Bonneterie Droge foto-pakketten WARENHUIS HEUSEVELDT. Leeslampen Hanglampen Ganglantaarns Schemerlampen Wandlampjes Parapluie-bakken, Salon- ot Gangspiegels Salon- Klokken Uapiad-Heciame is actueel. Rusthuis Jnqeicndm Stukken voor WORSTELEN een tas met bijpassende Handschoenen. m Naai- ni Was manden dessert KRONEN, t' ff Aeejft nïeev üts -rtiewüó TJimiLAT 23 dó irjoowdi 5 WOlü MYirRE E P E N 4ótnaAe<n{ en een&je&i jfiacue/fvia <we£Ae yif Jidst tAxvnó Xje&i aa&me zuutt ud££&n tfe&itt&n dajauz foto có iató tlLzwioó en Aeei moot. ZWITSERSCHE Tijdschriften- bakken ONGEM. HUIS, het hof van sonoy. een adres van den bestuurdersbond. concert van „zang en vriendschap". AP VERTEN TIEN. gevraagd jongste bediende n.v. alkmaarsche exportveiling. jongste bediende. SANTPOORT (Dorp), Tol. 429, heett gr. Kamer met Serre Part., vrij, bill. prijs, centr. verw. st. nicolaas en esperanto. KAPSTOKKEN Vogelkooien, De Provioc. ioord-Brabantscne n 's-Heriogenbossche Courant Genootschap Nederland - Frankrijk. VOORDRACHT van den heer JACQUES CHARDONNE uit Parijs* „L'amour dans Ie roman Irancais", Toegang voor leden en introducé s NUTTIGE GESCHENKEN. OTTÜ VAN OS laat. ALK." AAS. laat. 3.35, 5.15, 1.95, 2.75, Ziet onze Etalages en bezoekt onze Magazijnen. Vrij Entree! Onze sortering in de diverse afdelingen is overweldigend. Gero Zilmeta, Staalwaren, Serviezen en tal van andere artikelen worden tot het a.s. Sint Nicolaas nog tegen de oude prijzen verkocht. HET HUIS VOOR GESCHENKEN, n——m- Langestraat - Achterstraat - Houttil. - Telef. 4170» h ]en van de Bierkade. Om half twee uUr komt hij daar per boot van den heer Merkx aan, waarna het in optocht naar de Harmonie gaat over de Laat, door de Boter- straat, de Langestraat en door de Van den Boschstraat. In de Dancing wordt de poppenkast ver toond, terwijl door het gezelschap van Theo Bouwmeester uit Haarlem een kindervoor stelling in de gr°ote zaal wordt gegeven. Het feest voor de kleuterscholen begint om kwart voor 2 uur, de kinderen dienen dus om half twee aanwezig te zijn, terwijl de feestelijkheden om kwart voor vier uur afgeloopen zijn. De ouders, die dan de kleuters komen afhalen, hebben zich weer als verleden jaar in rijen opgesteld langs het kadaster en worden dan bij greepjes toegelaten. Zij nemen de kleintjes in de Dancing mee en verlaten de Harmonie door den uitgang in de Lombardsteeg. Als ieier naar de politie luistert en medewerkt, gaat het op deze manier weer evengoed als verleden jaar en raakt er geen kind zoek. Het feest voor de leerlingen der 1ste en 2de klasse in de groote zaal eindigt om ruim 4 uur, waarna ieder kind uit handen van den goeden Sint den bekenden, grooten zak krijgt en de Harmonie verlaat over het Doelenveld, dat zoo goed mogelijk ver licht zal worden. Er wordt steeds bekend gemaakt, welke groep leerlingen vertrekken zaL Wanneer men den weg voor de kin deren wat vrij laat, dan raakt daar ook geen kind zoek. Na het Doeleveld gaat het door de Ramen. Nog heeft de commissie een vriendelijk verzoek, n.1.: Men hindere den optocht niet en werke de politie niet tegen! Den 8sten December krijgen de leerlin gen dei 3de en 4de klassen een mooie kinder voorstelling in de Harmonie van 2 tot 4 uur, die ook door den heer Theo Bouwmeester verzorgd zal worden. Ook dat belooft wat goeds! En nu het feest voor de leerlingen der hoogste klassen? Tja, dienaangaande heeft de commissie nog geen beslissing genomen; misschien dat de nog nakomende giften haar in staat zullen stellen den oudsten leerlingen weer door zoo'n mooie populaire voorstel ling van de Amsterdamsche onderwijzers een onvergetelijken avond te bezorgen. Voor wie het niet wist diene, dat ons gironummer nog altijd 58625 is. Natuurlijk nemen de commissieleden, n.1. de dames A. e. Kooy, Eikelenbergstraat 2; A. G. Tulp, Van Houtenkade 37 en de heeren J. Koelman, Wildemansstraat 15, W. Strubbe, Kennemerstraatweg 171 en onder- geteekende ook dankbaar elke gave in ontvangst. Tot slot betuigt de commissie haar harte- 1 ij ken dank aan allen, die haar met een gift hebben verblijd en ook aan de dames en heeren, die tijd en moeite hebben over ge had, om haar bij de inzameling behulpzaam te zijn. Het Diaconie-huis verandert van naam. Zooals men in het verslag van het concert van „Zang en Vriendschap" kan lezen, heeft men aan het Diaconiehuis thans den naam ,,'t Hof van Sonoy" gegeven. In eene gerui- men tijd geleden gehouden gecombineerde vergadering van regentessen en regenten bracht een der regentessen naar voren, dat de naam „Diaconiehuis" zoo verouderd is en over het algemeen zoo'n slechten klank heeft, door hetgeen deze tehuizen vroeger waren. Regenten waren dit met haar eens. Zij weten het uit de practjjk. Hoe goed het tehuis tegenwoordig is, dank zij de techni sche verbeteringen, voeding en verpleging, men Ziet er toch tegenop er heen te gaan, want het is „het Diaconiehuis!" Lang heeft men nagedacht, welken naam het zou kunnen krijgen, omdat men dien van één der andere tehuizen niet wilde over nemen. Daarom besloot men tot den oor- spronkelijken naam, den historischen, over te gaan, n.1. ,,'t Hof van Sonoy". In vele ge schriften wordt het nog zoo genoemd. Regenten hopen, dat deze naamsverande ring ingang moge vinden en dat ieder be langhebbende er rekening mee zal houden. De wijziging kan niet anders dan het dia conale werk ten goede komen. Het zal dus voortaan zijn ,,'t Hof van Sonoy", tehuis voor ouden van dagen van de Ned. herv. gemeente te Alkmaar. KINDERPOSTZEGELS. Wij herinneren er aan, dat van 1 tot 12 December eiken middag van 25 uur de kinderpostzegels in een stand in de hal van het ppstkantoor weer door de dames van het comité zullen worden aange boden. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Geeft te kennen, het bestuur van den Alkmaarschen Bestuurders Bond ten deze domicilie kiezende ten huize *.cn H. Ha- biecht. secr. van bovengenoemde organisatie, Rochdalestraat 11: dat het met teleurstelling heeft kennis ge nomen van het voorstel, vervat in de be- grooting 1937 betreffende het Gem. Radio Distributie Bedrijf; dat het 't argument waarop dit voorstel steunt respecteert, doch meent daar tegen over te mogen stellen dat bij een e. t. verla ging van het tarief zeer zeker een aanmer kelijk aantal aanvragen tot aansluiting hier van het gevolg zal zijn; dat het 't bestuur bekend is, men in het algemeen prijs stelt op aansluiting bij het Gem. Radio Distributie Bedrijf, doch de hooge contributie (in verband met hun financiëele draagkracht) velen daarvan te rug houdt, redenen waarom het Uw College beleefd verzoekt het daarheen te willen leiden dat de contributie alsnog worde verlaagd. Het bekende dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap" heeft Vrijdagavond onder leiding van zijn dirigent, den heer Corn. Jonker, een concert gegeven in het Diaconie huis, thans genaamd ,,'t Hof van Sonoy". Wanneer de heer Jonker een concert ver zorgt, geeft hij tevens afwisseling en zoo had hij zich nu van de medewerking ver zekerd van „The Ramblers Serenaders", de bekende band van de heeren J. v. d. Brink, C. Sieuwerts, E. Porck en P. Dekker. Voorts zong de heer A. Haasbroek een paar levens liedjes en de heer P. Dalenberg aria's. Het is onnoodig de nummers apart te ver melden, alle slaagden goed, het geheel was af. De verpleegden hebben zeer ge noten. Wanneer de band bekende oude wijs jes speelde, begon men mee te zingen. Zoo worden oude harten weder jong! De president-regent, de heer F. W. Roder- wijn, dankte allen hartelijk voor hetgeen zij weder belangeloos voor onze oudjes heb ben gegeven, er op wijzende, dat men, als men betaalt, voor zoo'n avond wel goede krachten kan krijgen. Deze heeren die belangeloos werken zijn uitstekende krachten. Men kan dit ten opzichte van het tehuis niet genoeg waardeer en! Het was een goed geslaagde avond. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Nov. 1936. In den loop der maand November werd op de spaarbankboekjes ingelegd 221.894,15 en terugbetaald 181.871.59. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.955.040,61. Het aantal in den loop van November nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 391, waarvan 306 aan op school sparende kin deren. Ingetrokken werden 61 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes be draagt 12484. Van dit aantal behooren 8370 aan per sonen of instellingen te Alkmaar geves tigd; 2220 aan personen elders woonachtig en 1894 aan schoolspaarders. Onder de in November uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 5 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1, De lediging in den loop der maand November van 277 spaarbusjes leverde een bedrag van 3479,32 aan kleine be sparingen op. logspropaganda wordt gemaakt. Zie b.v. het speelgoed van de Duitsche en Italiaan- sche jeugd. Het bestaat uit luchtgeweren, werpstokken in den vorm van bommen en handgranaten, tanks als kinderauto's, tuinen soldaatjes, kanonnen enz., enz. Teneinde nu te verkrijgen, dat deze pro paganda zoo weinig mogelijk resultaat zal hebben en de jeugd te leeren vijandig te staan tegenover alles wat op oorlog betrek king heeft, moeten wij er ons voor hoeden onze kinderen oorlogsspeelgoed te geven. Ouders en opvoeders, kent Uw taak en geeft Uw kinderen met 't a.s. St. Nicolaas- feest geen oorlogspeelgoed! „Wereldvrede!" zij Uw parool! Met dank voor de plaatsing, F. L. E. De Heer en Mevrouw VISSER—OMES geven kennis van de geboorte van hun zoon PIETER. Heiloo, 1 December 1936. Zandersloot E 94. Tijdelijk St. Elisabethziekenhuis, Alkmaar. oor Cassa en lichte kantoorwerk- zaamheden. Br. o. letter B 808, bur. v/d blad. Voor direct gevraagd een Persoonlijk aanmelden aan het kantoor der veiling. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U opname van 't vol gende. Bij voorbaat mijn dank. Waarlijk een eenigszins vreemde vergelij king, maar toch is er wel verband te leggen. Esperanto immers is de internationale taal, die geschapen is om te dienen tot ver broedering der volken door onderling be grijpen; een krachtig strijdmiddel dus tegen de oorlogsdreiging en voor wereldvrede. De daaraan tegenovergestelde propaganda wordt hoofdzakelijk gemaakt door het kin derspeelgoed en verder door opzettelijk val- sche voorstellingen door de belanghebben den in de internationale wapenindustrie. Het deel „St. Nicolaas" in onze vergelij king is natuurlijk het kinderspeelgoed, door middel waarvan tegenwoordig zoo veel oor WERKVERSCHAFFING IN HEILOO. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek tot plaatsing in de Alkm. Courant. Bij voorbaat dank. Op 20 November werd ik onaangenaam verrast met de mededeeling van de com missie tot werkverruiming, dat ik, naar aan leiding van mijn gezinsinkomsten, voortaan van de 9 weken slechts 4 weken mocht wer ken. Vreemd keek ik op, want aan mijn ge zinsinkomsten was weinig veranderd f 3 per week). Ik kom in de 9 weken, met 10 personen, op 199,80 en iemand zonder kinderen op 144,90, dus daarvoor moet ik 8 kinderen onderhouden: dus méér 54.90 voor 8 kinderen, gedurende 9 weken. Als iemand dus, zooals de burgemeester be weert, 5 per week kan verdienen, dan is het slechts f 8 per week (gelijkstelling van gezin met en zonder kinderen). Wat blijft er nu van het raadsbesluit over? De heer Greeuw heeft Woensdagavond nog in de openbare raadsvergadering gezegd: „de werkloozen hebben al een extra wacht- week" gehad en dus is het voor ons niet breed. Mijn geval staat niet allen. Meer dere personen hebben een soortgelijken brief thuis gekregen. Vrijdag heb ik nog een verzoek inge diend, om een kleine wijziging aan te bren gen, meer soepelheid voor groote gezinnen, zooals dat van ondergteekende. Men meldde mij, dat men niet afweek van de vastgestelde regeling. De groote gezinnen weten dus, waar ze aan toe zijn. Nogmaals dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, N. P. Ingevolge artikel 17 van het Regl. van de Kamers van Koophandel maakt de voorzitter van het hoofd stembureau hiermede bekend, dat de dag der tusschentijdsche verkie zing ter vervulling van een plaats in de afd. Kleinbedrijf van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier is vastgesteld op 21 December 1936. De voorzitter voornoemd: J. RINGERS. WOENSDAG 2 DEC. „S. S." Alkmaar— „D. O. K' Beverwijk, in „'t Wapen van Heemskerk". Aanvang 8 uur. Entrée 25 ct. Werkloozen 15 ct. Donateurs vrijen toegang. TE KOOP een zoo goed als nieuwe ACCORDEON STRADIVARIE met dopjes. Bassen 120, klavier 90. Koopje. Brieven onder letter A 807, bureau van dit blad. Een Nuttig St. .Meolaas-L adcau Aparte modellen. Lange.tr. 73. Tel. 3978. Dames- en Heren Modemagazijn. vanaf 2.50 tot 19.75. vanaf 1.45 tot 7.90. vanaf 1.48 tot 24.50. VOLL£MELK HAZELNOOT NATLIR£L(BlTrCR) 3 lichts vanaf 5.90 tot 16.25 5 lichts vanaf 9.75 tot 24.50 vanaf 1.25 tot 12 OO, div. houtsoorten: eiken, noten, old finish, met chroom montuur. gelakt, koper, verchr., vanaf 1.48 tot 11.90. VRAAGT DU5 UW WINKELIER DEZE TJQKLAT FOTOPAKKETTEN, vanaf 1.45 tot 7.90, vanaf 98 ct. tot 9.75. vanaf 98 ct. tot 9.—. moderne, verchroomde uitvoering, vanaf 4.90 tot 9.75. n.v.HOLLANDSCH CHOCOLADEFABRIEK vanaf 1.25 tot 9.75. Serverrwagenti, Old finish, Eiken, enz. resp. 19.75-18.90-11.90. vanaf 45 cL tot 17.90 12 i&m üf.' Rooktafel* vanaf 6.40 tot 24.75, AMHtaudaardH vanaf 3.95 tot 9.75, Rook stel len v.a. 1.95 tot 9.50 vanaf 3.95 tot 21.75 BERGEN. Te huur gevraagd voor 6 maanden of langer liefst met garage. Brieven met vo1 ledige opgave van grootte, ligging m prijs onder letter Z 806 aan bur. van dit blad. is het Hoofdblad van de Pro- vincie Noord-Brabant, wordt daar het meest gelezen, in vele gemeenten schier uitsluitend ea verschijnt dagelijks» Onderwerp Op Donderdag 3 Dec. 1936, des avonds 8 uur, in het gebouw de Unie. ALLEEN bij den vakman! Eigengemaakte, geneel gevoerde, Jongens- en Meisjes- Blauwe en Bruine Ratiné IASSEN. Leeftfid 8 jaar 3.80, 4,25 4.70, 5.50, 5.90, 6.25, Kleinere maten 2.05, 2.25, 2.50, 3.00, 3.25, 3.50. Alom bekend is de groote sor teering. Nergens vindt men deze lage prijzen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 15