SPORT EN WEDSTRIJDEN. 'Domcubcidi Belangrijke wedstrijden in het Zuiden. 8uen een paar urten Raadselhoekie 18 ïl Bf Moeilijke opgaven voor de Alkmaarsche clubs. DE EERSTE KLASSERS DE TWEEDE KLASSERS ZONDAG a.s. 2 uur: Alkmaarsche Boys I Zaandijk I DE DERDE KLASSERS ZONDAG a.s. 2 uur ALKMAAR I - SUCCES I. TERREIN WESTERWEG. DE VIERDE KLASSERS Langs de N.N.V.B.-velden. P<Tiker om /m* feuuretenl^y ;poNie eeuwige, VrigncTscngp [GeluKKig Nieuwjaar wenscheq Do „betere vooruitzichten", waar zoo lang naar is uitgekeken, zijn arl Mogen deze voor U allen in 1937 werkelijkheid worden. WIJ, van onzen kant, zullen U In 1937 weer het allerbeste, wat U op ons gebied kunt krijgen, voorleggen en hopen, dat U ieder naar Uw eigen smaak er veel van zult genieten. Voor de pijprookers: onze beroemde IBIS SHAG, onze geurige ENGELSCHE MIXTURES en onze van ouds bekende BAAI. Voor de slgarettenrookersonze fijne GOLDEN en SILVER SHAGS en natuurlijk ook IBIS SHAG. Voor hen, die van een „pru/mp/e" houden: onze onvolprezen B.Z.K. en ROLTABAK. En probeert U in 1937 ook eens onze KOFFIE en THEEI Ook hiervoor geldt, als voor al onze producten: „DOBBELMANN, LEKKER MAN!" Oplossing der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Kerstfeest. Sterk, Kees, fret, kers, rest. 2. Zij bleef hongerig, al at zij ook nog zoo veel. (Riga en Galatz). Och, Piet, he been oogenblikje geduld! (Thebe). Lach u Rosa toch niet zoo uit, Oom Jan! (Chur). Wij zagen u aankomen en waren blij, dat u kwam. (Genua). Wat is de weg mul met die droogte. (Ulm). 3. T Tamarinde aal zomer schaper Tamarinde schicht linde Ede e 4. Schor, pioen; schorpioen. Voor kleineren. 1. Sprikslee, schaatsen. 2. De ijsvorst. 3. De mond van een rivier. 4. 1 p I L I D A L A T (Nadruk verbodf OPLOSSING V/. HET FOUTEN- ZOEKPLAATJE. De 11 fouten waren: I. Voetbankje omgekeerd. II. Kopje naast schoteltje. III. Geen kachel ('t is December). IV. Klok mist wijzers. V. Beeldje op schoorsteenmantel om gekeerd. VI. Kalender omgekeerd. VII. Op kalender staat Mei in plaats van December. VIII. Schilderij omgekeerd. IX. Jongen mist arm. X. Hondje mist poot. XI. Kerstboom komt met de wortels uit den grond in plaats van in bak. (Nadruk verboden). Aan de Dammers! In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 1469. Stand. Zw. 10 sch. op: 2, 3, 5, 6, 11, 13, 15, 16, 18, 38. W. 11 sch. op: 17, 21, 24, 27/31, 34, 35, 48. Oplossing. 1. 17—12 1. 187 2. 21—17 2. 11 33 3. 24—20 3. 33 24 of 15 24 4. 30 8 4. 15 24, 33 24 3 12 o 2 13 5. 31—26 5. 2 13 of 3 12 6. 48—43 6. 38 49 7. 34—30 7. 49 21 8. 26 8 of 30 8 9. 30 8 of 26 8 Men spele deze oplossing vooral na. Kleine probleemstanden. Meermalen slaagt de damspeler er in met weinig schijven een aardige combina tie samen te stellen. Zie de volgende voor beelden: Zw. 7 sch. op: 7, 12, 13, 15, 21, 22, 23. W. 7 sch. op: 20, 35, 37, 39, 43, 44, 48. Wit speelt als volgt: 1. 37—31! 1. 15 24 2. 35—30 2. 24 35 3. 44—40 3. 35 33 4. 31—274. 21: 32 of 22: 31 Begrafenisstoeten hebban nu officieel voorrang, 't Getuigt van weinig eer bied bij sommige weggebruikers voor 'l menschen Hitsten gang, dat dit voorschrift in de wet moest komen! En omdat samenwerking en beleefd heid langs den weg voor veilig ver keer onmisbaar zijn, rekent de A. N. W. B. op uw medewerking en op iiw goede voorbeeld! 5. 43—38 5. 33 42 of 32 43 6. 48: 28 of 38 en wint op den zet. Ook hèt volgende voorbeeld is eenvou dig maar aardig. ma H 'mh W:- -JU p iüi mWM y/My^y/////J^' Zw. 5 sch. op: 8, 9, 16, 24, 30. W. 5 sch. op: 21,-22, 23{ 33, 35. Ziet men den juisten eersten zet, dan volgt de rest vanzelf. 1. 23—19! 1. 16 18 2. 19—13 2. 819 3. 33—29 3. 24 33 4. 35 4 en wint. Ter oplossing voor deze week: Probleem 1470 van J. Puthad (Fr.) Zw. 8 sch. op: 3, 7, 8, 9, 15, 23, 26, 28. W. 8 sch. op: 17, 22, 30, 33, 37, 38, 39, 48. Wit speelt 3024! Waarom mag zwart nu niet 2329 spelen? In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. Voetbal. Op den eersten Zondag in 1937 zal geen volledig voetbalprogramma wor den afgewerkt, want in Oost en Noord worden precies de helft van het aan tal wedstrijden gespeeld, dat vastge steld kan worden. Merkwaardig genoeg zijn daar een psar belangrijke wedstrijden bij; in een geval de eerste, in de andere ge vallen de laatste plaats betreffende. En verder is het typeerend, dat in het Zuiden eenige beslissende ontmoe tingen zullen plaats vinden. Afdeeling I. Ajax heeft in oen regel heel veel moeite met R. C. H., onverschillig in welke positie beide clubs verkeeren en zoo zal ook moi- gen Ajax yeel meer moeite met de zwakke Haarlemmers hebben dan algemeen ver wacht wordt. Natuurlijk rekenen ook wij op een Am- sterdamsche zege, maar wij willen alleen maar zeggen, dat Ajax haar best zal moe ten doen. Xerxes zou zich definitief in veiligheid kunnen stellen, als ze thuis van de Storm vogels wint. Nu is de Rotterdamsche club veel te sterk voor de onderste plaats, maar ze heeft dit seizoen wel merkwaardig veel pech. Zonder die pech zal ze deze keer Storm vogels in elk geval een puntje kunnen af snoepen, wat wellicht ook al voldoende is. A. D. O. is ook nog lang niet veilig en oschoon men in 't algemeen Blauw Wit de beste kansen geeft, zal A. D. O. een zeer serieuze en o. i. lang niet kanslooze poging doen, om beide puntjes in den Haag te houden. Vooral, nu Blauw Wit nog steeds sukkelt met invallers, is de kans op een Haagsche zege niet gering. D. F. C. is den laatsten tijd goed op stoot en hoewel de strijd tegen D. H. C. niet licht zal zijn, moet de Dordtsche club an dermaal kunnen winnen Tenslotte heeft Rotterdam al weer een „derby"; thans C. V. V.Excelsior. Veel verschil in kracht is er niet en veel belang hebben de clubs niet meer bij de puntjes, maar toch zal de strijd boeiend kunnen zijn. Wellicht wint de thuisclub. Afdeeling II. In afdeeling II zou D. W. S. een bizonder goede dag kunnen hebbt.i, als ze zelf won en als Feijenoord verloor! Is daar kans op? D. W. S. speelt thuis tegen V. U. C. en natuurlijk is de Amsterdamsche club dus vrij zeker van de zege. En een nederlaag van Feijenoord in Velsen tegen V. S. V. is werkelijk niet onmogelijk. Dat wil niet zeggen dat wij op een V. S. V.-zege reke nen, maar een al te groote verrassing zou dat ook weer niet zijn. Laten wij hopen op overwinningen van D. W. S. en Feijenoord beide: het zou de spanning ten goede komen! K. F. C. ontvangt H. D. V. S. Twee on geveer gelijkwaardige clubs, die elkaar niets zullen toegeven. Ter rein voordeel kan hier echter de beslissing brengen. Haarlem, dat ook al met invallers suk kelt, krijgt bezoek van Z. F. C., de hekke- sluiters. Men kan van de Zaandammers een zeer enthousiaste partij voetbal ver wachten en als Z. F. C. Haarlem morgen zou kloppen is dat heelemaal geen groote verrassing, en Een historische strijd op Spangen: Sparta H. B. S. Twee clubs, die teleurgesteld hebben; twee clubs die tot de sterksten behooren, maar zich vaak laten kloppen. Wie deze ontmoeting zal moeten winnen, is niet te voorspellen. Het Oosten. Slechts twee wedstrijden worden in het Oosten gespeeld? N. E. C.P. S. C. en A. G. O. V. V.Wageningen. De eerste gaat tusschen twee „middénmooters" en het beste is maar, dat de punten verdeeld worden. Belangrijker is de tweede wedstrijd, om dat A. G. 0.,V. V. nog steeds een kans op de eerste plaats heeft met slechts 3 ver- liespunten meer dan Go Ahead. En daar om zal A. G. O. V. V. er voor moeten zor gen, dat de achterstand niet nog grooter wordt. Ze kan op grooten tegenstand rekenen, maar tenslotte moet ze thuis van Wageningen kunnen winnen. Het Zuiden. Het programma in het Zuiden telt weer bizondere nummers: P. S. V.N. A. C. en B. V. V.Longa, om er twee te noemen. P. S. V.A. C. beteekent voor beide clubs vrijwel alles. De winnaar heeft scher pe kampioenskansen, de verliezer zal moe ten afwachten. In dit gevd heeft P. S. V. het iets-lastiger, omdat zij een verliespunt meer heeft. De wedstrijd zal er een zijn tusschen gelijkwaardige tegenstanders en er is veel kans op een gelijk spel. B. V. V.Longa is van bijna evenveel belang, tenminste voor B. V. V., dat ook nog kampioenskansen heeft. Natuurlijk is B. V. V. favoriet en zij zal ook wel win nen, maar Longa's tegenstand zal zeer groot zijn. Noad ontvangt het zich herstellende Eindhoven, maar toch is Noad o. i. te sterk, om zich te laten kloppen, zoodat ook deze club nog kampioenscandidaat blijft. Van veel belang voor Eindhoven is de wedstrijd B. V. V.Juliana. De thuis club zit in den gevaarlijken hoek, doch kan morgen wellicht twee puntjes veroveren, als het wat meeloopt. Tenslotte BleijerheideRoermond. Ook dit is een belangrijke ontmoeting, omdat Roermond opk tot de leiders behoort. De bezoekers zullen hun uiterste best doen te winnen, wat misschien nog juist gelukt. Het Noorden. In het Noorden drie wedstrijden. G. V. A. V. krijgt bezoek van haar stad- genoote Velocitas en zal met haar snelle ploeg de Velocitanen ongetwijfeld kunnen kloppen, waardoor de onderste plaats weer zeer dreigend nabij is voor de oud kampioenen. Achilles gaat naar Sneek. Voor beide clubs is de ontmoeting van belang met het oog op de tiende plaats. Terreinvoor deel is oorzaak, dat wij Sneek de beste kansen geven. En Friesland is natuurlijk heelemaal kansloos tegen het sterke Veendam. ALCMARIA NAAR DE KENNEMERS. Alcmaria begint het nieuwe jaar met een bezoek aan de Kennemers, die haar onlangs de eerste nederlaag toebrachten. Dat beteekent dus, dat Alcmaria de gele genheid krijgt, om revanche te nemen. Heel gemakkelijk zal dat niet gaan, want niet alleen zijn de Kennemers sterk, maar bovendien zal Alcmaria weer onvolledig moeten uitkomen. Wij hebben hooren ver luiden, dat Koning en Rootring nog steeds niet kunnen spelen, dat Hamstra niet van de partij mag zijn en dat Burgers bedankt Rijwielstallen gratis. heeft -«'oor zijn club. En ook v. d. Pol zou ziek zijn. Of al die geruchten waar zijn? Laten wij hopen, dat het meevalt. In elk geval zal het een zware wedstrijd worden voor de withemden. Maar als de middenlinie speelt zooals tegen 't Gooi, is Alcmaria toch niet kansloos. Met enthousiasme en open snel spel is veel te be-eiken. Komaan, withemden, probeert het! H. R. C. krijgt bezoek van Bloemendaal. Dat is ook een belangrijke wedstrijd met het oog op den uiteindelijke bezetting der tiende plaats. Wij geven de thuisclub een goede kans op de beide punten, waardoor Bloemendaal nog vaster op de 10de plaats zou komen. 't Gooi speelt thuis tegen B.F.C., haar buurtgenoote. Dat zal 't Gooi niet mee vallen, want al heeft ze terreinvoordeel, B.F.C. speelt zwaar en snel en is tot alles in staat. En eindelijk is er nog A.F.C.—H.F.C., waarin de Amsterdammers ongetwijfeld de beste kansen hebben met hun zeer snelle en schotvaardige voorhoede. Tweede klasse B. In 2 B. ontvangt Z.V.V. het Amsterdam sche Zeeburgia, dat nog altijd een kansje heeft op de eerste plaats. Weliswaar zal Z.V.V. krachtig verdedigen, maar Zeebur gia zal tenslotte de puntjes kunnen en moe ten veroveren. Van zeer groot belang is de wedstrijd West-Frisia—O.V.V.O. Als de Enkhuizers winnen, staat O.V.V.O. geheel kansloos on deraan, terwijl bij een Enkhuizer nederlaag O.V.V.O.'s ontsnappingskans weer grooter geworden is. Wij hebben echter veel ver trouwen in West-Frisia, dat het tot een overwinning zal kunnen brengen. O.S.V.W.F.C. is een soort plaatselijke ontmoeting. Veel krachtsverschil is er niet en alleen zijn de terreinsomstandigheden sterk in het voordeel van O.S.V. Misschien, dat dit den doorslag geeft! Velox—Hercules! Een Utrechtsche ont moeting. En zoowaar een open strijd. Want Hercules doet het dit jaar best. Zij heeft het gedurfd, dit seizoen de jongeren op te roepen en het geheel verzorgde elftal heeft zich een plaats veroverd in de bovenste helft. En waar Velox niet onverslaanbaar is, dan kan er van alles gebeuren in Utrecht. Intusschen zou Hivefsum veiligheidshalve het verstandigst doen, om in Kuilenburg Vriendenschaar te kloppen, wat nog lang geen gemakkelijke opgave is. Maar het kan! De Alkmaarsche Boys ontvangen het pittige Zaandijk en Alkmaar mag het bezoekende Succes partij geven. Opnieuw staat er voor de beide derde klassers een thuiswedstrijd op het pro gramma, we spreken daarbij reeds dadelijk den wensch uit, dat deze, wat winst betreft, de voorgaande ontmoetingen in eigen om geving, op waardige wijze zal opvolgen. De Alkmaarsche Boys komen daarbij weer voor een zeer zware taak te staan, nu Zaandijk, op bezoek komt; Zaandijk,de ploeg die vorige week het ongeslagen Kin- heim de eerste nederlaag toebracht en in puntental met de leiders gelijk is komen te staan. Het is een feit, dat de rood-wit-geblokten den laatsten tijd hun vorm schijnen te heb ben teruggevonden. Dat ondervond eerst het leidende Kinheim, dat er echter met één verliespunt nog goedkoop is afgekomen; dat ondervond nadien het pittige Bever wijk, dat zijn kans door een flinke 30- nederlaag geducht zag verkleinen. En nu komt dan gegadigde nummer drie voor de bovenste plaats aan de beurt. Kom aan rood witten!Speelt uw zelfde spel als tegen Beverwijk; even stug in de ver dediging, even gevaarlijk in den aanval als toen na de rust! Geeft het volkomen bewijs, dat ge een ongelukkig competitie- begin achter der. rug hebt; dat ge feitelijk thuis behoort in het bovenste gedeelte van de ranglijst. Laat ook deze kampioens candidaat zien, tot welke dingen de kaas- menschen in staat zijn. We verwachten dan ook na zeer veel spanning, beide winstpunten, punten, die U nagenoeg geheel buiten gevaar zullen stellen, ten aanzien van de onderste plaats. Boys... voor de volle 100 Wat we hier boven reeds zeiden, is ook van toepassing op het groen-witte Alkmaar, dat bezoek van Succes krijgt. Ook hier lieten vooral de laatste ontmoetingen in eigen omgeving veel goeds zien, duswe kunnen met een gemotiveerd vertrouwen ook dit treffen tegemoet zien. Trouwens, we schatten de taak van de groen-witte kaasmenschen minder zwaar dan die der Boys. Het feit, dat de Wieringers zich in de middenmoot bevinden en het niet zoo vaak tot een volledige zege wisten te brengen; het feit,dat de uit-wedstrijd reeds één winstpunt opleverde, dat alles doet ons de idee naar voren brengen, dat op de volle winst gerekend mag worden, al zal het dan ook pas na zeer zwaren strijd gaan, wantde Wieringer-defensie kan soms buitengewoon hecht en sterk zijn. Opgepast dus groen-witten en bedenk, dat een volledige zege ook uw ploeg na genoeg in veilige haven brengt! Nog eens de tanden op elkander; wat voor enkele weken terug kon, moet ook nu kunnen, good luck! Kinheim krijgt een kans op herstel, want het wil er niet bij ons in, dat Purmersteijn op eigen veld de ex-tweede klassers den voet dwars kan zetten. Assendelft zal zich tegen het bezoekende Helder ook iets meer veilig stellen, temeer, daar de withemden er nog steeds wat uil blijken te zijn, terwijl Hollandia Beverwijl- wel met ledige handen naar huis za zenden. Zal Texel haar positie versterken? Het leidende Texel krijgt bezoek van Nieuwe Niedorp en zou de Niedorpers geheel kunnen uitschakelen. Waar de uit wedstrijd reeds een zege opleverde, moger we ook thans de eilanders de volle wins' toedenken. D. T. S. kan zich van een mooie positie op tie ranglijst blijven verzekeren, daar we het bezoekende Watervogels niet veel kans geven; evenals B. K. C., dat het in eigen omgeving tegen Strandvogels ook wel bol werken zal. Het wisselvallige Schagen zou van het bezoekende Andijk kunnen winnen, doch even gemakkelijk verliezen. Klein eerste klasse-programma. Een goede kans voor Z.F.C. IV. Belang rijke ontmoetingen in de tweede klasse B en D. Goede kans voor de leidende ploegen in de derde klasse. De eerste voetbal-Zondag in het nieuwe jaar geeft voor vele ploegen reeds volslagen rust, daar zoo hier en daar slechts een klein programma is samengesteld; laat ons hopen dat Pluvius die inmiddels alweer een on gunstige entree heeft gemaakt, niet te veel z'n invloed laat gelden, anders komt er hee lemaal niets van terecht. De eerste klasse A laat dan ook slechts twee ontmoetingen zien, die echter beide belangrijk zijn. Z.F.C. IV,dat bezoek van W.F.C. IV te wachten is krijgt gelegenheid om zich wat dichter bij het lei dende O.S.V. III, dat een vrijen dag heeft, te voegen. We zeiden zoo juist „krijgt", om dat we de Zaandammers in staat achten van de Wormerveerders te winnen, maar.... die Zaansche derbies blijken soms zoo uiterst gevaarlijk te zijn. Toch houden we het voor eerst maar op de rood-witte Zaandammers. Het treffen Z.V.V. IIIC.S.V. I is al even belangrijk. Weten de Castricummers te win nen, dan stellen zij zich een heel eind veilig en wordt de positie van het niet-spelende Vrone I er niet beter op. Erg gemakkelijk zal C.S.V. het aan de Zaan wel niet krijgen. Mogelijk ziet ze het groote gevaar en levert de ontmoeting nog een puntendeeling op. In de tweede klasse B heeft het leidende Alkmaarsche Boys III een vrijen dag en kan dus geduldig toezien wat de concurrenten gaan doen. De meest gevaarlijke concurrent, Z.V.V. IV, gaat naar Assendelft III enals het vertrouwen van de blauw-zwarte Zaan dammers in verband met de jongste ne derlaag niet te veel geschokt is, geven we ze kans op herstel. De bezoekers zullen het ze ker tot een puntenverdeeling kunnen bren gen. Van evenveel belang is de ontmoeting van K.V.V. IV tegen het langzaam maar zeker opkomende Uitgeest II en het kon dan ook wel eens gebeuren, dat de bezoekende Uit- geesters de Krommenieërs verder uit de goede richting brengen. Z.F.C. VI ontvangt W.R.C. I, waarbij de Zaandammers mogelijk de winst aan de wisselvallige Westzaners moeten laten. Westzaan II geven we kans op herstel, nu R.C.Z. II op bezoek komt. De tweede klasse D laat eveneens een paar belangrijke ontmoe tingen zien. Het leidende Egmondsche Boys I gaat naar Akersloot I en zal geducht op zijn tellen moeten passen. Oogenschijnlijk beteekent dit een volledige Egmonder-zege, maarwat het eerste treffen ook niet een benauwd „half-elfje"? Enfin, een gewaar schuwd man telt voor twee! Voor de leiders is tevens van zeer veel belang het treffen M.E.V.O. IKoedijk I. Of de Koedijker „vallen" af of de gevaarlijk sten concurrent Mevo wordt eenige winst afgesnoept. Wij vreezen echter voor de bezoekers het ergste! Nu Alcmaria V bezoek van Alkmaar II krijgt, geven we de withemden weer niet veel kans, terwijl we Alkmaarsche Boys IV in staat achten na geduchte inspanning, zich van de jongste nederlaag te herstellen, nu D.T.S. II op bezoek komt. Dit kan dus weer puntenwinst voor de rood-witten betee- kenen. In de derde klasse E zien we het leidende Ursem I zijn positie versterken, daar het er niet bij ons in wil, dat het bezoekende Vrone II de Ursemmers ook maar één punt afhandig maakt. Dirkshorn I kan eveneens in de running blijven, ten koste van het op bezoek zijnde Bergen II, terwijl Alkmaar III nieuwe winst zal incasseeren, door zich de meerdere bij Koedijk II te toonen. Egmondsche Boys II, dat M.E.V.O. II ont vangt, geven we ook nu weer een heel goede kans. De vierde klasse F laat ook al een zeer belangrijke ontmoeting zien, daar Alkmaar IV Oudorp II ontvangt. Aan spanning zal het hier niet ontbreken, mogelijk dat terreinvoordeel de groen-witten de meeste winst geeft. D.T.S. III zal wel bij M.E.V.O. III winnen, terwijl Alkmaarsche Boys V het bij C.S.V. III zeer zwaar zal krijgen en met een neder laag naar huis zal móeten gaan. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de Vrijdag gespeelde wedstrijden voor de League waren: Bolton WanderersArsenal 05 EvertonPreston North End 22 Manchester UnitedSunderland 21 Middlesbrough-W. Bromwich Albion 4-1 Tweede afdeeling: Blackburn Rovers-Doncaster Rovers 2-0 BuryBlackpool 23 ChesterfieldSwansea Town 40 Newcastle UnitedBradford 11 Sheffield UnitedLeicester City 31 RAYMOND BRAINE IN MOEILIJKHEDEN. Raymond Braine, de bekende Belgische midvoor van internationale klasse, is in groote moeilijkheden gekomen. Men kent het geval: Braine kon geen vergunning

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 13