S.I.M.A.V.1. «ELUKWENSCH Waar het recht zijn loop heeft. Alkmaar I—Helder I ZONDAG a.s. 2 uur TERREIN WESTERWEG. ST. PANCRAS U STUURT TOCH OOK EEN üi AM Kantongerecht te Alkmaar Werkloozen gratis rijwielstalling, Uitgeest II achten we in staat van het be zoekende W. R. C. I te kunnen winnen, ter wijl Assendelft III, Z. F. C. VI in eigen huis zal kunnen slaan. W. F. C. VIWestzaan II wordt mogelijk een puntendeeling, al stellen we iets meer vertrouwen in de Westzaners. De tweede klasse D laat zeer zeker een nieuwe overwinning zien van de Egmondsche Boys I, nu in eigen omgeving tegen de hekkensluiters D. T. S. II, gespeeld moet worden. Oudorp I zou nog wat in de running kun nen blijven, daar de Oudorpers het bezoe kende Alcmaria V, wel niet veel kans zul len geven. Hetzelfde geldt voor Koedijk I, dat Aker sloot I ontvangt. We erkennen gaarne de bijzondere capaciteiten van de Akerslooters. doch de Koedijkers zijn inmiddels gewaar schuwd eneen gewaarschuwd man telt immers voor twee? Alkmaarsche Boys IVAlkmaar II kan een pitten strijd worden. We geven de be zoekers de meeste kans, ofzijn de rood witten op revanche belust? In de derde klasse E krijgt het leidende Dirkshom I het niet be paald gemakkelijk, daar een bezoek gebracht moet worden aan M.E.V.O. II. Het is een vaststaand feit, dat M.E.V.O.-reserves er den laatsten tijd geducht uit zijn, doch alles is natuurlijk mogelijk. Indien de leiders echter flink aanpakken, denken we hen de volle winst toe. Ursem I zal zich in eigen huis tegen Koe dijk II wel van de jongste nederlaag her stellen, evenals Alkmaar III nu Bergen II op bezoek komt. Wo betwijfelen het, of het Vrone II wel lukken zal het bezoekende Schoorl II, dat op de ranglijst stevig is komen opzetten, te weerstaan. De vierde klasse F laat slechts de belangrijke ontmoeting zien van Oudorp II tegen D.T.S. III. We hebben een idee, dat de Oudorpers hun mooie positie geducht zullen versterken, waarbij de Oud- karspelieren dan nagenoeg uitgeschakeld zijn. HET NEDERLANDSCH ELFTAL HERVAT DE TRAINING. Eergisteravond is er op het V. U. C.- veld sinds de wedstrijden tegen Hongarije en België weer voor het eerst door de Nederlandsche voetballers getraind, nadat Dinsdag de indoortraining te Rotterdam was begonnen. Tengevolge van de aan houdende regens was het veld zeer dras sig, zoodat de verschillende oefeningen veel inspanning vergden. Doch onder de energieke aanmoedigin gen van Bob Glendenning werd dapper vol gehouden. Na afloop werd van de zijde van de keuze-commissie nog een enkel woord ge sproken en werd natuurlijk in de eerste plaats gewezen op het belang van den wedstrijd op 31 Januari tegen Duitschland De training zal tengevolge van de a.s. feestdagen eenigen tijd onderbroken moe ten worden. Woensdag komen de spelers nog éénmaal te zamen, maar dan zien ze elkaar pas weer op 12 Januari voor de indoortraining te Rotterdam. Duitschland verwacht veel van het Nederlandsche elftal en dat is natuurlijk een compliment voor ons, maar dat houdt tevens een aanwijzing in om ons ernstig op dezen wedstrijd voor te bereiden. Daarom moet ieder in de periode, waarin niet gezamenlijk getraind wordt, persoon lijk blijven dooroefenen, zoodat men zoo fit mogelijk weer op de trainings-avonden verschijnt. In Dusseldorf zal het Nederlandsche elftal zijn volle capaciteiten moeten geven maar dan is de keuzecommissie er ook van overtuigd, dat wij een behoorlijk figuur slaan. Zwemmen. WINTERCLUB-KAMPIOEN - SCHAPPEN VAN D. A. W. Dinsdag a.s., om 8.30 uur, zal D. A. W. wedstrijden om het winter-club- kampioenschap houden, waarvoor zich reeds vele leden opgaven. De aantrekkelijkheid van deze wedstrij den is nog verhoogd, doordat „de Overdekte" voor de winnaars van de groepen, adspirante-jongens, adspl- ranten-meisjes, dames- en heeren leden, wisselbekertjes beschikbaar stelde, die 2 x achtereen of 3 x in het geheel gewonnen moeten worden. De adspiranten zwemmen achtereenvol gens: 25 M. rugslag, 25 M. schoolslag en 25 M. borstcrawl, terwijl de dames en heeren-leden van eiken slag 50 M. moeten afleggen. Degene die voor de 3 banen den kort- sten totarltijd zwemt, wrr<-'t club-kam pioen en komt voor een jaar in het bezit van de beker. Daar D. A. W. thans vele goede snel- zwemmers heeft, vooral bij de adspiran ten-jongens, mede als gevolg van een flink aantal nieuwe aanwinsten, zal de strijd uiterst spannend worden en het beloven dar. ook zeer aardige wedstrijden te worden. Ter afwisseling zal de bekende schoon springer Clement de Goede aan deze wed strijden deelnemen, terwiil waarschijnlijk ook Jopie Waalberg en de heeren Schatens en Dennenboom zullen springen. Hockey. 1)E ALKMAARSCHE HOCKEY- ELFTALLEN. Wat de hockey-goden nog in hun schoot verborgen mogen houden, ontegenzeglijk hebben tot dusver Pluvius en Aeolus de beste party geblazen. Maar de belangstel ling, waarmee de hockeyers dien kamp volg den, was omgekeerd evenredig met hun instemming. Het staat ook thans te bezien, of Alkmaar versus Strawberries doorgang zal vinden. Zoo ja, dan kan men van een enthousiasten wedstrijd verzekerd zijn. Zijn eenige neder laag tot op heden leed het eerste namelijk tegen de tegenstanders van Zondag. Daar tegenover staat de hardnekkigheid, die de Beverwijkers aan den dag plegen te leggen. Bijkomstige factoren: terreinvoordeel, mo- menteele dispositie, zullen de beslissing moeten brengen, naar het ons dunkt, ten gunste van Alkmaar. Alkmaar II heeft tot 10 Januari rust (die het hopelijk niet onbenut zal laten), dus vragen we de aandacht voor Alkmaar ni Het is met dat derde eigenaardig gesteld. Thuis verricht het keer op keer verdienste lijk werk, uit stelt het even zoo vaak teleur. Dat stemt dus tot voorzichtigheid ten aan zien van het bezoek van Strawberries III. Dit team bezet de tweede plaats, hetgeen ons. afgaande op het te Alkmaar vertoon je. te hoog wil voorkomen. Vandaar, dat diep in ons het sprankje hoop op een gelijkspel niet fe dooven is. Schaken. NEDERL A AGWEDSTRI JE EN D.O.S. Gister werd de 3e match in deze serie gespeeld n.1. tegen „Schaakmat" te Noord- scharwoude. De uitslag was: SchaakmatD. O. S. 1. KlinkertOoykaas 01 2. ZwierN. Hendriks 01 3. J. KroonSchouten 01 4. K. de Vriesv. Wezop 01 5. H. HartZijdewind 01 6. MoraalAppel 01 7. KoornArends '4¥2 8. StinsC. Hendriks 01 9. KaanJ. Kooy 01 10. BlomVos 01 11. BiermanG. Venneker 01 12. DeutekomTeeuwen 10 13. A. de VriesVonk 01 14. H. BouwensKerkmeer 01 15. J. BóuwensWillems 10 16. Gut'-.erHoutkooper 10 17. KuilmanSmit 01 3^—131/2 D. O. S. speelde met wit aan de oneven boden. Totale uitslag 131/*3H in het voordeel van D. O. S. HELEN STEPHENS 'S WERELDS BESTE ATHLETE. Rie Mastenbroek op de elfde plaats. Enkele dagen geleden kon worden mel ding gemaakt van het feit, dat Jesse Owens door 70 van de meest bekende sportjournalisten der Vereenigde Staten gekozen was als de beste athleet (in alge- meenen zin) in 1936 van de wereld. Thans hebben de Amerikaansche sportjournalis ten ook hun best gedaan om een lijst voor de dames samen te stellen. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. Helen Stephens (V.S.) olympisch kampioene 100 meter, wereldrecord houdster voor dezen afstand, 105 punten. 2. Alice Mbrble (V.S.) tennisspeelster, 84 punten. 3. Pam Barton, golfspeelster, 64 punten. 4. Helen Jacobs (V.S.) tennisspeelster, 35 punten. 5. Patty Berg (V.S.) golfspeelster, 24 punten. 6. Eleanor Holm-Jarrett (V.S.) zwem ster, 15 Dunten. 7. Sonja Henie (Noorwegen), kunst rijdster, olympisch kampioene, 15 punten. 8. Marjurie Gestring (V.S.) olympisch kampioene schoonspringen, 14 pun ten. 9. Helen MoodyWills (V.S.) tennis speelster, 9 punten. 10. Leonore KightWingard (V.S.), zwemster, 6 punten. 11. Rie Mastenbroek (Nederland), drievoudig olympisc i kampioene, we- reldrecordhoucister, 4 punten. 12. Kay Stammers (Engeland), tennis speelster, 2 punten. Het vorig jaar was Helen Moody Wills eerste geklasseerd Commentaar op deze lijst moge toch overbodig zijn. Alleen wordt toch wel treffend geillustrcerd, hoe ontzaglijk een- rijdig de Amerikaansche sportjournalisten zijn georiënteerd. Wij vreezen, dat van die 70 sportjournalisten er slechts weinigen te Berlijn bij de Olympische zwemwedstrij den zijn geweest. Want hoe is anders te verklaren, dat Rie Mastenbroek, drievou dig Olympisch kampioene en wereldre cordhoudster nog achter Eleanor Holm- Jarrette geklasseerd staat en zelfs nog achter Leonore Kight-Wingard? Qetnemtecadm De raad vergaderde Donderdag. Bericht was ingekomen van den Minister van Sociale Zaken dat de steunverleening aan werkloozen is verlengd tot 3 Juli '37. Goedkeuring Ged. Staten om een rekening courant te sluiten bij de bank van Ned Gem. groot 10000. Mededeeling van den Minister van Sociale Zaken dat de aanvrage om de nieuw te ma- begraafplaats in werkverschaffing uit te voeren, door deze is toegestaan in dier voege dat de 13500 arbeidsloon door de Heide Maatschappij geraamd, niet mag worden overschreden. De leiding en toezicht zal door de Heide Maatschappij moeten worden uit gevoerd. De heer Kloosterboer vroeg indien Ged Staten niet voor de ongedekte kosten ga rant staan, wat zal de gemeente dan moeten doen. De voorzitter meende, dat dit geen bezwaar op kan leveren, gezien de toezegging van de Min. van Soc. Zaken. Thans werd besloten om den grond aan te koopen van het Ger. kerkbestuur. Schrijven Min. Soc. Zaken dat de werk verschaffing van 21 Dec. tot 9 Jan. geheel stop staat, ook bet baggeren. Gemeente Begrooting 1937. VERKRIJGBAAR AAN ALLE POSTKANTOREN VANAF 19 PEC. A fO.15 PER STUK,TEN BATE PRINSES 3UUANA-NOODFONDS VAN SIMAVi. Door de heer van Kampen werd een al- gemeene beschouwing gehouden, deze komt bijna op het zelfde neer als het vorige jaar. Wij kunnen nog wel tegenwerpingen maken, doch gezien het vorige besluit voor den heer Bouwstra kunnen we ons gevoegelijk stilhouden. Toch zou ik deze opmerkingen willen maken: de ambtenaar ter secretarie is het vorig jaar vanaf, f 200 verhoogd tot 440. Nu stellen B. en W. voor om 60 als toelage te geven voor zyn behaalde diplo ma. Zoo krijgen wij ieder jaar dezelfde kwestie. Ik meende dat het bedrag vori| jaar was vastgesteld. Wat de zomertijd betreft zou ik gaarne willen dat een bordje aan het raadhuis kwam wanneer de secretarie is geopend, dit geeft in de zomer, omdat hier de oude tijd wordt gehandhaafd nogal eens verwarring De Post Twuijverweg zou ik nogmaals willen probeeren bij Heerhugowaard onder te krijgen en alsnog aan te dringen bij de Langendijker gemeente om dit te doen. De ambtenaar van den B. S. zou ik zoo willen regelen dat nog een derde ambte naar werd benoemd en inplaats van hetgeen de tweede ambtenaar verdient, deze voor 2e en 3e ambtenaar ieder op 5 te brengen. Op de begrooting komen niet voor uitga ven voor de nieuwe begraafplaats. De voorzitter zeide. dat de gem. opzichter volkomen voor zijn taak is berekend en B. en W. de 60 voor zijn diploma volkomen gerechtigd achten. Wat de zomertijd betreft zal een bordje worden geplaatst wanneer de secretarie is geopend. Bij den Twuijverweg is reeds herhaalde lijk geprobeerd om in overleg met de Lan gendijker gemeente te treden. De burgerlijke stShd is niet anders te re gelen. Van de begraafplaats was nog niets bekend. De heer Timmer achtte de toelage op de verlossingen niet in orde. De heer Kloosterboer achtte het tracta- ment van de gem. opzichter met 150 vol doende betaald. De heer Timmer steunde dit voorstel. In stemming gebracht werd dit volgens B. en W. bepaald op f 200 per jaar. Begrooting Gem. Armbestuur. Deze sloot met een ontvangst en uitgaaf van 9829,51. De heer v. Kampen wil, indien de middelen dit toelaten, den trouwdag van Juliana voor de armen ook een feest doen zijn. De heer Kloosterboer heeft als armvoogd reeds voorgesteld een kerstgave te doen, doch dit stuitte op moeilijkheden. B. en W. zullen met de armvoogdij over leggen. De begrooting voor de lichtbedryven. sluit. Gewone dienst 94124,12, kapitaal- dienst 70602,09, voor gasbedrijf gew. dienst f 79883,07 en kapitaaldienst 36509,41 voor electrisch bedrijf. Benoeming gem. opzichter. Er zyn 71 sollicitaties binnen gekomen. B. en W. hebben alphabetisch een twee tal opgemaakt: 1. D. Bruin, 2. A. Schram. In comité werden de candidaten besproken. Gekozen werd de heer D. Bruin met 4 stemmen tegen 3 stemmen op den heer Schram. Verzoek L. Tromp om meer bijdrage in door hem gebouwde schuur bij gemeente woning. In de vorige vergadering is besloten Tromp een bijdrage te verstrekken in de gemaakte kosten. Hij verzocht nu, mede door ziekte van zyn vrouw, deze te willen verhoogen. B. en W. stelden voor 25 te vergoeden, de geheele kosten zyn f 43.80. Breedvoerig werd deze zaak besproken en tenslotte ingezien dat de zaak door de ge meente niet goed is behandeld en voelen allen voor tegemoetkoming. Tenslotte stelde de heer van Kampen voor f 35 te vergoeden. De heer Timmer wilde geheel vergoeden. In stemming gebracht werd het voorstel Timmer met 52 stemmen aangenomen. Voorstel B. en W. opzegging O.L. school lokaal aan de vereeniging „Zanglust". Na uitvoerige discussie werd een voorstel Wagenaar aangenomen om een overgang van 6 maanden te stellen. Voorstel gascommissie tot aangaan van rekening courant, overeenkomst met de Rot- terdamsche Bankvereeniging en in verband hiermede tot wijziging van gemeenschappe lijke regeling gasfabriek. Door veranderde afschrijvingen is een hooger bedrag in rekening courant noodig. Men heeft een andere bankinstelling gevon den. De rente zal bedragen 1,25 pet. boven het promessie disconto van de bank van Ned. gem.. Het hoogste bedrag wat noodig is zal bedragen 30000. Zonder discussie aanvaard. Hierna comité-vergadering. Vuuig. enAattiod (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop mooie luxe Auto (Chevrolet 1928), één Marktwagen met 18 Meter zeil, elk aannemelijk bod. KOOLTUIN 17 A. Te koop mooi Damesrijwiel, torpedo naaf, nw. banden, electr. licht 8.50. Matchless motorrijw. 500 c.c. k.k. en 2 nieuwe Lucas carbidlantaarns t.e.a.b. Ook ruilen. SPOORSTRAAT 12. Te koop een Singerhandnaaimachine, Stofzuiger en Accordeon. Billijken prijs. Br. letter S 846 bureau van dit blad. Te koop van particulier een goed onder houden linnenkast, zonder gebreken. Adres WESTERLICHT 351. Aangeb. Royal Schrijfmachine, nog als nieuw compl. m. kap. Ook ruilen tegen portable model of telmachine. WESTERWEG 328, Alkmaar. Te koop een oude Viool (mooi zuiver geluid) met kist en strijkstok. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Prima Excelsior Stofzuiger, weinig gebruikt, volle garantie, 20. SPOORSTRAAT 69. Kinderwagen modern 7.50, beste Hand- waschmachine 9, glazen Chocoladekastje 4.50, best Heerenrijwiel 7.50, Schrijf- bureaux, enz. alles z. g. a. n. J. L. Sostman Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. Aangeboden 1 Meisjes Gazellerijwiel als nieuw en een Jongensrijwiel. KLAAS DIK, Ritsevoort 17. Tel. 2814. Prima Kamerorgel, zeer geschikt voor de kerstdagen en nieuwjaar om gezamen lijk te zingen: vrede op aarde, enz. 17.50, prima Handnaaimachine 6. DEKKER, Laat 182. Pracht Veerenbed 7.50, Kinderledikant 2, Kinderstoel 2.50, Kinderduwwagen tje 2.50, Gemakskoffer met pot 2.50, prima Mangel, pracht Crapeaud 5, enz. DEKKER, Laat 182. Aangeboden: 1 handwagen, 1 cirkel zaagmachine, zeer geschikt voor meubel maker of timerman, kan geplaatst worden op electr. L. DE JONG, Oudegracht 48, Alkmaar. Te koop een Toonbank-Vitrine 100 x 50 c.M. Te bevr. VERDRONKENOORD 40 A. Een autobotsing. De chauffeur A. G. uit Anna-Paulowna was op 11 October door Alkmaar komen rijden met zijn zuster M. G. op doorreis naar Haarlem. G., die gemeenlijk met zijn broer deze tocht pleegt te maken en dan naast den bestuurder zit, genoot ditmaal het groote voorrecht zelf den wagen te mo gen besturen, een voorrecht dat hem bijna noodlottig zou blyken te worden, daar zijn onbekendheid met den weg oorzaak was, dat hij op het kruispunt van de Wilhelmina- laan en het Varnebroek met een autobus van den stadsdienst in botsing kwam, welke laatste bestuurd werd door den chauffeur H. Bruin uit Heiloo. Het bleek, dat G. wel signalen had gege ven, doch dat deze niet waren gehoord. Het onbekend zijn met de plaatselijke toestanden belette den ambtenaar evenwel niet een geldboete van 12 of 10 dagen te vragen. Uitsraak 5 of 3 dagen. Niet gevent, maar toch bekeurd. De koopman in garen en band, P. J. H. uit Alkmaar, had op 3 December gepoogd zijn waren op de Breedstraat te Alkmaar aan den man te brengen. H. had geen ver gunning kunnen krijgen, doch 't er toch maar op gewaagd en zooals dat meestal het geval is, waren zijn practijken opgemerkt door den agent J. Krol, die H. een bonnetje uit schreef. Tijdens deze bezigheid had H., die zich geheel onrechtvaardig bekeurd achtte, een zeer brutale houding aangenomen, het geen de zaak er voor hem eerder erger dan beter op had gemaakt. Zyn verweer was, dat hij niet verkocht zou hebben, doch aan een dienstmeisje iets gevraagd had, wat niets te maken zou heb ben gehad met zijn koopwaren. Hij vergat te vertellen, dat hij aan den overkant bij twee huizen zijn waren te koop aangeboden had en in beide gevallen nul op het request had gekregen. Er werd dan ook weinig acht op zijn be weringen geslagen, daar de kantonrechter H. conform den eisch tot 4 of 4 dagen hechtenis veroordeelde. Alweer het parkeerverbod te Castricum. C. J. W. G. M. D. uit Amsterdam ónder- vond op 22 Augustus hoe weinig goede hulp vaak beloond wordt, toen hij op den Zee weg te Castricum zijn motorrijwiel tegen een hek plaatste met de bedoeling een mo torrijder, die pech had, behulpzaam te zijn. Op het moment,-n.1. dat hij de helpende hand verleende, had een surveilleerend politie agent het motorrijwiel opgemerkt en he nummer hiervan genoteerd, in de meening dat de eigenaar hiervan zich het duin had begeven. Een feit was evenwel geweest, dat D. zich op enkele tientallen meters afstand had vonden, hetgeen hem begrijpelijkerwijze be de klacht had ontlokt, waarom hij zonder eenige waarschuwing geverbaliseerd was geworden. De ambtenaar van het O.M. achtte hier ook wel verzachtende «MU»- digheden aanwezig en vroeg een geldboete van 2 of 2 dagen, conform welken eisch D. werd veroordeeld. Een onattent chauffeur. De kruispunten in de gemeente Egmond deden ook deze zitting weer van zich spre ken. Ditmaal had de chauffeur P. de G. uit Egmond aan Zee op het kruispunt bij den Heerenweg een aanrijding veroorzaakt. De G. had n.1. even voor de splitsing met een collega-chauffeur staan praten en be gaf zich weer in zijn auto met de bedoeling naar Egmond aan Zee te rijden, toen vanuit de richting Castricum een luxe wagen na derde, bestuurd door den inspecteur A. A Schierbeek, die de bedoeling had rechtdoor te rijden paar Bergen. De G., die vlak voor het kruispunt stond, waar de weg naar Egmond aan Zee linksaf- slaat, zette zijn wagen in beweging, stak zyn linker richtingaanwyze uit en wilde meteen naar links draaien, dat alles juist op het moment, dat de wagen van den heer Schierbeek naast hem was en hem wilde passeeren. De gevolgen waren niet uitgebleven. De wagen van den heer S. was als het ware in een wig gedrukt en belangrijk beschadigd, terwijl bovendien eenigen der inzittenden nog kwetsuren hadden opgeloopen. Verdachte de G. was niet van meening een overtreding te hebben begaan en was absoluut niet te overtuigen van het feit, dat zyn richtingaanwijzer geen tooverstaf is, waarvoor al het overige verkeer maar direct tot stilstand moest worden gebracht. Eisch 30 of 20 dagen hechtenis. Uit spraak 20 of 10 dagen. Te veel gedraaid. De slager E. B. uit Alkmaar had pech ge had: op 21 Augustus stond op zijn toonbank een pakje ongebanderolleerd gesmolten vet en juist op dat moment waren een paar controleurs zijn winkel binnengekomen. B. had het pakje snel van de toonbank ge nomen en in een hoek onder de toonbank gegooid, doch zonder resultaat. De argus oogen van de heeren controleurs hadden de pogingen van B. reeds opgemerkt en het pakje werd weer te voorschijn gehaald. Dat alles was nu nog niet zoo erg ge weest, doch op de zitting kwam B. met een prachtig in elkaar gezet verhaal, van een dienstmeisje dat de helft van het pakje had afgesneden en de rest had laten staan, doch uit het proces-verbaal bleek, dat B. bekend had de bedoeling gehad te hebben het vet ongebanderolleerd te verkoopen. Daar had B. waarschijnlijk niet op gerekend. Eisch 10 of 10 dagen. Uitspraak 6 of 4 dagen. Welwillendheid, die niet werd geapprecieerd. De chauffeur A. C. O. uit IJmuiden had op 9 October werkzaamheden te verrichten aan een huis te Koedijk. Hiertoe was O. met een tractor met oplegger naar Koedyk ge komen en hoewel hy wist, dat het aldaar verboden is auto's aan de Oostzijde van den weg te parkeeren, had hy gemeend dit voor die speciale geval wel te moeten doen, omdat hy zijn wagen aan de Westzijde wel geheel van den weg af kon zetten, daar deze er den geheelen dag zou moeten blijven staan. De pogingen om het nog beter te doen dan de gemeenteverordening werd evenwel niet op pry's gesteld en de ambtenaar vroeg een geldboete van 8 of 8 dagen hechtenis. Uitspraak 3 of 3 dagen. Duur betaalde gemaksueht. De scholier R. H. uit Utrecht was op 3 Augustus op weg geweest naar Texel met de bedoeling daar te kampeeren, doch had den geheelen weg met een vrij sterken tegenwind te kampen. Hij meende redding te zien in een vrachtauto, die eveneens het Noorden inging en aan den bestuurder vroeg hij te mogen meerijden. De wagen was evenwel vol geladen, zoodat hij het advies kreeg zich maar vast te houden, 't Liep slecht af. Onder Uitgeest werd H. aan gehouden en kreeg twee processen-verbaal, één omdat hij niet op het fietspad reed en één omdat hij zich door een auto liet voort trekken. Eisch 2 maal 10 of 10 dagen. Uit spraak 5 of 3 dagen, 't Was wel duur, maar hy had toch een dag extra vrijaf weten te krijgen! Een kostbare proefrit. De scholier P. J. K. uit Alkmaar had op 7 December een proefritje willen maken op een motorfiets, ondanks het feit dat hy rij- noch nummerbewys bezat, waarbij nog kwam, dat het nummerbord van het motor rijwiel niet in orde was, terwijl het achter licht niet brandde. Zoo noteerde de politie-agent, die K. op het motorrijwiel had zien manoeuvreeren, achter elkaar 4 processen-verbaal. De ambtenaar vroeg respectievelijk voor het rijbewijs, het achterlicht, het nummer bord en het nummerbewijs geldboeten var. 6 of 6 dagen, 4 of 4 dagen, 4 of 4 dagen en 3 of 3 dagen. De kantonrechter vond het wel wat erg en besloot er nog eens eenige dagen over te denken, zoodat de uitspraak schriftelijk zal geschieden. Hij dacht slim te zijn. De monteur A. K. uit Anna-Paulowna had op 5 Augustus met zijn motorfiets te Win kel gereden, doch met een dergelijke snel heid, dat een politie-agent hem een proces verbaal had gegeven. Hy was op dien dag kermis te Winkel en dus zeer druk op straat. Niettemin had K. zich hiervan niet reel aangetrokken en was met zyn gewone vaartje doorgereden. K. was evenwel van meening, dat hy er zich wel uit kon redden „Maar wie bewyst dat nu elgeniyk?" was zijn vraag. De kantonrechter vertelde hem, dat men nu juist daarvoor zitting hield en vroeg aan het looze monteurtje: „Maar geeft U toe daar snel gereden te hebben?" K.: „Ja". Kantonrechter: „Welnu, dan is driekwart van het bewijs als geleverd". Het looze monteurtje was al heel gauw in de val geloopen en de ambtenaar vroeg 1? of 12 dagen. Uitspraak 6 of 4 dagen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 23