Handhaaft een traditie! Aqwida fuchtuaact £aatste B Stad en Omgeoinq Geeft nu reeds Uw opdracht! IDeer&eeidit W^r PROCLAMATIE. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Meisjes lyceum (rom.); hoofdrollen Simone Simon, Herbert Marshall en Ruth Chatterton. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Op het verkeerde spoor (detectivefilm); hoofdrollen Ricardo Cortez en Virginla Bruce. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het recht van den sterkste (sens); hoofdrol Charles Bickford. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 17 December. 8 uur, Harmonie, filmavond Volksuniver siteit, „Ontluikend leven", toegelicht door dr. Th. van Schelven. 8.15 uur, doopsgez. kerk, Kerst-wijdings- avond; zang en orgel. Vrijdag 18 December. 8 uur, in de Overdekte, demonstrtaie Alkm. Reddingsbrigade. Zaterdag 19 December. 8 uur, Harmonie, feestavond „De Halter". GROOTE KNOEIERIJ IN TOKIO. Extra bladen in Japan maken melding van de ontdekking van een groot schan daal in de provincie Saigama. De leider der financieele administratie van Saitama zou er de hoofdpersoon van zyn. Hy zou door geraffineerde valsche boe kingen in de laatste zeven jaar meer dan een millioen yen hebben verduisterd. Als mededader is gearresteerd de bur gemeester van Kosjigaya, wien vooits wordt ten laste gelegd de stedelijke bank credieten ten bedrage van 120.000 yen te eigen bate te hebben aangewend. De Burgemeester van Alkmaar roept de ingezetenen op om op Zaterdag 19 December aa. door het uitsteken van nationale en oranje vlaggen en door het dragen van nationale en oranjekleuren uiting te geven aan hun gevoelens van sym pathie voor het Vorstelijk Bruids paar, dat op dien dag in den ondertrouw zal worden opgenomen. Laat de geheele Alkmaarsche burgerij medewerken om den 19den December tot een feestdag te ma ken, daarmede toonend hoezeer zij vervuld is van dankbaarheid en vreugde over het voorgenomen vorstelijk huwelijk en hoezeer zij gehecht is aan het aloude Oranje huis. Alkmaar, 17 December 1936. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. VAN OSSIETZKY UIT HET ZIEKENHUIS ONTSLAGEN. Naar gisteravond werd vernomen, heeft Carl von Ossietzky Maandag het Westend' ziekenhuis te Berlijn verlaten. De geneesheeren, die hem behandelden zouden hem hebben aangeraden in het sana torium te blijven in verband met het slechte weer, doch hy zou er den voorkeur aan hebben gegeven naar zijn familie terug te keeren. Verder verluidt, dat zijn vrouw en dochter zich op het oogenblik in Hamburg zouden bevinden. De Führer heeft dr. Sahm, den Duitschen gezant te Oslo,' ontvangen in verband met het toekennen van den Nobelprijs aan Ossietzky. BLOEMEN VOOR MEVR. SIMPSON. Verontwaardiging van belasting betaler. De burgemeester van Cannes had Dinsdag aan mevr. Simpson een bouquet bloemen gezonden. Gisteren ontving hij een anonie- men brief, waarin de schrijver dreigde geen belasting meer te zullen betalen „indien het geld van de stad aan een dergelijke vrouw zou worden besteed". TWEETALIGHEID IN HET BELGISCHE LEGER. Wetsontwerp ingediend De Belgische minister van landsverdedi ging, luitenantlgeneraal Denis, heeft Woens dag in de Kamer het wetsontwerp ingediend inzake het taalgebruik in het leger. Het wetsontwerp bepaalt, dat de officie ren, die doorgaans slechts Fransch spreken, voortaan beide landstalen machtig moeten zijn. De cursussen op de militaire scholen zullen eveneens tweetalig zijn. Er zullen Vlaamsche en Waalsche regi menten worden gevormd. Deze indeeling zal voor 1938 moeten worden tot stand ge bracht. MEESTERWERKEN A 5 TOT 10 PER STUK. Liefhebberij van een apotheker. Dezer dagen heeft de Parijsche politie aanleiding gezien een inval te doen in het huis van zekeren Elie Gordon, een beschei den apotheker, die naar spoedig bleek in een donkeren kelder van zyn huis een ongeëve naarde collectie schilderijen verborg. Stuk ken van Corot, Renoir, Vlaminck, Utrillo, Forain, Sisley, Toulouse-Lautrec, Degas, Pisarro, Jongkind, Monet, Daumier louter onbekende meesterwerken, en alle valsch. Sedert lang reeds was in kennerskringen opgevallen, dat er telkens stukken van be-' kende schilders op verkoopingen en ten toonstellingen verschenen, die in geen en kelen catalogus te vinden waren en die in techniek en compositie „kleine afwijkingen" vertoonden van de gewone werkwijze der meesters. Een inspecteur van politie, zoo lezen wij in de Fransche bladen, specialist voor dit soort oplichterijen, kwam een schil der op het spoor, die hem verdacht leek. Deze man bleek in het huis van Gordon op kamers te wonen. Op zijn atelier was niets ongewoons te ontdekken, maar een nader onderzoek bracht de verborgen schatten aan het licht, in totaal 77 met de beroemdste namen gesigneerde schilderijen. Gordon bekende deze werken bij zijn huur der Trottin te hebben besteld. Ze hadder den virtuoos 50 a 100 frank per stuk opge leverd! De allergrootste hebben iets meei gekost De rechter van instructie toonde zich ver baasd over het meesterschap en de onbaat zuchtigheid van den schilder: „Hoe is het mogelijk, de forsche streken van Daumier te imiteeren, die onnavolgbare factuur, dat boetseeren in verf?" „Ik zal het u laten zien, als het u interes seert: je neemt wat zilverwit, geen zinkwit, je mengt er wat droge siccatif door en wat plumuur. Dat kneed je tot een papje. Dan krijg je die materie van Daumier. Binnen een week is het droog. Dat is van belang, want er is nogal eens haast by. Ik heb alles op bestelling gemaakt. Gordon zei, dat hy een particuliere collectie ging aanleggen." „Maar u hebt ze gesigneerd!" „Ja, dat is vervelend." Trottin voert als excuus aan, dat hij geen schilderyen vervalscht heeft, maar artistieke imitaties heeft gemaakt, „a la manière de". Dit excuus zal hem echter niet redden. Het is te eenenmale verboden copieën te signee- ren of valsch gesigneerde schilderijen zelfs maar in bezit te hebben. Het zou kunnen ge beuren, dat iemand die zoo 'n schilderij ge zien heeft gaat rondvertellen: „Ik heb weer een paar Sisley's gezien. Wat een schandalig geklad BRIEF VAN HET BEIERSCHE EPISCOPAAT. Het Beiersche episcopaat heeft een brief gezonden aan de autoriteiten, waarin wordt geprotesteerd tegen de wet, waarbij de jeugd verplicht wordt lid te worden van de nationaal-socialistische organisaties. De brief erkent de verdiensten van het nationaal-socialisme in den strijd tegen het communisme, doch de wet op de jeugdbon den wordt tegen het concordaat geacht, deze brief wordt Zondag van den kansel voorge lezen. Streicher heeft te München in een rede voor het onderwijzend personeel de katho lieke kerk aangevallen. Hy beschuldigde de kerk door het judaisme te zyn bedorven en met een bolsjewistischen geest bezield te zyn. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was heden Perkoetoet, uitr., te Rangoon. Ibis, uitr., te Rome. Djalak, thuisr., te Athene. VERMIST VLIEGTUIG GEVONDEN. Zeven inzittenden gedood. Een naar Chicago vertrokken vliegtuig, waarover men niets meer vernomen had, is nabij Salt Lake City, totaal vernield terug gevonden. De zeven inzittenden bleken te zijn omgekomen. (Ongecorrigeerd.) JONGEN VAN HET DAK GEVALLEN. Vanochtend om half negen wilde de 15- jarige G. Penders een bal halen, welke op het dak van de r.k. school aan de Paradijs laan te Alphen a. d. Rijn was terecht geko men. De jongen klom daarvoor over het hek van de nog gesloten school en vervol gens langs een regenpijp omhoog. Toen hij weer van het 12 meter hooge dak wilde af dalen, brak een gedeelte van de goot met het noodlottig gevolg, dat de jongen van deze hoogte omlaag stortte en op de betegel de speelplaats van de school terecht kwam. Met een schedelbasisfractuur en eenige ge broken ribben werd hij naar het St. Elisa- beth ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zyn toestand is hopeloos. DE OVERVAL OP EEN GELDAUTO. Vonnis een half jaar meer dan de eisch. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde hedenmiddag den werkman P J. N. wegens diefstal met geweldpleging tot een gevange nisstraf van drie jaar. De eisch luidde twee en een half jaar gevangenisstraf. De man heeft met twee vrienden op 17 Januari j.1. een overval gepleegd op een auto, waarmede een bedrag van 32.000 gul den in specie en bankpapier werd vervoerd naar de Nederlandsche scheepsbouw maat schappij. Na een achtervolging reed de auto van de roovers tegen een hek, zoodat zy moesten vluchten. Het ge'.d werd terugge vonden en korten tijd later zijn de daders gearresteerd. TERAARDEBESTELLING P. DE LANGE P.Bzn. Voor de teraardebestelling van het stof felijk overschot van wijlen den heer P. de Lange P.Bzn., wiens verscheiden wy Maandag hebben gemeld, was gistermid dag, ondanks het slechte weer, groote be- belangstelling. Velen hebben storm en regen getrotseerd, om den algemeen ge- achten mede-burger de laatste eer te be wijzen. Wij zagen op de algemeene begraafplaats o.a. den burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, dr. J. M. van Dam, de colleges van kerkvoogden en notabelen der herv. gem., ds. Baar, mr. C. J. de Lange, mr. G. A. de Lange, P. A. de Lange, H. K. de Wild, Ph. M. Bosscher, mr. M. Moens, nots. J. de Groot en vele anderen, w.o. leden van het personeel van den overledene en idem van de Nutsspaarbank. In een zestal rijtuigen arriveerde de I droeve stoet aan de begraafplaats. Een groot aantal kransen en bloemstukken o.a. van het bestuur der Hulpbank, kerkvoog den en notabelen, de spaarbank en het personeel, dekte als evenzoovele bewijzen van hoogachting de baar. De heer dr. D. Mol, directeur van den keuringsdienst voor waren, sprak aan de geopende groeve namens commissarissen, directie en personeel van de Nutsspaar bank. Allereerst richtte spr. een woord van deelneming tot de familie in het ver lies van man en vader; vooral dacht hy aan mevrouw de Lange, die niet op den doodenakker aanwezig kon zijn en tot wie misschien maar matig is doorgedrongen de slag, die haar heeft getroffen. Spr. her innerde eraan, dat mevr. de L. weger.s eigen ongesteldheid niet in de ure van het heengaan van baar echtgenoot aan diens ziekbed heeft kunnen verblijven. Voorbeeldig noemde spr. vervolgens den overledene als echtgenoot en vader, een man, die lief was voor zijn vrouw en voor zyn kinderen aïles heeft over gehad om hen een zoodanige opvoeding te geven dat ze ruttige mensch en in de maatschap py konden worden. Voorbeeldig was hy ook als zakenman, omdat hij zijn bedrijf geleid heeft op een wijze, die aan al zijn afnemers het grootste vertrouwen gaf, een basis, die den hechten grondslag vormt voor goed en blijvend zaken doen. Daarnaast was hy voorbeeldig als Alk- maarsch burger. Velen blijven staan bij het zorgen voor hun gezin en hun ambt of bedrijf, de overledene heeft daarnaast en daarboven uit zeer veel van zijn tijd en zijn krachten aan nuttige maatschappelijke instellingen gegeven en dat alles belange loos ten bate van zyn medeburgers. Dit geldt in het bijzonder van de Nutsspaar bank, waarvan hij van 1921 af commissa ris en meerdere jaren voorzitter was en waarvan hy thans op 76-jarigen leeftijd als voorzitter is heengegaan. Het doel van deze instelling is speciaal de met groote vlijt en door bijzondere spaarzaamheid overgehouden penninkjes der kleine men- schen op zoodanige wijze te beheeren, dat naast het uitkeeren van een matige rente dit geld, thans een inleg vormende van 4 millioen voor een plaats als Alkmaar, be houden blijft, een taak, die in den juist achter ons liggenden tijd bijzonder moeilijk is geweest. De heer De Lange is ons daar in voorgegaan op zoodanige wijze, met een accuratesse en blijmoedig vertrouwen, en met een succes, dat zijn medeleden en opvolgers daarin op de door hem aange geven wijze kunnen voortbouwen en de inleggers met gerustheid kunnen doorgaan hun spaarpenningen daar te brengen. Vanwege het vele andere, dat de over ledene op maatschappelijk terrein deed, kan alleen verklaard worden, dat de naam de Lange, die in Alkmaar van oudsher toch al zulk een bijzonder goeden klank had, door hem is hoog gehouden. Edele vriend zoo eindigde spr. de mede-commissarissen, de directeur en het geheele verdere personeel, danken u hier voor het voorbeeld, dat gij hebt gegeven, zy zullen uw voetspof|m volgen en daarbij u in dankbare herinnering houden. Rust zacht. De heer D. Saai, president-kerkvoogd, herv. kerk te dezer stede een woord van sprak namens de beheerscolleges van de afscheid. Hy ving aan met op hartelijke wijze aan de familie de deelneming te be tuigen met het heengaan van den zoo al gemeen hoog geachten man en vader Da sprak hij van het leed, veroorzaakt door het overlijden van dezen president notabel, die zoo vele lange jaren gezorgd heeft voor de belangen der kerk. Wij zyn hem dankbaar voor de zeer vele goede adviezen, welke hy heeft gegeven, maar vooral ook voor de vriendschap, die hy ieder van ons steeds gaf uit den rijkdom van zyn warme hart. De hervormde kerk van Alkmaar is hem veel dank verschul digd en zal hem gedenken ir groote waar deering. Rust in vrede! Ds. Baar, herv. predikant, voorzitter van den kerkeraad, had persoonlijk be hoefte gevoeld om bij het heengaan van dezen mensch een woord te zeggen. Met hem, zoo getuigde spr., is eer belangstel lend gemeentelid heengegaan, een man, die de kerk en de herv. gemeente op verschil lende wijzen heeft gediend. Het belangrijk ste is van dezen mensch, dat hij gearbeid heeft zoolang het dag was voor hem. Als de twee groote kenmerken van het leven van den overledene noemde spr.: arbeid en eenvoud en daarnaast in stilte weldoen; geen wonder dus, dat het gemis zwaar wordt gevoeld. Onder aanhaling van de eerste Zalig spreking van Jezus: „Zalig zyn de armen van geest, want hunner is het Koninkrijk der Hemelen," spr. wilde dit opvatten als „eenvoudigen van hart" sprak hy de hoop uit, dat de afgescorvene inderdaad dat geestelijk rijk, hetwelk wy niet met on/.e oogen kunnen zien of met onze han den betasten, moge deelachtig worden. Met een verwijzing naar het laatste vers van Gez. 77, zei spr.: God moge de familie sterken door dat stille geluk, waar van daar wordt gezongen. God zij zijn ziel genadig. Amen. Namens de familie sprak de heer dr. P. W. de Lange uit Den Haag, zoon van den overledene, een woord van dank voor de betoonde belangstelling. Diep onder den indruk van de droeve plechtigheid verliet hierop de schare het kerkhof, zich bewust dat een waarlijk goed mensch naar zijn laatste rustplaats was gedragen. HET A.S. VORSTELIJK HUWELIJK. Het Hoofdcomité voor het Vorstelijk hu welijksfeest te Alkmaar noodigt bezitters van auto's uit om deze gedurende de bruids dagen van het Vorstelijk paar te versieren met vlaggen in nationale of oranjekleuren of een combinatie van deze met de kleuren van Lippe (rood-geel). Het zal een fleurig gezicht opleveren, wanneer van 19 Decem ber tot en met 7 Januari a.s. de meeste auto's op die wijze demonstreeren de blijd schap van het Nederlandsche volk over het voorgenomen huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard. Een Oudejaarscourant, die extra belangstelling zal hebben is de Alkmaarsche Courant. Uw Nieuwjaarswensch deelt in deze belangstelling. Voorts doet het Comité een dringend be roep op buurtvereenigingen, e.d. om mede werking te verleenen om den dag van het Vorstelijk huwelijk ook in Alkmaar te maken tot een algemeenen feestdag. Zooals men onlangs heeft kunnen lezen stelt het gemeentebestuur de electrische energie gratis beschikbaar voor straatversiering des naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 17 December. Medegedeeld door het Kon. Nedefl. Met Instituut te de Bilt. barometerstand 770,4 Hoogste Genève. Laagste barometerstand 729,7 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond Vrijdag 18 December: m.M. te van Krachtige wellicht stormachtige zuidelijke Svonds opöen? Januïri SToP den na- I tot ^idwestelyken wind; betrokken tot middag van 7 Januari wordt er een optocht zwaar bewolkt; later opklarend; tydelyk miaudg van oa 1 regen; aanvankelyk zacht; later iets kouder. georganiseerd en wel van 23)4 uur, waar aan o.m. door de leerlingen van inrichtingen voor voortgezet onderwijs zal worden deel genomen. Buurtcommissies en buurtvereenigingen. die nog niet hebben opgegeven, dat zij mede wenschen te doen aan de straatversiering en/of aan den optocht worden uitgenoodigd hiervan ten spoedigste mededeeling te doen aan den voorzitter der desbetreffende com missie, den heer D. G. G. Margadant, Keet gracht 23, die zoo noodig bereid is de noodige inlichtingen te verstrekken. KETTINGBRIEVEN. Gebleken is, dat ook aan het publiek in Alkmaar brieven worden toegezonden, af komstig o.a. van een bepaald adres in Rot terdam of Schiedam, waarin een ieder de gelegenheid wordt geboden, door inzending van een gulden ->an een op bijgesloten for muiier onder nr. 1 vermeld adres en be schrijving van eigen adres onder nr. 5 op dat formulier, .ia verloop van korten tyd een bedrag van 3 9. 27, 81, 243 en meer gul dens te verdienen. Het betreft hier een soort kettingbrieven, gebaseerd op een eenvoudig rekensommetje en de (betaalde) bemiddeling van den exploitant, die uiteraard hieraan een behoorlijk bedrag voor zijn tusschenkomst verdient. Er wordt op deze wijze gespeculeerd op de gokzucht van het publiek, dat zyn geld zonder eenige redelijke contra-prestatie uit- geeft. Men dient te bedenken dat winstbejag van den aanlegger hoofdmotief is en con trole op diens handelingen van de zijde der deelnemers vrijwel uitgesloten is. Deelne ming aan een dergelijken opzet van ketting brieven moet dan ook in het belang van het publiek ontraden worden. WINKELSLUITINGSWET 1930. St.blad 460. Vanaf Vrijdag 18 tot en met Donderdag 24 December 1936, mogen de winkels eiken WERKDAG tot 10 uur des avonds voor het publiek geopend zijn. Op Zaterdag, 26 December 1936 (2de Kerstdag) gelden de Winkelsluitingswet bepalingen ten aanzien van het Sluitingsuur niet. DE ARMENRAAD. In „Ons Orgaan", uitgave van den Ar menraad te Alkmaar, is het verslag over het dienstjaar 1935 opgenomen. Wij noteeren daaruit dat in het verslagjaar werden uit gebracht 1721 rapporten en 710 verkorte rapporten. In 1935 werden van 1357 pers.- de wekelijksche uitkeering aan werkloozen- steun bijgehouden. Het aantal informaties, buiten Alkmaar ingewonnen, bedroeg 570. In 1935 werd over 212 bewijzen van onver mogen aan den burgemeester advies uitge bracht. Hieronder waren 35 aanvragen be treffende echtscheiding. In Februari en Maart had in samenwer king met andere instellingen een uitdeeling plaats van soep. Uitgedeeld werden 1575 en 2500 literblikken soep met vleesch. In sa menwerking tusschen huishoudschool en crisiscommissie werden cursussen voor vrouwen van werkloozen gehouden. Het plaatselijk cisiscomité heeft een groote activiteit ontwikkeld. Aan giften en donatiën k,vam totaal 3264.60 binnen. Er werden 16 borgstellingen verleend tot een totaal bedrag van f 1760. De bijdrage der gemeente Alkmaar be droeg 6327.11. De begrooting voor 1936 is geraamd op 6256 de bijdrage der gemeente Alkmaar op 5900 Op 31 December 1935 kwamen op de lyst der instellingen van weldadigheid 49 in stellingen voor. Het jaar 1935 bracht in den economischen toestand over het algemeen geen verbete ring. De slechte toestand op het platteland bevorderde den trek naar Alkmaar. Sterk kwam naar voren, dat een belangrijke groep der bevolking, welke zich tot voor kort wist te handhaven, genoodzaakt was door achter uitgang in zaken en vermindering van bezit om steun aan te kloppen by de diverse in stellingen van weldadigheid. Door de ver mindering der subsidies en vrijwillige bij dragen is het voor de instellingen zeer moed ijk in den allerergsten nood te voor- werd dit i=o toeneming van werkloosheid werd dit jaar een grooter bedrag aan steun uitgekeerd. Er komt door de langdurige Buitenlandsch weeroverzicht. Weer toenemende wind met regen en later konder. Het diepe minimum, dat gisteren tusschen IJsland en Schotland passeerde, en dat te 13 uur te Thorshavn by windstilte een baro meterstand van 707,6 m.M. veroorzaakte, trok af naar de Poolzee, gevolgd door sterke luchtdrukstygingen. Een nieuw, niet minder diep minimum, ligt thans ten westen van Schotland met een secundaire met zware luchtdrukdalingen zuidwestelijk van Ier land, die reeds weer storm en regen bren gen in het westen tot in het Kanaal en in de Golf van Biscaye. In Duitschland en zuid- Scandinavië is het weer opklarend. In het oosten en verder in Frankrijk en Zwitser land, blijft het betrokken met kleine hoe veelheden regen. In de Alpen reikt de be wolking tot boven de hoogt» toppen en bleef de temperatuur de zelfde, d.w.z. nul graden op 1500 meter en minus 10 graden op 3000 meter hoogte, met matigen sneeuwval. De meeste regen viel in het noordwesten en in onze omgeving. Hei is te verwachten, dat de wind in ons land weer zal gaan toenemen met zacht weer en regen en later weer af koeling en opklaring. Voorloopig is in het algemeen karakter van het weer weinig ver andering te zien. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.16 uur tot 738 uur licht op. DE OPRUIMINGEN IN WEST-FRIESLAND. In verband met de feestelijkheden op 7 Januari a.s. is door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor West-Friesland besloten, dat de halfjaarlijkache opruimin gen voor de noordelijke gemeenten van haar rayon zullen plaats hebben van 13 Januari tot 13 Februari, terwijl voor de zuidelijke gemeenten de termijn van 1 Januari tot 1 Februari is gehandhaafd. Het besluit om voor de zuidelijke gemeenten, waaronder vallen de plaatsen Purmerend, Edam en Monniken dam, geen wijziging in het tijdvak te bren gen, is in hoofdzaak gebaseerd op het verzet der gemeenten tegen een verschuiving van den termijn, daar zfj hierdoor nadeel zou den ondervinden in verband met het feit, dat in Amsterdam wel aan het tijdvak van 1 Januari tot 1 Februari wordt vastgehou den. paraat mevr. bereid tekort00a?nitliinHVerEChi]Iende «ezinnen een kende1 ££ifed,n* dekkin8 e" verster- Kende middelen, wat tot een steeds grooter Voor °S Üe particuliere instellingen leidt, heth aan doortrekkenden wordt Kik geoordVeaenideen C°ntróle"b^« wensche- n j FAILLISSEMENTEN. VOLKSZANGAVOND. Men schrijft ons: De tyd dringt, 7 Janauri is in aantocht, de gewichtige dag, dat prinses Juliana en prins Bernhard in den echt worden verbon den. Er moet 21 December a.s. in het Gulden Mies nog duchtig worden gewerkt, wil de groote Volkszanghulde een volledig succes worden. Daarom allen present in het Gulden Vlies en dan maar zingen, dat het een lust is; on der Sixma's vurige leiding komen de lie deren er zeker muurvast in te zitten; denkt er aan, Volkszang vormt de kern dezer Volkszanghulde en de kern moet zyn, daar mag niets aan mankeeren. Het bestuur van Volkszang vond Krayenhoffv. d. Leur te Alkmaar dien avond haar medewerking te verleenen, door eenige liederen te zingen. Zoo u bekend is uit vorige mededeelingen in de Alkmaarsche Courant en het Noord- Hollandsch Dagblad heeft de burgemeester het beschermheerschap aanvaard en is op zyn initiatief een comité van aanbeveling tot stand gekomen. Ons dunkt, de toeloop moet Maandag avond naar het Gulden Vlies zoo groot zijn, dat de zaal haast te klein is, om alle zang- lustigen te kunnen herbergen. Noteert op uw agenda 21 Dec. a.s. slechts die eene: 's Avonds 8 uur present in de groote zaal van het Gulden Vlies. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Amsterdam Is be vorderd tot arts de heer J. J. Henrichs te Heiloo. INBRENG IN HET GRONDBEDRIJF EN VERKOOP VAN GROND AAN DEN WESTERWEG. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 186: In verband met de groote vraag naar bouwterrein langs de Rozenstraat, zijn wij van meening, dat thans de tyd gekomen is om het terrein kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie E. nr. 3845, groot 1760 M2 in het grondbedrijf in te brengen en de op dat terrein staande woning Westerweg nr. 144, thans bewoond door den heer H. Feyen, te sloopen. Wij hebben de waarde van dezen grond doen schatten en de huur van de woning met ingang van 1 Januari 1937 op* gezegd. De strook grond, gelegen achter dc wo ning moet, in verband met de geringe diep'6 van dit terrein, worden toegevoegd aan bet

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 20