Het groene oog van Baa-AI. Keuring voor den Dienstplicht. ftwOe fuiid Xu&ticaües Helpt de stille armen. Geruchten omtrent politieke onderhandelingen met ds. Kersten. GEEN UITTREDING UIT DE NIEUWE PARTIJ. CENTRALE WERKPLAATSEN DER SPOORWEGEN. VAN ZWOLLE NAAR TILBURG. PUROL (WIT) a:tni°loTwTen °WWd den niet verschijning na inzendim geneeskundige verklarinq0 artikel 206 wetboek van strafrecht. PRIJSENQUETE VERBRUIKS COÖPERATIES. Het secretariaat van den centralen bond van Ned. verbruikscoöperaties schrijft ons: Het economisch bureau van den bond heeft over de week van 30 November5 December j.1. prijsopgaven ontvangen voor de wekelijksche enquete van 20 coöperaties. Het bljjkt, dat, vergelegen bij de vorige week, de prijzen over het geheel wederom iets, n.1. 0,2 pet., gestegen zijn. Was de ge middelde prijsstijging, vergeleken bij den toestand van 24 September gedurende de laatste drie weken bjjna even groot (n.1. ongeveer 1,8 pet.), thans is zij 1.98 pet. deze nieuwe stijging is een gevolg van het feit, dat de prijzen van vermicelli, griesmeel, Gouda-kaas en vooral boter, iets zijn opge- loopen. De prijs verhooging van boter is een gevolg van het feit, dat de crisisheffing van 75 op 80 cent per K.G. is gebracht. Slechts willen wij er nog op wijzen, dat de prijzen van kaas, eieren en boter, in de zen tijd van het jaar steeds plegen op te loopen. MATROOS OVERBOORD GESLAGEN. Jammerlijk verdronken. Vannacht te omstreeks twaalf uur, toen de vrachtboot van de Stoomboot Reederij van der Schijt, op weg van Zutphen naar Rotterdam, aan den groenenjager, onder de gemeente Warnsveld, voor anker ging is de matroos de M., afkomstig uit Rotter dam, overboord geslagen en verdronken. VESTIGINGSWETJE KLEINEN MIDDENSTAND. Op het wetsontwerp tot regeling betref fende het vestigen van inrichtingen .waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid zal worden uitgeoefend, heeft dr. Vos enkele amendementen voorge steld, waarvan de strekking is te voor komen, dat verzoeken om invoering van het vergunningstelsel, resp. van vestigings- eischen voor een bepaalden bedrijfstak, kunnen worden ingediend door vereenigin- gen, welke op het terrein van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid niet toonaan gevend en voldoende gefundeerd zijn. In het stelsel dezer wet past z.L slechts een voortbouwen op de bedrijfsorganisatorische ontwikkeling, te meer waar in confesso is, dat de doeltreffendheid dezer wettelijke regeling geheel afhangt van hetgeen van bevordering der algemeene ontwikkeling, vakkennis en streven naar samenwerking tusschen bedrijfsgenooten uit het bedrijfs leven zelf is opgekomen. Op deze gronden acht de heer Vos dan ook het scheppen van meer waarborgen ten aanzien van de be- teekenis der aanvragen gewenscht. REDDERS ONDERSCHEIDEN. Daad van menschlievendheid beloond. Gisteren had in de sociëteit „Zeeburg" te Harlingen een huldiging plaats van de be manning van de reddingboot Jonkh. C. A. den Tex, te Harlingen, die onder zeer moei lijke omstandigheden tijdens den storm van 27 October j.1. van de bij Zwarte Haan in de Waddenzee in nood verkeerende motorsleep boot en de Rijnaak Marie, zes menschen wis ten te redden. Onder deze geredden waren een vrouw en twee kleine kinderen. Mevr. C. A. den Tex van Amsterdam, naar wier overleden echtgenoot de reddingboot is genoemd, reikte de toegekende onder scheidingen met een hartelijke toespraak uit Zij bracht daarbij hulde aan de beman ning voor den betoonden moed en zeeman schap. Met gevaar voor eigen leven en na een moeilijke tocht wist men zes menschen- levens te redden. Deze daad van mensch lievendheid wordt door het hoofdbestuur van de N. en Z.H.R.M. hoogelijk gewaar deerd. Nadat elk van hen persoonlijk was toege sproken, werd de bronzen medaille van de N.Z.H.R.M. overhandigd aan den heer S. Wielenga, schipper en aan P. Huizinga, J. Jager en D. Koning, roeiers van de redding boot Jonkh. den Tex, het getuigschrift van de N.Z.H.R.M. Toen het Nationaal-Criss-Comité in de maand Mei van dit jaar werd ont bonden, heeft de regeering te kennen gegeven, dat naar haar oordeel voor één groep behoeftigen een nationaal en neutraal orgaan van hulpverleening nog niet kon worden gemist. Zij dacht daar bij aan de vele stille armen, kleine middenstanders, ouden van dagen, in- tellectueelen, zieken. Menschen, die niet naar armbestuur of maatschappe lijk hulpbetoon gaan om hun nood 'c openbaren, doch die reikhalzend uit zien naar hulp en raad in hunne dringende moeilijkheden. De economische omstandigheden hebben in de laatste jaren deze moeilijkheden ver scherpt, het aantal van hen, die geen uit komst meer zien, tenzij hun de beschikking wordt gegven over een flink bedrag, is ont stellend groot geworden. Een geregelde on dersteuning voor levensonderhoud baat deze lieden niet. Zij behoeven een bedrag voor schuldregeling, betaling van hypo theekrente, handelsgeld, zij vragen hulp voor het beëindigen van een studie, het aanschaffen van een invalidewagen of de betaling van sanatorium-verpleging. Deze hulpverleening gaat de krachten van de plaatselijke instellingen van weldadig heid meestentijds te boven, omdat het ge vorderd bedrag te hoog is. Daarom is op 11 Mei 1936, op uitnoodiging van den minister van binnenlandsche zaken, door mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, onder-voorzitter van het nationaal crisis-comité en voorzit ter van de Nederlandsche vereeniging voor armenzorg en weldadigheid, in het leven geroepen de stichting: Nationaal fonds voor bijzondere nooden. Dit fonds wil de bovengeschetste hulp in hel >eheele land bevorderen en financieel mogelijk maken. Het behoeft daartoe de geldelijke hulp van het geheele Nederland sche volk. Vol dankbaarheid zij erkend, dat van zeer velen steuh is ontvangen, doch het sympathieke doel van het fonds is nog te weinig bekend. Daarom willen wij er heden iets van vertellen. Voor het fonds kon gaan werken, moest het de beschikking hebben over middelen. Het heeft daartoe een beroep gedaan op al le rekenighouders van den postcheque- en girodienst, teneinde door periodieke over schrijving een vaste basis aan zijn kas te verzekeren. Velen gaven aan dezen oproep gehoor: 5.500 per maand, dus 66.000 per jaar wordt thans aan periodieke bijdragen per giro ontvangen van 5050 personen: de bedragen varieeren van 0.25 tot 250. Dit is ongetwijfeld een mooi resultaat. Indien men echter bedenkt, dat het aantal giro rekeninghouders 280.000 bedraagt, zal ieder erkennen, dat nog zeer velen, zonder groo- te opoffering, een bijdrage zouden kunnen geven om hen, die in stilte lijden te helpen. Met een bedrag van 23.700 aan giften in eens heeft het fonds nto 50.000 ontvangen in een half jaar. Dit lijkt een fraai bedrag, maar het is niet voldoende. Het fonds wordt overstelpt met aanvra gen uit alle deelen van het land. Het tracht plaatselijke hulp te stimuleeren, doch moet in vel gevalen, vooral in kleine gemeenten, een groot gedeelte van de hulp voor zijn rekening nemen. Juist, waar niemand hulp kan bieden, moet het fonds, nationaal en neutraal in den besten zin, uitkomst geven. Tot nu toe werden aan 178 personen giften vertsrekt tot een bedrag van 19.700. Voor deze gevallen werd in totaal door samen werking van instellingen 42.000 bijeenge bracht. Dit zijn getallen, die spreken: zij toonen aan, dat door de handen ineen te slaan ook groote bedragen kunnen worden verkregen (gemiddeld 236). Dagelijks stydt het aantal aanvragen, dus ook het be roep op de kas van het fonds. Over eenige dagen zal het geheele Ne derlandsche volk de gelegenheid worden geboden, dit noodzakelijk werk, dat aller steun verdient, financieele versterking te geven. Daarom willen wij gaarne reeds thans de aandacht op het fonds vestigen en zijn wt-rkwijze belicht* n. Het adres is: Prinsessegracht 28, den Haag, giro no. 272727. (Van onzen R.-redacteur.) Ruim een jaar geleden op Zater dag, 23 November 1935 heeft prof. dr. Hugo Visscher op een vergadering te Utrecht met eenige aanhangers opge richt de Christelijke nationale partij, waarna hij uit de anti-revolutionnaire partij is getreden en het lidmaatschap van de Tweede Kamer neerlegde. De nieuwe organisatie (die niet als poli tieke partij bedoeld was) heeft daarna niet veel meer van zich doen spreken, behoudens de artikelen, die prof. Vis scher in het Gereformeerd Weekblad telkens publiceerde. Thans duiken plot seling geruchten op, die zouden wijzen op een mislukking van het streven van dezen dissidenten politicus. Volgens deze geruchten zouden de onder handelingen tusschen de nieuwe partij van prof. Visscher met de Staatkundig gerefor meerde partij van ds. G. H. Kersten, om tot een fusie te komen, zijn mislukt, aangezien men geen overeenstemming kon verkrijgen omtrent de leiding van de nieuwe partij. Prof. Visscher zou inmiddels ook weer uit zijn nieuwe partij zijn getreden en indi vidueel lid zijn geworden van de partij van ds. Kersten. We hebben eens bij prof. Visscher ge ïnformeerd naar de waarheid van deze ge ruchten, die zelfs door enkele bladen reeds waren gepubliceerd. In een onderhoud, dat we met den hoogleeraar in zijn woning te Huis ter Heide hadden, heeft deze ons nog eens uitvoerig zijn standpunt uiteengezet. Van al deze praatjes, zeide ons prof. Vischer, is geen woord waar. Zij be rusten op pure fantasie, die vermoede lijk afkomstig is uit den koker van hen, die beducht zijn voor een mislukking van hun plannen tot het weer aaneen lijmen der zoo hoog geroemde coalitie. Ik ben van die coalitie een verklaard tegenstander, omdat ik geen animo ge voel, mede te werken aan de suprematie van Rome over Nederland. Prof. Visscher deelde ons mede, dat hij uit de anti-revolutionnaire partij was gegaan, omdat deze niet meer anti-revolutionnair is. Duidelijk wordt dat gedemonstreerd in het boek van dr. Colijn: de staat heeft geen or gaan om zich met de geestelijke belangen van het volk te bemoeien. Dit acht de heer Visscher volmaakt onjuist en in strijd met de oorspronkelijke anti-revolutionnaire be ginselen. Wanneer de partij niet tot de oude beginselen van Groen van Prinsterer terug keert, kom ik er niet weer in, aldus de heer Visscher. Ook van de z.g. ordening, zooals die door sommigen, o.a. in de (Chr. Hist.) Nederlan der wordt aangeprezen, is de nieuwe partij een tegenstander. Alleen de ordening, die uit het bedrijf zelf voortkomt, is goed; de regeering moet niet ingrijpen in het bedrijfs leven en dit daardoor op onmogelijke lasten brengen. Als alles gemonopoliseerd is, legt de consument het loodje. Op onze vraag, hoe het nu stond met de onderhandelingen van de Christelijk natio nale partij, om tot meer eenheid te komen, kon prof. Visscher ons geen nadere mede- deelingen doen. Ik heb op mijn leeftijd geen aspiraties, besloot hij; ik schrijf alleen en wacht tot men bij mij komt. Het geldt hier niet mijn persoonlijke zaak, maar de zaak van het volk. Wil men versnipperen, laat men dan zijn gang gaan, doch laat men wel bedenken, dat alle versnippering leidt tot haar tegendeel: de dictatuur. (Van onzen R.-redacteur.) Reeds eenigen tijd streeft de directie der Nederlandsche spoorwegen naar een zekere concentratie der verschillende centrale werkplaatsen. Konden we in Mei van dit jaar melden, dat het in de bedoeling lag de herstelplaats voor motorrijtuigen van Zwolle naar Haarlem over te plaatsen, waar dan alle repera- tiewerkzaamheden aan de electrische, diesel- en benzine-motoren worden ver een igd, thans wordt voortgegaan in deze richting. Er zijn ernstige plannen in overweging om te komen tot opheffing van de werkplaatsen te Zwolle en te Utrecht. Geruchten dienaangaande zijn reeds lang in omloop; ze zijn evenwel uiterst vaag en er viel tevoren nog niets met eenige zeker heid over te zeggen. Het spreekt vanzelf, dat het streven naar bezuiniging bij de spoorwegen zich eveneens uitstrekt tot dezen tak van dienst en zoo ligt het voor de hand, dat ook de centrale werkplaatsen daaraan niet zullen ontkomen. Spoedig zijn hieromtrent, naar we van den chef van den dienst van tractie en materieel, ir. W. Hupkes, vernamen, nadere mededeelingen te wachten. De verschillende plannen verkeeren thans nog in een stadium van onderzoek. Zij wor den bestudeerd en met den personeelraad besproken. Van deze besprekingen lekt wel eens wat uit, doch het beteekent nog niet, dat alle daar behandelde plannen evenzoo zullen worden uitgevoerd. Wat wel vaststaat is, dat de centrale werkplaatsen te Zwolle langzamerhand zullen worden overgebracht naar Til burg. Men is met deze overplaatsing al begonnen. Zij geschiedt geleidelijk, naarmate men in Tilburg vordert met de daartoe vereischte werkzaamheden. Zoo zal dan ovbr eenige jaren Zwolle de centrale werkplaatsen geheel ver liezen. Omtrent de werkplaatsen te Utrecht heeft men nog geen definitief plan. Wel heeft men een ontwerp in studie, volgens hetwelk ook deze zullen worden opgeheven. Dit vormt echter nog een onderwerp van be sprekingen en er valt nog weinig met zeker heid over te zeggen. 29. Hij vertelde hoe deze edelsteen in het oude Egypte een bijzondere verering had genoten. En juist wilde hij bizonder- heden vertellen, toen Hassan kwam aan lopen met de boodschap, dat bandieten het bosch in brand hadden gestoken. 30. Het vuur kwam snel op het huis van dokter Bergman af en het was duidelijk dat men het met opzet had gedaan om zich te wreken. Daar zou Pat Robinson wel meer van weten. Het vermoeden werd zekerheid toen de dokter in de rivier enige kano's zag liggen. Daar waren de boeven mee gekomen. Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzicht baar weg en daarom is voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzorging van gelaat en handen. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth en Drogisten. De KEURINGSRAAD zal voor de inge schrevenen voor den dienstplicht der lich ting 1938 dezer gemeente zitting houden te ALKMAAR in het voormalig politiebureau, Langestraat 87, en wel op de navolgende dagen en uren: MAANDAG, 4 Januari 1937: 9.15 uur voorm. tijd. ongeschikten 1937 en A. Boo. 1.30 uur nam Bou. D. DINSDAG, 5 Januari 1937: 9.15 uur voorm. E Hoo. 1.30 uur nam. Hop. Koe. VRIJDAG, 8 Januari 1937: 9.15 uur voorm. Koh. L. 1.30 uur nam. M. P. MAANDAG, 11 Januari 1937: 9.15 uur voorm. R. Swae. 1.30 uur nam. Swan. Voo. DINSDAG, 12 Januari 1937: 9.15 uur voorm. Vos. Z. Bovenvermelde letters duiden aan de be ginletters van de geslachtsnamen der ir-"»- schrevenen. OMVANG DER KEURING. Het onderzoek omtrent de geschiktheid van personen, die nog niet zijn ingelijfd, omvat een onderzoek naar de lichaamsleng te en naar het al of niet bestaan van ziekten of gebreken. Het onderzoek tot het verkrijgen van ge gevens voor hun nadere bestemming be staat in een onderzoek naar hun algemeene practische intelligentie (verstand en bevat telijkheid). KEURINGSPLICHT. Voor zoover de Minister van Defensie het noodig acht, i> ieder ingeschrevene ver plicht zich te onderwerpen aan een onder zoek tot het beoordeelen van zijn geschikt heid voor den dienst in het algemeen en tot het verkrijgen van gegevens voor zijn nadere bestemming en daartoe te verschij nen op plaats en tijd, welke hem worden aangewezen. VRIJGESTELDEN. Zij die wegens broederdienst of wegens het bekleeden van een geestelijk ambt of opleiding daartoe, zijn vrijgesteld, zullen niet aan den keuringsplicht worden onder worpen. TIJDELIJK ONGESCHIKT VERKLAARDEN. Op den ingeschrevene, die tijdelijk onge schikt is verk'aard, rust de in het vorig lid omschreven verplichting nogmaals in het jaar, volgende op dat, waarin deze uit spraak geschiedde, tenzij hij inmiddels ge schikt of voorgoed ongeschikt of van den dienst is uitgesloten. MEDEBRENGEN GENEESKUNDIGE VERKLARING. Hij, die vermoedt ongeschikt te zijn we gens een ziekte of een gebrek, waarvoor hij onder geneeskundige behandeling is ge weest, dient daartoe een schriftelijke ver klaring van den geneeskundige mede te brengen. WIE NIET VOOR DEN KEURINGSRAAD BEHOEVEN TE VERSCHIJNEN. Voor den keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen: a. die zijn opgenomen in een krankzinni gen-, idioten-, doofstommen- of blindenge- sticht; b. die doen blijken door ziekte of gebreken tot die verschijning buiten staat te zijn en niet zijn opgenomen in een gesticht als on der a bedoeld. De hier bedoelde personen geven hiervan tijdig kennis aan den voorzitter van den keuringsraad of aan den burgemeester; zij worden onderzocht op de plaats, waar zij zich bevinden, mits deze binnen het Rijk gelegen is; zij zijn verplicht zich aan dit on derzoek te onderwerpen. Het onderzoek geschiedt door een door den Voorzitter van den keuringsraad aan te wijzen geneeskun dige. c. die zijn opgenomen in een rijksopvoe dingsgesticht, een tuchtschool, een gevange nis of een rijkswerkinrichting; Voor het onderzoek van deze categorie van ingeschrevenen gelden deze1 fde bepa lingen als voor de categorie onder b gemeld. d. die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands. Deze ingeschrevenen kunnen, zoo zij keu ring wenschten, zich voor den keuringsraad aan het onderzoek onderwerpen, voor zoo ver zij geen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om tot en met 31 December een dergelijk onderzoek te ondergaan van- v/ege den garnizoenscommandant in een garnizoen of den commandant der afdeelina mariniers te Rotterdam. e dte langer dan een maand in het but- Hnlarli vjr^ven in een plaats, welke meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is gelegen. zon zif Jnge8ChreVenen kunnen n'ettemln zoo zy keuring wenschen, zich bij den keu ringsraad aan het onderzoek onderwerpen. Zy kunnen bovendien op de hiervoor aange geven wyze met een eigenhandig geteekend verzoekschrift vragen om het onderzoek voor een anderen keuringsraad te onTer- die een geestelijk of een uodsdienstia menschlievend ambt bekleeden 7to zo°o'- Deze ingeschrevenen kunnen zich even wel indien zij dit wenschen, aan het ondei zoek voor den keuringsraad onderwerpen. g. die als vrijwilliger behoort macht uitgezonderd den vrijer landstorm tot de zeemacht of tot* overzeesche weermacht. de mogei^ Voor den ingeschrevene, op wien de' plichting rust voor den keuringsraad te V*r" schijnen, doch die aan den raad een ve i?r* ring zendt, welke den raad voldoende ml?" geeft om den ingeschrevene voorgoed erf"* delijk ongeschikt te verklaren, komt vÜ* doelde verplichting te vervallen. De verklaring moet op oi na l Decemh*. zijn afgegeven, by voorkeur door twfv geneeskundigen, en worden ingezonden spoedig mogelyk nadat de ingeschrevene200 opgeroepen om voor den keuringsraad u verschijnen. Adres: Voorzitter Keuringsraad, stadhu" Alkmaar. Uit de verklaring moet, zoo blijken: a. dat de ingeschrevene met geslacht naam, voornamen en leeftijd aan te duid*. voorgoed of tijdelijk ongeschikt voor de! dienst wordt geoordeeld; b. de aard en de graad van de ziekte et het gebrek, op grond waarvan de ongeschikt, heid aanwezig wordt geacht, alsmede de be- zwaren, door de ziekte of het gebrek ver oorzaakt. KEURING ELDERS. (Verschijning voor een anderen Kenringsraad). Zy, die niet in deze gemeente of in de or.. middellijke nabijheid woonachtig zjjn, ka»] nen zich elders aan de keuring onderwer! pen. Daartoe richten zij vóór 20 December aj, onder opgave o.m. van de gemeente van in. schrijving, een verzoek, op ongezegeld, p*. pier (gefrankeerd) aan: den Voorzitter v« den Keuringsraad HAARLEM te Haarlem, Infanteriekazerne aan de Koudehorn. HERKEURING. Ten aanzien van eiken ingeschrevene, e». trent wien de keuringsraad uitspraak heeft gedaan, kan by den keuringsraad een nieuw geneeskundig onderzoek worden aange- vraagd: a. door den ingeschrevene, wien de uit. spraak geldt, of diens wettigen vertegen- woordiger; b. door elk der overige voor de zelfde gemeente en voor dezelfde lichting inge schreven personen of hun wettelijken ver- tegen woordiger. De aanvraag moet berusten op aanneme lijke in het verzoekschrift omschreven gron den en uiterlijk den tienden dag na den dag waarop de uitspraak in het openbaar is me degedeeld, zijn ingeleverd bij den burge meester der gemeente, waar de ingeschre vene, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht ingeschreven is. Verschijnt de ingeschrevene niet voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is gedaan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn wette lijken vertegenwoordiger, als vervallen be schouwd, behoudens de door de Kroon vast te stellen uitzonderingen. Indien het vanwege den herkeuringrad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschreven* voor geschikt gehouden. WENSCHEN OMTRENT INI UVING ENZ. De voorzitter van den keuringsraad ver zamelt tijdens de zitting gegevens omtrent de indeeling. De ingeschrevenen hebben bij de keuring de gelegenheid hunne wenschen met betrek king tot de inlijving, het garnizoen en bet tijdvak van inlijving kenbaar te maken. De ingeschrevene kan den voorzitter een» schriftelijke verklaring ter hand stellen, ten bewyze, dat hy voor eenig vak of eenigen arbeid bijzondere geschiktheid bezit Met de wenschen kan evenwel slecht» re kening worden gehouden voor zoover de dienstbelangen het toelaten. AFKEURING ENZ. DOOR BEDROG, S* De ingeschrevene dient zich, op straffe als by de wet bepaald, te onthouden van bet aanbieden van geld of geschenken of ve® andere verkeerde praktyken, waardoor W zou meenen zijn afkeuring voor den diealt te kunnen bevorderen. Bestaat er naar het oordeel van den nister gegrond vermoeden dat iemand voor goed ongeschikt is verklaard als gevolg van bedrog, dan wordt de desbetreffende n®" spraak door den minister vervallen v«> klaard en wordt de persoon, wien bet gelA geplaatst in de verhouding tot den plicht, waarin hij zou hebben verkeerd, dien bij niet ongeschikt verklaard was. STRAFBEPALINGEN. Met hechtenis wan ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste "a0' derdvijftig gulden wordt gestraft: a. hy, die niet voldoet aan de op hem rus tende verplichting, zich aan eene keurinf onderwerpen en daartoe te verschijnen®? plaats en tijd, welke hem worden aanga**' ten; b. degene, die de in verband met dez< van hem gevraagde opgaven niet of naar waarheid verstrekt. Met gevangenisstraf van ten hoogste maanden of geldboete van ten hoogst* honderd gulden wordt gestraft hij, o,c zettelijk een der in het vorige lid feiten pleegt. Met gevangenisstra/ van ten hoogte jaren wordt gestraft: dien6' le. hij die zich opzettelijk voor d*n bij de krijgsmacht ongeschikt maakt maken; or 2e. hij die een ander op diens vei zettelijk voor dien dienst ongeschil Indien in het laatste geval dood ten gevolge heeft, wordt l straf van ten hoogste zes jaren opO* s Alkmaar, 10 December 1936. De Burgemeester van F. H- VAN lUNSW^

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8