fcoviHciacil 7lieuws 'Jmilleim Spoct ZUIDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK WIERINGERWAARD EGMOND BINNEN HEIIOO Weerom de brief niet kommen was. De heer Dekker vroeg, hoe B. en W. zich deze versiering indenken. De voorzitter meende, dat de bedoeling was, het geld over te hevelen naar de com missie, welke in de gemeente is gevormd. De bedoeling is het raadhuis te verlichten De heer Dekker vond het niet juist, dat men een paar dagen achter de officieels datum aanging. Aan den dag moet men zich houden. Daarom is spr. niet zoo enthousiast dit bedrag te voteeren. De voorzitter merkte op, dat de datum is vastgesteld door de commissie. Daar kon den B. en W. niets aan doen. Een suppletoire begrooting 1930, waarin diverse posten waren verwerkt, werd hierra vastgesteld. Rondvraag. De heer Dekker vroeg in de rondvraag naar de salarisverhooging van den gem.- veldwachter, waarvan deze nog niets heeft ontvangen. Het besluit was reeds in Juni genomen. De voorzitter antwoordde, dat de veld wachter-verordening niet lang geleden is goedgekeurd, n.1. 16 December. De verhoo ging moet dan volgens B. en W. ingaan op 1 Januari 1937. De heer Dekker vond, dat dat niet was besloten. Spr. zou er voor zijn de verhooging uit te betalen vanaf den datum van het besluit B. en W. zullen een onderzoek instellen, wanneer deze betaling moet ingaan. De heer Dekker meende, dat men wel drie jaar kon wachten met goedkeuren. Daarvan mag de veldwachter de dupe niet worden. Spr. was van meening, dat de datum van ingang is 1 Juni. De heer van Zoonen merkte op, dat de verordening eenige malen is terugontvan gen ter wijziging. Daarna werd de vergadering gesloten met de beste wenschen voor het nieuwe jaar. Crisiscomité. Maandagavond heeft op het gemeente huis alhier de trekking plaats gehad van de verloting ten bate van het plaatselijk crisis-comité. Wij vermelden hieronder de hoofdprijzen, welke gevallen zijn op: Lot no. 1101, de eerste prijs, dressoir; Lot no. 871, tweede prijs, pendule; Lot no. 518, derde prijs, wollen deken. Jaarvergadering ziekenhuis- verpleging. Bovengenoemde vereeniging kwam Dinsdagavond bijeen in het lokaal van Vijzelaar. Wegens ziekte van den heer W. Giltjes berustte de leiding in handen van den heer P. Stammes. Meegedeeld werd, dat op een daartoe gedane vraag aan het adviesbureau, bericht was binnengekomen, dat klasse-verpleging wel mogelijk is, maar zeer riskant in ver band met de met de grootte van het aantal deelnemers. Besloten werd dan ook geen pogingen dienaangaande in het werk te stellen. Uit het financieel overzicht bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen met het saldo van 1935 2926,13 en de uitgaven 2198,92, batig slot 727,21. Geconstateerd werd een achteruitgang in 1936 van 577.91. 38 patiënten zijn verpleegd met een totaal aantal ligdagen van 617. 17 operatie- gevallen vonden plaats, 14 observaties en 7 keer amandelen knippen. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging 897 betalende en 161 niet-betalende leden heeft. In het vervolg zal van 18*jarige inwonende kinderen en pasgeborenen de contributie geheven worden in de maand na de verjaardag en geboorte. Waar de moei lijkheden vele zijn, werd aan het slot de wenshc uitgesproken, dat de vereeniging haar menschlievende taak zal mogen blijven vervullen. In het bestuur werd de heer K. Slot her kozen. In verband met de in werking zijnde wet op het ziekenfondswezen vond algeheele reglementswijziging plaats. Geen ligdagen worden in de toekomst meer vergoed voor hen, die verpleegd wor den in een sanatorium, of in een inrichting voor vallende- en zielsziekten. 39) door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. Maar zij gaf er niet om. Iets zei haar, dat Jimmy zich dien avond gelukkig had ge voeld in haar bijzijn, hoewel hij nogal kalm en nadenkend was geweest. Zij had hem gelukkig gemaakt en dat was een groot- sche gedachte. Nu zou hij van haar afdrijven naar Rima of Lallie en de anderen. Of over een poosje zou zij de zaak in handen moeten nemen en er zelf een eind aan moeten maken, want een werkend meisje moet niet te lang of te dikwijls droomen. Zij heeft haar leven, waar zij aan moet denken, en haar toekomst. Van één ding was zij heel zeker: dat er voor haar in dezen droom geen toekomst was. Het was maar iets voorbijgaands in Jimmy's leven, en zij voelde zich tevreden, dat het zoo was. Zij ging dien avond vol komen gelukkig naar bed en sliep zonder droomen. Het was niet het eenige uitgangetje, dat zy met Jimmy had. Er kwamen er nog ver scheidene. In de theesalon was het saai. Dat is te zeggen, niet wat het werk betrof. In verband met de wettelijke opgelegde verplichting om een reservefonds te vor men werd besloten de contributie te ver- hoogen van 15 op 17 cent per lid, per maand Het maximum aantal ligdagen werd voor 1937 wederom bepaald op 30 voor operatie en 17 voor observatie-gevallen. Tot afgevaardigden naar de Streekver- band-vergadering werden benoemd K. Slot en P. Timmerman. Medegedeeld werd, dat de onderlinge- peratie-kas ln 1930 wederom goed heeft ge- functionneerd. Met den wensch, dat 1937 een gunstig jaar moge zijn voor de vereeniging, volgde sluiting door den voorzitter. Afd. Holl. Mij. van Landbouw. Vergadering van de afd. Wieringerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw op Dins dagavond in het lokaal van den heer R. Breed. De voorzitter deelde mede, dat in samen werking met den Bond van Boerinnen e.a. plattelandsvrouwen op 21 Jan. een lezing zal worden gehouden door den heer Hoede- maker over Zuid-Afrika, verduidelijkt met lichtbeelden en dat op 25 Januari a.s. de eer ste van de drie cursussen zal worden ge houden door ds. Eggink van Zuiderwoude, met als onderwerp: Het organisatieleven ten plattelande. Deze cursus is in het leven ge roepen in samenwerking met Landbouw en Maatschappij. Daarna werd de brief van het hoofdbe stuur ter tafel gebracht. De voorzitter, als voorstander van Landbouw en Maatschap pij, deelde mede, dat hij een lezing heeft bij gewoond van den heer Huisman, die een cn ander duidelijk heeft uiteengezet. Persoon lijk is spreker voor samenwerking. Breed voerig werd hierover gediscussieerd, waar na een voorstel tot samenwerken met op één na algemeene stemmen werd aangeno men. Ten slotte bracht de voorzitter dank aan de aftredende bestuursleden, de heeren V. de Wit, A. Reselman en P. Visser Az. voor hetgeen zij in het belang van de afdeeling deden en sprak den wensch uit, dat de nieuwbenoemden eveneens hun beste krach ten zullen geven. Aanbesteding vuilnisophalen. Woensdagmorgen werd ten raadhuize het ophalen van de vuilnis en het vervoer van steenen en puin voor onderhoudswerk 1937 aanbesteed. Voor vuilnisophalen werd ingeschreven door P. van den Berg voor 90.48; P. Hou- tenbos 1.98 per week; Ant. de Waard 108 per jaar; F. Tervoort 144.75 p. jaar. Gegund voor Egmondbinnen aan. P. v. d. Berg voor 90.48, voor Egmond aan den Hoef aan Ant. de Waard voor 108. Vervoer van steenen, ingeschreven door J. Burger: Steen vanaf Alkmaar 1.50 per duizend, Puin vanaf Alkmaar 0.70 per M3; Keislag vanaf Alkmaar 0.80 per M3; Sintels te le veren 1.40 per M3. Door Chr. Duinmeyer: Steen vanaf Alkmaar 1.550 per duizend; Grint vanaf Alkmaar 1 per M3 gestrooid; Sintels v.af Alkmaar 2; Basalt vanaf Alk maar 0.90 gestrooid f 1; Puin vanaf Alk maar 1. Gegund aan J. Burger. Steun B.: Voor extra-hulp aan werkloo- zen, de z.g. steunverleening B, wordt van het Rijk ontvangen f 03.79. vragen. Alle politieke partijen zijn het roe rend eens, dat de bewerkers van den bodem moeten zorgen, dat de consument alles en nog wat voor een appel en een ei kan koopen en dat de boer moet zorgen dat aan de wenschen van de regeering ge volg wordt gegeven. Ons land wordt niet beheerscht door concurrentie op de wereldmarkt, geen vrij handel, doch partijpolitiek. Wie de meeste candidaten in het parlement kan brengen, heeft het meeste te zeggen. In een breed opgezet betoog rekende spr. af met die politieke partijen die geen voor standers zijn van vrijhandel. Spr. walgde van de S.D.A.P., die met haar politieke vijanden heult, oranje draagt en het Wil helmus zingt. Het „Plan van den Arbeid'' is een hersensschim maar als verkiezingsleus moet het dienst doen. Met tal van voorbeelden betoogde spr. dat Nederland in den put zit. Er moet komen een parlement dat niet verpolitiekt is, doch de belangen van allen en niet van speciale groepen dient. Vrijhandel moet er komen. Alle crisis apparaten moeten verdwijnen. Er is be hoefte genoeg. Men behoeft geen voedsel te vernietigen. De bewerkers van den bodem moeten een menschwaardig bestaan hebben. Gelijkheid en recht voor iedereen. Vrije concurrentie op de wereldmarkt, gelijkheid voor allen. Tot heden is dat niet gebeurd. Als de a.s. verkiezing er is zullen de „man nen" weer leuren om onze stemmen. We zullen ze zeggen: „ik keek hoog bij U op. doch nu zie ik diep op U neer". Wij willen geen politicus die ons geen recht geeft. Ge lijk en recht moet geen leuze zijn van een politieke partij, doch werkelijkheid voor allen. De spreker kreeg na afloop een spontaan applaus en een dankwoord. Nat. Bond „Landbouw en Maatschappij". Bovengenoemde bond hield Dinsdag avond voor de afd. Heiloo een openbare vergadering, waar de heer J. de Lange uit Binnenwold het onderwerp: „Wat wil de bond Landbouw en Maatschappij?" behan delde. Na een inleidend woord van den voorzit ter, den heer A. Schrooder, begon spreker over zijn onderwerp. Waar hij met een kleine pauze een 2)4 uur sprak, zullen we hier en daar een greep uit zijn betoog doen. De kern was, dat de bewerkers van den bodem, goed genoeg zijn om hard te wer ken, sober te leven en ontbering te lijden en als ze oud en afgeleefd zijn kunnen ze naar het Burg. Armbestuur om een aalmoes te Er was altijd dezelfde roezige drukte op dezelfde uren van den dag, maar er ge beurde niets, dat aanspraak kon maken op iets avontuurlijks. De Vliegende Troep werd nog eens opge roepen en Tessa moest naar het noordelijk deel van Londen om in een oefenzaal bij een bijeenkomst van oudgedienden te be dienen. Dat waren geen groote hanzen, en haar fooien beliepen maar ongeveer een bedrag van tien shilling. Maar zij was er gelukkig mee. Behalve dat niets. Zelfs haar tweede bezoek bij mr. Corless, den fotograaf- kunstenaar, werd uitgesteld. Zij kreeg een riefje van hem, dat hij de stad uit was geroepen, en dat de zitting verdaagd moest worden. Pet Peil, die met Tessa zou mee gaan, was wanhopig en verklaarde tragisch dat er niets van zou komen. Dat zij aldoor had geweten, dat er niets van zou komen. Zij was onder een ongelukkig gesternte geboren en dergelijke dingen gebeurden haar niet. Vier keer in de volgende drie weken nam Jimmy Tessa mee uit. Eens naar 'n theater Eens op een rit ver buiten de stad, zij wist niet waarheen, in Jimmy's groote auto of die van zijn vader. Jimmy werd haar al dierbaarder en dier baarder door zijn gentlemanlike en eenigs- zins verrassend gedrag. Zij was een beetje zenuwachtig en wantrouwend geweest bij dat uitstapje met de auto, daar zij Velc geschiedenissen had gelezen over goedge- loovige meisjes, die met mannen in auto's meegingen. In die verhalen gebeurde er on veranderlijk iets met de motor, als zy vele Heel achter in de polder sting un kloin boerestollepje. Et huiske was oud en grois, krek as de bewoners en zooveer as de herinnering teruggong, hadde ze deer weunt. Altoid met sen tweikes, in de ienzaam- hoid, want het was un afgelegen hoek. Voor de bakker en winkelier of de post w-j et nog un hille antui om er te kom men. En teminste in de herfst en winter, den moste ze om er te kommen door de smalle pruttige koi baggere. De twei ouweluikes kwamme ok maar zelden of nooit op et durp, en al beurde et den soms naggerris dat de ouwe baas er nei toegong, den gong ie altoid met et skuitje, want haai kon veul beter nei et durp voare as loopè Maar altoid zoo met sen tweien wazze ze niet weest, et was wel al puur wot jaare leden dat ze met sen drieën wazze. Wullem, heurlui ienegste zeun, was nou al jaare en jaare leden vort gaan nei Indië. Veul, heel veul gong de gedachte van de ouwe Vader en Moeder nei der seun, die ze den voor der haalde, met un paar petretjes, die haai voor ze overstuurd had. Eerst had de vrouw docht, dat ze der niet over heen zou komme, dat ie vort gong, maar de vader was efkes woiser. om ok de vrouw op un end aare gedachte baai te brengen. De joon wou et nou, en haai zou toch met un jaar of wat weer verom komme. Ze was toe wel efkes geruster worren, maar ze kon der Wullem niet vergeete. Toe die pas vort was, dat was zoo vreemd, zoo stil over hois. Dat de eerste brief kommen was, was et krek of ze deur de grond heen gaan zou, ze was er mei achter holt, nei et skuurke, weer de baas was, want die most voorleze, want dat had ze nooit leert. Later was ie deer trouwd, en nou sou ie wel nooit meer verom komme, haai had et deer goed en dat was oigeluk wel ge lukkig. De brieve wazze ok niet zoo erg meer kommen, niet zoo erg veul meer as in et begin, en nou kwam er de leste jaare maar ien keer un brief. Dat was altoid efkes voor Nuwejaar, dat was den un erge lange brief, weer veul, heel veul in sting. Ook beurde et wel dat ie voor Karsttaid der al was, maar et was nog nooit voor kommen dat ie over Nuwjaar kwam. Zoo was et den nou ok weer, nei Sun- terklaas den begon de vrouw altemet al- dcrs uit te koiken, en as de post den kwam den sting /e al te wachten en heen en weer te dribbelen. Maar haai was deuze keer laat, heel vele mijlen overal vandaan waren, en het goedgeloovige meisje kwam dan in den el- lendigen toestand dien nacht niet meer naar haar huis terug te kunnen. Met Jimmy's motor gebeurde niets. Zij had uit de verhalen van andere meis jes ook begrepen, dat op deze autoritten m de avonduren gewoonlijk in een of andere lommerrijke, eenzame laan gestopt werd voor het doel dat in West Ham bekend stond als „vrijen". Zij was er op voorbereid, bij die gelegen heid flink weerstand te bieden. Het was goed en wel, zich, uit dankbaarheid van haar vol hart, door Jimmy te laten kussen, als hij haar goeden nacht zei maar vrij en was nog heel iets anders en beteekende heel wat meer, dan zij bereid was, toe te staan. Maar Jimmy stopte niet. De groote auto snorde zacht voort. Jimmy vertelde interes sant en gemakkelijk. Hü liet haar soms het stuurwiel vasthouden, een opwindende be zigheid, die haar gewoonlijk dicht naast hem bracht. Maar hij raakte zelfs haar han den niet aan. lederen avond, als hij goeden nacht zei, kuste hij haar. En zij noemde hem nu altijd Jimmy, en hij noemde haar Tessa. Natuur lijk kon dit niet altijd zoo doorgaan. Tessa wist, dat Jimmy Turner zich alleen maar met haar en in zekeren zin ten koste van haar amuseerde, en had een vaag voorgevoel, dat zij eena voor dit alles zou moeten boeten. Het zou hem gauw gaan vervelen. Dan zou hij naar Rima Epstein en Lallie Mul vaney en de anderen teruggaan. En ais hy laat, voor de Karst was er nog niks en de dage nei de Zundege was er nog gien brief kommen. De ouwejaarsdag naderde en s ochens zoi de baas al, dat et welders un witte v.ereld worre kon, un witte overgang van et Ouwe in et Nuwe. Maar sen woifke hoorde em niet, ze \.as ergens aars met heur gedachte, en alle mogeluke dinge docht ze an. 's Middags was er nag niks kommen, tenminste gien brief, en dat was wat oor haarlui, want un Ouwejaarseivend zonder brief, dat was niet mogeluk, deer was gien denken an as ze gien brief hadde. De ouwe baas zoi nag dat et best kon dat ie daasteran op Nuwjaar met de Nuw- jaarspost komme kon. Et was inpesant al puur beginnen te sneeuwen in de middag, en voor dat et eivend viel wat et al volop. In et skuurke wasse nag een paar .atjes dicht te stoppen, want de snei joeg der deerheene, en dat was te koud voor de beiste, dus deid de baas dat eerst nag ef kes, voor melktoid. Zoo wier et eivend, en altoid was er nag niks kommen. Vroeger wazze ze altoid al opbleven en dat hadde ze altoid volbouwen, al wazze ze ok maar met sen tweikes. Want deuze eivend was heurlui eivend, dat ze vroeger nag jong wazze was op de Ouwejaarseivend heurlui Wullem gebo- ren. Vroeger had ze altoid oliebolle bakt, en dat was zoo deurgaan, oliebolle met un pan melk, en een spelleke domenee. Met mekaar haalde ze den altoid die eivend die eerste Ouwejaarseivend op. Ok nou was et weer zoo, de domenee- stikke wazze der weer baai, den was de eivend niet zoo ienzelvig, zoo zonder brief. Maar zoo erg wou et spul niet vlotte, want ze miste wat en dat konne ze maar riet van der afzette. Et kachelke deid wel sen beste en brande dat et un lust was. en un gezellige warmte gong over et kloine kamerke, de oliebolle en de melk was ok niks op an te merken, alles was goed maar toch, nei, et viel niet mee. Et was ok nag nooit beurt, altoid was er nog, voordat et ouwe jaar plaas maakte voor et nuwe, un brief weest uit Indië. De baas most efkes nei buiten, en toe die verom kwam, vreef ie sen hande, ze boven et kachelke houwende. „Krek sok weer as die eivend moeder, et is gien weer om un hond nei buiten te jagen", zoi ie. En soo was et, et was gien erg anlok- kend weer om nei buiten te gaan, want et was hillekendal un sneisturm worren. Maar binnen was et warm en dat was hoofdzaak. De baas porde et kachelke nag efkes op, gooide der nag wat bovenop, en gong toe weer „Kom leite we naggeris hussele, ik hew de leste wonnen, en nou jij deuze moeder, den benne we weer geloik". Ze had net un varsch kommeke intapt en zette de pot soitander op de thee stoof. Beurt om beurt zette ze der stikke an, en kochte af en toe weerderes baai. Et spulleke was nag niet hillekendal uit of toe leek et net of der achter an de deur rammelt wier. Ze keeke mekaar ders an. „Krek of er vollek an de deur is vader". „Ken niet, met sok weer gaat er om- mers genien van honk". Maar in et achterend was et weer un beetje gestommel, en nou was et wel zeker dat er wat gaande was. De ouwe baas gong overend, en gong eres koike, zen woifke bevende achter lei tend. Haai haalde de deur open en riep deur et gangkje dat nei et achterend liep: „Is er vollek!" „Ja", klonk un stem uit de donkerte. Toe gong de ouwe tastend nei achter en ak un luziver an. In dat skoinsel zag ie un man staan, die df> reste van de snei van zen jas afsloeg. Met un aare luziver stak de baas et pe- tiumlampke op, en toe kon ie de vreemde bezoeker beter bekoike, un man van un goeiije veerteg, met un roozeg gezicht van de sneisturm. „Jonge", zoi de ouwe, „Uwes benne ok op un raare kust verzoilt raakt zou ik zoo zegge, maar kom er maar in, den ken je je warme, we hewwe ok nag wel un kom meke melk voor Uwes". De vreemdeling trok sen jas uit en zette sen hoed af, stampte de snei van sen skoene, en gong toe achter de ouwe an nei binnen. In e» kamerke sat de vrouw in span ning te wachten. De ouwe pakte un stoel en sette die kotbaai ek kachelke neer toe se in de kamer kwamme. „Koik meheer gaat uwes deer maar jut te, en vrow tap erris gouw un warm kopk< in." Ze kwam overend, maar metien zeeg ze weer terug in der stoel. De ooge van de vrouw hadde die van de vreemdeling ontmoet entwc i paar ooge hadde mekaar ontmoet, maai ok twei harte. Ze soide niks of oigeluk konne se niks segge inet eerst, en et was de vreemde- ling die et eerst wat zoi. „MoederVader De vrouw kon nag niks zegge en sebiet was ie baai heur, en de ouwe baas kwam ok baai sen woifke ensen zeun. „Wullem, mein joon, ben jy et sellef. En eerst most ie sen bril naggeris recht sette en keek toe naggeris goed. Heel sacht soi de ouwe vrouw toe al- deur: Men jongen, men jongen, Wullem. En neidat de eerste ontmoeting en om helsing weest was, most ie em eerst eres warme, en se wou overend om un kopke te pakken, maar haai drukte der weer terug, dat sou haai wel efkes voor der uit de kas pakke. Den tapte ze un kopke in, en toe beken de Wullem dat et nag net soo smaakte as vroeger. Deer sat heurlui zeun den weer voor tafel, de ooge van de boije ouweluikes konne maar niet van hum ofbloive en Wullem keek den nei de ien en den nei de aar. Toe soi de vrouw: „Deerom krege waai gien brief." MAARTEN. Automobilisme. PRINS BERNHARD ALS AUTOMOBILIST. Een vraaggesprek in De Auto. Prins Bemhard heeft dezer dagen een onderhoud toegestaan aan Herman Levy, chef van de redactie van De Auto, het offi- cieele orgaan van de K.NA..C. In het Oude- jaarsnummer van genoemd weekblad vin den wy bet verslag van dit gesprek. Wy ontleenen er het volgende aan: Het is voor den interviewer prettig en ge makkelijk. Prins Bemhard heeft aan een en kel woord, een halven zin reeds genoeg om er het juiste antwoord op te geven. Zoo wordt het feitelijk een huiselijk gesprek over alle kanten van het automobilisme. Sedert wanneer dateert uw kennisma king met den automobiel. Doorluchtigheid? Prins Bemhard lacht eens. Och, nog niet zoo heel lang. Sedert 1928, dat is dus acht jaar. Er zijn natuurlijk auto mobilisten, die heel de ontwikkeling van den benzinemotor hebben meegemaakt en voor wie acht jaar niet veel heeft te beteeke- nen. Maar ik heb toch een respectabel aan tal kilometers achter den rug. Zoo ongeveer 350.000400.000 kilometers. Het is de ware automobilist, die spreekt. In kilometers! Daaruit voelen wij het ent housiasme van den prins voor het autcmo- bielrijden. Maar de automobiel heeft mij dan ook in staat gesteld om heel wat landen te be reizen, vervolgt onze gastheer. Natuurlijk heb ik Duitschland van Noord naar Zuid en van Oost naar West doorkruist, maar ik heb ook heel wat kilometertjes in Centraal Euro pa liggen. Voor iemand, die van wisselend natuurschoon houdt, is het prachtig om daar te toeren. En het spreekt van zelf, dat ik ook in Frankrijk en Engeland, in Zwitser land en Spanje, tot zelfs in Noord-Afrika toe met genoegen getoerd heb. Er is voor den automohieltoerist zoo veel, zoo heel veel te leeren en op te merken. Men doet er zooveel ervaring mee op in velerlei opzicht en be- teekenis. Dan wordt prins Bemhard voorzichtig. Ik heb het afgeloopen jaar meer dan 50.000 K.M. afgelegd, zegt hij, maar u be grijpt wel, dat zoo iets alleen maar mogelijk is als men veel rijdt, of liever gezegd, als men in staat is om lange tochten te maken. En nu vindt men hier, dat ik feitelijk te hard ryd, klinkt het ietwat als een ver ontschuldiging uit zijn mond En ik weet dus niet, of het wel juist is om het te zeggen. Maar, zoo vervolgde prins Bemhard, ik genoeg van haar had, zou zy hem nietpro- beeren te behouden. Geen dag, geen minuut Alleen, zoolang hy gelukkig was bij haar. Zoodra hij dat niet meer zou zyn was alles voorby. Zy zou daar vertrouwde zij heel zeker op precies weten, wanneer hij zich niet meer gelukkig bij haar voelde. Op een avond, toen zy weer naar Locarno waren gegaan, bleef een heel mooie uit stekend gekleede, gedistingeerde vrouw by hun tafeltje staan, toen zy het restaurant doorliep. Zij groette Jimmy met een schalksch glimlachje en stak hem de hand toe een hand, zooals Tessa dadelijk op merkte, die nooit iets met werk had uit te staan gehad. En het was een heel mooie hand, en de eigenares er van een heei mooie vrouw. Geen meisje. Waarschijnlijk ouder dan vijf en twintig. Hoeveel ouder was moeilyk te zeggen. Maar zjj bezat, wat Tessa wist te missen een zekere sfeer en 'n achter grond. Vooral achtergrond. Zy scheen zich tegen dien achtergrond te bewegen, en die deed haar uitkomen, zooals een lijst een schilderij doet uitkomen. Op het eerste ge zicht wist Tessa, dat zy een persoonlijk- heid was. Dat was de beste uitdrukking, die zy er voor kon vinden. „Hallo Jimmy!" zei de dame. „Betty! zei Jimmy, terwijl hij opstond en de uitgestrekte hand vatte. „Wees lief, Jimmy", glimlachte Betty, „en stel my aan miss Mulvaney voor. Ik heb er al jaren naar gesnakt haar te ontmoe ten". En terwyl zy dat verrassende verzoek deed keek zy Tessa recht in het gezicht en glim lachte heel vriendschappelijk tegen haar. Jimmy scheen niet erg op zyn gemak. „O, natuurlijk, Betty, als je het werkelijk meent „Natuurlijk meen ik het". „Goed, als je Lallie Mulvaney dan zoo graag wilt ontmoeten, zal ik haar aan je voorstellen zoodra er zich een gelegenheid voor doet. Zij zal zich erg gevleid voelen". „Maar dierbare idioot, waarom stel je me nu niet voor, nu je haar vlak naast je hebt?" Tessa hoorde dit aan, terwijl zy aan dachtig haai bord bestudeerde, en vroeg zich verwonderd af, of de mooie dame gek waa geworden of alleen maar gekheid maakte. „Lieve help!" grinnikte Jimmy, die Tes sa'» geliefkoosden uitroep had overgeno men. „Dit is Lallie Mulvaney nietl Dit is een een vriendin van my. Miss Tessa Hsher Lady Betty Maldon". Het duizelde Tessa. De vloer van Locarno ree» voor haar oogen, tot alle tafela een steilen heuvel schenen te beklimmen. Lady Betty Maldon! Een adellijke dame! En zij, I essa i isher van West Ham was aan haar voorgesteld! Lieve help! En Jimmy Turner had met reuze-onbeschaamdheid verklaard dat hy klerk was! En daar stond de mooie Lady Betty Mal don tegen haar te lachen en stak een van haar mooie handen naar haar uit, net als een gewoon menach zou hebben gedaan! (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11