Het groene oog van Baa-AI. Verkeersonge'ukken. WIERINGERWAARD HEILOO ST. MAARTENSBRUG WINKEL SCHAGERBRUG BERGEN EGMOND AAN ZEE DIRKSHORN Gewijzigde regeling Consumptiemelk. De bestaande regeling wordt met 1 April 1937 ingetrokken. GESCHENK VOOR PRINSES EN PRINS. Namens de vroegere Belgische vluchtelingen. Gistermiddag half zes is ten paleize Noord einde aan prinses Juliana en prins Bernhard op plechtige wijze het geschenk overhandigd dat hun ter gelegenheid van hun huwelijk is aangeboden door de vroegere Belgische vluchtelingen, die in de jaren 1914—1918 gastvrijheid in ons land hebben gevonden. De gelden voor dit geschenk zijn ingeza meld door een Belgisch comité. Het geschenk werd gistermiddag aangebo den door burggravin Simonis, echtgenoote van senator Simonis, den vroegeren voorzit ter van het Belgische comité van vluchtelin gen in Nederland, die vergezeld was van mevr. Maskens, echtgenoote van den Belgi schen gezant te den Haag, en door den se cretaris van het comité, ir. Delhez. Het geschenk bestaat uit drie groote kristallen vazen, die vanwege hun zwaarte reeds eerder naar het koninklijk paleis wa ren getransporteerd, en eenige zeer kostbare kantwerken, die gedrapeerd om een groote bloemenmand door de deputatie werden medegebracht. De Belgische vertegenwoordiging werd door prinses Juliana en prins Bernhard ont vangen en ir. Delhez gaf uiting aan de ge voelens, die in België jegens het Nederland- sche volk en het vorstenhuis leefden en die zich manifesteerden in dit geschenk. De prinses en de prins dankten met hartelijke woorden voor de fraaie cadeaux. Politiehond cadeau Op voorstel van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Politiehondvereeniging, werd in de algemeene vergadering, te Utrecht ge houden, onder daverend applaus besloten, aan het vorstelijk bruidspaar, als eerbiedige hulde der vereeniging, aan te bieden een volledig afgerichten politiehond. Daarvoor werd gekozen de bouvier Dona van den heer J. Semler te Eindhoven, welke op de jaarlijksche keuring, dit jaar, het hoogst aantal punten behaalde en daardoor verwierf de groote zilveren medaille, be schikbaar gesteld door H.M. de koningin, beschermvrouwe dezer vereeniging, voor den hond welke het hoogst geplaatst werd bij de keuring van politiehonden in 1936 door de Kon. Ned. Politiehondvereeniging gehouden. Het hoofdbestuur heeft namens prinses Juliana reeds bericht ontvangen, dat het geschenk gaarne zal worden aanvaard. BERUCHTE INBREKER GEARRESTEERD. Hij pleegde ook diefstallen te Laren (N.-H.) De politie uit Haarlemmermeer heeft Maandag zooals gemeld, te Amsterdam aangehouden de beruchte inbreker en recidivist C. R., wonende te Hilversum. De man was in het bezit van een cassette tafelzilver, die in den nacht van Zondag op Maandag door middel van braak, was ontvreemd uit de woning van een vlieger der K.L.M., wonende in de Haarlemmer meer. C. R., een bekende van de politie, heeft deze inbraak in combinatie met een ander gepleegd. In den avond van Zondag 13 dezer hebben zij zich ook schuldig ge maakt aan diefstal van een kistje vet, ter waarde van 20 en een kist krenten ter waarde van 16, ten nadeele van een bakker te Laren (N.-H.) Ook hebben zij ingebroken in de woning van den heer G. van der Br. aan den Naarderstraat te Laren (N.-H.) Zij zijn hier echter onverrichter zake weggegaan omdat de familie juist dien avond thuis was. Beide mannen, die in het bezit waren van een auto, zijn later via Amsterdam naar Haarlemmermeer gegaan, alwaar door hen toen de inbraak bij den vlieger van de K. L. M. is gepleegd. De aangehouden inbreker C. R. is te Haarlemmermeer in verzekerde bewaring gesteld; hij wordt voor den officier van justitie geleid. Het politie-onderzoek duurt zoowel te Haarlemmermeer als te Laren, voort. HET „VLAG-INIDENT" TE UTRECHT. Tegen de jeugdige N.S.B.-ers, die Maan dag op den Domtoren te Utrecht ter vie ring van het eerste lustrum van hun be weging, trachtten te vlaggen met een rood-zwarten wimpel, is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het plak verbod. MAZELENEPIDEMIE TE H1ILEGOM Tweehonderd kinderen liggen ziek. In de gemeente Hillegom is een mazelen epidemie uitgebroken. Meer dan 200 kinde ren liggen ziek. Hoewel nog geen der scho len is gesloten, zijn reeds geheele klassen naar huis gezonden. De ziekte heeft tot nu toe een goedaardig karakter. UITVOERING ZUIDEKZEESTEUNWET. Dezer dagen had ten kantore van den rijksdienst ter uitvoering van de zuiderzee- steunwet te Amsterdam, onder voorzitter schap van den directeur van dezen dienst, den heer ir. G. F. H. Houben, een vergade ring plaats van de contact-commissie voor de LJselmeervisscherij. Uitvoerig werd over de ervaringen, met de IJselmeervisscherij opgedaan in den af- geloopen zomer, van gedachten gewisseld. Algemeen was men van oordeel, dat de in 1936 gevangen kuilaal veel dunner was dan voorheen en dat bij de uitoefening van de kuilvisscherij niet voorkomen kan worden, dat veel jonge zoutwatervisch wordt ver nietigd. Men was het er over eens, dat aan de aal voldoende gelegenheid zou moeten worden gegeven om tot wasdom te komen, hetgeen door maatverhooging kan worden bereikt en dat beschermende maatregelen ten be hoeve van de zoetwatervisch zouden moeten worden genomen. Tot zulke maatregelen zou o.a. beperking van de kuilvisscherij be- hooren. Vervolgens werden besproken maatrege len: 1. tot verhooging van productiviteit; 2. ter verkrijging van doelmatige bevis- sching; 3. ter verkrijging van.een behoor lijken afzet. Maatregelen tot dit doel leidende, werden algemeen van groot belang geacht voor de toekomst der IJselmeervisscherij. De voorzitter zegde toe, dat in een volgen de vergadering maatregelen, om te komen tot een doelmatige uitoefening van de vis- scherij, alsnog een punt van bespreking zouden uitmaken. DE DIJKVAL BIJ KAPELLE. Nadere bijzonderheden. In den loop van gisteren heeft men aan de landzijde van den dijk van de calamiteuze Willem-Anna-polder langs de Westerscheldc van welken dijk op drie plaatsen groote stukken zijn afgekalfd door den stroom van het Scheldewater over een leugte van driehonderd meter een bekisting van een meter breed aangebracht. Aan de rivierzijde brokkelen af en toe nog kleine stukken af Op het meest bedreigde punt is de dijk tot op 1 meter uit de kruin weggevallen. Dat het gevaar geweken zou zijn kan men nog niet zeggen. De situatie ter plaatse is dermate precair, dat nooit te berekenen is wanneer zich dijkval zal voordoen. Dit kan zelfs bij stil weer plaats hebben. Gisteren, toen er stormweer was, zag het er bedenke lijk u't, doch vandaag is het geheel stil ge worden, waardoor men de gelegenheid had de meest noodzakelijke voorzieningen te treffen. Morgen zal er rijshout in de gaten worden eergelaten, nadat men eerst de diep te van de gaten zal hebben gepeild. Men weet op het oogenblik nog niet of de zink- stukken, welke den afgeloonen zomer zijn aangebracht al of niet met den stroom zijn meegesleurd. De dijkval geschiedde niet op een plaats, waar men hem wel verwacht zou hebber. Voor het geval zich dijkval zou voordoen, verwachtte men deze een paar honderd me ter meer naar het westen. TELEFOONDRADEN DOORGESNEDEN. Treinverkeer ondervindt traging. ver- Het telefoonverkeer tusschen de spoor wegstations te Deventer en Diepenveen is Maandagavond gestagneerd geweest daar bleek, dat de draden van het bovengrond- sche telefoonnet nabij Diepenveen waren doorgesneden. Daar hierdoor de sein-in- stallatie eveneens gestoord was, was men genoodzaakt alle treinen, die komende van Deventer het station Diepenveen moesten passeeren, aldaar te laten stop- ge stagnatie ondervonden, pen. Het treinverkeer heeft daardoor eer.i- De marechaussee heeft een onderzoek Ingesteld en daarby een jute-zak en een tang gevonden, zoodat het wel vaststaat dat er kwaadwilligheid in het spel is. De vernieling is in den loop van den avond hersteld. BEGRAFENIS IR. A. VAN DONKELAAR. Het vertrek van Den Haag naar Dordrecht. Van de rouwkamer der N.V. Innemee en Zn., begrafenisondernemers te 's-Gravenha- ge, is gistermorgen omstreeks 10 uur het stoffelijk overschot van ir. A. van Donke laar van de Nederlandsche scheepsbouw Mij., naar Dordrecht overgebracht om al daar ter aarde worden besteld. Voor het vertrek van den stoet getuigde F. M. L. baron van Geen, commissaris van de Ned. scheepsbouw Mij. van zijn deelne ming met het overlijden van ir. van Donke laar, die naar men weet, één van de slacht offers van de ramp '/in „de Lijster" is. De baar was bedolven onder een schat van kransen. Er waren er o.a. van: de di rectie van de Ned. scheepsbouw Mij., van de commissarissen en van het technisch, administratief en toezichthebbend personeel dier maatschappij, stoomvaart Mij. „Neder land", de Ned. Indische tank stoomvaart Mij., van de vrienden van de machinefabriek Stork, de vereeniging van technici op scheepvaartgebied, de Kon. Paketvaartmij., de Java-China-Japan-lijn, de directie van de Amsterdamsche droogdok Mij., en van de werklieden van de Nederlandsche scheepsbouw Mij. In den stoet ging mede, behalve familie leden van den overledene, de directie van de Ned. scheepsbouw Mij. Het lag in de bedoeling, dat in Dordrecht zich nog bij den stoet zouden aansluiten een deputatie van de K. L. M. bestaande uit de heeren Tolk, en van Driel van Wageningen. voorts een deputatie van het personeel der Ned. scheepsbouw Mij. en een deputatie van de stoomvaart Mij. „Nederland". De teraardebestelling. Uit Dordrecht wordt gemeld: Vanochtend is op de algemeene begraaf plaats te Dordrecht het stoffelijk overschot ter aarde besteld van ing. A. van Donke laar. Om kwart over twaalf arriveerde de rouwstoet aan de begraafplaats. Bij de plechtigheid waren om. aanwezig drie hee ren Goedkoop van de directie der Neder landsche scheepsbouw maatschappij baron F. M. L. van Geen, commissaris van de N.S. m., de heeren Tolk en van Driel van Wage ningen van de K.L.M., de heer Overweg van de firma Stork en Co., Hengelo, en vele vertegenwoordigers van de Nederland sche industrie. Aan de groeve sprak de heer D. Goed koop, die zichtbaar ontroerd gewaagde van de groote kwaliteiten van den overledene als ingenieur en als mensch. Spr. verzeker de, dat honderden met de zwaar getroffen familie meeleefden. Hij dankte voor alles, wat ing. van Donkelaar voor de maatschap pij heeft gedaan. Dr. Itterson had den overledene 25 jaar gekend, w.o. verscheidene jaren als cate chisant. Hij wist, dat van Donkelaar een man was van groote capaciteiten en een warm hart voor allen met zich droeg. Dr. Itterson sprak woorden van troost tot de famile. Een broer van den overledene dankte voor de groote belangstelilng, die voor de fami lie een zeker troost was. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond omstreeks zeven uur is in de Spanjaardslaan te Leeuwarden de 87-jarigo heer Cremer, oud-hoofd eener school, doordat deze aarzelde bij het oversteken, door een auto aangereden. De heer C. werd door den bumper gegre pen, kwam met het hoofd op den motorkap terecht en viel daarna tegen den grond. Met een schedelbasisbreuk en enkele wonden aan het hoofd werd het slachtoffer opgeno men en naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar hij, zonder tot bewustzijn te zijn geko men, is overleden. 'fawinciaai 'flieuw& IJsclub. Maandagavond vergaderde de IJsclub in het lokaal van den heer R. Breed onder leiding van den heer H. Limpers. De afgevaardigde J. Schenk Kz. gaf een mooi en duidelijk verslag van de alge meer.e vergadering waarin het 40-jarig be staan was herdacht. Voor het nazien der rekening werden aangewezen de heeren Daan Kaan en Arie Sleutel. Eerstgenoemde deelde mede alles in orde te hebben bevonden. Ontvangsten met in begrip van 271.93 saldo vorig jaar 363.93, uitgaaf 37.76, batig saldo 326.17. Aangezien we de laatste twee jaar geen ijs hebben gehad is de kas momenteel nog al goed gespekt. Met één behoorlijken win ter zal er weinig van overblijven. Er zijn thans 60 leden van 1 en 40 van 0.25 Deze getallen zijn veel te laag. De aftredende bestuursleden de heeren C. Waiboer Cz., A. Sleutel en S. Sieswerda werden allen met algemeene stemmen her kozen. Als afgevaardigde en plaatsvervangend naar de algemeene vergadering werden ge kozen resp. de heeren C. R. Blaauboer en J Schenk Kz. Bij de behandeling van den beschrijvings brief kreeg de afgevaardigde vrij mandaat Besloten werd om te beginnen met een wedstrijd voor kinderen, daarna voor inge zetenen en dan zoo mogelijk een groote wedstrijd op het kanaal. De secretaris deel de mede dat door hem reeds maanden ge leden aan den Rijkswaterstaat is verzocht om eventueel een baan. op het kanaal te mogen afzetten, zoodat men dan een kleine entree kan heffen. Tot ausver werd hiêrtfp geen antwoord ontvangen. Door burgemeester Kaan werd ter sprake gebracht voor het geval er goed ijs was in het tijdvak 79 Januari om in samenwer king met het buldigings-comité een gecos- tumeerd ijsfeest te houden. Dit vond alge meen bijval. Wie moet de brandweer waarschuwen. Uit de „rectificatie" van den heer T. Kostelijk, over de brand te Heiloo, zoo 8chrijft onze correspondent, blijkt dat- de de brandweer en de rijkspolitie zijn ge waarschuwd. Ook blijkt dat de gemeente politie door de brandweer is opgebeld. In het bericht is er op gewezen, dat men eerst het raadhuis (bij afwezigheid de politie) moet opbellen en niet andersom, zooals nu is gebeurd. Dat de brandweer er na 13 mi nuten was is onjuist is onjuist. Tusschen het uitoreken van den brand en de komst van de brandweer is een halfuur verloopen. Dit had men kunnen voorkomen. De brand weer moet door den burgemeester worden opgebeld of, bij zijn afwezigheid (zooals nu op een Zondag) door de gemeentepolitie. Het is de bedoeling geweest dat bekend te maken. Overbodige inmenging van het publiek is niet juist. De brandweer komt alleen na kennisgeving van officieele zijde. „Nut en Genoegen". In de zaal van den heer Kossenalhier, hield de plaatselijke vereeniging „Nut en Genoegen" haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. Ten tooneele werd gebracht „De Kribbe- bijter" welk stuk door de tooneelvereeni- ging „Euphonia" te Schagerbrug op voor- beelidige wiize werd vertolkt De verschillende spelers hebben zich uit stekend van hun taak gekweten. In het bij zonder dient te worden vermeld het spel van den heer S. Kuiper, die de rol van Ba ron Nico schitterend speelde. Een welverdiend applaus viel den spelers bq het slot van het stuk ten deel. Deze eerste nutsavond is een succes ge worden. Gereedschappen ontvreemd. In den nacht van Maandag op Dinsdag is een groote hoeveelheid gereedschappen ont vreemd bij een bouwwerk van een drietal huizen aan den Niedorper weg alhier. De gereedschappen waren opgeborgen in een b(j het bouwwerk staande schuur, waarvan de deur gesloten was. Men heeft zich toe gang verschaft door een scharnier van de deur af te scheuren. Het is te begrijpen, dat de bouwvakarbeiders hierdoor ten zeerste gedupeerd zijn en het is te hopen, dat de politie den dader ot de daders spoedig zaJ achterhalen. Feestcollecte. De collecte voor de alhier te houden z.g. Prinses Julianafeesten, kinder- en volks feesten e.d. heeft f 65.01 opgebracht. Polderbesturen. In de gisteren gehouden vergadering zijn tot poldermeester herbenoemd de na volgende heeren: Voor den Damlanderpolder Jn. Zwakman Pzn.; voor den Oudburgerpolder mr. H. D A. van Reenen; voor den Zuurvenspolder S. Schouten; voor den Philistijnschen Polder R. Roskam; voor den Noorder Reeker- en Mangelpolder D. Leegwater; voor den Zuider- en Midden Reekerpolder J. Kramer; voor d°n Sluispolder mr. H. D. van Reenen, voor Ver. van Polders en Oningepolderde landen onder Bergen, herkozen P Roskam; vacature J. van Reenen, wegens leeftijds grens, gekozen mr. H. D. A. van Reenen. Middenstandsborgstellingsfonds. De heer J. P. Kreb is benoemd als ver tegenwoordiger voor de duinstreek van het M.-borgstellingsfonds Hollands N.-kwartier Ophalen van vnilnis. B. en W. hebben aanbesteed het ophalen van vuilnis langs de huizen in 1937. Hoog ste inschrijver C. N. Koopman met f 936 per jaar, laagste P. Zwart met 728 per jaar Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Aanbesteding Noorderstraat. B. en W. hebben aanbesteed het opnieuw geheel bestraten van de Noorderstraat met door de gemeente geleverde straatsteenen en trottoirtegels. Hoogste inschrijvers wa ren de gebroeders L en Th. de Graaff met 773. Laaprie inschrijver was G. de Graaf voor 423.50, aan wien het werk is gepund. Verkiezing banne In het bestuur van de Danne Eenigen- burg zijn herkozen tot voorzitter de heer A. Borst en tot hoofdingeland de heer A. Ros sen, terwijl werd gekozen In de vacature van hoofdingeland, door de verkiezing van den heer G. B'ankendaal tot lid van het dag. bestuur, de heer J. Filmer. £andt en Juin&ouw Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat bij den minister van landbouw en vis- scherij ten aanzien van het vraagstuk der regeeringsbemoeHngep met (fe yjnsumptie- melk belangrijke beslissingen in overweging zijn. Van verschillende zijden waren bezwaren gerezen tegen het huidige stelsel, uit den aard der zaak het meest tegen het stelsel, zooals dit thans'in het z.g.n. wettelijk con- sumptiemelkgebied in het westen des lands, omvattende het gebied der groote consump tiecentra, geldt, daar daaraan zulke ver gaande bepalingen zijn verbonden op het ge bied van de z.g. taxerechten, minimumpi ij zen en de bevriezing van den melkhandel. Niet alleen echter de in het westen des lands bestaande regeling, doch ook de in de overige deelen des lands getroffen prijsrege lingen ten aanzien van consumptiemelk zijn dikwijls onderwerp van critiek geweest. Na overweging van de verschillende in zichten o.a. werd over deze materie een uitvoerige bespreking gehouden met verte genwoordigers van belanghebbende land bouw- en zuivelorganisaties, bonden van melkveehouders, alsmede vereenigingen van melkgrossiers en melkhandelaren worden ten aanzien van de voor het westen des lands te treffen voorzieningen de volgende regelingen voorbereid. De thans bestaande regeling der minimum prijzen voor consumptiemelk en aanverwan te producten wordt 1 April 1937 ingetrok ken. Voorts wordt de bevriezing van den melkhandel, zooals deze thans wordt toege past (n.1. dat in het algemeen geen erken ningen in ruimere mate zullen worden ver strekt, met name aan degenen, van w blijkt, dat zij zich met ernst op den meLk handel willen toeleggen. Overigens zal worden bepaald, dat aii melkveehouders, die hun melk In be<j0J'j gebied voor de consumptie wenschen af tl leveren, aangesloten dienen te zijn by organisatie van melkveehouders. Omtrent het aantal dezer organisaties en de wijz® waarop zij zullen worden ingericht zal z<xJ spoedig mogelijk overleg worden gepleegd met de betrokken landbouw- en speciaa] melkveehoudersorganisaties en de Neder landsche zuivelcentrale. Het voornemen be staat, deze organisaties voor de betrokken veehouders al hun melk te doen verkoopen zoowel de industrie- als consumptiemelk. De genen, die melk als consumptiemelk in het genoemd gebied in den handel wenschen te brengen, hetzij melkhandelaren, grossiers of venters, dienen deze melk te betrekken van een dezer organisaties. Aan deze orga nisaties moet ook de melk worden betaald, zoodat de veehouder zijn melkgelden via deze instellingen zal ontvangen. Mocht de tijdsduur vereischt voor de vorming dezer organisaties zulks noodzakelijk maken dan zal met het tegenwoordige stelsel een over gangsmaatregel worden getroffen. Gelijk bekend werd de thans ln het westen des lands bestaande consumptiemelkrege- ling dienstbaar gemaakt aan de kwaliteits verbetering der melk Aan deze verbetering zal ook onder de nieuwe regeling zoo streng mogelijk de hand worden gehouden. Verder kan worden medegedeeld, dat de thans bestaande afsluiting van het wettelijk gebied voorloopig zal blijven gehandhaafd. Zoodra echter na verloop van enkele Jaren de in te stellen organisaties den melkaftet in het betrokken gebied voldoende hebben geregeld, zal deze afsluiting kunnen verval len en mag worden verwacht, dat de ge. heele regeling zonder eenige regeeringain. menging, behalve wat betreft het toezicht op de kwaliteit, zal kunnen werken. Wat betreft de in de overige deelen des lands (de z.g.n. buitenwettelijke gebieden) bestaande prijsregelingen, ligt het in het voornemen van den minister deze eveneens en wel uiterlijk 1 April 1937 in te trekkken. Daarmee zal ook de bevriezing in deze ge bieden geheel verdwijnen. Nader zal wor den onderzocht, of reeds een eerdere Intrek king mogelijk is. In uitzonderlijke gevellan zal, wanneer de noodzakelijkheid daarvan mocht blijken, in deze gebieden een regeling worden getroffen. Dit zal voorts gelden voor die gebieden, waarin de afzet van de melk op andere wijze moeilijkheden kan baren. In het algemeen ligt het niet ln de bedoe ling deze uitzonderingen op ruime schaal toe te staan. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het ging in den afgeloopen week nog heelemaal niets beter; bij geen enkel pro duct kon men zeggen, dat er van een beten gang van zake sprake was. De laatste par tijen vroege wittekool voor zuurkool blijven in hoofdzaak onverkocht, een enkel partij van de z.g. gebasterde witten wordt nog door de zuurkoolfabrikanten afgenomen, doch de overige gaan weg voor veevosz. Aangezien er nog maar weinig van dia ge- basterd e zijn wordt uiteraard niet vaal ver kocht Deensche wittekool gaat ook gedeel telijk door de kalok De mooiste partijen worden er uitgenomen voor 0.30 0.90 per 100 K.G. De rest is voor de koeien. Van de gelekool ziet men zeer groote hoeveel heden dagelijks onverkoopbaar zijn- Met de gelekool gaat het wel het allermiserabzlit. Alleen de roodekool weet nog een weinig variatie aan te brengen- De mooiste roodekool werd deze week verkocht tegen prijzen van 1.60 a t 110 per 100 K.G. Grootere kool noteerde vanaf f 1-per 100 KG. Van de z.g. afwijkende kwaliteit wordt ook een gedeelte door den handel afgenomen. Hiervoor wordt L— a 1.20 per 100 K.G. betaald. Er komen da gelijks nog een paar partijtjes aardappelen aan de veilingen; de aanvoer wordt toch geleidelijk aan minder. Deze aanvoer heeft nog maar weinig te beteek en en. Voor blauwe eigenheimers noteerden wij de af geloopen week van 2.tot i 2.40 2.50 per 100 K.G. Schotsche muizen, middelsoort, waren iets duurder. Hiervoor werd 2^— a 2.40 per 100 K.G. besteed. Groven varieer den van 2.10 4 2.50. Beverlanden kon den f 1.90 f 2.10 maken en blauwe aard appelen werden verkocht voor 1.70 2.— alles per 100 K.G. Voor uien bestond in het begin weinig be langstelling, met zeer lage prijzen. Wij no- bemerkt de diefstal woed! Hh y U ,lteiuich van woede. Hy ging vreeselyk te keer en was zoo overspannen, dat hy nogdiezeHde avond plotseling neerstortte JJ Zooals gebruikelijk was, werd de Koning fCTn graf - een Pyiamide —ui de woestyn begraven. 40. Maar nu gebeurde er Iets zonder lings. Juist wilde men het graf sluiten, toen er een zwetpi gieren kwam aanvlie gen en een van de vogels had de groene smaragd in de bek. Hij liet de steen mid den tusschen de soldaten vallen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 14