Jilmnieuum £tuMvaact ^Binnenland publicaties langendijk noordscharwoude egmond a. d. hoef beemster PROV. COMITÉ NAT. HUWELIJKS GESCHENK. In de gisteren gehouden vergadering van het Provinciale Comité voor Noordholland (buiten Amsterdam) tot het aanbieden van een Nationaal huwelijksgeschenk aan prin- ges Juliana en prins Bernhard werd met blijdschap kennis genomen van de voorloo- pig bereikte resultaten. Om slechts één voorbeeld te noemen, was een belangrijke bijdrage ingekomen van de Zaansche indus- triëelen. Met belangstelling werd intusschen uitgezien naar hetgeen was bijeengebracht in een aantal gemeenten, wier Comité's nog geen bericht hadden ingezonden. Gehoopt werd, dat zij met hun werkzaamheid den noodigen spoed zullen betrachten. Het Pro vinciaal Comité zou namelijk binnen korten tijd willen weten, welk bedrag het uit Noerdholland aan het Nationaal Comité kan afdragen. Een vriendelijke aansporing, zoo wel aan de plaatselijke commissiën als aan de velen, die wellicht nog geen gevolg heb ben gegeven aan hun voornemen door het schenken van een gift van hun belangstel ling in het Vorstelijke huwelijk te doen blijken, werd daarom niet ondienstig geacht. Gerekend moet toch worden, dat de aan bieding van het Nationale geschenk vóór het einde des jaars zal plaats hebben en dat het Uitvoerend Comité dan behoort te weten over welk bedrag het kan beschikken en of het tot de verwezenlijking van zijn plannen in staat is. St. Nicolaas-attractie Dinsdagavond was de groote zaal van „Concordia" te Noordscharwoude geheel „uitverkocht" voor de toewijzing van de cadeaux der St. Nicolaas-attractie aan de Langedijker winkeliers-nering en vakver- eeniging. Op het tooneel stond de traditioneele ton waarin zich een groot aantal bonnen be vonden, waarop de gelukkigen waren ver meld. De heer D. Zeeman, die de leiding der attractie had gehad, verwelkomde alle aan wezigen. Spr. uitte zijn genoegen over de groote opkomst en de groote medewerking welke men gedurende de attractie van de zijde van het publiek had mogen onder vinden. Daarna voerde de voorzitter van de win- keliersvereeniging nog het woord, zijn spe- cialen dank uitsprekende aan het adres van den heer D. Zeeman, die zooveel voor de attractie heeft gedaan. Velen werden in het bezit gesteld van een nuttig cadeau. Er waren er ruim 400. Dit maal was van den ouden regel afgeweken van het door de winkeliers beschikbaar stel len van cadeaux. Deze waren nu door de commirsie gekocht. De prijsuitreiking welke tamelijk veel tijd in beslag nam, werd afgewisseld door de muziek onder leiding van den heer Witte. Noordscharwouder polder. Woensdagavond vergaderde het bestuur van den Noordscharwouder Polder in Con cordia met de damgebruikers van dezen polder. Er waren heel wat bezoekers op deze vergadering. De voorzit., de heer IJ. Kaandorp, verwel komde de aanwezigen en sprak er zijn ge noegen over uit, dat zoovelen aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven. De aanleiding voor deze vergadering was de slechte toestand van de dammen, hetgeen is geconstateerd bij de schouw door den Heerhugowaard-polder. Een groot aantal dammen verkeerde den 26en November in zoodanigen staat, dat er ernstige aanmer kingen op werden gemaakt door het polder bestuur van Heerhugowaard. Er waren verscheidene te laag, andere vertoonden gaten. De kruinbreedte moest zijn 1 meter, met een verloop van 1.501 meter. De Heerhugowaard wilde direct de boete gaan toepassen en herschouwen, doch het be stuur had het daarheen weten te leiden, dat van de boete werd afgezien en de termijn voor herschouw werd gebracht van na 3 weken op 15 April 1937. De voorzitter wees er op, dat in 1922 was besloten, dat iedere damgebruiker zijn eigen dam moest onderhouden, in afwijking met de regeling, waarbij het bestuur het recht verkreeg een heffing toe te passen en de dammen daarvoor in orde te brengen. Verschillende vragen werden gesteld en door den voorzitter beantwoord. De heer Alb. Barten, oud-voorzitter, gaf nog eenige toelichting. Het is van groot belang, dat de damge bruikers hun dammen in orde houden, daar men anders de kans loopt, dat Ged. Staten de heffing opleggen. Als de polder de dam men in orde moet laten brengen is het veel duurder dan wanneer men het zelf doet. De polder heeft het recht, den menschen de verplichting op te leggen de dammen in or de te brengen. Men besloot tenslotte, dat de damgebrui kers hun eigen dam in orde zullen brengen. Den 20en April zullen deze in orde moeten zijn gebracht. Een veertien dagen later zal door den polder Heerhugowaard weer wor den geschouwd. Op de palen zal duidelijk de hoogte worden aangegeven. Men moet vooral rekening houden met de onderste witte streep. Daarna sluiting. Slooping molen. De molen in den Bovenpolder aan den Hoeverweg, nabij de z.g. Witte Leuninkjes, zal worden gesloopt. Deze molen werd sedert eenige jaren niet meer gebruikt, daar ongeveer drie jaar geleden aldaar een ruwoliemotorgemaal werd geplaatst. Boven dien werd h(j zeer slecht en met stormweer gevaarlijk voor de omgeving, zoodat hij thans bij inschrijving werd verkocht. De kooper, de heer H. Hopman, die den molen voor 30 kocht, zal tevens voor be hoorlijke slooping moeten zorg dragen. Het auto ongeval. In aansluiting op ons bericht betreffende het auto-ongeval in den Beemster, kunnen wij nog melden, dat dit te plm. 9 uur in den morgen plaats vond. De weg was toen tame lijk glad en de bestuurder van de kaas-auto, een groote Dieselwagen, is, toen hij in de bocht van den Provincialen weg en den Mid denweg een bus moest passeeren, de macht over zyn wagen kwijt geraakt, zoodat het gevaarte kantelde en vrijwel op den kop in de wegsloot kwam te liggen. De positie van de auto was echter van dien aard, dat de bei de inzittenden vrij gemakkelijk uit de ca bine konden klauteren. Een van hen werd, zooals wij reeds schreven, tamelijk ernstig aan het gelaat verwond. Kort na het ongeval is men begonnen met het uitladen van plm. 6 ton kaas, welke door een andere auto is overgenomen. Met het ophalen van den ge weldigen wagen is men voorts het overige gedeelte van den dag bezig geweest, natuur lijk onder groote publieke belangstelling, doch 's avonds was men hier nog weinig of niets mee gevorderd. Het laat zich aanzien, dat het een geweldig karwei zal worden om den zwaren Diesel weer op den weg te krij gen. Een tweede auto-ongeval, waarbij een aanhangwagen van de firma Kommer te water geraakte, blijkt niet van ernstigen aard te zijn geweest. Dienzelfden morgen is de veehouder De Wildt uit Ilpendam, wiens vader in Den Beemster woont, door een op den Oostelij ken Kanaaldijk passeerende luxe-auto aan gereden en daarbij tegen den grond gesmakt. De man werd zeer ernstig verwond en moest in het St. Lidwina-ziekenhuis te Purmerend worden opgenomen. Zijn toestand is zorg wekkend. „MEISJESLYCEUM" IN CITY-THEATER. Vanaf morgenavond. Vanaf morgenavond zal de bekende film „Meisjeslyceum" in het City-Theater ver toond worden. Aan den inhoud- ontleenen wij: Dit is de film waarin Amerika de Euro- peesche beroemdheid Simone Simon als Hollywoodsche beroemdheid presenteert en het heeft er zoo den schijn van, dat Simone Simon voorloopig alleen Hollywoodsche be roemdheid zal blijven. Gij kent wellicht Stanislaus Fodor's „Meisjeslyceum" van de voortreffelijke op voering, die een Nederlandsch ensemble er in den loop van het vorig tooneelseizoen van gaf en gij zult in dat geval geneigd zijn tot vergelijkingen. Dan ontkomt ge moeilijk aan de constateering van het feit, dat Holly- vood in zyn ijver om het alles geschikt voor camera en filmfahig te maken, van tijd tot tijd Fodor's intenties ietwat uit het oog ver loor en wat radicaal naar eigen inzicht oor deelde. Doch men accepteere zulks ten slotte als onvermijdelijk en toone aan den anderen kant waardeering voor het werk van regis seur Irving Cummings, die het alles in den trant van de fijne en geestige filmcomedie wist te houden met zoo nu en dan een nei ging naar een dieper accent. Ge ziet den voortreffelij ken karakterspe ler H" ~vt Jf-—'-">'1 gis dr St=>-h«>n Domi- Ruth Chatterton, Herbert Marshall en Simone Simon in de 20th Century-Fox Film MEISJESLYCEUM. nik, den leidar van een meisjeslyceum in vollen lentetijd en hij geeft de figuur met dien ernst en soberheid, die hem tot een van de sympathiekste en tevens een van de meest talentvolle acteurs van de Amerikaan- sche comedie maken. Naast Simone Simon en Marshall ziet ge een derde uitmuntende rol van Ruth Chat terton als de leerares. Een sobere en men- schelijke figuur een vrouw, die leerde te verlangen en een van die existenties, wien het beschoren schijnt, slechts het leed en de gevoelens van anderen te begrijpen en zelf ter zijde gesteld te worden. En voor de rest voltrekt deze comedie zich in een entourage, zooals de film die kan bieden. Het is de verdienste van den regisseur, dat hij bij deze omklesding bin nen de grenzen wist te blijven van de be perkingen, die de verfilming van een oor spronkelijk tooneelstuk de camera ten slotte oplegt. Hij vatte met talent en goeden smaak dit modern kostschoolleven in het beeld er is' een geslaagde inzet en verder komt ge niet zelden momenten tegen, die van deze comedie een film van het goede niveau maken. „DER BETTEI STUDENT" IN DE HARMONIE. Johan Heesters in een glansrol. Vanaf morgenavond zal in de bioscoop „Harmonie" de Ufa-film „Der Bettelstu- dent" gedraaid worden. Hier volgen eenige persbeoordeelingen, welke wel een goeden indruk geven met welk een sublieme rolprent men hier te doen heeft: De „Residentiebode" schrijft: .„Opgetogen gingen wij naar de ver tooning en opgetogen kwamen wij er van daan... De uitwerking is prachtig. Het eerste tooneel b.v. is meesterlijk... Ufa en Asta mogen worden gefeliciteerd met Bet- telstudent Het „R ot t e r d. Nieuwsblad" uit zich als volgt: »Hoe zal Heesters het doen, als hij daar staat tusschen die internationaal ge trainde routiniers? Reeds de eerste scènes van deze door Georg Jacoby geregiseerde film geeft daarop antwoord: uitstekend! Een grappige scène uit „Der Bettelstudent". deze film, die als geheel een feest voor oog, oor en geest is „De Voorwaarts" is van oordeel: De vlotte regie, die onderling sterk verschillende episoden met knap gevonden filmrijm wist te verbinden, het vermakelijke spel van hoofd- en bijfiguren en vooral ook de prettige muziek maken „Der Bettelstu dent" tot een zeer onderhoudende operette film De Maasbode meldt: Zooals gezegd, er werden geen koster. gespaard en het is een pracht en een praal zonder weergaZe zullen van „Der Bet telstudent" ongetwijfeld genoegen bele ven Het Vaderland beschrijft deze film als volgt: de costuums zijn alleraardigst, de décors en de aankleeding in het algemeen, b.v. in de scènes van het ter eere van den Poolschen gast aangerichte feest, zijn van een doeltreffendheid, die bewijzen, dat de Ufa kosten noch moeiten gespaard heeft, om met deze costuumoperette goed voor den dag te komenJoh. Heesters toont zich in deze eerste Duitsch-sprekende film, die wij van hem zien, niet alleen een zanger met een aangenaam en voor de fi'n zeer ge schikt geluid, maar ook een behoorlijk spe lerFritz Kampers voldoet voortreffe lijk Terwijl De Haagsche Crt. schrijft: .„Wij zien hier een film, die waarlijk grootsch en kostbaar opgezet is, met rijke costuums en prachtige interieurs. Een film, die het oog boeit van het begin tot het ein de. Joh. Heesters, jong, charmant, een knap acteur en een voortreffelijk zanger..." ONZE POSTVLUCHTEN. De postvliegtuigen was heden de volgen de: Edelvalk (uitreis) te Rangoon, Kievit (uitreis) te Rome, Djalak (uitreis) te Ban- doeng, Nachtegaal (thuisreis) te Athene. HEYMANS EN SLUYTER TE PARIJS. Aankomst op Schiphol hedenmiddag. De sportvliegers Hëymans en Sluyter heb ben gisteren de voorlaatste etappe afgelegd van hun retourvlucht naar Nederlandsch- Indië. Zij startten om 7.25 uur pl.t. van Rome en vlogen eerst naar Marseille, van waar zijn om 9.35 uur vertrokken naar Lyon. Na een tusschenlanding aldaar stegen de luchtreizigers om 13.15 uur weer op, met als doel Parijs, dat zij om 15.55 uur bereikten. Van Rome tot Marseille hebben de vliegers mooi weer g'\ad. Op het laatste gedeelte van den tochi hebben zij echter met slecht zicht te kampen gehad. Zooals gemeld, denken de heeren Hëy mans en Sluyter hedenmiddag omstreeks één uur op Schiphol te arriveeren. NOG GEEN NIEUWS VAN DEN VLIEGER MERMOZ. Gistermiddag om zes uur, d.w.z. 55 uur na het laatst ontvangen bericht, had men nog steeds niets gehoord van den vlieger Mermoz en zijn metgezellen. Het met behulp van vliegtuigen, vrachtschepen en een avi- so ingesteld onderzoek heeft nog geen en kele aanwijzing geleverd. POGING TOT OPLICHTING. In de Residentie. In het perceel aan de Heuhuvskade in de Residentie, heeft een koopman in linnen ge tracht de dienstbode op te lichten. Nadat zij na een transactie tien gulden betaald had, trachtte hij nog negen gulden van haar los te krijgen, waarvoor hij later een pakket zou sturen. Een electricien J. W., in de Bali- straat die in dat huis werkzaam was, hoor de deze transactie en waarschuwde haar hierop niet in te gaan, daar tegen dergelijke zwendelpraktijken gewaarschuwd was. Het gevolg was, dat de koopman en electricien handgemeen weiden. De koopman nam ten slotte de vlucht met achterlating van zijn hoed, actetasch en een coupon linnen, welke inbeslag genomen werden. HET AFTREDEN VAN BURGEMEESTER TER LAAN. In de raadsvergadering van gisteravond heeft de Burgemeester van Zaandam, de heer J. ter Laan medegedeeld per 8 Febr. 1937 ontheffing uit zijn ambt te hebben ge vraagd. Hij hoopt in een raadsvergadering op 5 Februari 1937 officieel van den raad af scheid te nemen. ROODVONKGEvALLEN TE WESTZAAN. Drie in één gezin? In de gemeente Westzaan doen zich ge vallen van roodvonk voor. In het gezin Van Dalen aan de Zuid zyn twee kinderen hierdoor getroffen. Zij zijn door den ge meentelijken geneeskundigen dienst naar Zaandam vervoerd om aldaar te worden opgenomen. Ook het derde kind is aange tast. BRAND IN EEN TIMMERFABRIEK TE DIEMF.RBRUG. Explosie in opslagplaats van oude film de oorzaak. Voorafgegaan door een explosie, heeft gisteren in den laten middag een brand gewoed in de timmerfabriek van de firma Dahlmann en Muller, gelegen na bij het Merwedekanaal te Diemerbrug. Terwijl de arbeiders nog in de fabriek waren, stortte plotseling met veel la waai een gedeelte van het dak van een boven een gedeelte van het ongeveer 40 meter diepe fabrieksgebouw gelegen opslagplaats van gebruikte bioscoop films in. In genoemde opslagplaats la gen honderden oude films opgeslagen en door tot nog toe onopgehelderde oorzaak ontstond door een explosie in deze films brand, welke zich zeer snel uitbreidde en aan de timmerfabriek mededeelde. De vrijwillige brandweer van Diemen, welke zeer spoedig ter plaatse was, bond onmiddellijk met vier stralen den strijd te gen het vuur aan en mocht er in slagen den brand tot de timmerfabriek en de daar boven gelegen opslagplaats van de films te beperken. Het was een geluk, dat de brand tot de timmerfabriek en den daarboven ge legen zolder beperkt kon blijven, daar in een ander gedeelte van het gebouw, boven de timmerfabriek nog een opslagplaats van films en een woning gelegen waren. Van de timmerfabriek brandde het groot ste gedeelte uit. De schade, welke wordt ge schat op drie tot vier duizend gulden, wordt niet door verzekering gedekt. Door de politie van Diemen wordt een on derzoek ingesteld naar de oorzaak van de ontploffing. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. ALS HET KERSTMIS WORDT. Spannende jacht op een hulstdief. Terwijl een politieagent Dinsdagavond te Bussum zijn ronde deed in het Wilhel- minaplantsoen, hoorde hij verdachte ge luiden en merkte, dat bij een muurtje bij de muloschool een fiets stond, waarnaast een mand met hulst. Op hetzelfde oogen- blik sprong een man te voorschijn, die het onmiddellijk op een loopen zette. De agent rende hem achterna, doch de vluchteling had een grooten voorsprong en hoewel hij eenige malen viel op he gladde sneeuw dek de man liep op klompen behield hij dien toch. In dolle vaart ging het over de Brinklaan, over de trapjesbrug, waar de vluchteling zich aan de andere zijde van de leuning liet glijden, welk voorbeeld door den agent gevolgd werd, doch de hulstdief bleef onbedreigd aan den kop. De agent wilde juist de achtervolging op geven, toen een meisje hem een f ets aan bood, waarna de achtervolging met ver nieuwde woede werd ingezet. Tenslotte kon de vluchteling in de L. Majoorlaan ge grepen worden. Het bleek een 30-jarige ingezetene te zijn. die reeds bij voorbaat een vergunning bij de politie had aange vraagd tot het plaatsen van een hulst stalletje. WAAKHOND VALT EEN MEISJE AAN. Kind ernstig gewond. Toen het vierjarig pleegdochtertje van den arbeider Van Egmond in de Noorder Nassaustraat te Alphen a. d. Rijn een aan den ketting liggenden herdershond zijn eten bracht, werd zij plotseling door het dier aangevallen. Alvorens men het kind kon ontzetten, had de hond haar zulke ernstige beter, aan hoofd en armen toege bracht, dat onmiddellijk medische hulp moest worden ingeroepen. Het gevaarlijke dier is afgemaakt. MUSICI IN AMUSEMENTSBEDRIJVEN. Advies uitgebracht. Het bestuur van den Nederlandschen bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedrijven „Horecaf' heeft i»- na overleg met belanghebbenden, onder meer den voorzitter van dei. Nederland schen toonkunstenaarsbqnd bij den di recteur van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling een voorstel inged.end om voor het ver- leenen van vergunningen ten behoeve van buitenlandsche musici in het hotel-, restau rant- en café-bedrijf dancings, lunchrooms enz. een zoogenaamd percentage-stelsel in te voeren, d.w.z. voor iedere onderneming, die regelmatig mus'ci doet optreden, een maximum-percentage vast te stellen van het aantal buitenlandsche musici, dat in een bepaalden tijd, zoo noodig, kan worden aan gesteld. De directeur van genoemden rijksdienst heeft, na raadpleging van d? commissie van advies voor het werken in Nederland van buitenlandsche musici en artisten zich be reid verklaard, met bedoeld percentage- stelsel een proef te nemen, onder voorwaar de, dat de ondernemingen aan een soepele toepassing van het stelsel daadwerkelijk zullen medewerken, opdat eenerzijds de werkgelegenheid hier te lande voor ge schikte Nederlandsche musici worde behou den en anderzijds zooveel mogelijk kan worden tegemoet gekomen aan de wenschen en belangen der ondernemingen ten aanzien van het optreden van geschikte buitenland sche musici. De bedoeling is thans, dat de werkgevers of hoofden van ondernemingen bij den di recteur van den rijksdienst een schema in dienen van de aantallen Nederlandsche en buitenlandsche musici, die zij per maand in het eerste halfjaar van 1937 zouden wil len aanstellen. Aan de betrokken onderne mingen zal dan worden medegedeeld of ge noemde directeur zich met het schema kan vereenigen. KERSTBOOMEN-MARKT. De directeur van het Gemeente-Slacht huis en het Markwezen te Alkmaar, brengt belanghebbenden hierbij ter algemeene ken nis dat deKerstboomen-markt te Alkmaar wordt gehouden van Donderdag 17 tot en met Donderdag 24 December a.s. (met uit zondering van Zondag 20 December 1936) op de Platte Steenenbrug, tegenover de Lange- straat. De standplaatsen voor deze markt moeten schriftelijk worden aangevraagd vóór 15 December a.s. ten kantore van het Gemeente-Slachthuis, Helderscheweg 28 te Alkmaar, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats De aanvragers ont vangen voor 17 December a.s. bericht van toewijzing, benevens de voorwaarden waar op de standplaatsen worden verleend. Op Zaterdag 19 en Donderdag 24 Decem ber 1936 mogen op de Zaterdagavondmarkt geen kerstboomen worden verkocht of ten verkoop voorhanden zijn. De Directeur voornoemd, VOORTHUIJZEN. De onderneming kan dan telkens, tijdens voor de tewerkstelling van buitenlandsche musici, binnen het raam van het goedge keurde schema de wettelijk voorgeschreven schriftelijke aanvragen voor het verkrijgen van vergunning tot het doen verrichten van arbeid door vreemdelingen bij den rijks dienst voornoemd indienen. Ten einde den gang van zaken zoo goed mogelijk te kunnen volgen, dienen de werk gevers of hoofde van ondernemingen aan voornoemden directeur een exemplaar (af schrift) te zenden van elk afgesloten con tract. Dit geldt zoowel voor contracten af gesloten met buitenlandsche als met Neder- landshe musici. Bedoelde schema's dienen nog deze maand en wel zoo spoedig mogelijk te worden in gediend. MELKAUTO TEGEN GOEDERENTRAM GEBOTST. Gisteravond te omstreeks zeven uur is een vrachtauto, geladen met melkbussen, van den heer L. B. van den Berg te Den Haag in de Burgemeester Crezeelaan te de Lier op het zich daar bevindende kruispunt tegen een juist passeerende goederentram van de Westlandsche Stoomtram maatschap pij gebotst. De wagen vloog met volle vaart tegen de tram op, met het gevolg dat het voorstuk geheel werd vernield. De chauf feur, de heer E.V.D.B., bleef ongedeerd, doch zekere A. C. van C., die naast hem zat, werd uit de cabine geslingerd en kwam naast de tramrails terecht, doch hij kreeg slechts weinig letsel. Van de lading melk is het grootste gedeelte verloren gegaan. Het ongeluk is toe te schrijven, aan de omstandigheid, dat de bestuurder de tram door de duisternis te laat had gezien. Hij had de fluitsignalen.van de tram pas ge hoord, toen een botsing onvermijdelijk was. De tram, welke onmiddellijk tot stilstand was gebracht, bleef zoo goed als onbescha digd en had slechts een kort oponthoud. Met een kraanwagen zijn de resten van de vernielde auto weggesleept. DE JACHTPARTIJ OP SCHIERMONNIKOOG. Door fraai weer begunstigd. De jachtpartij o- Schiermonnikoog, waaraan Z. D. H. prins Bernhard deelneemt, wordt door fraai weer be gunstigd. Vanmorgen omstreeks negen uur is de jacht, met acht jagers en dertig drijvers, begonnen. Tegen het middaguur waren ongeveer 130 hazen buit gemaakt. Veel ander wild dan hazen was er toen nog niet geschoten, hoewel de juiste getallen niet bekend zijn. Schiermonnikoog leverde heden nacht een ietwat ongewonen aanblik op. Den geheelen nacht brandde de straatverlichting, terwijl een viertal veldwachters surveilleerde. HET PRINSELIJK HUWELIJK. Rechtzetting van onjuiste berichten. Ons wordt gemeld, dat de berichten in enkele dagbladen betreffende namen van getuigen en andere bijzonderheden ter ge legenheid van het huwelijk van de prinses onjuist zijn en niet van officieele zijde af komstig. Htzelfde geldt eveneens van het gerucht betreffende het galabal op 2 Januari, zoodat de eenige officieele feesten die zijn, op 5 en 6 Januari, welke reeds werden ver meld. Wel is de koningin voornemens, op 2 Jan. in intiemen kring een feest te geven voor bet jonge paar, de bruidsmeisjes en bruids jonkers, alsmede voor de jongere gasten, die voor de bruiloft aanwezig zullen zijn en eenige kennissen van de prinses en de prins. De vermelding van de aanwezigheid van prinses en prins tijdens de bruidsdagen op andere feesten dan die ten paleize kan op zijn minst als zeer voorbarig worden be schouwd. ONGELUK OF MISDAAD? Ljjk aan de sloot gevonden. Gisteravond heeft de Belgische douane op 7 K.M. afstand van de Nederlandsche grens, onder de gemeente Calmpthout, in een sloot het lijk gevonden van zekeren C. Maas, afkomstig uit Wouw. De man was gistermorgen per vrachtauto, geladen met mest, van Wouw naar Mechelen vertrok ken. Van den vrachtwagen werd geen spoor ontdekt, terwijl de portefeuille van het slachtoffer op den berm van den weg lag. Het oarket te Antwerpen stelt een uit gebreid onderzoek in. Het slachtoffer was vader van acht kinderen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7