Wij missen in deze film de kolos^le massa-regie, waaraan de Russsi- sche regisseur ch bij voorkeur bedient („Potemkin"), (tien dagen, die de wereld deden wankelen). Al met al echter een bij zondere film, een film van Russen voor Russen. ALGEMEENE VERGADERING VAN WESTERLICHT. Gisteren hield de Vereeniging Wester- licht hare algemeene vergadering. Van de 35 aangesloten Diaconieën waren er 20 vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer van Leersum, achtte het een aangename taak allen har telijk welkom te heeten. Verder wees hy er op, dat het bestuur ernstig de gevolgen van de devaluatie van den gulden had besproken voor de exploitatie van het Tehuis. In dat verband heeft het 't bedrag voor voeding op de begrooting met 10 pet verhoogd. De regeeringsmaatregelen wer ken wel geruststellend, doch zy kan niet alles keeren. Na een paar belangrijke mededeelingen, werden de notulen gelezen en onveran derd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren S. Akkerman en F. W. Roderwijn werden ir°t algemeene stemmen herkozen. In de vacature ds. K. Nobel werd ge kozen de heer Jb. Posch te Stompetoren. Na eene gelukwensch aan de benoemde en herbenoemde bestuursleden wijdde de voorzitter waardeerende dankwoorden tot ds. Nobel. Hy wees er op, dat Wester- licht door het heengaan van hem een uit stekend bestuurslid verliest, want hij heeft een ruimen blik op menschen en zaken. Hy heeft steeds zyn beste krach ten gegeven, ook als 2en secretaris. Zijne werkkracht kan niet genoeg worden ge prezen. Hij wenscht hem toe, dat hy zijn geliefd ambt als predikant nog jaren zal kunnen vervullen. Met groote erkentelijkheid zullen wij op de aangename samenwerking terugzien, en hij zal steeds in dankbare herinnering blijven. Applaus. De Financiëele Commissie wordt met 1 lid uitgebreid en zal voortaan uit 4 leden bestaan, waarvan er jaarlijks één aftreedt en niet herkiesbaar is. Tot nieuw lid werd' gekozen de heer K. P. Zuurbier te Schoorl. De financieele commissie bracht schrif telijk verslag uit over hare werkzaam heden gedurende 1936. Reeds 13 maal had zij gecontroleerd en steeds boeken en be scheiden in de beste orde bevonden. De begrooting voor 1937 werd zonder wijziging goedgekeurd. In ontvangst en uitgaaf op 203.000. By de rondvraag dankte ds. Nobel in een keurig betoog voor de vele vriend schap die hij van de besturslelen,. maar ook in t bijzonder van de inwoners van Westerlicht heeft ondervonden Wie aan Westerlicht zijne krachten geeft, is velen tot zegen, daarvan was hij overtuigd. Hy is korte jaren lid van het bestuur geweest heeft in Westerlicht veel levenswijsheid opgedaan en het was hem steeds meer be- bleken dat als een mensch niet kan wat hij wil dan moet hy willen wat hy kan. Hy zal steeds in liefde aan Westerlicht terug denken en wenschle allen toe bewaard 'e blyven voor hetgeen hem reeds betrekke- lyk jong overkomt. hxT1 vK,lerk van Alkn™ar stelde voor om ds. Nobel tot eere-lid van het bestuur e benoemen, doch dat kon niet, omdat .e statuten en reglement van Westerlicht geen eereleden kennen. Mccht nog eens ^!ir t^JZIglng noodIg ziJ'n dan wordt welhcht de mogelijkheid geschapen Ds Bloemhoff dankt de voorzitter nog voor de vlugge en zakelijke leiding, waar na de voorzitter allen dankte voor de gc- K?" .^"^ingen en in het bijzonder dankte hy de finarcieele commissie voor netgeen zy steeds presteert. Uw strooibiljet verdween verfomfaaid in de mand' Uw advertentie niet! Want die stond in de krant naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 27 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 772,4 m.M. te Reval. Laagste barometerstand 750,8 m.M, te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 28 November: Zwakke tot matige wind; uit oostelijk» richtingen; nevelig tot zwaar bewolkt; wei nig of geen neerslag; temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Buitenlandsch weeroverzicht. Nevelig weer met zwakken wind. Het hoogedrukgebied over Scandinavië verplaatste zich iets naar het oosten, de se cundaire depressie, welke gisteren bewesten Schotland lag, trok eveneens oostwaarts. Bewesten Ierland ligt thans een gebied van hoogedruk. In den algemeenen weerstoe- stand kwam weinig verandering, nog steeds waaien over een groot deel van west- en midden-Europa zwakke winden met nevelig weer. Het gebied van lichte vorst breidt zich over onze omgeving uit en ligt thans over het vasteland van geheel midden- en West-Europa met uitzondering van zuid- en west-Frankryk. Het gebied van strenge vorst in midden-Zweden handhaafde zich, terwijl ook op midden-Ierland de tempera tuur weer beneden het vriespunt daalde. De depressie over Spanje handhaaft zich, langs de oostkust hiervan dringt warme lucht zuid-Frankrijk binnen, de temperatuur te Perpignan stijgt sinds gistermorgen 8 gr. C., het onweerde er, waarna 84 m.m. regen water werd afgetapt. Er zyn geen aanwij zingen, dat de weerstoestand zich in onze omgeving spoedig zal wijzigen, zoodat voor loopig gerekend moet worden met aanhou den van het nevelige weer met zwakkm wind, terwijl de temperatuur vermoedelijk nog iets zal dalen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuipi en andere voertuigen van 16.24 uur tot 7.15 uur licht op. Jietk School KERK VERKIEZING TE GRAFT. Tot notabel der N H.-gemeente Gr»ft is herkozen de heer C. de Jongh f» Gsaft •MJ" PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 NOVEMBER 1936. ALKMAAR. Groote Kerk, (consistoriekamer), 10.30 uur ds. Baar. Kapelkerk, 10 uur ds. Warners; 8 uur ds. van Dop. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur ds. Haumersen, van Beverwijk. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur (voorb.) en 5 uur ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagvond 8 uur, dienst Consistoriekamer Groote Kerk, Woensdag 8.15 uur, bijbellezing, ds. van Dop. Vry Evang. gemeente, Geesterweg la. 10.15 uur ds. Ruys, onderwerp: „Vrouw en duivel"; 2.30 uur Zondagsschool; 's avonds 7 uur ds. Ruys, onderwerp: „Waar komt alle misère vandaan?" Woensdagavond 8 uur ds. Ruys, „Job". Leger des Heils (stichter Vfilliam Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond 8 uur openluchtdienst op de Steenenbrug; Zon dagmorgen 7.30 uur b.dstond, 10 uur heili- gingsdienst, 5 uur bijzondere kindersamen komst, 7.30 uur bidstond, 8 uur openbare verlossingsbijeenkomst, alle bijeenkomsten geleid door adj. Claeys en broeder van Doesburg; Dinsdagavond 8 uur soldatenby- eenkomst; Donderdagavond 8 uur heili- gingsdienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat 9; 10 uur wijdingsdienst, 12.30 uur kinderbijeen komst, 3.30 uur Hosannasamenkomst. 5 uur kinderbyeenkomst, 7.30 uur bidstond, 8 uur openbare verlossings-samenkomst; Dinsdag avond 8 uur verlossings-samenkomst; Woensdag 5 uur kindersamenkomst; De sa" menkomsten staan onder leiding van vaan drig Dusseldorp. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur de heer H. de Wit» cand. te Santpoort. Evangelisatie Maranatha, 10.45 uUr da- van Dop, van Alkmaar, DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. Oud kath. kerk, geen opgaaf ontvangen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 UUr ds. Nobel. GROET, zie Schoorl. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10.45 uur ds. Bloemhoff; teks Lucas 10 28, onderwerp: „Wat is het le ven?" Nederl. Herv. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur de heer Baart, cand. te Alkmaar. HEERHUGOWAARD, 10 uur ds. v. d. Kam. LIMMEN, 9.30 uur ds. Bloemhoff. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur ds. Loysen. OUDE NIEDORP, av. 7 uur ds van Dyk OTERLEEK, geen dienst. A

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2