Het groene oog van Baa-AI. 'feooinciaat 'Hieuw* HEEMSKERK NOORDSCHARWOUDE OUDKARSPEL uit. benoeming voorloopig te doen geschieden voor het tijdvak van twee paar. Wij stellen U voor, ons te machtigen, met inachtne ming hiervan de noodige stappen te doen tot voorbereiding der benoeming. BOUWPLAN 65 WONINGEN DOOR DE CHR. WONINGBOUWVEREENIGING „DE VOORZORG". B. en W. schrijven in bijlage no. 166: Op 1 Mei 1936 stelde Uwe Vergadering om advies in handen van ons college het verzoek van het bestuur der Chr. Wo- ningbouwvereeniging „De Voorzorg", al hier, van 20 April 1936, om een voorschot van de gemeente te mogen ontvangen van 156.810,voor den bouw van 62 arbei derswoningen en 3 winkelhuizen op een terrein, gelegen nabij den Friescheweg. Gedeputeerde Staten van Noordholland deelden intusschen bij circulaire van 6 Mei j.L, namens den Minister van Sociale Zaken, aan de gemeentebesturen mede, dat noodlijdende gemeenten of gemeenten wier financiëele positie aan noodlijdend heid grenst, geen plannen voor woning bouw met steun uit 's Rijks kas behooren in te dienen, dan nadat een voorloopige schets aan genoemden Minister en de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën met een raming van de stichtings- en exploitatiekosten ter be oordeeling is ingezonden en daarop de medewerking van het Rijk is verkregen. In verband daarmede hebben wij de bouwplannen der vereeniging ter beoor deeling aan eerstgenoemden Minister ge zonden. De Minister heeft ons naar aan leiding daarvan bij schrijven van 25 Sep tember j.1. bericht, dat slechts aanvragen om een voorschot voor den bouw van een voudige woningen in overweging genomen kunnen worden, indien de noodzakelijkheid tot nieuwbouw vaststaat. Aan de hand van de door hem ingewonnen ambtsbe richten is de Minister van oordeel, dat aan die voorwaarde niet wordt voldaan. Wij hebben ons toen tot Ged. Staten gewend met de vraag, of een Raadsbesluit tot het verleenen van een crediet zonder Rijksvoorschot de goedkeuring van het College zou verwerven. Ged. Staten heb ben bezwaar gemaakt, deze vraag vooraf te beantwoorden. Het geldt hier een vraag van algemeene woningpolitiek: moet de gemeente ertoe medewerken,' dat het aantal woningen, ook die met lage huren, grooter wordt dan met de woningbehoefte in overeenstem ming is, uitsluitend om goedkoope nieuwe woningen ter beschikking van de ingeze tenen met lage inkomens te kunnen stel len? Men kan deze vraag uit een oogpunt van gemeentelijk financiëel beleid alleen dan bevestigend beantwoorden, als de ge meente zich zou kunnen veroorloven, de uit een op deze wijze mogelijk gemaakte verplaatsing der bevolking voortvloeiende lasten van toenemende tekorten op de exploitatie der bestaande met toepassing der woningwet gebouwde complexen te dragen. De evenzeer belangrijke vraag, of, indien de behoefte aan woningruimte niet spreekt, de bouw van nieuwe woningen met overheidssteun economisch gerecht vaardigd is, blijft dan nog geheel buiten beschouwing. Het behoeft geen betoog, dat reeds op grond van het standpunt, dat wij ten op zichte der eerste vraag moeten innemen, inwilliging van het verzoek ons niet raad zaam voorkomt. De ifnanciëele zijde van het vraagstuk der woningvoorziening heeft in den loop der jaren een zoo dreigena aanzien gekregen, dat wij dit vraagstuk niet nog ingewikkelder zouden willen ma ken. Wij laten nu nog geheel daar, dat omtrent de mogelijkheid, op het door de bouwvereeniging aangevraagde terrein weningen te stichten, nog twijfel bestaat De provinciale vaste commissie voor de uitbreidingsplannen geeft er n.L de voor keur aan, dit terrein te bestemmen voor industrie. Zoolang op dit punt geen over eenstemming bestaat, zal de medeweking der provinciale autoriteiten wellicht niet worden verkregen. Wij vinden in elk geval geen vrijheid, U voor te stellen, in de door adressant be doelde richting werkzaam te zijn en geven U mitsdien in overweging op het boven vermelde adres een afwijzende beschik king te nemen. VERKOOP GROND AAN DE NICOLAAS BEETSKADE. B. en W. schrijven in bijlage no. 165: De heer P. Dekker alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de ge meente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Nicolaas Beetskade, groot ongeveer 15 M2., voor den prijs van 1230 in totaal, ten einde daarop een woning te bouwen. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. In bijlage nc. 164 schrijven B. en W.: De heer J. Glas te Heiljo, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeen te te mogen koopen een perceel bouwter rein, gelegen aan de Nicolaas Beetskade, groot ongeveer 550 M2., voor den prijs van 4675 in totaal, ten einde daarop vier woningen te bouwen. B. en W. stellen voor op dit verzoek in te gaan. WIJZIGING VERORDENING OP HET HEFFEN EENER PLAATSELIJKE BELASTING OP DE GEBOUWDE EIGENDOMMEN. B. en W. stellen in bijlage No. 163 voor vast te stellen de volgende Verordening tot wijziging der ver ordening op het heffen eener plaatse lijke belasting op de gebouwde eigen dommen in de gemeente Alkmaar (Gemeentebladen nrs. 1133 en 1344). Artikel I. Aan artikel 4 der verordening op het heffen eener plaatselijke belasting op de gebouw de eigendommen in de gemeente Alkmaar (Gemeentebladen nrs. 1133 en 1344) wordt toegevoegd een tweede lid, luidende: Indien op grond van artikel 25 der wet op de grondbelasting geen belastbare opbrengst voor een gebouwd eigendom in de kadas trale leggers is opgenomen, wordt die op brengst voor de toepassing van deze veror dening door Burgemeester en Wethouders geschat. Artikel II In artikel 6 van de in artikel I vermelde verordening vervallen onder b. de woorden ,den openbaren dienst van Rijk of provin cie of voor." Artikel Hl. In artikel 7 van de in artikel I vermelde verordening worden tusschen de woorden: ..loopende" en „belastingjaar" ingevoegd de woorden: „en het vorige". Artikel IV. Deze verordening treedt in werking voor zooveel betreft de artikelen I en II op 1 Januari 1937 en wordt, voor zooveel artikel III betreft, geacht in werking te zijn ge treden op i December 1936. AFLOSSING KOOPSOM GROND GASTHUISSTRAAT. B. en W. schrijven in bijlage No. 167: Het bestuur der Afd. Alkmaar van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis' heeft ons het volgende medegedeeld: „De begrooting voor 1937 van de Afdee- ling Alkmaar van het Witte Kruis sluit met een nadeelig saldo van 915.45, welk tekort is ontstaan doordat de afdeeling verplicht is het nadeelig saldo van de exploitatie van het Badhuis voor 1937, begroot op rond 1778, te dekken. Het tekort op de exploitatie van ons Bad huis is ontstaan tengevolge van het scherp terugloopen van het aantal genomen baden; de voortdurende ongunst der tijden, die voor velen het nemen van baden in onze inrich ting tot een te groote luxe maakte, alsmede de opening in onze gemeente van een over dekte bad- en zweminrichting, met gelegen heid tot het nemen van kuipbaden en douches, zijn oorzaak, dat vooral in het af- geloopen jaar het btzoek aan de inrichting schrikbarend is teruggeloopen. Ondanks intensieve propaganda, gepaard met een verlaging der tarieven voor de hoo- gere klassen, is het ons niet mogen gelukken het bezoek te stimuleeren. Bezuiniging op de exploitatiekosten is niet meer mogelijk, daar het noodzakelijk minimum reeds is be reikt. Het Bestuur van de Afdeeling van het Witte Kruis ziet zich thans voor de moeilijk heid geplaatst om een dreigend tekort van rond 1778 te dekken. De financieele draag kracht van de Afdeeling laat echter een der gelijke uitgave niet toe zonder de zekerheid haar financiën geheel te ontwrichten. Tot schrapping van de op de begrooting uitgetrokken posten voor subsidie aan de dochtervereenigingen van het Witte Kruis nJ.: a. Vereeniging voor Huisverzorging 500; b. Vereeniging Zuigelingenbescherming 150; c. Vereeniging t.b.c.-bestrijding 400 meende het Bestuur zelfs onder deze om standigheden nog geen voorstel te moeten doen, omdat door onthouding van deze gel den aan voornoemde vereenigingen, elk van uitnemend belang voor de volksgezondheid in Alkmaar, aan haar met één slag de be staansmogelijkheid zou worden ontnomen". Het bestuur der Afdeeling heeft omgezien naar andere middelen om het dreigend te kort te dekken. Allereerst heeft het een be roep gedaan op de leden om vrijwillig hun contributie te verhoogen. In de tweede plaats heeft het aan de crediteuren der Af deeling verzocht om vermindering van rente en aflossing van de uitstaande geld- leeningen, door de Afdeeling aangegaan. Een poging door het bestuur gedaan bij de Rijksverzekeringsbank om verlaging der annuïteiten heeft niet tot eenig resultaat ge leid. Naar alle waarschijnlijkheid zal de Nutsspaarbank, met welke instelling de Af deeling een geldleening oorspronkelijk groot 15000 heeft aangegaan ten behoeve van de stichting van haar magazijn, bereid zijn vermindering van rente en aflossing toe te staan. Voorts zou ook van gemeentewege aan de Afdeeling de helpende hand kunnen worden geboden. Bij Raadsbesluit van 9 Juli 1931, nr. 10 en van 19 November 1931, nr. 19, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij hun besluit van 2 December 1931, nr. 61, is het terrein aan de Gasthuisstraat, groot 400 M2., aan de Afdeeling verkocht 15 per M2., met bepaling, dat de koopsom zou worden betaald in 12 gelijke jaarlijksche termijnen van 500 en van het onafgeloste gedeelte van de koopsom een rente zou wor den betaald van 4per jaar. Om de Af deeling in staat te stellen haar taak in het belang der volksgezondheid voort te zetten zouden wij Uwe Vergadering in overweging willen geven aan de Afdeeling gedurende twee jaren uitstel te '.villen toestaan van de verplichting om telkens 500 per jaar af te lossen van de koopsom van het terrein aan de Gasthuisstraat. Niet alleen om drenkelingen te redden, van de boerderij, in verplegen, zunder dat maar ook om bij voorkomend ongevat zelf hai wait wel zai is, en din gelókt het heur sterk in het water te zijn. Het beoefenen van om dizze jonge man de overtugen bie te bren- deze soort zwemkunst kan in korten tijd tot gen dat er nog wat aans is op wereld as behoorlijk resultaat leiden. geld en nog es geld: zai leert hom van Ieder mensch kan wel eens te water gera- naoastenlaifde, en zien voader, dej heur ook ken. Geheel gekleed zal het zelfs de r^eeste goede zwemmers moeilijk vallen op het droge te komen, nog daargelaten „en pas sant" een mede-drenkeling in veiligheid te brengen. Wij denken hier aan auto mobilisten, die niet geleerd hebben, hoe zü zich in hun wagen onder water gedragen IlHUdOtciüutruv, nait ken in heur verpleegsters-costuum, zugt dat ook in en as hai din vernemt wél zai is, belooft hai om weer goud te moaken wat hai bedurven har. Moar vanzuls wil d' olie boer 'n echte Grunneger d'r niks van waiten om weer op 'n ploats van v. Dam te komen. En toch komt hai weer op 'n boer- zich in hun wagen onder water gearagen koihbu. moeten. Wie zich, onder leiding en toezicht dery terecht, doar zorgt Garmt wel veur, 'n van anderen, heeft leeren bewegen eenige jonge boer, dei 'n poar joar op Hillechie meters onder den waterspiegel, ook al is het wacht het noadat zai de verkeeren uutmonkt vw har dou heur voader boer-èf wuir. 'n Stók mit 'n daipe achtergrond, dei deur de menair woarop 't speuld is, goud aan 't licht kwam. Aan aalle speulers en speulsters zunder onderschaid is doarveur daank ver schuldigd. De veurzitter en ook meneer Brink, veur- zitter van de Fraize verainen hier in stad (d'r wazzen verschillende leden van water glashelder, zal veel voor hebben op anderen, die by een ongeval moeten hopen op hulp van den wal. Voorts is er nog een groep medemenschen, die werk in uniform moet verrichten. De Alkm. Reddingsbrigade telt verschillende van dezen. Een aantal leden van onze brand weer heeft ook het nut van „beter zvc mi men" begrepen en oefent mee. en" begrepen en oefent mee. "7.Haank eetuugd De resultaten van het werk zullen op 13 „Fnso bizunder g dezer in „de Overdekte" worden getoond DISTRICTSARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 opz USU J ucwutii w De tooneelaanklaiden was bizunder goud en veuraal de koamer van de arbaider (de vrougere huurboer) was goud vonden: gsin gedienen veur 't roam, moar 'n ketoenen lap, zooas dat in waarkleikhaid ook 't ge- vaal is. Tegen 12 uur muik de band „The Ram- blers" onder leiding van Henk Kloaver, zók - i fal groep DouwvHKKen: i douwauhui6v, pjgrs onaer leiuiug v«*» teekenaar, 1 bouwk. opzichter, 1 waterbouw- meester van de zoal en dou is d'r nog 'n kundige, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwas poar uur noar hartelust danst onder laiden scher, 1 steenbikker, 3 stratenmakers, 1 sira- van ons iid meneer P. Veen. tenmaker-opperm., 1 stuc.-opperman, 3 te- - gelzetters, 1 betonemailleur, 12 oetunwer kers, 36 opperlieden, 27 stucadoors, 55 met selaars, 19 voegers, 81 schilders, 112 gre d- werkers, 122 timmerlieden; groep metaalindustrie: 1 autog. lassch-r, 13 bankwerkers, 3 blikslagers, 3 carrosserie bouwers, 1 contructiewerker, 1 electrotech- nicus, 10 electriciens, 3 fitters, 1 instru mentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 8 klinkers, 16 loodgieters, 1 lynwerker, 5 ma chinisten, 2 machineteekenaars, 9 metaal- draai.rs, 1 mctaalvijler, 1 metaalslijper, 17 monteurs, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 3 rywielhersteU°rs, 1 rijwiel lakker, 4 scheepsbouwers, 2 scheepstimmer lieden, 1 scheepswerktuigkundige, 13 sme den, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 •rox- slaander, 3 vuurwerkers, 4 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, 8 ijzerwerkers, 1 zandbereider; groep voedings- en genotmiddelen: 51 si garenmakers, 3 sorteerders, 1 kistenplakker, 1 tabakstripper, 4 tabaksbewerkers, 8 sla gers, 5 chocoladebewerkers, 1 off. choc. dra- gist, 1 suikerbakker, 26 brood- en banket bakkers, 2 bierbottelaars, 4 zuivelbere.ders, groep verkeerswezen: 60 chauffeurs, 7 koetsiers, 6 motorschippers, 18 pakhuis knechts, 23 magazijnbedienden, 9 kellners, 3 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur; groep houtbewerking: 24 meubelmakers, 13 stoffeerders, 8 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 biljartmaker; groep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 3 boekdrukkers, 7 boekbinders; groep handel: 25 vertegenwoordigers, 5 inkelbedienden, 1 colporteur, 1 etaleur; groep land- en tuinbouwbedrijven: 18 tuinlieden, 29 boerenarbeiders, 4 bloemisten; overige beroepen: 3 wasschers, 1 kleerma ker, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 1 portier. 1 verfbereider, 2 huidenzouters, 1 klompen schilder, 1 onderwijzer, 1 cartonnagebewer- ker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 6 incas seerders, 4 zakkenstoppers, 2 administra teurs, 1 boekhouder, 1 secretarie-ambtenaar 24 kantoorbedienden, 1 batikker, 296 losse en 40 transportarbeiders; gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 6, tabakbewerking 11, overige beroepen 4; jeugdige werkloozen in diverse beroe pen: 28; vrouwelijk personeel: 8 kantoorbedienden, 5 verkoopsters, 1 huishoudster, 1 ass. in de huishouding, 1 naaister 4 dagmeisjes, 3 dienstboden en 7 werksters. ALKMAARSCHE REDDINGSBRIGADE. Een demonstratie-avond in Overdekte. de Men schrijft ons: Het komt ons gewenscht voor een be staande onjuiste meening omtrent de Alk- maarsche Reddingsbrigade te doen wijzigen. Men stelt zich voor, en gesprekken op de galerij hebben ons dit doen blijken, dat een reddingsbrigade slechts dient te bestaan uit sterke, stoere mannen en wat bijzondere da mes, zooals men die in de sport wel aantreft. Men denkt zich een groep medeburgers, liefst aan den waterkant wonend, dagelijks speurend naar drenkelingen en bezield met een hartstocht „alsmaar menschenlevens te redden". Er is echter een dichterbij liggend doel. De A.R.B. althans wil het „beter zwemmen" propageeren en richt zich daartoe tot iedereen. Daarmee bedoelt zij niet het afleggen van een korte of lange baar. ir den kortst mogelijken tijd, doch het zich goed kunnen bewegen in het water onder steeds moeilijker wordende omstandigheden. DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: De eerste „groode" vergoaderen van de Grunneger verainen in dit winter, Zoater- dagoavond hollen in 't Gulden Vlies, is 'n succes west en har dat nóg meer wezen kend, as 't zingen nait zoo miseroabel slecht west was. Joa, want zoo was 't, nog nooit het 't „Van Lauwerzee tot Dollard tou", dat aalle Molleboonen nou toch zeker zoo lang- zoamerhaand wel al van boeten kennen, zoo mat klonken as dizze raize. En de aandere laidjes, dei nog zongen binn', wazzen al nait veul beter. Dat mout d' aander moal beter, Molleboonen, ie kennen 't wel! Moar veur aal 't aandere van de oavend kennen we zeggen: 't was goud, en dat be taikent din zooas zegd is: d' oavend was 'n succes. D'r wazzen dit keer oareg méér menschen as veurege moal, d'r wazzen neie gezichten en ook zaggen we gounend dei hoast nooit komen, en ook dizzend hebben genoten, doarom mag wel verwacht worden, dat wie heur dit winter nog wel es wéér zain. De veurzitter, meneer Barkman, opende op zien, gewone menair, dat is dus zóó, dat hai in 'n oogenblikkie d' haile zoal aan 't lachen har. Dat gait hom aaltied slim smui óf, hai vertelt 'n poar grappies of 'n poar kwoajon- gesstreken uut zien jonge joaren en din is 't zóó kloar, man, hai het de lachers aaltied op zien haand. Nou, zoo gong 't Zoaterdag- oavend ook weer en doar zei 't ook wel mit vandoan komen, dat 't beschikboar stellen van priezen veur de verlötten, dei we op de Nei-joarsvezide hollen willen, al vast oareg nuver van stoapel luip. 't Beste dail van d' oavend was veur de tooneelclub ,,'t Gebelskop", veur 't opvoe ren van „De aiwege stried", tooneelspul in drei bedrieven, van J. Zijl. De hoofdpersoon hierin is 'n boer, dei deur zien haardvochtege verpachter van de ploats jagd wordt, as hai de huur nait op tied betoalen ken. Alles mout verkocht worden en de boer mout. as hai al over de viefteg joar is, nog moar zain mit haard waarken aan de kost te komen. Zien dochter, dei, dou ze nog op de boerde rij woonden, 't diplomoa veur verplegen hoald har, ken zók zuls redden, want zai komt weer in 'n zaikenhuus. Zai krigt din de zeun van meneer van Dam, de aigenoar In de bloembollenwereld van het deel Noordholland benoorden het kanaal heeft men zich de laatste weken onledig gehouden met de vollegrond-aanplanting rondom het kasteel „Marquette" te Heemskerk voor de bolbloem-tentoonstelling, welke gehouden zal worden in het tijdvak van 18 Maart tot 23 Mei. De toegang vormt een oprijlaan van een halve K. M. lang met breede gazons, welke door het bloembollensurplusfonds voorzien zyn van vele variëteiten van diverse bol gewassen. Omgeven door een breede gracht en kasteeltuin ligt het middeleeuwsche slot te midden van perken tulpen en bijgewassen (roem van Uitgeest), terwijl de op eenigen afstand daarvan geleden Rozentuin benut is voor het aanbrengen van randen vakken en borders met een groote verscheidenheid van bolgewassen zoodat de bezoekers, voorna melijk de beoefenaren van het vak, het volgend voorjaar volop gelegenheid zul len hebben de oudere waaronder misschien ook wel verouderde variëtei ten van bolgewassen te zullen aantreffen. Deze sortimenten zijn in het bezit vaa den heer Boschman te Limmen. De aanplantingen zyn inmiddels beëin digd. Derhalve is het wachten op de nade rende lente, die ongetwijfeld vele bezoe kers van Noord tot Zuid met een bezoek aan deze waarlijk grootsch opgezette ten toonstelling in het midden der streek Ken- emerland zal brengen. De gemeenteraad van Limmen heeft voor deze tentoonsteling bereids een bedrag groot 25 genoteerd. Feestavond. Zaterdagavond hield de S.D-V.C. haar jaarlijkschen feestavond. In haar openings woord memoreerde mevr. Frielink, hoe 25 jaar geleden de bond voor S.D V.C. werd opgericht en meende, dat bij een zilveren jubileum wel eenige feestelijkheid paste. Zij wekte de aanwezige vrouwen op om mee te strijden tegen het fascisme. Ook wees ze op de verwarring van verschillende menschen, die meenden het communisme en het socia lisme op één lijn te kunnen stellen. Na deze korte inleiding verkreeg de spreekster van dezen avond, mevr. H. Brands te Broekhorst, het woord. Zy schet ste in een gloedvolle rede o.a. hoe in 1910 de eerste internationale vrouwenvergade ring werd gehouden, hoe in Duitschbnd toen al de vrouwenbeweging gevorderd was en veel sterker dan hier. Hoe tegenwoordig onder het Hitler-regiem van geen vrouwen beweging meer sprake is. Hoe deze vrouwen tegenwoordig haar vergadering houden en hoe de voormalige leden van de S.D.AP. hun 1 Mei-vergaderingen houden. Ze wees naar Italië en naar Spanje, hoe daar de vrouwen naast hun mannen strijden, omdat ze weten, dat hun ondergang het faal»*, beteekent. Ze wees op de verschillende l"^ zen, die de S.D.A.P. in haar vaandel voert o.a. Vrouwenkiesrecht en Vrede. Vrouwe kiesrecht was allang verkregen, was hen Ji het ware in den schoot geworpen, maar d leuze Vrede staat nog steeds op het r» 6 gramma en het schijnt, dat we verder vs° Vrede af zijn dan ooit. Ze wees op het van den Arbeid, dat ordening wil jn rin maatschappij. Het gaat niet aan, dat hi». groote voorraden vernietigd worden, terwiii in andere landen en ook hier duizende aan ondervoeding en gebrek lijden. Ook wekte de spreekster ledereen, vooral de vrouwen, op om toch in 1937 bij de verkie zingen vooral haar stem uit te brengen op de S.D.A.P., daar anders het aanpas- singssysteem van de huidige regeering nog sterker doorgevoerd zal worden, eindigde spreekster. De avond werd verder opgeluisterd door een zangkoor, bestaande uit leden van de S.D.V.C., terwyl verder een spreekkoor „De Kinderen Roepen" werd uitgevoerd, alsmede een drietal tafreelen voor het voetlicht wer den gebracht, voorstellende de onderdruk- king van de arbeidersklasse voorheen en de ontwaking, die hierop volgde. Voor een en ander was groote waardee ring. De Eendracht. De algemeene vergadering van de tuin- bouwvereeniging „De Eendracht" werd Za terdag gehouden in de zaal van den heer Vis. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, zeide, dat de kooloogst bevredigend is. De prijzen zijn te laag. Van uien zijn de prijzen ook te laag. De aardappeloogst is mislukt Zoo gaat de tuinder naar den afgrond. Goed winter weer kan voor ons wat voordeel opleveren, laten wij daar dus op hopen. Er is kans, dat er nog wat van den misoogststeun los komt Ingekomen was een schrijven van het ge meentebestuur, waarin een schoollokaal voor tuinbouwonderwys werd toegestaan. De secretaris deelde mede, dat het wel heel droevig is, maar de cursus gaat niet door. Men kon in de drie gemeenten geen 12 leerlingen bij elkaar krijgen. Een schrijven van de Boerenleenbank; waarin deze mededeelde, dat door een ver anderde controle betreffende de credit^ waardigheid der bank, de vereeniging voortaan een rekening en balans moet over leggen, terwyl de rente en gedeeltelijks aflossing zal moeten worden betaald. De voorzitter deelde med, dat de uitvoer wet op de producten in werking is getre den en gaf in overweging de producten zoo spoedig mogelyk te veilen, als men denkt, dat de kwaliteit minder goed wordt. Op uitschot wordt geen steun gegeven. De heer L. Kalverdijk zeide, dat de eon- trole hierop heel verschillend ls. Bij de esne veiling is men soepeler dan bjj de andere. Z g. doorschot hoort onder goede kwaliteit Om kleinigheden worden maar heeia par tijen afgekeurd. De voorzitter zeide, dat hü met der secre taris een onderhoud zal aanvragen met den veilingleider om deze zaak te bespreken. De heer C. Borst was er niet voor om d« bepalingen soepel toe te passen, want dan is er kans, dat hat den verkeerden kant op gaat. Laten wij met de andere veilingen tegen deze regeling protesteeren. De heer van Wielen deelde mede, dat dit jaar geen wortelen zijn uitgezet, daar tr nog voldoende zaad was. Besloten werd om hat volgend jaar vter zaad te telen. De steen kool commissie deed verslag van haar werkzaamheden. De levrmg was opge dragen aan den heer Appelman. Ook de mandencommisaia bracht verslag Voor het openhouden van de Burggracht bij vriesweer blijft dezelfde regeling als vorige jaren. Als bestuursleden werden de heeren W. Jonker en J. v. Hout herkozen en als be stuurslid van den Noordermarktbond de heer N. Kaan. De zetkoolregeling werd gehandhaafd. Wanneer Zeeuwsche blauwe aardappelen naast Schotsche muizen staan, worden di laatsten afgekeurd. Besloten werd, dat de leden dit onderling regelen en elkander zooveel mogelijk ter- wille zijn. De voorzitter zeide, dat de Prov. commis sie tegen de inkrimping der Schotsche aard appelen zal ageeren. De heer J. Hink stelde voor om voor het volgend jaar ook de bloembollenmawUsi gezamelijk aan te koopen. Aldus besloten. 37. Koning Amenotep was woedend en ging als een bezetene te keer. Van de ver warring echter maakte een officier ge bruik om de zeldzame edelsteen te stelen. I Hij vluchtte er mee de bergen in en ver- 1 stopte het sieraad in een spleet. 38. De officier dacht natuurlijk dat d® steen hier veilig was, maar hü had g®*" rekening gehouden met. de gieren, daar by duizenden rondfladderden. In zelfde spleet waar de bandiet de edelst®®" verstopte, hadden 2 vogels een nest.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 4