Waar het recht zijn loop heeft. langendijk grootschermer koedijk egmond binnen wieringen uitgeest broek op langendijk burgerbrug hENSBROEK SCHAGEN Glimlachje Alkmaarsche Politierechter Twee opstandige bezoekers maken kennis met de uitsmijters. EGMONDSCHE SPONTANITEIT. De heer A. Bakker had gelezen, dat er plannen zijn om een proefbedrijf voor fruit teelt aan te leggen in het Ambacht. Is het niet goed om te trachten dit bedrijf dan meer dezen kant op te krijgen in verband met den zwaren grond hier? Hieraan zal de noodige aandacht geschon ken worden. De heer Bakker stelde voor om gezame lijk in de Wieringermeer een stuk land te huren om kool te telen. De heer L. Kalverdijk wilde de ziekten hier bestrijden. De heer A. Bakker: Dan moet je zelf niet in den polder telen! Het is goedkooper in de Wieringermeer te telen dan in de polders. De voorzitter voelde er niet veel voor om dit gezamelijk te doen. De heer A. Bakker vroeg aan de kunst- mestcommissie of het pappoeder wel eens onderzocht wordt. Dit zal gebeuren, als er geld voor is. Besloten werd, dat er monster gestoken zal worden. De heer L. Kalverdijk wees op het punt verplicht veilen van pootaardappelen, zoo als dit is voorgesteld door de L.G.C. Dan moet de minimumprijs van 4 verhoogd worden. Tegen dit verplichte veilen moet men met klem opkomen op de vergadering van de Prov. commissie. De heer C. Borst zou het balletje aan het rollen willen brengen om een centraal ver koop-bureau te stichten. De heer Kalverdijk wees op de teeltbe perking. Deze heeft ons nooit voordeel ge bracht. Spreker wilde deze beperking weg hebben. Verschillende sprekers waren niet voor opheffing van de teeltbeperking; wel moet er een betere steunuitkeering komen. De heer C. Borst wees op de kroosplaag. Hiervoor moet een oplossing komen. Door de devaluatie is de kunstmest duur der geworden en ook huishoudelijke artike len. Hierop moet gewezen worden ter ver krijging van meer steun. Verder wees spreker er op, dat ook de Boerenleenbanken er voor moeten ageeren om een hoogeren steun voor de tuinders te krijgen. De voorzitter zeide, dat reeds verschillen de pogingen zijn gedaan om een oplossing te vinden voor het kroos-vraagstuk. Er moet nogmaals een schrijven naar de banne. Zoonoodig moet er een conferentie komen met het bannebestuur, B. en W. en bestuur „Eendracht". De heer C. Klinkert stelde voor nogmaals stappen te doen om ontheffing te krijven van Hoogheemraadschapslasten, daar het Hoogheemraadschap overbodig is. De voorzitter geloofde niet, dat onze ver- eeniging hiermede succes zal hebben. De heer P. Volkers wees op het vormen van het minimumpriizenfonds en wilde dit nogmaals op de agenda geplaatst zien, maar dan in anderen vorm. Verder wees hij ook op de teeltbeperking, die ons niet gegeven heeft, wat wij er van moesten hebben Wat betreft de inzage der rekening en balans door de Boerenleenbank, moet zeker op den voorgrond geplaatst worden, dat het er niet tot toe mag komen, dat dit van in vloed zal zijn op de soepele houding van ons bestuur bij het innen van den omslag. De inzameling voor het vorstelijk huwelijk. Het comité voor de feestelijke herden king van het huwelijk van prinses Juliana heeft besloten de geldinzameling voor dit feest te houden op Woensdag en Donderdag 16 en 17 December a.s. Zoo men weet zal het feest hoofdzakelijk een feest voor de school kinderen van alle gezindten zijn. Alle school kinderen uit onze gemeente zullen aan het feest deelnemen. Onderling Veefonds. „Onderling Veefinds" vergaderde Zater dagavond om 7 uur in Café Mantel, onder voorzitterschap van den heer D. Wit. Deze liet het afgeloopen jaar de revue passeeren, daarin opmerkende dat dit, al was het begin iets optimistisch voor de vee houderij-bedrijven, als we aan het einde onze balans opmaken, even slecht zal zijn als 't voorgaande. Ook de daling van den gulden brengt tot heden nog geen opleving voor het platte land. Wat betreft ons fonds, hebben wij een zeldzaam voordeelig jaar gehad, daar de omslag per koe nog nooit zoo laag is geweest, wat we kunnen consta- teeren uit het verslag van den penning meester. Mededeelmgen. Door den voorzitter werdt medegedeeld, dat toen men dit jaar rond is gegaan voor het bijschrijven van koeien, er een koe was, die men niet durfden aannemen. Spreker en zijn helper waren oang, dat wat deze koe mankeerde, gevaarlijk kon zijn voor het fonds. Het was een koe van den heer L. Hoogewerf. Dan werd nog medegedeeld, dat een schrijven was ontvangen over aanslui ting bij vee-arbitrage. Het bestuur was in deze bij elkaar gekomen en adviseerde om hier voorloopig niet op in te gaan. Spr. vroeg hoe de vergadering hierover denkt. Na langdurige uiteenzetting over een geval wat hier is voorgekomen, waar arbitrage aan te pas had kunnen komen, besloot de vergadering in deze een afwachtende hou ding aan te nemen. Nu volgde de rekening van den penningmeester. De ontvangsten over het afgeloopen jaar zijn 730.28, de uitgaven beliepen f 731.90. Er is alzoo een tekort van f 1.62. Dit volgende jaar. De boeken werden gecontro leerd door de heeren C. v. d. Berg en A. Bart en waren in de beste orde bevonden. De voorzitter dankte den heer Fok voor zijn accuraat en zuinig beheer, tevens een woord van dank brengend aan de beide heeren voor het nazien der boeken. Uit het jaarverslag vermelden we dat in het afgeloopen jaar het hoogst aantal ver zekerde koeien bedroeg 397 stuks, het laagst aantal 335 stuks. Afgekeurd zijn 5 koeien en 1 vaars. De omslag over het afgeloopen jaar bedroeg 1.20 per koe, wat buitenge woon weinig is. De vereeniging telt thans 38 leden met een verzekerd aantal koeien van 438 stuks. Verkiezing twee taxateurs, aftr. de hee ren D. Wit en Jb. v. Vuure. Met bijna alge meene stemmen werden beiden herkozen. Verkiezing twee plaatsvervangende taxa teurs, aftr. de heeren K. Schuit en Jb. v. d. Molen. Ook deze werden met een groote meerderheid van stemmen herbenoemd. De secretaris-penningmeester, de heer P. Fok Sr., werd wederom bij acclamatie voor een jaar benoemd. Bond voor staatspensionneering. De afdeeling Hensbroek van den bond voor Staatspensionneering heeft haar jaar jaarlijkschen prop.-avond gehouden in café Groot op Zondag 13 Dec., waaraan de be kende arbeiders-tooneelvereeniging „Falk- land" uit Heiloo haar medewerking heeft gegeven. De waarnemend voorzitter, de heer Jn. Volkers, verzocht alle aanwezigen van hun zitplaatsen op te staan en memoreerde het overlijden van den kranigen strijdvaardigen voorzitter van den bond Jhr. de Muralt die helaas te vroeg is heengegaan. Daarna werd het bondslied „Op voor de grijsheid" gezongen, waarna Falkland op het tooneel verscheen met het drama in 4 bedrijven „Getrapten". Zooals we dat van deze vereeniging gewend zijn, was het spel af. In zijn sluitingswoord spoorde de voorzit ter allen aan om in 1939 mee te gaan naar het groote congres in den Haag. Spr. wees tevens op andere landen waar de oudjes wel pensioen krijgen. Hij was er van over tuigd, dat ook in het rijke Nederland Staatspensioen voor iedereen kan worden gegeven. Verder dankte de heer Volkers namens allen de tooneelvereeniging voor den genot vollen avond, en de muziek van de heerer Koning en Brandsen. Verder allen die had den medegewerkt dezen avond zoo schitte rend te doen slagen. Huishoudcursussen. Aangemoedigd door de groote belang stelling welke de gratis huishoudcursussen het afgeloopen jaar hebben gehad, namelijk de kook- en naaicursussen en huishoudelijke voorlichting, is het de commissie gelukt ook nu weer de toezegging te mogen ont vangen, dat zij naaicursussen kan organi- seeren. De voorkeur voor deze cursussen hebben vrouwen van werkloozen of daarmede ge lijk gestelden zooals kleine tuinders. Procesverbaal opgemaakt. ...„ar wij vernemen, zijn de laatste da gen verscheidene verbouwers van andijvie op de bon gegaan wegens het uit de hand verkoopen van andijvie. Door de opleving der prijzen bestond er veel animo voor ver koopen. De veiling werd daarbij gepasseerd, met gevolg, dat de ambtenaren der controle moesten ingrijpen. Een telegram aan den minister. De dagelijksche besturen van de kringen Langendyk van den Nederl. tuinders- bond en de L. T. B. hebben een telegram aan den minister van landbouw en vissche- rij verzonden, waarin wordt aangedrongen op directe uitbetaling van den misoogst- steun in verband met den hoogen nood 'n den tuinbouw. Auto-ongeluk. De heer K., die Zondagmorgen met zijn motorfiets een zwenking wilde maken, slipte en kwam in de wegsloot terecht De bestuurder, die spoedig weer op het droge was, kwam met den schrik en een nat pak vrij. Met vereende krachten had men weldra den motor weer naar boven ge haald. Esperanto. Zaterdagavond werd door de Esperan- to-vereeniging een propaganda-avond ge houden in de zaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer P. Zwetsmsn. De voorzitter opende en gaf het woord van een Spaanschen esperantist, die de jeugd opwekte esperanto te leeren. Het gesprokene werd door mevr. Veenendaal vertaald. In de pauze zong de spreker eenige espe- ranto-liedjes, die zeer in den smaak vielen. Het verdere programma bestond uit een tweetal tooneelstukjes, welke uitmuntend vertolkt werden en zeer in den smaak vie len. Door den heer C. van Twuiver werden een viertal vioolnummers ten beste gege ven, begeleid door den heer P. Hartland, wat met applaus werd beloond. Ook werd nog ten gehoore gebracht een zelfvervaar digde declamatie door drie dames-leden. Een gezellig bal volgde. De avond is voor de Esperanto-club een succes geweest. Brand. Maandag op het middaguur werd de plaatselijke brandweer gealarmeerd voor 'n schoorsteenbrand in de boerderij van den heer P. Swart aan de Doelen. Doordat de stookplaats vlak bij het hooi was had het hooi reeds vlam gevat. De brandweer was zeer vlug ter plaatse, zoo dat de brand tot een binnenbrandje kon beperkt worden. Een stuk hooi werd uitge stoken. De woonkamer kreeg eenige waterschade. De werkloosheid. De gemeente telt momenteel 82 werk loozen. Werkverschaffing is er op 't oogen- blik niet, wel zijn er 35 kleine tuinders ge plaatst in de diepspitregeling. Aanleg rioleering. Het aanleggen van een gedeelte riolee ring bij de Hollebalg is na gehouden in schrijving gegund aan de laagste inschrij vers gebr. D. en S. Lont te Wieringen. De Schager Kogge. Zaterdag vergaderden de hoofdingelan den van de Schager Kogge in lokaal Vrede- lust te Schagen. Door den minister van sociale zaken is goedgekeurd het verbreeden en verdiepen van toevoerslooten. De minister bepaalde een subsidie van 100 tot een bedrag van ten hoogste 38500. Voor Schagen zal 27 cent, voor andere ge meente 25 cent per uur worden betaald, met dien verstande dat zoo veel mogelijk in accoord zal moeten worden gewerkt. Be gonnen zal worden bij het watergemaal te Kolhorn. Toegelaten en gelukgewenscht werden de herkozen ingelanden de heeren A. Grootes en K. Wit uit Schagen. De aftredende dijkgraaf, de heer D. P. Timmerman, Schagen, werd met algemeene stemmen herkozen, met dank aan de aan wezigen voor het in hem gestelde vertrou wen. Een voorstel tot bestendiging van de crediet-overeenkomst met de Coöp. Boe renleenbank te Schagen, ter voorziening in de in 1937 benoodigde kasgelden, alsmede wijziging van het ambtenaars-reglement werden zonder bemerkingen goedgevonden. Het doen aanbrengen van een tandwiel overbrenging bij een der pompen van het gemaal werd goedgevonden en opgedragen aan Werkspoor te Amsterdam voor 1300 Het bestuur werd machtiging verleend een geldleening aan te gaan van 2500. Albert Schweitzer-avond. Donderdagavond hield ds. Hanneman, Ned. herv. predikant te Uitgeest, een lezing die gewijd was aan het leven en streven van Albert Schweitzer, die een goede loop baan prijs gaf om als arts-zendeling werk zaam te zijn bij de inboorlingen in Afrika. In zijn rede schetste de predikant het ge- heele leven en werken van Schweitzer op een zeer bevattelijke wijze en een en ander werd met lichtbeelden verduidelijkt. Tevens werd een inzameling gehouden waarvan de opbrengst ten bate van dit werk komt. het «?e- dat een bij Dep. nut van *t algemeen. In café Langedijk te Burgerbrug werd een bijeenkomst gehouden van het departe ment Burgerbrug der Mij. tot Nut van 't Al gemeen, welke bijeenkomst een bijzonder karakter droeg door de aanwezigheid van den heer C. W. Visser uit Rotterdam, oud gezagvoerder bij de Rotterdamsche Lloyd. De heer Visser hield een zeer interessante lezing over het onderwerp: „Mijn reis avonturen in den wereld-oorlog 1914-1918" De lezing werd met groote aandacht ge volgd. Tal van interessante gebeurtenissen werden op aangename en vlotte wijze ver teld, terwijl de spreker in het bijzonder wees op het groote belang van de Koopvaardij tusschen Nederland en Ned. Indie. Voorts werd een aardig tooneelstukje op gevoerd, dat eveneens in den smaak van het publiek viel. Stopzetting werkverschaffing Naar wy vernemen zal evenals vorige jaar de werkverschaffing in zijn heel worden stopgezet vanaf 21 Decembei tot en met 9 Januari 1937. Door het gemeentebestuur echter zullen pogingen in het werk gesteld worden J"' voor de werkverschaffing baggeren uitzondering gemaakt worden, daar stopzetting dit object niet verder ten uitvoer gebracht kan worden Het nieuwe raadslid. Als opvolger van wijlen den heer A. Glas Cz. staat als no. 1 op de lyst der A. R.- party de heer J. C. Koolaard voor liet vervullen der functie van raadslid. Collecte commissie bijz. nooden Naar we vernemen ligt het in de bedoe ling van bovengenoemden commissie Woensdag a.s. een collecte te houden. Ieder die iets voor het mooie doel gevoelt, kan zijn gave geven. Zoowel in gesloten envelop als ook in de aangeboden collecte-bus.. Niemand blyve dan ook achter, maar helpe naar vermogen. Als één man doe men ook mee aan de voor dit doel uitgeschre ven groote radio-sport-crisiswedstrijd op Maandagavond a.s. (hedenavond) om kwart over acht. Jiunst at Wetenschap ANTHONIE DONKER REDACTEUR VAN „DE STEM". Prof. dr. N. Donkersloot (Anthonie Don ker) zal met ingang van 1 Januari a.s. naast Dirk Coster zitting nemen in de redactie van „De Stem", waarvan hy reeds geruimen tyd het „Critisch bulletin" redigeert. Een kerstboom in het clublokaal van de voetbalclub. Een succesvol pleidooi. De electricien J. K. uit Alkmaar had zich in den loop van dit jaar schuldig gemaakt aan heling van doosjes sigaretten. K. kende n.1. den loopjongen L. G„ eveneens uit Alk maar afkomstig, die in dienst was bij den handelaar Berkhout en hier had G. kans ge zien telkens doosjes sigaretten te ontvreem den. Aanvankelijk was het, zooals de ver dachte K. verklaarde, by enkele doosjes voor eigen gebruik gebleven, doch toen G. meer sigaretten aanbood, had K. ook ge poogd zijn waren aan den man te brengen, hetgeen in zekeren zin was geslaagd. Einde lijk had de zaak dergelijke afmetingen aan genomen, dat de benadeelde heer Berkhout de ontvreemding had ontdekt, waarbij was komen vast te staan, dat voor een bedrag van meer dan 500 aan doosjes en pakken sigaretten was verdwenen. De loopbaan van K. kon niet rooskleurig genoemd worden. Reeds had hij by eenige werkgevers in Alkmaar een betrekking ge vonden, doch na korteren of langeren tijd v/as hy weer door allerlei oorzaken, waarbij vooral K.'s zorgelooze en nonchalante natuur een belangrijke rol speelde, ontslagen. Dit alles ondanks het feit dat verd. reeds eenige malen veroordeeld was geworden en den laatsten tyd onder zeer nauwlettend en even deskundig toezicht stond van ds. F. W. Rappold. Deze laatste, als getuige gehoord, schetste op buitengewoon gedetailleerde wijze het karakter van den verdachte, die feitelyk tot aan den huidigen dag als moreel onvol wassen moest worden beschouwd. In haar uitvoerige getuigenis deed ds. Rappold een dringend beroep haar nogmaals de kans te geven 't toezicht over K. te mogen uitoefe nen, omdat zy meende, dat door de jongste gebeurtenissen K. de oogen waren openge gaan en zij de verwachting mocht koestelen, dat hy zich in het vervolg wel zou wachten weer misstappen te begaan. De officier van justitie was van oordeel, dat het hier alleen ging om een moreele kwestie, doch dat ook de samenleving be schermd moest worden tegen practyken als door verd. gepleegd. Door verdachte's toe doen was het mogelijk geworden, dat G. zijn sigaretten kon verkoopen en zoo tot diefsta' werd aangezet. Spr., die aanvankelijk het plan had gehad een onvoorwaardelijke ge- vangenistraf te requireeren, wilde echter op grond van de verklaringen van de ge tuige ds. Rappold tot een gecombineerde straf besluiten en vroeg 6 maanden gevan genisstraf, waarvan 3 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak conform. Oneerlijk kampeerder. A. Th. uit Utrecht had in den zomer van dit afgeloopen jaar gekampeerd op het eiland Texel. In plaats van zich te beperken tot het genieten van natuurschoon had Th. zich onledig gehouden met het ber.adeelen van winkeliers, die hem, zooals hy zeide, ook niet fair zouden hebben behandeld. Verschil lende winkeliers waren op deze wijze be stolen geworden door allerlei huishoude lijke artikelen, terwijl bovendien door verd. nog een aantal rijwielplaatjes waren ge stolen. De reclasseering achtte in haar rap port een klein kansje tot reclasseering wel aanwezig, op grond waarvan de officier van justitie een geldboete van 25 of 15 dagen hechtenis vroeg benevens een voorwaarde lijke gevangenisstraf voor den tijd van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak 30 of 15 dagen met 3 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Dat werd hem te erg De Egmonder visscher Jan D. had in den nacht van 13 op 14 Juni j.1. in de Berger duinen met den lichtbak gewerkt, doch had het ongeluk gehad door den buitengewoon gemeenteveldwachter D. J. Koelewijn te worden betrapt. Volgens de lezing van Jan was het hierbij al tot heel onaangename tooneelen gekomen en was hem geheel on rechtvaardig een gevoeligen slag in den hals toegebracht. „Maar", zoo zeide hy, „die slag was nog te vergeten", doch omdat hij hierover nog eens met Koelewijn wilde spreken, was hij in den loop van de 14 Juni naar het huis van den veldwachter gegaan en had deze te spreken gevraagd. Na een aanvankelijk niet-thuis, was hij omstreeks 1 uur in den middag beter geslaagd en het onderhoud was begonnen. Let wel, wij geven hier de lezing van Jan D weer. Dat onderhoud nu, zal Jan wel z(jn ge- heele verdere leven bij blijven. In een hart roerend relaas had Jan gepoogd de gevraag de audiëntie tot een goed eind te brengen, doch al dadelijk was hy ontvangen met een „Als je G V.D. niet dadelijk maakt dat je van het erf af komt, zal ik den hen l op je los laten". Toen was het zoover geko men, nog steeds volgens Jan, dat Koelewu11 het jasje over Jan's ooren had getrokken, en deze, die nu niets meer kon zien, met te' stok telyf was gegaan. En daar was torn plotseling het dramatische moment geweest dat zoomaar, de hemel weet hoe, Jan er geslaagd was een mes uit zijn binnenzak 1e halen, met de bedoeling zich tegen den hond van Koelewijn te verdedigen. Koelewyn dacht anders over de zaak. heel anders dan Jan, en hij gaf zijn lezmg: doch niet zoodra was hij begonnen, of Jan interrumpeerde al met: „Die vent staat te liegen". Weer sprak Koelewijn en meer in terrumpeerde Jan. Dat ging zoo door tot het den politierechter welletjes was en Jan hel ultimatum hoorde, zijn wafel dicht houden of eruit. En weer zette Koelewyn zijn verklaring voort, 't Werd Jan te erg, tegen dergelijk geraffineerd liegen was hij niet opgewassen. Hij smeet zijn kop achterover, maakte een halve draai rechts om en zei tegen den dichstbijstaanden rijksveldwachter: „Breng me maar naar buiten, die kere! staat te liegen datie barst; dat kan ik niet aanhooren en met een tred, een waar- heidslievend mensch waardig, verliet Jan de zaal. En zonder interrupties kon Koelewijn zijn verhaal voltooien. Toen de officier 3 maanden gevangenis straf eischte, was Jan weer binnengelaten, en als „blikken dooden konden" was Koele wijn op dat moment een lijk geweest. Uitspraak 6 weken gevangenisstraf. Maar Jan laat 't er niet by zitten Een Urksch familiedrama. Dat schoonmoeders, hun reputatie ge trouw, toch ook werkelijk wel eens onrust kunnen zaaien, bleek uit het volgend Ursch familiedrama. Klaas de V. had zyn bloedeigen zuster mishandeld. Tenminste hy had haar hard handig beetgepakt en tegen den grond ge smeten, dat alles, omdat zijn moeder teza men met zijn zuster op allerlei manieren probeerden hun invloed in huize de V. te doen gelden. Klaas vond dit niet zoo erg, doch zijn vrouw was hier begrijpelijker wijze heelemaal niet van gediend en zoo was het herhaaldelijk tot ruzies tusschen de vrouw van Klaas en diens moeder en zuster gekozen. Uit het relaas van de moeder en de zuster bleek echter niet heelemaal klaar, dat er nu eigenlijk van een mishandeling sprake was geweest, weshalve de officier van justi tie vrijspraak vorderde. De politierechter, die desondanks het op treden van den verdachte niet geheel gentle- man-like achtte, veroordeelde hem tot f 10 of 5 dagen hechtenis. Nutteloos verzet. G. P. had zich tijdens de kermisweek in een brooddronken bui verzet tegen den rechercheur J. v. d. Berg uit Alkmaar, die P. wegens zijn luidruchtig gedrag uit een café aan de Laat wilde verwijderen. P. had v. d. Berg, die in burger was, waarschijnlijk aangezien voor een outsider en zich daardoor laten verleiden tot hand tastelijkheden. Eisch f 25 of 15 dagen. Uitspraak con form. Gevonden voorwerp behouden. J. R. uit Medemblik had in Augustus een horloge gevonden en, omdat het toch zoo goed van pas kwam, besloten dit maar voor zich te behouden. Weinig plezier had hij evenwel van zijn buitenkansje gehad, want de zaak was al gauw aan het licht gekomen en het bleek, dat het horloge had toebehoord aan den landbouwer J. v. Wester uit Medem blik. R., die niet verschenen was, werd conform den eisch veroordeeld tot 1 maand gevan genisstraf. Als het kennis is Ook de kermis te Wieringen had slacht offers gevraagd. De visscher W. K. F. K., wonende aldaar, had verschil van meening met een dorpsgenoot gehad en juist op dat moment passeerde een andere bewoner van Wieringen, die, de ruzie, ziende, K. toevoeg de „Ga maar een biertje vatten Willem", nou en toen was het zoo gebeurd, dat in plaats van de eerste bewoner de tweede, in casu N. Metselaar, winkelier, de klap had gekregen. Maar „het was louter by toeval, wat jy Nic.?" zoo zeide verdachte. Toeval of geen toeval, de officier vond de zaak ernstig genoeg, daar de klap dan waar schijnlijk ook by toeval bijzonder goed was aangekomen en het slachtoffer eenige uren buiten bewustzijn had gelegen. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak f 30 of 15 dagen. Te heet gebakerd. De tuinbouwer W. K. uit St. Pancras had zich op 1 September dusdanig geërgerd aan de vreemde manier van fietsen van den jon gen S. Duif aldaar, dat hy, toen de jongen hem rakelings passeerde, een trap tegen diens rijwiel had gegeven, 't Was een vreem de historie geweest. K. zou rechts van den weg geloopen hebbn, terwijl weer volgens de eigenaar van „het getrapte rijwiel" deze laatste links van den weg zou hebben stil gestaan met zyn fiets aan de hand. Ensch 10 of 5 dagen. Uitspraak 8 of 4 dagen plus toewijzing van de schadevergoe ding groot 1.50. Dat was te verleidelijk. De werkster A. v. d. K. uit Alkmaar ont dekte op zekeren dag by haar werkgeef ster mej. M. v. Grunningen te Alkmaar op diens slaapkamer een blauw doosje en daar zij haar vrouwelijke nieuwsgierigheid niet kon bedwingen, had zy een onderzoek inge steld, wat het doosje wel zou bevatten. Het resultaat van deze onderzoekingen was niet ongunstig geweest, want het bleek, dat er armband plus ketting en een camee in hadden gelegen, kortom meer dan genoeg om haar, op vrouwelijke ijdelheid gebaseer de, hebzucht wakker te maken. En zoo was het doosje verdwenen, doch lang was de diefstal niet verborgen gebleven. Het was niet haar gewoonte om soortge lijke misdrijven te begaan, dat maakte oy den officier veel goed. Eisch 25 of 15 dagen. Uitspraak 20 of 10 dagen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5