Als U OUDEJAARSNUMMER Wij stellen u thans voor het adres d.d. 27 Augustus jJ. van den heer D. de Ridder in onze handen te stellen ter afdoening in bo- vengenoemden zin. EEN VERRASSENDE BIJLAGE FRAAI ALBUM 1 JANUARI 1937 NOG 14 BELANGRIJKE DAGEN VOOR NIETS, BELANGRIJKE MAANDEN Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. WeecAectiAt naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 16 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,7 m.M. te Budapest. Laagste barometerstand 712,6 m.M. te Thorshavn. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 17 December: Stormachtige tot krachtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; met tijdelijk regen; later opkla rend; aanvankelijk zachter; later iets kou der. Buitenlandsch weeroverzicht. Nog aanhouden van stormachtig en buiig weer te verwachten. De sterke barometerdalingen, die gister morgen reeds gemeld werden door schepen op den oceaan op onze breedte en omstreeks 25 graden W.L., kondigden de nadering aan van een nieuwen storm na de opklaring van gisteren. Tusschen IJsland en Schotland daalde de barometer weer tot onder 710 m.M. en in het geheele westen waait de wind weer met stormkracht. In het binnen land van Europa hield het gebied van hoo- gen luchtdruk stand. De stormachtige win den brengen de luchtmassa's van hooge temperatuur tot hoog in het noorden. In Noord-Scandinavië zijn de temperaturen meer dan 10 graden boven normaal en tot ver binnen den Poolcirkel zijn de tempera turen boven het 'riespunt. Daartegenover brengep in het noordwesten winden uit het Poolgebied de arctische koude naar het zui den. zoodat het op IJsland zeer koud is. In centraal-Europa komt practisch geen vorst meer voor. In het niveau der Alpen is de temperatuur boven 1500 meter onder het vriespunt en valt lichte sneeuw (Santis 10 graden, Jungfraujoch min 12 graden, Zug- spitze min 9 graden). Het is te voorzien, dat het stormachtige en betrekkelijk zachte weer zal aanhouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.16 uur tot 7.38 uur licht op. GRENSWIJZIGING ALKMAAR, HEILOO EN OUDORP. Bij het gemeentebestuur van Alkmaar is hieromtrent een schrijven ingekomen van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den volgenden inhoud: Haarlem, 9 December 1936. Ingevolge het derde lid van artikel 164 der Gemeentewet, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken, ten einde ons ge voelen ter zake te vernemen, in onze handen gesteld het adres met bijlagen van den Raad Uwer gemeente, d.d. 29 October 1936, waarbij, op grond van het bepaalde in het eerste lid van genoemd wetsartikel, aan Hare Majesteit de Koningin wordt verzpcht een voorstel van wet tot wijzi ging van de grenzen tusschen de gemeente Alkmaar en de gemeenten rieiloo en Oudorp bij de Staten-Generaal aanhangig te maken. Overeenkomstig artikel 158 der Ge meentewet mogen wij U verzoeken te wil len bevorderen, dat te dezer zake het oordeel van eene, door de kiezers van den Raad te kiezen commissie, als in het laatst aangehaalde wetsartikel bedoeld, zoomede het nader gevoelen van den Raad aan ons ollege wordt kenbaar gemaakt, onder mededeeling eventueel van de wenschen, welke met betrekking tot de voorwaarden der beoogde grenswijziging van de zijde van Uwe gemeente mochten worden ge koesterd. De schriftelijke rapporten, houdende het oordeel van den Raad en van de Com missie uit de ingezetenen zien wij vóór den 15den Maart t.s. tegemoet. Gedeputeerde Staten van Noordholland, A. RöELL, Voorzitter. M. A. STUFKENS, Griffier. ADRES INZAKE K. BLOKDIJK. In bijlage no. 132 schrijven B. en W.: Op grond van de nader gebleken feiten hebben wij besloten ons voorstel opgenomen in bijlage nr. 137 terug te nemen en aan K. Blokdijk, gewezen arbeider bij de gemeente reiniging, alsnog een uitkeering als bedoeld in artikel 30 van het werkliedenreglement toe te kennen. Het is n.1. uit de geneeskun dige verklaring, die de heer Vogelaar in de raadsvergadering van 26 November j.L voor las, bekend geworden, dat de huisarts aan Blokdijk had aangeraden, niet aan het werk ta gaan. Dit was den directeur niet medege deeld, die dus moest aannemen, dat, toen Blokdijk zich weer aanmeldde, hij dit deed met instemming van den behandelenden arts. Zou den directeur bekend zijn geweest, dat Blokdijk afweek van de aanwijzing van den huisarts, dan zou hij Blokdijk r.iet tot het werk hebben toegelaten. Het bevreemdt ons intusschen, dat noch Blokdijk, noch de adressant de heer D. de Ridder, die zich eerst tot ons, later tot uwe vergadering had gewend, ook maar een en kele toespeling hebben gemaakt op deze de geheele situatie beheerschende omstandig heid en dat wij daarvan eerst op de boven- aangegeven wijze moesten kennis nemen. Was daarop onmiddellijk de aandacht geves tigd, dan zou reeds destijds een andere be schikking zijn genomen. GEEN NIEUWS OMTRENT IR. DE WIT. Van den Nederlandschen ingenieur de Wit die in Moskou plotseling in arrest is gesteld en sindsdien gevangen wordt gehouden is noch door het departement van buitenland- sche zaken, noch door de familie in Enkhui zen, die zich zeer ongerust maakt, iets ver nomen. Hij vertoeft nog steeds in de gevan genis mevrouw de Wit schijnt nog geen gelegenheid te hebben gehad om haar man te zien. AANBESTEDINGSNIEUWS. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht in het openbaar aan besteed volgens bestek en voorwaarden no. 1665 SS het vervaardigen, leveren, aan voeren en opstellen en verven van de Ijze ren bovenbouwen der viaducten in de spoor lijn ZwolleMeppel bij K.M. 99.566 en in de spoorlijn MeppelHoogeveen bij K.M. 1.345 nabij Meppel ten behoeve van de overbrug ging van den Rijksweg ZwolleMeppel Groningen. De kosten zijn geraamd op 57.300. Laagste inschrijver: Werkspoor te Amster dam 69.800; hoogste inschrijver: Noord-1 Ned. Machinefabr. Winschoten 84.750. O.m. schreef nog in: Alkmaarsche IJzer-1 en Metaalgieterij te Alkmaar 73.895. van het comité van huishoudelijke voorlich ting in den Haag een partij stof gekomen, zoodat we in de gelegenheid zijn, om ieder, die er van wil profiteeren, te helpen met het knippen en naaien van één of ander stuk ondergoed. Deze week zijn aan de stempellokalen de biljetjes uitgereikt aan de werkloozen, zoodat men zich door middel daarvan kan opgeven aan de Huishoudschool. Die cur sus van nieuw goed en misschien ook nog wat vermaakwerk zal in de 2e helft van Januari aanvangen en ook weer op Woensdagavond gehouden worden in de Huishoudschool van 79 uur. We hopen, dat de deelname groot zal zijn en dat er met animo gewerkt zal worden. Dit zal ongetwijfeld de prettige stemming ten goede komen en een voldaan gevoel geven aan elk, die er werkt en helpt. Moge ook deze cursus den nood der tij den eenigszins helpen verlichten! GESLAAGD. Op het 11 December gehouden examen van de Vereeniging van Leeraren in Steno grafie en Machineschrijven te Amsterdam, slaagde voor het examen machineschrijven onze stadgenoote mej. A. M. Smit, voor het diploma handelstypiste met een snelheid van 50 lettergrepen per minuut. DISTRIBUTIE GOEDKOOPE GROENTEN. In bijlage no. 172 schrijven B. en W.: In uwe vergadering van 24 September j.1. werd besloten de distributie van goedkoope groenten tot 1 Januari a.s. voort te zetten. Het komt ons voor, dat de groentendistri- butie in 1937 nog niet zal kunnen worden gemist. Zooals reeds in ons voorstel van 1 Sept. j.1. (bijlage nr. 116) is medegedeeld, kon met de beide vereenigingen van groenten- handelaren geen overeenstemming worden bereikt omtrent distributie door den groen- tenhandel, daar zij geen genoegen konden nemen met het bedrag, dat de gemeente zelf daaraan ten koste legde; dit was 2 cent per K.G. gedistribueerde groente. Zouden de betrokken vereenigingen be reid zijn ons een gemeenschappelijk voorstel te doen, waardoor de handel alsnog zou wor den ingeschakeld zonder dat de uitgaven voor de gemeente toenemen, dan zijn wij gaarne bereid een dergelijk voorstel in over weging te nemen. Inmiddels zijn de kosten door de gemeente I aan de groentendistributie besteed nog lager geworden, wanneer men de exploitatie over het tijdvak 28 Febr. tot 30 Nov. beschouwt. Exploitatierekening 28 Febr.30 Nov, 1936: Salaris administrateur 733.50 j idem twee helpers 37. Inrichting lokaal 9/10 der kosten 108. aanschaffing inventaris 9/10 der ONDERHOUD ZUIDERZEEWERKEN. Vanwege de directie der Zuiderzee werken is heden aanbesteed het onder houd gedurende 1937: 1. der rijkszeewe ringen op Wielingen, met uitzondering van een gedeelte van het buitenbeloop van den Noorder-Oeverdijk; 2. de noor-j der- en zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzeewerken al daar, de nieuwe haven te De Houkes, alsmede verschillende grond- en kunst werken, behoorende tot den Amsteldiep- dijk, den Noorder-Oeverdijk, den Balg zanddijk en tot het Balgzandkanaal tus schen van Ewijcksluit en Oost-Oever; 3. de rijkshavenwerken op Wieringen, den rijksweg 10a en gedeelten van de rijkswegen no. 7 en 9. Laagste inschrijver was: P. Daalder's aannemersbedrijf te Alkmaar voor 40.890 in massa. UITBREIDING RAADSAGENDA. Aan de agenda voor de op 17 December a._. te houden Raadsvergadering is toe gevoegd: Voorstel inzake verhuur schoolgebou wen voor voorbereidend onderwijs (bijla ge Nr. 184). Idem tot goedkeuring van de rekenin gen en verantwoordingen over 1935 der scholen voor voorbereidend onderwijs (bijlage Nr. 185). Idem tot het inbrengen van grond aan den Westerweg in het grondbedrijf en tot verkoop van grond aldaar (bijlage Nr. 186). F. Zoons 2.16.02 en 2.09; Hollander 2.26.02 en 2.16.00; Van Es 2.09.04 en 8.06.01. Einduitslagen: 500 M.: 1. G. Greuter; 2. Ran. 1000 M.: 1. Jb. Homan; 2. Th. Pronk. 3000 M.: 1. A. Bosma; 2. J. H. Mulder. Alcmaria won tevens den clubprijs met ongeveer 2 min. voorsprong, wat een mooie prestatie is, temeer daar zij niet met haar sterkste renners kon uitkomen. D. O. K. heeft reeds toegezegd in den Helder revanche te zullen nemen. Jan Derksen heeft met goedvinden van dr. Louis zijn training hervat en hoopt zijn club in den eerstvolgenden wedstrijd weer te kunnen vertegenwoordigen. Bridge. BRIDGEN TE ZUIDSCHARWOUDE. In café „De Schelvisch" van den heer Th. Rijper werd Maandagavond een bridge drive gehouden. Er werd gespeeld aan ze ven tafels. De uitslag was als volgt: oneven lijn: 1. P. Goet en A. Dekker, Z.- Scharwoude, 15 p.; 2. A. Bruin en C. Stoop, idem, met 23 p.; 3. St. de Rijke te Noord- scharwoude en K. Ruiter te Oudkarspel 24 punten. Even lijn: 1. H. Kramer en J. Komen te Zuidscharwoude, 19 p.; 2. Jb. Zijp en Jb. Schuit te Zuidscharwoude, 20 p.; 3. K. van Meurs en Jb. Rietveld te Oudkarspel, 24 p. Sjoelen. SJOELEN IN NOORDSCHARWOUDE. De uitslagen van de door de sjoelclub „Richt Beter" gehouden onderlinge wed strijden luiden: le klasse. G. v. Rijn-J. Duivis 40 Jac. de Laat-A. Duivis 40 2e klasse. P. Nieman-E. Bos 40 J. Peters-J. H. de Laat 40 P. Pool-J. v. Dort 40 3e klasse. J. Jansen-v. d. Zei 20 J. Beenken-D. Han 40 H. Lichtenberg-Jb. Tromp zooaU het in voorraad hebben van bakkers- vet en vervoer van margarine. De man teekende hooger beroep aan en bij de behandeling voor de rechtbank vorderde de officier van justitie vrijspraak van het primair ten laste gelegde. De straf achtte hij evenwel juist, zoodat hij wederom twee maanden hechtenis en 1500 boete vorderde. De verdediger mr. Th. Muller Massis zeide in zijn uitvoerig pleidooi, dat verdachte door de publicaties dat een „bereidplaats" voor margarine te huize van hem was gevonden, groote schade heeft ondervonden. Die be schuldiging is, aldus pleiter, volkomen on houdbaar en de officier vroeg dan ook vrij spraak voor dit deel der ten laste legging. De rechtbank, vonnis wijzende, sprak verdachte van het primair ten laste gelegde vrij en veroordeelde hem tot vier geldboe ten van 100. JUMicaties D. Drost-C. Put 24 1 15 3315-3030 19 1 20 2824-2867 22 2 16 2582-2390 32 0 8 2925-2502 21 4 15 2861-2730 14 0 6 1268-1184 23 1 16 2699-2520 20 1 19 2266-2335 29 0 11 2962-2544 kosten onkosten groenten verkoop bureaukosten enz. 63.74 5.42 44.02 991.68 Bate wegens verkoop y, cent per K.G. 213.24 Kosten groentendistributie voor de gemeente f 778.44 991.68 Bedroeg de wekelijksche omzet tot 13 September j.1. 1192 K.G., over de periode 23 Febr. tot 30 Nov. j.L beliep de omzet per week gemiddeld 1253 K.G. Voor de periode 13 September tot 30 November 1936 was de wekelijksche omzet 1300 K.G. Het gebruik, dat van de groentendistributie wordt ge maakt neemt dus eer toe dan af. De groen tendistributie voorziet derhalve blijkbaar in een behoefte. B. en W. geven daarom in overweging de distributie van goedkoope groenten ook ge durende 1937 voort te zetten. DE NAAICURSUSSEN VOOR DE VROUWEN VAN WERKLOOZEN AAN DE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Nog steeds zijn de tijden voor velen moei lijk, nog altijd is er werkloosheid en hebben vele huisvrouwen behoefte aan hulp bij het knippen en naaien en aan raadgevingen op verschilend gebied om het kleine inkomen, dat ze wekelijks ontvangen, zoo goed moge lijk te besteden. Het is gebleken, dat de meeste behoete bestaat aan hulp bij het knippen, en daarom heeft het bestuur van de Huishoud- en Industrieschool in Alk maar wederom haar toezegging gedaan om eenige lokalen van het gebouw beschik baar te stellen, om daar gratis cursussen te laten geven. Enkele damesbestuursleden, directrice en leeraressen der school, alsmede eenige stad- genooten hebben haar hulp wederom be langeloos aangeboden om de naaicursussen te kunnen laten doorgaan. Vandaag is het juist de laatste keer, van een cursus van 6 lessen, die gegeven is voor diegenen, die reeds 2 jaren trouw de cur sussen hebben gevolgd en nu in de gelegen heid werden gesteld om, door zelf stof mee te brengen, nieuwe kleedingstukken te ver vaardigen of uit gedeeltelijk versleten goed weer iets bruikbaars te maken. De deelna me was niet erg groot (44 cursisten totaal) maar de animo was bij allen in hooge mate aanwezig; daardoor heerschte er een pret tige geest en werd er goed gewerkt. De thee met een koekje, zoo langzamerhand ge bruikelijk op deze cursussen, verhoogde de gezelligheid. Het is prettig, dat er steeds weer stadgenooten zijn, die zorgen, dat de voorraad thee, suiker en biscuit steeds wordt aangevuld, waarvoor we allen heel dankbaar zijn. Met deze cursus is het belangelooze we»-k echter nog niet afgeloopen. Gelukkig is ei nü een abonnement nam, zou U lezen: de gebeurtenissen rondom het vor stelijk huwelijk; de debatten in den Alkmaarschen raad over de begrooting; de elkaar in razend snel tempo op volgende buitenlandsche gebeurte nissen; én zou U een krijgen, dat U bewaart, want wy brengen dan van 8 pagina's en verder de traditioneele JAAROVERZICHTEN en tenslotte zou U een uit het leven van prinses Juliana tegen gereduceerden prijs kunnen krijgen! En dan te weten, dat het abonnement pas ingaat, als U zich voor minstens 3 maanden abonneert! daarna voor Uw abonnementsgeld! Dammen. DAMCLUB „VOORWAARTS". De uitslagen der gister gespeelde wed strijd voor de wintercompetitie luiden: le klasse: K. A. JakschtovD. Marees 20 E. HofmanJb. Hagens 20 W. TreurJb. Renooij 20 2e klasse: P. de WijnD. Stam 02 H. HemelsC. Treur 20 J. v. MontfoortF. Appel 20 G. OudshoornA. Koreman hangp. 3e klasse: E. MazereeuwS. Schure 11 G. RavensteinTh. v. Vegten 20 I J. StreetTh. v. Vegten 20 C. BussenJb. Ravenstein 02 J. DoggerN. C. Pieterse 20 P. Hart—Th. Zijlstra 2—0 De stand der le klasse is thans: G. Woonijk 7 4 2 1 101 J. N. Mooij 8 4 2 2 10 R. A. Jakschtov 8 4 2 2 10 A. Burgert 7 3 2 2 8 E. Hofman 9 4 2 3 10 W. Treur 5 2 0 3 41 D. Marees 9 3 15 7 Jb. Hagens 8 2 2 4 6 I Jb. Renooij 8 116 3 P. J. Smolenaars 0 0 0 0 0 speelt slechts de Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Alcmaria heeft Zondagavond op de home-trainers een wedstrijd gehouden tegen D. O. K. uit Den Helder. Deze wed strijd is buitengewoon goed geslaagd en er was heel veel publiek. Vooral G. Greuter op de 500 M. en A. Bosma op de 3000 M. blonken uit, maar ook Jb. Homan en Th. Pronk op de 1000 M. hebben fraai gereden. Tenslotte moest loting de beslissing bren gen tusschen hen waarbij Jb. Homan de gelukkige was. De uitslagen waren: 500 M. Alcmaria: C. Kuilenboer 19.2 en 20.1 sec.; J. Hollebeek 19.3 en 19.1 sec.; G. Greuter 18.3 en 18.1 sec.; J. Dingerdis 18.2 en 19.1 sec. D. O. K.: Pompes 21.4 en 20.2 sec.; Jan Snijders 19.2 en 18.2 sec.; De Boer 21 en 19.4 sec.; Ran 20 en 17.3 sec. 1000 M.: P. Evers 42.3 en 39.4 sec.; P. Bleeker 36.1 en 37.4 sec.; Jb. Homan 36.4 en 36.2 sec.; Th. Pronk 36 en 37.1 sec. J. Snijders 39.2 en 37 sec.; v. Es 41.1 en 38.3 sec.; Ran 40.3 en 37.1; Jac. Snijders 38.4 en 37 sec. 3000 M.: F. de Haan 2 min. 7.1 sec. en 2.17.1; G. Oukes 2 min. 12 sec. en 2.08.2; A. Bosma 1 min. 57.4 sec. en 2.02.00; J. H. MuHor 1 min. 57.4 en 2.03.04. D. O. K.: Jac. Snijders 2.64 en 2.12 De heer Smolenaars tweede helft der competitie mee. Dinsdag a.s. wordt een match gespeeld tegen Vita-Nova van Limmen. Hechtszaken Een vreemde aanrijding. Op 1 September had ter hoogte van het gerechtsgebouw alhier een eigenaardige aanrijding plaats. Op het kruispunt aldaar kwam nl. een passagiersauto, bestuurd door de D. de H. uit Hoorn, komende van het Scharloo in botsing met een anderen wagen, bestuurd door den tecnnicus C. Stolk uit Castricum, welke van den Wes terweg in de richting van de Bergerbrug reed. De wagen van Stolk was in de lin kerflank aangereden en de botsing was zoo hevig geweest dat de auto geheel was omgekanteld, waarbij de vrouw van den heer Stolk betrekkelijk ernstig werd ge wond. De verdachte bekende volmondig de schuld aan de aanrijding. Naar hij ver telde was hij afgeleid geworden door een dame die links fietste en op wie hy teveel lette. Hierdoor had hy den wagen van den heer Stolk pas ontdekt toen hij er nog maar een 2 meter vanaf was. Hij had nog krachtig geremd doch dit had begrijpelij kerwijze niet veel resultaat meer gehad. De officier van justitie kon zich eigen lijk niet goed begrijpen hoe op een derge lijk punt een aanrijding zou kunnen voor komen. Het mag dan zijn dat het kruispunt moeilijk zichtbaar is doch de van rechts naderende auto had verdachte toch al op geruimen afstand kunnen zien naderen. Het is dus geheel aan verdachtes onoplet tendheid te wijten dat de botsing plaats vond. Spreker merkte voort: nog op dat verdachte in den proeftijd van een voor waardelijke veroordeeling loopt, welke nu wel ten uitvoer zal worden gelegd. Ten slotte vroeg spreker een geldboete van 200 subs. 60 dagen hechtenis. Uitspraak 22 December. CRISISZUIVELWET OVERTREDEN. Geldboeten inplaats van hechtenis. Een inwoner van Buiksloot is eenigen tijd geleden door den Amsterdamschen kanton rechter wegens het voorhanden hebben van een inrichting tot vervaardiging van marga rine veroordeeld tot twee maanden hechte nis en 1500 boete. Bovendien had het O.M. hem verschillende feiten ten laste gelegd, DIENSTPLICHT. Uitspraken inzake vrijstelling broederdienst De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland heeft op 7 Decembct j.1. uitspraak gedaan omtrent de door de hieronder vermelde ingeschrevenen der lichting 1938 dezer gemeente gedane aan vragen om vrijstelling wegens broeder- dienst. Uitspraak voorgoed vrijgesteld. H. Admiraal. H. Bakker. A. H. J. van Beugen. H. A. Bilars. J. Bloothoofd. H. J. Boulonois. G. Bussen. S. P. Duits. A. G. J. Engeln. C. P. Erich. J. van Erkelens. C. J. Gaarthuis. P. Galis C. de Goede. L. de Goede. J. Goedhart. N. P. de Graaf. D. K. Graaff. A. Helderman. H. van den Heuvel. C. van 't Hoff. C. Hop. W. Hop. F. C. Huiberts. W. Huybers. E. Ilbrink. .Jac. Jansen van Jorksveld. C. Kaal. F. Kaandorp. W. J. Kaan dorp. Th. Kaaij. A. J. H. van der Ka mer. N. C. Kamp. R. A. J. Karskens. P. A. Kohnert. J. P. Kokkes. J. F, Koopman. A. Kruidenberg. A. Kuy- pers. Jac. Levering. W. A. Meurs. A. Meijering. J. Nierop. P. J. Obdam. H. A. Overtoom. M. de Pee. Th. Pe perkamp. M. J. Philips. H. Pieneman. L. H. du Pont Jac. Pover. L. Prinz. L. M. Punt. J. Ringers. J. D. H. Savonye. G. J. SchinkeL G. Schipper. C. Sman. S. P. Stokman. D. van Straalen. C. S. Swart. G. van TieL J. W. Ton. H. van Vegten. J. in 't Veld. D. van der Velden. MA. Ven- neker. W. Verhagen. J. F. ViaL W. P. M. Vink. A. J. van 't Voort C. J. de Vries. H. J. de Waard. A. op da Weegh. G. van Wieringen. F. G. da Wilde. P. Wokke. A. Wolvers. J. C. Th. Wijnker. J. Zomerdijk en T. Mulder. Tegen deze uitspraken kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekendma king in beroep worden gekomeh door de ingeschrevenen, wie de uitspraken gelden en elk der overige voor deze gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven persoon of hunne wettelijke vertegenwoordigers. Het verzoekschrift daartoe moet met re denen zijn omkleed en worden ingediend bij den burgemeester, ter secretarie dezer gemeente, afd. Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Alkmaar, 15 December 1936. Aiücktfa richten W WWV WWW WW W w w DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 Dec. 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 191000 KG. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 16 Dec. 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 239 Vette kalveren, le kw. 6964 cent, 2e kw. 5258 cent 3é kw. 45— 50 cent per K.G. levendgew.; 278 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 KG. 4950 cent, zware varkens 4849 cent en vette varkens 4849 ct. per KG. slachtgew. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. NOORDSCHARWOUDE, 16 Dec. 1936. (Noordermarktbond). 3100 K.G. Aardappe len: Blauwe Eigenheimers 2.202.30; 8200 K.G. Uien 1.201.40, Gele drieling 2.40—2.60, Grove 1.40—1.50; 4400 K.G. Peen 1.101.30, kleine 6070 cent; 26000 K.G. Roode kool 1 2; 18000 KG. Gele kool 1; 27600 KG. D. witte kool 0.80 f 1, alles per 100 K.G.; 3000 stuks Andijvie 5070 cent BROEK OP LANGENDIJK 16 Dec. 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt) 27000 K.G. Uien: gele nep 5.80f 6.90, gele drieling 2.202.90, gele uien 1.20 150, grove 1.30—1.50; 2800 K.G. Bie ten 0.50—1.20; 14000 K.G. Peen 0.90— f 1.20; 41000 K.G. Roode kool 42, af wijkend 11.20; 4300 K.G. Groene kool 0.70—f 3.50; 71000 K.G. Gele kool 1; 33000 K.G. D. witte kool 0.801, alles per 100 K.G.; 6000 stuks Andijvie 50—90 ct en 520 stuks Bloemkool le s. 6.20t 8.40, 2e s. 2.80—3.10. WARMENHUIZEN, 15 Dec. 1936. Roode kool 1 2.50; Gele kool 1 1.10; D. witte kool 80 cent; Drielingen (uien) 1.90 2.20, Uien 1.601.70, Grove uien 1.601.60; Peen f 1.50, kleine 70 cent Aanvoer: 17100 K.G. Roode kool; 3500 K.G. Gele kool* 2900 K.G. D. witte kool; 4650 KG. Uien; 625 K.G. Peen. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 14 Dec. 193C. Op de heden gehou den eierenveiling w»*en in totaal 33177 st kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5062 K.G. (per 100) 4.50-f 6. 62—64 4.90—/ 5.10, 66—70 5.10—5 80 50—54 2.20-/ 3.60. TEXEL, 14 Dec. 1936. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 2 Koeien 100—f 135; 4 Pin ken 3065; 12 Nuchtere kalveren t 10— 12; 6 Varkens f 20—f 27; 3 Rammen 14 18; 14 Biggen 1. 8—/ 12.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11