DE RIJTOER VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE DOOR DE RESIDENTIE. De aanbieding van» huwelijksgeschenken. Binnenland Het huwelijk van Prinses Juliana lggiflr Oe geschenken, die vandaag aangeboden zijn. ÏÏgl iOiuJt s cwondS GELUIDSSIGNAAL VEKBOPen Glimlachje GEWELDIG ENTHOUSIASME. Het druilerige mistige weer van dezen somberen winterdag heeft niet kunnen beletten, dat duizenden en nog eens duizenden langs den weg geschaard stonden, waar langs de Koninklijke stoet gistermiddag zou rijden om de hulde te aanvaarden, door de ongeveer 38.000 leden van de bij het comité aangesloten vereenigingen aan onze landsvrouwe en het Prinselijke paar te brengen. Aan den kop van den stoet reden achter den hoofdcommissaris van politie eenige le den van het Haagsche comité voor de luis terrijke viering van het Prinselijke huwe lijk. Burgemeester de Monchy was door ambtsbezigheden verhinderd mee te rijden. Tengevolge van ziekte was ook de voorzit ter van het comité, generaal Wagner, niet aanwezig; zijn plaats werd ingenomen door den waarnemenden voorzitter, den heer F. N. V. Quant, verder waren er de heeren L. P. van der Heijden, mr. Th. O. Palthe en P. L, du Buisson. In het eerste hofrijtuig, dat daarop volg de, waren gezeten baron Baud en graaf van Zuylen van Nijevelt. Vervolgens kwam de calèche, waarin Prinses Juliana en Prins Bernhard gezeten waren, welke geëscorteerd werd door den adjudant van H.M.., majoor Phaff, en den ordonnans-officier, le luitenant jhr. van Lawick van Pabst. In de volgende calèche reden de Koningin met Prins Aschwin, ge ëscorteerd door kolonel jhr. de Jonge van Ellemeet en den ordonnans-officier, le lui tenant jhr. van Kinschot. In het daarop volgende hofrijtuig waren gezeten mr. J. W. Baron van Lynden, op perkamerheer van H. M., en gravin van Lynden van Sandenburg, geb. baronesse Nagell van Ampsen, grootmeesteresae van de Koningin. In het vijfde hofrijtuig zaten freule Van Heemstra, Juckema van Burpiania baror, Rengers van Warmenhuizen, d.d. grootmees ter van Prinses Juliana; in het zesde freule de Brauw en ritmeester jhr. Verheyen, eer ste stalmeester van de Koningin. De stoet werd gesloten en begeleid door de motor-brigade van de Haagsche politie. Van het paleis ging de tocht door het Noordeinde en de Zeestraat, waar men de feestverlichting ontstoken had, en waar wij onder de duizenden, die hier opgesteld ston den, deputaties opmerkten van het Alge meen Nederlandsch Verbond, de Oude Ja gerband, diakonessen, de Oranjegarde en het Verbond voor nationaal herstel. De Princevlag, met haar voorzitter Berlott aan het hoofd, viel op door een kleurige en groote groep met tallooze vlaggen. Daar het traditioneele oranjezonnetje dit keer schuil ging achter de dikke mistbanken, die laag over de stad hingen, fleurde de feestver lichting de straat sterk op. De politie, die zooals in deze dagen gebruikelijk is, de as sistentie had verkregen van de marechaus see en de rijksveldwacht, ondervond op de kruispunten nog den steun van de padvin ders, die met hun stokken het opdringende publiek tegenhielden. Aan het begin van de Laan van Meerder- voort stond een groote groep van de Haag sche burgerwacht, onder leiding van den commandant, generaal Backer, en den voor zitter, baron van Lynden. Daartegenover bevond zich een groote menigte vrouwen leden van den Nederlandschen Christen vrouwen bond. Ook het mobilisatiekruis stond in dit stuk van de Laan van Meerder- voort opgesteld. En al die duizenden gaven uiting aan hun aanhankelijkheid aan het Prinselijk paar en aan de Koningin door luide te juichen en te zwaaien met grif verkochte vlaggetjes. We zijn nu al aan het einde van de Laan van Meerdervoort gekomen en daar staat de pas opgerichte Oranjevereeniging Prins Bernhard. Bij de Reinkenstraat is het zeer druk en op de Waddeck Pyrmontkade staan duizenden. Hier handhaaft het Nederland- sche padvindsters-gilde de afzetting. In de Regentesselaan staan de menschen tot op de stoepen van de huizen en uit de huizen pui - len ook tientallen belangstellenden. Bij de zuigelingenkliniek staan de zus ters voor de ramen. Het Indo-Europeescii verbond is met een zeer groot aantal leden opgekomen. Hier zijn ook veel ouderen want het aantad klapstoeltjes neemt hier sterk toe. We komen nu op het Regentesseplein. Hier zal een korte zanghulde plaats vinden en we zien reeds uit de verte de groote auto's van de altijd aanwezige omroepver- eenigingen en den auto, die maakt, dat de menschen van de Cineac nog 's avonds aan hun kijkgrage toeschouwers de beelden van wat zich 's middags afspeelde, kan laten zien. Het koper van de postharmonie schet tert en weldra zingen vele leden van zang verenigingen: „Wij willen Holland hou den". Na dit lied klinkt een luid gejubel op en voort gaat het weer door de Weimarstraat en het Koningsplein en het tweede deel van de Weimarstraat. Men buigt de Prins Hen drikstraat in en nog steeds staan groepen van allerlei vereenigingen uit Den Haag op gesteld. We zien een groote groep leden van de afd. Den Haag van het Nationaal jonge- renverbond, de jongetjes van Groenesteyn, ontbreken niet, het Leger des Heils is zelfs met zijn muziekkorps aangerukt, en zoo gaat het maar voort. De huisvrouwen, leden van de afd. Den Haag van de Nederlandsche vereeniging van huisvrouwen zijn in grooten getale on der leiding van haar bestuur opgekomen om de Prinses, nu zij weldra ook den staat van huisvrouw zal hebben bereikt, toe te juichen. Om vijf minuten voor drie rijdt de stoet de Zoutmanstraat in, waar de Graal in een groote menigte aanwezig is. Het Nederlandsch onderwijzersgenoot schap is niet achtergebleven om zijn hulde te betuigen. De afdeeling den Haag van de Kruis vaart, een groote groep Roomsch-Katholie- ke jongeren met hun kleurige en vele vaan dels staat keurig in de rij geschaard. Het matrozenkoor, dat bij de zanghulde in den Dierentuin zoo ontroerend mooi heeft gezongen, staat onder leiding van den diri gent den heer van Elferen opgesteld in de lange rij van allen, die op dezen middag mede willen doen aan het huldebetoon. In de buurt van het gymnasium staan tallooze Scheveningers in hun kleederdracht opgesteld. De visschersvrouwen met hun fraaie jakken, de mannen met hun truien. Hier valt ook een groote groep van de Herv. gereformeerde staatspartij op. Iets verder valt het oog weer op een ge heel ander en niet minder fleurig beeld, jonge meisjes, allen voorzien van een man doline staan in de rij en tokkelen er lustig op los. Hier staan ook vele kinderen met de oranjesjerpen, die zij deze dagen wel niet af zullen doen, om het middel. Oudgedien den wisselen af met leden van de C.K.M.V. in Scheveningen. De vischhandelarenver- eeniging Scheveningen staat te midden van het gewone publiek en aan den overkant juichen de Jonge Geuzen en Geuzingen. De Christelijke bond van fabrieks- en transportarbeiders doet niet onder voor de Driehoeksmeisjes (de meisjes van de Neder landsche meisjesclubs) in haar flatteuze uniformen om het Prinselijke paar toe te juichen. De Piet Heinstraat doet al niet onder voor de andere straten wat de belangstelling be treft. Hier noteerden wij o.a. padvindsters van het Leger des Heils en een vrij sterke groep van de Vlaamsche kolonie. Op het Piet Heinplein wordt weer een korte zang hulde gebracht en plechtig klinkt de zang van „Gelukkig is het land", begeleid door de muziek van het jongeliedencorps Ju liana. Een spontaan hoerageroep volgt en de muziek van de Lippe-Detmoldmarsch klinkt op. Over de Kortenaerkade, waar touwen langs het water zijn gespannen en waar een groote groep van den centralen bond van post- en telegraafpersoneel opgesteld staat, zwenkt de stoet weer het Noordeinde in. Voor het paleis wachten nog duizenden om het hooge gezelschap toe te jubelen. Het dagelyksche bestuur van het comité word: ten paleize ontboden, en nadat de Koningin en de Prinses en Prins Bernhard, op het bordes staande, nog even de menigte heb ben toegewuifd, was om kwart over drie deze tocht door de Haagsche straten, die een ware vreugdetocht is geworden voor 't Prinselijke paar en voor de Koningin en voor allen die Hen mochten toejuichen, al weer ten einde. De drukte in de stad, ook na aloop van den rijtoer, bleef zeer groot en het tram verkeer was gedurende geruimen tijd ge stremd. De huwelijksgeschenken. Na terugkeer in het Kon. paleis hebben prinses Juliana en prins Bernard verschei dene delegaties en personen in audiëntie ontvangen, die huwelijksgeschenken kwamen aanbieden. Geschenken uit Ned.-Indië. Om vier uur werd dr. Meyer Ranneft, die in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Nederlandsche commissie van vertegen woordiging van het centrale comité in Ne- derlandsch-Indië voor het aanbieden van een geschenk, de geschenken welke door tusschenkomst van het Indische comité en de Nederlandsche vertegenwoordiging daar van tot stand zijn gekomen, heen aange boden, in audiëntie ontvangen. Het betrof allereerst een paar vazen, af komstig van een aantal ingezetenen van Nederlandsch-Indië. Daar de Chineesche ge meenschap van Ned.-Indië niet zooals ver schillende zelfbesturen een vertegenwoor diger naar Nederland kon zenden is het van beteekenis dat een der uit die gemeen- schau afkomstige geschenken op deze wijze kon worden aangeboden. Behalve het Chineesche geschenk betrof de audiëntie geschenken aangeboden door Javaansche vrouwen vereenigingen en een borduurwerk, aangeboden door de Roemer Visservereeniging. Het nationale huwelijksgeschenk. Te half vijf arriveerden de leden van het uitvoerende comité en eenige leden van de technische commissie voor de aanbieding van het nationale huwelijksgeschenk, waar voor allerwege in den lande de gelden zijn bijeen gebracht en dat als het groote ge schenk van het Nederlandsche volk be schouwd kan worden. Het geschenk van de schooljeugd. Te kwart voor vijf is het geschenk van de Nederlandsche schooljeugd aangeboden, dat naar men weet, bestaat uit een bibliotheek voor het paleis te Soestdijk en de inrichting van een sportterrein bij dit paleis. De aan bieding van dit geschenk geschiedde in den vorm van overhandiging van een oorkonde. De heeren van het nationale huwelijks geschenk hadden het paleis nog niet ver- ZEND EEN TELEGRAFISCHEN NIEUWJAARSWENSCH AAN FAMILIE, VRIENDEN EN BEKENDEN IN NEDERLAND laten toen het comité van aanbieding van het geschenk van de Nederlandsche school jeugd In twee auto's arriveerde, bestaande uit Joh. H. van Burkom, A. P. Jungcurt en dr. M. van der Wijk, resp. voorzitter, secre taris en penningmeester van het comité van de Nederlandsche schooljeugd, en de scho lieren Elsje Boon, Lydia Mayer, Lucie Walter, Joh. H. M. Derksen, Dick Janssen en Joop Waterreus. De delegatie, waarvan de jongedames ge kleed waren in elegante middagtoiletten, werd eveneens door de Prinses en Prins Bernnard ontvangen. Als voorzitter van het comité bood dr. Joh. H. van Burkom in een toespraak het Prinselijk bruidspaar de gelukwenschen aan van de Nederlandsche schooljeugd. Namens de scholieren overhandigde Elsje Boon de oorkonde met de volgende woorden: „Mij is de groote eer te beurt gevallen U, namens de geheele schoolgaande jeugd van Nederland de oorkonde aan te bieden van het huldeblijk, dat jong Nederland U zal mogen schenken: de bibliotheek en het sportterrein van uw toekomstige woning. Wij hopen, dat de groote liefde van de kinderen van uw volk, die spreekt uit dit, van eigen spaargeld bijeengebrachte, moge worden omgezet in vreugde voor u beiden, wanneer u het geestelijk genot zult smaken, dat de bibliotheek u zal mogen verschaffen en de ontspanning daama op het sport terrein. Dat het voor ons heerlijk is U het sport terrein te mogen aanbieden, is vanzelf sprekend: jeugd en sport behooren bü el kaar. Doch gedachten aan boeken, althans aan schoolboeken, zijn voor ons kinderen niet altijd een bron van louter genoegen. Echter kan ik u verzekeren dat deze biblio theek aan heel jong Holland niets dan vreugdevolle gedachten heeft ingeboezemd door de liefde voor u. Eerbiedig bied ik u dan ook beide geschenken aan, als bewijs van warme sympathie van de geheele Ne derlandsche schoolgaande jeugd". De Prinses en de Prins dankten, zeer onder den indruk, voor het geschenk, waar bij de Prinses den voorzitter verzocht, vooral te willen trachten, haar dank over te brengen aan lederen Nederlandschen scho lier en aan alle groepen van de Nederland sche schooljeugd, die aan het geschenk had den bijgedragen. Oostenrijksche geschenken. Kort voor vijf uur arriveerde de Oosten rijksche gezant te 's-Gravenhage, Georg Alexich, ter aanbieding van het huwelijks geschenk van de Oostenrijksche bonds- regeering, bestaande uit een fraai bewerkte leeren cassette met zilveren deksel, waarin een kaart van Oostenrijk is gegraveerd, die de voornaamste centra van kunst en kunst nijverheid in dit land toont. De gezant werd vergezeld door de in nationaal costuum gekleede Oostenrijksche dames Schmidhuber enBruckmayer en door Freiherr van Redtwitz-Jordan, die het ge schenk kwamen aanbieden van de in Neder land wonende Oostenrijkers. Het geschenk van de Oostenrijksche ko lonie bestaat uit een glasservies in den stijl van oud-Oostenryksche glazen uit de acht tiende eeuw, met ingebrande jachtscènes naar Riedinger, en is vervaardigd in de ate liers van J. en L. Lobmeyr te Weenen. Geschenk van de Zwitsersche regeering. Vervolgens ontvingen Prinses Juliana en Prins Bernhard den Zwitserschen gezant te s-Gravenhage, A. de Pury, die de Prinses namens de Zwitsersche bondsregeering een platina armbandhorloge als huwelijks geschenk kwam aanbieden. Het horloge, dat vervaardigd is in de Omega-fabrieken te Biel bevat een van de kleinste uurwerken die in Zwitserland ver vaardigd zijn. Het uurwerk is n.1. 6,5 rp.m. breed, 20,5 m.m. lang, 2.7 m.m. hoog en weegt 2,13 gram. Het balansje weegt 0,023 gram en beweegt per uur 21,000 maal heen en weer op een asje, dat een diameter heeft van 0,07 m.m. De kleine veer van het uur werk bestaat uit een zeer fijne staalschilfer met een dikte van 0,008 m.m. en is dus 4 of 5 maal zoo dun als een normale haar. De. kleinste tandradertjes in dit wel zeer bij zondei e uurwerk hebben een doorsnede van 0,50 m.m. en bevatten nog 6 tandjes. Geschenk van den president van de Foolsehe republiek. legen half zes ontvingen de Prinses en de Prins den Poolschen gezant te 's-Gra venhage, dr. W. Babinski, die een geschenk kwam aanbieden namens den Poolschen staatspresident, dr. Moscicki. Dit geschenk bestaat uit een collectie zeer fijn, met de hand vervaardigd kostbaar borduurwerk volgens oude Poolsche motieven. Voor het paleis, bestond groote belang stelling voor het af- en aanrijden van de auto's van de bezoekers en deputaties. Het huwelijksgeschenk van den B. V. L. Het geschenk van den bijzonder vrijwil- ligen landstorm voor Prinses Juliana en Prins Bernhard is gisteren in Pulchri Studio te 's-Gravenhage op eenigszins plechtige wijze door de speciale commissie, bestaande uit de heeren A. C. de Neeve, D. O. Norel en H. J. P. van Heek aan de nationale land stormcommissie, die het geschenk zal aan bieden, overgedragen Het geschenk, een schilderij van Willy Sluiter, voorstellende het défilé voor de Koningin tijdens den landdag van den B.V.L. te Barneveld op 7 Juli 1935, hebben wij onlangs in onze krant afgebeeld. In aanwezigheid van vertegenwoordigers van afdeelingen uit het geheele land van der. B.V.L. heeft res. luit.-kolonel A. C. de Neeve het schilderij als voorzitter van de commissie voor het geschenk, aan de natio nale landstormcommissie overgedragen. Spr. releveerde daarbij de vergadering van 16 October te Utrecht van gedelegeerden van verschillende gewesten van den B.V.L., waar de voorstellen voor het geschenk be sproken werden. Spr zeide, dat dit schilde rij wel in overeenstemming was met het gewicht van de voor net geheel i Neder landsche volk belangrijke gebeurtenis. Het is een geschenk geworden van een voor naam, majesteitelijk karakter. Tenslotte droeg de heer de Neeve het schilderij over aan de nationale commissie. Luit.-generaal L. F. Duymaer van Twist dankte namens de nationale commissie de speciale commissie, die zich zoo zeer voor het grootsche werk had ingespannen. Ook uitte spr. zijn waardeering voor den kunst schilder, waarbij hij er aan herinnerde, dat het poseeren voor dit schilderij, dank zij de capaciteiten van den heer Sluijter, bijzon der aangenaam is geweest. Spr. achtte ten slotte het we^k van blijvende historische beteekenis voor ons volk. Vervolgens werden belangstellenden in de gelegenheid gesteld om het kunstwerk te bezichtigen. Het militaire eerbetoon op 7 Januari en de griep. De gouverneur der residentie, luit.-gene- raal Jhr. W. Röell, heeft aan de verschil lende militaire autoriteiten een brief gezon den, waarin deze in verband met de vele griepgevallen in het leger worden uitgenoo- digd, ten aanzien van het deelnemen door troepen van hun korps aan het militair eer betoon op 7 Januari te 's-Gravenhage, in overleg met den militairen geneeskundigen dienst ter plaatse nauwlettend te doen na gaan, voor wie van het personeel het deel nemen aan die plechtigheid schadelijke ge volgen zou moeten hebben, in welke geval len zij niet in de detachementen mogen worden opgenomen. Verder zal het den gouverneur der resi dentie aangenaam zijn den troepen na af loop van de plechtigheid en van den daar op onmiddellijk volgenden middagmaaltijd en de rust, in de gelegenheid te stellen, iets van de versieringen enz. te zien b.v. door in ongewapende groeran van pl.m. 100 man onder leiding van otficeren hier en daar de stad te bezichtigen. Het Prinselijk bruidspaar heeft heden ochtend van 10 tot 12 uur en hedenmiddag van half drie tot ongeveer 6 uur in het pa leis Kneuterdijk deputaties ontvangen, welke geschenken kwamen aanbieden. Dit was dus de tweede dag, dat de Prinses en Prins re cipieerden in de voormalige ambtswoning van den minister van buitenlandsche zaken. De delegatie ter aanbieding van het Indi sche geschenk, welke het voorrecht genoot, als eerste delegatie in audiëntie te worden ontvangen, antichambreerde toen reeds in een van de salons van het paleis. De ka merheer van H. K. H., mr. J. C. baron Baud. leidde de heeren spoedig na aankomst van het Prinselijk bruidspaar naar het vertrek waar da Prinses en de Prins delegaties heb ben ontvangen. Geschenk van de Kon. Landmacht. Heden heeft de voorloopige aanbieding plaats gehad van de schetsteekening van het door de koninklijke landmacht aan het Vorstelijk paar aan te bieden geschenk. Gelet op den beschikbaren zeer weinigen tijd moest deze voorloopige aanbieding ge schieden door een gedeelte van de ter plaatse aanwezige z.g. werk-commissie. Deze heeren vormen de meerderheid van een zg. werk-commissie, gevormd uit een algemeen commissie, onder voorzitterschap van den luitenant-generaal jhr. B. Röell, welke tot het besluit is gekomen, om tot uitvoering te brengen de door luit.-kol. Gijsberti Hodenpijl geopperde gedachte, om het aan te bieden geschenk te doen bestaan uit een kamerscherm. Geschenk van de Kon. Marine. De derde delegatie die hedenochtend ten paleize Kneuterdijk door het vorstelijk bruidspaar is ontvangen, ter aanbieding van het geschenk van de koninklijke marine, be stond uit vice-admiraal A. Vos, chef van den dienst materieel van het departement van defensie, luitenant ter zee der 2e klasse Kloppers, opperschipper G. Veenman ma joor-bottelier W. F. Huivenaar, korporaal- machinist Deelen, marinier le klasse Kling en zeemilicien Remmellng. Het geschenk is een zilveren piece de mi lieu voor tafelversiering, vervaardigd door de N.V. Begeer, van Kempen en Vos, naar een ontwerp van Charles Eyk. De ontwerper is geïnspireerd door de Neo- tunes-figuur, voorkomende op de koninklijke statiesloep te Amsterdam, welke reeds door Koning Willem 1 is gebruikt. dit tafelstuk, dat den vorm van een bak heeft, bevindt zich een zilveren bal, van cristal der roche, waarop de Neptunes-fi guur op zilveren golven in een schelpachti- gen wagen en omringd door najaden is ver werkt. Het geheel rust op een spiegel-pla- teau. Tot dit geschenk heeft het geheele mili taire personeel van de marine hier te lande, in Oost en in West, bijgedragen. Aangezien in Nederland geen inlandsen personeel bij de marine is tewerk gesteld, maakte van de deputatie die dit geschenk heeft aangeboden, geen inlander deel uit Het geschenk van het Indische leMr Vervolgens werd een deputatie ujt jjet Koninklijk Nederlandsch-Indische leger in de gelegenheid gesteld, haar hulde aan het jonge paar te betuigen. Het aangeboden geschenk is een album bevattende foto's, welke betrekking hebben op de verschillende onderdeelen van het Indische leger. Dit album is verpakt ln een doos van sonokeling-hout, dat is Indische pallisanderhout, dat o.a. voorkomt in Mid den-Java. Op het deksel, dat van kunstig snijwerk is voorzien, is het hoofdmotief de Garoeda (reuzen-arend), het rijdier van den hindee god Wishnoe. Namens den Bijzonder Vrljwilligen Landstorm werd een schildery aangeboden, geschilderd door den Haagschen kunstschilder Willy Sluiter, voorstellende het défilé voor H. M. de koningin op den Landdag van den B. V. L. te Barneveld op 7 Juli 1935. De commissie van den B.V.L. bestond uit de heeren luit.-generaal Duymaer van Twist, Snoeck Henkemans, Fleskena en ka pitein Boulogne, terwyl voorts bü de aan bieding aanwezig waren de leden van de uitvoerende commissie de heeren de Neeve, Norel en van Heek, alsmede de schepper van het kunstwerk, Willy Sluiter. Met een korte rede bood generaal Duy maer van Twist het geschenk aan. De deputatie van Friesche vrouwen, die allen in Friesch costuum verschenen, bestond uit de dames mevr. Harinxma thoe Slooten, mevr. de Vries, mevr. Kuperus, mevr. Bolomy, mevr. Eringa en mevr. Ane- ma. ZU boden namens alle Friesche vrou wen een Friesch costuum aan voor H. K. H. prinlës Juliana en voor Z. D. H. prins Bern hard een Friesche bruidegomspyp met com- foor en tabaksdoos. Namens alle vrouwen van Amsterdam die als gescher.1: een gedeelte van de meubi leering van de ontvangstzaal in het konink- lyk paleis te Soestdijk bijdroegen, bood een comité, bestaande uit de dames mevr. de Vlugt, mevr. Vattier Kraane, mevr. Rahu- sen, mevr. Testa en mej. Schippers, een fraai album met oorkonde aan, dat de handteeke- ningen bevatte van alle Amsterdamsche dames die aan het geschenk hadden bü ge dragen. De vrouwen van Rotterdam hadden, zooals bekend, een tapüt vervaar digd, waaraan allen hadden meegewerkt. Eveneens een tapyt werd aangeboden door de vrouwen van Usselmonde. Namens een groep jongedames uit Utrecht waren gekomen freule de Pesters, freule van Boetzelaer, freule Mackay en freule van Asch van Wück, die twee salonstoelen aan boden. Tenslotte kwam nog het Delftsche vrou wencomité ramen nieuwe kerk. LIJK GEVONDEN AAN BOORD VAN DE „PETRAK1S NOMIKOS". Identiteit onbekend. Aan boord van het Grieksche tankschip „Petrakis Nomikos" op welk schip indertyd op de werf van Wilton te Schiedam de noodlottige ontploffing welke zoovele slachtoffers eischte, voorviel, is gisteren in den loop van den dag, tüdens herstellings werkzaamheden, welke by de Rotterdam se he werf van P. Smit worden verricht, an dermaal een verkoold lichaam gevonden. Arbeiders, die in de machinekamer werk zaam waren, troffen de stoffelüke resten aan onder een hoop vuil en stof. Aan het lichaam ontbraken een arm en twee voeten. Een politieboot heeft het lichaam naar het bureau van de rivierpo litie, vervoerd. Vandaar is het naar het 1Ü- kenhuisje van de begraafplaats Crooswük gebracht. Men is er vooralsnog niet in ge slaagd het lichaam te identificeeren. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld, aangezien officieel niemand meer wordt vermist. DE EERSTE SNEEUWKLOKJES. Te Hilversum en te Bilthoven zyn de eerste sneeuwklokjes, (Galanthus nivalis) gezien, waarmede de eerste teekenen van de lente gesignaleerd zün. tot l/| uur vóór zonsopgang lijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met dc toplichten als attentieeein Wat is er met jouw hals ge beurd?! Ja, jongen!, ik probeerde om den naam te lezen op een gramo- foonplaat, die ze aan 't afdraaien waren!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6