GESPRONGEN HANDEN en LIPPEN KLOOSTERBALSEM jpMMMcUial Tliemos £ucfitoaact „Oeen ff oud zoo goed" feuilleton SCHOORL ELK JAAR OPNIEUW HAD ZIJ Dank zi| den KLOOSTERBAISEN heeft zl| die nu nooit meen AKKER'S HEILOO AKERSLOOT Glimlach)* door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. Den heer W. Koning werd toegestaan om het bouwland, dat bij hem in huur is tot Kerstmis 1936, tot Kerstmis 1939 voor 50 per jaar weder te huren. De Raad kan er te allen tijde over beschikken. Op het verzoek van de commissie voor malariabestrijding, door de bevolking in Noord-Holland, om een subsidie over 1937 te geven, werd na eenig debat be sloten 5 te geven. Tot lid van de Commissie van toezicht op het L. O. werd mevr. M. WitHelder herkozen. Goedgekeurd werden de begrooting keuringsdienst voor waren, dienst 1936 (voor de gemeente Hensbroek bedraagt de totale bijdrage 57.84), en de begroo ting 1936 en 1937 van de destructor voor het district West-Friesland. Ingekomen was een brief van B. en W. van Spanbroek, houdende voorstel om in het tekort van de verwerkingsinrichting te Midwoud over 1936 450.bij te dragen uit de Vleeschkeuringskring Spanbroek. Ook ging men accoord met de begroo ting van den vleeschkeuringsdienst Kring Spanbroek over 1937. Brieven van den inspecteur der Volks huisvesting en van Ged. Staten inzake het aanstellen van een gemeente-opzich ter in gemeenschapelijken dienst voor de gemeenten H. H. Waard, Obdam, Ursem, Oterleek, Harenkarspel en Warmenhui- zen. B. en W. stellen voor voorloopig hierop niin te gaan. Zij zijn van oordeel, dat onze plaatselijke gemeente-opzichter voor het tegenwoordige voldoende terzake kundig is, om met de uitvoering der Bouwverordening te worden belast. De raad besluit hierop, op voorstel van B. en W., niet in te gaan. Inzake een verzoek van mej. Kok om medewerking tot het behoud van een deel van haar salaris na 28 Oct. 1936, tot de Pensioenraad omtrent haar keuring zal hebben beslist, werd besloten den uitslag van den Keuringsraad af te wachten. Besloten werd aan de algemeene poli tieverordening een bepaling toe te voegen inzake het houden van collecten én inza melingen. Met een 3e wijziging van de begrooting over 1936 ging de raad accoord. Tevens werd besloten tot vaststelling van een verordening tot heffing van be- smettelijke-ziektegelden. Beneden een in komen van 1000 zijn de menschen vrij. Goedgekeurd werd over te gaan tot conversie van de geldleeningen. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur over 1936 werd opnieuw geraamd op 8201.50. Van een 5-tal ingezetenen zijn recla me's hondenbelasting ingekomen, die al len werden goedgekeurd. Bij de rondvraag merkte wet. Wit op over de werkverschaffing, dat er dit jaar niet veel slootwerk is. Er wordt 25 pet. bijbetaling gevraagd en de meesten kun nen dat niet betalen. Spr. vroeg het oor deel van den Raad. De heer Overman vroeg welk nut de arbeiders van de bijbetaling hebben. Voorzitter: Er moet nog gerouleerd worden, en dan hebben die 25 pet. voor den arbeider toch geen nut. Weth. Wit: Ik wil niet vaat loopen door den een wel te laten betalen en de ander niet. De heer Overman wees op de sloot van den heer Mooi, daar zijn 4 menschen uit H. H. Waard aan het werk. De heer Wit zet dit geval nader uiteen. Toen de menschen met de huur van de schuiten zaten, heeft Mooi 4 menschen uit H. H. Waard laten komen. De heer Overman zeide dat deze 4 menschen hier in werkverschaffing wer ken. Als straks hier de menschen moeten stempelen, omdat er geen slootwerk is, kan spr. dit niet verantwoorden. Spr. wilde er dit mee zeggen, dat de arbeiders hierover geen blaam moet tref fen, als er soms wordt gezegd, zij wilden daar niet heen, want dat is het geval niet. De voorzitter vroeg den heer Overman of deze zeker weet dat die arbeiders uit H. H. Waard hier in werkverschaffing werken. Dat H. H. Waard buiten Hens broek om hier zijn arbeiders laat werken, vond spr. verschrikkelijk. De voorzitter wenschte onmiddellijk zekerheid, en schorste de vergadering om de gemeente H. H. Waard op te bellen. Na heropening deelde de voorzitter mede dat het inderdaad zoo is, en dat dit in de randgemeenten ook het geval is. Spr. zou zich direct persoonlijk tot den minister van Sociale Zaken wenden, om daarin verandering te krijgen. Weth. Wit vond dat de voorzitter het wel wat krap aanhaalt. De wethouder heeft het geval in B. en W. ter sprake gebracht en er is toen niets van gezegd. Nu in openbare vergadering vliegt de burgemeester uit zyn vel. Voorzitter: U vat de zaak geheel ver keerd op. U valt mij aan op iets dat in B. en W. gezegd zou zyn. Dit heeft niet den minsten grond, ik verzet me alleen tegen werkverschaffingswerken in Hensbroek uitgevoerd door andere gemeenten. Het gaat niet over het beleid van den heer Wit. Wethouder Oudejans merkte eveneens op dat er geen critiek op de leiding van den heer Wit is. Ten slotte besloot de raad B. en W. te machtigen naar bevinden te handelen. De heer Overman vroeg of de geruch ten waar zyn, dat B. en W. stappen heb ben gedaan om een huis- en straatcontro le voor de werkloozen te krijgen. De voorzitter: het is ons opgedrongen. In den namiddagvergadering werd de begrooting van het G. E. B. behandeld. In ontvangst en uitgaaf is geraamd 5997, de winst is geraamd op 750. De heer Bas vindt 750 veel te hoog voor den tegenwoordigen tyd. Spr. wilde liever een tariefsverlaging. Er zijn nu een heele- boel menschen die met een petroleum lampje zitten. De voorzitter merkte op, dat er, toen de gemeente noodlijdend werd, een aan schrijving is ^komen, dat de winst op het G. E. B. hooger moest worden. De Raad kan besluiten de tarieven te verlagen, maar spr. geeft niet de minste kans van slagen. De heer Bas drong aan op beter onder houd van het net. Er zijn palen die af knappen omdat ze heelemaal verrot zijn. De voorzitter zou naar de palen een o: derzoek instellen. Het onderhoud wordt niet verwaarloosd met het oog op de ko mende overdracht van het bedrijf. De laatste 2 jaar zijn er 15 tot 20 nieuwe palen geplaatst. De voorzitter vroeg of men het met den heer Bas eens is dat het net niet goed onderhouden wordt. De heer Bas brengt naar voren, dat de controle om de 2 jaar zou zyn, doch dat het nu al 3 jaar is ge worden. De voorzitter: Dan zullen we ons best doen het net zooveel mogelijk storingvrij te krijgen. De begrooting werd z. h. st. vastgesteld. Aanbieding begrooting 1937. Aangeboden werd de gemeente-begroo ting 1937. Deze is geraamd in ontvangst en uitgaaf op 69.563, De behandeling geschiedde postgewijze. Te één uur werd de vergadering tot kwart voor twee geschorst. Na herope ning werd voortgegaan met behandeling van de begrooting. Aan steun en werkver schaffing werd geraamd 10.700. Als bij drage van het Rijk in de gemeentehuis houding is geraamd 27.000, de belasting opbrengst op 11.320.17, onvoorzien 225.17. Z. h. st. werd de begrooting vastgesteld. Aangeboden werd de begrooting van het B. A Deze sluit op 20.314. Na be handeling in comité werd z. h. st. tot vast stelling overgegaan. Hoe groot het aantal reizigers is, dat juist in deze gure herfstdagen den voor keur geeft aan een snelle reis in de com fortabele beschutte cabine van de Douglas- machine boven een andere reismethode, blijkt wel uit de statistieken der K. L. M. over de eerste zeven weken sedert het ingaan van den winterdienst, dus van 3 October tot 21 November. De bezettingsgraad van het avondvlieg tuig naar Londen, dat des avonds te 5 uur van Schiphol vertrekt, bedroeg ..in deze periode 78.4 procent, d. w. z. dat er ge middeld van de 14 plaatsen in de Douglas elf bezet waren. Het vliegtuig in omge keerde richting, dat des avonds 6 uur van Croydon naar Schiphol vertrekt (men kan dus tot ongeveer 5 uur in Londen zijn zaken afdoen) had een bezettingsgraad van 73 procent, dus gemiddeld 10 van de 14 stoelen bezet. En de overgebleven vervoerscapaciteit bleef niet ongebrikt maar werd grooten- deels productief gemaakt door het mee voeren van groote hoeveelheden post en vracht. De nog betrekkelijk jonge dienst op Frankfurt heeft gemiddeld acht stoelen per vliegtuig bezet, en ook het verkeer naar Parijs, Berlijn en Malmö is in verge lijking met vorige jaren gestegen. Uit alle gegevens blijkt, dat het publiek langza merhand het denkbeeld, dat de winter maanden minder geschikt zijn voor lucht reizen, heeft losgelaten en integendeel tot de overtuiging komt, dat er geen com fortabeler manier van reizen is, juist des winters, dan per vliegtuig, vooral nu het laatste door de ontwikkeling, die het heeft doorgemaakt en dank zij de nieuwste navigatie-instrumenten, vrijwel onafhan kelijk van de weersomstandigheden met een maximum aan veiligheid vliegt. Dit blijkt trouwens ook nog duidelijk uit het feit, dat de K. L. M. er dit jaar voor de eerste maal toe is overgegaan den nachtpostdienst op Keulen ook gedurende de wintermaanden te handhaven, wat tot nog toe met 100 procent regelmatigheid is geschied. Zelfs gedurende de achter ons liggende mist en stormdagen is de dienst op Keluen geen enkelen nacht gestaakt. AVONDVLUCHTEN IN DEN WINTER. Toenemend passagiersvervoer. De K. L. M. heeft dit jaar besloten ook in den winter verschillende late diensten naar en van het buitenland te handhaven. In deze dagen van herfststormen, mist en regen, gaat het luchtverkeer vrijwel on onderbroken voort en de perfectionnee- ring van het nachtvliegen leidt er toe, dat een steeds drukker gebruik wordt ge maakt van de avondverbindingen, die im mers zulk een prachtige gelegenheid scheppen om voor een noodzakelijke be spreking naar het buitenland te vertrek ken nadat de dagtaak op het eigen kan toor is volbracht, of om na afloop van een conferentie in een buiten! andsche hoofd stad nog denzelfden avond naar huis te rug te kunnen keeren. Vergadering V. V. V. Noord- Kennemerland. In de zaal van den heer W. Beeldman vergaderde Woensdagavond de V. V. V. De opkomst was gering; slechts 25 van de ruim 100 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer Winder, opende en deelde mede, dat de auto-reclametocht niet heeft kunnen doorgaan door te weinig medewerking. Bloemen waren gegeven bij de jubilea van Schoorl's Gemengd Koor, en het bestuurslid Minkema. Hierna hadden de bestuursverkiezingen plaats. De heer H. Selhorat Jr., secretaris-pen ningmeester, werd met algemeene stemmen (1 blanco) herbenoemd, evenals den heer K. Bulstra. Voor de vacature-v. d. Garde ajoesten 2 vrye stemmingen en een herstemming worden gehouden. Bij deze laatste stem ming verkreeg de heer W. Maasyck van Reenen 17 stemmen en de heer v. d. Garde 5 stemmen; de heer van Reenen nam zyn benoeming aan. Tot nieuw lid van de financieele com missie werd aangewezen den heer S. de Jong. De aftredende heer H. M. Laurmrn kreeg hartelijke woorden van dank van de voorzitter voor het werk, door hem ver richt Uit het verslag van het buurtfeest, uitge bracht door den heer H. Selhorat bleek, dat er een exploitatietekort van 36,04 was ont staan. Dit tekort werd door de drie café houders aangezuiverd, zoodat ten slotte geen verliespost voor de V. V. V. viel te boeken. De heer Blankensteen bracht verslag uit van de verloting. Er waren slechts 745 van de 2000 loten aan de man gebracht. De winst bedroeg f 65,87. De heer D. Groen had ver nomen, dat de lotenverkoop door één man was ter hand genomen. Waarom ook aan anderen geen loten ten verkoop aangeboden. De voorzitter deelde mede, dat inderdaad één man de verkoop had ter hand genomen, doch dat ten slotte per annonce in de „Duin streek" bekend was gemaakt, dat een ieder loten kon krijgen. De heer IJ. Minkema deelde mede, dat hy de man was geweest, die meende, de loten te kunnen plaatsen, doch de verkoop was zeer tegen gevallen. De voorzitter zegde toe, dat in 1937 het oude systeem weer gevolgd zal worden. De heer Zuurbier deed verslag van het informatiebureauwerk. Er waren 677 schriftelijke aanvragen in gekomen. In 1935 607. Mondelinge bezoeken 1 315 (391), terwijl 163 telefoongesprekken waren gevoerd. Tevens waren een hoeveelheid wandel- kaarten verkocht aan wederverkoopers, ter wijl een aantal huurcontracten waren af gehaald. De voorzitter dankte de heeren voor de uitgebrachte verslagen. Punt 8 van de agenda: uitgave gids 1937. Een schrijven dienaangaande was inge komen van den heer Oldenburg. Deze wilde de gids gratis drukken in een groote oplage, mits hij toestemming kreeg om ook in Groet- Kamperduin annonces te verkrijgen, liefst door samenwerking met de V. V. V. Groet Kamperduin. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur geneigd was om met den heer Olden burg te onderhandelen, had zelve dan ook voorwaarden, en vroeg machtiging van de vergadering om dit te doen. Mochten de besprekingen niet slagen, dan wilde het bestuur voorstellen om de gids op de oude wijze uit te geven. Op een desbetreffende vraag werd medegedeeld, dat de gids 1936 ruim 13 had gekost; de verspreiding was hieronder begrepen. De heeren Oldenburg en Zuurbier pleitten ten sterkste voor samenwerking met Groet, andere heeren betwijfelden, of werkelijk op vruchtbare wijze samenwerking mogelijk zou zijn, hoewel de wenschelijkheid hiervan voorop stond. Men meende overigens, dat de V. V. V. „Noord-Kennemerland" best zelve een gids zou kunnen uitgeven. Groet trouwens besloot in hare ledenvergadering reeds, om ook zelve een gids uit te geven. Met 15 tegen 7 stemmen en een paar ont houdingen, werd besloten, om zelve een gids uit te geven. Alsnu bood de heer Ol denburg aan, om ook deze gids zonder kosten van de kas te drukken. Op voorstel van den voorzitter werd het bestuur ge machtigd, met den heer Oldenburg te onder handelen; mocht dit niet tot een goed einde komen, dan werd het bestuur opgedragen om de gids uit te geven als in 1936, en hiervoor een inschrijving te houden. Bij de rondvraag verwonderde het den heer Beudeker, dat de voorzitter niet had medegewerkt als raadslid, om het sportpark verbeterd te krygen in werkverschaffing. Is het sportpark ook voor de V. V. V. niet van belang. De voorzitter antwoordde, dat hij als raadslid rekening heeft te houden met be langen van wijdere strekking, en stond anders tegenover een sportpark dan den heer Beudeker. Ook informeerde de heer Beudeker hoe de V. V. V. tegenover het plan rijwielpad BergenKamperduin stond. De vergadering voelde hiervoor veel, mits de kommen van Schoort en Groet er bij werden betrokken. Waarschijnlijk zullen verschillende belangenvereenigingen aan den raad adresseeren en de V. V. V.-verga- dering besloot om deze adressen, welke in zullen houden, verzoeken, om de kommen op te nemen in 't plan, te steunen. Men achtte dit een groot belang voor de zaken- menschen. De heer Bekker wilde in 't seizoen meer attracties bieden aan den vreemdeling en zegde toe, om in de voorjaarsvergadering met een idee te komen. De heer P. Beeldman bepleitte de nood zakelijkheid van een muziektent. De heer D. Groen vroeg naar een ver slag van de federatievergadering, waarop de heer van de Garde de zeer uitvoerige notulen voorlas. Liever had de vergadering van de afgevaardigde een kort verslag gehoord. De heer Groen wenschte, dat de vereeni- ging zich in den 'ervolge vertegenwoordi gen zal op he* A. N. V. V. congres. De voorzitter dankte nog den heer van de Garde, die als bestuurslid heenging, doch veel had gedaan voor V. V. V. ,t Was een gruwelijke last en het deed geweldig teer. het bloed stond er al tUd ooor. Alteriet huismiddeltjes deed ik er op, het beet geweldig, maar tel kens kwamen de klonen terug. Gewone huid-crimes hielpen mij evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan \u wrijf Ik eiken ochtend en avond Klooster- balsem er op. Dat doet géén teer en de huid la en blijft prachtig gia(j in getond, ook al kom Ik met m(/n han den vaak in het water. Het was een B. t. J. Oflti Onovertroffen b|| brand-en sn(]wonden Ook ongeëvenaard als wrnfmiddel bH Rheumatlek, «pit en pijnlijke spieren bcürueidoos 35 et Potten. 82)4 et en f ï.ot Feestavond van den Forensenbond Heiloo wordt een forensendorp. Dat kan men dagelijks zien aan de velen, die per trein gaan en komen. Dat kan men zien aan het werk op veelzijdig terrein De bond bloeit en telt momenteel 70 leden. Die bond meende, dat men de bloemetjes wel eens buiten mocht zetten en met dit oogmerk was Donderdagavond een feest avond aangekondigd met een aardig pro gramma. Een volle zaal met forensen en middenstanders en hunne dames. Met begrijpelijke dankbaarheid opende de heer K. Miedema en heette inzonder heid welkom het gemeentebestuur en het hoofdbestuur. Dankbaar was spr. voor den steun en de samenwerking van den middenstand, dankbaar dat ze aan de uit- noodiging gevolg hadden gegeven. Daarna was het woord aan den heer Beek van Vollenhove namens het hoofd bestuur. Spr. wees er op dat Heiloo een forensenplaats bij uitnemendheid is om zijn gunstige leisverbinding en natuur schoon. Nadat spr. nog een en ander had opgehaald uit het verleden, sprak hjj de hoop uit dat alle forensen lid van den bond zouden worden. Daarna werd het program afgewerkt. Veel sollicitanten. Voor de vacature van hoofd der O. L schood Kogerpclder te Akersloot hebben zich 36 sollicitanten aangemeld. Benoemd. Tot brugwachtersknecht aan den vlot brug Kogerpolder is benoemd de heer H. J. van Dok van Velsen. en het was zonde hem wak ker te ma ken 1 13) Hy trok de dekens naar beneden, pakte haar als een baby op en wierp haar op het bed. Toen trok hij de dekens over haar heen. Tessa draaide net zoo lang, tot haar hoofd er onder uit was. De man lag op zijn knie ën aan het voeteneind van het bed op den grond. Zij kon niet zien, wat hy uitvoerde, maar raadde, dat hjj Jimmy's valies door zocht. Zij worstelde tevergeefs om haar mond vrü te krijgen, om weer te kunnen schreeu wen, maar het hielp niets. De man was blijkbaar een baas in die dingen en had haar stevig vastgebonden. Hy was niet langer dan drie of vier minu ten met het valies bezig. Toen zag zy hem naar de toilettafel gaan. Hy trok de laden een voor een open en rommelde er in. Hy stond met zijn rug naar haar toe, en zij kon niet zien of hy iets wegnam of niet. Daarna ging hij naar de kleerkast. Ook nu kon zij niet zien, wat hij daar deed. In het geheel was hij niet langer dan vijf minuten bezig. Toen liep hij naar het bed en keek grijnzend op haar neer. „Goeden nacht, schatje", zei hjj. „Ik hoop, dat hy niet lang meer zal wegblijven". Zij hoorde de klik van het electrisca knopje. De kamer was in donker gehuld. De deur werd heel zacht gesloten. Weer stil. De vreeseljjkste stilte, die de arme Tessa ooit in haar leven had meege maakt. Het was niet veel meer dan een half uur gelden, dat zy in deze ongelukkige kamer was gekomen Minder dan een uur geleden had zij nog met den goed gedresseerden Vliegenden Troep de dinerzaal in en uit ge- loopen en Jimmy Turner bediend. Toen had het haar toegeschenen, of het leven een nieuwe bladzijde voor haar had opgeslagen, en of de toekomst schitterend en vol licht en kleuren beloofde te worden. En nu dit! Zij bevond zich in de slaapkamer van een man. Niet alleen in zyn slaapkamer, ma-rr zelfs in zijn bed, aan handen en voeten gebonden en gekneveld. En de kamer was door een dief geplunderd. En dadelijk zou Jimmy naar bed gaan en haar vinden. Mis schien zouden een paar van ziin v'iende" met hem meekomen. Dat zou het toppunt zyn! „Wat zeg je hier wel van?" vroeg zy zich wanhopig af. „Is me dat een dag geweest! Komt niet alles opeens? Dat komt er nu van, omdat je bleef, om het portret van dat meisje te bekijken, lieve kind. Als Je toen naar beneden was gegaan inplaats van je neus in andermans zaken te steken, zou je dit misgeloopen zijn. Wow, ik ben be nieuwd, hoe dit zal eindigen? Als iemand die das niet gauw van mjj afneemt, stik ik nog. Ik kan bijna geen adem halen. Ik wed, dat ik dood ben, als hij komt". Het scheen haar toe, of zij er al uren lag Telkens weer hoorde zy menschen over de gang loopen. Zij hoorde iemand in de ka mer naast haar naar bed gaan. Hoorde hem zjjn deur weer openen en zijn laarzen buiten zetten, en dan het gekraak van de spring- matras. Eindelijk bleef iemand bij haar deur staan. Het was Jimmy. Hy neuriede vroo- lyk, terwijl hy de kamer rondkeek. Tessa probeerde eenig geluid te maken, maar kon het niet. Het eenige, wat zij kon, was, adem halen en zij was er van overtuigd, ook dit niet veel langer te kunnen doen. Jimmy opende de deur van de badkamer en verdween er in. „Lieve help!" dacht Tessa. „Ik hoop, dat hy geen bad gaat nemen!" Maar klaarblijkelijk was hij er alleen maar heen gegaan om er zich van te over tuigen, dat zij er niet meer was. Met een vergenoegd gezicht kwam hij er weer ait Hij had iets in de hand. Tessa, die hem nog net zien kon, herkende het als haar zak doek, een armzalig klein ding, nat van haar tranen. Jimmy stond er in het midden van de kamer naar te kijken. ,Arm klein cbng", hoorde zij hem zeggen, terwijl hij het zakdoekje in zijn zak stak. Toen ging hij zitten en trok zijn schoe nen uit. „Genade!' dacht Tessa wanhopig, „gaat hij zich uitkleeden*" Blijkbaar was dat Jimmy's eenige gedach te. Hjj trok zijn jas uit, daarna zjjn vest. Intusschen neuriede hij vroolijk, en het scheen, of hjj overal heen keek, behalve naar het bed. Terwijl hy met zjjn boordknoopje worste'- de, slaagde Tessa er in een schuddende be weging te maken, die de veeren deed pie pen. Met zijn boord half af draaide Jimmy zich om en zag haar. Hij bleef naar haar staren. Zyn oogen schenen al grooter en grooter te worden Zyn handen lieten zenuwachtig het boordje los. Tessa's oogen waren juist zichtbaar boven den rand van den doek, en zü keken heel droevig. Zy wist zeker, dat haar gezicht blauw was. Zy kon zelfs niet huilen. Zij moest al haar aandacht wijden aan de poging voldoende lucht te krygen, om in het leven te blijven. „Drommels!" hijgde Jimmy Turner. „Wat duivel doe jij hier?" Waarop Tessa natuurlijk in het geheel geen antwoord gaf. HOOFDSTUK X. Binnen komteen kamermeisje. Niettegenstaande al haar moeilijkheden gevoelde zij een vreemde dankbaarheid, om dat Jimmy Turner haar herkend had. Zij wist, dat alleen haar oogen zichtbaar waren. De doek Jimmy's doek bedek te haar van de kin tot den neus en daar over heen, op de wijze van de yashmak der Oostersche dames. En als een man een meisje, dat hij maar tweemaal in zyn leven gezien heeft, in zulke omstandigheden her kent, doet dat het vermoeden ontstaan dat het meisje grooten indruk op hem heeft ge maakt. Zelfs al is het dan maar een tea roommeisje. Natuurlyk een heerlyke gedachte, maar belachelyk, omdat zij over het hoofd zag dat het bovendeel van haar vlammend hoofd ook zichtbaar was. Het was 'n hoofd dat niemand voorbij kon zien, en dat in een dichte menigte te volgen zou zijn. zooei» de Helm van Navarre door de Fransche soldaten. Jimmy had gezegd: „Wat duivel doe JU hier?" Wat dus veronderstellen deed, dat hij wist, wie zij was. Maar na dat gezegde scheen hij geen haast te hebben haar te hulp te komen. Hij keek werkelijk zeer ver schrikt en scheen te denken, dat zij deze vreemde plaats had ingenomen. Hij ia6 eerst niet, dat er een doek om haar mond was gebonden, maar dacht, dat zij onder den deken lag. Komisch ontsteld keek hij om zich heen, alsof hy op het punt stond te vluchten en haar aan haar lot over te laten. Tessa keek hem met haar blauwe oogen smeekend aan, en die konden erg smeekend kijken, als zy dat wilde. Ook zag rij er* rood ln het gezicht, en eindeiyk drong het tot Jimmy door, dat zy gevaar liep te stik" ken. Onder het mompelen van allerlei ver- wenschingen snelde hy op haar toe en tildt haar in zyn armen, alsof zy een pop van lappen was. Een tevreden gevoel, dat hy haar met net zooveel gemak kon optillen als de dief, doortintelde Tessa. Het waren haar eerste ervaringen van de lichamelijk* kracht van het maniyke dier, en om e®" of andere reden, die misschien verband hield met haar oer-voorouders, werd zy er door ontroerd. Zy vond het prettig, dat Jimmy haar op tilde, alsof zy een veer was. Zy wist, da zy zich heel gelukkig zou gevoelen, als hu met haar in zyn armen wegwandelde. ZU verlangde er naar door hem te worden weg gedragen ver weg ergens heen. M* hem door donkere bosschen te schrijden# met hem te rennen en te loopen. tot ze"s zyn heerlyke kracht zou zijn uitgeput. (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10