Amstecdamsche !Beucs Spoet JUchtsiaken Jilmmeuuts Automobilisme. Glimlachje mmm De heeren D. de Ridder en K. Blokdijk cn het werklieden-reglement. Aangezien uit de verklaring van den heer Vogelaar in de raadsvergadering van 26 Nov. was gebleken, dat de huisarts den heer Blokdijk had aangeraden, niet aan het werk te gaan, hetgeen den directeur van de gemeente-reiniging niet bekend was, stelden B. en W. voor om aan den ge wezen arbeider bij de G. R., K. Blokdijk, alsnog een uitkeering te doen. De heer Appel bracht het college dank voor den gemaakten zwaai. (Gelach). De voorzitter: Dat is niet juist. Leest U de bijlage. Conform besloten. Verkoop grond. Voorgesteld werd aan den heer J. Glas te Heiloo 550 M2. grond aan de Nic, Beetskade voor 4675 te verkoopen. Conform besloten. Inbreng grond in het grondbedrijf. In bijlage 183 stelden B. en W. voor, om den aan den Tienewal gelegen grond, groot 1225 M2., en grond aan den Boezemsingel, groot 300 M2. en 1042 M2., tegen de ge schatte waarde van 4575 in het grond bedrijf te brengen. Zij stelden voorts voor, hen te machtigen tot het bouwrijp maken van den grond aan den Tienenwal, overeenkomstig 't uitbrei dingsplan en hen daarvoor, ten laste van het grondbedrijf, een crediet van 15000 te verleenen. Mede werd hierbij voorgesteld om aan den heer S. Timmerman te St. Pancras een perceel bouwterrein aan den Kanaaldijk, groot 338 M2., voor 3380 te verkoopen. Alsvoren. Een tegemoetkoming aan het Witte Kruis. Met het oog op de financiën van de afd. Alkmaar van het Witte Kruis, stelden B. en W. voor, om deze afdeeling voor den tijd van 2 jaar uitstel te verleenen van de verplichting tot betaling van de jaarlijk- sche aflossing van de koopsom van het terrein aan de Gasthuisstraat, ten bedrage van 500 per jaar. Mr. Leesberg oordeelde het een uit stel van de moeilijkheden. Is het juist dat de vereeniging andere vereenigingen subsideert en voor schuldbetaling uitstel verzoekt? Het is wel een mooie liberaliteit. Reorganisatie is noodig en daarom wil spr. het voorstel voor één jaar. De voorzitter had daartegen geen bezwaar, maar dan krijgt men het volgend jaar weer de kwestie. Weth. Bonsema merkte op, dat door inwilliging van het verzoek voorkomen wordt dat huisverzorging en kraam vrouw- verpleging in gevaar komt. Laat men dit toch bedenken. Mr. Leesberg handhaafde zijn voor stel, om principieele redenen. Als het Witte Kruis geen subsidie meer kan geven, dan moet de raad beslissen. De ongewenschte situatie moet zoo kort mogelijk gesteld. De voorzitter maakte geen be zwaar waarop voor een jaar werd besloten Verhuur grond. B. en W. stelden voor om een strook grond (gedempte sloot) aan de Nieuw- poortslaan opnieuw aan de huurders tegen de geldende voorwaarden, als vóórtuin tjes te verhuren. Conform besloten. Verhuur perceel Appelsteeg 2. Voorgesteld werd om het winkelpand Appelsteeg 2 voor den tijd van 5 jaar voor 8 per week te verhuren. In 1936 bedroeg de huur 9 per week. Alsvoren. (De zitting duurt voort). (Ongecorrigeerd). Voetbal. BAKHUYS IN HET HUWELIJKSBOOTJE Tal van sportvrienden waren gistermid dag getuige van de huwelijksvoltrekking van den bekenden voetballer E. H. Bakhuys met mej. M. W. Meijer. De stroomende regen was geen beletsel voor de velen, waaronder talrijke dames, om bij dit huwelijk tegenwoordig te zijn. Van den K. N. V. B. gaven de heeren Staal en Boeljon blijk van belangstelling. Uit den aard der zaak was H. B. S. het sterkst ver tegenwoordigd. Wij zagen o.m. de bestuurs leden dr. H. L. B. Denis, Ebes en Veenman Evert Mul, secretaris van H. B. S., trad op als getuige voor den bruidegom. Verder waren er verschillende leden en juniores, alsmede de eere-leden van Thiel, Schwenke en Verbeek. Ook waren verschillende eerste elftallen spelers aanwezig. Na afloop der huwelijksplechtigheid kre gen allen de gelegenheid om het bruidspaar e complimenteeren. Boksen. VAN KLAVEREN NAAR NEDERLAND. De match tegen Azteca geannuleerd Naar bekend zou op 1 Januari a.s. te Mexico City een match worden gehouden tusschen onzen landgenoot, Beb van Klave ren en den kampioen in het weltergewicht van Mexico, Kid Azteca. Thans wordt ge meld, dat deze wedstrijd geen doorgang zal vinden. Van Klaveren is heden met de Bremen" van de Hamburg-Amerikalijn te New York scheep gegaan om de kerstdagen bjj zijn familie te Rotterdam door te bren gen. Het zou in de bedoeling liggen van van van Donderdag 17 December 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANSCH LANDBOUWCREDIET N.V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers 1934 1934 1930 250 19% 21 1501/, 165 Ti 66V. 134V, 134'/. 46i/, o!2* 237 281% 159»/, 72% 39'/. 56% 3»/m 45% 12 58% 4% 431»/, 1661^ STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 Ned.-lndië 5)4 Duit.chland idem met verklaring BANKINSTELLINGEN. Am.terd. Bank Handel Mpij. Cert v. Koloniale Bank Ned. lnd Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Cop: Standard Bran Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. 'Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions 18 50 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Philip. Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot tabSÏST' Um' Deli Batavia. Oude DeliJ Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Soutbern Railw. Cert Union Pacific §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. PROLONGATIE vorige koers WISSELKOERSEN AMSTERDAM pl.m. 1.30 pl.m. 1.46 pl.m. 2.00 1007/,, 1007/„ 1007/1, 100% 19»/. 21»/, 67'/, 135'/. 46»/, 82»/, 234 280 159V, 71V, gi-7* 451/. 12'/, 587/, 478 pl.m. 2.16 217. 67»/, 67% 46;% 280-% 39}-% 56-i/i« 45%, -i 46»/,-7, 82»/, 280>/,.l 1591-7, 39'/,-»/, 55"6yM 58'/. 46»/, 281 Va-2 159 39 55%-1 58 #-•/. 434-7, 434% 434|-5 4357,-6 1367, 33»/. 1367. 30»/. 1667, 211 385»/, 409%, 90»/. 36 207,. 302% 179V, 194'/, 677, 164 3% 99'/, 90'/, 236'/, 310 269 53»/, 31'/. 19*/], 99 165 210 409'/, 89 408}-9 408'/, 20%, 15»/» 20%6-i 15 207» 15'/» 301}-2} 96 68 164-% 3% 302-7, 1857,-6 1957, 166-7 202-3'/, 185 1677,-8 37s-% 100}-»/, 1007,-1 96»/,-7 96»/,-'/, 101-3 97 -'/a 2391/, 311% 271 311 239'/, 53 408}-% 15}-5/i« 303V,-4 184-5 196 167-87, 3%-4 101f-2 97'/,-»/. 273 Klaveren om voorloopig niet naar de Ver- eenigde Staten terug te keeren. Waarschijn lijk zullen in Europa enkele wedstrijden worden georganiseerd, waarbij de mogelijk heid niet is uitgesloten, dat ook een match te Rotterdam zal plaats vinden. DE STERR1T NAAR MONTE CARLO. Belangrijke Nederlandsche inschrij vingen. Naar wij vernemen hebben momenteel verscheidene landgenooten ingeschreven voor den sterrit naar Monte Carlo, welke eind Januari wordt gehouden. De lijst van Nederlandsche deelnemers ziet er thans als volgt uit: G. Bakker Schut met Lincoln Zephir, startplaats Umea; J. Habnit met Ford, waarschijnlijke startplaats Umea; A. van Strien met Ford, startplaats Tallinn; J. W. Cornelius met D.K.W., startplaats Umea; A. Buyze met D.K.W., startplaats Amsterdam; J. A. van Beeck Calkoen met Ford, startplaats Stavanger; J. F. C. Wester man met Ford, startplaats Amsterdam; F. J. J. baron van Heemstra met Fiat, startplaats Amsterdam; H. P. Verkammen van Keulen met Opel-Olympia, startplaats Amsterdam en J. Hofmans met Ford, startplaats Am sterdam. De heer Bakker Schut heeft als mede bestuurder den heer Mutsaerts, de heer Cor nelius heeft als tweede bestuurder Jhr. J. van Bommel, de heer Buyze wordt verge zeld van den heer H. J. Stemerdink, de heer Westerman van den heer P. H. Smalt en de heer Verkammen van Keulen van den heer G. Sillevis. De andere equipes zijn momenteel nog niet definitief samengesteld. Daar de offi- cieele inschrijvingen nog tot Kerstmis a.s. kunnen geschieden, is de mogelijkheid dus groot, dat deze lijst van Nederlandsche deel nemers nog grooter zal worden. Speciaal melding kunnen wij maken van de inschrijving van een dames-equipe, het geen voor de eerste maal van Nederlandsche zijde zal geschieden. Jkvr. van Vredenburg zal n.L met een nog nader te kiezen mede passagier met Ford aan den Sterrit deel nemen, zij heeft als startplaats Amsterdam uitgekozen. Zaterdag 19 December zal de K.N.A.C. met de Nederlandsche deelnemers een bijeen komst te 's-Gravenhage houden, waarop de verschillende aangelegenheden, op den ster rit betrekking hebbende, nader besproken zullen worden. by de training te Davos blijk geeft zooveel vorderingen te maken, dat deelneming aan de wereldkampioenschappen in het hardrij den voor dames gewettigd is, ligt het in het voornemen van het presidium van den K N. S. B. om onze landgeaoote voor deze wedstrijden, die eveneens op 30 en 31 Ja nuari te Davos zullen plaatsvinden, in te schrijven. Naar bekend worden de wereldkampioen schappen voor dames gereden over de af standen 500 en 3000 meter op den eersten dag, 1000 en 5000 meter op den tweeden dag. DE ROOFMOORD TE OPENDE. Uitspraken van de Groningsche rechtbank. De Groningsche rechtbank heeft heden den 27-jarigen R. W. te Groningen, verdach te in den moordzaak te Opende, (gemeente Grootegast) veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf. De eisch was twin tig jaar. Conform den eisch werd zijn 24-jarige broer, D. W„ veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf met ter beschikking stelling van de regeering. De 45-jarige P. M. te Opende, tegen wien wegens uitlokking acht jaar gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot tw a a 1 f jaar gevangenisstraf. Het drietal heeft terecht gestaan in ver band met den moord op den 72-jarigen Reinder Zetsma te Opende, gepleegd in den nacht van 24 op 25 Juli j.1. ALS DE NATUUR ROEPT In Victoria-TWi Als de natuur roept kan dan epn u geciviliseerde, maar overigens keurisalf gareel loopende wolfshond, kan da m filmindustrieel onbewogen blijven' ■mmers! e«n Neen Schaatsenrijden. UITZENDING VAN NEDERLANDSCHE RIJDERS. Deelneming aan de Europeesche kampioenschappen. Op 27 December a.s. zal een aantal Ne derlandsche schaatsenrijders naar Davos vertrekken om in de Zwitsersche winter sportplaats geruimen tijd in training te gaan. Onder deze rijders, die worden uitgezon den onder auspiciën v^n den Koninklijken Nederlandschen schaatsenrijders bond, be vinden zich Langedijk en Koops, rijders die ook in het vorig seizoen in het buitenland een uitstekend figuur hebben geslagen en o.m. aan de wedstrijden in het hardrijden der Olympische winterspelen, dit jaar te Garmisch Partenkirchen gehouden, zijn ge start. Langedijk en Koot» zullen worden inge schreven voor de Europeesche kampioen schappen, welke op 30 en 31 Januari te Da vos worden gehouden. Behalve deze beide rijders zal ook Roos, van wien men ver dienstelijke prestaties verwacht, aan deze Europeesche kampioenschappen deelnemen. Deze drie rijders blijven in ieder geval tot eind Januari te Davos en men zal de resul taten der Europeesche kampioenschappen afwachten om te beslissen of men Neder landsche rijders naar de wereldkampioen schappen, die op 13 en 14 Februari te Oslo worden georganiseerd,zal afvaardigen. Met Langedijk, Koops en Roos vertrekt eind December een aantal jeugdige rijders, dat te Amsterdam begonnen is met de z.g. droogtraining, en nu de training op de schaats te Davos zal voortzetten. Deze rij ders zullen ongeveer drie weken in Zwitser land verblijven. De droogtraining is midden September reeds aangevangen en wel in het Stadion te Amsterdam. Te Davos zullen de rijders moe ten bewijzen, of er toekomstige krachten van beteekenis in hen steken. Naar wij nog vernemen zal ook een schaatsenrijdster, mej. G. Donker uit Ilpen- dam, aan de training te Davos deelnemen. Na ingekomen informaties ter plaatse werd mej. Donker in den loop van de laatste twee ;aren door den bekenden oud-schaatsenrij der Jongert getraind. Indien deze rijdster 31'/. 99 l5/. pCt. Heden 1%-Ve pCt. NIET OFFICIEEL. New-Vork Londen Berlijn Parus Brussel (Belga). Bazei Kopenhagen Stockholm Oslo i i i Pr» ig e ltauë 'Exdividend Vorige koers 1.83 9.01 y, 73.90 8.57»/ 31.05 42.21 X 40.25 46.45 45.25 6-47)4 00.00 Koers op heden 2 uur 1-83 '/j. 8.99»/, 73.65 8.55)4 30.97 42.10)4 40.15 46.40 45.20 6.45 00.00 Hoeveel weeg ik?! VERDUISTERING TE GRONINGEN. Ten nadeele van een coöperatie. Voor de Groningsche rechtbank stond vanmorgen terecht de oud-directeur der Coöperatie „de Toekomst" te Groningen, de heer J. G., verdacht van het verduisteren van eenige duizenden guldens, welk geld hij als directeur der genoemde coöperatie onder zich had. Medio October deden in de stad Gro ningen hardnekkige geruchten de ronde van financiëele moeilijkheden bij de groote ver- bruiks-coöperatie „de Toekomst". De directeur van deze organisatie, een in Groningen zeer bekende en geziene per soonlijkheid, zou daarbij betrokken zijn en inderdaad kwam na enkele dagen het offi- ciëele bericht, dat de directeur wegen* „interne moeilijkheden" ontheven was van zijn functie. Kort daarna het was 21 October werd de directeur op verzoek van de Groningsche politie te Amsterdam gearresteerd en naar Groningen overgebracht. 24 October werd hij wederom in vrijheid gesteld. De officier van justitie besliste echter, dat de heer G. zou worden vervolgd wegens verduistering. (Wordt vervolgd). Zoo zeker als de trouwe Buck op een uitbreekt uit de veilige nabijheid van" geciviliseerden baas en beschermer om mTn call of the wild", den roep der natuur te gen en zich te vermeneen met vermengen met een wolvin> zoo zeker moest de roep der dollars on gouden dag een filmproduct uit de operett^ paleizen van zijn studio's wegsleuren hem „Als de natuur roept" doen ve, fi]m en (Waarbij de producer trouwens gelegen^' had tusschen de vele prachtige buitenonn men vele studio-opnamen in te lasseh want een speelscène laat zich nu eenmT\ beter in een stukje kunstmatige natuur d in een onherbergzaam oord-zèlf realist ren). "m „Als de natuur roept is een van d onderhoudendste boeken van Jack Londo Het is niet alleen het verhaal van nn» goudzoekers, die grenzelooze ontbering®! en vermoeienissen trotseeren, die hun leven niet alleen in de wildernis, maar ook fc! speelholen en kroegen of in eenzame blok! hutten op het spel zetten, als het er om gaat om met het blanke mes of de geladen revol. ver in de vuist zelf rechter te zijn in eign zaak of zich op de meest directe manierjn het bezit van een goudklomp of een clain, te stellen .Als de natuur roept" is behalve zulk een wilde avonturen-roman ook de geschieden» van een ontembaren wolfshond, die in Jaclj Thornton zijn meester vindt en voor hem door het vuur gaat. Maar ten slotte wordt „the call of the wild", de roep der wildernis, het brave Vm te erg en hij keert als de wolven hun liefde- roep ten hemel janken, naar het wolven- gebroed terug, wijl hij eens als bastaard uit een degelijken hond en een wolvin geboren werd (Bij het gelukkig slot is het brave dier echter weer in den veiligen kring der menschen teruggekeerd.) Darryl Zanuck deed voor de Twentieth Century Pictures, de maatschappij die vroe ger in de organisatie der United Artists «-at opgenomen, maar die nu al sinds lang samen is met Fox, dit werk verfilmen onder regie van William Wellman. Hij leende daarvoor Clark Gable, den pulaircn star van de Metro en bezette fe film verder met Jack Oakie vroege meestal een baardeloozen college-bojr ia luchtige films van de Paramount, maar thans zich ontpoppend als een verdienstelijk speler van de rol van een ruwen, drank zuchtigen diefachtigen. maar als vriend vreeselijk trouwhartigen schooier en met Frank Conroy, Reginald Owen en Lorette Young. DE FILM „MAYERLING" HARMONIE. IN DE Een superieure rolprent Er zijn weinig films, die men zoo volmon dig en van ganscher harte kan prezen als deze „Mayerling". Een boeiend menschelük gegeven het tragisch einde van kroonprins Rudolph van Oostenrijk en zijn geliefde, barones Vetsera, op het slot te Mayerling kreeg hier een uitstekend draaiboek, 'n prachtig beheersch- te episch-dramatischen vorm, die den regis seur Anatol Litvak in staat stelde het ook op zichzelf voortreffelijk spel van Charles Boyer en Danielle Darrieux op te nemen in één vloeiende filmbeweging, die inzet bü de eerste scène en die in een prachtig rhyt- me voortgolft naar het einde. Als men ergens de laatste tijden het won der van de film, het wonder van de film kunst, zich zag openbaren, dan is het hier. Want het spel van Charles Boyer een van Frankrijk's grootste acteurs, en van Daniel le Darrieux moge op zichzelf voortreffelijk zijn, de foto's mogen een zuivere en sterke sfeer hebben en het onderwerp mag ons boeien, het is zeker, dat de intensiteit van medeleven, de beklemmende spanning, die door deze film gaat niet aan een van deze elementen afzonderlijk te danken is, maar aan hun harmonische samenvatting in een prachtig filmgeheel. Niet slechts wat men ziet, maar vooral hoe men het ziet blijkt hier beslissend. En de manier, waarop wij hier een handeling zien en ondergaan, ii typisch die van de film. De film is geen aaneenschakeling van losse prenten en scènes, maar een In die aan eenschakeling tot een bijzondere, op geen andere wijze te verwerkelijken, eenheid ge worden. Let men eenmaal op deze bijzonder* trek in Litvak's filmcompositie, dan is het waar lijk verbluffend om te zien, hoe virtuoos hij de camera gebruikt. Vrijwel bjj de helft van alle instellingen zou men soms schatten, be paalt Litvak zijn gevoels-accenten mede door zijn aanrijdende, wegwükende of lang zaam omcirkelende camera soms haast ondanks het prachtige spelersmateriaal uitsluitend met zijn camera. En als mes deze film vier of vijfmaal heeft gezien en dat is zij meer dan waard dan ziet men pas goed hoe het de camera is, die in zwijgende gang tusschen de menschen vtn dit drama eigenlijk de meest dramatis**» rende rol speelt. „Mayerling" is een volmaakte film. Vol maakt om het verhaal, volmaakt om de regie en de technisch-artistieke verwerke lijking hoe prachtig is de zachte foto en hoe f(jn is de muziek van Arthur Honneg* ger! volmaakt om de regie van den magischen filmkunstenaar Anatole Litvak vooral. Charles Boyer cn Danielle Darrieux in „Mayerling",

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 26