ftoooeoo* Jladiopccqtamma t Stad en Omgeving. ieuiUeton door RICHARD STARR Vertaald door A.RIEWERD. i "lmrlI Woensdag 2 December. HILVERSUM, 301 M. (VARA-uitz.) 8.Gr.pl. 9.30 Onze keuken. 10. VPRO-morgenwyding. 10.20 VARA- maandrevue (op gr.pl.), gr.p|. en lezing over opvoeding tot gemeen schapszin. 11.30 De "rouw van den werklooze in gezin en maatschappij. 12.Gr.pl. 12.45 Orgelspel. 1.15 1.45 Gr.pl. 2.Melody Circle. 2.30 Voor de vrouw. 3.Voor de kinde ren. 5.30 „25 jaren vacantie-kinder- feest". 5.45 De Flierefluiters en zang.. 6.30 RVU.: Noodlot en vrije wil. 7.Sportuitz. 7.15 Zang, hier na gr.pl. 7.40 Proolemen der demo cratie, causerie. 8.SOS-ber. 8.03 ANP-ber., VARA-varia. 8.15 VA- RA-orkest en zang. 9.Radiotoo- neel. 9.30 Verv. concert. 10.ANP- ber. 10.05 Gr.pl. 10.10 Orgelspel. 10.30 De Ramblers. 11.Huwelijks verhoudingen, causerie. 11.3012. Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- uitz.) 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.12. Sopraan en piano. 12.15 Gr.pl. 12.30 Stichtsch Salonorkest en gr.pl. 2. Gr.pl. 3.3.45 Orgelspel. 4.Viool recital. 5.Voor de kinderen. 6. Landbouwpr. 6.30 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 7.Ber. 7.15 Causerie over weldadigheidspost zegels. 7.25 Gr.pL 7.30 Lezing over de wereldgebedsweek. 7.45 Rep. 8. Ber. ANP. 8.15 Chr. Dameskoor en gr.pl. 9.Wedstrijd: De gevallen gulden. 9.30 De Vedelaars. (Om 9.55 ANP-ber. en om 10.15 Schaakcur sus). 11.—11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35—11.50 Gr.pl. 12.05 BBC- Northern Ireland Orkest, m. m. v. sopraan. 12.50 Jazzmuziek (gr.pl.) I.202.20 Birminghamsch Hopp- drome-orkest. 3.10 Het Northern Ireland Fanfare-orkest. 3.50 Piano recital. 4.20 Vesper. 5.10 Gr.pl. 5.35 Het BBC-dansorkest. 6.20 Ber. 6.40 Fransche literaire causerie. 7.Or gelspel. 7.20 Vioolrecital. 7.50 Jacx Hylton en zijn Band. 8.35 BBC- Symph.-orkest, koor en solisten. 9.20 Ber. 9.40 Verv. concert. 10.4 J Het Bridgewater Harp Kwintet. II.05 Pianorecital. 11.35 Bram Mar tin en zijn Band. 11.50—12.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Pasdeloup-kamerorkest 2.50 Orkestconcert. 4.20 Gr.pl. 5.5Ö Parijsch Kamerorkest. 8.25 Zang en viool. 9.05 Radio-tooneel. 11.20 12 35 Mangeret-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroepklein- orkest. 7.50 Westduitsch Kamer orkest. 12.35 Landes-symph.-orkest Saarpalts. 1.35 Gevar progr. 3,50 Rurhland-orkest. 5.20 Kamermu ziek. 6.05 Omroeporkest. 7.35 Ge- meenschapsuitz. HJ en Weermacht. 8.05 Populair concert. 8.20 Chopin- concert. 8.50 Populair concert. 9.50 11.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.; 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 en 6.20 Gr.pl. 6.35 Pianoduetten. 7.20 Viool- recital. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gr. pl. 9.35 Symph.-orkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.25 Om roepdansorkest. 6.35 Salonorkest, 8.20 Symph.-orkest. 9.20 Omroep orkest. 9.50 Rep. 10.3011.20 Grpl DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m! 7.30 Trioconcert. 8.05 Gemeen- schapsuitz. HJ en Weermacht. 8.35 Blaasconcert. 9.20 Ber. 9.50 Het Lutz-kwartet. 10.05 Weerber. 10 20 —11.20 Gr.pL JAARVERGADERING VAN DE GEWESTELIJKE FEDERATIE NOORD HOLLAND-NOORD VAN DE S.D.A.P. In de Unie vergaderde Zaterdag en Zon dag het gewest Noord-Holland-Noord van de S.D.A.P. onder voorzitterschap van den heer W. v. d. Vall. Vertegenwoordig waren 63 afdeelingen, voor het Partijbestuur was aanwezig de heer Woudenberg, voor de Prov. Staten was o.m. aanwezig de heer Mi- chels, voor de Kamerfractie de heer Cramer. In zijn openingswoord heette de voorzitter speciaal den heer Peerlkamp, oud-voorzitter van het gewest, en mevr. Zeeman welkom. Spreker releveerde de gevoerde Plan-actie in het achterliggende jaar. Wij verwijzen hiervoor naar het jaarverslag, waaruit wij hieronder een uittreksel opnemen. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat bij de federatie waren aangesloten 76 afdeelin gen, waarvan in het district den Helder 28, Hoorn 34 en Zaandam 14. Het ledental liep terug van 6494 tot 6274, waarbij opgemerkt kan worden, dat in 't al gemeen de kleinere afdeelingen zich goed wisten te handhaven. In het verslag wordt de verwachting uitgesproken, dat de betrok ken afdeelingen in het komende jaar zullen trachten het verloren terrein te herwinnen. De cijfers in onderling verband gezien doen constateeren, dat ter versterking van de or ganisatie nog heel veel werk gedaan kan worden. Voor de regelmatige actie voor het Plan van den Arbeid is ook dit jaar een flinke ac tiviteit ontwikkeld. De verkoopcijfers van Vrijheid-Arbeid- Brood bewegen zich in stijgende lijn. De er varing heeft geleerd, dat in verschillende plaatsen het groepje colporteurs, dat regel matig met de krant op stap gaat, te klein is. Van de dit jaar verschenen manifesten werden in dit gewest 84.000 verspreid, ter wijl van onderscheidene brochures ruim 22.000 werden verkocht. Ter voorbereiding van de 6 September- demonstratie in Amsterdam werd een 6-tal streek-meetings georganiseerd en wel in Anna-Paulowna, Bergen, Edam, Hoogkar- spel. Koog aan de Zaan en Midden-Beem- ster. Aan de meeting in Amsterdam namen ruim 5000 personen uit het gewest deel Het verslag bevat verder de werkzaamhe den van de Statenfractie in Noordholland en de verslagen van het Gewest van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling, terwijl met vreugde gewag wordt gemaakt van de 17 arbeiders-avondscholen, welke in dit ge west werken met een totaal van 334 leerlin gen, van de A.J.C. en van de Vara. Het jaarverslag van den penningmeester levert een voordeelig saldo op van 1052.89, welk bedrag werd overgeboekt naar het verkiezingsfonds, waardoor dit stijgt tot'een bedrag van 2850.84. De begrooting sluit in ontvangsten en uit gaven op 3450. Het verslag besluit met de verwijzing naar het belangrijke jaar dat nu tegemoet gegaan wordt. Bij de a.s. Kamerverkiezin gen, zegt het verslag, zal moeten blijken, in hoeverre onze stryd tegen fascisme en communisme succes heeft, in hoeverre wij er in geslaagd zijn het Nederlandsche volk te doordringen van de noodzakelijkheid om maatregelen, zooals in het Plan van den Ar beid zijn aangegeven, tot uitvoering te bren gen. De verkiezingsstrijd, dien we in 1937 te gemoet gaan, heeft voor de socialistische ar beidersbeweging een historische beteekenis. Met enkele woorden herdacht de voorzit ter wijlen den heer A. G. A. Verstegen, die zoo lang hy kon voor de beweging, voor ae geheele menschheid heeft gewerkt, waarna de vergadering een oogenblik staande de dooden herdacht. Het jaarverslag kwam vervolgens in be spreking, waarbij tevens gelegenheid be stond het beleid van het bestuur te bespre ken. Verschillende afgevaardigden voerden hierover het woord. De afgevaardigde van Oudkarspel vroeg o m. speciaal de aandacht voor de talrijke plaatsen in dit district waar geen partij-af- deeling gevestigd is. Anderen betreurden den teruggang in het ledental en drongen aan op meer onderling contact tusschen de afdee lingen en het Gewestelijk Bestuur, waardoor meerdere activiteit ontwikkeld kan worden. De noodzaak van meerdere activiteit van het gewestelijke bestuur bij het oprichten van nieuwe afdeelingen werd naar voren gebracht. 15) „Dank u", zei ze uit de hoogte. „Ik heb niet gebeld". „O neen?" antwoordde het kamermeisje opgewonden. „U belde wel zoowat vijf minuten!" „Ik deed niets van dien aard, u droomt", zei Tessa. „Ga alstublieft heen en sluit ae deur zacht achter u". Maar het kamermeisje wist, wat zij te doen had en liet zich niet overbluffen door een nietswaardige kellnerin. „Dit is de kamer van mr. Turner", zei ze. „Nu, en wat zou dat?" antwoordde Tessa. „Wat doe u bier?" „Mjj met mijn eigen zaken bezig houden. Ga heen en bemoei u met de uwe, en wees niet onbeschaamd, anders roep ik den chef". Onbewust deed Tessa de Rots van Gi braltar na Paul Harvey's moeder met wie zij het vroeger op den dag aan den stok had gehad. „Heel goed", zei het kamermeisje. ,ik zal hem roepen, als ik met u klaar ben. Ik wensch te weten wie u bent en wat u in mr. Turners kamer doet". Ook over de samenstelling van de plaatse lijke plancommissie werd het woord ge voerd, terwijl de afdeeling Heerhugowaard een krachtiger actie vroeg tegen Landbouw en Maatschappij. Tal van minder belangrijke opmerkingen werden r.og gemaakt, welke afdoende door den secretaris werden beantwoord. Spreker bracht een warm woord van hulde aan de ijverige werkers op het platteland. Ook de partij-secretaris Woudenberg beantwoordde nog enkele gemaakte opmerkingen, speciaal ten aanzien van de Centrale Plan-commis sie, waarbij hij wees op het groote belang van de actie voor het Plan van den Arbeid, maar er den nadruk op legde, dat ook de le- den-win-actie niet mag worden vergeten en naast de P.P.C.'s, ook de afdeelingen nog meer dan voldoende werkzaamheden kun nen verrichten. Ook aan de actie van Landbouw en Maat schappij wijdde spreker eenige aandacht, waarbij hij wees op de eenzijdige oriëntee ring van die beweging, maar hij ontkende, dat hieraan door de C.P.C. niet voldoende aandacht zou zijn besteed. Over de techniek van het maken van manifesten en brochu res gaf spreker tot slot een uiteenzetting, waarna het jaarverslag onder dankzegging aan den tijdelijken secretaris werd goedge keurd. Na de pauze werd het jaarverslag van den penningmeester na enkele bemerkingen goedgekeurd. In behandeling kwam vervolgens het con cept huishoudelijk reglement van het ge west. Met een enkele wijziging werd het nieuwe reglement vastgesteld. Herkozen werden: als voorzitter de heer W. v. d. Vall, Alkmaar; tot secretaris de heer P. S. v. d. Vaart, den Helder, tot nu toe waarnemend secretaris; als penningmeester de heer A. J. Romeyn, Koog aan de Zaan en als bestuurders G. Gayaard, Nieuwe Nie- dorp, K. Keuris, van Ewijksluis, mej. W. Krul, Schagerbrug. P. Rodenburg, Enkhui zen en K. Singer, Wijdenes. In de bestaande vacature werd voorzien door verkiezing van N. Tj. Swierstra, Hoorn. In behandeling kwamen hierna de ver schillende voorstellen. Een voorstel Uitgeest, de vergadering in 't vervolg in één dag te doen afloopen, werd ingetrokken. Een bestuursvoorstel aan het Partijbe stuur te verzoeken ook de gewestelijke fede ratie-penningmeesters ambtshalve lid van den Partijraad te doen zijn, werd na eenige toelichting aangenomen. Een bestuursvoorstel over te gaan tot het instellen van een verkiezingsfonds voor de Kamerverkiezingen 1937, waarin elke afdee ling 26 ct. per lid bijdraagt, ontmoette eeni- gen tegenstand. Meerdere afdeelingen vonden de bijdrage te hoog en in deze tijden niet op te brengen door de afdeelingen. Na een toelichting van den penningmeester werd het voorstel uit eindelijk met groote meerderheid aangeno men. De vergadering werd dan verdaagd tot Zondag. De vergadering van Zondag. Zondag kwamen allereerst de voorstellen betreffende de Arbeiderspers in bespreking. Van verschillende kanten werd op be paalde berichtgeving eenige critiek uitge oefend, aangedrongen op uitvoeriger Kamer verslagen, op opname van meer populair- wetenschappelijke artikelen e.d. Anderzijds werden veel woorden van lof gebracht. De gemaakte opmerkingen werden door den algemeen-directeur, den heer IJ. G. v. d. Veen, beantwoord. Voortgegaan werd met de behandeling van de verschillende voorstellen. Van Schermerhorn en Heerhugowaard waren er voorstellen betreffende contributie verlaging voor werkloozen en wijziging in de afdracht aan Partijbestuur en Gewest. Beide voorstellen werden door den pen ningmeester krachtig bestreden en met-aan vaardbaar genoemd. De voorstellen werden verworpen. Een voorstel Oudkarspel, aan elk van de bestuurders een rayon toe te wijzen, ont moet in de praktijk moeiijkheden. Toegezegd werd zooveel mogelijk met de wenschelijk- heid rekening te zullen houden. De begrooting 1936-'37 werd met algemee- ne stemmen aangenomen. Tot leden van den Partijraad werden benoemd: L. Bos, Zaan dijk, P. Hart, Koedijk, M. Plooyer, Zaandam en N. Tj. Swierstra, Hoorn. Tot plaatsvervangende leden: J. Hemel rijk, Bergen, D. v. d. Mast, Den Helder, P. „Ik ben zijn zuster", antwoordde Tessa wanhopig. „O", antwoordde het kamermeisje met vernietigend sarcasme, „zijn zielezuster, veronderstel ik?" „Nu is het genoeg, meisje", zei Tessa. „Ik duld geen onbeschaamdheid van een bed- denopmaakster. Als ik u was, zou ik zoo gauw mogelyk maken, dat ik wegkwam, terwyl het nog veilig voor u was. Ik heb vannacht heelemaal geen vriendelijke bui, en zou gemakkelijk mijn geduld kunnen verliezen". Het kamermeisje trok zich behoedzaam terug en bleef even met haar rug tegen de deur staan. „U denkt, dat u er zoo van af komt, is het niet?" zei ze. „Ik heb u alles gezegd, wat er te zeggen valt", antwoordde Tessa trotsch. „Als u hier niet weg bent, voordat mijn broer terug komt, beloof ik u, dat u ontslagen zult wor den. En wel zoo gauw, dat u er verbaasd over zult staan". „Wel, we zullen zien", mompelde het kamermeisje. Waarna ze vlug de deur opende en naar buiten ging. „Ik geef dat wurm dertig seconden, om van deze verdieping weg te komen", mom pelde Tessa, „en dan ga ik er vandoor. En ik denk, dat- ik niet zal ophouden met rennen, voordat ik in West Ham ben. Ik laat mijn hoed en mantel schieten. Ik ga naar huis, zooals ik ben. Ik kan mijn schortje en muts afdoen, als ik op straat ben. En ik hoop, dat dit een les voor je zal zijn, mijn kind. Als een man je weer eens vraagt, naar zijn kamer te gaan om Rodenburg, Enkhuizen en K. Singer, Wijde nes. Met de vorming van een controle-commis sie werd de afdeeling Koog-Zaandijk belast. Het jaarverslag van de Statenfractie werd na bespreking op een onderdeel goedge keurd. Tot slot hield de secretaris, de heer v. d. Vaart, een inleiding over „de plannen voor de a.s. verkiezingsactie". Hij deed mededeeling van het plan van actie, samengesteld door de centrale leiding, waarbij uitgegaan is van een aaneengesloten actie waarvoor iedere man en vrouw aan 't werk zal moeten. Een groot aantal brochu res en manifesten werden in uitzicht ge steld, terwijl ook Vrijheid-Arbeid-Brood bij de verkiezings-actie zal worden ingescha keld. Openbare vergaderingen worden na tuurlijk ook dit jaar wederom gehouden. Speciaal wees hij tenslotte nog op het groote belang van de „busjes"-actie, welke met het oog op de financiering van de actie zal moe ten slagen. Door meerdere afgevaardigden werd hier over het woord gevoerd, tal van wenken werden gegeven en opmerkingen gemaakt naar aanleiding van de inleiding. Door den inleider werden de gemaakte bemerkingen bevredigend beantwoord. Ook de heer Wou denberg beantwoordde nog enkele opmer kingen. Met enkele woorden nam de voorzitter af scheid van het Kamerlid Cramer, die zich voor de volgende verkiezing niet meer be schikbaar stelt. Spr. wees op het belangrijke werk wat Cramer heeft verricht, niet in de laatste plaats voor de bewoners van ver ge legen gewesten. (Applaus, gevolgd door den staande gezongen Socialistenmarsch). De heer Cramer dankte voor de hartelijke woorden tot hem gesproken, waarbij hij me dedeelde, dat het zijn bedoeling is, weer eenige jaren naar Indië te vertrekken, ten einde een nadere studie te kunnen maken van de Aziatische problemen. (Applaus.) Hij sprak de verwachting uit, dat op vele ma nieren de aanwezigen van het resultaat van deze studie kennis zullen nemen en hij dus wel als Kamerlid afscheid nam, maar niet als actief partijlid. (Applaus.) Met vreugde constateerde de voorzitter, dat deze vergadering een goede werkbijeen komst is geweest. We staan voor een moei lijken strijd, maar we zullen toonen wat we waard zijn. Ik wensch u kracht, zeide spreker, dezen strijd te voeren. (Applaus.) PROPAGANDA-AVOND H.B.S.V.—V.OK.Z.O.S. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Deze avond mag niet alleen wat het pro gramma betreft geslaagd worden genoemd, ook financieel was hij voor V.O.K.Z.O.S. een succes, wat een bijzonder iets mag hee- ten in deze dagen van malaise. De nieuwe voorzitter, de heer Ris, wensch- te alle aanwezigen van harte welkom in het bijzonder directeur «n leeraren met hun dames. Voorts sprak hij- den wensch uit, dat men zich als lid of donateur van V.O.K. V.O.S. zou opgeven, waarna hij den avond voor geopend verklaarde. Daarna trad het H.B.S.-orkest op onder leiding van den heer Maschhaupt. Den heer Maschhaupt komt een woord van lof toe voor zijn uitstekende regie. Vergeleken met verleden jaar was hier 'n belangrijken voor uitgang te constateeren. Wanneer de heer Maschhaupt nog een tijd over zulke krachten kan beschikken, zijn er nog prachtige resul taten te bereiken. Drie meisjes gaven vervolgens enkele zangstukjes ten beste, die zeer goed insloe gen, waarna we verrast werden met „Ma- trozenrei" een dans onder leiding van den heer N. J. Visser Deze dans was alleraar digst en het daverend applaus was een be wijs hoe zeer het publiek dit nummer op prijs stelde. Ook den heer Visser komt een woord van lof toe voor zijn uitstekende wüze van instudeeren. Vervolgens werden een tweetal stukjes, één voor en één na de pauze ten tooneele gebracht. Den jeugdigen dilettanten komt een woord van lof toe voor hun creaties. Niet vergeten mag worden de uitstekende regie van de leeraren, de heeren Holsmüller en van den Berg. Na een woord van dank te hebben gespro ken aan het adres der leeraren, die tot het welslagen van dezen avond hebben mede gewerkt, sloot de voorzitter het officieele gedeelte van den avond. zijn sigarenkoker te halen, weet je precies, wat je hem zult zeggen". Zij gaf het kamermeisje dertig tellen tijd. Liep toen naar de deur. Maar die kon niet open. HOOFDSTUK XI. Mr. Turner's zuster. Zy was in de kamer opgesloten! De sleu tel stak aan de buitenzijde in het slot. Zij zag een stuk ervan door het sleutelgat steken. Maar wat gaf dat, als zij hem niet kon omdraaien! Dat kamermeisje was een echte kat! Het was nu heel duidelijk, hoe zij die arme Tessa handig die poets had gebakken. Ter wijl zy met den rug tegen de deur had ge staan, had zij stilletjes den sleutel er uit gehaald. En toen had zy er hem aan de buitenzijde weer ingestoken en omgedraaid Nu was zij natuurlijk op weg naar den chef. En dadelijk zou die hier boven zyn en en „0 hemeltje, wat moet ik doen?" klaagde Tessa. Er viel niets te doen. Eenvoudig niets Er zou een vreeselijk schandaal zijn. Jimmy Turner zou onteerd zijn, misschien wel ge vangen genomen worden. Tessa wist niet precies, wat er gebeurde met een man, in wiens kamer een tearoom-meisje werd ge vonden, maar zy twijfelde er in het geheeJ niet aan, dat het iets onaangenaams moest zijn. Iedereen en alles, de wet incluis, scheen erg hard te zijn voor tearoom meisjes, alsof hun leven al niet hard ge noeg was. Haar leven bij voorbeeld. Om te begiynen zou zij natuurlijk haar ontslag Een gezellig baL waarbij de dansmuziek werd verzorgd door de Rhythm Sheiks. hield de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen. KERSTFEESTPLANNEN VAN HET LEGER DES HE1LS. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Evens ls voorgaande jaien zal het Leger des Heils ook nu trachten vreugde te oixngen in vele gezinnen tijdens het a.s Kerstfeest. Kerstfeest is een feest dat aan het einde van elk jaar weer een glanspunt vormt voor jong en oud. Alles wordt ge daan om het zoo mogelijk te laten slagen. Mer. tracht elkaar verrassingen te berei den, ontvangt ze zelf en er is in zulke da gen een ware „feeststemming". Het is echter zeer goed te begrijpen dat vöbr een groot aantal van onze mede- stadgenooten dit jaar het kerstfeest niet zoo vreugdevol zal zijn. Voor velen zijn de dagelijksche zorgen reeds zóó groot, dat van eenige feestviering, hoe eenvoudig dan ook, niets kan komen. Verleden jaar hoor den we van sommigen die kerstfeest vier den bij.... een koude kachel. Geen brand stof in huis. Osfchoon menigeen zich verheugt over het feit dat er ditmaal drie achtereenvol gende Zondagen zullen zijn, is dit voor vele anderen een bron van groote zorg. Vooral zij die door venten nog trachten in eigen onderhoud te voorzien, zullen fr niet in slagen om in de voorgaande da^n zóóveel te verkoopen, dat ze die drie Zondagen rond kunnen komen. Nu wil de afdeeling Alkmaar van het oude Leger des Heils, trachten zooveel mogelijk vreugde te brengen in de huizen van de meest-behoeftigen. Reeds nu komen een groot aantal aanvragen om een kerst krijgen. Dat was het eenige zekere in een wereld vol onzekerheden. Het scheen van het begin van dezen avontuurlijken dag af voorbeschikt, dat zij haar ontslag zou krij gen. Zy keek uit het raam. Naar haar schat ting was het wel duizend meter boven de straat. Dat bood dus ook geen oplossing. Zelfs een in ongenade gevallen en ontslagen tearoom-meisje is beter dan een dood. Evenzoo had het geen nut, zich in de bad kamer te verstoppen, of in de kast of onder het bed. De kamers zouden zeker doorzocht worden, waarschijnlijk met bloed honden. Zij zou te voorschijn worden ge sleept en aan de politie overgeleverd wor den. Zij was er heel zeker van, dat zij den nacht in het politiebureau zou doorbren gen en s morgens voor een magistraat zou worden gesleurd, misschien wel bij de haren. Zij hoorde een lichten voetstap. Die hield bü haar deur op. Er werd snel geklopt. Wie was het? De chef met het kamer meisje of Jimmy? Als Jimmy toch maar het eerst kwam! Zij gaf geen kik, maar bleef luisterend bij de deur staan. Zij hoorde de stem van een melsjg: „Niemand thuis! Hm! En de sleutel aan den buitenkant van de deur! Ik denk, dat ik maar naar binnen zal gaan en zal wach* ten". Tessa stond nu tusschen de open deur en den muur. De deur week terug en werd gesloten. Tessa zag tot haar groote ver bazing geen ander kamermeisje, waarvoor zij haar bezoekster had gehouden, maar eer aardig meisje, even jong als zijzelf, schitte rend gekleed in een verrukkelijk dun avond GEMEENTELIJKE RADIO- ft DISTRIBUTIE. Lijn 1; Hilversum. Lijn 2: Hilversum. A Lijn 3: Keulen 8.—9.50, D.sender* Q 9.50—10.20 Luxemburg 10.2011.20, T Radio Danmark 11.2012.20, Brus- V sel VI. 12.2012.50, Droitwich 12.50 (I —13.20, Brussel VI. 13.2014.20, Luxemburg 14.2014.*0, Parijs R. X 14.50—15.35, Lond. Reg. 15.35—17.35 9 Brussel Fr. 17.3518.20, Brussel VL 0 Brussel Fr. 21.2021.50, Keulen Q 21.50—23.20, Parijs R. 23.20—24.—. X Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Droitwich 10.35 Q —11.50, Lond. Reg. 11.50—15.10, g) 18.20—18.35, Weenen 18.3521.20, Z Droitwich 15.1018.20, Luxemburg J 18.2019.en Droitwich 19.24.-—. 0 gave binnen en vele zullen nog volgen. Het komt ons voor, dat als we nu onze oproep om daadwerkelijke hulp tot U allen gaan richten, die niet onbeantwoord zal blijven. De spontane wijze waarop u ons ook voorgaande jaren hebt geholpen geef', ons de zekerheid dat we ook dit jaar ve len, groot en klein een gezegend kerstfeest zullen kiepen. bereiden. Er zyn onder de lezers van dezèn op roep velen die willen medewerken aan een vreugdevol kerstfeest voor de armen. Welnu, daaraan kan ieder medewerken. Wat er noodig is? In de eerste plaats een flink bedrag aan geld. Dan zyn kleeding en speelgoed zeer welkome artikelen. Mogen wij u echter nog eens nadrukke lijk vragen goed op te letten aan wie u uw gave geeft? Op elke collectelijst-col- lectebus moet den naam van den stichter William Booth, voorkomen. Is deze naam niet aanwezig, dan is het geen collectant van het goede Leger des Heils. Elke col lectant zal bovendien dit jaar een wit kaartje, waarop eveneens den naam Wil liam Booth voorkomt, zichtbaar dragen op den rever van jas of mantel. Dit alles ter voorkoming van eventueele teleurstel lingen. Bij voorbaat vriendelijk dank voor wat u zult doen. Mocht u buiten Alkmaar wo nen, zend ons dan uw gave per postwissel Adres: kapitein W. Groot, officier Leger des Heils, Limmerhoek 40, Alkmaar. ITTKEERING FAILLISSEMENT. Na gedaan verzet is thans een gewijzigde uitkeeringslijst in het faillissement van Pieter Constant, winkelier te Julianadorp (gem. Den Helder) samengesteld, met ee" uitkeering van 2.8 pet. aan concurren e schuldeischers. toiletje met een hermelijnen mantel, die van haar schouders tot op haar knieen neerviel. Op hetzelfde oogenblik bemerkte z- Tessa. oe In wederkeerige verbazing staarden - twee elkaar aan. Een oogenblik vergat 7 r sa al haar moeilijkheden bij het reusach probleem, dat plotseling was verrezen. eenige gedachte, die haar door het hom dreunde, was: „Wie is dit meisje?" Zij vergat haar neteligen toestand, gat alles, en wist alleen, dat dit me snoezig lief was, en heerlijk jong, e" zij in dezelfde wereld verkeerde als J Turner. Wie was zy, en met welk ree zij Jimmy's kamer binnen, bijna also haar behoorde? her Tessa wist, dat niet alle meisjes, die melynen mantels dragen, daarom no lijk dames zijn. Maar zij wist met ee opslag, dat dit meisje een dame vv®s. |fl was zij niet het meisje van de Jimmy's valies. Wie was zij? ju„ Tessa was zoo opgewonden, dat z een antwoord hierop wilde vragen, nieuw gekomene haar voorkwam. o;,, „Is dit mr. Turner's ksmer, of heD vergist?" k Zij deed niet hoogmoedig. Zy l tig en op een toon, die bijna vrien lijk was. Maar zij glimlachte nie „Ja", stamelde Tessa. „Ik bedoel ne Het is mr. Turner's kamer". maa?" „Wie bent u dan, als ik vrage (Wordt vervol*'

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 22