Radiorede van den burgemeester. Aqmda Stad m Omqevuut iSTWvs tt Een warmgetinte toespraak tot de bevolking. Opwekking tot vreugbetoon. De akte van ondertrouw. Amsterdam in feesttooi. ZONDAG a.s. 2 uur: Alkmaarsche Boys I Beverwijk I het leven van onze kroonprinses in beeld Bejaard heer verdronken. »T Stadgenooten, Zoo juist hebt Gij geluisterd naar de klan ken van ons Oude Wilhelmus, het volkslied van ons land, zoo nauw verbonden aan het geliefde Oranje Huis. Mijn waarde toe hoorders, het Oranje Huis, waar wij Neder landers zoo trotsch op kunnen zijn. Ruim 4 eeuwen hebben we dit Huis van Oranje ge had. Moesten we het een tijd zonder Oranje doen, dan was 't een slechte tijd voor ons land. Onze geschiedenis heeft ons dit duide lijk geleerd. Als er hulp in den grooten nood kwam, kwam die dan niet altijd door en met Oranje? Als we dit nu overdenken, dan voelen we op den vóóravond van den ondertrouwdag van onze laatste Oranjetelg niet alleen vreugde maar tevens een groote dankbaar heid. Vandaag is het einde van een tijdperk in het leven van ons huidig Vorstenhuis, zoo klein nog in aantal, zoodat elke gebeurtenis van haar leden een bijzondere waarde heeft. Wij zijn gekomen aan den slotdag van den Verlovingstijd van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Ik behoef U niet te herinneren aan die heug'lijke tijding in den ochtend van 8 Sept. 1936, toen de officieele verloving van onze Kroonprinses bekend werd. Een ongeloof lijk enthousiasme laaide op en verspreidde zich over ons geheele land en ook Alkmaar bleef niet achter. De Nationale feestdag op Zaterdag 12 Sept. werd gevierd, zóó spon taan dat nog lang de herinnering daaraan bij alle Alkmaarders zal blijven voortleven. De afgeloopen maanden bleven niet ge heel rustig, telkens laaide bij één of andere gelegenheid de feestvreugde weer op, zoo dra de Koningin of 't jonge Verloofde Paar zich in het openbaar vertoonde. Het was duidelijk, dat men eigenlijk niet stil wilde blijven en hunkerde naar de gebeurtenis, welke de voorloopig gesloten band tusschen deze twee jonge harten officieel zou be vestigen. Vele data werden genoemd, totdat tenslotte de dag van 7 Januari 1937 als huwelijksdag werd vastgesteld. Ik geloof, dat dit op vele plaatsen een rust gaf. Eindelijk konden plannen worden ge maakt en ook ons hoofdcomité voor de feestelijkheden in verband met het vorste lijk huwelijk te Alkmaar, waarvan het al gemeen voorzitterschap door mij wordt be kleed, kon thans bepalen hoe men zich het begin van den bruidstijd zou kunnen voor stellen. En nu kom ik aan het doel van mijn toe spraak n.1de dag van morgen, 19 De cember, waarop deze heugelijke, maar ook weer korte periode een aanvang neemt De bruidsdagen. Als het U gaat, zooals mij, denken velen terug aan die weken in hun eigen leven, toen Gij, als verloofd paar Uw schreden richtte naar het Stadhuis, om daarvandaan na het vervullen der noodige formaliteiten als bruid en bruidegom naar huis terug te keeren. Wat doet het goed, als men dan van familie en vrinden medeleven ondervindt Thans zijn het onze geliefde Prinses en haar toekomstige Gemaal, die dit groote oogenblik tegemoet gaan. Hoe stralend zal onze dierbare Koningin het aanstaande jonge paar nog voor een korten tijd van harte welkom heeten in het Ouderlijk Huis. Morgen dus, om half elf, zullen op het Stadhuis te 's-Gravenhage Prinses Juliana en Prins Bernhard aan hun voornemen om samen een huwelijk aan te gaan, officieel blijk geven, hun handteekening zetten, en daarna als Bruid en Bruidegom het ge bouw verlaten. Wat eer blijde gebeurtenis, waarvoor we God mogen danken. Past het ons nu niet, stadgenooten, ook in Alkmaar dat groote moment in gedachten mede te leven en daarvan ook naar buiten onomwonden te getuigen? Natuurlijk is er in ons hart een zwakke plek voor onze Prinses, die wij hebben zien opgroeien van klein meisje tot jonge vrouw en voor wie wij steeds innig gehoopt heb ben, dat ook voor Haar eens het mooi Geluk van een Huwelijk in haar leven mocht ko men! Prins Bernhard, die de liefde van onze Prinses wist te winnen, heeft daarom reeds alleen in ons land aller harten veroverd, en bovendien, sinds zijn naturalisatie is hij Nederlander geworden, één van ons, één van ons eigen Volk. En daarom, Alkmaarders, toont duidelijk Uw dankbare gevoelens en geeft uiting aan Uw vreugd. Een historisch moment staat morgenochtend om half elf te gebeuren. Van gemeentelijke en kerkelijke zijde zullen tijdens het plechtige moment alle klokken luiden. Laat ook de Alkmaarsche bevolking zelf medeleven en spontaan haar liefde en trouw uiten aan ons Oranje Huis. Steekt dan om half elf allen Uw vlaggen uit, tooit U zelf met Oranje of Lippe-tinten, vroolijk Uw voertuigen op met deze passende kleu ren en bovenal: laat in dezen bruidstijd vreugde en dank zijn in Uw hart bij de ge dachte aan het geluk van onze beide Vorsten-kinderen, Juliana en Bernhard en hun Koninklijke Moeder. KLOKKEN LUIDEN OVER ALKMAAR. Een vroolijkè morgen, deze 19e December, een blijde morgen zelfs. Na vele donkere dagen is de lucht einde lijk weer eens blauw en een laat herfstzon netje zendt zijn gouden stralen neer. Een blijde morgen, omdat juist nu de eerste vereischte formaliteiten zullen wor den vervuld ten einde straks het huwelijk te zullen voltrekken tusschen de laatste telg uit het oude Huis Oranje-Nassau en den jongen Prins uit Lippe. Om half elf luidden de klokken over Alk maar Juist vóór dit tijdstip openden de klokken van de St. Jozefskerk aan de Nassaulaan de rij en precies op tijd mengde de zware basstem van de Groote Kerk-klok zich in het gesprek, op haar beurt opgevolgd door de jubelende klokken van de Dominucus- kerk aan de Laat. 't Scheen of nimmer tevoren de metalen stemmen blijder klanken zongen, of de klokken zelf pleizier in haar lied kregen. Op diverse scholen werden de leerlingen in de open lucht van dezen blijden morgen verzameld om tesamen het Volkslied te zingen. En terwijl van de huizen en gebouwen de vlaggen rezen, terwijl de klokken hun machtige symphonie over onze stad lieten klinken, steeg de ontroerende kinderbede op: „Mijn schild ende betrouwen, Zijt Gij, O God, mijn Heer Dat was de morgengroet van Alkmaar op den 19den December. De acte van ondertrouw, welke door de prinses en den prins en burgemeester de Monchy, als ambtenaar van den burger lijken stand hedenmorgen ten stadhuize in de Residentie is onderteekend, luidt als volgt: Heden, den negentienden Decem ber negentienhonderd zes en dertig verschenen voor my, ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente 's-Gravenhage, zyne doorluchtige hoogheid prins Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Koert Karei Godfried Pieter van Lippe-Biester- feld, oud vijf en twintig jaren en hare koninklijke hoogheid prinses Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina der Nederlanden, prinses van Oranje Nassau, hertogin van Mecklenburg, enzoovoorts, enzoovoorts, oud zeven en twintig jaren, beiden wonende al hier, hun voornemen te kennen geven om met elkander een huwelijk aan te gaan. Hiervan is deze akte opgemaakt, welke overeenkomstig de wet is voor gelezen. De ondertrouw van het vorstelijk paar in de hoofdstad. Evenals op den dag, dat aan het Nederlandsche volk de verloving be kend werd gemaakt van prinses Jul- liana met prins Bernhard van Lippe- Biesterfeld, heeft ook vandaag, op den dag van den ondertrouw van onze kroonprinses en onzen aanstaanden prins-gemaal, de hoofdstad zich in het feestkleed gestoken. Van alle open bare gebouwen woei de driekleur, welk voorbeeld door het grootste ge deelte van de burgery spontaan werd nagevolgd. De trams waren op de gebruikelijke wijze gppavoiseerd en ook in het havenge bied ontplooide onze vlag haar banen op gebouwen en schepen. Uiteraard waren mede de kleuren van Lippe op tal van plaatsen waar te nemen. Daarnevens had den talloozen het geliefde oranje op jas of mantel gespeld, met dat al blijken van aller medeleven met dezen voor ons vor stenhuis zoo gelukkigen tijd en welke in dezen uiterlijken vorm zullen voortduren tot na den dag van het vorstelijk huwelijk. Ofschoon de hofstad terecht het voornaamste deel van de festiviteiten voor zich had opgeëischt, is te dien aanzien ook de hoofdstad niet achtergebleven. Voor de café's was wederom het besluit afgekon digd, dat deze tot twee uur 's nachts ge opend mogen blijven, terwijl de muziek- vergunning tot een uur 's nachts was ver lengd. Voorts hadden tal van winkeliers, voornamelijk in het kader van een étalage wedstrijd, hun étalages op veelal smaak volle en kunstzinnige wijze versierd, het geen mede bijdroeg aan het feestelijk aanzien der stad. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum mer Mayerling (hist.-rom.)5 hoofdrollen Charles Boyer, Danielle Darrieux. Toegang boven 18 jaar. Heden (Zaterdag) geen voorstelling. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Jack Hylton verovert de wereld (jazz-film); hoofdrollen June Clyde en Jack Hylton. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Als de natuur roept (rom.-avont.); hoofd rollen Clark Gable, Loretta Young, Jack Oakie en de hond Buck. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer De auto-kampioen (sens.); hoofdrollen Lile Talbot en Mary Astor; tweede hoofd nummer De weerwolf van Londen (sens.); hoofdrollen Henry Huil en Warner Oland. Toegang boven 18 jaar. Zondag voorstelling 2, 4.15 en 7.45 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 19 December. 8 uur, Harmonie, feestavond „De Halter" Zondag 20 December. 2.30 en 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden goochelaar Dudlai. 7.30 uur, bij O. de Vries te Oterleek, uit voering Kunst naar Kracht. Maandag 21 December. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, voordracht van dr. van Amerongen voor de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. 8 uur, 't Gulden Vlies, volkszangavond. 8 uur, herv. kerk te Heiloo, Kerstwijdings- avond; zang, orgel. Rijwielstallen gratis. Onze premie-uitgave. Een boekwerk van groot formaat in fraaien witten omslag met gouddruk, een album van een honderdtal bladzijden waarin bijna 500 foto's zijn opgenomen, zullen wij uitsluitend voor onze abon- né's ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk onzer kroonprinses tegen zeer lagen prijs beschikbaar stellen. Dit is een foto-album, die men bij een gelegenheid als het huwelijk van prinses Juliana moet koopen omdat het later niet meer te verkrijgen zal zijn. Zooals ouderen nog herinneringen heb ben aan de troonsbestijging en het huwe lijk van H. M de koningin, zoo moeten wij onze kinderen later datgene kunnen toonen, dat werd uitgegeven toen Juliana nog prinses was en trouwen ging met den man Harer keuze. Men vindt in deze courant den bon waarop althans zoolang onze voorraad strekt dit gedenkboek kan worden af gehaald of kan worden toegezonden. In het eerste geval stellen wij het herinne ringsalbum voor slechts 40 cent beschik baar, in het laatste geval wordt de prijs met 20 cent porto verhoogd. Men vindt in dit album het geheele leven van onze prinses in beelden weergegeven, waarbij de opnamen van een beschrijven- der. tekst zijn voorzien. Men ziet H. K. H., met en zonder Haar familieleden als heel klein meisje in allerlei aardige en tegen woordig weer byna vergeten foto's, men ziet hoe het kind een meisje wordt en hoe uit het jonge meisje de bruid van heden groeide. Velerlei aardige familietafreel- tjes, opnamen bij bijzondere gebeurtenis sen, zij komen alle in dit album voor en als men het doorbladert komt het verleden weer in herinnering en leeft men weer mede met het wel en wee van ons ko ninklijk huis waarin het prinsesje altijd een zoo bijzondere plaats heeft ingenomen. In dit nummer van onze courant vindt men den bon op vertoon waarvan wij voor onze abonné's zoo lang onze voorraad strekt deze bijzondere uitgave verkrijg baar zullen stellen. De albums zyn verkrijgbaar van M'.aandagmorgen 9 uur af, aan ons bureau. ALKMAARSCHE REDDINGSBRIGADE DEMONSTREERT. Feestavond in „de Overdekte". Ter gelegenheid van het één-jarig be staan van de Alkm. Bad- en Zweminrichting heeft de Alkm. Reddingsbrigade gisteravond een feestelijke demonstratie gehouden, ten aanschouwe van ruim 350 aanwezigen. Het zwembad was zooals wij gisteren reeds schreven in een stemmig feestkleed gestoken en deze kerstversiering wekte de bewondering van alle toeschouwers op. Voor den aanvang van de demonstratie hield de voorzitter van de A. R. B., de heer A. N o u w e n een openingsrede: Vóór den aanvang van onze demonstratie u een woord van welkom te mogen toeroe pen, is mij, aldus spr., een vreugde en een voorrecht. In het bijzonder stellen wij de aanwezig heid op prijs van commissarissen en directie van de Overdekte, den commissaris van politie en den commandant van de brand weer met hun staf, de besturen en vertegen- woordigers van D.A.W., de zwemgroep van De Directeur der Gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat de STAGNA TIE voor de scheepvaart in het gedeelte HOUTVAART tusschen de Bergervaart en Hoe vervaart met ingang van HEDEN is OPGEHEVEN. is den Ned. Arb. Sportbond, de Politiesport- vereen., de Brandweersportvereen., de Red dingsbrigades van Egmond aan Zee, Castri- cum, Purmerend en Zaandam, het Bureau Ned. Sportkeuring, en bovenal dr. Louis, die aan ons al zooveel beste uren heeft be steed. De A.R.B. brengt aan commissarissen en directie haar hartelijke gelukwensch op dezen verjaardag en sprak de hoop uit, dat in lengte van jaren de Overdekte moge bloeien, tot heil van de bevolking van Alk maar en omgeving. Zij brengt hulde voor de toewijding en de werkkracht van de be stuurders van de inrichting, die met hun initiatief de volksgezondheid zoozeer heb ben gediend. Een woord van dank aan de directie en het personeel van „de Overdekte" voor de verleende medewerking bij onze oefeningen verleend. (Applaus.) Mr. v. d. Fcen de Lille dankt. Namens den raad van commissarissen dankte Mr. v. d. Feen de Lille voor vriendelijke woorden. De Overdekte bestaat thans 1 jaar en dus nog maar een zuigeling. Haar wieg hebben wij versierd, zooals u ziet en wij zijn allen recht gelukkig, dat „de baby" het zoo goed maakt. Nadat spr. in 't kort het afgeloopen jaar geschetst had, werd overgegaan tot het eigenlijke programma. Het eerste nummer was getiteld „Hoe een zwemmer zwem mend redder wordt" en bestond uit eenvoudige oefeningen (popduiken, bord- jesduiken en eenvoudige grepen). Een komisch nummer was het op zwem men van de gekleede medewerkers, waar bij vooral de aanvoerder (met hoogen hoed en jacket) groote hilariteit verwekte. Het volgend nummer was een demon stratie van den Nelson-greep, welke zeer duidelijk (misschien iets te vlug) gede monstreerd werd. Nadat eenige leden van de A. R. B. een voudige sprongen hadden uitgevoerd, werd er een onderlinge wedstrijd gehou den, waarbij echter de noodige spanning ontbrak, omdat het er niet om ging, wie het eerst aankwam. Na de pauze leverde de bekende zwem- instructeur, de heer G. v. Voorst, een welhaast ongelooflijke topprestatie door niet minder dan 75 M. onder water te zwemmen. Deze prestatie bezorgde en terecht, een stormachtig applaus. Op overzichtelijke wijze werd daarna getoond hoe een drenkeling behandeld moet worden (in het water en op den wal). Tot slot van den avond waren er de oefeningen met de auto, welke zich in de algeheele belangstelling mochten ver heugen. De A. R. B. kan met tevredenheid op dit feest terugzien; indien men wat routine opdoet in het afwerken van het program ma en wanneer er indien mogelijk wat meer variatie in wordt gebracht, kan deze demonstratie een jaarlijks weerkee- rende gebeurtenis worden. EEN GOUDEN BRUIDSPAAR TE HEER-HUGOWAARD. Het echtpaar Van der BusseGrootes viert heden zijn gouden huwelijksfeest. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat dit èn van den man én van de vrouw het tweede huwelijk is, terwijl de nog in leven zijnde kinderen uit de drie huwelijken stammen. EEN GOEDE GEVEL VERSIERING. Uitgezonderd een aantal vlaggen merkt men in de stad nog niet veel van gevelver sieringen en het is misschien wel voorname lijk daardoor, dat die van de firma Vroom en Dreesmann zoozeer de aandacht trekt. Over de geheele lengte van de gevels aan de Ridderstraat en de Laat, eenige tiental len meters dus, is een breede strook oranje doek gehangen, waaroverheen guirlandes, op welker verbindingspunten een rood witte schijf is aangebracht met in het mid den een oranje-lamp. Boven den ingang aan de Ridderstraat zoowel als boven dien aan de Laat is een schild met de wapens van Nederland en Lippe, waarboven een kroon, welke de beide wapens vereenigt. Op den hoek LaatRidderstraat hangen groote zeer goed geslaagde teekeningen van het vorste lijk bruidspaar, gevat in een groot hart, gesierd met vele oranje-appels en de nauw- verbonden letter J B, resp. in oranje en wit licht gehuld. Ook boven deze schilderij is een groote kroon aangebracht. De diaman ten in alle drie kronen worden voorgesteld door witte electrische lampen. Aan den luifel boven de ingangen bevinden zich verder de in groen gehulde emblemen J B. Reeds een paar dagen werd ijverig aan deze goed-bedachte versiering gewerkt, om dat men heden, den dag van ondertrouw van het paar, daarmede gereed wilde zijn Dat een en ander (een product van de afd Reclame der firma) gisteravond bü de proefverlichting reeds veler aandacht trok behoeft geen betoog. Stellig zullen heden kijken n n°g tall°08 VClen komen (,°P de andere feestversieringen in onze stad komen wy Maandag terug. Red. Alkm. Crt.) INBRAAK TE 'T ZAND. Te 't Zand is ingebroken in de wonim? van den alleenwonenden N. M. in den Belk- Me" d°°r een °P8eschoven r„ m naar binnen gekomen. De buit bestond uit een som gelds ePn gouden horloge en eenig zilverwerk gesteld. VOhUe W°rdt een onderzoek in- ALKMAAR, 19 Dec. 1936. Op de heden af houden eierenveiling waren in i' 170000 stuks kipeiereif "^"*1 -** 3-9(l-' 4 'S; Kleine 3.1i_; m naar waarnemingen, verricht in den more» van Zaterdag 19 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 776,3 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 726,3 m M. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 20 December: Aanvankelijk matige westelijke, later krimpende en weer toenemende wind; aan vankelijk opklarend; later toenemende be^ wolking; aanvankelijk weinig of geen regen- later toenemende kans op regen; aanvank* lijk iets kouder; later weer zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. In den loop van morgen weer slechter weer te verwachten. De dalingen van den luchtdruk zijn thans overal in stijgingen overgegaan en het ge bied van hoogen luchtdruk in het zuiden neemt nog steeds in beteekenis toe. De de pressie liggen binnen den Poolcirkel en verdwenen uit het waarnemingsgebied. Echter melden schepen op 48 graden n. b. en 30 gr. w. L zwaren storm uit zuid tot zuidwest, met dalenden luchtdruk en wederom luchtdrukwaarden van 740 m.r. De warmte is tot in Finland doorge drongen en in het binnenland van Zweden is de temperatuur tot 15 graden boven normaal. In het westen en noordwesten werd het iets kouder tot hoog in de atmos feer. In de Alpen ligt de nulisothenn op het oogenblik nog zeer hoog en liggen de wolken onder het niveau der hooge top- pen (Jungfraujoch minus 4 graden met 50 pet. Vochtigheid, Zugspitze minus 2 gra- den met 50 pet vochtigheid). Behoudens een beperkt gebied in west-Duitschland, be gint het weer thans overal op te klaren, terwijl beneden den 5den breedtegraad de stormen bedaard zijn. Het is te voorzien, dat de opklaring hier eenigen tijd zal aanhouden en dat het weer in den loop van den dag weer minder mooi zal worden. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuig» en andere voertuigen van 16.17 uur tot 7.39 uur licht op. Hedenmorgen om 7 uur is de 89-jarige H. J., wonende aan het Verdronk en oord alhier, toen hy zich van zijn huis naar den dokter wilde begeven, door de duisternis misleid, in het Verdronkenoord gestapt en zonder dat iemand het merkte, verdronken. Eerst tegen 9 uur bemerkte de politie een en an der en toen is bet lijk van den ouden heer opgehaald. De heer J. leed aan een kwaal en wilde thans op heimelijke wijze een dokter raad plegen, hetgeen hem door bovengenoemd ongeluk, noodlottig geworden is. De overle dene was een bekende persoonlijkheid. Hij woonde reeds vele jaren in Alkmaar en vestigde zich, na opheffing van bet klee- dmgmagazijn van den beer Jacobse, waar thans het huis Bervoets is gevestigd, ars uit stekend vakman en zelfstandig coupeur en kleermaker. Het geestelijk leven had zijn bijzonder* belangstelling. Op theosofisch en humanitair gebied was hij in verschillende kringen werkzaam. EEN REBUS. De firma Spaander heeft een nieuwe puzzle gevonden, die in deze dagen wel zal inslaan, omdat zij de alom gebruikte letters J. B. bevat Aardig gevonden, de puzzle is heusch niet moeilijk, maar zal toch aanlei ding geven tot zoeken in verkeerde richting. WIE KAN INLICHTINGEN GEVEN? Donderdagavond tusschen 11 en 12 uur, h te Zwijndrecht vanaf den openbaren weg ontvreemd een luxe auto, merk Auburo, njo- del Sedan, 8 cylinder, voorzien van k entee ken H-77029, motornr. G.C. 774, chassis nr. 81051468 A. donker-beige van kleur, grü5 laken binnenbekleeding, geel geverfde vel gen. Deze auto is gisteren in de omgeving van onze stad gesignaleerd. Zy die hieromtrent inlichtingen kunnen verschaffen, worden verzocht zich aan bet bureau van politie Kerkplein alhier te mel den. VOORBEREIDENDE MONTESSORI SCHOOL. Het bestuur schrijft ons: De Kerstvacantie begint Woensdag December 12 uur en duurt tot Vrijdag 8 Jan. 1937. JEUGDDIENST. Het comité van jeugddiensten in de Ned. herv. kerk verzoekt ons de aandacht te ves tigen op de liturgische adventsdienst voor de jeugd en volwassenen welke wordt ge- houden op Zondagavond a.s. te 7 uur in de Kapelkerk. Voorganger is ds. J. H. W. Warners. KOLLE MOLEN AANGEKOCHT. De Vereeniging tot behoud van Molens uj Nederland „De HoUandsche Molen" den zoogenaamden Kolle-molen in de hg- mondermeer aangekocht. Het behoud van dezen molen, die door de Sammerspoler te Egmond-Binnen buiten g«" bruik is gesteld en reeds ter slooping w verkocht, is daardoor verzekerd.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 14