Metalen in Nederlandschen bodem. Die NACHT-HOEST zal ophouden! akker s Abdijsiroop 8 'Jxuilietm yUoviHciaal 'ïlieums Jladiopcogtamma soefl©00! PROEFBORINGEN IN HET GEULDAL. DE EERSTE ERTSVONDSTEN GEDAAN. door RICHARD STARR Vertaald door A.RIEWERD. 't ZAND hst beproefde hoest-geneesmiddel RUSTENBURG STOMPETOREN BROEK OP LANGENDIJK WIERINGEN (Van onzen (tl.-redacteur). Groote veranderingen zijn zich bezig te voltrekken in het Zuid-Lim- burgsche Geuldal. Op de berghellin gen, waar tot voor kort alleen maar het vee graasde, zijn nu eenige boor torens verrezen, die een hier ongeken de bedrijvigheid om zich heen concen- treeren. Ze staan er al verscheidene maanden en langzaam maar zeker bo ren ze hun gaten dieper in den harden steenen bodem. Hier, in den Neder landschen bodem, wordt gezocht naar ertsen, welker aanwezigheid door een voorafgaand geo-physisch onderzoek reeds met een verblijdende zekerheid is aangetoond. De exploratie- en exploitatie-maat schappij „Cavando Acquiro", waarvan het kantoor gevestigd is te Vaals, verricht deze onderzoekingen, die voor ons land van groote beteekenis beloven te zijn. Belang rijke hoeveelheden lood- en zinkerts ver wacht men hier te zullen aantreffen en de tot nu toe verkregen aanwijzingen duidm op een bevestiging van deze op weten schappelijke grondslagen gebaseerde ver moedens. De „Cavac". Over het werk van de „Cavac", zooals deae maatschappij bij afkorting wordt ge noemd, hebber we reeds in den loop van het vorig jaar het een en ander verteld. Na langdurige voorbereidingen is de N. V. eindelijk in den aanvang van dit jaar bij notarieele acte opgericht. Reeds lang voor dien was de directeur, jhr. dr. ir. P. J. C. de Wijkerslooth de Weerdesteyn, met een kleinen staf de exploratiewerkzaamheden in het Geuldal begonnen. Sedert dien is deze arbeid met kracht voortgezet. Het vermoeden, dat hier groote voorra den lood- en zinkerts aanwezig zullen zijn, berust op een wetenschappelijke theorie van dr. De Wijkerslooth, waarvan wij in dertijd uitvoerig melding hebben ge maakt. Volgens deze theorie moeten de ertslagen in België en Duitschland, vlak over de Llmburgsche grens, beschouwd worden als voortzettingen van groote erts- voorraden in Nederlandschen bodem. In het buitenland zijn ze zoo goed als geheel uitgeput, hier in Nederland wachten ze nog om aan de oppervlakte te worden ge bracht. De ertsen zijn afkomstig uit het gloeiende vloeibare binnenste der aarde en zijn langs breuken in de aardkorst om hoog gekomen, waar ze zich in kalkiagen hebben afgezet. De „Cavac" is nu eerst in het Geuldal begonnen met een geophysisch onderzoek, dat onder leiding stond van dr. W. Nieu- wenkamp te Utrecht. We hebben daar vroeger ook reeds het een en ander van verteld. Een electrische stroom werd door den grond gezonden, waarbij de hierbij on dervonden weerstand werd gemeten. Deze methode van onderzoek is zeer modern; zij werd tevoren vrijwel alleen nog in Zweden „Heb je ze allebei aangenomen?" ".Neen, ik sloeg ze af. Het speet me na tuurlijk erg". „Natuurlijk. Zeker natuurlijk. Het spijt my ook voor hen. Ja, alsjeblieft, kellner. Wij willen ook roomijs a la Locarno". Maar zelfs onder het verorberen van het roomijs was Jimmy in gedachten. Bijna af wezig. Zij dansten en Jimmy was een goed dan seur. Niet overdreven goed. Dat verlangde zU niet. Hij danste juist goed genoeg en hield haar prettig vast, niet, alsof hij haar wilde verpletteren. Tessa danste als een blaadje in den herfstwind. Zij had van haar jeugd af gedanst. Verscheidene mannen bogen voor Jimmy, maar hij stelde geen van hen voor. Het was de verrukkelijkste avond, dien Tessa ooit in haar leven gehad had. Daarbij vergeleken was haar verdere leven somber en eentonig. Het was als een droom, en als men droomt, denkt men niet, geniet alleen maar van het wonderlijke en het mooie, als het tenminste een prettige droom is. Zy wist toegepast en heeft het voordeel, dat men zonder al te hooge kosten reeds over de geaardheid en de samenstelling van den aardbodem wordt ingelicht. Het resultaat ervan was tenslotte zoo bevredigend, dat men in de buurt van Bommerig met proef boringen is begonnen. Het geophysisch onderzoek van de „Cavac" heeft ook reeds in het buitenland belangstelling gewekt. Dat bleek niet al leen uit de vele bezoeken, die deskundigen uit Duitschland en België aan deze werk zaamheden hebben gebracht, het kwam wel het sterkst tot uiting door een aan vrage van buitenlandsche zijde, om ook daar deze onderzoekingen te komen ver richten. Hierover is men nog in onderhan deling. Boringen. Het feit, dat de „Cavac" zelf het geo physisch onderzoek heeft uitgevoerd, heeft de maatschappij naar de heer De Wijkerslooth ons mededeelde reeds be langrijke voordeelen opgeleverd. Deze nieuwe methode heeft bovendien haar doelmatigheid bewezen. Aangespoord door de hierbij bereikte resultaten, heeft men besloten eveneens de proefboringen in eigen beheer uit te voeren. Ongeveer een half jaar geleden is men ermede begonnen, doch spoedig bleek, dat men voor zware technische moeilijkheden was gesteld. Men wist, dat men een uiterst moei lijk gebergte te doorboren zou krijgen, doch de hardheid der lagen en de sterke verbrokkeling van het gesteen te overtroffen nog de verwachtingen. Slechts bij het gebruik va.i de hardste diamantsoort in de boorkronen, de z.g. carbons of zwarte diamanten, kon men vooruit komen en dan nog maar met een geringe snelheid. De sterke verbrokkeling van het gitaergte had bovendien tot gevolg dat de boorker- nen zich gemakkelijk in de kroon en de kernbuizen vastzetlen, hetgeen steeds weer tijdverlies medebracht. In den eersten tijd van de boringswerk zaamheden moest het personeel ook nog vrijwel geheel worden opgeleid. Bekwame vakmenschen zijn er op dit gebied in ons land maar heel weinig; de boringen in het myngebied zijn thans van geheel anderen aard en de proefboringen, die indertijd daar werden gedaan, werden verricht vol gens een geheel andere methode, welke minder modern en grover van geaardheid was dan de hier gevolgde. Omdat men door al deze omstandigheden met één boortoren slechts acht boorgaten per jaar tot de ver- eischte diepte van gemiddeld 100 meter kon maken, werd onlangs een tweede boortoren in het exploratiegebied opge steld. Resultaten. Het terrein, waar thans deze proefbo ringen worden verricht, ligt in de nabij heid van Bommerig, in het gebied van de z.g. Geulbreuk, langs welke breuk in de aardkorst de ertsen in den vorm van dam natuurlijk, dat zij zoo dadelijk zou ontwa ken en weer zou gaan denken. En dat, als zij weer ging denken, verscheidene onplei- zierige vraagstukken zouden vragen: „En hoe nu met my?" Maar zij bekommerde er zich niet om. Deze avond behoorde haar, en zij dook ge heel onder in de glorie en de verrukking er van. En toen het voorbij was maar dat drong pas tot haar door, toen zij op de bovenste trede van de stoep stond in het donkere poortje van mrs. Potts' huis, en Jimmy's auto tegen den trottoirband. Zij nad niet aan tijd gedacht, maar be sefte nu, dat het al erg laat moest zijp., want het huis van Potts was in duistere stilte en sluimer verzonken. Op dat oogenblik keerde Tessa tot de werkelijkheid terug. „O Jimmy", zei ze, „is alles voorbij?" „Ik vrees van wel", zei Jimmy, en dat klonk niet erg vroolyk. „Alle goede dingen nemen een eind, zegt men. Het is heerlijk geweest". „Ik heb nog nooit in mijn leven zoo ge noten! Het was erg lief van je, mij mee te nemen". Jimmy grinnikte zacht. H(j nam haar hand, drukte die even, zei goeden nacht en wendde zich af, met een, zooals het Tessa voorkwam, schokkende snelheid. De ware reden er van was, dat het zachte licht van een verre straatlantaarnTessa's teer gezichtje zwak bescheen. Het leek nog meer op dat van een heilige dan gewoon lijk, en kathedraalroode krullen hadden pen uit het binnenste der aarde moeten zijn opgestegen. Overwogen wordt om spoedig ook in de nabijheid van de ge huchten Camerig en Cottesen, eveneens in deze streek gelegen, boringen te gaan doen. De resultaten van den gedanen ar beid zijn namelijk zeer hoopgevend. Feestplannen. Ter gelegenheid van het Vorstelijk Hu welijk op 7 Januari a.s. zal door de zuivel fabriek „Hollandia" alhier gratis chocola demelk aan de schoolkinderen worden ver strekt op den dag van feestviering. In de Zaal Modder zal een middenstands attractie worden gegeven in den vorm van prijsschieten, sjoelbak, bussengooien, enz. waarbij een draaiorgel de feeststemming zal verhoogen. Ook zal een optocht worden gehouden en daarna een gecostumeerde voetbalwedstrijd. By ongunstig weer volksspelen in diverse zalen, waarin des avonds gecostumeerde bals worden georganiseerd. Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, oi die kwellende nachthoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nóg sneller en nog krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende Verlaagde prijzen i f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon. de stralenkrans er omheen kunnen zijn. Het was hem, of hy naar een beschilderd kerkraam keek, en voor het eerst in zijn leven was Jimmy bevreesd. Hij was getroffen. Den geheelen avond al was hy getroffen door het pleizier, dat zij in alles had, door de levendige, trillende begeerte, waarmee ze had gereageerd op de verschillende tooneelen van meer of min vergulde pracht, die sinds lang hun beko ring voor hem verloren hadden. Door den snellen terugslag, dien zij op elke stemming van hem getoond had. Door de aandoen lijke wijze, waarop ze yu en dan gepoogd had, hem haar dankbaarheid en waardee ring te bewijzen. Wel, het was niets nieuws voor Jimmy Turner, een meisje een avond mee uit te nemen en haar pleizier te bezorgen, alleen om het genoegen van het geven. Heelemaal niets nieuws. Maar het was wel nieuw, iemand te vinden, die zoo vol dankbaar heid was voor de min of meer flauwe ge noegens, die hy in staat was te verschaffen. De meeste meisjes hadden alles aangeno men als iets, dat haar toekwam. Zij zorg den voor schoonheid en jeugd, en hy voor de rest. Tessa was anders geweest. Z(| scheen te denken, dat alle edelmoedigheid aan zyn kant was, en Jimmy was daardoor getroffen. Hy wilde niet alles bederven. En hy voel de, dat hy dat zou doen, als hy niet gauw wegging. Dat heilige gezichtje in den zach- ten schijn van de verré straatlantaarn ver stoorde zijn innerlyke gevoelens. Toen zy hem dus zoo zacht, sidderend en bijna hei Staatspensionneering. De Bond voor Staatspensionneering hield Zondag een propaganda-avond. De zaal was tot in de 'Uiterste hoeken gevuld. De voorzitter, de heer D. Aalj, sprak in zijn openingsrede zyn voldoening uit over de groote opkomst én hoöpte, dat er velen zullen toetreden, om zoodoende het mooie doel te bereiken. Daarna kreeg de heer Bruin uit Alkmaar het woord, om een rede te houden over de noodzakelijkheid van het verdwijnen van „Oud en Arm". Spreker wekte de aanwezi gen op om het aanstaande congres in den Haag by te wonen, om de Kamerleden te overtuigen, dat het by de aanstaande ver kiezingen niet meer voldoende is om alge- meene staatspensionneering op het program te zetten, maar later de zaak te vergeten. Als er na ampele besprekingen een bedrag van 20 millioen gevoteerd kan worden vooT defensie, dan is het volgens spreker zeer wel mogelyk tot pensionneering van alle ouden van dagen over te gaan, wat naar verhouding een klein bedrag vordert. Het verdere van den avond werd door den be kenden humorist Daan Pool gevuld, die als altijd veel succes had met zijn mooie voor drachten. Verpachting. In café Kamsteeg werd Maandag het gras en rietgewas van den Schermeer ver pacht. De opbrengst was verrassend. Het grasgewas dat in 1935 2917 had opge bracht, kwam nu op 3463. Het riet-gewas, dat in 1935 232 gaf, werd nu verpacht voor 273. In het geheel dus 626 meer dan het vorige jaar. lig aankeek, werd hy een beetje bang voor haar. Hij verlangde, dat zy goed over hem zou denken. Dat was van meer belang dan andere wenschen, die hij mocht gekoesterd hebben. Dus wendde hij zich vlug af. Maar toen Tessa hem op die naar het haar toe scheen koele wijze zag weggaan, werd zy plotseling wanhopig. Zij pakte hem by zyn mouw. Dankbaarheid en edelmoedigheid waren misschien haar overheerschende eigenschappen, en zy kon niet verdragen, dat alles van zUn kant kwam. Haar geheele wezen riep er om, hem iets terug te geven in ruil voor wat hij haar ge schonken had. Maar wat kon zij een klein, strydend tearoom-meisje hem ge ven? „Jimmy", zei ze met een half verstikt stemmetje en een flauw glimlachje, „je gaat toch niet z-zoo weg?" „Nu, wat is er dan?" „Ik ik heb zoo genoten. Het is alles prachtig geweest". „Dat is goed, kindje, jy hebt my meer ge geven dan ik jou". „O, ik heb je niets gegeven. Ik ik wou, dat ik het kon". Jimmy keek een beetje verbluft. ..Je zei jaren geleden het lijkt al jaren geleden dat je graag myn hand wou zoenen". Dat was alles, wat zy scheen te kunnen geven. Een beetje lief-zyn. Jimmy legde zijn handen om haar schou ders, trok haar wat dichter naar zich toe glimlachte zijn bekoorlijk glimlachje. t Een afwijzende beslissing. Door den minister van sociale zaken is afwy zend beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur em de werkverschaffing baggeren niet stop te zetten vanaf 31 Dec. tot 9 Jan. 1937. Opbrengst collecte. De collecte uitgaande van het „plaatse - ïyk comité voor bijzondere nooden" heeft ruim 200 opgebracht. Raadsvergadering. De raad vergaderde Maandagvoormid dag half twaalf. Afwezig waren de heeren M. de Haan en Th. Boersen. De voorzitter deelde mede, dat het aan tal leerlingen aan de O.L. school te Wester- land in die mate is gedaald, dat een leer kracht boventallig wordt. Aan den minister is verzocht ontheffing van de verplichting tot ontslag van een leerkracht te verleenen tot den aanvang van den nieuwen cursus, dat is dus tot 1 April 1937, doch dit is niet verleend, zoodat ingaande 1 Januari 1937 een leerkracht moet worden ontslagen. Hoe wel, gerekend naar het tydstip van benoe ming aan de school, de heer Cornielje het eerst voor ontslag In aanmerking komt, meenden B. en W. met het oog op het on- derwysbelang aan deze school den heer Sies- ling voor ontslag te moeten voordragen. Op verzoek van wethouder Bosker ging de raad eer6t in comité. Na heropening werd het voorstel van B. en W. met 6 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de drie leden der s.d.a.p. Hierna sluiting. „Mag ik je zoenen, zooals ik laatst deed?" „J-ja, Jimmy, graag". HOOFDSTUK XXV. Tessa ontmoet één van haar. Erg dwaas van haar. Weekhartig en in consequent. Maar zy had er geen spyt van. Zij was biy. Ontstuimig blij. Met Jimmy's zoeten kus op haar lippen ging zy naar boven. Het was er maar één slechts een lichte aanraking van zyn lippen met de hare. Maar geen andere kus sen waren ooit zoo geweest. Zij voelde, dat geen andere ooit zoo zou zyn. Zij wist, dat het dwaas geweest was, zich door hem te laten kussen. Hem te vragen haar te kussen want daar was het op neergekomen. Maar zy had er geen berouw over. Zy wist, dat zy maar iets voorbU- gaands was in Jimmy's vroolyk leventje. Dat zy maar één meisje uit velen was. Luella, zyn zuster, had haar dat verteld en een zuster zou zooiets zeker niet van haar broer zeggen, als het niet waar wbb. Daar had je Lallie Mulvaney, Rima Ep- stein, en ongetwyfeld nog vele anderen. Maar zy gaf er niet om. Zy wist, dat zy er misschien zelf hartzeer om zou krygen. Dat zy nooit iets meer voor Jimmy Turner zou beteekenen dan iets voorbUgaands. Zij ver* wachtte of begeerde niets anders. ZU maak te zich geen bedriegeiyke voorstelling omtrent Jimmy, ofschoon hy, daar hy ge zegd had, klerk te zUn, inderdaad klerk was. Maar toch bewoog hy zich in een andere wereld dan zy. (Wordt vervolgd). Naar de heer De Wijkerslooth ons mededeelde, zijn reeds de eerste erts vondsten in het geëxploreerde gebied gedaan, geheel overeenkomstig de verwachtingen van het geophysisch onderzoek. Er werd een aanzienlijke gangvormige ijzerafzetting gevonden, die reeds door de Romeinen gedeelte lijk moet zijn ontgonnen en waarondeT lood- en zinklagen worden verwacht. In de bovenste gesteenten v.erd ook een vrij algemeen verbreide lichte zinkversterking aangetroffen als uit- loopers van den grooten voorraad in de kalkiagen daaronder. In deze omgeving treft men veel ijzer slakken aan, afkomstig van de ontgin ningswerkzaamheden der Romeinen. De bij Bommerig gevonden ijzerafzettingen hadden een dikke van verscheidene meters. Ook te Camerig, ten Zuiden van Bommerig gelegen, hebben de Romeinen een derge lijke gangvorimige ijzerertslaag geëxploi teerd, hetgeen o.a. blijkt uit de aanwezig heid van een ouden, circa 100 meter lan gen, ondergrondschen tunnel, die in de richting van de ligging van de afzetting in het erts werd gegraven en die tot op heden in een vrij goeden staat is gebleven. Dat onder deze ijzerafzettingen groote hoeveelheden lood en zink te verwachten zijn, is gebaseerd op de ervaringen, welke indertijd in het naburige Moresnet zijn op gedaan. Daar vormden de ijzerertsgangen, die er eveneens door de Romeinen werden ontgonnen, de hoogere deelen der lood- en zinkafzettingen. De theorie van dr. De Wijkerslooth, dat deze ertslagen zich op Nederlandsch gebied voortzetten, vindt hier dus een nieuwe bevestiging. Het lood- en zinkerts, dat men in de bovenste ge steenten heeft gevonden, vormt nog maar de voorhoede van hetgeen men zoekt. De aanwezigheid daarvan ln deze lagen moet evenwel wijzen op het voorkomen van groote hoeveelheden daaronder in het kalkgesteente, omdat hierin de van bene den komende ertsen zich veel gemakkelij ker afzetten. De proefboringen hebben reeds tot zulke resultaten geleid, dat het aanvragen van een concessie voor de ontginning van lood- en zinkmijnen ernstig in overweging is. De jongste vergadering van aandeelhou ders heeft daartoe, naar wij vernemen, aan den raad van commissarissen de vereisch- te machtiging verleend. Donderdag 31 December. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz., 3.en 7.-9.— VPRO en VARA van 0.302.VARA). 8.Gr.pl. 10.Morgenwijding, gr.pl. 10.30 Gr.pl. en Voordr. 12.Omroep orkest en gr.pl. 2.15 Lyra-Trio. 3. Opening. 3.05 Toespraak. 3.20 Slui ting. 3.30 Orgelspel. 4.Voor zie ken en thuiszittenden. 4.30 Gr.pl. 5.Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.25 Sportrevue. 7. Gr.pl. 7.30 Doopsgez. Kerkdienst. 9.Apollo's Tempelwyding. 9.15 Radiotooneel. 9.50 Avro-dansorkest, Kovacs Lajos' orkest, Omroeporkest en solisten. 11.25 Oud en Nieuw in Indië. 11.40 Oudejaarsavondrede. 11.55 Omroeporkest en solisten. 12.Carillon en causerie. 0.30 Aan kondiging. 0.33 Nieuwjaarswen- schen. 0.38 Orgelspel. 0.43 Toe spraak. 0.55 Gr.pl. 1.VARA- orkest, De Ramblers, De Fliereflui ters en solisten. HILVERSUM, 1875 M. (8.—9.15, 11.2.en 0.30—2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—12.30). 8.9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gr.pl. 11.3012. Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handweekcursus. 3. Gr.pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.Bijbellezing. 5.Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.15 Gr. pl. 7.— Ber. 7.15 Gr.pl. 7.25 Ned. Herv. Kerkdienst. 8.35 ANP-ber. 8.45: Oudejaarsavond-progr., m.m.v. spreker, NCRV-orkest, solisten, Vrouwenkoor, Dubbelmannenkwar- tet en orgel. (10.ANP-ber.) 0.30 2.Nieuwjaarstoespraak. Hierna onbekend. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „At home to-day", causerie. 11.25 Gr.pl. 12.05 BBC-Schotsch orkest m. m. v. soliste. 1.05 De BBC-zangers. 1.35 Het Daniels-Trio mmv. soliste. 2.35 Gr.pl. 3.103.30 Over the border, causerie. 3.35 Sted. orkest Bourne- mouth mmv. solisten. 5.05 Gr.pl. ^30 Joe Loss en zyn Band. 6.20 Ber. 6.40 This way out, causerie. 7.Orgelspel. 7.35 Van Phillips en zijn 2 orkesten. 8.05 Causerie over Dublin. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Ber. 9.40 Fragm. „Zigeunerliebe", ope- 5.50 en 7.50 Om- Frankforter Om- rette. 10.55 Het New Georgian Trio. 11.20 Nieuwjaarsrep. 12.05 Korte Kerkdienst. 12.20 Nieuwjaarsgroe ten. 12.25—12.50 Ambrose en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gr. pl. 3.20 Zang. 3.35 en 4.20 Gr.pl. 8.20 Zang. 9.08 Nat. orkest. 12.203.20 Porée-dansorkest en Cadets de France-dansorkeSt.^^^^^^^^^^ KEULEN, 456 M. roeporkest. 11.20 roeporkest. 1.35 Gevar. concert. 2.20 Gr.pl. 3.20 Westduitsch Kamer orkest. 6.30 Jaaroverzicht. 7.301.20 Gevar. concert, solisten, Omroep koor, -orkest, -kleinorkest en mili tair orkest). BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gr.pl. 6.20 en 6.50 Pianorecital. 7.20 Om- roepkleinorkest. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Oudejaars-avonqd-revue. 10.30 Actueele ultz. 1115 Gr.pl. 11.35 Omroepdansorkest. 12.15—12.25 Nieuwjaarswenschen. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Fud Candrix' dansorkest 6.35 Klein orkest. 7.05 Salonorkest. 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroepsymph.-orkest. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Omroepdans orkest. 11.20 Gr.pl. 12.0512.20 Nieuwjaarswenschen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Het Omroeporkest. 9.05 Deel. 9 20 Gev. progr. 11.20 Toespraak. Hierna tot 2.20 Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Luxem burg 9.2010.50, Parys R. 10.50— 13.05, Brussel VI. 13.05—14.20, Keu len 14.20—17.20, Brussel Fr. 17.20— 18.20, Lond. Reg. 18.20—19.05, Be- romünster 19.0519.50, Keulen 19.50—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Parys R 9.209.50, Normandië 9.50—10.35 Lond. Reg. 10.3515.35, Droitwich 15.35—1820, Brussel VI. 18.20—19.—» Droitwich 19.24.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9