Blijde bruidsdagen ingeluid. 1 8 s 1 8 8 Vreugdevuur laait op in de Residentie. Den Haag in feestjubel. 0 0 Binnenland Na het vertrek de kinderen, niet langer onderworpen aan de muzikale discipline van den dirigent, veroveren het, en juichend klinkt het „in de gloria", gevolgd door een daverend „hiep, hiep, hoera". t l 'JxuUletou door R1CHARD STARR Vertaald door A.RIEWERD. Zanghulde het paleis. en vaandelgroet voor van het vorstelijk bruidspaar van het paleis Noordeinde werd Zaterdagmiddag de daar wachtende me nigte zoo mogelijk nog grooter, want velen die langs de route naar het stadhuis had den gestaan, kwamen thans naar het Noordeinde, om iets te zien van de zang- hulde der schoolkinderen en van den vaandelgroet der vereenigingen. Langzamerhand vulde zich ook het vrij gehouden voorplein van het paleis, toen de 500 leerlingen van openbare en bijzon dere scholen, die aan de zanghulde zouden deelnemen, daar werden opgesteld, weldra gevolgd door de vaandeldeputaties der vereenigingen, die in verschillende groe pen kwamen aanmarcheeren. Toen alle deputaties stonden opgesteld, bood het voorplein van het versierde pa leis een levendigen. kleurigen aanblik. In een halven cirkel rondom de groep met oranje-strikken getooide schoolkinderen wapperden de vlaggen en vaandels der 424 vereenigingen in een bonte mengeling van kleuren. In spanning wachtte de menigte. Vier kindertjes, begeleid door eenige heeren in officiëele dracht, betraden het paleis. En eindelijk gaan de balcondeuren open En terwijl het gejuich luid opklinkt, ver schijnen de prinses, met hoed en mantel, zooals zij van het stadhuis is terugge keerd, een prachtig bouquet orchideeën in de hand, en prins Bernhard, op het balcon. Beiden wuiven lachend en danken met een handgebaar telkens opnieuw voor de har telijke begroeting van het publiek. En als het gejuich dan even in sterkte afneemt en de heer van Ramshorst de aandacht der 500 schoolkinderen weer heeft opgevangen, klinkt, luide door het publiek meegezongen, het oude Wilhelmus, dat prinses en prins onbewegelijk staande aanhooren ook als een tweede couplet wordt aangeheven: „Mijn schilt ende be trouwen, sijt ghy o Godt, myn heer". De wacht voor het paleis staat met gepre senteerd geweer. Ieder die uniform draagt, staat stram in de houding, de hand aan pet of kepi. Als hqt afgeloopen is, klinkt opnieuw gejuich. Een hofdame brengt de vier kin deren, die ten paleize zijn, op het balcon, waar zy naast het bruidspaar mogen plaats nemen. De twee meisjes links naast den prins, de beide knaapjes rechts naast de prinses. Dan zetten de 500 kinderen het bruids lied „Jong Nederland viert feest" in: ,,'t Jong volkje van ons vaderland zingt luid zijn blijdschap uit". En het is, alsof deze blijdschap, die uit gaat van do frissche kinderstemmen en zich weerspiegelend op het stralend gelaat der gelukkige jonge menschen op het bal con, zich voortplant over heel deze kleu rige, zonbeschenen menigte. Frisch en pittig klinkt dan het bekende Hollandsche liedje van S. Abramsz: „Hol land, ze zeggen, je grond is zoo dras". Achter een der ramen ziet men de ko ningin, die zelf niet op het balcon ver schijnt, doch met het programma in de hand, de zanghulde volgt. Ontroerend zuiver klinkt het meerstem mig lied: „Aan Hollands bruidspaar". Ontroering en blijdschap ziet men beurte lings afgeteekend op het gelaat van de prinses, die af en toe diep bewogen is. Als het laatste lied van de zanghulde is verklonken, barst opnieuw een daverend gejuich los. Eenige zwakke meisjesstem men zetten te hoog „Lang zullen zij le ven" in, maar de menigte neemt het over, Het is een treffend oogenblik en het bruidspaar op het balcon is zichtbaar on der den indruk. Op de korte stilte, welke even blijft hangen, volgt echter opnieuw een daverend: „Lang zullen zij leven". Prinses en prins danken lachend. De vaandels neigen ten groet en dan keeren beiden in het paleis terug. De hartelijke huldiging is afgeloopen. Marsch door de stad. Na de zanghulde en de»i vaandelgroet stelden de deelnemers daaraan zich in dc Heuls'rcat en in het Noordeinde op voor een korte r. arscn door de ttad. Via de Heulstraat marcheerde de stoet langs den Kneuterdijk naar het Binnen hof. Voorop liepen de leden van het comité, gevolgd door de postharmonie en de vereeniging de Princevlag. Daarachter volgden 500 schoolkinderen, die 250 scho len in Den Haag vertegenwoordigden. Dan kwamen de padvinders en voorts een on noemelijk aantal Haagsche vereenigingen, waarvan de jongste zeker wel de op 29 September j.1. opgerichte oranjevereni ging „Prins Bernhard" was. Rijen dik stond het publiek langs den kant van den weg geschaard om den kleurigen stoet gade te slaan. Op het Binnenhof werd onder de tonen van de postharmonie, die ook gedurende den optocht onafgebroken gespeeld had, rondgemarcheerd tot alle deelnemers hier verzameld waren. De ouders van de schoolkinderen die in den optocht mee liepen, waren daar eveneens samengeko men, om hun kroost weer op veilige wijze naar huis te begeleiden. Alvorens echter ieder weer zijns weegs ging, hield generaal Wagner een korte toespraak tot de aanwezigen. Hij zegde, als voorzitter van het comité .ot luisterrijke viering, ieder die meegewerkt had aan de vaandelhulde, dank. De Haagsche jeugd, zoo zeide hij verder, is altijd getuige ge weest van het wel en wee van ons vor stenhuis, daarom lag het op haar weg deze vaandelhulde te betoonen, welke aldiis richtte spr. zich tot de kinderen voor jullie cansche leven een or.uitwischbaren indruk zal achterlaten. Namens het prinselijk bruidspaar en namens H. M. de koningin bracht spr. dank over aan allen, die ra» de hulde hebben deelgenomen. Spr. deelde nog mede, dat zoowel de prinses als de ko ningin door deze hulde diep ontroerd waren. Tenslotte werd onder begeleiding van de postharmonie door allen het Wilhelmus gezongen, waarna een driewerf hoera op het bruidspaar werd aangeheven. Hierna werd de stoet ontbonden. De ontsteking van het vreugdevuur. Ook na afloop van de plechtigheid van ondertrouw bleef de feeststemming in de stad. Het contingent feestgangers breidde zich in den loop van den middag nog be langrijk uit, toen de schooljeugd zich op haar eigen luidruchtige wijze onder de volwassenen mengde. Vooral voor het oaleis was het weer erg druk. Het was immers bekend, dat prinses Juliana en prins Bernhard, tegen 4 uur naar het Julianamonument op het plein, naar de stammoeder der oranjes genoemd, zouden rijden. De talrijke wachtenden werden om streeks half vier verrast, toen een open auto naderde, komende uit de richtirg Zeestraat, waarin de koningin, prinses Juliana en een hofdame hadden plaats ge nomen. De bruid en haar moeder bracht men een jubelende groet. Weinige oogenblikken later rijden drie hofauto's voor. In de eerste namen prinses Juliana en prins Bernhard plaats en in twee andere auto's leden van het gevolg van hare koninklijke hoogheid. Tusschen de juichende menschenrijen door reed de auto, waarin het jonge paar had plaats genomen door de Heulstraat, Lange en Korte Voorhout, Haagsche Bosch, le Van den Boschstraat, Juliana van Stolberglaan naar het gelijknamige plein. Ook langs de route waren velen op de been om prinses en prins op den dag hun ner ondertrouw te bejubelen. Op het Juliana van Stolbergplein. Op het Juliana van Stolbergplein ston den reeds tijdig zeer veel menschen, terwijl in de Juliana van Stolberglaan ter weers zijden van den rechten rijweg schoolkin deren stonden opgesteld. Binnen het hek van het plantsoen was met behulp van oranjevlaggen en tapijten een loge opgericht, waarin twee zetels voor het bruidspaar waren geplaatst. Boven op het monument, dat in 1909 ter gelegenheid van de geboorte van prinses Juliana in het Bezuidenhoutkwartier is opgericht, prijkten 2 in elkaar sluitende kelkvormige schalen, die van onderen in direct verlicht werden. In de bovenste schaal zou het vreugdevuur, dat met licht gas wordt gevoed, gaan branden, dat niet gedoofd zal worden dan aan het einde van den dag der huwelijksvoltrekking op 7 Januari a.s. Enkele minuten voor vieren kondigde gejuich in de verte aan, dat de stoet met het prinselijk paar in aantocht was en even later arriveerden de hofauto's op het plein voor den ingang van het plant soen. Hier werden prinses Juliana en prins Bernhard ontvangen door den heer G. Jansen, kamerdienaar van wijlen H. M. de koningin-moeder, die het bruidspaar naar het comité leidde, waar prins en prinses werden ontvangen door den voorzitter, ir. M. C. E. Bongaerts. De koninklijke mi litaire kapel onder leiding van kapitein Walther Boer zette het „Wilhelmus" in, terwyl de magnesiumfakkels der filmope rateurs een fel schijnsel over het plein wierpen. De 5-jarige Marietje Haring bood de prinses een ruiker witte bloemen aan en nadat verschillende aanwezigen aan het bruidspaar waren voorgesteld en prinses Juliana en prins Bernhard hadden plaats genomen, trad ir. Bongaerts naar voren en sprak een korte rede tot het paar. Het vuur ontstoken. Na deze woorden reikte ir. Bongaerts prins Bernhaid, die naar voren was ge treden, een brandenden fakkel over, die bevestigd was aan een langen, met groen omwikkelden staaf, in het midden waar van met rood-wit-blauw en oranje-lint een bouquet witte bloemen was bevestigd. Terwijl de muziek uit de Valerius' ge- denckklanck het oude „Wilt heden nu treden" inzette, plofte de vlam in de licht bak boven het monument aan en verlicht te de hoog oplaaiende gloed de omgeving, die reeds in de schemering van den val lenden avond was gehuld. Een luid gejubel klonl uit de menigte en met enkele woorden dankte prins Bernhard den heer Bongaerts voor de uit gesproken gelukwenschen. Nadat van de «■den van het comité was afscheid geno men, namen prins en prinses en de leden van het gevolg in de auto's plaats voor den terugtocht. Op den terugweg. Door de Juliana van Stolberglaan, Laan v Nieuw-Oost-Indië en over het Bezui- denhout en verder langs dezelfde route als op den heenweg gevolgd was, reden prin ses Juliana en prins Bernhard naar het paleis terug, waar dezelfde schare, die het vorstelijk paar bij het uitrijden bejubelde, aanwezig was. Onder vreugdevol geroep reed de auto vap de prinses voor het paleis. Op het bor des dankte het paar nog om dan achter de glazen deuren uit het gezicht te verdwij nen. Even later waren prinses Juliana en prins Bernhard nog voor een venster van O€$GO0€H>$ Dinsdag 22 December. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uiti.) 8.Gr.pl. 9.Omroeporkest. 10. Morgenwijding, gr.pl. 10.30 Orgel spel. 11.Huish. wenken. 11.30 Het Omroeporkest. 1,15 Het Lyra-trio. 2.Kovacs Lajos' orkest. 3. Knipcursus. 4.Gr.pl. 4.30 Kinder koorzang. 5.Voor kleine kinde ren. 5.30 Gr.pl. 6.Avro-dans- orkest. 6.45 Kinderkoorzang „Zang- luat". 7.Voor de kinderen. 7.05 Gr.pl. 7.30 Engelsche les. 8.ANP ber., mededeelingen. 8.10 Gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.18 Gr. pl. 11.— ANP-ber. 11.10 Avro- dansorkest. 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-ulta.)' 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30—12.— Bijbelsche causerie. 12.Ber. 12.15 KRO-Melodisten en gr.pl. 2.— Vrouwenuur. 3.05 Orgelconcert en soliste. 4.KRO-orkest en gr.p). 7.Ber. 7.15 Cyclus: Wat de tijd leert. 7.35 Gr.pl. 7.45 PTT-kwar- tiertje. 8.— ANP-ber. 8.10 KRO- symphonie-orkest en solist. 9. Gr.pl. 9.15 Verv. concert. 9.45 R.K. Oratoriumvereen. Haarlem en so listen, mmv. de H.O.V. 10.15 Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.35 Farkas Jenö's Hongaarsch orkest. 11.KRO-me- lodisten. 11.4512.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gr.pl. 12.05 't Oxford New-Theater orkest 12.50 Jack Wilson's kwintet. I.20 Cricketverslag. 1.40 De Wel- lesley Colliery Prize Band en so list. 2.35 Het BBC-Empire-orkest en het Grinke-trio. 3.35 Gr.pl. 4.20 In terview. 4.40 Het Hungaria Zigeu nerorkest. 510 Gr.pl. 5.35 't Willie Walker octet. 6.20 Ber. 6.45 Het BBC-orkest en solist. 7.40 BBC- dansorkest. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Ber. 9.40 Causerie: The humanity of science. 10.— Zang. 10.20 Revue- progr. 11.20 Joe Loss en zijn band. II.2012.50 Danimuziek. (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Parijsch kamerorkest. 2.50 en 4.80 Gr.p). 5.50 Pasdeloup- kamerorkest. 9.05 Zang. 11.20— 12.35 Pascal-dansorkest KEULEN, 456 M. 5.50 Blaasconcert. 7.50 Omroepkwinte en solisten. 11.20 Fabrleksorkestconcert. 12.35 Omroep- en dansorkest 1.35 Gev, concert, 4.20 Omroeporkest 6 Gr.pl. 7.30 Omroepkleinorkest, -koor en solisten. 10.0411.20 Om- roepdansorkest, Mandoline-orkest en solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M.: 322 M 1220 Gr.pl. 12.50 Omroepklein orkest 1.30 Omroepdansorkest 1.50 —2.20, 5.20, 8.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroep dansorkest. 1.30 Omroepkleinorkest I.502.20 Gr.pl. 5.20 Fud Candrix1 dansorkest. 6.35 Gr.pl. 7.05 Piano recital. 7.35 Gr.pl. 8.20 Nat. orkest. 10.3011.20 Dansmuziek (gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Militair concert. 8.20 Berlijnsch Philharmonisch orkest. 9.20 Ber. 9.50 Pianorecital. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Dansmuziek (gr.pl.) GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Luxem- berg 10.2011.20, Radio Danmark II.2012.20, Brussel VI. 12.20—14.20 Luxemburg 14.2014.55, Droitwich 14.55—16.20, Keulen 16.20—17.10, Luxemburg 17.1018.Keulen 18.19.05, Beromünster 19.0519.40 Keulen 19.4020.05, Rome 20.05 24.—. Lijn 4: Brussel 8.9.20, Norman- dië 9.2010.35, Droitwich 10.35 12.50, Lond. Reg. 12.5016.50, Droit wich 16.5018.20, Luxemburg 18.20—18.45, Droitwich 18.45—20.20, Lond. Reg. 20.2021.20, Droitwich 21.20—24.—. de eerste verdieping zichtbaar, hetgeen tot nieuwe juichkreten aanleiding gaf. Langzamerhand keerde de rust voor het paleis terug, voorzoover daar in deze da gen sprake van is. Enorme menigte op de been. Men sprak op Prinsjesdag dit jaar van een drukte zooals zelden in Den Haag was geweest. Een half millioen menschen zou den er dien dag geweest zijn. Het cijfer is moeilijk te controleeren, maar tegenge sproken, is het niet. Onze indruk was en de hoofdcommissa ris van politie bevestigde het, dat het Zaterdagavond drukker was dan op den derden Dinsdag van dit jaar. In de bin nenstad bewoog zich één compacte men- schenmenigte voetje voor voetje door de hel verlichte en bont versierde straten. Er was haast geen doorkomen aan en de politie zorgde voor zoover mogelijk voor éénrichtingverkeer. Voor het Paleis Noordeinde was het in het begir van den avond een dusdanig ge drang, dat de politie genoodzaakt was, met behulp van touwen een afzetting te mak°r ter voorkoming van ongevallen. Dank zij dezen maatregel in het belang van de openbare orde zijn er voor zoover onze informaties strekten geen ongelukken van eenig belang voorgekomen. Wel viel er af en toe iemand flauw of werd onder den voet geloopen, maar de eerste hulp, kon steeds door plaatselijke behandeling het euvel herstellen. Serenade van studie-genooten Deze afzetting was ook noodig om een 200-tal leden der vrouwelijke studenten- vereeniging uit Leiden door te laten voor het brengen van een serenade aan de prinses, oud-lid dezer vereeniging. Deze hulde vond tegen half elf op het voorplein van het paleis plaats. Vooraf gegaan door het Leidsch harmoniegezei- schap „De Post", onder het spelen van de Llppe-Detmoldmarsch, marcheerden de leden van de V. V. S. L„ die met autobus sen uit Leiden waren gekomen, uit de Oranjestraat naar het paleis. Het Wilhel mus en het Lipplsche volkslied werden ge speeld en de meisjes zongen het jonge paar, dat voor een der vensters van de linkervleugel verscheen, het „Io Vivat" en het clublied toe. Op het bordes ontvingen mr. J. C. baron Baud, kamerheer van de prinses en jhr. ir. Röell, prinses waarnemend secretaris het bestuur der vereeniging. Deze dames hebben geruimen t^jd ten paleize vertoefd en zijn door de prinses en de prins ontvangen. Het Leidsche studentencorps nam we gens den corpsrouw, aangenomen in ver band met het overlijden van een der corps leden, geen deel aan de serenade. Hartelijk wuivend met haar fakkels vertrokken de meisjes tegen elven. Het bleef ook hierna nog heel druk in de stad. De verlichting aan den Bruidsweg was Zaterdagavond voor het eerst aan en trok natuurlijk zeer de aandacht. De dag van aanteekening is een waardig begin geweest van de komende feestdagen, waarin nog herhaaldelijk getuigd zal wor den van liefde en vereering voor het vor stelijk bruidspaar. Verdeeling opbrengst van de huur van tribune-standplaatsen. B. en W. van den Haag stellen den raad voor, de opbrengst ad 82.800 van de in schrijving voor de tribunes langs de route van den vorstelijken huwelijksstoet, welk bedrag nog wordt vermeerderd met 30.000 van andere zijde in verband met tribunebouw voor weldadige doeleinden beschikbaar gesteld, als volgt te verdeelen. a. het comité voor de luisterrijke vie ring te 's-Gravenhage van het huwelijk tusschen H. K. H. prinses Juliana en Z. D. 32) Hij had een witte werkjas aan en een kam stak in zijn haar, en hij hield een paar krulijzers in de hand. Maar op dat oogenblik had Tessa geen oogen voor hem. Zij werd te veel in beslag genomen door de uiting van het temperament, dat Miss Mul- vaney voor een klein publiek ten toon spreidde. Ponzetta verscheen, een dikke Italiaan, met een bijna kaal hoofd. Lallie Mulvancy greep hem bij den arm en wees op Tessa. „Kijk naar het haar van dat meisje, Pon zetta! Kijk! Heb je ooit iets gezien, wat daarop leek? Dat is pas rood haar geen steengruis. Dat is een haard, een zonson dergang. Het leeft! Je kunt er je handen aan warmen!" „Kathedraal-rood", mompelde Ponzetta eerbiedig. „Juist, Ponzetta. Dat is het. Kathedraal- rood. Er is iets godsdienstigs aan. Het maakt dat je je voelt, alsof je in een kerk bent met zingende koorknapen. Dat moet ik heb ben. Precies zoo. Geef me dat!" „Maar madame's haar is van nature zoo", zei Ponzetta. „Is dat zoo, liefje?" vroeg Lallie Mulvaney „Ja, het is altijd zoo geweest", antwoord de Tessa was beleedigd. „Ik vind het prachtig. Het is net een vul kaan. Let maar niet op wat ik zeg, liefje Ik ben temperamentvol. Ponzetta, verf het mijne zoo!" „Maar madam „Als een vulkaan", mompelde Mulvaney, „die uitgebarsten is. Geef mij dat, Ponzetta Precies zoo. En spreek niet tegen, anders word ik driftig". Zij leunde achterover in haar stoel, nam een sigarette, die Ponzetta haar aanbood, en blies prachtige kringetjes, terwijl Pon zetta een diepgaande studie begon te ma ken van een reeks flesschen. Het werd weer rustig, en Tessa bemerkte dat mr. Banks reeds eenigen tijd bezig was. met een zekeren eerbied het hoofd te be handelen, dat net als een vulkaan was. Mr. Banks herhaalde zijn aanzoek niet. Hij wijdde zich aan zijn taak met een nederigheid, die bewees, dat hij de toe dracht begreep dat Tessa toch den vori- gen avond de scherpe opmerkingen van den theater-directeur gehoord had. Hij was in het stof gebogen, maar deed zijn werk goed. Toen hij klaar was, zag Tessa er nog liever uit en leek zij meer op een heilige dan ooit. Zij schaamde zich wel wat over zichzelf, en was half geneigd te gelooven, dat haar wraak op Mr. Banks wreedaardig was geweest. Zij was van plan geweest hem een fooi te geven, maar had er het hart niet toe. In plaats daarvan stak zy hem, toen hy bij haar vertrek voor haar boog, de hand toe. Miss Mulvaney leunde nog altyd achter over in haar stoel en blies kringetjes van rook. „Wie is dat meisje, Banks?" vroeg zij, toen de deur zich achter Tessa sloot. „Jullie gaven elkaar de hand". „Zij is een vriendin van mij, madam". „Vindt je niet, dat ze op mij lijkt?" „Dat heb ik niet opgemerkt, madam". „Nu, het is zoo. Weet je, waar zij woont? „Ja, madam". „Je kunt haar dus voor mij vinden, ais ik haar weer wil zien?" „Zeker, madam". „Ik zeg je, dat zij op mij lijkt. Wacnt maar, tot mijn haar dezelfde kleur heeft als dat van haar, en kijk dan nog eens. Wat duivel voer jij uit, Ponzetta? Als je nog meer van dat goedje op mijn nek morst, word ik driftig". Beneden ontdekte Tessa tot haar ontzet ting, dat haar wraak op Mr. Banks precies vier shilling kostte. „Nooit weer!" beloofde zij zichzelf, terwijl zij betaalde. „Je verdiende loon, meisje, omdat je zoo laaghartig bent geweest". Onderweg naar huis schoot haar plotse ling te binnen, waar zy Miss Mulvaney s gezicht eerder gezien had. Het was het meisje, waarvan zij de foto in Jimmy Tur- ner's valies had gezien. „Dat maakt er voorgoed een eind aan zei ze bij zichzelf. „Een man, die een foto bij zich draagt van een meisje, dat met niets om haar beenen op het tooneel komt heelemaal niets, zelfs geen kousebanden is een nu ja, die kan niet erg aardig zynl En ik mag zoo iemand niet aanmoedigen Niet, dat er kans bestaat, dat je hem kunt aanmoedigen, meisje. Je zult Jimmv Turner nooit terugzien. Nooit, Want wat Miss Mulvaney ook mag zijn, zij ziet er aardig uit. Eenvoudig schattig zelfs al is ze temperamentvol". Toen zy eindelijk thuis kwam, open le Mrs. Potts de deur voor haar en keek haat gewichtig aan. „Liefje", fluisterde zij geheimzinnig. „Er is een heer voor je". „Een heer voor mij?" zei Tessa. „Dat kan niet, Mrs. Potts. Ik ken geen enkelen heer" „Ik heb hem in de voorkamer gelaten, schat. Hij heeft me mooi aangetroffen. Ik had geen muts op. Ik hoop, dat je hem namens my mijn excuses wilt aanbieden. Hij zegt, dat hij een vriend van je is. Neen. hy heeft zijn naam niet genoemd". In de voorkamer vond zij Jimmy Turner op haar wachten, met een bos bloemen in de hand, die hij haar heel nederig over handigde. HOOFDSTUK XXI. Jimmy Turner legt uit. „Wie is zy? vroeg Jimmy, toen hy haar nederig zijn bos bloemen had aangeboden. „Zij overviel my plotseling en benam mij bijna den adem. Ik vrees, dat ik niet heele maal mijzelf was. Kwam niet tot myn ,niCt' dat Zij uw moeder 1«. miss 2703. Ik geloof niet, dat ik dat zou kunnen verdragen". „Ik heb geen moeder, mr. Turner". „O! Wat een opluchting! Dat doet mii genoegen". „Genoegen?" „Niet dat u geen moeder meer hfebt, maat dat de dame, die mij binnen liet, uw moe slagen" °at Z°U terneer hebben ge- ',0' V bedoelt de kostjuffrouw? Dat is Mrs. Elisabeth Potts". „Dat vreesde ik al'. Ik wist bijna zeker, dat zy zooiets zou zijn. Zy maakte haa. excuus, omdat tk haar blijkbaar onverwa ht aantrof. Zy zei, dat zij haar muts niet op had". „Zij draagt gewoonlijk een nopjcsmirtl «- een blauwe", gichelde Tessa. „Dan had het erger kunnen zijn. Zfj ver telde mij, dat zy vroeger heel mooi is I*' weest, wat een waarschuwing inhoudt voor ons allen, om niet naar het uiterlijk te oor- deelen. Natuurlijk wil ik my niet tot recn- ter over die soort dingen opwerpen, maar zij doet mij denken aan Mr. Epstein'a Rima" „Ik ken Mr. Epstein niet", zei Tessa wat styf. „En wie is Rima? Is dat een meisje?" „Dat zeggen ze. Zy is verzekerd, weet o" „Ik ook", antwoordde Tessa. „Maar bU mii is het geld weggooien. Ik ben bijna nooit ziek. Sinds ik verzekerd ben, ben ik maar ééns bij den dokter geweest. En dat alleen, omdat ik iets binnen in mijn keel zag bang werd. Maar hij zei, dat het mijn buiC was, en dat het heelemaal in orde was, dat die daar zat". „Zoo bedoel ik het niet", zei Jimmy- „Rima is in Hyde Park. Zij is een meisje van steen. Ik zal u eens meenemen, on1 haar te zien". Tessa had een gevoel, alsof zij stikte, en alsof datgeen, wat z(j eens in haar keel had ontdekt, onrustbarende afmetingen had 'aangenomen, en haar Jong leven bedreigde Rima! Zij bedacht, dat zi) dien naam moest onthouden. Een meisje. Jimmy stem de kalm toe, dat Rima een meisje was, ®n hij scheen haar heel goed te kennen. D*' was dus weer een van zijn meisjes. Je hadt haarzelf. Lallie Mulvaney en die Rima. On getwijfeld was Rima een van die meisjes, die hy 's morgens vroeg had opgepikt, toen zij op haar bus wachtte, net zooals ht) haar had opgepikt. Waarschijnlijk werkte Rima ook voor haar brood. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12