Stad en Omgeving, Algemeen Verslag en Memorie van Antwoord der gemeentebegrooting. zen voor de tweede maal in dienst kunnen worden genomen. Personen, die, geheel werkloos zijnde, niettemin over eenige inkomsten de beschik king hebben, kunnen wekelijks zoolang bij (ie werkverschaffing worden tewerkgesteld, WERKVERSCHAFFING 1937. In bijlage Nr. 171 schrijven B. en W.: Voor het jaar 1937 is in de ontwerp-be- - grooting onder volgnr. 484 een bedrag van ('at *n *°taal het bedrag ontvangen, dat 52000 uitgetrokken wegens kosten van hun _aan weekloon z°u worden uitgekeerd, werkverschaffing aan werkloozen. In af wachting van de in den loop van 1937 in ve dienen voorstellen tot uitvoering van het i g. boschplan nabij den Bergerweg, dient de werkverschaffing op de gewone wijze te worden voortgezet. De volgende werkobjecten zouden daar voor naar onze meening in aanmerking komen. Plantsoendienst. 1. Het aanbrengen van nieuwe beplantin gen met de noodige bescherming, het bij werken en wijzigen van wegen en paden, het verplaatsen, vernieuwen en verven van rasterwerken, het uitmodderen en schoon maken van slooten en vijvers, het opruimen van doode of zieke boomen en takken, van afvalproducten, enz. het verzoden, egalisce- ren en bemesten van grasmatten, het ver werken van houtafval voor brandstof, het opruimen en onderspitten van onkruid, het verwijderen van rupsennesten, het opknap pen en verven van ladders, wagens, ramen, loodsen, enz. alsmede daarmede overeen komende plantsoenwerkzaamheden, geraamd op 17.000. Gemeentewerken. j. Het uitbaggeren van grachten, vaarten en slooten, geraamd op 10.000 3. Het verlagen en bijwerken van bermen en het herstellen en aanvullen van be schoeiingen, eventueel met het aanvoeren van grond van de baggeropslagplaats of van andere plaatsen, geraamd op 5.000 4. Het verder bestraten van het oude zie kenhuisterrein, geraamd op 2.200 5. Het maken van een beschoeiing langs den Helderscheweg tusschen de Texelsche brug en het veilingsgebouw, "eraamd op 5.000 6. Het vernieuwen van het riool in de T<rebbesteeg tusschen de Langestraat en de Freedstraat, zoomede van het riool aan het Zeglis tegenover de plaats, waar de voor malige zwemschool zich bevond, "eraamd op 1.280 7 Het schoonmaken van riolen, "eraamd op 2.000 8. Het maken van tweede speelplaats bij de s"hool voor buitengewoon lager onderwijs in het' Victoriepark, geraamd op 700 Met deze werken, waarvan de totaalkcs- ten worden geraamd op 1 43.180, is aan ar beidsloon gemoeid een bedrag van 28.393, zooals uit onderstaande specificatie blijkt: Aantal man. Nummer Kosten weken van werk- -materialen, Arbeidsloon de tewerk- wanneer zij de geheele week bij de werk verschaffing arbeid zouden verrichten. Ongeorganiseerden (gehuwden en kost winners) worden allen tewerkgesteld, voor zoover zij in hoofdzaak hun bestaan vinden in loondienst, ter beoordeeling van B. en W. Indien de werkloosheid door het vinden van arbeid wordt onderbroken en deze on derbreking niet langer duurt dan in totaal zes dagen, wordt voor de vaststelling van de volgorde van tewerkstelling rekening gehouden met het aantal werkloosheids- dagen van den eersten dag der aanmelding bij de arbeidsbeurs af. De bepalingen onder 3 tot en met 7 gelden slechts wanneer en voor zoolang de inspec tie voor de werkverschaffing te Beemster daarin toestemt. Is het voor het verkrijgen van die toestemming noodig, wijzigingen in die bepalingen aan te brengen, dan zijn B en W. daartoe gemachtigd. Er zal zooveel mogelijk in accoord worden gewerkt, met dien verstande, dat er geen onderaanneming mag plaats hebben en dat wordt gewerkt tegen zoodanig loon, dat bil flink werken gemiddeld 34 cent per uur kan worden verdiend. Bij verzuim wegens regen, worden de eerste drie uren per week niet vergoed; de volgende regenuren worden vergoed met 27 cent per uur. Van de premie, welke voor het vastge stelde dagloon verschuldigd is ingevolge de Ziektewet, wordt de helft tot een maximum van 1 op de tewerkgestelden verhaald. object 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. enz. 4000 3196 3278 1360 1640 440 635 238 14787 13000 6804 1722 840 3360 840 1365 462 stelling. 650 324 82 40 160 40 65 22 28393 1383 De opgegeven kosten voor materialen, toe zicht e. d. zjjn iets hooger geraamd dan de desbetreffende post op de begrooting toe laat. Wy zullen evenwel, wanneer uwe ver gadering besluit tot uitvoering van de hier voor genoemde werken, de noodige maat- legelen treffen, dat aan kosten voor mate rialen, toezicht e. d. niet meer besteed wordt dan 13.000. Over de verdere besteding van het bedrag voor werkverschaffing uitgetrokken, zullen wij u te zyner tyd nader inlichten. Omtrent deze werkobjecten hebben wij het gevoelen gevraagd van de commissie van bystand voor openbare werken en voor de plantsoenen, alsmede van de commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor sociale zaken. De desbetreffende advie zen leggen wy voor uwe vergadering ter inzage. Wy stellen uwe vergadering voor te be sluiten tot uitvoering van de hiervoor onder 1 tot en met 8 genoemde werken in werkver schaffing, met inachtneming van de in het hierna opgenomen ontwerp-besluit genoem de en eventueel nog door den minister van sociale zaken te stellen voorwaarden. Een en ander te geschieden onder de vMgende bepalingen: Het uurloon bedraagt met inachtneming van het bepaalde onder 9, 34 cent. Boven dien wordt eventueel een overgangstoelage uitgekeerd ter vervanging van den afge,- schaften huurbijslag, overeenkomstig de circulaire van den minister van sociale zaken van 6 October 1936, nr. 201 1362, afd. W. en S. Het loon van de tewerkgestelden, die geen bydrage voor een werkloozenkas ver schuldigd zyn, wordt met f 0.50 per week verminderd. Alleen werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners (één uit een gezin) komen voor tewerkstelling in aanmerking. De aan wijzing wordt onderworpen aan de toestem ming van de inspectie voor de werkver schaffing te Beemster. Niemand wordt langer dan 6 weken ach- BEZOLDIGING PERSONEEL HANDELS SCHOOL. B. en W. schryven in byiage no. 179: De minister van onderwys deelde ons mede, dat het zyne aandacht trok, dat vele leeraren der handelsschool naar een aan zienlijk hooger getal lessen worden bezol digd dan zy in werkeiykheid geven. Het scheen den minister aanvankelyk niet juist, dat de leeraren, die thans zyn vei bonden aan een school met vierjarigen cursus, wor den betaald naar garanties, welke zij aan een school met vyfjarigen cursus, aan een andere school dus, hebben verworven. De minister zou gaarne vernemen, op welke wyze wy ons voorstellen de kosten van het personeel dezer school tot het normale be drag te herleiden. Ondanks een uitvoerige correspondentie, waarin B. en W. hun standpunt uiteengezet hebben in deze byiage nader aangegeven heeft de minister zyn standpunt gehand haafd. De minister acht het niet rationeel, dat de salarissen worden berekend met in achtneming van de aan de school met vyf jarigen cursus verworven garanties. Immers de garantiebepalingen in de salarisregeling zijn, naar de meening van den minister, vastgesteld in de onderstelling, dat de duur van den cursus der school, waarvoor zy gel-4 den, dezelfde zou blyven; door de omzetting is de school feitelyk een andere school ge worden en zyn de garantie-bepalingen van de vyfjarige school vervallen. De minister acht de meergemelde oplossing voor de leeraren dan ook alleszins billijk, en zou deze willen doen ingaan op 1 Januari a.s. Voor Rykssubsidie zullen van dien datum af slechts in aanmerking komen de op den nieuwen voet berekende wedden, benevens, by aanvaarding van dé door den minister gewenschte regeling, de wachtgelden. Overeenkomstig artikel 68 van het Amb tenaren-reglement Gymnasiaal- en Handels onderwijs, hebben wy de vereeniging van leeraren by het gymnasiaal- en handelson- derwys alhier verzocht ons haar gevoelen omtrent de door den minister gewenschte regeling kenbaar te maken. Aangezien het in de tegenwoordige om standigheden met het oog op de financieele gevolgen uitgesloten is, dat de gemeente den bestaanden toestand handhaaft of een andere dan de door den minister gewenschte rege ling treft, zien wy ons noodgedwongen ver plicht u voor te stellen aan het verlangen van den minister te voldoen. Naar den toestand van 1 Januari a.s. zal het totaal van de aan de leeraren toekomen de wedden en kindertoelagen met plni. 6500 per jaar dalen; voor drie vast aange stelde leeraren heeft de nieuwe regeling geen financieele gevolgen Ook de pensioen kosten zullen vermindering ondergaan. Te genover deze vermindering komen de toe te kennen wachtgelden, die aanvankelyk ge noemd verschil van plm. 6500 zullen be dragen. Naderhand zullen de wachtgelden dalen en te zijner tyd vervallen. Zoo moge lijk zullen wy een voorloopig overzicht van de gevolgen voor ieder der leeraren voor u ter inzage leggen. Overigens zal het verkrij gen van nieuwe betrekkingen of inkomsten of méér inkomsten van invloed zyn op het wachtgeld. B. en W. stellen den raad vóór het des betreffend besluit te nemen. ben wij dan ook een bedrag van 5200 voor dat doel geraamd. Hierbij is gerekend op de invoering van een kindertoelage op den voet der ryksrege- ling, met dien verstande, dat de toelage alleen wordt verleend voor het aantal kin deren boven het getal van twee. Overigens hebben wy bij deze raming uitgezonderd het personeel, werkzaam in een der betrek kingen, vermeld in gemeenteblad nr. 1325, de zg. nevenbetrekkingen. Een minderheid van ons college kan zich om principieele redenen niet met een kin- derbyslag vereenigen. De meerderheid stelt u voor over te gaan tot vaststelling van de noodige verordenin gen. HULPVERLEENING BIJ BRAND TE HEILOO EN TE SCHOORL. B. en W. schryven in byiage Nr. 173: Burgemeester en Wethouders van Heiloo hebben ons medegedeeld, dat de raad dier gemeente zich in zyn vergadering van 25 November j.1. vereenigd heeft met ons voor stel tot het aangaan van een andere rege ling inzake hulpverleening by brand. In het ontwerp der gemeenschappeiyke regeling is het bedrag der jaarlyksche ver goeding verhoogd van 275 tot f 350, mede in verband met de toeneming van de be bouwing in Heiloo sedert 1 Januari 1931, den datum van het in werking treden van de thans bestaande overeenkomst. Ook het gemeentebestuur van Schoorl is thans bereid een regeling met Alkmaar aan te gaan betreffende hulpverleening by brand, op den voet van de op 26 November j.1. door uwe vergadering met Castricum, Limmen, Koedijk, Heerhugowaard en Wal menhuizen aangegane gemeenschappeiyke regelingen (byiage nr. 144). B. en W. stellen voor, met Heiloo en Schoorl een gemeenschappeiyke regeling aan te gaan. De heer S. Timmerman te St. Pancras I is bestemd voor werkzaamheden van e heeft ons verzocht het aan den Kanaaldijk personeel van het Centraal zieken uis. gelegen bouwterrein Sectie B 3870 ged., ter als vergoeding voor de grootte van ongeveer 712 M2. van de ge-1 voor den G. G. D. verricht. werkzaamheden, meente te mogen koopen voor 3380 in to taal, ten einde daarop twee woningen te bouwen. Daar voor het bouwen van een der woningen eerst nog een gedeelte van de Boezemsingelgracht moet worden gedempt, waarvoor de goedkeuring is vereischt van Bij het onderhoud van straten en plei nen hebben verschillende leden op verbe tering van diverse straten aangedrongen. B. en W. antwoorden, dat de begrooting daarvoor geen bedragen meer toelaat. De verbetering van de Nieuwesloot van Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Hoog- Boschstraat tot het Hofplein 1J _„U ..nn TTilurAfnranHo KIlllfAn I M 11 heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland, zouden wy thans een gedeelte van het gevraagde terrein ter grootte van ongeveer 338 M2., willen verkoopen. De grondprys is in over eenstemming met de voor dit terrein in overleg met de Commissie van bystand voor dit terrein gemaakte berekening. en van het perceel no. 39 tot de Markt straat waarvan het nut betwijfeld werd achten B. en W. dringend noodig. CAP1TULANTENVERORDENING. In byiage no. 181 schryven B. en W.: Ingevolge het by de wet van 29 Novem- 1 1 -1 _iJAM amai Kero besluit te nemen. GENEESKUNDIGE ARMENVERZORGING. In byiage Nr. 175 schryven B. en W.: Op 1 Januari 1937 eindigt de termijn, waarvoor de heeren dr. J. Degenaar, A. H. Moolhuyzen en G. J. Sluymer, tot stadsarts en mej. C. W. van der Weele tot stadsvroed- vrouw zyn benoemd. De benoeming van de stadsartsen en de stadsvroedvrouw geschiedt, overeenkomstig artikel 1, 2o alinea der verordening op den genees-, heel- en verloskundigen dienst voor behoeftigen in de gemeente Alkmaar (ge meentebladen nrs. 1170 en 1180), door uwe vergadering voor den tyd van vyf jaren. De heeren dr. J. Degenaar, A. H. Mool- huijzen en G. J. Sluijmer hebben ons, op ons verzoek, bericht, dat zij een eventueele herbenoeming tot stadsarts voor een tydvak van 5 jaren zullen aanvaarden. Mej. van der Weele verklaarde zich bereid een eventueele herbenoeming te aanvaarden tot het einde der maand, volgende op die, waarin zy den leeftyd van 65 jaar zal hebben bereikt. In verband met het vorenstaande stellen wy u vóór met ingang van 1 Januari 1937 te benoemen tot stadsarts voor den tyd van 5 jaren de heeren dr. J Degenaar, A. H. Moolhuyzen en G. J. Sluijmer, en tot stads vroedvrouw voor het tijdvak van 1 Januari 1937 tot 1 Februari 1939 mej. C. W. van der Weele, een en ander onder bepaling, dat het dienstverband zoonoodig in verband met eventueele reorganisatie van den dienst ook tusschentyds kan worden beëindigd. Men betreurde de groote werkloosheid en zou een beroep op het werkfonds willen doen voor het uitvoeren van diverse wer ken. Wat deden B. en V". om het Bosch- plar te bevorderen? B. en W. zullen zich met het Werkfonds in verbinding stellen voor het uitvoeren van eenige groote werken. Van een zgn. meer-werk-actie verwachten zy weinig succes. Voor uitvoering van werken in werkverschaffing kan niet meer worden uitgegeven dan de begrooting toelaat. In den loop van 1935 is aan de de directeu ren van G. W. en Plantsoenen opdracht gegeven de noodige plannen voor het boschplan te maken. De Prov. comm. van advies voor de werkverschaffing stelde als eisch, dat het plan door de Ned. Heide Mtp. zou worden voorbereid. De Heide Mtp. heeft toegezegd spoedig een nieuw plan met begrooting te zullen opzetten, waarschijnlijk kan het in 1937 nog worden overgelegd. De monetaire maatregelen hebben geen gunstigen invloed op de werkloosheid ge had. Op 5 Dec. j.1. was het aantal werk loozen 1424 tegen 1367 op 5 Dec. 1935. De post van 500.000 is niet te hoog. Rouleering van tydelyke ambtenaren bij M. H. blijft in het voornemen van B. en W. KINDERTOESLAGREGELING. In byiage Nr. 168 schryven B. en W.: De minister van binnenlandsche zaken te reen volgens tewerk gesteld; tusschen twee geeft in zyn voor U ter lezing gelegde cfrcu- opvolgende tewerkstellingen van denzelf- taire van 14 Mei j.1., nr. 27845, den bi- den persoon verloopt tenminste 6 weken By de aanneming van werklieden wordt de volgende volgorde in acht genomen: a. gehuwde georganiseerden en georgani seerde kostwinners, die zyn uitgetrokken; b. gehuwde georganiseerden en georgani seerde kostwinners, die achtereenvolgens meentebesturen in overweging, In verband met de min of meer belangryke salarisver lagingen waaraan het personeel moest of nog moet worden onderworpen, over te gaan tot invoering van een kindertoelage aan vangende met het 3e of 4e kind, om klthans de grootere gezinnen tegemoet te komen. gedurende 4 weken of langer uitkeering uit De invoering van een dergelyke toelage zal de werkloozenkas hebben ontvangen óf ge durende dat tydvak geen uitkeering uit de werkloozenkas ontvingen, omdat ze daarop nog geen aanspraak konden laten gelden, c. ongeorganiseerden (gehuwden en kost winners), die gedurende 4 achtereenvol gende weken werkloos zyn geweest; een en ander met dien verstande, dat uit rekening houdende met het bepaalde in de alinea's 5 en 6 van die circulaire, niet met verlaging van de grondsalarissen gepaard behoeven te gaan. Wy meenen, dat van de hier geboden ge legenheid om de reeds ingevoerde salaris- en loonsverlagingen, voor wat betreft de vaders van groote gezinnen, op wie de ver treding uit één dezer categorieën tydens het iagingen wel het zwaarst drukken, zooveel dienstverband geen ontslag tengevolge heeft, en dat alle ln aanmerking komende werkloozen by de werkverschaffing achter eenvolgens in dienst moeten zijn gewee?t. vóórdat in hetzelfde .jaar dezelfde werkloo- mogeiyk te compenseeren, gebruik moet worden gemaakt, afgescheiden van de prin cipieele inzichten, welke omtrent den kin derbijslag bestaan. Op de ontwerp-gemeentebegrooting heb- VERGOEDING VOOR GEBRUIK GYMNASTIEKLOKALEN R.K. MEISJES SCHOLEN. B. en W. schrijven in byiage no. 178: By brief d.d. 30 Januari 1934 van het be stuur der R.K. Meisjesscholen alhier, hou dende toezending van de aanvragen, model K, om voor de onder zyn beheer staande scholen de gemeentelyke vergoeding exarti- kel 101 der Lager-onderwyswet 1920 te ont vangen over het jaar 1933, met verrekening voor zooveel noodig van het hem volgens de driejaarlyksche afrekening (1931, 1932 en 1933) toekomende bedrag, verzocht dat be stuur tevens om een vergoeding te mogen ontvangen voor het gebruik van het gym nastieklokaal der St. Agnesschool aan de Koornlaan gedurende 1931, 1932 en 1933 en voor het gebruik van het gymnastieklokaal aan de Emmastraat gedurende 1931 en 1932, door leerlingen der openbare lagere scholen. Het bestuur bepaalde deze vergoeding bij brief van 7 Mei 1935 op resp. 468 en 78; de voldoening dezer bedragen werd afhan- kelyk gesteld van de uitkomst der driejaar lyksche afrekening. Uit de correspondentie zal blijken, dat het bestuur naar de meening van B. en W. gee nerlei recht op bovenvermelde vergoeding kan doen gelden. B. en W. geven derhalve in overweging het verzoek niet in te willigen. B. en W. stellen voor het desbetreffend ber 1935, S. 685, tot verlaging der opei.bare uitgaven, aan artikel 179 der gemeentewet toegevoegde 2e lid, moet de Raad, onder goedkeuring van Ged. Staten, aanwUzen de ambten en betrekkingen in dienst der ge meente, welke met uitsluiting van andere gegadigden slechts kunnen worden ver vuld door militairen (z.g. capitulanten), die ingevolge een wettelyke regeling aanspraak hebben op een benoeming tot ambtenaar in dienst van een der lichamen, genoemd in artikel 3 en artikel 4 der pensioenwet 1922, S 240. B. en W. geven nader aan wie aanspraak hebben op een dergelyke benoeming volgens het Capitulantenreglement 1935: Een ontwerp van een daartoe strekkende verordening bieden B. en W. ter vaststel ling aan. In dit ontwero hebben zy alleen opgeno men de betrekkingen, voor de vervulling waarvan geen byzondere vakopleiding nood zakelijk Is. Uitgezonderd, zeggen B. en W., hebben wy derhalve de vaklieden en kler ken ter gemeentesecretarie enz. In het alge meen hebben wy ook niet in de verordening opgenomen de betrekkingen, welke by va cature als regel door bevordering van eigen personeel kunnen worden vervuld. In artikel 2, sub d, is bovendien bepaald, dat geen ca- pitulant zal worden benoemd, indien rede- lykerwys een reeds in vasten dienst der ge meente werkzaam zynde ambtenaar in aan merking dient te komen. Voorts zyn niet vermeld de functies, waarin ook de echtge- noote van den benoemde werkzaamheden zal hebben te verrichten (conciërges e.d.), en de betrekkingen, die den capitulanten geen levensbestaan waarborgen (schryvers, ne venbetrekkingen). In de verordening hebben wy opgenomen de bepalingen, dat een betrekking geacht wordt niet te zijn bestemd om door een ca- pitulant te worden vervuld, wanneer geen capitulant is ingeschreven, die voldoet aaa de voor de vervulling van de betrekking ge stelde eischen of wanneer voor een benoe ming redelykerwys in aanmerking dient te komen een wachtgelder der gemeente, het- zy een tijdeiyk in die functie aangesteld ambtenaar, dan wel een vóór den datum van inwerkingtreding der verordening reeds in die functie op arbeidscontract werkzaam ge steld persoon. Tevens zal geen capitulant behoeven te worden benoemd, wanneer door benoeming van een niet-capitulant een vaca ture ontstaat, welke voor vervulling door een capitulant is aangewezen. De benoeming van een capitulant moet oa grond van het capitulantenreglement steeds in vasten dienst geschieden. In het hierbij gevoegde ontwerp-besluit is in verband hier mede opgenomen een verordening tot aan vulling van het werkliedenreglement, vol gens welke thans benoeming in vasten dienst, behoudens afwyking, slechts kan plaats hebben na tenminste 52 weken tyde- lyken dienst. Voorts achten wy het gewenscht zo—rel in het ambtenarenreglement als in het werk liedenreglement te bepalen, dat de benoe ming van een capitulant steeds geschiedt met een proeftyd van een jaar. Overigens merken wy nog op, dat de ca pitulanten door het centraal capitulanten- bureau worden ingeschreven op candidaten- lysten. Naast de in dat schema vermelde lysten kan de directeur van dat bureau nog een afzonderlyke lyst aanhouden van de ca pitulanten, die behalve dat zy voldoen aan de eischen voor inschryving op een der al- gemeene lysten, de bekwaamheid bezitten om eenig vak uit te oefenen of byzondere kennis tot het vervullen van een bepaalde betrekking (lyst „a"). In de ontworpen ver ordening is achter elke functie vermeld de lyst, waaruit de capitulant zal moeten wor den aangewezen. De aanwyzing geschiedt door den Capitulantenraad in de volgorde, waarin de capitulanten op de lyst zyn inge schreven. Afwyking van die volgorde is slechts mogelyk, indien de betrokken capi tulant de voor de vaceerende betrekking vereischte byzondere bekwaamheid of ge schiktheid bepaaldeiyk mist. Wy stellen u voor over te gaan tot vast stelling van het desbetreffende besluit. In antwoord op een vraag of B. en W. niet van oordeel zyn, dat thans de op centen op de vermogensbelasting en de gemeentefondsbelasting niet iets hooger kunnen worden geraamd, deelen B. en W. mede, dat zy het gewenscht "inden de ramingen af te wachten en een eventueele hoogere opbrengst als dekking te stellen t. 0. een hoogere uitgaaf tengevolge van de munt-depreciatie. Bij het Sportparkbedrijf deelen B. en W. mede, dat in het nieuwe, met de voetbal- vereeniging „Alcmaria Victrix" gesloten contract een bepaling is opgenomen waar door het uitgesloten zal zyn, dat op één Zondag twee wedstryder. op het Sportpark worden gehouden. Eenige leden wilden de memorie-post voor den bouw van een nieuwe school in de bedryfsbegrooting van G. W. afvoeren, waartegenover B. en W. opmerken, dat deze post slechts beoogt te zeggen, dat er daarover plannen in overweging zyn. By de begrooting voor het gasbedryf deelen B. en W. mede, dat de kosten van uitbreiding voor zoover deze niet uit de bedryfsmiddelen gefourneerd kunnen worden, door een leening moeten worden gedekt. In 1935 werd aan gas geleverd te Alkmaar 3.096.106 M3., te Bergen 295.391 M3., te Heiloo 273.868 M3. en te Koedyk 31.967 M3. In het le halfjaar 1936 waren deze cyfers resp. 1.491.334 M3., 134.898 M3., 146.695 M3. en 21.363 M3. De repa ratie van een gashouder zal meer dan 7000 kosten. Uit het antwoord van B. en W. inzake de gunning van het vuilvervoer blykt, dat dit op 2 December j.1. voor 0.43 K per M3. gegund is aan C. de Wit Pzn. alhier en dat bij de gunning met verschillende factoren is rekening gehouden. Sommige leden betreurden het nemen van winst uit het radio-distributiebedrijf als in strijd met gedane toezeggingen en wilden zoo spoedig mogelyk afschryving van het bedryf en verlaging van den abonnementsprys. Andere leden waren van een tegenovergesteld gevoelen. B. en W. zeggen slechts noodgedwon gen, met het oog op de begrooting, voor te stellen over een gedeelte der bedryfs- winst te beschikken. De meerderheid van B. en W. vindt, dat de omstandigheden ten volle het afwyken van de oorspronke- lyk vastgestelde gedragslyn wettigen. Het bedrag der uitkeering is tot 20.000 be perkt om een snelle afschryving mogelyk te maken. Desgevraagd geven B. en W. op wat in andere gemeenten per maand betaald wordt waarvan Utrecht en Zwolle bo ven Alkmaar uitgaan. Reductie van abon nementsgeld ten behoeve van werkloozen staat de minister niet toe. By de bespreking van afzonderlyke posten deelen B. en W. by de kosten van straatverlichting mede, dat voor 1937 moet worden gerekend op uitbreiding van de verlichting langs den Singel, in de nieuwe wyk langs den Bergerweg en langs den nieuwen weg by het slachthuis, waardoor de raming voor 1936 met 3050 moet ver hoogd worden. In verband met een opmerking van som mige leden, dat een honorarium voor de stadsartsen van 435 voor het verleenen INBRENG IN HET GRONDBEDRIJF, BOUWRIJPMAKEN EN VERKOOP VAN GROND AAN DEN TIENENWAL. B. en W. schryven in byiage no. 183: By raadsbesluit van 20 Febr. zyn 't by dat besluit van de Noord-Zuid-Holl. Tram weg Maatschappy te Haarlem gekochte ter rein, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, Sectie B 3870, groot 17 A. en 50 c.A. en het voormalig stationsgebouw aan den Tienen- wal in het grondbedryf in gebracht. In verband met het inmiddels by raadsbe sluit van 25 Juni 1936 voor den Tienenwal en omgeving vastgestelde uitbreidingsplan, komt het ons met de Commissie van bystand voor het grondbedryf gewenscht voor den ter plaatse gelegen aan de gemeente toebe hoorenden grond Sectie B nrs. 4313 en 4250 ged. ter grootte van respectievelyk 1225 M2. en ongeveer 300 M2. en een gedeelte van de Boezemsingelgracht, Sectie B, nr. 3914 ged. ter grootte van 1042 M., eveneens in het grondbedryf in te brengen en de daarvoor in aanmerking komende terreinen bouwryp te maken. De zooeven genoemde grond en ■singelgracht Sectie B nrs. 4313, 4250 ged. en 3914 ged. zyn gewaardeerd op f 4575. «- u» ecu uunoranum voor de 1 noe nr» k 1 De kosten voor het bouwryp maken van stadsartsen van 435 voor het verleenen dienstyver daarvoor in' Hnm«ktaitornen1 de terreinen, het dempen van de Boezem- van eerste hulp by ongelukken te hoog ge- eenig uitzicht op bevLerina nalr ar^Tn rten^Tiln' 'l '"be8rePen. het verbeteren van acht wordt, deelen B. en W. mede, dat deze wordt geopend. Daartoe is het noodig. dat bij den Tienenwal h- het I artsen een jaarwedde van 1295 genieten die bedrtyran in groep II der loonverorde- waarvan 1/3 verband houdt met den eer sten hulpdienst. B. en W. zyn bereid des- gewenscht rekening te houden met een andere verhouding. Een bedrag van 240 VERHUUR VAN EEN AAN DE NIEUWPOORTSLAAN GELEGEN STROOK GRONDS. In byiage no. 170 schryven B. en W.: Op 31 December 1936 eindigt de huur van een aan de Nieuwpoortslaan voor de percee- len nrs. 2 t.m. 34 gelegen strook grond (ge dempte sloot). Wy hebben de tegenwoordige huurders van de hierbedoelde strook grond bereid ge vonden den grond als voortuintjes tegen de thans geldende voorwaarden opnieuw van de gemeente te huren. B. en W. stellen voor in dezen geest te be sluiten. INDEELING LOON VERORDENING. B. en W. achten het in byiage no. 180 ge wenscht, dat voof de in groep I der alge- meene loon verordening ingedeelde werklie den by de lichtbedryven en by het slacht huis, voorzooveel die werklieden met het den Tienenwal, het verplaatsen van het transformatorengebouwtje aan den Kanaal dijk en het maken van een trottoir langs den Boezemsingel en den Kanaaldyk worden be groot op 15.000. ning een algemeene titel wordt opgenomen. Zij stellen voor by de lichtbedryven en by het slachthuis de functie van bedryfs- knecht in te stellen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 17