Aqwida Betrckkeipt De débacle van Lakenman's bank. het verloofde paar en Indië Stad en Omgeving Definitieve surséance van betaling verleend voor den tijd van 6 maanden. Vermoedelijk voor crediteuren een uitkeering van 47'/, Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer On ze kleine meid (rom.); hoofdro'len Shirley Temple, Rosemary Ames, loei Mc Crea. Toe gang boven 14 jaar. Zondag voorstelling 2, 4.15 en 7.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag balf acht, hoofdnum mer Slotaccoord (rom.); hoofdrollen Lil Da- gover, Willy Birkel, Peter Bosse. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag geen matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Rem- brandt (rom.-historisch); hoofdrol Charles Laughton. Toegan* voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Muiterij op de Bounty (sens.-dram.): hoofd rollen Charles Laughton, Clark Gable en Franchot Tone. (Geprolongeerd). Toegang voor alle leeftijden. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 28 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Het voorste legioen". Zondag 29 November. 10 uur, de Harmonie, I.A.M.V., herdenking 70e verjaardag N. J. C. Schermerhorn. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Het voorste legioen". 10—10 uur, café Central, tentoonstelling super molineer schilderwerk. Bij A. Rus te Heerhugowaard uitvoering Tavenu. Bij Jb. Groot te Koedijk uitvoering Aurora. Bij Renses te Stompetoren uitvoering Aurora. Maandag 30 November. 8.15 uur, handelsschool, lezing met licht beelden door den he-r Dresch over Alkmaar in de 16e en 17e eeuw. HET DRAMA TE MERKELBEEK. Opluchting nu de huishoudster bekende. Er was groote opluchting gekomen te Merkelbeek, toen men hoorde, dat de huis houdster een volledige bekentenis had af gelegd. Over de reconstructie van het ge beurde praat men niet meer. Er is ontspan ning nu de onzekerheid is weggenomen. Uit de verschillende berichten, welke wij hebben gegeven, was duidelijk af te leiden, dat de huishoudster vrijwel zeker de schul dige moest zijn, het ging slechts om het wet tig en overtuigend bewijs. Donderdagmorgen is de vrouw naar Maas tricht gebracht en 's middags volgde de be kentenis, die hierop neerkwam, dat zij haar afschuwelijke daad met een Engelschen sleutel en een scheermes had begaan. Zooals wij reeds eerder mededeelden, was deze sleutel onder een schaafbank gevon den. De opperwachtmeester der marechaus see te Brunssum, die in deze zaak zeer ver dienstelijk werk heeft verricht, heeft op de plaats, waar de vrouw, dat het mes verbor gen was, gezocht, maar het moordtuig niet gevonden, toen zij na dagen van spanning haar bekentenis had afgelegd, geheel over stuur raakte en haar verdere verklarineen aan duidelijkheid te wenschen overlieten. Nu politie en justitie zekerheid hebben, wie de gruwelijke daad heeft verricht, kan de reconstructie van het drama rustig haar verloop hebben en de vrouw nader verhoord worden, wanneer zij op verhaal is gekomen. Absoluut met de waarheid is in strijd de bewering, dat de politie zoekt naar een zoon van de vrouw, die te Brunssum zou wonen en sedert Zondag voortvluchtig zou zijn. Er woont geen zoon té Brunssum, er is geen zoon voortvluchtig en er is geen zoon, die met het misdrijf iets heeft uit te staan. Er zijn geen medeplichtingen in het spel. Wat het motief van de vrouw is geweest zal het onderzoek wel nader uitwijzen. Roofmoord schijnt buitengesloten. De vrouw was een zonderlinge en werd door eigen schuld steeds zonderlinger. Haar optreden wekte afkeer en dit werd in Mer kelbeek niet onder stoelen of banken ge stoken. De verstandhouding van de huis houdster vooral met de vermoorde vrouw was er den laatsten tijd niet beter op ge worden. Wraakneming lijkt dan ook het meest waarschijnlijk. In verband met een uitlating „dat Tante Dina er vandaag of morgen wel aan zou gaan" wordt aange nomen, dat daar de verhouding nu eenmaal onmogelijk was geworden, de vrouw haar betrekking was opgezegd. Men meldt ons uit Bandoeng: Aan de officieele instanties zal mede werking worden verzocht voor de be weging, die beoogt - het jonggehuwde vorstelijk paar uit te noodigen voor een reis naar Ned.-Indië. Het ligt in de be doeling, dat voor dit doel een buiten huis zal worden aangeboden nabij Na- grek, om tot verblijf van de prinses en den prins te dienen. N.S.B.-STORMKLOK IN BESLAG GENOMEN DOOR POLITIE. In „Het Volk" lezen wjj: Op 14 December a.s. zal het vijf jaar ge leden zijn, dat ir. A. A. Mussert volgens een strooibiljet, dat gisteravond te Breda ver spreid werd, de N.S.B. oprichtte. Ter gele genheid van dit lustrum is bij de firma Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel een groote bron zen stormklok gegoten. Het was de bedoeling deze klok naar Am sterdam te vervoeren. Een wagenf met vier paarden zou, begeleid door dertien Amster- damsche N.S.B.-ers de klok vervoeren. Gisteravond kwam de klok in Breda aan. De politie had echter ernstige bezwaren te gen zonder vergunning muziekmakende N. S.B.-ers in uniform, maakte van een en an der proces-verbaal op en nam wagen en klok in beslag. „RIETVINK" NAAR INDIE VERTROKKEN. Hedenmorgen half acht is het K. L. M.- vliegtuig Rietvink van Amsterdam ver trokken voor de vlucht naar Indië. Er zijn zes passagiers aan boord, n.1. één voor Calcutta, twee voor Jodphur, één voor Rangoon, één voor Karachi en één voor Bangkok. Medegenomen is 308 K.G. brief, 48 K.G. post en 72 K. G. vracht. De bewindvoeders Mr. Josephus Jitta en MF. C. J. de Lange stellen voor de surseance van betaling met 6 maanden te verlengen, om daarna te stemmen over een door de N. V. aan te bieden liquidatie accoord, waarvan zij voor credi teuren een uitkeering van 47.5 verwachten. Hedenmorgen 10 uur kwamen de cre diteuren van de Bank in het Gerechts gebouw bijeen om te beraadslagen over het rapport van de bewindvoerders, die 27 Augustus als zoodanig werden aangesteld. Ook de schuldenaressen waren voor de verschijning in de raadkamer der recht bank opgeroepen, om te beslissen over het definitief verleenen van de gevraagde surseance van betaling. Het rapport van de bewindvoerders. Uit het rapport blijkt, dat de bewind voerders dagelijks toezicht op het bedrijf hebben uitgeoefend. De bewindvoerders hebben den indruk gekregen, dat de boekhouding der bank geregeld is bijgehouden. Slechts de admi nistratie betreffende de onderpanden voor de verleende credieten liet te wenschen over. Het was de bewindvoerders geble ken, dat het aandeel, dat wijlen de heer M. A. Emmerling in het bestuur der bank had, belangrijk grooter was dan het aandeel van den anderen directeur, den heer M. A. van Leeuwen. Niettemin wa ren bewindvoerders er in geslaagd aan de weet te komen hetgeen zij noodig achtten te weten. De waardevolle medewerking van den Aerent Jr., die na het overlijden van den heer Emmerling tot waarnemend directeur was benoemd, werd dankbaar gememoreerd. Dank werd ook gebracht aan het personeel voor den betoonden ijver en het niet letten op het overschrijden van de eigenlijke kantooruren. De oorzaak van de moeilijkheden. Als oorzaak van de moeilijkheden, waar in de bank is geraakt, zien bewindvoerders vooral de buitengewoon onvoorzichtige en onmatige wijze van credietverleening, die in vroegere jaren heeft plaats gehad. Zoo zijn er verschillende credieten, die, in ver houding tot het eigen kapitaal der bank, veel te hoog zijn. Ja zelfs zijn er eenige, die dit kapitaal overschrijden. De directie der bank heeft derhalve een juiste ver deeling der risico's uit het oog verloren. Ook in de latere jaren werd deze onvoor zichtige credietverleening voortgezet in zooverre, dat aan credietnemers, wier positie ten eenenmale hopeloos was, nieu we credieten werden verstrekt, waar schijnlijk in de verwachting dat aldus betere tijden zouden worden bereikt en tengevolge waarvan verliezen zouden worden verminderd of beperkt. In hoever re deze onmatige wijze van credietver leening geheel en al aan de directie en aan het college van commissarissen, hetwelk was samengesteld uit twee zeer achtens waardige maar zeer bejaarde en geheel en al buiten het zakenleven staande heeren, is te wijten en niet ook dient te worden toegeschreven aan de wisselvallige econo mische toestanden sedert het eind van den wereldoorlog en aan de sinds 1929 inge treden economische wereldcrisis, zou mis schien bij een diepgaand en minutieus te gelijkertijd zeer tijdroovend en daardoor zeer kostbaar onderzoek, kunnen worden beoordeeld. Bewindvoerders heben gemeend zich van dit onderzoek te moeten onthouden, omdat de voor de crediteuren tastbare resultaten daarvan zouden ontbreken. Vast staat, dat de diverse crediteuren zeer groote verlie zen hebben geleden en dat vele van die verliezen, zelfs bij een volkomen omkeer in de economische omstandigheden, niet zouden worden ingehaald. Dientengevolge is, naar het inzicht van de bewind voerders, niet alleen het maatschappelijk kapitaal der N. V. blijvend verloren maar ook een groot deel der gelden die door zakenrelaties aan de bank werden toevertrouwd. Voorts wordt opgemerkt, dat in de balans de laatste jaren onvol doende rekening is gehouden met de on volwaardigheid der grootste credieten. Naar de meening van bewindvoerders zijn de uit de winst gekweekte statuaire en buitengewone reserves, welke per ultimo 1935 samen bedroegen 439500, gevormd door althans in de laatste jaren verhoogd met de ten bate van de winstrekening ge brachte rente op niet meer volwaardig kapitaal. Per ultimo 1933 werd een winst tot uitdrukking gebracht van rond 37000. Hiervan werd toegevoegd aan de reserve 30.000, terwijl 15.000 dividend werd betaald. In dat jaar is o.a. ten bate van de renterekening gebracht een bedrag van 72000 ten laste van 5 rekeningen van debiteuren wier financieele positie aan het eind van 1933 van dien aard was, dat renteberekening ten laste daarvan niet als winst kon worden beschouwd. Ook in de jaren 1934 en 1935, hoewel toen geen di vidend meer werd uitgekeerd, is de winst rekening door boeking van de rente op niet volwaardige debiteuren geflatteerd. Zonder boeking van deze rente zou er geen winststaldo zijn geweest. Van belegging der reserve, zooals de statuten der N. V. die voorschrijven, heeft, althans in de ge noemde jaren, geen sprake kunnen zijn. Per 31 October 47.5 beschikbaar. Bewindvoerders berekenen* dat per 31 October 1936 voor crediteuren 47.5 be schikbaar is, waarbij geen rekening werd gehouden met de nog te maken kosten der surseance, de loonen der bewindvoer ders en de kosten der liquidatie. Deze op stelling is gemaakt met inachtneming van de op 31 October 1936 bekende gegevens, waarbij gelijk vanzelf spreekt, de waar de der uitstaande vorderingen ontbrak. Deze waarde is door de heeren van Leeuwen, Aerent en van Rietschoten en bewindvoerders naar beste weten op 1.070.098.86, bij een nominaal bedrag aan kapitaal van 4.023.759.91, zoodat een afschrijving van 2.953.661.05 noodig zal zijn. Op den op 26 Augustus bij de rechtbank ingedienden staat van baten en schulden bedroeg deze afschrijving 2.000.000 bij een totaal van 4.452.741.61 Bewindvoerders zijn van oordeel, dat surseance van betaling geen uitzicht opent tot de mogelijkheid, dat de crediteuren, na afloop daarvan ten volle kunnen wor den voldaan. Zij achten liquidatie in het belang van de schuldeischers, omdat een voortzetting van het bedrijf geen voldoen de hoop geeft op eenige verbetering, ter wijl ook de middelen tot financiering ont breken. De liquidatie toch kan plaats hebben langs den weg van het iaillissement, maar zij kan ook geschieden door middel van een onderhandsche vereffening, na het tot stand komen van een liquidatie-accoord. In verband met de plaatselijke belangen en het nadeel, dat een meer plotselinge liquidatie de stad Enkhuizen en haar om geving zou brengen, is het waarschijnlijk, dat een geleidelijke liquidatie de voorkeur verdient, niet alleen in het belang van de debiteuren, waaronder de laatstgenoemde vereffening minder slachtoffers zou doen vallen, maar ook vaar crediteuren, omdat bij een vereffening in een niet te snel tempo van de uitstaande vorderingen een hooger bedrag terecht komt Indien het de bewindvoerders gegeven ware om te be antwoorden de vraag wat thans te doen staat, dan zouden zij als hun oordeel te kennen geven, dat in verband met het voornemen der N. V. om een liquidatie- accoord aan te bieden, de surseance defi nitief zou dienen te worden verleend voor den tijd van 6 maanden; vóór den afloop j daarvan zou de stemming over het ac- I coord moeten worden gehouden. Mochten de schuldeischers het accoord niet aan vaarden, dan zou, na afloop van den te be palen termijn, de faillissementsverklaring onvermijdelijk zijn. Wat het aan te bieden accoord betreft. Bewindvoerders zijn van oordeel, dat dit in het belang van de schuldeischers kan zijn. Van zeer veel gewicht is echter, volgens de meening van bewindvoerders, de keuze van de liquidateuren of van den liquidi- teur. Zoowel aan de bekwaamheid van de- geen of degenen die daartoe worden aan gewezen, als ook aan de vraag of hun werkkring hun toelaat zich voortdurend met de afwikkeling der zaak bezig te hou den, dient volle aandacht te worden ge schonken. De crediteurenvergadering van hedenmorgen in het gerechtsge bouw te Alkmaar. Voor de bank was de directeur, de heer v. Leeuwen, aanwezig, benevens de waar nemend directeur, de heer Aerents en de president-comissaris, de heer v. Leeu wen uit Haarlem en de accountant van de bewindvoerders, de heer v. Rietschoten. Voorts waren een 50 tal crediteuren op gekomen. De burgemeester van Enkhuizen, de heer Haspels en de heeren v. d. Dussen, Lub en Jac. v. d. Sluis waren aanwezig voor een groote groep van 600 crediteuren, verte genwoordigende een bedrag van 1.682.340.45. r. Dönszelmann, uit Amsterdam, was aanwezig namens een negentiental credi teuren. De controle over de aanwezige crediteu ren en de verleende volmachten vorderde geruimen tijd, aangezien kwam vast te staan, dat er waren die zoowel aan burge meester Haspels als aan mr. Dönszelmann een volmacht ha.'den gegeven. De heer J. C. Brander van Hoogkarspel op de lyst voorkomende voor 30.000 be weerde dat zijn «ordering een preferente was, doch nam er, onder voorbehoud van rechten tegenover de bewindvoerders, ge noegen mede, dat hij voorloopig op de lijst van concurrente schuldeischers werd geplaatst. Om kwart over elf was men gereed met de controle van de door de aanwezigen vertegenwoordigde bedragen. De directie deelde bij monde van den heer v. Leeuwen hierop mede dat zij bij het verzoek een accoord te kunnen aan bieden, blijft, waarna namens bewind voerders Mr. C. J. de Lange het boven staande rapport uitbracht, waarbij hij op merkte, dat met 6 maanden surséance be- J.oelt wordt 6 maanden vanaf 27 Augustus. Burgemeester Haspels deelde mede, dat de door hem vertegenwoordigde crediteu ren met het advies accoord gaan en hij sprak de hoop uit, dat de rechtbank aldus bepaalt. De heer van Rechteren Altena. namens de bank het woord voerende, zeide, dat hij het voorstel voldoende vond, doch het zou jammer zijn wanneer door onvoorziene omstandigheden het ongewenscht zou zijn om zich vast te leggen aan een termijn. De president oordeelde den termijn tot 27 Februari kort, doch niet vergeten mag worden, dat de surséance blijft door- loopen. Mr. de Lange oordeelde drie maan den voldoende om een accoordvoorstel te kunnen indienen. Niemand verklaarde zich tegen het verleenen van de suséance. Aangezien niemand tegen stemde, werd overeenkomstig het voorstel van de be windvoerders besloten. De heeren Brander te Hoogkarspel en A. de Wit te Bovenkarspel stemden blan co, de laatste omdat niemand uit zijn ge meente in het comité-Haspels zitting had, hetgeen burgemeester Haspels aanleiding gaf op te merken, dat het comité niet dr - de bank was gevormd. De president beraadde zich met de rechters mr. Fruin en mr. Ubbens, en deelde hierna in openbare zitting mede, dat de rechtbank de gevraagde definitieve surséance van betaling verleent, en zulks voor den tijd van 6 maanden. VERKEERS-PUZZLE. De bestuurder van een personenauto wilde gistermorgen op het Ritsevoort een vracht auto passeeren, die op dat moment een stil staande auto voorbij reed. Uit tegenoverge stelde richting kwam een wielrijder aan rijden, die door de personenauto werd om ver gereden. De wielrijder kreeg een schaafwond en een onderhuidsche bloeduitstorting aan zijn been en is door den drecteur van den Genees kundigen Dienst behandeld. Zijn rijwiel rijwiel werd zwaar beschadigd, welke schade door den aanrijdenden autobestuurder is ver goed. Tegen dezen bestuurder is door de politie proces-verbaal opgemaakt EEN.. AIREDALE TERRIER. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen over een jongen hond, Airedale terrier, hoog 35 c.M., teef, lange kop met hangende ooren, langen staart zwart over den rug, bruinen kop, bruine pooten, welke bij een bewoner van de Spoorstraat is komen aan- loopen. WAARSCHUWING. De burgemeester van Voorburg waar schuwt tegen de practijken van een persoon, genaamd Jan van der Molen, geboren te Ferwerderadeel 15 October 1888, koopman, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats, laatst wonende te Voorburg, van Egmonde- straat 21. Deze persoon tracht in zijnApderhoud te voorzien door Lestellingen op te nemen voor het vervaard'gen van" z.g. portret miniaturen, tegen voorafgaande betaling, doch waarvan aflevering nimmer plaats vindt. Bovendien tracht hij voortdurend kleine geldsbedragen te leenen, voorgevende deze noodig te hebben voor olie en benzine. K1LIAN EN ZOON. De kunstkring „Het Schouwspel", die gis teravond zijn tweeden tooneelavond gaf in de Schouwburgzaal van de Harmonie, mag op een goed geslaagden avond terugzien. Door het „Nederlandsch-Indisch Tooneel" (directie Cor Ruys) werd voor een goed ge vulde zaal gegeven „Kilian en Zoon", een Weensch familieblijspel in vijf tafereelen van H. Bratt in de vertaling van Cor Ruys. Deze, die niet alleen de regie had, maar zelf ook een flinke rol vervulde, werd bij zijn eerste verschijning al met handgeklap begroet, een bewijs dat men zich zijn vroe ger optreden in Alkmaar dankbaar herin nert. Maar ook in het verdere verloop van den avond heeft het niet aan applaus ont broken: na elk tafereel moest ettelijke koe ren „gehaald" worden. De aanwezigen heb ben echt genoegelijk kunnen lachen om verschillende tyen in het stuk, zoodat er een prettige en voldane stemming in de zaal heerschte. Met de keuze van „Kilian en Zoon" en de wijze waarop het ten tooneele werd gebracht mogen èn kunstkring èn contribuanten gecomplimenteerd worden. Aangezien het stuk Maandagavond door hetzelfde gezelschap in Bergen werd ge speeld en wij in ons no. van Dinsdag j.L daarover een vrij uitvoerige beschouwing opnamen, meenen wij gevoegelijk met het bovenstaande te kunnen volstaan. DOOR KOUDE BEVANGEN. Vrijdagmorgen werd de schippers knecht N. te Noordscbarwoude bij het op halen van een vlet door de koude bevan gen. Hij geraakte bewusteloos met gevolg dat hij werd opgenomen met een gat in het achterhoofd. Een en ander gebeurde tegenover de r. k. kerk. GESLAAGD. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten aan de Leidsche universiteit onze stadgenoote mej. G. F. Galema. BALLERO. Het Ballero-comité heeft besloten om ook Dinsdag a.s. in de winkels van de deelne mende ballerobonnen beschikbaar te stellen. Van zeer veel zijden uit het koopend pu bhek is het verzoek daartoe tot het comité gericht. Het comité heeft, ten gerieve van het koopend publiek bepaald dat op Dinsdag a.s. dus de sluitingsdag, het ballero huis zal geopend zijn tot elf uur der avonds en er IDeer&ecicfit naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 28 November. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,1 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 738,0 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 29 November: Zwakke tot matigen wind uit uiteenloo- pende richtingen; nevelig tot zwaar be wolkt; weinig of geen neerslag; lichte dooi in het westen; in het oosten temperatuur om het vriespunt. Buitenlandsch weeroverzicht. Kalm betrokken weer, met tem- peratuur nabij het vriespunt te wachten. Het hoogedrukgebied, dat gisteren nog over Scandinavië lag, trok zich verder naa« het oosten terug. Datgene, dat bewesten Ier- land lag, breidde zich over de Britsche eilanden uit. Ook in zuid-Frankrijk zijn de barometers aanmerkelijk gestegen. Intus- schen nadert een zeer diepe depressie de Noorsche kust van IJsland, waar een storm- achtige wind uit het zuidwesten waalt. Te Isafjord daalde de luchtdruk sedert gisteren 18 uur tot vanmorgen 7 uur ruim 22 mm. De weerstoestand in west- en midden- Europa veranderde nog niet Er heerscht nog steeds nevelig weer met meest zwakken wind uit uiteenloopende richtingen. Op de Britsche eilanden viel echter eenige regen. Hoog in de Zwitsersche Alpen is het weer helder en mooi. Langs de Noorsche kust viel rog matigen regen. In zuid-Frankrijk regen- de het in het afgelooDen etmaal plaatselijk hard, Perpignan had 62 m.M. De vorst in middenZweden nam tot matig af. het gebied van lichte vorst over het vasteland van midden- en west-Europa veranderde weinig van richting. Alleen in het westen van ors land en van België steeg de temperatuur tot boven het vriesount In de omgeving van de Finsche golf valt thans sneeuw. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen. rmtnrrijMgrn en andere voertuigen van 16.24 uur tot 7.18 uur licht op. dan gelegenheid zal zijn het ballerospel te spelen. Verder wordt medegedeeld, het vanzelf sprekend is dat in de winkels van de deel nemende winkeliers die op Zondag geopend zijn ook op dien dag ballerobont worden gegeven. Uitslag Rallero-apeL De uitslag van het ballero-spel van Vrij dag 27 November luidt als volgt: 100 G. Meuleveldt, Achterom 18 te Alk maar, bon nr. 2620, met een worp van 9998; 50 A Lust, Boezemsingel 65 te Alkmaar, bon 2153, met 9993; 25 H. van Amerongen, Wilhelm in al aan te Alkmaar, bon 2692, met 6968; 25 Hermes, Oudegracht 104 te Alk maar, bon 3062, met 9963; 10 L Muis, Westerweg 124, Heiloo, bon 2131, met 9955; 10 van Giezen, Snaarmanslaan 29 te Alk maar, bon 2118, met 9952; 5 Mulder, Hoog straat te Alkmaar, bon 2105, met 9946; i 5 Schilder, Stationsweg 6 te Alkmaar, bon 3236, met 9941; 5 Schot, Friescheweg 43 te Alkmaar, bon 2573, met 9933; 5 Kogels, Breedstraat 5 te Alkmaar, bon 1880, met 9921; 5 T. Pels, Comanstraat 19 te Alk maar, bon 2142, met 9918; 5 L. de Groot, Stationstraat 83 te Alkmaar, bon 2772, met 9913. INBRAAK IN WASSCHERIJ. Gisterenmorgen ontdekte een werkster, toen zij in de wasscherij aan de Westerweg kwam, dat er in de afgeloopen nacht in dringers in de fabriek en 't kantoor waren geweest. De dader zou zich toegang hebben verschaft door verbreking van een W. C.- raampje. In fabriek en kantoor was allerlei over hoop gehaald. Er worden 21 lakens en 1 bedsprei vermist. Naar de dader(s) wordt door de politie een onderzoek ingesteld. KANARIE-TENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag houdt de Kanarie- vereeniging voor Alkmaar en Omstreken, aangesloten by den Alg. Bond van Kanarie- teelt en Vogelbescherming, een onderlingen zangwedstrijd. Ongeveer 60 vogels zijn in geschreven en zullen elkaar bekampen om de mooie prijzen, voorwaar een succes voor een jonge vereeniging (opgericht 1 febr 1936). Daar er nog nooit in Alkmaar een dergelijke wedstrijd is gehouden, kan het niet anders of de belangstelling zal 8100 zijn, daar de hoofdzaak is propaganda voor deze mooie sport, waarvan elk gezinslid kan genieten. Het bestuur heeft gemeend de entree geheel vrij te laten. Kinderen onder de zestien jaar worden zonder geleide niet toegelaten. Ter opluistering zal de Aquarium vereeniging eenige groote aqua ria inzenden, gevuld met tropische vis- schen, voorwaar een bezoek overwaard. D- tentoonstelling wordt hedenmiddag on vijf uur geopend en des Zondags 's morge om 10 uur VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Men schrijft ons: De Alkmaarders zijn trotsch op hun sta1 En terechtl Op een roemvol verleden is een energn heden gevolgd, in tegenstelling met zoov< len hare zusteren, die thans als mortes" een kwijnend bestaan leiden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2