Het groene oog van Baa-AI. NIEUWJAAR. DE LAATSTE KANS: TERSTOND ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 30 DECEMBER 1936 KOEDIJK BERGEN UW N.J.-ADVERTENTIE OPGEVEN MORGEN WORDT ZE GELEZEN! QettteeHtcxideH Zwijgende raadsleden Gistermiddag kwam de gemeenteraad in een korte zitting bijeen, kort niet doordat er niets belangrijks te verhandelen was maar doordat zelfs bij een belangrijk punt de leden zwegen in aUe talen. Dat punt was het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de heffing en in vordering van schoolgelden voor het ge woon openbaar lager onderwijs. Zooals overal, beteekent natuurlijk de wijziging van.de geldende verordening ook voor Koe dijk s ouders van schoolgaande kinderen een verhooging van het tot nu toe betaalde be- drag, maar hoeveel er voortaan méér be taald zal moeten worden, is in de raadsver gadering van gister met geen enkel woord aangeduid. Het eenige, wat we vernamen, is, dat voor het tweede schoolgaande kind uit hetzelfde gezin 20 ct. minder betaald zal moeten worden dan voor het eerste; voor het derde kind zal de korting 40 pet. bedra- gen, voor het vierde 60 pet., voor het vijfde PCV. iemand nóg meer kinderen gelijktijdig op de school, dan zal hij voor die meerderen niets behoeven te betalen. Het tijdstip, waarop de nieuwe verordening in werking zal treden, is al evenmin mee gedeeld, maar wij vermoeden, dat dit op 1 Januari a.s. zal zijn. Nu gelooven wij graag, dat de raadsleden het voorstel ter dege zullen hebben bestudeerd en dat zy overtuigd zijn, dat het zóó en niet anders zal moeten, maar zij zijn toch zeker niet de éénige belanghebbenden! Ter inlichting van de betaling-plichtigen zou het zeker wenschelijk geweest zijn, indien in den raad eenige nadere mededeelingen waren gedaan. Nu werd het voorstel zonder, één enkele opmerking goedgekeurd. Goedgekeurd werd eveneens een voorstel van B. en W. om het verzoek van den heer Jn. Bakker om ontheffing van de honden belasting in een comité-vergadering te be handelen. Besloten werd tot verhuring der ge- meente-landerjjen op dezelfde voorwaarden als golden voor den huurtijd, welke op 25 Dec. j.L was afgeloopen en volgens welke de eerste helft van de pacht zal moeten worden betaald op 1 Aug. en de tweede helft op 1 Maart van het daarop volgende jaar. De tegenwoordige huurders zullen de voor keur hebben. Op een vraag van den heer Kramer hoeveel hunner zich voor een nieuwen huur tijd hebben aangemeld, antwoordde de voorzitter te meenen, dat er wel eeni ge zich hadden opgegeven, maar hij wist niet hoeveel. Den secretaris scheen zulks ook niet bekend te zijn, althans van die zijde kreeg de heer Kramer ook geen definitief ant woord. Als leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen de af tredende heeren C. Stuffers, P. J. Lammer- schaag en P. Geus met algemeene stemmen en de heeren J. Ploeger en P. Zwetsman elk met vier stemmen tegen één resp. op de heeren J. K. Beets en C. Spaan. (Wegens afwezigheid van de heeren Hart en Visser werden er slechts vijf stemmen uitgebracht.) De op de agenda aangekondigde uitbrei ding van de commissie tot wering van schoolverzuim voor de wyk Sint-Pancras werd door B. en W. teruggenomen, omdat een paar van de op de aanbeveling ge plaatsten nu reeds hadden te kennen gege ven voor een eventueele benoeming te zul len bedanken. Bij de opening van de vergadering deelde de voorzitter o.a. mede, dat aan de gemeente Koedijk ontheffing is verleend van de verplichting tot vaststelling van een capitulanten-verordening, en voorts dat van Ged. Staten goedgekeurd is terugontvangen de gemeenschappeijke regeling met de ge meente Alkmaar inzake hulpverleening bij brand. Medegedeeld werd verder nog, dat was ingekomen van de speeltuinvereeniging Zuideind het verzoek om een terrein te mogen huren tegenover het café Ottink. B. en W. stelden voor om dit verzoek aan hen te renvoyeeren om advies, opdat zij in de volgende vergadering met een voorstel zul len komen. De heer Schuur meende, dat het kon worden behandeld tegelijk met de landverhuring, maar de voorzitter maakte duidelijk, dat er een geheel afzon derlijk besluit noodig zou zijn. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten. Bij de sluiting der korte vergadering wenschte de voorzitter den leden een goed uiteinde van het bijna afgeloopen jaar, waarop de leden hunnerzijds denzelf den wensch deden ten aanzien van den bur gemeester. De raad kwam gisteravond onder voorzit terschap van burgemeester mr. van Reenen voor de laatste en achtste maal in dit jaar bijeen. De voorzitter deelde mede, dat dank zij een vriendelijkheid van de dames thans thee geschonken zal worden. Voor kennisgeving werden o.m. aangeno men de goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit tot verlenging der geld- leening groot 153.229,54, alsmede tot het aangaan van een geldleening groot 248.000. Een verzoekschrift van de slagerspatroons om voor hun bedrijven een verordening regelende het sluiten van hun winkels in te stellen, werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld. Dr. H e m e 1 r y k oordeelde, dat de adressanten beter deden zich onderling aan afspraken te houden. De heer Voute merkte op, dat de win- keliersorganisaties om de winkelsluitingswet hebben verzocht, die men later niet wenschte en wel zoo, dat men in badplaatsen maan den de wet buiten werking stelt. De heer Brak betoogde, dat in vele gé vallen de arbeidswet met voeten wordt ge treden en door inwilliging van het verzoek komt een uniforme regeling tot stand, die knoeierij onmogelijk maakt. Ook de heer Din gerdis was voor in williging van het verzoek. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten afwijzend te beschikken op 't verzoek van de Geheelonthoudersorganisa ties om in de politieverordening een bepa ling op te nemen om den verkoop van alco holhoudende en zwak alcoholhoudende dranken in de gemeente te verbieden op dagen, waarop openbare feestelijkheden worden gehouden. In handen van B. en W. om bericht en raad werd gesteld een verzoek van de afd. Ber gen van „Volksonderwijs" om de huur van het lokaal in de openbare school, bij de ver- eeniging als kleuterschool in gebruik, te verlagen. Aangezien het verleenen van ventvergun ningen tot de competentie van B. en W. be hoort, werd het verzoek van den heer H. Blom uit Alkmaar, die regelmatig met visch de gemeente bezoekt, om voor 1937 in het bezit van een jaarvergunning te worden ge steld, in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Ter inzage van de raadsleden werden ge legd de begrooting 1937 enz. der R.K. Ver- eeniging voor Wijk-, Kraam- en Huisver zorging; de balans en verlies- en winstreke ning over 1935 van den Keuringsdienst voor Waren; het jaarverslag over 1935 van het Centraal-Archief inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland. De rekeningen 1935. Aan de orde was hierop de voorloopige vaststelling der gemeentebegrooting over 1935 en de vaststelling der bedrijfsrekenin gen alsmede van de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur. De rekeningen waren nagezien door de raadsleden C. Brak, C. W. Elles en P. Vrije. Uit het rapport over de gemeenterekening bleek, dat een tweetal winkeliers-leveran ciers minder hadden berekend dan zij hadden geleverd, zoodat het meerdere op de rekening 1936 zal worden vergoed. Ten aanzien van één armlastige krankzin nige was de commissie van oordeel, dat de familie de verpleegkosten kan betalen. B. en W was dit niet bekend, doch zeg den een onderzoek toe. De commissie had overigens geen bemer kingen en bracht in haar rapport den ont vanger een compliment voor de keurige wijze, waarop de administratie wordt ge voerd. De rekening werd conform vastgesteld: ontvangsten 560.693, uitgaven f 528.117,60, batig saldo f 11875,93. Kapitaaldienst: ort- vangsten f 554.218.54, uitgaven 540.903,23, batig saldo f 13315,31. De commissie bracht voorts aan de finan- cieele commissie uit het Burgerlijk Armbe stuur dank voor het keurige ingediende rapport. De gemeentelijke subsidie voor het B. A. bedraagt 35700. De rekeningen van het G.E.B. en het Ge meentelijk Woningbedrijf gaven geen aanlei ding tot besprekingen, "zoodat de commissie adviseerde tot goedkeuring van deze reke ningen, alsmede tot goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. Bjj de gemeenterekening maakte de heer V o t e de opmerking, dat ten onrechte een blaam op de leveranciers werd gewor pen. Spr. wilde voorts krachtiger optreden tegen menschen, die van M.H. voorschotten hebben gehad en niet terug betalen. Bij schoolgelden wordt de deurwaarder gezon den. Hier zijn accepten geteekend, die moe ten worden ingelost. Dev o o r z i 11 e r: De voorschotten zijn gedaan, om hen uit den steun te houden. Het is beter om, als ze niet kunnen betalen, het te geven als steun en er eventueel rekening mede te houden met tewerkstelling. De heer V o t e: Er zijn gevallen, waar in opgetreden had moeten worden. De heer D e n D a s betoogde, dat niet te vlug moest worden afgeschreven, om dat de mogelijkheid bestaat, dat in een paar jaar terug betaald kan worden en verwacht mag worden, dat uit redelijken plicht wordt terugbetaald. De heer Voute was hiermede voldaan Op voorstel van den heer Vrije zal het rapport van B. A. ter visie van de raadsleden worden gelegd. De schoolgeldverordening. In behandeling kwam hierop de vaststel ling der verordeningen op de heffing en in vordering van schoolgeld ten behoeve der scholen voor gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs. In ons nummer van Maan dag publiceerden wy reeds de verhoogingen, die aan de bevolking moeten worden op gelegd. De heer Dingerdis bepleitte een betere regeling in het belang van de groo- tere gezinnen. In Alkmaar heeft men al een half jaar praktijk en is men niet tevreden. De heer E 1 1 i s gaf een toelichting op de door de r.k. fractie gewilde regeling. Be oogd wordt een hoogere aftrek voor meer dere kinderen. Volgens dit voorstel wordt het maximum bereikt by een inkomen van 6750. Dr. H e m e 1 r ij k merkte op, dat volgens het rijk de vaste punten, waraan het getornd mag worden, zyn de heffing van f 3 voor l.o. en 6 voor u.l.o. bij een inkomen van 800 en bij 3000 30 en 45, daartus- schen bestaat eenige vrijheid, die spr. wil benutten, maar in geen geval wilde hij voor de hoogere inkomens nog hooger gaan dan 1 Laat men bij de aanslagen he neden 3000 lager opklimmen. De regeering eischt het, maar laat men er toch niet boven gaan, voor niemand. Weth. Miltenburg betoogde, dat het voorstel van de r.k. fractie vooral beoogt om voor het 2e kind inplaats van 20 een korting van 30 te verkrijgen, voor het 3e in plaats van 40 60 en voor het vierde in plaats van 80 90 korting te ver krijgen. Vooral wordt ook beoogd rekening met de korting te houden of de kinderen op de l.o. of de u.l.o. school zijn. De heer V o t e: De geheele materie loopt al van Febr. en nu wordt ons de zaak 3 dagen voer het einde van het jaar ter be oordeeling voorgelegd, zonder dat wij tijd hebben gehad de cijfers te beoordeelen. Spr. betreurde dit Ook het verschil in de kosten per leerling voor het openbaar en het bijzonder u.l.o. vond spr. onverklaarbaar. Ook de cijfers P. f., m. g. en o. h. g. G. n. en m. h. g.-tjes; Kolommen vol en rij aan rij Z. n.'s en ook o. g.-tjes; De cliëntèle (zeer geacht) De buren en de vrinden Zy kunnen nu in onze krant De beste wenschen vinden. Een bakker wenscht zijn klanten graag Veel hongerige magen Een kruidenier hoopt, dat 't publiek Bij hem zijn waar zal vragen De slager zegt: voorspoedig jaar Mijn vleesch en worst zijn pTima En de sigarenwinkelier Zegt: rookt voortaan „Manilla"! Geen zakenman, die hier ontbreekt; Geen melkboer, wissellooper, Geen hotelier, of kruierij Geen brandstoffen-verkooper; Zij alle wenschen iedereen, Zij vrienden of cliënten, Het beste in het Nieuwe Jaar En dat voor..vijftig centen! van de r.k. fractie wilde spr. nader bekijken. Dr. Hemelrijk oordeelde ook, dat er sprake was van een bijzondere wijze van behandeling. De voorstellen van de r.k. fractie had men moeten rondzenden. De heer Voute zag ook geen kans de materie zoo overhaast te beoordeelen. De voorzitter begreep dit, doch vóór Jan. moet de zaak geregeld. Dr. H e m e 1 r ij k achtte dit niet moge lyk. De vergadering werd hierop geschorst om den raad gelegenheid te geven zich te be raden. Na heropening deelde de voorzitter mede, dat B. en W. gevolg zullen geven aan de wenschen van den raad en een nieuwe regeling zullen indienen. De eerste 3 groepen worden samengevat in 1 minimumklasse. In de klasse boven f 63 zal een geleidelijke progressie gemaakt worden en wel zoodanig, dat de gemeente voor het M. O. niet in een ongunstige ver houding komt. Voorts zal de aftrek voor het 2e kind op 25 voor het 3e op 50 en voor het 4e kind op 75 worden gesteld, terwijl het 5e kind vrij komt. Verhooging vergunningsrecht. Voorgesteld wordt het vergunningsrecht tot het wettelijk maximum f 12.50 per 50 huurwaarde te stellen. Tot nog toe was dit 7.50 met een totaal opbrengst van 1147,50. Door de verhooging wordt een meerdere ontvangst van 702,50 geraamd. De heer S w a a g nam aan, dat men niet aan de regeling kon ontkomen, doch hy be pleitte een herziening van de huurwaarde, om die lager te stellen. De voorzitter zegde toe, dit onder de oogen te zullen zien. Het gaat naar de grootte van de gebouwen en den omzet in het gebouw. Spr. heeft geen bezwaar den raad hierin te kennen. Besloten werd het in de commissie van de begrooting onder de oogen te zien. De rege ling werd conform vastgesteld. Boeken en meubelen voor de Berger Schoolvereeniging. Overeenkomstig het advies van den in specteur van het Onderwijs stelden B. en W. voor aan het bestuur van de Berger School vereeniging voor het aanschaffen van meu bilair, boeken en benoodigdheden, wegens toename van het aantal leerlingen, alsmede voor uitbreiding van de rywielbergplaats, een bedrag van 460,18 toe te kennen. Conform besloten. Verbreeding Bergerweg. In verband met de verbreeding van den Bergerweg stelden B. en W. voor te be sluiten tot ruiling van eenige slooten met den polder „Bergermeer" en den „Dam- landerpolder". Als voren. Tijdelijk wethouder, De voorzitter deelde mede, dat wet houder Miltenburg om gezondheidsredenen twee maanden rust moet' nemen. Spr. hoopt op een spoedig herstel, doch B. en W. stel len er prijs op, dat gedurende zyn afwezig heid een tijdelijk wethouder wordt aan gesteld. De raad vereenigde zich met dit voorstel, waarop de heer Elles mededeelde, dat de r.k. fractie daarvoor den heer Dingerdis can- dideert, die hierop met algemeene stemmen werd gekozen. De heer Dingerdis verklaarde de be noeming te aanvaarden, waarop de voor zitter den wensch uitte, dat de heer Dinger dis in het belang van de gemeente werk zaam zal zijn. Spr. stelde voor om den heer den Das uit te noodigen nog een poos tijde lijk wethouder te blijven. De raad besloot hiertoe en de heer den Das verklaarde zich hiertoe bereid, waarop de voorzitter verklaarde dit op hoogen prijs te stellen. In stemming kwam hierop het voorstel om al of niet een verordening op het taxibedrijf in het leven te roepen. De stemmen staakten, omdat wethouder Macdonald opnieuw blanco stemde. Vóór stemden de heeren Koning, Miltenburg, den Das, Hemelrijk en Brak. Er komt dus geen verordening. De voorzitter zeide, dat die nog niet was ingekomen. Op een vraag van den heer Brak ant woordde wethouder Macdonald, dat op bespoediging is aangedrongen voor de ver breeding van het smalle deel van den Ber gerweg. De weg komt waar nu de vaart ligt, zoodat in het seizoen de oude weg gebruikt kan worden. De heer V o t e vroeg of de kweekeling op de lagere school met I Jan. weg moet. Wat denken B. en W. te doen? De voorzitter zei, dat B. en W. het noodige zullen doen de leerkracht te be houden door voor 1937 op de begrooting oaarvoor een post goedgekeurd te krvgen. Wij hebben hoop met het oog op de om standigheden te zullen slagen, omdat ook de inspectie er voor is. Uit de gemeentekas mogen wy zelf, zon der toestemming, geen gelden daarvoor voteeren. Misschien wil de kweekeling op risico doen blijven. De heer Voute: Kan de raad niet be slissen dat ze blijft? Dr. Hemelrijk: Dat kan niet. Voor hoe lang kan de kweekeling het risico aan vaarden? De voorzitter: Wij kunnen alleen vragen daarvoor een post te mogen uit trekken. Dr. Hemelrijk: U kunt vragen om voor een maand tot de beslissing de situatie te handhaven. De voorzitter: Dat is wel de be doeling, doch hiermede is de zaak niet op gelost. Wij zullen trachten te doen wat er te doen is. De voorzitter sloot met den wensch, dat het allen goed zou gaan en dat de arbeid vruchtdragend zou zyn. Spr. uitte de hoop, dat men den heer Miltenburg weer spoedig in den raad zou zien. maar daarentegen hebben de veeboeren groote interesse voor de voerkool. De vraag overtreft bijna voortdurend het aanbod, waardoor het is voorgekomen, dat de pry- zen van deze voerkool omhoog gingen. Over het algemeen werd voor de gele kool voor menschelijke consumptie f 1 per 100 K.G. betaald, terwijl Deensche witte kool hoofdzakelijk 0.80 en eenige malen 0.90 tot 1 per 100 K.G. kon noteeren. De roode kool van de beste kwaliteit ging meestal voor hoogstens f 1.60 per 100 K.G. weg, bij uitzondering werd tot f 2 per 100 K.G. be taald. Afwijkende kwaliteit roode kool no teerde 1 tot 1.20 voor de besten. Groene kool werd verhandeld voor hoog stens f 3.50 tot 3.60 per 100 stuks. De klei nere kool varieerde vanaf f 1.30 per 100 st., naar gelang de grootte. Andijvie komt slechts in geringe hoeveel heden aan de markt. De prijzen hiervan zyn ook gedaald. Hoogstens f 0.70 per 100 krop is de noteering geweest, terwijl de meeste het niet zoover konden brengen. Kroten werden weer verhandeld voor 0.50 tot 1.30 per 100 K.G. Peen bracht voor de mooiste kwaliteit tot hoogstens 1.40 tot 1.50 per 100 K.G. op. Bij wat grootere aanvoeren zakten deze prijzen iets, tot 11.20 per 100 K.G. De kleine peen ging weg voor 0.50 tot 0.60 per 100 K.G. Uien bleven goedkoop. Eerder goedkooper dan duurder. De middelsoort bracht hoog stens 1.20 tot 1.30 per 100 K.G. op. De noteeringen lagen hoofdzakelijk tusschen 1 en 1.20 per 100 K.G. De grove uien konden slechts zeer weinig meer opbrengen dan de middelsoort. Het ging meestal om een dubbeltje. Drielingenprijzen bleven vrij wel gelijk. Van 2 tot 3 werd hiervoor be taald, doch meestal in de omgeving van de 2.50. Nep komt in geringe hoeveelheden ter markt. De prijzen blyven plm. f 6 per 100 K.G. Een enkele maal gaat eens een partijtje beneden 5 van de hand. Voor de aangevoerde aardappelen bleven de prijzen vrijwel geheel ongewijzigd. £atuU en JxUh&ouw Rondvraag. De heer de Koning deelde mede, dat op het alarm in Kerstnacht maar één brand weerman verscheen. De brand beteekende niets, doch spr. vroeg zich af: werkt het alarmeeringssysteem wel goed? De voorzitter zal dit onderzoeken. By de automatiseering van de telefoon krijgen wij wel een beteren toestand. De heer Brak vroeg of er al een beschik king was van Ged. Staten over de school- voeding en de huurverlaging. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De aanvoeren waren in de korte week voor de Kerstdagen iets minder. Met deze drie Zondagen aan het einde van de week was dit te verwachten. Een voorbeeld van den .invloed van deze Zondagen op de prij zen was wel de noteering van de bloemkool, welke in het begin van de week nog met 6.50 en 9.50 per 100 stuks werd betaald en Donderdag voor eerste soort even boven 4 per 100 st. kon opbrengen. De tweede soort daalde van 2.40 tot 3.50 tot 1.50 per 100 stuks. Deze Zondagen drukken niet al leen hun stempel op dit lichtbederfelyke artikel als bloemkool, maar zijn ook van in vloed op den afzet van de overige tuinbouw producten. Daarmee wordt door de tuinders al eenigszins rekening gehouden, waardoor minder kool aan de veilingen wordt ge bracht. Over het algemeen waren de prijzen van de verschillende koolsoorten gelyk, evenals het verloop van de veiling was wat betreft het doordraaien van vooral de gele en Deensche witte kool. Voor menschelijke consumptie is de vraag zeer gering naar deze producten, KENNEMERLAND. De vlugge handel, die als regel de dagen vóór Kerstmis kenmerkt, is dit jaar uitgebleven. Sterker, er was minder handel dan de voorgaande week. Dat was een strop, want de aanvoer was grooter dan we ge woon zijn men hoopte op wat extra af name en is bedrogen uitgekomen. Bij al de teleurstellingen, die de tuinbouw in 1936 meemaakte, kan dit nog wel bij. Bloem kool gold den ouden prijs, voor le soort 48 en voor 2e soort 24. Bloemen daler kool gold matig, n.L 12.50. Boere- kool was een ietsje meer in trek: prijs 12.50. Roode kool en gele kool bracht slechts 24 op. Daarentegen was groene kool duurder, n.L f 24, per 100 stuks. Andijvie, welke niet mooi was, gold 0.50 2.50. Sla, waarvan prima kwaliteit, kostte 35 per 100 stuks. Knolselderie w.^s duurder en werd met f 2.505.50 per 100 stuks betaald. Bosgroente gaf middelmatige prijzen, by ruimer aanvoer. Prei gold 3 6.50, selderie 1.502.50, peterselie 1.503, bospeen 25, p. 100 bos. Van spruitkool kon alleen le soort zich handhaven De noteering was voor le soort 612 en voor 2e soort f 35. Witlof werd in mooie kwaliteit aangevoerd, hoewel een beetje te geforceerd. De prijzen waren voor de soort 1016 en voor 2e soort f 4.50 8, per 100 K.G. De aanvoer van grove groenten had niet het gewenschte resultaat wat de prijzen betreft. Koolrapen brachten 1.502 op, uien 11.50, bieten 0.70 1.25 en wortelen 0.50f 1, per 100 K.G. Vruchten werden verkocht als volgt winterperen 14f 20, Gieser Wildeman 1623, Present van Engeland f 1925, goudreinet 2031, Comtesse de Paris 14 18, per 100 K.G. De „laatste" druiven golden 3844 per 100 K.G. De niet-ge- noemde artikelen geven geen reden tot af zonderlijke vermelding. fuchtoaad. DE „KWAK" NAAR INDIE VERTROKKEN. Vanochtend om half acht is het K. L. M.- vliegtuig „Kwak" van Schiphol naar Indië vertrokken. Zes passagiers bevinden zich aan boord, resp. voor Soerabaya, Batavia, Rangoon, Jodphur en twee voor Karachi. Het toestel heeft 63 K.G. vracht, 307 K.G. briefpost en 28 K.G, pakketpost genomen. mee- 59. Toen de Chinees verhoord werd kwam er nog veel meer aan het licht dan men dacht. Hij werd opgesloten in een cel van het gouvernementsgebouw om later voo- de Engels-Egyptische rechtbank te verschijnen. 60. Natuurlijk kreeg de gevangene op tijd eten en drinken en hiervan maakte de boef gebruik om te ontsnappen. Op het ogenblik dat de cipier binnenkwam schopte hij een tafeltje omver, zoodat de cipier voorover op de grond viel

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5