Feijenoord geklopt door H.D.V.S IV ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 30 NOVEMBER 1936 Verrassende uitslagen in Oost en Zuid. DE EERSTE KLASSERS Standen. DE TWEEDE KLASSERS lx D t-2j - 7-3; 5-2 1 -1 SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal. Wie moet er nu in hemelsnaam Ajax nog een voet dwars kunnen zetten? C.V.V. kan het niet meer door de ge voelige nederlaag tegen de Amsterdam mers. En Blauw-Wit niet, omdat de IJmuider club haar klopte. En Xerxes niet en A.D.O. niet Nu, dat al-oude Ajax wordt zonder meer kampioen. Iets anders is het in afdeeling II. Asje blieft: Feijenoord geklopt door H.-D. V.S., het zwakke Hermes Dus weer vol op spanning, want K.F.C. en D.W.S. na deren. Vooral D.W.S., dat H.B.S. met een flinke nederlaag huiswaarts zond. En verder nog Haarlem, dat van Sparta - won. Terzelfder tijd mogen wij constatee- ren, dat het met Z.F.C. bergafwaarts gaat: nu weer verloren van V.U.C Enschedé verloor, P.E.C. verloor ei Heracles speelde gelijk. En Go ahead won. Wie moet er kampioen worden in 't Oosten? P.S.V. lacht! Heel hard, want zelf won ze met vreemde cijfers en N.A.C. verloor van het zoo zwakke Eindhoven. En B.V.V. en Noad wonnen. Tjonge, wat een spanning in het Zui den. En wat een druk in het Noorden, om die onderste plaats te ontgaan! Velocitas voelde niets voor die plaats en klopte Leeuwarden. En H.S.C. denkt er net zoo over en klopte Friesland. En Achilles? Ja, die verloor van Be Quick en dat is normaal. Alzoo, een zeer nuttige voetbaldag. Met verrassingen en stof tot praten. Inderdaad, er waren veel verrassingen deze keer en de allergrootsten waren wel ce nederlagen van Feijenoord en N.A.C. Beide clubs speelden weliswaar een uitwedstrijd, maar de tegenpartij behoorden in beide ge vallen tot de zwakste en men mocht dus normale overwinningen verwachten. 't Is anders geloopen, waaruit weer eens blijkt, hoe voetbal een kansspel is. In het Oosten zijn de uitslagen zoo, dat er een vrij groote kopploeg gekomen is en dat daarnaast de strijd om de degradatie-plaats weer is toegenomen door het gelijke spel van de Ensch. Boys en de nederlaag van Z.A.C Hetzelfde zien wij in het Zuiden, waar Eind hoven blijkbaar van plan is, om haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen. En precies hetzelfde geschiedt in het Noor den, waar Velocitas, Achilles, Friesland en H.S.C. een heel gezellig robbertje vechten in de komende maanden. Slechts dit is nu de eerste helft der competitie achter den rug is, zeker: Ajax wordt kampioen en geen enkele andere club in afdeeling L En nu de wedstrijden in het Westen en het overzicht der andere af deelingen: AFDEELING I Xerxes—D.H.C. 2—3 Op een glad en modderig veld hebben de Delftenaren kans gezien de overwinning in den wacht te sleepen, waarmee zij iets meer kregen dan zij verdienden. In de voorhoede van de gastheeren ontbrak het evenwel aan schotvaardigheid, terwijl ook eenige malen het geluk niet aan haar zijde was. De wedstrijd was, met wisselende aanval len op beide doelen, ai een heelen tijd aan den gang, toen D.H.C. de leiding nam Een onverwacht schot van Ditmars verraste kee per Damme, die den bal nog wel aanraakte, maar niet kon verhoeden, dat deze in het net terecht kwam (O1). Kort voor de rust ttaakte Xerxes uit een strafschop gelijk. In de tweede helft kwam XeVxes telkens Weer gevaarlijk opzetten. Een goede voor zet van links werd door Westdijk netjes be nut, zoodat de stand 21 was geworden. Een ongeoorloofde duw door een Xerxes-speler in het strafschopgebied verschafte daarna aan D.H.C. een strafschop (22). Met Xerxes het meest in den aanval werd de strijd voortgezet. Kort voor het einde plaatste Dijkgraaf van D.H.C., die van Dijk was komen vervangen, een bal voor den doelmond, waaruit Buyink het winnende Puntje scoorde (23). A.D.O.—D.F.C. 0—2. Ondanks het feit, dat D.F.C. met drie in vallers den strijd moest aanbinden tegen een op Berg na volledig A.D.O. is de Dordtsche club er toch in geslaagd, een alleszins ver diende zege te behalen. D.F.C. speelde minder slecht dan A.D.O., dat er niet in kon komen. Ofschoon A.D.O. met eenige aanvallen reeds direct den in druk wekte er alles op te willen zetten om e» overwinning te behalen, veranderde het beeld van den strijd spoedig. De Hagenaars begonnen over alle linies te knoeien en mis te trappen en toen tot over maat van ramo Vos Jr. uit een soloren aan O.F.c: onverwachts de leiding gaf na onge veer 15 minuten spelen, was het heelemaal met de Hagenaars gedaan. Het werd, ook al doordat D.F.C. het in hoofdzaak van haar verdediging moest hebben, een saaie vertoo ning, waarin hoogstens de Dordtsche vleu gelspelers wat leven brachten door hun snelle en nu en dan gevaarlijke rennen. Tot het einde bleef het spel ver beneden peil, maar enkele minuten voor den afloop kon Westhoven onverwachts van verren af stand langs de toegeloopen Koek in het ver laten doel schieten. Zoo kwam het slot met een 2O-zege dor gasten. C.V.V.—Ajax 0—4 De thuisclub had in de voorhoede Kros vervangen door Gelderblom Jr., terwijl Ajax geheel volledig was. Aanvankelijk was C.V.V. iets in de meer derheid, zonder dat zij het de hechte Ajax verdediging erg moeilijk maakte. Langzamerhand nam Ajax het spel in handen en na 22 minuten liep van Reenen op een ver naar voren gespeelden bal door en joeg den bal in het net (01). Van dit moment af was het Ajax, dat de lakens uitdeelde, maar doordat haar voor hoede de aanvallen niet goed afwerkte en C.V.V. hardnekkig verdedigde, duurde het nog geruimen tijd voordat van Reenen er met een hard schot 0—2 van maakte. Ook na de hervatting was C.V.V. niet tegen Ajax opgewassen en alleen het feit, dat Ajax het heel kalm aan deed, was oorzaak, dat het voor de thuisclub niet op een debacle uit liep. Bij een door Stam geleiden aanval van Ajax kwam de C.V.V.-verdediging zoo in de knel te zitten, dat Mastenbroek den bal in eigen doel trapte (03). Blomvliet maakte uit een voorzet van van Wijngaarden nummer vier en daarbij bleef het. StormvogelsBlauw-Wit 20. Een door de vele invallers min of meer uit het lood geslagen Blauw-Wit heeft in IJmui- den van de gelijk gekleurde vogels een ver diende nederlaag moeten incasseeren. De Amsterdammers hadden niet minder dan 3 invallers, terwijl, nadat 35 minuten gespeeld was, ook de Boer zich moest laten vervan gen, hetgeen een aanmerkelijke verzwakking van het elftal beteekende. Met den sterken wind in den rug was Stormvogels in de eerste helft overwegend sterker. De voorhoede der gastheeren was zeer snel en schotvaardig. Maar Ferwerda keerde alles, zelfs schoten die tot de catego rie der onhoudbare behooren. Twee kogels van Schoorl en Prins o.a. werden op emi nente wijze uit het doel gehouden. Dank zij Ferwerda en fortuna bleef de scorepaal in de eerste helft maagdelijk. In de tweede helft liep Blauw-Wit hard van stapeL Nu speelde ook Stormvogels met een invaller, daar Hollenberg door een in een vorigen wedstrijd opgeloopen verwon ding uitviel. Hij werd door de Vries goed vervangen. In de eerste tien minuten was de voorhoede van de gasten voortdurend voor het doel der IJmuidenaren, maar geen enkel schot had succes. Na een kwartier maakte Schoorl een fraai doelpunt, doordat Ferwerda den voorzet miste. En 3 minuten later was het 20 door Prins. Het laatste half uur speelde Blauw-Wit een verloren wedstrijd. Alleen Bergman kreeg nog een kans, toen hij een vrijen trap kreeg te ne men. De Vries redde fraai. Het einde kwam met een verdiende over winning der thuisclub. ExcelsiorR.C.H. 31 Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelde zich een aardige snelle partij voetbal, waar in de beide doelen beurtelings in gevaar verkeerden. Zoowel de bezoekers als de gastheeren de monstreerden goed veldspel met verschei dene goede aanvallen. Aanvankelijk was de thuisclub het gevaarlijkst, doch langzamer hand werkten de Haarlemmers zich los en zagen wij ook van hen goede dingen. Na ongeveer 25 minuten ging de thuisclub met succes tot den aanval over. Wigman plaatste den bal goed voor doel, waarna Maaskant inschoot (10). Korten tijd latei- echter scoorde Lenselink na een soloren den gelijkmaker (11). In de tweede helft was de thuisclub het meest in den aanval. De gasten werden ge heel op de eigen helft teruggedrongen. Na een aantal mislukte aanvallen be zorgde Maaskant zijn club opnieuw de lei ding (21). De Rotterdammers namen nu het spel ge heel in handen en ongeveer een kwartier voor het einde plaatste Wigman den bal goed voor het doel, waarna Niehoff goed in kopte (31). Met dezen stand kwam het einde. AFDEELING II H.-D.V.S.Feijenoord 21. Een zeer verdienstelijke prestatie heeft H.-D.V.S. geleverd door het volledige Feijenoord met 21 te kloppen, na zelfs ge- ruimen tijd in de tweede helft met 20 te hebben geleid. De Schiedammers dankten hun overwinning slechts gedeeltelijk aan eigen kracht, omdat Feijenoord geen kans zag de H.-D.V.S.-defensie uit elkaar te trek ken en steeds weer de aanvallen te kort op zette en in dit spel volhardde ofschoon ieder een zag, dat juist daardoor Breitner c.s. tel kens de kans kregen om op het laatste nip pertje dreigende gevaren voor Beun te voor komen. Niet altijd slaagden ze daarin, maar dan was Beun er, die op een prachtigen wedstrijd kan terugzien. In hoofdzaak is het dus een strijd geweest tusschen de H.-D.V.S.-verdediging en den Feijenoord-aanval, vooral na de rust, welke met 1—0 in H.-D.V.S.' voordeel inging. In die eerste helft heeft H.-D.V.S. zeer goed gespeeld. Haar voorhoede baseerde zich op snelle uitvallen, die meestal door den rechtsbuiten de Jong werden geleid. In de tweede helft, toeh H.-D.V.S. van be gin af in de verdediging werd gedrongen., slaagde de thuisclub er in reeds 6 minuten na de hervatting na een hoekschop den voorsprong te vergrooten, dank zij een listig schot van linksbinnen Stolk. Feijenoord gaf den moed niet op, ze bleef vanaf dat moment het spel fceheerschen zonder nochtans meer dan eens te kunnen doelpunten. Dat gebeur de 11 minuten voor het einde, toen Vrauw- deunt na een mooien voorzet van den uit stekend spelenden linksbuiten Linssen van dichtbij scoorde. Het slot was zeer span nend, maar H.-D.V.S., een beetje geholpen door Fortuna, liet de overwinning niet meer glippen. D.W.S.—H.B.S Voor een uitverkocht huis heeft D.W.S een volkomen verdiende 40-overwinning op H.B.S. behaald. Dadelijk na het begin was D.W.S. in den aanval. Snel combineerend, mooi open spelend, trokken de Amsterdammers op den Haag- schen doelman af. Vooral van de vleugels dreigde gevaar. Zoowel van Stokken als Melchers gaven prachtige voorzetten, maar de andere spelers wisten hiervan niet op de juiste wijze te profiteeren. De Amsterdammers gaven den moed niet op. Steeds maar weer kwamen zij voor het Haagsche doel en na ruim 20 minuten kwam het verwachtte doelpunt: van Stokken gaf een mooien voorzet en met een sprong kop te Luttinghuis het leder met zijn hoofd in het H.B.S.-net. Na een half uur kwam het tweede doel punt. Slot gaf een scherpe pass, Melchers liep naar binnen, Mol naar buiten en van zijn voet kwam een welgerichte voorzet, waaruit Luttinghuis ten tweede male den bal met het hoofd onhoudbaar langs Mul plaatste (20). Toen kwam het eerste gevaarlijke moment voor D.W.S., toen Bakhuys een geweldigen schuiver laag in den hoek gaf, dien Heke laar slechts ten deele kon keeren. De bal rolde voor langs het doel, maar snel keerde een D.W.S.-been het gevaar. Na 40 minuten vergrootte D.W.S. haar voor sprong. Trock gaf uitstekend voor, Mol miste, maar de naar binnen gezwenkte Mel chers schoot keihard en onhoudbaar in (3—0). Daarbij bleef het voor de rust. Na de rust scheen D.W.S. het wel te ge- looven en hiervan maakten de Hagenaars een dankbaar gebruik. De gasten konden thans hun spel beter ontplooien en gevaar lijke situaties voor het doel der Amsterdam mers waren hiervan het gevolg. Maar D.W.S. liet haar lauw spel weer va ren en goed combineerend kwam zij H.B.S. weer verontrusten. Vijf minuten voor het einde ging de bal van van Stokken goed naar Melchers, deze zette voor en met een hard schot passeerde Slot keeper Mul voor de vierde maal (40). De resteerende minuten verliepen met een scrimmage voor het H.B.S.-doel, die echter niets opleverde. HaarlemSparta 3. Haarlem verscheen met drie invallers en Sparta had een gewijzigde opstelling, die slecht voldeed. De Spartanen liepen hard van stapel, doch hielden het spel veel te kort. Spoedig nam Haarlem echter het spel in handen en na een algemeenen aanval wist de Winter de score te openen (1—0). Er volgde een kwartier van gelijkopgaand spel, maar toen Effern goed doorgaf, doelpuntte de Winter opnieuw (2—0). En niet lang daarna bracht Smit met een formidabel schot den stand op 30. Na de rust speelde Sparta veel beter en uit een vrije schop schoot de Korver via een Haarlem-speler in (3—1). Haarlem miste daarop een strafschop en dit gaf Sparta moed en spoedig maakte Voormolen er 32 van. Even werd het spannend, doch de Win ter schoot toen hard langs Cohen (4-2). Een minuut voor tijd scoorde Sparta nog een goede derde goal en toen floot de scheids rechter in half donker het einde. Haarlem boekte een verdiende overwin ning. V.Ü.C.—Z.F.C. 1—0 In een wel zeer slechten wedstrijd is V.U. C. er in geslaagd twee punten op haar ge vaarlijkste concurrente voor de laatste plaats uit te loopen. De overwinning van de Hagenaars was volkomen verdiend, want hoewel ook aan Haagsche zijde dapper ge stumperd werd, was het veldspel toch een fractie beter dan dat van de Zaankanters. Het eenige doelpunt van dezen wedstrijd werd uit een vrijen schop gemaakt. Dit doel punt, dat van Gelder 20 minuten na de rust scoorde, was werkelijk een juweel, maar voor het overige landen geen van beide voorhoedes aanspraak maken op een doel punt De meerderheid van V.U.C. kwam tot uiting in het feit, dat Dijkstra veel meer ie doen kreeg dan Slootweg, doch de Zaansche doelman heeft zich op zeer uitmuntende wij ze van zijn taak gekweten en aan het eenige doelpunt had hij totaal geen schuld. Kenmerkend voor den geheelen wedstrijd was wel een uitlating van een voetbal-offi cial, dien wij na afloop spraken: „Ik heb wel eens slecht voetbal gezien, maar zoo slecht nog nooit". K.F.C.V.S.V. 3—3. Zoowel K.F.C. als V.S.V. kunnen op een goeden wedstrijd terugzien en het verkre gen gelijke spel (33) geeft een zeer juist beeld der krachtsverhouding weer. Vooral in de tweede helft werd het tempo door de elftallen hoog opgevoerd en de strijd was toen niet alleen zeer boeiend, doch ook vaak van goed gehalte. Het duurde niet lang, of de thuisclub was in de meerderheid. Hier was van een verde digen geen sprake en zelfs midhalf Nieu- wenhuis was bijna steeds achter zijn voor hoede, terwijl beide backs ver stonden op gesteld. De verdediging van V.S.V. kreeg het zwaar te verantwoorden, doch vooral keeper Michel deed fraai werk. Bij een plotselingen uitval der bezoekers wist mid- voor Michel uit een voorzet van Heins zijn club de leiding te geven (01). K.F.C. legde er nog een schepje op en het doel van V.S.V. werd geducht onder schot genomen. Tot de rust kwam er geen verandering in den stand. In de tweede helft tapten de gasten uit een ander vaatje en het tempo was nu veel sneller. K.F.C. had dan ook nu veel meer aandacht aan Michel c.s. te schenken. Toch gelukte het den Koogers reeds na 8 minu ten door van Wensveen de partijen op gelij ken voet te brengen. Eerst toen werd de strijd zeer spannend en ging gelijk op. Uit een hevige schermutseling voor het K.F.C.' doel bezorgde van Leeuwen na een goed kwartier, andermaal V.S.V. de leiding (l-2> K.F.C. gaf den moed allerminst op en nadat eerst een doelpunt van de Boer wegens hands geannuleerd was, wist deze speler na 22 min. op fraaie wijze uit een voorzet van links den stand weer gelijk te maken (22) Vol elan wierpen de partijen zich in den strijd en toen de verdediging der gasten staan bleef voor vermeend buitenspel, liep de Boer door en doelpuntte onhoudbaar (32). Nu was V.S.V. weer eenigen tijd aan het woord, in welke periode Sterk voor den verdienden gelijkmaker zorgde (33) AFDEELING m Leo Halle in actie! Go ahead was op bezoek bij Wageningen, dat al gauw een veldmeerderheid demon streerde. Toch nam Go ahead al spoedig de leiding en hoe de thuisclub ook stieed, ze strandde steeds weer op Halle, die buitenge woon op dreef was. Na de hervatting was er van een meerderheid van Wageningen geen sprake meer, maar toen juist kwam de ge lijkmaker. Even later echter hernam Go ahead de leiding en hoe Wageningen ook vocht, Go ahead hield stand en won met 2-1. En Heracles verspeelde een punt Nog wel tegen de zwakke Ensch. Boys. Deze Boys speelde zeer enthousiast en lieten de Alme- loërs niet in hun spel komen. Zoo kwam het, dat in de eerste helft Heracles in de minder heid was en een 1—0-achterstand kreeg. Ook na de rust bleven de Ensch. Boys ster ker en men kon een tweede doelpunt ver wachten. Totdat in de allerlaatste minuut een foutje in de Boys-verdediging Heracles in staat stelde, om gelijk te maken! A.G.O.V.V. deed uitstekend werk, door P.E.C. in Zwolle te kloppen, 't Was een vlugge wedstrijd, waarin de sterke Apel- doornsche defensie alle P.E.C.-aanvallen af sloeg. Na een kwartier nam A.G.O.V.V. de leiding en uit een uitval werd een kwartier later de stand op 2—0 gebracht, terwijl in het derde kwartier nogmaals uit een snelle aanval gedoelpunt werd (03). Na de thee werd P.E.C. veel sterker, doch slechts uit een strafschop werd een tegenpunt gemaakt (13). Tubantia heeft aan Enschede haar kracht laten zien. In de eerste helft kreeg ze welis waar een 20-achterstand, die echter nog voor de pauze geheel werd ingeloopen. Toen Tubantia na de rust eenigen tijd met man speelde, nam ze zelfs de leiding over, maar Enschede maakte spoedig gelijk. In het laatste kwartier werd de strijd veel feller en Tubantia wist nog twee keer te doelpunten en dus te winnen met 53. N.E.C.Z.A.C. had een zeer spannend ver loop. Voor de rust was er totaal geen krachtsverschil en beide teams doelpuntten in die periode elk een keer. In de tweede helft werd N.E.C. sterker en nam de leiding, die ze niet meer afstond, hoewel Z.A.C. met alle energie trachtte, om nog gelijk te ma ken. AFDEELING IV Roermond roerde zich geducht en het klopte thuis M.V.V. met 2—0, welke stand reeds met de rust was verkregen. Weliswaar begon M.V.V. zeer goed en drong Roermond geheel in de verdediging terug, maar ze wist haar meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Beter lukte het de thuisclub, die uit twee zeer snelle uitvallen ook twee keer wist te doelpunten. Toen raakte M.V.V. de kluts kwijt en ze wist zich ook na de rust niet meer te herstellen; alleen haar verde diging hield stand en voorkwam meerdere doelpunten. P.S.V. schoot enorm uit haar slof, d.w.z. pas in de tweede helft. Want in de eerste helft was het ontvangende Longa heelemaal niet de mindere en de rust kwam dan ook met 11. Zelfs wist Longa direct na de thee nog de leiding te nemen, doch toen keerden zeer plotseling de kansen. In een razend snel tempo ging P.S.V. ten aanval over en doel puntte keer op keer, om tenslotte met 73 te winnen. En N.A.C. liet zich verrassen. Op bezoek bij het zwakke Eindhoven bleek de thuis club zoowaar een veldmeerderheid te kun nen ontwikkelen en dank z(j een strafschop nam ze de leiding. Weliswaar maakte Z.A.C. een 20 minuten na de hervatting gelijk, maar 5 minuten later doelpuntte Eindhoven nog maals en behield den voorsprong, dank zij het met man en macht verdedigen. Juliana stelde teleur, door op eigen grond met 73 van Noad te verliezen. In 't begin liep het Noad mee, want twee fouten van den Juliana-keeper brachten twee doelpun ten. Toen herstelde Juliana zich en met de rust was het slechts 32 voor Noad. Zelfs wist Juliana in de tweede helft nog gelijk te maken, doch toen was het gedaan met haar en Noad kogelde nog vier keer raak. En won dus met 73. B.V.V. had heel wat moeite met Bleijer- heide, dat weliswaar zwakker was, maar al- Afdeeling I Ajax 9 8 1 0 24—9 17 D.H.C. 9 5 2 2 21—14 12 C.V.V. 9 4 2 3 15—16 10 Excelsior 9 4 1 4 23—20 9 Blauw-Wit 9 4 1 4 14—12 9 Xerxes 9 3 2 4 24—20 8 D.F.C 9 3 2 4 18—24 8 Stormvogels 9 3 1 5 1818 7 A.D.O. 9 3 1 5 8—12 7 R.C.H. 9 1 1 7 10—30 S Afdeeling n D.W.S. 9 8 0 1 21—10 16 Feijenoord 9 7 1 1 33—14 15 Haarlem 9 5 2 2 25—15 12 V.S.V. 9 5 1 3 20—19 11 H.-D.V.S. 9 5 1 3 18—19 11 K.F.C 9 2 4 3 18—19 11 Sparta 9 2 2 5 12—16 6 V.U.C. 9 2 2 5 12—20 6 H.B.S. 9 1 2 6 14—28 4 Z.F.C. 9 0 1 8 7—20 1 Afdeeling III Heracles 9 6 2 1 21—7 14 Go ahead 9 6 2 1 17—9 14 A.G.O.V.V. 8 5 1 2 11—6 11 N.E.C. 8 4 2 2 15—10 10 P.E.C. 9 4 1 4 19—16 9 Enschede 9 4 1 4 17—17 9 Tubantia 9 4 1 4 18—18 9 Wageningen 9 2 1 6 18—20 5 Z.A.C. 9 2 0 7 22—34 4 Ensch. Boys 9 1 1 7 8—29 3 Afdeeling IV P.S.V. 9 7 1 1 28—14 15 Roermond 9 4 4 1 22—18 12 N.O.A.D. 9 5 1 3 32—20 11 B.V.V. 9 5 1 3 26—21 U N.A.C. 9 5 1 3 20—16 11 Bleijerheide 9 2 4 3 12—16 8 Longa 9 2 2 5 23—23 6 Juliana 9 1 4 4 16—28 6 M.V.V. 9 2 1 6 15—24 5 Eindhoven 9 2 1 6 15—29 5 Afdeeling V Be Quick 9 7 2 0 35—14 16 Sneek 9 5 2 2 14—12 12 G.V.A.V. 8 4 2 2 23—12 10 Hoogezand 9 3 3 3 23—22 9 Veendam 7 3 2 2 16—11 8 H.S.C. 9 3 1 5 16—23 7 Velocitas 9 2 2 5 15—19 6 Friesland 8 3 0 5 14—27 6 Leeuwarden 9 2 2 5 13—20 6 Achilles 9 2 2 5 23—32 6 les op de verdediging concentreerde en ver der trachtten door uitvallen succes te beha len. Dat ging heel goed en pas even voor de rust nam B.V.V. de leiding, nog wel dank zfj eenig geluk. In de tweede helft maakte Bleijerheide gelijk en bepaalde zich weer tot stug verdedigen. Nog een keer kon B.V.V. het net vinden, doch dat bleek voldoende om te winnen. AFDEELING V Be Quick speelde thuis tegen Achilles en had met de rust reeds een 50-voorsprong, die volkomen verdiend was. Na de thee zette Achilles alles op den aanval en wist zoo waar den achterstand tot 53 te reducee- ren. Velocitas speelde zeer enthousiast tegen Leeuwarden en hoewel het al gauw een 10-achterstand kreeg, werd het tempo daardoor nog meer verhoogd en nog voor de rust kwam de gelijkmaker. In de tweede helft hielden de Groningers het spel te kort, doch tenslotte wisten zij het winnende puntje te maken. H.S.C. zag ook het gevaar voor de onder ste plaats en speelde een snel en entnousiast partijtje tegen Friesland. Met 40 voor de Hoogezanders werd gedraaid; daarna trachtte Friesland op te halen, wat tot 4—2 gelukte. Toen zag H.S.C. het gevaar, begon weer snel en enthousiast te spelen en won tenslotte met 62. Sneek had veel moeite met Hoogezanó, dat tot twee keer toe de leiding nam, doch die eveneens tot twee keer toe weer verloor. Dat gebeurde een keer voor en een keer na de rust. Toen was het de beurt aan Sneek, dat een 42-voorsprong kreeg, welke voor sprong later tot 4—3 gereduceerd werd. En daar bleef het bij. VeendamG.VA..V. ging niet door. t Gooi loopt uit! De resultaten in de 2de klasse B zijn zoo geweest, dat 't Gooi thans een kleine voor sprong heeft op de anderen, maar 't is klein en zoowel E.D.O. als Alcmaria en verder nog drie clubs zitten haar vlak op de hielen. Zoo is thans de situatie, nu de helft der competitie verstreken is. 't Gooi speelde thuis tegen de Spartaan en won na veel moeite met 20. Nog beter deed E.D.O., dat de Kennemers in home kansloos klopte met 30. eigen WesteL 2e kl. B j u. F. C. D. O. i C *73 «lui 9 i mi i 3 j H. F C. B. F. C. O ui Ifll44j3.5j2.3i •"it']4.4i •H o c i o :-~ 5-3 3-0: 5-1; 2-1 5-5 2-3 A.F C. E. D. O. i - 4-3| 1-27 t-213-1 i Alcmaria 6-lj |5-5jl-lj 2-lj2-3j j BI.daal j iÖ-4i j Kennem. 't Gooi ;2 H. R.C. -1L1- Mn j3-2 4 10-3 3-2 .1-3) - 2 - 3- 3 - jl-ï j' - I 6-3 4-2 Spartaan ,2 3 t- JjMÏ - 10-0I1-21 - - N:f'22 li'o'M 3-01 i I I 2-4

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5