SPORT EN WEDSTRIJDEN. ALCMARIA ONTVANGT 'T GOOI. CALLANTSOOQ SCHAGERBRUG BROEK OP LANGENDIJK EEN KLEIN PROGRAMMA. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. m den scheidenden voorzitter dank en hulde bracht voor de wijze waarop hij het voor zitterschap steeds had vervuld. Hierop werd door den heer van Reenen een dank woord gesproken. Spr. uitte zijn voldoening over het feit dat de heer Jacob Swaan Jbz. Sr. hier nog aanwezig was. Hartelijk dank bracht spr. aan den heer Roggeveen, op zichter, aan den heer Leijen, secretaris penningmeester en aan den heer Swaan, voor den steun en medewerking welke hij steeds aan hen heeft mogen ondervinden. Een bijzonder dankwoord werd nog tot den scheidenden voorzitter gesproken door den heer Roggeveen, die in herinnering bracht hoe hij met den heer van Reenen steeds op de beste wijze en in de schoonste harmonie had mogen samenwerken. De heer Rogge veen prees den scheidenden voorzitter als een welwillend en bij uitstek deskundigen chef, spr. dankte voor de prettige samen- werking en sprak ten slotte de hoop uit dat de heer van Reenen nog lang getuige zal mogen blijven van de vruchtdragende wer ken, welke hij in het belang van het pol derwezen heeft tot stand gebracht. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. Boei aangespoeld. Op het strand te Callantsoog is aange spoeld een boei, gemerkt K. G. E. Men ver moedt dat deze boei afkomstig is uit de Zeeuwsche wateren. Schaap In de weide verscheurd. Bij den veehouder G. D. alhier werd een schaap in de weide verscheurd gevon den. De politie werd hiermede in kennis gesteld en slaagde er in den dader een hond van den heer G. Z. op te sporen. Korten tijd geleden werd een dergelijk geval door de politie alhier met succes onderzocht. „Kunst na Arbeid". In „Het Wapen van de Zijpe" gaf de gemengde zangvereeniging „Kunst na Arbeid alhier, met medewerking van de Schager Orkestvereniging, een opvoering van de operette „Duinroosje" van Sam. Vlessing. Niettegenstaande het feit, dat één van de „hoofdrolspelers", wegens ziekte verhinderd was op te treden, mag deze opvoering ge slaagd heeten. Een extra pluimpje voor den heer S. Kuiper, die geheel onvoorbereid, een van de zwaarste rollen vertolkte, dient te worden vermeld. Ook mej. D. Brak (Duin roosje) blonk uit in spel en zang. Mede door de mooie muziek van de Schager Orkestvereeniging, was het een genotvolle avond; een succes voor den di recteur, den heer P. Grin uit IJmuiden en voor de vereeniging zelf. Ambtenaar benoemd. De heer L. C. Baas, ambtenaar ter secre tarie hier ter plaatse, is met ingang van 11 Januari 1937 benoemd tot klerk ter secre tarie (afdeeling financiën en onderwijs) der gemeente Beverwijk. De raadsvacature. De heer J. C. Koolaard heeft zijn be noeming tot lid van den raad aangenomen. Tavenu herdenkt haar 40-jarig bestaan. Den 24sten December a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat het fanfarecorps „Tavenu" werd opgericht. De vereeniging heeft, ondanks de vele moeilijkheden, bewezen, een groote mate van levenskracht te bezitten. Want een vereeniging 40 jaar in stand te houden niet alleen, maar steeds te doen bloeien is geen kleinigheid. De officieele herdenking zal plaats hebben op Zondag 17 Januari, gepaard met een door de vereeniging te geven uitvoering in de zaal van den heer Slikker. Dat het dien dag de vereeniging niet aan de noodige belangstelling zal ontbreken, staat wel vast. BANNE OUDE NIEDORP. Op Zaterdag vond een vergadering plaats van het dagelij ksch bestuur en hoofd ingelanden van de Banne Oude Niedorp in de raadszaal te Oude Niedorp. De rekening over 1935 is afbesloten met een batig slot groot f 2.856.04. De secretaris deelde mede, dat de over- tallige kasgelden thans nog bij de Boeren leenbank te Zijdewind staan. De heer Nagelhout informeerde naar de vernieuwing van den Verlaterweg. De voorzitter zeide, dat de N.V. Geruisch- looze weg prijsopgaaf heeft gedaan, waar uit bleek, dat het f 0.69 per M2. zou moeten kosten voor het aanbrengen van een as- phaltlaag. In totaal zullen de kosten dan f 2200 k f 2300 bedragen. Spr. deelde nog mede, dat de prijsopgave van de N.V. Jaartsveld's Wegenbouw te Silvolde iets lager was. De heer Nagelhout vroeg, hoe het staat met den weg van den heer B. Lampe naar den heer M. de Graaf te Zijdewind De heer Bakker kon in zijn functie van wethouder mededeelen, dat voor de inordebrenging van genoemd weggedeelte wel gelden beschik baar kranen worden gesteld, mist de wer ken strikt noodzakelijk zijn. Aangezien dit hier niet het geval is, zal de gevraagde goedkeuring niet worden verleend. De heer Molenaar wees op den wantoe stand bij de boerderij „Maria Hoeve" te Zijdewind van den heer D. Wijnker. Voor de dorsdeuren is een groote kuil, waarin veel water staat. De voorzitter zeide, dat dit destijds door zandauto's is veroorzaakt. De heer Wijnker had toen een en ander met den aannemer moeten regelen. Spr. zei echter toe een en ander in gedachten te zullen houden, daar dit gedeelte nog particulier bezit is. Wel licht kan in het voorjaar met den heer Wijn ker een regeling worden getroffen. Vervolgens las de voorzitter een verzoek voor van den heer Jb. Klaver om ontheffing van de bannelasten, daar genoemde heer lasten betaalt aan de Banne Oude Niedorp en tevens aan Heerhugowaard. De secretaris deelde mede, dat deze heer volgens de bepalingen van het algemeen reglement niet ten onrechte is aangeslagen. De voorzitter deelde mede, dat mevr. de wed. Liefhebber, die ook dubbele lasten moet betalen, een verzoek heeft gericht tot Ged. Staten. Deze perceelen zijn eveneens binnen de begrenzing van de Banne Oude Niedorp gelegen. De heer Blokker vroeg, hoe het mogelijk is, dat personen, die voorheen nimmer wer den aangeslagen, thans wel voorkomen op het kohier. De voorzitter antwoordde, dat thans het Byzonder Reglement voor de Banne van kracht is verklaard. Bij deze gelegenheid zijn de legger en kaart ten volle bijgewerkt blijkens van het kadaster ontvangen op gaven. Volgens hun meening waren er toen ook enkele abuizen aanwezig, doch nader onderzoek bleek dit niet het geval zijn, zoodat den legger dienovereenkomstig bleef vastgesteld. De voorzitter zeide, dat verschillende personen in voorgaande jaren ten onrechte niet worden aangeslagen. Op een desbetreffende vraag van den heer Nagelhout antwoordde de voorzitter, dat mevr. de wed. F. Wijnker te Zijdewind ten onrechte was aangeslagen. Dit perceel behoorde aan de Banne HarenkarspeL De voorzitter bracht den penningmeester een woord van dank voor zijn accuraat beheer. Hierna sluiting. Voetbal. De derde Kerst-Zondag is door den K. N. V. B. als een inhaal-Zondag aan- geteekend en waar wy gelukkig nog niet al te veel storing gehad hebben, is het programma betrekkelijk klein. En dan boffen wy nog enorm, dank zy het feit, dat de clubs den Zondag boven den Tweeden Kerstdag geprefereerd hebben. Anders was de reeks Zondag al te ruw onderbroken geworden. Slechts Juliana- P. S. V. is daarop een uitzondering. Wy kunnen dus kort zyn en zien aller eerst, dat in het Westen precies één eerste klas wedstrijd gespeeld wordt, n.1. D. F. C.- C. V. V. Van erg groot belang is deze ont moeting weliswaar niet, maar toch, D. F. C. is tot nu toe de eenige club, die Ajax kon kloppen (en dat gebeurde juist Zondag j.1.) en C. V. V. is de jongste eersteklasse, die een zeer fraai seizoen heeft tot nu toe. 't Wordt dus een interessant treffen, waar by D. F. C. misschien weer net kan winnen, hoewel de partijen elkaar weinig of niets toegeven. In het Oosten worden drie wedstrijden gespeeld, waarbij twee kampioens-candi- daten betrokken zyn. A. G. O. V. V. n.1. krygt bezoek van N. E. C. en hoewel de Nymegenaren heusch niet voor de poes zyn, is A. G. O. V. V. aan haar positie verplicht om te winnen. Wy rekenen daar trouwens ook op, onze voorspelling baseerende op de sterke achterhoede der Apeldoorners. Heracles krygt het zoo op het oog vry gemakkelijk, want zij speelt den uitwed strijd tegen Z. A. C. Maar de Zwolsche club heeft zich reeds aardig hersteld, eenige goede resultaten geboekt en kan misschien voor een verrassing zorgen. Een gelijk spel bijvoorbeeld is heusch niet onmogelijk. Wageningen-Enschedé is van minder be lang. Wie dit partijtje zal winnen, is niet te voorspellen! In het Zuiden worden vier wedstrijden gespeeld. Zooals wij opmerkten, spelen Ju- liana en P. S. V. reeds Zaterdag tegen el kaar. Het schijnt, dat P. S. V. op dit oogen- blik in minder goede conditie is en dat kon haar wel eens leelyk parten spelen; want Juliana is op eigen terrein niet zoo erg ge makkelijk te kloppen. Overigens, wy hou den het nog op de lampjesmenschen. M. V. V., thuis spelende tegen B. V. V., krygt het wel buitengewoon moeilijk, maar is toch niet geheel kansloos. Wy houden re kening met een pratenverdeeling. En 't zou werkelijk niet zoo'n groot wonder zyn, wan neer EindhovenLonga ook in een gelijk spel einde, terwijl N. A C.Roermond een zeer belangrijke ontmoeting ook al van dien aard is, dat wij geen positieve winnaar kunnen aanwijzen! Waaruit blijkt, dat er in het Zuiden wel een zeer groote spanning heerscht. Tenslotte het Noorden. Natuurlijk kan Be Quick, thuis spelende tegen Sneek, de puntjes wel in de Molleboonen-stad hou den, en verder mogen wy wel rekenen op een zege van Veendam op het bezoekende Velocitas, hoewel de tegenstand grooter zal zijn dan men vermoedt, maar de overige wedstrijden zijn moeilijk te voorspellen. AchillesLeeuwarden bijvoorbeeld en Hoogezand—H. S. C. Wat er van te zeggen? Elke uitslag is mogelijk, alleen het terrein voordeel zou misschien een aanduiding zijn. Datzelfde voordeel heeft Friesland ook, dat G. V. A. V. ontvangt. Zeker, de Gro ningers zyn veel sterker, maar wie weet, wat er in die Friesche klei nog gaat ge beuren! Van de twee tweedeklas-wedstrijden in onze afdeeling, die gespeeld "Scunnen wor den, zyn er slechts vier, n.1. in elk der beide klassen twee. En daarvan is ongetwijfeld Alcmaria't Gooi de belangrijkste. 't Gooi heeft thans voorsprong op de rest en al is de voorsprong nog zeer gering, zij zal alles doen, om dien voorsprong te be houden en bovendien af te rekenen met een mogelijke mede-concurrent. Want dat zou Alcmaria weer worden, als ze Zondag won, want het verschil zou dan nog slechts twee punten bedragen. 't Gooi is zeker niet te onderschatten Trouwens, 't GooiAlcmaria leverden maar net-aan een gelijk spel op, terwijl 't Gooi misschien nog net de overwinning verdiend had. 't Wordt een zeer moeilijke wedstrijd voor Alcmaria, moeilijk, omdat 't Gooi zeer snel speelt en het spel steeds weer verplaatst van rechts naar links en omgekeerd. De Alcmaria-verdediging zal het dus zeer moeilijk krijgen en veel zal in dat geval af hangen van de kantshalfs; niet van de spil, die er wel voor zorgen zal, dat veel onheil voorkomen wordt. Verder kunnen wy slechts afwachten. Wij weten trouwens niet, hoe Alcmaria is opgesteld en kunnen dus van de voorhoede niets zeggen. E. D. O. krygt bezoek van de Spartaan en is verplicht, om dit partijtje te winnen. Bij verliezen zou E. D. O. trouwens wat erg ver achterop komen. In 2 A speelt Zeeburgia thuis tegen W. F. C. en als de Amsterdamsche voorhoede wat productief is, moet Zeeburgia dit partijtje kunnen winnen. Hercules ontvangt O. S. V., dat nu kans loos geworden is en misschien is dat voor Hercules de ba6is, om te winiien. In ieder geval staat de Utrechtsche club er heel wat beter voor dan een jaar geleden! Iln het z.g.n. Kerst-programma zijn onze beide Alkmaarsche derde klassers van een competitie-wedstrijd vrijgesteld. Inmiddels worden echter enkele zeer belangrijke ont moetingen verspeeld. Daar is bijvoorbeeld het treffen Zaandyk- Kinheim, twee ploegen, die o.i. gezien de reeds verkregen gunstige positie slechts met den titel van kampioen kunnen gaan strijken. Waar de tot nu toe behaalde resul taten van beide clubs vrijwel even normaal zyn, zal het aan de Zaan aan spanning dan ook wel niet ontbreken. Mogelijk dat ter rein-voordeel de Zaandijkers de meeste winst zou kunnen brengen, wat dan tevens voor de Kinheimers de eerste nederlaag zou beteekenen. Een al even belangfljké wedstrijd maar dan ten aanzien van de onderste plaats, is het treffen AssendelftPurmersteijn. Deze beide clubs bezetten respectievelijk de twee onderste plaatsen op de ranglijst, waarbij echter de positie van de Purmerenders, de minst benijdenswaardige is. Indien de bruin- witten deze ontmoeting eveneens mochten verliezen, ziet het er al heel slecht voor hen uit. Waar echter de thuis-spelende Assen- delfters de beteekenis van een volledige zege ten volle zullen begrijpen, vreezen we voor de hekkensluiters dan ook het ergste. HelderSucces kan een aardige spannen de ontmoeting worden, waarbij het geens- zinsc buitengesloten is, dat de Wieringers voor het gelijke spel nummer 7 zorg dragen. We zullen het er tenminste maar op houden. Ook met de Kerstmis nog een tamelijk en belangrijk programma. O.a. Alkmaarsche Boys III K. V. V. IV. Bergen IIUrsem I, Alkmaar IIIM. E. V. O. II en Schoorl IIDirkshorn L Voor den derden Kerstmis-Zondag dus op 27 Dcember a.s. is nog een tamelijk en ongetwijfeld in enkele opzichten nog zeer belangrijk programma samengesteld, waar omtrent ons in verband met inlasschen en eventueel uitstellen de juiste omvang nog niet bekend is. We willen ons dan ook voor dezen keer voornamelijk bepalen tot die clubs, die behooren tot onze kaasstad en naaste omgeving. In de eerste klasse A wordt Vrone I dat de onderste plaats bezet, voor een zeer zware taak gesteld, daar het leidende O. S. V. Hl op bezoek komt, waarby we de Vronianen niet veel kans op de winst geven. C. S. V. I zal opnieuw trachten het be zoekende Z. F. C. IV wat in de goede rich ting te brengen, wat haar misschien ten deele zal lukken. Alcmaria IV gaat naar Beemster I en ook de Alcmarianen geven we kans op eenige winst. De tweede klasse B laat een zeer belangrijke ontmoeting zien, daar Alkmaarsche Boys III bezoek krygt van K. V. V. IV, één der grootste concur renten. We spreken slechts den wensch uit, dat de rood witten de belangrijkheid van dit treffen ten volle beseffen en met een ongekend elan zullen strijden. Geblokten, pakt deze gelegenheid met beide handen aan en wint!In Krommenie was het reeds 'n geluk spel,dus nu moet het een overwinning kunnen zyn! Afgesproken dus! Z. V. V. IV gaat naar W. R. C. I en in dien de Westzaners zich weer eens zouden herstellen, is nog alles mogelijk, heeft het leiden Egmondsche Boys I een vryen dag en kan dus eens gaan zien, wat de concurrenten doen. In de tweede klasse D M. E V. O. I gaat naar Alkmaarsche Boys IV enhoewel de rood witten zich stellig geducht zullen weren, zullen ze de Mevoanen wel geen spaak in het wiel kun nen steken. Koedijk I zou eveneens nog in de running blijven, daar we de Koedykerg heusch wel Alc- weer deze Het den een ploe- waar be- in staat achten, in eigen omgeving van D. T. S. II te winnen. Nu Akersloot I alweer een uitwed strijd! een bezoek gaat brengen aan maria V, denken we de Akerslooters nieuwe winst-voordeel toe. Of zullen withemden nu eindelijk ook weer eens. Vooral de derde klasse E laat een aantrekkelijk programma zien. leidende Schoorl II ontvangt stellig grootsten concurrent, Dirkshorn I, wat zwaren stijd beteekent. Veel zullen de gen niet voor elkander onderdoen, mogelijk dat terrein-voordeel voor de duinkanters de meeste winst zal opleveren. Daarnaast staat Bergen II—Ursem I, het geenszins tot de onmogelijkheden hoort, dat de Bergen-reserves, de Ursem mers e enkostbaar punt afhandig maken. Een niet minder belangrijk treffen is Alkmaar III-MEVO n. Zeer benieuwd zijl we, of de Mevo-reserves, de groen witten hun kans op de bovenste plaats, merkbaar doen verkleinen. Voor eerst houden we het nog op de Westerweg-bewoners. Dan is er nog Egmondsche Boys II—vro ne II, waarin de Egmonders een heel goede kans krijgen, voor een nieuwe zege te kun nen zorg dragen. Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE GENT. Drieduizend toeschouwers woonden van nacht de zesdaagsche op de winterbaan bij Herhaaldelijk hadden jachtpartijen plaats waarby de koppels KilianVopel, Deneef Aerts en Raes—Christensen er in slaagden een aantal ronden te nemen. Het Neder- landsche koppel Pijnenburg—Wals is hier bij eenige malen gepasseerd. In vier uur werden 170,730 K.M. afgelegd. De renners Pijnenburg, Deneef, Meer- schaert, Deneef en Aerts hebben de sprints van twee uur hedennacht gewonnen. De stand bij de neutralisatie, hedenmor gen om zeven uur is als volgt: 1. Billietde Kuysscher, 14 praten. Op een ronde: 2. Aerts—Deneef, 24 pun ten; 3. Raes—Christensen, 6 praten. Op twee ronden: 4. de Bruycker—Ver haegen, 10 punten; 5. SlaatsPellenaer 1 prat. Op drie ronden: 6. Verreycken—Meer schaert, 21 praten; 7. Kilian—Vopel, 4 pnt. Op vier ronden: 8. van Vlockhovenvan Buggenhout, 2 punten. Op vijf ronden: 9. Pynenbur gW a 1 15 praten; 10. Van Schijnde 1v a n den Broek, 10 praten; 11. Charlier Depauw, 3 praten. Dtatuj. en Aaaéod (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Protos Stofzuiger rood met volle garan tie 25. SPOORSTRAAT 69. Schilderijen. Eenige oude schilderstuk ken waaronder van Willem Verschuur Jr., Pieter Plas, Jos van der Wal-Perne te koop. Adres JAN PLAS, Hekelstraat. Boekenkast te koop gevraagd. Brieven onder letter B 853 aan het bur. v. d. blad. Prima Mangel, pracht Veerenbed 7.50, Gemakskoffer met pot 2.50, beste Hand naaimachine met garantie 6, Kinder ledikant 2, pracht Crapeaud 5, enz. DEKKER, Laat 182. Te koop een Kinderwagen, laag model, merk van Delft, moet weg. Adres TROMPSTRAAT 30. ^Bituteniand JEUGDIGE OPLICHTSTER. Verscheidene winkeliers opgelicht en veel politie-agenten een drukken nacht bezorgd. Gedurende de laatste drie weken ontving de Hilversumsche politie herhaaldelijk klachten van winkeliers, dat zy waren op gelicht door een klein meisje, waarvan slechts een vaag signalement kon worden opgegeven. Het meisje had van bekende adressen een briefje met bestellingen afge geven en gaf voor, bij een der klanten in betrekking te zyn. Zij nam steeds enkele van de bestelde boodschappen mede. Wanneer echter de winkelier bij het op gegeven adres de overige artikelen kwam bezorgen, bleek men daar van niets te we ten. Wegens de herhaalde klachten ging de politie ertoe over, om per circulaire de win keliers te waarschuwen en een signalement te verspreiden en na talrijke pogingen slaagde zij er tenslotte in gisteravond op te lefonische waarschuwing het meisje te ar resteeren, maar daarmede was de zaak voor haar nog niet afgeloopen. Het meisje kwam bij haar verhoor n.1. tot drie malen toe met een vlot, maar telkens anders luidend verhaal, waardoor in den voorlaatsten nacht de Amsterdamsche, de Soester- en de Baarnsche politie aan het werk moest worden gezet om naar de waar heid van de verhalen te informeeren, terwijl de Hilversumsche recherche naar verzon nen personen speurde. Zoo werd een vruch- telooze huiszoeking verricht bij een vrouw in Soest, die gearresteerd werd, maar, naar later bleek, niets met het kind had uit te staan. Ten slotte bleek het meisje, de 14-jarige B. S. uit Baarn te zyn, zy had ook in an dere plaatsen talrijke winkeliers opgelicht. De gestolen goederen zyn nog niet terugge vonden. Het meisje verklaart die te hebben weggeworpen, maar de politie gelooft daar niet veel van. HET KAN VERKEEREN... De politie te Gorcum heeft aangehouden een koopman, die zonder de vereischte ver gunning met oranjestrikjes liep te venten. Bij nader onderzoek bleek de man gesigna leerd te staan in het Alg. Politieblad voor Majesteitsschennis. (Maasbode). BAKKER KON ZIJN DEEG NIET KNEDEN. Stijve armen door rheumatiek. Nu weer gezond als een visch. „Ik had rheumatiek, zoo erg als het maar kon. De gewrichten in mijn armen, beenen, handen en voeten waren verstijfd. Ik kon nauwelijks loopen, en als ik een paar minuten had gezeten, werd het een heele toer om weer overeind te komen, ik ben bakker van beroep, dus U begrijpt wel dat ik al mijn kracht noodig heb om deeg te kneden. Mijn handen waren echter zóo machteloos, dat ik mij bezorgd begon af te vragen of ik nog wel ooit zou kunnen werken. Ik probeerde verscheidene midde len, maar tevergeefs. Na een flacon Kruschen Salts ging ik mij een beetje beter voelen. Ik verbruikte nog twee flacons, en ik moet bekennen, dat ik weer plezier in mijn werk heb. Geen pijn of last meer, dank zij Kruschen Salts. Ik kan het niet genoeg roemen, want ik voel mij weer zoo gezond als een visch." A. T. H. te K. Indien Uw afvoerorganen op de juiste wijze tot betere natuurlijke werking wor den aangespoord, voorkomt U ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen zooals het urinezuur, dat maar al te dikwijls de oorzaak is van rheumatiek, ischias, spit e.d. Kruschen Salts bevat zouten, die zor gen voor een afdoende verwijdering van afvalstoffen, doordat zij Uw afvoerorga nen, ingewanden, lever en nieren aan sporen tot krachtiger werking. Zoodra Uw bloed zuiver is geworden, zullen de rheu- matische pijnen verminderen om tenslotte geheel weg te blijven. Probeer het eens. U hebt Uw geluk in eigen handen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. BRAND TE SNEEK. Zuigeling loopt brandwonden op. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het woon- en winkel huis van den heer A. Verwer aan den Oos- terdyk te Sneek. De brand ontstond in een slaapkamer, waar een kindje van twee maanden sliep. Toen mevr. V. het kind hoorde schreien en licht zag in de slaapka mer, snelde haar man naar boven, waar hij constateerde, dat de slaapkamer reeds fel brandde. Hij slaagde er in het kindje uit de reeds brandende wieg te redden. Het kindje, dat brandwonden had opgeloopen, is on middellijk naar het St. Anthonius zieken huis vervoerd. De brandweer slaagde er spoedig in het vuur te blusschen. De schade is groot, doch wordt door verzekering gedekt DAGORDER VAN DEN GOUVERNEUR DER RESIDENTIE. Dankzegging H. M. de koningin. De gouverneur der residentie, luitenant- generaal jhr. Röell, heeft de volgende dag order uitgevaardigd: Aan de deelen der koninklijke weermacht die onder mijne bevelen deel hebben geno men aan de plechtige eedsaflegging van Z. D. H. prins Bernhard van LippeBiesterfeld, kapitein en ritmeester, luitenant ter zee der le klasse, kapitein en ritmeester, onderschei denlijk titulair en a la suite van het Ko ninklijk Nederlandsch Indische leger, de Koninklijke marine en de Koninklijke land macht. Het is my eene vreugdevolle voldoe ning, ter kennis van alle bovengenoem de troepen te mogen brengen, dat het Hare Majesteit de koningin behaagd heeft, hoogstderzelver bijzondere tevre denheid tegenover mij wel te willen uitspreken, zoowel over het verloop der heden plaats gevonden hebbende plech tigheid als over de houding en het op treden van alle daaraan deelgenomen hebbende troepen en weermachtssym bolen. De groote en onvergetelijke eer, wel ke op dezen dag door de hooge aanwe zigheid van H M. de koningin en H. K. H. prinses Juliana bij de plechtige eedsaflegging var Z. D. H. prins Bern hard aan allen ten deel is gevallen, zal zeker niet nalaten, den hechten band, die ons allen bindt aan het Huis van Oranje, nog te versterken. Leve de koningin. Leve de koninklijke bruid, prinses Juliana. 's-Gravenhage, 23 December 1936. De luitenant-generaal, gouverneur der Residentie ROELL. BEVEILIGING ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De lichtseinen bij den spoorweg overgang bij Steenwijk. De Nederlandsche spoorwegen deelen mede, dat de lichtseinen ter beveiliging van den onbewaakten overweg by K.M. 110.585 by Steenwijk op Dinsdag 29 December a.s. om twaalf uur in dienst zullen worden ge steld. In aansluiting op de dezer dagen gepubli ceerde beschrijving van het nieuwe systeem kan nog worden medegedeeld, dat behalve door de lichtseinen (rood flikkerlicht met negentig wisselingen in de minuut) een trein zich bovendien aankondigt door het luiden van wekkers, welke zyn aangebracht aan dezelfde andreaskruisen als de lichtseinen. Wanneer bij storing het permanente oranje licht met de aanduiding „buiten dienst" brandt, behoeven de wekkers echter niet gestoord te zyn. De bij sommige overwegen aanwezige oranje flikkerlichten, die voortdurend bran den, zullen uit den aard der zaak op het zelfde tijdstip verwijderd worden, daar an ders verwarring zou sunnen ontstaan met de automatische flikkerlichten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11