I EGMOND AAN ZEE WINKEL door R1CHARD STARR Vertaald door A, RIEWERD. SCHERMERHORN Or.pl. 11.20 Poulet-kamerorkest Qemeetüe raden De gemeenteraad vergaderde Vrijdag- avond om 8 uur, onder voorzitterschap van burgemeester C. J. Eyma. Alle leden waren aanwezig. De publieke tribune was to. de laatste plaats bezet. Ingekomen stukken. Ingekomen was o. a. een schrijven van Maatschappelijk Hulpbetoon, dat het on billijk werd geacht tegenover degenen, di. altijd trouw hun verplichtingen nage komen waren, om thans voor alle werk- loozen, die pas in een ziekenfonds gegaan i bij te betalen, hetgeen zij meer dan der premie moeten betalen. Voorts was er een verzoek ter tafel van den Bond van café- en restauranthouders om het sluitingsuur In den winter te ver zetten van half elf op elf uur. Naar aanleiding van een Ingekomen schrijven van het Ministerie, werd beslo ten J. H. Kareis opnieuw vergunning te geven voor de radiodistributie. Tenslotte was ingekomen een verzoek van Het Witte Kruis om met het oog op het feit, dat een nieuw wijkgebouw onge veer 7000 moest kosten, voor dit bedrag een leening te garandeeren a 4 pet. met 200 aflossing per jaar. Bovendien bleek uit de overgelegde exploitatierekening, dat het noodlg zou zijn het gemeentesub sidie met 100 tot 700 te verhoogen. Toegezegd werd. dat van deze 100 sub sidie alleen gebruik zou worden gemaakt als het noodtg was. daar op verschillende manleren, door het houden van een Witte Kruisspeldjesdag e. d. getracht zou worden het tekort zoo klein mogelijk te houden Na voorlezing van dit uitvoerig verzoek stelden B. en W. voor zoowel de subsidie- verhooging als de garantie te verleenen, d; laatste op dezelfde voorwaarden als de reeds verleende garantie van 4000, die d. n vervalt. Algemeen was de raad van oordeel, dat beide verzoeken, waar het een sympathieke vereeniglng betreft, die 1- leen het algemeen belang dient, lngewil- 1' moesten worden, waartoe werd be sloten. Begrooting 1937. Naar aanleiding van de ingediende be grooting. stelde de heer Joh. Dekker voor de Jaarwedde der wethouders, die hij heel laag vond, te verdubbelen en te brengen op 300 elk. Er is ontzettend veel werk en een eerebaar.tjs kan men het niet meer m. -men. De voorzitter vond dit zeer sym pathiek, dankte voor de \,aaroering voor t wethouders, maar achtte de kans op surses zeer gering. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer Dekker stelde verder voor de jaarwedde van den opzichter met 800 te v oogen. De heer F. Snoeks meende, dat B. en W. verleden jaar dachten over een gratificatie, na gedaan extra werk. C voelde hij meer voor. Bovendien had de voorzitter toch al gezegd, dat deze verhooging toch niet goedgekeurd zou worden. De voorzitter wees er op, dat, toen de regeering verlaging der salarissen als voorwaarde stelde voor rijkssteun, met moeite het tegenwoordige salaris voor den opzichter bedongen was. Na gedaan buitengewoon werk een gratificatie te ge ven was wat anders. Hierna werd het voorstel aangenomen, met de stem van van den heer Snoeks tegen, terwijl wet houder C. Broek zich van stemming ont hield, daar de opzichter zijn broeder is. Vervolgens werd de begrooting aange nomen, sluitend op den gewonen dienst met 428.035.87, op den kapitaaldienst met een uitgaaf van 111.952,88 en aan inkomsten 108.188,01. Suppletoire begrootingen 1936. Aange nomen werden twee suppl. begrootingen voor 1938, o. m. in verband met de afre kening van de rijksbijdrage in de huis houding der gemeente over 1935. Schoolgeldverordening. Na een toelich ting van den voorzitter werd vastgesteld een nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld voor de lagere scholen. Een nieuwe lagere school. De voorzitter deelde mee, dat de inspecteur der volks gezondheid veel aan te merken had op het gebouw der openbare school. De Alk- maarsche architect D. Saai raadde op grond van zijn uitgebracht rapport, waar in tallooze gebreken geconstateerd wer den, een nieuwe school te stichten. Ook de inspecteur van het lager onderwijs is het hiermede eens. Daarom stelden B. en W. voor stappen te doen om te komen tot st.^hting van een nieuwe school en aan de regeering te verzoeken zulks in principie goed te keuren. De heer Joh. Dekker bracht hulde aan B. en W. voor hetgeen zij in dezen tot nu toe gedaan hebben, hij hoopte dat het plan verwezenlijkt worden kon. Hierna werd het voorstel aangenomen. Maatschappelijk Hulpbetoon. Het aftre dende lid, de heer A. Wijker, werd met algemeene stemmen herkozen als lid van Ilaatschappelijk Hulpbetoon. Rondvraag. De heer J. Visser stelde de hondenbelasting te verlagen. De voorzitter achtte dit onbegonnen werk, daar de regeering deze belasting geëischt heeft als voorwaarde voor rijkssteun, Men zou dan ook de personeele e. a. be lastingen wel weder kunnen gaan ver- 1 gen. De heer E. Prins vroeg of er geen be richt van Maatschappelijk Hulpbetoon was ingekomen over de ziekenfonds premie voor werkloozen. HIJ kon zich er niet mee vereenigen, dat den arbeiders i echt wordt aangedaan. Het orgaan van steunverleening mag geen achter stand van de werkloozen inhouden. Het was ook brutaal om de menachen de halve premie te laten betalen. Hij stelde voor het ziekenfonds te vragen alsnog de men sehen voor '1$ premie aan te nemen, Voorts mocht geen premie van weiger- achtigen ingehouden worden, want die zijn niet verzekerd. De voorzitter antwoordde, dat aan het ."jnds reeds gevraagd is de premie op te Stellen, doch dit is geweigerd. Maatschap pelijk Hulpbetoon het verschil te laten bijpassen is onbillijk. Hij verklaarde ten slotte dat B. en W. eigener beweging in de getroffen regeling geen wijziging zul len brengen. Dr heer E. Prins klaagde voorts over de rouleerregeling voor de werkverschaffing. Sommigen staan er al voor de derde maal in, terwijl anderen er nog maar 1 keer in geweest zijn. De voorzitter achtte de ge troffen regeling, rouleering om de 8 we ken, waarbij rekening gehouden werd met gezinsinkomsten, duur der werkloos heid enz. billijk. Wethouder B. A. van Kleef legde uit, dat rekening gehouden wordt met de periode van werkloosheid t.er de laatste 60 weken, sinds het optre den van den nieuwen raad. Heeft iemand In die periode b.v. 16 weken in de werk verschaffing gestaan en 10 weken ge werkt, dan krijgt hij het cijfer 44. Zoo krijgt leder een cijfer en wie het hoogste cijfer heeft komt het eerst aan de beurt. Deze regeling is goed en blijft zoo. waarbij B. en W. zich het recht voorbehouden om b.paalde redenen iemand niet te plaatsen. De heer F. Snoeks wees op de verwaar- loozing van het eigen parkeerterrein van de N. A. C. O. aan de Prins Hendrikstraat, welke straat bovendien niet voldoende afwatert, evenmin als de Julianastraat. B en W. zullen hiernaar zien. Voorts ver zocht hü ook de Zuiderstraat eens aan te laten vegen, hetgeen de voorzitter on doenlijk achtte, daar lang. de straat alles nog zand is. De heer T. Halff sprak er zijn veront waardiging over uit, dat de Efmondsche vlschventers. w.o. ook zgn eigen zoon, ge dupeerd werden door de nieuwe regeling voor ventvergunningen in Bergen. Hij meende dat deze regeling op aandringen van 1 of 2 menschen in Bergen tot stand was gekomen. Waar in Bergen 5 Egmon- ders venten en in Egmond zeker 8 inwo ners van Bergen, wenschte hij dat B. en W. de kwestie eens met het gemeentebe stuur van Bergen zouden bespreken. De voorzitter zegde toe zich met Bergen in verbinding te zullen stellen. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeente raad ten gemeentehulze. Bijna had de ver gadering geen doorgang kunnen vinden, daar op het aanvangruur slechts drie leden present waren. De heer Kamp bleek de vergadering heelemial te hebben vergeten, terwijl de heeren van Zoonen, Raven en de Veer verhinderd waren. Na een half uur was de heer Kamp aanwezig en kon de ver gadering worden begonnen. De heer Dekker vroeg naar de aanleg- kosten van de waterleiding bij het woon wagenkamp aan den Westfrieschen dijk. Sxuiileton 14) Maar Jimmy liep niet met haar naar be neden of ergens anders heen. HIJ zette haar in een stoel neer en morrelde met allerlei uitroepen van ontsteltenis aan den doek, tot hij dien los had. Toen, Juist toen Tessa een grooten lucht stroom door haar naar lucht snakkende longen liet gaan, nam hij haar in zijn ar men en begon haar wild te kussen. Tessa kon niet spreken, omdat zij geen adem nad, Zijn kussen smoorden haar bijna evenzeer, als de doek gedaan had. Ook kon zij geen weerstand bieden, omdat haar han den en voeten nog gebonden waren. Zij wad aan Jlmmy's genade overgeleverd en hij kuste haar naar welgevallen. Eindelijk had Tessa genoeg lucht in haar longen vergaard, om te roepen: „Schei uit, Wees kalm, laat mij los, mr Turner. Wat doet u toch!" Jlmmy ging op zijn hurken zitten en keek haar met pijnlijke verbazing aan. Eindetijk scheen hij tot het besluit te komen, dat zij mat geen mogelijkheid kon meanen, wat zij zeide, en meukte hij aanstalten, haai opnieuw te kussen. „Wilt u wel eens uitschelden, mr. Tur over?" vroeg Tessa scherp, en haar blauwt oogen flikkerden. „Als u mij weer kust. wil ik nooit meer tegen u praten nooit meer". „Maar wat heb ik dan gedaan?" klaagde Jimmy. „Lieve helpt Wat u gedaan hebt? Hebt u mij soms niet millioen keer gekust?" „Nu ja, maar ik dacht, dat u ziek was. U zag er ziek uit, en ik probeerde alles voor u te doen, wat ik kon". „O zool Dus u denkt een ziek meisje ia kunnen helpen door haar te kussen en te blijven kussen?" „Natuurlijk", zei Jimmy, alsof daar niets tegenin te brengen was. „Als hei een meisje is als u. Wat kon ik anders doen? Ik dacht, dat u flauw zou vallen". „Zoo vat u dus eerste hulp op? Nu, ik vind een man, die een meisje zoent, da' zich niet kan verweren, een bruut", „Zich niet kan verweren? Maar u kunt mij terug zoenen". „Ik bedoel, dat ik u geen klap in het ge zicht kan geven, zooals ik zou willen. Ziet u dan niet, dat mijn handen en voeten vastgebonden zijn?" „Groote goedheldl" zei Jimmy, die dit nu eerst bemerkte. „Het is zool Hoe kwam u er toe, u zoo vast te binden? Deedt u hel, om mij schrik aan te jagen?" „Lieve helpt" mompelde Tessa wanhopig „Wat scheelt u, mr. Turner? Zijn uw her sens op den loop? Denkt u, dat ik mijzelf zoo zou kunnen vastbinden, zelfs al zou Ik het nog zoo graag willen? Ik werd gebon den door een man, die in deze kamit kwam". In weinige oogenblikken had Jimmy haar bevrijd, knielde op den grond neer en wreel zacht haar enkels, tot zij tot het besel Geantwoord werd, dat deze kosten 1500 bedroegen. De jaarlijksche betaling was 150 per jaar, meende de voorzitter en stel de voor er later nog eens over te spreken. Het provinciaal bestuur heeft bericht ge zonden, dat de rekeningen over 1934 zijn goedgekeurd. Verschillende verslagen van vereenigin- gen en corporaties zullen op verzoek van den heer Engel circuleeren bij de raads leden. De voorzitter deelde mede, dat nog een schrijven was Ingekomen van de school voor chr. nat. onderwijs te Behagen over de vervoerkosten. Zij gaan in beroep. Aan de orde wsren hierna de begrootin gen 1937. De begrooting der gasfabriek sloot in ont vangsten en uitgaven op 48466.08. De heer Engel rapporteerde namens de commissie. De gemeente zal 3184.83 moeten bijdragen in het exploitatieverlies. De heer Engel vond de begrooting zoo oogestald, da» er geen tegenvallers kunnen komen of het verlies is grooter. De heer Dekker meende, dat de begr. wel goed was opgezet, evenzoo dacht de heer Kamp. De hr. Dekker wees nog op den grooten verkoop van kolen .waardoor daarop geen tegenvallers kunnen komen. De begrooting werd goedgekeurd. De begrooting van het Burg. Armbestuur sloot in Inkomsten en uitgaven op ƒ12319.14. B 8t W. stelden voor, deze begrooting terug te zenden met het verzoek de gemeentelijke subsidie 2000 lager te ramen en hiervoor te gebruiken een 'e*haalpost van ongeveer hetzelfde bedrag. Mdus werd besloten. De gemeentebegrootlng 1937 gaf een to taal van inkomsen en uitgaven van f 118.706.14 voor den gewonen dienst Kapitaaldienst 43150 met een nadeelig saldo van 1 3400. De heer Engel vees er op hoe men hoe langer hoe meer achteruit ging door de be- natde omstandigheden. Nu heeft men onge veer 6000 nood.» uit het Werklooaheids- ■ubsidiefonds. Reserve voor verschillende dingen is van de Laan. De heer Dekker protesteerde tegen de maximumbedragen voor de leermiddelen van de o.].- en u.l.o.-school. welke resp. 2 en 3 per leerling zijn. Dit Is veel te laag om als het noodig is, eens nieuwe boeken een te schaffen. Het bedrag der onvoor ziene uitgaven 217.70 vond spr. veel te laag Spr. wees verder op het onderhoud der tuinen enz. nu de gemeentewerkman uit gemeentedienst gaat. De voorzitter meende, dat voor dit laetste nog wel wat te vinden wsi. Aan de leermiddelen Is niets te doen. Dat is van bovenaf voorgeschreven en daar van wijkt men niet af. Dat Ie kortgeleden nog uitgekomen toen geprobeerd la. In sa menwerking met den inspecteur van het l.o. verbeuring der leermiddelen te verkrijgen. Het bedrag voor onvoorzien ken niet anders worden. De begrooting is al zoo zuinig mo gelijk opgezet. Dan zal men weer uitgaven moeten verlagen of ontvanpten verhoogen. Na nog eenlge besprekingen, waarbij de heer Dekker zijn standpunt handhaafde t. a. v. de leermiddelen, werd de gemeente- begrooting aldus vaalgeateld. B W. sUlder. voor. het lokaal der voor malige teekenschool aan het bestuur der Kleuterschool af staan onder de volgende voorwaarden. Het bestuur betaalt de kosten der gas verwarming en van de eventueels verlichting en moe; zorg dragen voor het schoonhouden van het lokaal. Het Is tot wederopzegging. De Telken- school behoudt den voorrang voor 't lokaal Aldus werd besloten en eluitlng volgde. Vrijdag vergaderde de raad dezer go- meente onder voorzitterschap van den bur- gemeeater, den heer B. Melndartma', in vol tallige zitting. Van het Burg. Armbest. waa er een ver zoek om een extra subsidie groot 250. Dit werd z.h.s. goedgevonden. Ven het Burg. Armbestuur een verzoek de landerijen voor den tijd van twae Jaar on- derhanda te mogen verhuren. Besloten werd Oed. Staten te verzoeken deze verhuring onderhands te doen plaats habben. Van het Chr. Nat. Schoolbestuur was er een verzoek om de schoolgelden door de gemeente te doen innen.' Algemeen goedge vonden. Van den dlr.-generaal der PTT. een schrijven, dat de verlenging van de radio- distributie 1 April 1937 afloopt en verzocht kwam, wat hij deed en hem beval, uit te scheiden. Toen vatte hij haar handen en begon haar polsen te kussen op de plaats, waar de doek roode striemen had achtor gelaten. Tessa zag daar geen bijzonder kwaad in cn liet hem dus even begaan. ,Een man kwam uw kamer binnen, voor dat ik weg kon komen", verklaarde zij. „Hij was een dief en eerst dacht hij, dat ik ei ook een was. Toen ik probeerde alarm te maken, trok hij mij op den grond en hieli mij met zijn knieën vaat". „Wel allemachtigl" gromde Jimmy. „Waai la hij nu?" „Niet hier natuurlijk. Mijlen ver weg, denk ik, op dit oogenbllk. HIJ bond mij vast en wikkelde mij ln uw haledoek. En toen doorsnuffelde hij uw vallei en alles, ik denk, dat hij u bestolen heeft, mr. Turner" „Daar zullen we ona geen zorgen over maken", zei Jlmmy kalm. „HIJ kan mij nie» beatolan hebben, want er li hier niets, wat een dief de moeite waard zou vinden. Als ht) niets betari vond dan bij mij. moet hij een schralen nacht hebben gehad. Het laovet u, dat ik mi) ongeruit maak". „O, mü mankaart niets", zei Tessa. „hoe wel ik geloof, dat tk gestikt zou zijn, als u nlat gauw gekomen was. Het spijt mi! allemaal heel erg, mr. Turnerl" „Arm klein dlngl Het spijt mij voor ul" „En als u klaar Is met mijn handen, zou ik wel graag naar huis willen, alstublieft" „Ik ben er nog niet mee klaar", zei Jim my. „Toch moet lk gaan. Hoe laat Is het?" „Tien minuten voor twaalf", zei Jimmy „Lieve help! Ik moet vliegen! Ik zal niet voor ecnen thuis zijn. Kus mijn handen Dinsdag 1 December. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwijding, gr.pl. 10.30 Gr.pl. 11.Keukenpr. 11.30 Gr.pl. 12.De Octophonikers en gr.pl. 2.Het Omroeporkest. 3.Knipcursus. 4.Pianorecital. 4.30 Radio-klnderkoorztng. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Het Omroep orkest. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Avro-dansorkest. 7.80 Engelsche les. 8.— ANP-ber. 8.10 Liefdadig- heldsoproep van het Leger des Heils. 8.20 Bonte Dinsdagavond- trein. 10.— Gr.pl. 10.20 Bridgeles. 11.— ANP-ber., Avro-dansorkest. 11.30—12.— Gramofoonpleten. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uits.) 8.—9.15 en 10.— Or.pl. 11.3012. Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.— Vrouwenuur. 3.05 Mo decursus. 4.05 Gr.pl. 5.— De KRO- melodisten mmv. solist. (5.45 Fell- citatiebezoek). 6.40 Eiperantocurtus 7.— Ber. 7.15 Causerie o. d. Ned. R.K. Blindenbond. 7.35 Sporthalf- uur. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.10 Het KRO-orkest en guitaar- recital. In de pauze causerie over Kinderpostzegels. 9.35 „Een Indië- vlucht vroeger en nu", causerie. 9.50 De KRO-melodisten mmv. so list. 10.30 ANP-bei. 10.35 Gr.pi. 10.45 De KRO-boys mmv. solist. 11.10 Gr.pl. 11.20 De KRO-boys. 11.4012.Or.pl. DROITWICH. 1500 M. 11.20—11.50 Qr.pl. 12.10 Het Royal Theatre- orkest. 1.502.20 H. Engleman's kwintet mmv. solist. 4.20 Kingsford- Smlth Lost, csuaerie. 4.40 't Forum Theater-orkest. 5.— Qr.pl. 5.35 Mario de Pletro en zijn Mandoline orkest. 6.20 Ber. 6.46 Piano-recital. 7.20 Orgelspel. 7.50 „Is there e vil- lage communlty", dialoog. 8.20 Van Phllllpa en zijn twee orkesten mmv. solist. 8.60 Quitaar-recltal. 9.20 Ber, 9 40 Causerie over Kosmische Stre len. 10.— Komische dialoog. 10.16 Zang en plano. 11.20 Lew Stone en zijn Band. 11.60—12.20 Dansmuziek (fr.pl.) RADIO PARIS. 1641 M. 7.20 en 8.20 2.50 an 4.20 Gr.pl. 6.50 Patdeioun. kamerorkest. 9.05 Zang. 11.20—1235 Pascal-dansorkest. KEULEN. 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Omroepklein- orkest. 11.20 Fabrieksorkest. 1235 Omroeporkest. 3.20 Omroepklein. orkeit. 7.30 Arndt Robert's dans- orkest en G. Freundorfer's orkest! 0.20 Orkest en koor van de Bach- vereeniglng. 10.—i 1.20 Omroep, kleinorkest, balalaikakwlntet. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M 12.20 Or.pl. 12.50 Omroepdatis-' orkest. 1.30 Omroeporkest. 1.80— 2.20 Gr.pl. 5.20 Kleinorkest. 6.50 Or.pl. 7.20 Salonorkest. 8.20 Hat Belgisch Nationaal orkeit en sang- voordracht. 10.30—11.20 Gr.pl, 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest I.30 Omroepdenaorkest. 150—2.20 Or.pl. 5.20 Salonorkeat. 6.25 en 7^08 Gr.pl. 8.20 Le Maitre de Chapelle, opera. 9.35 Omroeporkest. 10.30— II.16 Gr.pi. DEUT8CHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek door A. Robert en G. Freundorfer's orkest. 9.20 Ber. 9.50 Hans von Benda's kamerorkest.' 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Gra mofoonpleten. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Luxem burg 10.20—11.20, Radio Denmark 11.20—12.20, Brussel (VI.) 12.20 15.05, Parijs R. 16.0818.20, Keulen 15.20—16.05, Parijs R. 16.05—17.20 Brussel VI. 17.2019.05, Brustel Fr! 19.05—19.20, Berlijn 19.20—21.20, Boedapest 21.2022.Berlijn 22 23.20, Parijs R. 23.20-24.-. Lijn 4: Brussel VI. 8.0.20, Nor- mandië 9.20—10.38, Lond. Reg. 10.35 ltffco, Droltwich 18.50—18.20, Lu xemburg 18.20—18.45, Droltwich 18.45—19.50, Lond. Reg. 19.6020.20 Droltwich 20.20—22.20, Luxemburg 22.20—22.45, Lond. Reg 22 4823.20 en Droltwich 23.2024. machtiging den exploitant eene gemeente lijke vergunnig te verleenen tot 1 Mei 1942 en vervolgans tot 1 Mei 1947. Dia ward z.h.s. verleend Voorgesteld werd een wijziging van de verordening heffing keurloonen Ingevolge ■dvlee ven de commiaele van den keurings dienst de Rijp, naar aanleiding van een schrijven van de gezamenlijke slagers aan dezen dienst. Dit werd z.h.s. goedgevonden Een voorstel tot wijaiging van da ge- meentebagroollng dienst 1936 werd goedge keurd. Vaststellen Capitulanten verordening. De voorsitter deelde mede. dat geen ont heffing daarvan ia veriaend. Ale betrekking voor dezen dienst werd aangewesen werk- man-lijnwerker, wat werd goedgevonden. Intrekken besluit klasse-indeeling var. wegen en opnieuw veatetellen daarvan De voorsitter deelde mede de indeel ing van het Zuideinde. 3e klas weg, in ta trek- ken en dit gedeelte opnieuw volgana te nemen besluit in die klaa te plaatsen. Voetstellen verordening op de heffing tan schoolgeld Werd z.h.s. besloten dese verordening te wijzigen in verband met de gem. fondabe- lasting en de vermogensbelasting, terwijl rekening is gehouden met een vermindering, wanneer meer dan 1 kind uit een gezin een openb. lagere school bezoekt. Behandeling gemeentebegrootlng 1937. De heer Barendregt stelde als rapporteur van de commissie voor de beide hooistekers met ingang van 1 Januari a.s. ontslag te verleenen. Weth. Plugboer zou den hooisteker willen behouden, die op aanvraag van belangheb benden aldaar het hooi moet onderzoeker tegen een belooning van f 25 per Jaar. wat z.h.i werd goedgevonden. Aangaande de aan de wijkverpleging te verleenen subsidie werd voorgesteld deze alleen te verleenen, wanneer begrooting en alstublieft niet meer, het is vervelend". „Wel", zei Jimmy, terwijl hij opstond. „Ik neb in mijn leven vervelender dingen ge daan een hoop vervelender. Eigenlijk ge loof ik, dat ik nooit iets heb gedaan, dat wijzer of beter was. Maai u hebt gelijk, u moet naar huia. Waar zijn uw hoed en mantel?" „Beneden in de kleedkamer van het per soneel. Dat ia vervelend. Als lk naar bene den ga. om ze te halen, zal de een of andur mij misschien vragen wat ik gedaan heb. Alle kellnerlnnen zijn al meer dan een uur geleden weggegaan". „Ik zal ze halen", zei Jlmmy „Maar dat kunt u niat, mr. Turner. U kunt niet naar de bediandenkamers gaan En bovendlan weat u nlat, waar de kleed kamer is". „Dat weet lk wel", zei Jlmmy, „en lk zal die dingen halen U blijft hier. Ik zal nlat lang wegblijven. U bent hier veilig, tot ik terug kom. Niemand zal u weer lastig val len. Alle gasten zijn weg". Tessu ging met hem naar da daur en sloot die /.acht achter hem. En zoodra hij de kamer uit waa en zij weer alleen was. voalda zij den druk van haar ongelukken Z|j vond het niat prettig, dat Jlmmy hoed en mantel was gaan halen, hoewel zij het niet zelf had durven doen. Als zij gegaan was. had men haar bijna zeker ondervraagd, en als het waa uitgekomen, dat si) al dier. tild op de bovenverdieping van het hotei was geweest, sou er zeker een onderzoek zi^n' 'n. t'llt ®#v*' weren er natuur lijk alle mogelijke onaangenaamheden te wachten geweest en die wenschte zij niei ook niet voor Jlmmy. Tegelijk had zij het onaangename gevoel, rekening daarvan worden ingediend. Werd algemeen goedgevonden. Inlichtingen werden gevraagd omtiut de verhooging van da jaarwedde vu den gem.-opzichter van t 80 op 100. Devoorslttar achtte het ia het be lang van de gemeente noodzakelijk elke week de beechlkking te hebben over den op zichter. Na bespreking werd het voorstel in stem ming gebracht en verworpen met 5 tegen 2 stemmen (die der wethouders). Een voor stel van den heer Brouwer een verhooging te geven van t 26 werd niet ondersteund. Ingevolge de bijdrage in de kosten van het nijverheidsonderwijs versoekt de com miaele het resteerende bedrag te restrvee- ren, omdat de opgaven niet tijdig tanwezig waren. Werd goedgevonden. Hierna werd de gemeentebegrootlng vast gesteld ln ontv. en uitg. groot 80768 17 met sen post onvoorzien groot 17271. De kipi- taaldienst was groot ln ontvangsten en uit gaven 6477.04. Mede werd vastgesteld de begrooting van het O.E.B. voor den gewonen dienst groot 6480 en voor den kapitaaldienst groot t 6089.96. De rekening van het Burg. Armbestuur was groot ln ontvangsten en uitgaven 4313, met een poet onvoorzien van 168.29. Op verzoek van B en W. werd voor een half Jaar ontheffing op de Hondenbelzitir.g verleend aan de heeren H. Kolk en A. de Lange. Rondvrasg. De heer Brouwer vroeg of een schrijven la Ingakomen van da 3 lendarbeidersbonden, wat door den voorzitter werd ontkend. Be doeld schrijven zou Inhouden een verzoek om aan uit de werkloozenkas trekkende arbeiders een kolen bon te verstrekken. De heer Mantel zeide zich hiermede le dat dit nog niet alles was. en dat haar nog meer moeilijkheden te wachten stonden. Zij ging met den rug tegen den muur ge leund staan en bedekte hét gezicht terneer geslagen met de handen. Maar zij kon1 meer zchrelen. Zij waa niet gewend e schreien en had blijkbaar dezen avond n**r geheelen voorraad tranen reeds vergoten. Zij wist niet, dat si), terwijl den muur leunde, met haar rug tegen belknop itond. Beneden ln de kamer van hit ksm«'- meisje ratelde de bel drie minuten san stuk door. Hat kamarmalsje, dat d# wao had, was in slaap gevallan, en de bel we* - haar. Hat wat te ver weg voor Tessa, hat ta hooran. Het kamermeisje, dat dacht, dat h"1 drlngand gaval batrof, kwam toeschlë»"' Tessa was van dan muur weggegaan en weer ln den armstoel, toen 't meisje klop „Kom binnen, Jlmmy", zal ze. n De verrassing was wadarzijdi. ®,r tijd itaardan zij elkaar aan. Balder waz tvan hooghartig. Tazsa stond op haar stoel, omdat zij voalda, dat hat k»»* malzjt op haar voor had, dat zU ,t0' Ér. Van haar kant harksnd# hat kM11"- meisje ln Tazsa aan dar bedienden zoo»13 zijzelf wat. Feitelijk herkende zU de form. en etelde veet, dat Teeee kellnerlnnen was, die bij het diner bediend hadden. Zij had voor keil"®1 dezelfde minechtlng ale Teesa voor maiijet „En?" zet ze eindelijk. r vyl Tessa aardig kinnetje ging ongeveer centimeter de lucht in. (Wordt vervolgd'

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10