KIJXEN400PELCL0ECK FRANKENBERG FRANKENBERG Het drama te Broek op Langendijk. Enkhuizer ingenieur in Rusland gearresteerd. Onzekerheid over het lot van den Hollander. Hevige brand in den Wieringermeer. Eenige gebouwen totaal afgebrand. Hooge waterstand teistert Texel. 12 J-> Stad en Omqeoing. De Alkmaarsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van D. S., S. G. en D. K., allen uit Zuidscharwoude en be schuldigd van openlijke geweldpleging tegen een ambtenaar in functie. De rechtbank heeft zooals wij heden reeds bulletineerden elk der verdachten tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zooals uit het uitvoerige rechtbankver slag in onze nummers van Dinsdag en Woensdag j.1. bleek, had de Officier van Justitie tegen elk der verdachten 2 jaar ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank overwoog in haar vonnis, dat zij de geweldpleging bewezen achtte en geen reden had de ontkenning van de ver dachten te aanvaarden. De rechtbank verwierp verder het betoog van den verdediger, die aanvoerde, dat geen der verdachten geweld zou hebben ge pleegd. Mede uit algemeene voorzorg en uit een oogpunt van handhaving van het gezag legde de rechtbank bovengenoemde straf op. f In den loop van de vorige week is hier te lande bekend geworden, dat de Nederlander ir. W. F. de Wit, af komstig uit Enkhuizen, in Rusland is gearresteerd. De reden van zijn arrestatie is hier te lande niet bekend. De Nederlandsche regeering heeft aanvankelijk getracht, daaromtrent iets te weten te komen door middel van het Internationale Roode Kruis te Bern en heeft vervolgens contact gekregen met de Amerikaansche le gatie in Moscou. Er zijn echter nog geen inlichtingen ontvangen. Naar wordt medegedeeld bevindt ir. dc Wit zich in goede gezondheid. Een onderhoud met den vader van den gearresteerde. Wij zijn vanmogen, na het bekend wor den van bovenstaand bericht, terstond naar Enkhuizen gegaan en onze verslag gever telefoneerde ons vanuit deze stad het volgende: In Enkhuizen werd het bericht van de arrestatie van ir. de Wit met groote ver wondering vernomen. Men kent daar den heer de Wit als een rustige persoonlijkheid en is er van overtuigd, dat de heer de Wit het slachtoffer is geworden van het feit, dat hij vermoedelijk bevriend is geweest met den gearresteerden en veroordeelden Duitschen ingenieur Stickling. Deze is, zooals men weet, eenige dagen geleden tot den dood veroordeeld en kreeg later gra tie, waarbij de doodstraf werd veranderd in 10 jaar hechtenisstraf. Het bericht van de arrestatie van ir. de Wit, welke op 4 November j.1. plaats had, is pas tien dagen geleden bij zijn vader, een zeer achtenswaardig apotheker in de Westerstraat te Enkhuizen, bekend ge worden. Met dezen, reeds grijzenden vader, had den wij hedenmorgen een onderhoud. De heer de Wit was begrijpelijk zeer onder den indruk van het droevige lot, dat zijn zoon getroffen heeft. In de eerste brieven, die hij over de arrestatie van zijn schoondochter uit Mos kou ontving, werd dit onheil voorzichtig aangeduid. Later werd de arrestatie door de Gpoe bericht, doch met geen enkel woord werd gewag gemaakt welke be schuldiging ir. de Wit ten laste was gelegd. Ook bleek uit niets of zijn vrouw gedu rende zijn gevangenschap met hem heeft kunnen spreken of eenig ander contact met hem heeft gehad. De heer de Wit vertelde ons dat hij, zoo dra hij zekerheid had gekregen omtrent de arrestatie, het ministerie van buiten- 1 .ïdschs zaken met het gebeurde in ken nis had gesteld. Daar wist men echter niets meer dan de heer de Wit zelf, en het feit, dat Nederland geen diplomatieke be trekkingen met Rusland heeft, bemoeilijkt de Nederlandsche regeering, die thans probeert door middel van den Amerikaan- schen gezant iets voor ir. de Wit te kun nen doen, ten zeerste. Ir. de Wit is Enkhuizer van geboorte, bezocht daar de 3-jarige H. B. S. en deed later eindexamen aan de H. B. S. te Hoorn, waarna hij student in Delft werd. Als jongen kenmerkte hij zich door zijn zacht karakter en afkeer van alle geweld. Toen hij student was, werd hij dienstweigeraar, waarvoor hij negen maanden gevangenisstraf kreeg. Tij dens deze gevangenschap zette hij zijn studie voort, zoodat hij een jaar later reeds zijn ingenieursexamen deed. Na voltooiing van zijn studie werk te hij in Aken en Berlijn, waarbij hij zich specialiseerde op verwarming en ventilatie. Zeven jaar geleden aanvaardde hij op 32-jarigen leeftijd een betrekking bij een buitenlandsche trust in Moskou. Elk jaar b...v'-.t hij zijn vacantie te Enkhuizen door, en steeds gaf hij blijk zeer ingenomen te zijn met zijn werk in Rusland. Faciliteiten Als buitenlandsch ingenieur genoot hij verschillende faciliteiten, die de laatste ja' ren wel wat verminderd waren. Dit echtei heeft nimmer invloed gehad op de liefde voor zijn werk. Ook dezen zomer bracht hij zijn vacantie in Enkhuizen door en pas m October vertrok hij weer naar Moskou, zoodat hij vrij spoe dig na zijn terugkomst moet zijn gearres teerd. Voor de familie is de onzekerheid, waar in zy verkeert, buitengewoon pynlyk. Men weet niet waarvan hij beschuldigd is. Dat hij betrokken zou zijn bij illegaal werk of bij sabotagezaken acht men eenvoudig uit gesloten, aangezien hij steeds vol lof was over het opbouwwerk in Rusland, en zyn open karakter zich met gniepig gewroet niet bezig kon houden. Hier moet dus een afschuwelijke verdenking, die op een mis verstand berust, in het spel zijn. Wij hadden verder nog een onderhoud met een oud-H.B.S.-leeraar van ir. de Wit, die hem tijdens zijn vacanties in zijn Mos kouperiode herhaaldelijk heeft gesproken Deze, de heer Anholt, achtte net eveneens ten eenenmale uitgesloten dat de heer de Wit zich tot illegaal werk zou hebben geleend. Elk agressief optreden was hem vreemd. De heer Anholt schetste hem als een pret- tigen leerling met een zachtmoedig karak ter, die zich nimmer op den voorgrond plaatste en altijd in zijn studiën levensvol doening had gevonden. Moge het gelukken om de Gpoe tot in zicht te brengen dat zij met deze arrestatie heeft misgetast. Hedenmiddag te ongeveer half twee is in het Joodsche werkkamp „Nieuwe Sluis" in den Wieringermeer een felle brand uitgebroken, welke de administra tiegebouwen en de directeurswoning van het Joodsche werkkamp volkomen in de asck heeft gelegd. Omstreeks half twee bemerkten eenige leerlingen, dat er iets gaande was op het bovengedeelte van het linker-administra- tiegebouw. Toen zij zich naar boven begaven, stuit ten zij op de trap op een groote rookmassa, welke van den geheel afgesloten zolder reeds naar beneden kwam. Er bleef hun met anders over dan naar den beganen grond terug te gaan en zoo spoedig mogelijk te trachten, althans de meest kostbare en waardevolle adminstratieve archieven in veiligheid te brengen. Inmiddels kwamen ook de andere leer lingen met de eigen bluschapparaten aange sneld, doch door den sterken Noordwester stond het geheele gebouw in weinige minu ten in lichte laaie en viel er aan redden niet te denken. Men heeft toen nog getracht, de woning van den directeur te redden, doch 'n ware vonkenregen was reeds op het dak van het huis neergekomen en ook dit perceel is een prooi der vlammen geworden, zonder dat men er iets aan heeft kunnen doen. Gered zijn alleen eenige meubelen, waar onder een piano, en aangeteekende stukken, welke in een kast opgeborgen lagen. De directeur, abt Nelson, die den vroege- ren beheerder Lubinsky verving, was afwe zig. Er heerscht in het werkkamp door dezen vernielenden brand groote verslagenheid. Toestand critiek; polders onder- geloopen. Onze correspondent van Texel tele foneerde ons hedenmiddag om 2 uur: Het eiland Texel heeft zeer veel te lijden van den hoogen waterstand tengevolge van den storm, die de hooge zeeën pal op de kust stuwt De waterstand aan den Oost- en Noord kant van Texei is zoo hoog, dat zelfs de oudste bewoners van het eiland zich niet kunnen herinneren een zoo hoogen water stand te hebben meegemaakt. Toen hedenmorgen de eerste boot van den dienst Den HelderOudesiuis binnen kwam, stond het water 1 Meter hoog op de kade, zoodat de passagiers met handkarren naar het droge gedeelte moesten worden vervoerd. In den loop van den ochtend is de bootdienst stopgezet. In den polder „De Eendracht", waar de dijk zwak is, is men thans met man en macht bezig door middel van zakken zand versterking aan te brengen. Nabij Cocksdorp is het poldertje „Vol harding" weer ondergeloopen. Het eenige zich daar bevindende buis staat geheel onder water en mede door dit dreigend gevaar (dat reeds lang geleden te voorzien was) zijn de bewoners eruit getrokken. Vele eiland-bewoners zien een en ander met zorg pan. Den toestand noemt men allerwege cri tiek. Ook Ameland heeft van den storm te lijden. Uit Hollum (Ameland) meldt men: De noordwesterstorm, samenvallende met springtij, heeft vanmorgen ook op Ameland hoogen vloed veroorzaakt, waar door Ameland aan alle zijden stukken grond aan de zee neeft moeten afstaan. De duinenrij aan de noordkust, ter hoogte van het badpaviljoen „Steinvoorte" te Nes. is weggeslagen tot op ongeveer twee meter van dit gebouw, zoodat bij den volgenden stormvloed het paviljoen door de zee dreigt te worden verzwolgen. De dijk van het waterschap Nes-Buren, welke het bij vorige stormen deerlijk moest ont gelden en welken men bezig was met alle kracht te herstellen, heeft, niettegenstaan de de wind voor dezen dijk niet ongunstig stond, wederom eenige gaten gekregen. Ook de duinen aan de westkust van Ameland zijn opnieuw eenige meters weg geslagen. Stormweer op Schiermonnikoog De Noordwesterstorm heeft het water van de Noordzee op Schiermonnikoog bui tengewoon hoog opgestuwd. De zee staat tegen den duinvoet, waaraan reeds belang rijke schade is toegebracht. De afslag be draagt hier en daar reeds anderhalven meter. De postboot „Brakzand" heeft door het hooge water vertraging gekregen, omdat de steiger voor de boot te laag ligt om behoorlijk te kunnen meeren. DE BRANDWEER RUKTE UIT! Negen uur gisteravond. Groot alarm: een vermoedelijk uitslaande brand in de Eoterstraat. En dus er heen. Tien minuten later misschien was alles achter den rug. Wat was er? Bij den kapper J. de Boer sloeg de rook naar alle kanten uit het huis en in de kamer achter den winkel zag men vlammen, 't Leek dus ernstig, maar aan gezien de bewoners afwezig waren, kon men de situatie niet terstond opnemen. Want wel was de politie aanwezig, doch deze wachtte veiligheidshalve op de brandweer, immers als ze de voordeur in trapte, zou het vuur plotseling nieuwen luchttoevoer kunnen krijgen en dat zou de zaak ernstiger maken, dan ze al was. Doch toen de slangen uitge.egd waren en de brandweer naar binnen drong, bleek, dat het vuurtje nog al gemakkelijk ge- bluscht kon worden. Bij de kachel in de achterkamer hingen kleeren te drogen en deze hadden vlam gevat. En deze vlammen hadden weldra voedsel gevonden in het behang. Voordat de brand grootere afmetingen had kunnen aannemen, was het vuur ge- bluscht De schade was betrekkelijk gering en bestond hoofdzakelijk uit die, door het water veroorzaakt. Doch nauwelijks was de brand ge- bluscht, of de brandweer werd opgeroepen voor een brand aan den Friescheweg. Daar bleek een felle schoorsteenbrand te zijn ten huize van bakker Schut Met veel moeite werd deze brand ge- bluscht en ook hier was de schade heel tering. UNIE-COLLECTE 1936. De jaarlijksche Unie-collecte voor de E'".olen met den bijbel heeft dit jaar opge bracht de som van 353.06. Het vorig jaar was de opbrengst 325.29. LAKENMAN'S BANK N. V. Naar wij vernemen, heeft het c:mité- Haspels besloten zich met een circulaire te richten tot de aandeelhouders en credi teuren, die aan het comité hun volmacht gaven. De verzending van deze circulaire zal de volgende week plaats vinden, nadat de tweede aandeelhoudersvergadering zal zijn gehouden en nadat het liquidatie- accoord ter griffie van de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar zou zijn gede poneerd. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer N. v. Waringen, Spoorstr. 88a, is een postduif te verkrijgen, die gewond aan een poot is komen aanvliegen en gemerkt is 3 (36) 80249. TENTOONSTELLING DE KANARIE. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag werd onder groote be langstelling om vijf uur deze tentoonstel ling door den voorzitter, den heer E. K. Veilinga, geopend. Spreker ging in het kort na de oprichting enz. en bracht dank aan de pers. Vervolgens werd de uit slag van den wedstrijd bekend gemaakt en werden de pryzen onder applaus uit gereikt. Deze tentoonstelling heeft zich in gioote belangstelling mogen verheugen. Velschillende kweekers o.a. het bestuui van Kanaria te den Helder, kweekers u't Amsterdam, Hoorn, Zuidscharwoude enz. bezoch'en de tentoonstelling. Voorwaar een mooi succes voor deze jonge vereen:- ging. De volgende bekroningen werden toe gekend: Klasse I, eien kweek: le pr. J. N. van Diepen, 305 punten; 2e pr. E. K. Veilinga, 253 punten. Klasse H, twee vogels, eigen kweek: le pr Th. W. Reymer, 135 punten; 2e pr. E. K. Veilinga, 120 punten; 3e pr. J. C. Ger ritsen, 114 punten. Klasse III, één vogel, eigen kweek: le pr. J. N. van Diepen, 78 punten; 2e pr. S. Vasbinder, 57 punten; 3e pr. J. H. Raat, 57 punten; 4e pr. Th. W. Reymer, 54 pun ten. I Klasse IV, vrije inzending: le pr. E. K. Veilinga, 78 punten; 2e pr. F. J. v. Vliet, 74 punten; 3e pr. T. J. v. Vliet, 74 punten; 4c pr. Th. W. Reymer, 72 punten. Meester zanger, zilveren medaille voor den besten vogel, eigen kweek: Winnaar J. N. van Diepen, 78 punten. Lauwertak voor den beste op één na, allo klassen: Winnaar E. K. Veilinga, 78 punten. DE KINDERPOSTZEGEL. Het comité voor de kinderpostzegels schrijft ons: De animo om mede te helpen bij den verkoop van den Kinderpostzegel bleek zoo groot, dat ook op verschillende ochtenden de postzegels 's ochtends van 111 uur verkrijgbaar worden gesteld. Daar bij de besprekingen bleek, dat een s..ie postzegels zoo'n welkom Sint-Nico- la; geschenk is voor de verzamelaars, I het bert uur voor een behoorlijk aantal series in zakjes zorgen. Wij hopen vele van onze getrouwe afne mers ook dit jaar weer terug te zien, want door het koopen van onzen post zegel helpt U het misdeelde kind. KAPBERG DOOR DEN STORM OPGENOMEN. De storm heeft hedenmorgen te Huls- waard een kapberg van den heer P. Kleef opgenomen. De kap werd vér weg ge slingerd en kwam in het water terecht. Een vrfj groote hoeveelheid hooi werd door den wind naar alle kanten verspreid. IDexrlsericfd naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 1 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 772,0 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 725,9 m.M. te Hernosand. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 2 December: Stormachtige, later afnemende noordwes telijke tot westelijke wind; afnemende be wolking; aanvankelijk nog regen of hagel buien en kouder. Buitenlandsch weeroverzicht. Storm zal vannacht minder worden LICHT OPI Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.20 uur tot 7.21 uur licht op. GENOOTSCHAP NEDERLAND- FRANKRIJK. Donderdagavond zal de bekende schrijver Jacques Chardonne uit Parijs een voor dracht houden over: „L'amour dans le roman francais". De heer Chardonne werd in 1884 geboren. Zijn moeder's familie bezat porceleinfabrie- ken te Limoges. Zijn nieuwste roman draagt den titel: „Porcelaine de Limoges". De heer Chardonne was 2 jaar in den oorlog, daarna voor herstel van gezondheid lang in Zwitserland. In 1921 verscheen zijn eerste roman L'Epithalame die in 17 talen vertaald is. Verder schreef hij om. Eva, Claire, L'Amour du Prochain en Les Desti- nées sentimentales. DIERENBESCHERMING. Sinds eenige dagen zwerft een klein bruin hondje nabij de Koedijker vlotbrug. Het beestje wordt verzorgd door het personeel van de brug. De eigenaar wordt verzocht zich te melden bij bovengenoemd personeel. JONGETJE TE WARMENHUIZEN VERDRONKEN. Gister tegen den middag is het zoontje van den heer C. Vader, Fuik, alhier spe lende in het water gevallen. Niemand heeft dit helaas opgemerkt. Eenigen tijd later werd het arme knaapje levenloos opgehaald KINDERVEREENIGING „S. I. S." C. W. Bruinvisstr.Zocherstr. e. o. Op Maandag 30 November 1936 heeft in café „Het Haasje", van den heer W. Kos, Bergerweg, de trekking plaats gevonden van de door bovenstaande vereen iging geor ganiseerde loterij, goedgekeurd bij besluit van B. W. van Alkmaar dd. 3 April 1936 No. 1.762.1. De voorzitter, de heer W. de Moei, deelde mede dat alle loten waren verkocht, waarna hij dank bracht aan hen die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt tr van deze loterij, speciaal aan hen die avond aan avond er op uit waren getrokken om deze loten aan den man te brengen. De 3 hoofdprijzen zijn gevallen op resp. nos.: 940, 181 en 1652. Na afloop der trekking deelde de voorzit ter mede dat de prijzen vanaf Woensdag 2 December 1936 op vertoon van het betref fende lot kunnen worden afgehaald bij den heer H. van 't Veen, v. d. Woudestraat 81. Ten overvloede moge ei nog op gewezen worden dat prijzen, 30 dagen na de trekking niet afgehaald, aan de vereeniging verval len. BALLERO-SPEL. De uitslag van Maandag 30 November 1936 is als volgt: 100: A. F. Zeegers, Bleekerskade 87 te Alkmaar, 9999; 33.33: Staps, Fabrieksweg te Alkmaar, 9998; 33.33: Geels, Spoorstraat 35 te Alkmaar, 9998, 33.33: B. Köhne te Stompetoren, 9998; t 10: B. J. Schut, K. v. 't Veerstraat 7 te Alkmaar, 9997; 10: Mej. M. Kareis, St. Antoniusstraat 3 te Alkmaar, 9996- 5: Denneman, v. d. Woudestraat 55 te Alkmaar, 9995; 5: de Waal, Zocher straat te Alkmaar, 9993; 5: van Liene, Fnidsen 10 te Alkmaar, 9992; 5: S. de Goede, Westerweg 272 te Alkmaar, 9992; 5: W. Colijn, Ewisweg 21 te Heiloo, 9990; 5: G Bieman, Straatweg G 59 te Alkmaar, 9990. Staps, Geels en Könne, allen met een worp 9998. hebben het totaal var den prijs t 100 met drieën gedeeld, per persoon 33.33. HET SPROOKJES-AQUARIUM. Tijdens het St. Nicolaasfeest Doekte firma Vroom en Dreesman het vorig jaar 06 groot succes met de expositie Kahn„fen in Winterland". «"«tera Dit bracht de afdeeling-etalage reeds Juni op het denkbeeld om thans met St. Ni colaas iets dergelijks tot stand te breng doch dan in den overtreffenden trap. Met het sprookjes-aquarium is ze daar" volkomen geslaagd. Dit is een werkstuk v m 4-6.50 M. en 2 M. hoog. In dit aquaria? met de visschien van Verkade's album den achtergrond, leeft Neptunus. Hij riidt daar op de zeepaarden en in zijn gevolg be vinden zich de zeeslang, die op zijn rug d voortbrengselen van de zeebodem, pareltjes6 sponsjes, zand en schelpen, met zich voert benevens fantastische schelpen. Op verschillende plaatsen zijn groote schelpen aangebracht die zich openen en sluiten, electrisch verlicht zyn en zeenimfen laten zien. De geheele fantastische zeebodem trëkt niet alleen de belangstelling van de klei neren, die zich zoodra ze van school zijn! om het schouwspel verdringen, maar ook van de grooteren. De electrische motor heeft het mogelijk gemaakt, dat deze sprook jeswereld in beweging wordt gezet en daar om is het verklaarbaar, dat oud en jong hierin zyn belangstelling toont Het sprook jes-aquarium bevindt zich op de tweede ver dieping. In de hal brengt een stoommachine een drietal bijna levensgroote acrobaten in be weging en ook dezen mogen zich in de volle belangstelling verheugen. De ontwerper en de vervaardiger van het sprookjes-aquarium hebben met het tot stand brengen zeker het bewijs geleverd, dat men by V. en D. in eigen zaak over scheppende personen beschikt OPENB. LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, LANGESTRAAT 85. H In December, de maand met de langste avonden en de meeste feestdagen, kont C gratis boeken leenen, wanneer U zich laat inschrijven als lid voor 1937. Doe het dus nu, het is Uw voordeel!!! Geeft Uw kinderen, Uw vrienden voor St Nicolaas een abonnement ten geschenke. Nieuwe aanwinsten; lijst 20. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. A 45 2v Atscher-Pinkhoj Clara. Voor een schuit met violen. B 60.3 Blaricum, Nan van. Meis jes-studenten in Parijs. (J.) B 80.3h Braak, M. ter. Hampton Court D 20.8 Daum, P. A. Goena-goem D 65 Dood, C. de. De profeet I 85mo Ivans. De meisjes Orxky. J 42mj Jong, A. M. Meryntje Gij zen's jonge jaren.. DL 2. De goede dood. K 96 Kuiper, Johanna E. Het straatje roet de vier hui zen. (J.) L 41 9m Lennart, Clare. Mallemolen. N 12 oo Naeff, Top. Oogst. 1 N 23n Nes-Uilkens, G. van. Nieu we paden. N.B. Verv. op: „Eerwaarde" P 26.4 Peereboom, R. Een honden leven, den baas toegeblaft R 53k Ritter Jr.f P. H. Kain en Abel. W 77d Wit, Augusta de. Het dure moederschap. 7n t Nederlandsch vertaalde romans. A 25 3s Aldanov, M. A. De sleuteL B 76.9 Bottome, Phyllis. Uit de wereld van het onbewuste. D 72.2 Douglas, L. C. Het groene licht D 72.2o Obessie. J 37.8n Johansson, Nanny. Naar de groene weiden van het geluk. N.B. Verv. op: „Eén die niet welkom was". K 11.3 Kastner, E. Drie mannen in de sneeuw. (J.) T 37.4 Tolstoj, A. Peter L V 11.3w Varing, Astrid. Het winter- moeras. N.B. Verv. op: „Nachtvorst" W 86.7h Wilder, Th. De hemel mijn beloning. Vlaamsche romans. 819.3 T 171e Teirlinck, H., en K. van de Woestijne. De leeroen torens. 2 dln. 819.3 Z 31.8n Zielens, L. Nu begint het leven. Jeugdbibliotheek. A 16sp Abramsz, S. Sprookjes uit Moeders jeugd. (8-10 j D 29g Delden, Heieen van. Gu- drun krijgt haar zin. (10— H 64.1b Hildebrand, A. B. Bambo, de Zuzugu. (10-12 R 63.3k Roggeveen, L. De kran van Kees. (12—14 J S 57ki Selleger-Elout, J. M. E* kindern van Kees Populier. (12-14 J.) H 55b Hers, Anna. Het buurtje- «4-16 j.) tJ 57 V 99 Vyverberg, J. Vogel-ido len; blijvers en trekkert (14—16 jaar). N.B. J. Is van 1618 jaar. is historisch. het 29STE ST. NICOLAASFEEST VAN DEN BOND VAN NEDERL. ONDERWIJZERS. De penningmeester van de com. voor St Nicolaasfeest de heer J. Blokker, Le®°" raalstraat 2, schrijft ons: Sint Nlcoieas heeft aan de bekende co® missie bericht gestuurd, dat hij z0<jV goeds gehoord heeft over de leerlingen s openbare scholen en die der neU Fröbelscholen, dat h(j het voornemen b opgevat Woensdag den 2den December Alkmaar te komen om dan samen met kleintjes feest te vieren in de Harmonie-^ het weer het toelaat, zou hU weer 6* zien, dat de leerlingen det lste en 2de •en der lagere scholen nem kwamen

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 14