8 f 8 8 8 8 8 8 !Pxouutcuia£ Tlieuws Jladiopco qcamma ZUIDSCHARWOUDE STOMPETOREN HEILOO BROEK OP LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE AKERSLOOT VEENHUIZEN HEEMSKERK TEXEL ST. PANCRAS KOEDIJK UITGEEST jfeuilleton door RICHARD STARR Vertaald door A. RIEWERD. Aanrijding. Maandagavond werd b(j het passeeron van een vrachtauto het hek van den heer W. C. M. te Zuidscharwoude aangereden door den heer V. uit Noordscharwoude. De schade zal worden vergoed. „De Voorzorg". Maandagavond vergaderde de vereen, v. ziekenhuisverpleging „De Voorzorg" in het lokaal van mej. de wed. P. Schoenma ker. De voorzitter, de heer P. van Exter, open de de vergadering met woorden van welkom tot de aanwezigen. Het afgeloopen jaar 1930 is voor velen en ook voor de vereeniging niet gunstig geweest. Niet minder dan 16 personen waren voor rekening van de ver eeniging in het ziekenhuis opgenomen. Het kassaldo van het vorige jaar is zoo goed als geheel opgeteerd; daardoor is het noodzakelijk geworden, dat de contributie wordt verhoogd; ook in verband met het ontwerpwet op de ziekenfondsen. Het leden tal was 343; er waren 10 bij- en 19 afge schreven. Er waren 16 personen voor reke ning der vereeniging verpleegd, met in totaal 257 ligdagen. Verleden jaar waren deze cijfers resp. 18 en 226. Er waren 3 per sonen 38 dagen verpleegd. De heer Jb. van Twuyver bracht het financieel verslag uit. De ontvangsten over 1936 waren 515,62, de uitgaven 846,29. nadeelig saldo 330,67. Het kassaldo is daar door van 369,81 teruggeloopen tot f 39.14 De rekening werd aldus vastgesteld. De heer P. van Exter werd met op één na algemeene stemmen herkozen. Hierna werd aan de orde gesteld een be stuursvoorstel, om de ligdagen bij operatie op 35 te handhaven en bij niet-operatie-ge- vallen tot een maximum van 21 dagen te be perken en de contributie van 1214 op 17 cent per maand te brengen. Verscheidene heeren hebben over dit on derwerp het woord gevoerd, waarbij ver- scheidenen zich uitspraken tegen het voor gestelde verschil in de ligdagen. Uit de ver gadering werden voorstellen geopperd om een gelijk aantal ligdagen vast te stellen. Na breedvoerige besprekingen werd een voorstel van gelijk 25 dagen en het Be stuursvoorstel in stemming gebracht. De uit slag van deze stemming was, dat het voor stel van het bestuur met 14 tegen 9 stem men werd aangenomen. Bij deze besprekin gen merkte een der leden nog op, of het niet mogelijk was, dat aanstonds moeilijkheden zullen ontstaan, als aanstonds de wet wordt aangenomen en wij hier 2 vereenigingen in de gemeente waren. Zou fusie niet mogelijk zijn? Deze meening werd echter niet onder steund. Bij de rondvraag bracht de heer S. de Ruiter de bepaling ter sprake, dat men 6 maanden uit het ziekenhuis hersteld moest zijn, om weer voor uitkeering in aanmerking te komen. Deze bepaling zal nog eens door het bestuur worden bekeken. De heer J. du Burck wees op de vermin dering van het ledentaL Aanvulling is ge- wenscht. Wordt daarvoor genoeg gedaan? Oranjefeest. De vrees dat de griep een streep door de rekening zou zetten en het Schermeer- sche publiek op den Oranjeavond thuis zou houden, bleek gelukkig ongegrond. Dinsdagmiddag was de kolfbaan in café Kamsteeg vol blijde kinderen, leerlingen van de diverse scholen uit Oterleek, Zui dervaart en van hier. Blij klonken de ver schillende bruidsliederen, uitbundig werd gejuicht bij de vertoonin-g van de film. De chocolademelk, welke gekookt was in de zuivelfabriek „Neerlandia", liet zich met de koek goed smaken, doch de clou was wel prof. Melloc's optreden. Deze vaardige goochelaar liet kinderen meehelpen goo chelen, eenigen van hen brachten cadeau tjes te voorschijn, die zij mochten behou den. Daarna liet hij zich in een vraagge sprek met een groote pop, als buikspreker hooren, hetgeen meermalen hilariteit ver wekte. Een buitengewoon prettig pro gramma, waarvan de jeugd bijzonder ge noten heeft. De dijkgraaf, de heer C. Kra mer Glijnis, opende den middag met een toepasselijk woord namens comité van de Oranjefeesten en sloot dankend voor de prettige medewerking. 's Avonds waren de café's Kamsteeg en Renses stampvol. In café Renses verwel komde burgemeester Huyser van Reenen het publiek en sprak een warm woord van liefde voor het Oranjehuis, hopende dat het geluk van het bruispaar bestendig moge zijn en H. M. de koningin nog vele jaren dat geluk zal mogen gadeslaan. Na het spontaan gezongen „Wilhelmus werd de revue van den heer Joh. Ridde- rikhof te Hoorn: „Kom je ook op de Brui loft?" opgevoerd. En wij kunnen dadelijk zeggen dat het een schitterend geslaagde vertooning is geworden. Ieder tafreeltje was een juweeltje, prachtig de costumes, goed de voordracht, grappig de vergade ring van de feestcommissie en dat van het West-Friesche huisgezin, snoezig de sprookjesprins en prinses met de dansjes van elfjes en kabouters; Jb. Posch als Thomasvaer èn mevr. Kramer-Glijnis als Pieternel, waren fijn in hun rollen, de matroosjes en niet het minst ook het ta freeltje waar onder gezang Neêrlands groote mannen van weleer ten tooneele verschenen: Piet Hein, Michiel de Ruyter, Willem van Oranje, toegesproken door de Nederlandsche Maagd. Er zat climax In het stuk, de zaal leefde mee, het was een prachtig geheel. Daarna werd ook een film vertoond, nog eenmaal staande het Wilhelmus gezongen, waarna men ging dansen. In café Kamsteeg werd hetzelfde pro gramma (in omgekeerde volgorde) ver toond. Beide zalen waren smaakvol ver sierd. In café Renses speelde de A. B. C.- Boys, bij Kamsteeg de Victoriaband, dat het een aard had. Het wakkere comité en de heer J. Schuuring, die zijn gymnastiekleerlingen de dansjes leerde, komt een woord van hulde toe voor hun ingespannen arbeid. De burgemeester dankte ten slotte allen die aan de révue hebben meegewerkt, welke zooveel tot het welslagen heeft bijgedra gen. Afd. Nederl. Roode Kruis naar Den Haag. Van het hoofdbestuur ontving onze af- deeling de vereerende opdracht op 7 Januari a.s. een ploeg van 8 menschen naar Den Haag te zenden tot het verleenen van hulp op dien dag. De ploeg, waarvan 1 lid werd uitgekozen om deel uit te maken van het eere-front, vertrekt hier 's morgens om 4 uur per extra-militairen treir. en bestaat uit de volgende manschappen: Schouten, v. d. Horst, v. Tricht, Sengers, Kaandorp, v. Bohemen, Koehorst en Meilink (ploegcom- mandant). Het mag zeer zeker een groote eer ge noemd worden, dat onze afdeeling, die toch nog slechts enkele jaren bestaat, uitver koren werd op den huwelijksdag van haar koninklijke voorzitster prinses Juliana en prins Bernhard, dienst te doen. Heiloo maakt zich niet druk. Tot heden ziet het er niet naar uit, of Heiloo zich druk zal maken met versiering en verlichting. Het raadhuis, dat een omlijs ting van dennengroen krijgt en waar het G. E. B. een verlichting maakt, zal goed uitkomen. Ook het terras en de vijver zullen fantastisch verlicht zijn. Het geheele werk wordt uitgevoerd door den heer Wolzak, adm. G. E. B. en zijn werklieden.. Of de burgemeester er wel veel aan zal hebben, valt te betwijfelen. Hij heeft nog al de griep te pakken. V Jaarvergadering „Steunt Elkander". De ziekenkas „Steunt Elkander" kwam Maandagavond bijeen in het lokaal van .Vyzelaar. De voorzitter, de heer P. Stammes, me moreerde in zijn opening de vele ziekte gevallen welke door de heerschende griep plaats vinden waardoor de kas weer een moeilijke tijd doormaakt. Het jaarverslag gaf een ledental aan van 224; 6- ziektegevallen vonden plaats met 19.09 ziektedagen waarover een uitkee ring is geschied van 1759.40; 6 langdu rige ziektegevallen vonden plaats die voor de herverzekering in aanmerking kwamen en waarover een uitkeering is gedaan van 173.68. Het verslag eindigde met den wen6ch dat het motto „Steunt Elkander moge bestendigd blijven tot in hoogte van dagen. Het financieel overzicht van den pen ningmeester gaf een ontvangst aan over 1936 van 3162.27l/o en een uitgaaf van 2519.38 Kbatig saldo 642.89, gevoegd by het kassaldo groot 2302.82^ werd een bezit op 1 Januari 1937 van 2945.71 54. De boeken en bescheiden werden bij monde van den heer K. Blom Az. Sr. in orde bevonden, weshalve werd geadvi seerd tot goedkeuring. In het bestuur werden de heeren P. Stammes en J. Weder herkozen. De heer H. Kamp bracht verslag uit van de gehouden bondsvergadering, die daarna opnieuw werd gekozen om de ver eeniging op de eerstvolgende bondsverga dering te vertegenwoordigen. De heer R. Pik vroeg of de mogelijkheid ook bestaat om zich weer hooger te verze keren dan 12 per week. Opgemerkt werd dat hiertoe niet over gegaan kan worden, daar de omstandig heden waarin de kas verkeert, dit niet toelaat. Benoemd Naar wij vernemen is als lid der com missie van beheer van de geref. gemeente alhier benoemd de heer P. Barten. Afscheid ds. van Dijk. Zondagmorgen na de nieuwjaarspredi- catie werd door den consulent van de Ne.1 herv. gemeente ds. van Dijk van Oud karspel, afscheid genomen wegens zijn ver trek naar Zeddam (Gld.) Door den predikant werd o.m. dank ge bracht aan het kerkbestuur voor de goedz samenwerking en de leden voor hun belang stelling. A.R. Kiesvereeniging. De A. R. kiesvereeniging hield haar jaarvergadering Maandagavond in de groo te zaal achter de geref. kerk. De voorzitter de heer P. F. Slot opende op de gebruike lijke wijze. Na afdoening der gewone agenda punten werden als afgevaardigden naar de verga dering van de A. R. Staten-centrale op Dinsdag 5 Januari gekozen de voorzitter en de heer H. Reek. Uitgebracht werd het jaarverslag van den secretaris den heer D. Barten Jr. en der. penningmeester R. v. d. Ploeg welke beiden werden goedgekeurd. Als bestuurslid in de vacature v. d. Ploeg werd gekozen de heer P. Barten D.Z. Na een inleiding over „de vastheid" van ons beginsel volgde rondvraag en sluiting. Zuivelfabriek verkocht. De coöp. zuivelfabriek „De Hoop" alhier is onderhands verkocht aan de Hollandia- fabriek te Purmerend. De melk van de vee houders wordt thans naar Purmerend ver voerd en de fabriek alhier is buiten wer king gesteld, zoodat het personeel ontslagen is. Van de 3 kaasfabrieken, die in deze ge meente gevestigd waren, is er nu geen een meer over. De kaasfabriek „De Eendracht" aan de Zuidervaart is opgeheven met het in werking stellen van de fabriek Neerlandia te Stompetoren, de „Ceres" in de Starnmeer is in 1935 overgegaan aan „De Tyd" te Beemster en „De Hoop" zooals boven vermeld. Na gehouden examen is onze vroegere plaatsgenoot de heer H. J. v. Twuiver, toe gelaten tot den cursus voor wachtmeester by het corps politietroepen. Dientengevolge is hij overgeplaatst van Kornwerderzand naar Amsterdam. Betere watervoorziening. In hotel Terburg heeft een bijeenkomst plaats gehad van een commissie voor een betere watervoorziening in de duinstreek. Aanwezig waren o.m. de heer ir. Volkers, Valkering en van Dok, leden van Prov. Staten. Op voorstel van laatstgenoemde is be- 0 Donderdag 7 Januari. HILVERSUM, 1875 M. (8.-2.— Gez. Omroepen, 2.12.— AVRO). Het programma van 8.2.wordt ver zorgd door de gezamenlijke 4 Ne derl. Omroepvereenigingen. 8. Uurslag Kon. Paleis. 8.02 Carillon- spel. 8.10 Koorconcert. 8.25 Gr.pl. 8.30 Carillonspel, Harmonie „Soli Deo Gloria" en Bazuinblazers. 8.40 Gr.pl. 9.Kinderkoor „Zanglust" en orkest. 9.30 Gr.pL 9.40 Oud- Holland zingt en danst. 9.58 Gr.pl. 10.— Gr.pl. 10.30 Rep. van de Hu welijksplechtigheid en de offici- eele rijtoer door Den Haag. 2. Deel. en orgelspel. 3.15 Gr.pl. 3.30 Voor zieken en thuiszittenden. 4. Gr.pl. 4.30 Voor de kinderen. 8.15 Kovacs Lajos' orkest. 6.De groote dag in Indië. 6.20 Avro-dansorkest. 7.Het Omroeporkest, gem. koor en solisten. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.15 Herh. uitz. der Hu welijksplechtigheden. 9.30 Concert mmv. het Concertgebouw-orkest, Rotterd. Gem. koor, Kinderkoor „Zanglust" en solisten. 10.12. Avro-dansorkest, Kovacs Lajos' orkest en Feestklanken uit Den Haag. HILVERSUM, 301 M. (8.—2«— Gez. Omroepen, 2.12.NCRV). (Tot 2.zie boven). 2.Gr.pl. 3.Or gelspel. 4.Bijbellezing. 5.Gr.pl. 8.30 Amsterd. Salonorkest. 6.45 Gr.pl. 7.— Ber. 7.15 Gr.pL 7.45 Rep. 8.ANP-ber. 8.15 Herh. van de ge deeltelijke uitz. der huwelijks plechtigheden. 9.30 ANP-ber. 9.45 NCRV-avond mmv. NCRV-orkest en solisten. 10.4512.Gr.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Rep. v. d. Huwelijksplechtigheid in Den Haag. 12.40 Gr.pl. 1.05 Sopraan en bariton. 1.35 H. Fawcett's orkest. 2.35 Gr.pl. 3.10 Actueele causerie. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 5.05 Gr.pl. 5.35 Jack Harris' Band. 6.20 Ber. 6.40 Boekbespr. 1.— BBC-Harmonie-orkest. 7.35 Piano recital. 8.Revue-progr. 9.The Free man in Society, causerie. 9.20 Ber. 9.40 Het Willoughby Strijk kwartet. J0.Deel. 10.20 Kerk dienst. 10.40 Het Orchestre Ray- monde. 11.20 BBC-dansorkest. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Om roeporkest. 3.20 Zang. 3.35 Gr.pl. 4.50 Gr.pl. 5.20 Radlotooneel. 8.20 Koorconcert. 9.05 Omroepkwintet. 10.05 Omroeporkest. 11.2012.35 Pascal-Dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Plietzsch Marko orkest. 7.50 Omroepklein- orkest. 9.20 Volkaliaderenconcert. 11.20 Keulsch Philh. orkest. 12.35 Kurhessisch Landesorkest. 1.35 Omroepkwintet. 3.20 Omroeporkest. 4.40 Zang. 5.20 Militair concert. 7.30 Omroepkleinorkest, vocaal sextet en solisten. 10.35—11.20 Omroep orkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest en Cabaret. 1.30 Omroeporkest en Ca baret. 2.-2.— Gr.pl. 5.20 Omroep orkest. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Ca baret. 9.20 Omroepsymph.-orkest. 10.30—11.20 Omroepdanaorkest. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroep orkest. 1.30—2.20 Gr.pl. 5.20 Fluit- recltal. 6.50 Salonorkest. 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroepkleinorkest en gr.pl 10.— Kamermuziek. 10.3011.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Deel. 7.50 Omroeporkest en solist. 9.20 Ber. 9.50 Blaaskwintet. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Dans muziek (gr.pl.) 8 GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. L(jn 2: Hilversum. L|Jn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.2010.20, Luxemburg 10.2011.05 Lond. Reg. 11.0812.05. Parijs R. 12.05—13.05. Brussel VI. 13.05—14.20 Lond. Reg. 14.20-17.20, Keulen 17.20—18.20, Lond. Reg. 18.20-19.— Luxemburg 19.19.20, Brussel VL 19.20—19.50, Berlijn 19.50—21.20, Rome 21.2022.05, Parijs R. 22.05— 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.20—10.35, Droitwich 10.35 —18.20, Luxemburg 18.2019. Droitwich 19.21.40, Brussel Fr. 21.40—22.20, Droitwich 22 20—24.—, sloten tot stichting eener vereeniging als boven bedoeld. Getracht zal worden medewerking te ver krijgen van 6 gemeentebesturen in de streek Kennemerland, teneinde medewerking te verkrijgen voor het aanleggen van een proef- polder voor bevloeiïng. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren D. Jansen te Beverwijk, Valkering te Limmen en Sinnege en Tromp te Heems kerk. De bevolking. De bevolking van het eiland Texel is thans zoo groot als waarschijnlijk nimmer te voren. In het afgeloopen jaar nam het aan tal inwoners met 7B toe, zoodat het thans 8053 bedraagt. De geboorte van de 8000ste inwoner is echter onopgemerkt voorbij gegaan. Binnenbrandje. 'In den nacht van Zondag op Maandag ontstond brand ten huize van den heer J. Mes De bewoners werden gewekt door het knetteren der vlammen. Met eenige buren werd geprobeerd met emmers water den brand te blusschen; dit bleek echter onmogelijk. De brandweer was echter spoedig in actie en spoedig was de zaak gebluscht. De schade bepaald zich hoofdzakelijk tot waterschade. De vermoedelijke oorzaak is de schoor steen. De oranjefeesten. Het ligt in het voornemen van de com missie om op Woensdagnamiddag op het Zuideinde aan den Kanaaldijk de oranje feesten te houden. Op het Zuideinde zal b|| Ottink een goochelaar voor de kinderen op treden en aan den Kanaaldijk zal een film gegeven worden in de zaal van Jb. Groot voor de kinderen. De harmonie „Aurora" zal muzieknummers geven. 44-jarig jubileum. Maandag herdacht de heer D'hont, algemeen directeur der N.V. Hollandache Melksuikerfabriek, gevestigd te Amsterdam en welke N.V. o.a. alhier een fabriek heeft, den dag waarop hij voor 40 jaar in dienst bij de N.V. trad. Deze dag is voor de aan de fabriek werk zame personen niet ongemerkt voorbij ge gaan. Aan den heer directeur en nog eenige personen werd als aandenken hier aan een zilveren sigarenkoker met inscriptie uitgereikt, terwijl aan al de arbeiders, zoo wel vast als tijdelijk, 10 werd uitgereikt met de mededeeling dat meteen een loons- verhooging is ingegaan van 5 pCt. terwijl het waarschijnlijk is dat t.z.t. nog wederom een gelijke verhooging zal worden toege kend. Veilig voor Griep en Keelpijn De antiseptische tandpasta Ivorol zuivert den mond van bacteriën en vermindert besmets tingsgevaar in tijden van griep eu verkoud heden. 43 „Juist", zei Tessa. „En ik wensch den chef te spreken. Ik heb hem iets heel belang rijks mee te deelen. Ik weet zeker, dat hij mij zou ontvangen, als hij wist, waarvoor ik gekomen ben". „Ik weet heel zeker van niet", antwoord de de jonge dame verschrikkelijk boos. „Hij ontvangt in geen geval kellnerinnen. Ik denk, dat ik de zaak wel kan behandelen, als u mij zegt, wat u wenscht". „Dat is mijn zaak", zei Tessa, wie het gedrag van de jonge dame begon te ver velen. „En u kunt er niets aan doen". „Nu, u kunt noch den chef, noch den onderchef te spreken krijgen", antwoordde de jonge dame scherp, „want zij zyn allebei al weg". „Wel, ik moet zeggen, dat zij heel vroeg weggaan", antwoordde Tessa. „Zijn er geen andere chefs?" „Alleen nog maar de chef van den Vlie genden Troep. Het is bijna zes uur". „Nu, dan wil ik dien spreken", antwoord de Tessa, geneigd iets toe te geven. „Dat zult u niet. Geen van de chefs ont vangt iemand zonder afspraak. Als u iemand wenscht te spreken, moet u schrij ven, en ik geloof niet, dat ze u zelfs dan zullen ontvangen. Zij ontvangen nooit kellnerinnen". Met deze woorden draaide zij zich om en wandelde naar haar schrijfmachine terug en hoewel Tessa nog eenige minuten by de toonbank bleef staan, schonk niemand haar meer de geringste aandacht. Na een poosje drong het tot haar door, dat zij kon heen gaan, en geen gehoor meer kreeg. Zij ging weg, met het vaste besluit, de deur met een slag achter zich dicht te trek ken, om de jonge dame met het verveelde uiterlijk te toonen, hoe zij over haar dacht. Maar de deur had een patent sluiting en kon niet dicht geslagen worden. Ze sloot zich heel zacht tot Tessa's groote ergernis. Maar Tessa gaf het nog niet op. Zij legde zich niet zoo gemakkelijk bij een nederlaag neer. Toen zij in het portaal kwam, zag zij een andere deur. Hierop stond niet: „In lichtingen". Er stond heelemaal niets op En daar de portier met den rug naar haar toe stond, glipte zij door die deur en kwam in een lange gang met deuren aan beide zijden. Er stonden verschillende opschriften op, zooals: Bediening, Hotels, Filialen, Voor raad, Uitgaande waren, Staf, Boekhouding, die Tessa geen van alle voor haar doel ge schikt vond. Zij ging twee trappen op en passeerde verscheidene kantoormeisjes en twee of drie mannen, die geen van allen de minste notitie van haar namen of verbaasd schenen te zijn, haar te zien. Dat gaf haar moed. Zy zwierf over de volgende verdie ping rond, tot zij vond, wat zij zocht. Een deur, met het opschrift: Chef Vliegende Troep. Dat was de man, dien zij hebben moes». Zij bedacht, dat, als zij klopte, men haar waar schijnlijk zou zeggen, dat zij heen moest gaan, of dat er een jonge dame zou ver schijnen, zooals die eene, waar zy zoo juist mee te doen had gehad. Dus opende zy zonder kloppen de deur Het was een groot vertrek met een weel derig Turksch tapijt, twee, of drie leeren armstoelen, en een groote, met leer be- kleede schrijftafel in het midden. Bij het raam, met den rug naar haar toe, stond een man, die bezig was met een borstel het stof van zijn schoenen te borstelen, en er „Horsey, keep your tail up" bij floot. De man had haar niet hooren binnen komen. De deur sloot geruischloos achter haar, en onzeker stond zy op het Turksche tapijt, en vroeg zich af, wat er zou gebeu ren, als de man zich omdraaide en haar zag. In elk geval zou het er niet veel toe doen, want zij zou toch in ieder gevai ontslagen worden. De man draaide zich om en het was Jimmy Turner! De verrassing was wederzijds. Maar nie mand schreeuwde of viel flauw. Tweemaal opende Jimmy den mond, zonder iets te zeggen, en sprak eindelijk: „Hallo, Tessa". En Tessa antwoordde heel zwakjes: „Hallo, Jimmy". Toen nam Jimmy een sprong en stond op zijn hoofd. Op hetzelfde oogenblik schenen de muren langzaam en plechtig in het rond te draaien, de zoldering kwam naar bene den en de vloer kwam overeind. Toen werd zij zich bewust, dat Jimmy haar in een van de leeren armstoelen hielp. Zij zonk er met een lichten zucht in weg. „Ik ik voelde me zoo raar, Jimmy", zei ze. „Je zag er heel raar uit", antwoordde Jimmy. „Voel je je nu beter?" „Ja, ik ben nu weer heelemaal in orde. dank je. Ik wou alsjeblieft den chef van den Vliegenden Troep spreken". „Zeker. In orde. Salarisverhooging noo- dig of zooiets?" „N-n-neen, Jimmy, ik heb geen salaris verhooging noodig. Ik moet den chef van den Vliegenden Troep spreken" „Wel, je kijkt hem recht in het gezicht. Wat kan de chef van den Vliegenden Troep voor miss 2703 doen? Beveel maar". „Jimmy! Bedoel je, dat jij de chef van den Vliegenden Troep bent?" „Dat is mijn groote werk in het leven", stemde Jimmy bescheiden toe. „Maar maar je zei, dat je klerk was". „Dat ben ik ook. Hoe noem je dit anders dan een klerkenbaantje?" „En je zei, dat je slecht betaald werd, of zooiets". „Dat is zoo. Mijn salaris bedraagt iets minder dan twaalf pond per week". „Dat vind ik een vreeselijke hoop geld". „Het spijt me, dat ik het daarin niet met je eens ben, Tessa. Het gewicht van mijn enorme verantwoordelijkheid in aanmer king genomen, beschouw ik mijzelf als zeer onderbetaald, en ik heb by verschillende gelegenheden niet geaarzeld dat te zeggen". Plotseling gaf Tessa een gilletje. „O! Ik ik heb mijn das niet". „Das?" zei Jimmy en krabde zich het hoofd. „O ja, je moet een das hebben! Laat eens kijken, wat voor das zou je lijken? Wat zeg je van deze das, die ik aan heb? Zou die je staan? Mooi, ladylike patroon Rus tig, en zoo meer, weet je". „Wees niet dwaas, Jimmy. Ik bedoel mijn bontje. Ik had het om, toen ik hier kwam. Dat weet Ik zeker". Tessa s bontje was de vreugde van haar hart. Het was geen sabel of steenmarter, of zooiets. Het was een wit bontje, en zy gaf het nooit voor iets anders dan konijn uit. Maar als iedereen ir. den bonthandel de waarheid zou zeggen, zou tenslotte een heeleboel kostbaar bont alleen maar konijn zijn. Tessa hield van dat bontje, hoewel het van achteren beslist al wat kaal werd. Zon der dat voelde zij zich bijna ongekleed. „Ik moet het beneden in dat kantoor heb ben laten liggen dat inlichtingenkantoor", zei ze haastig. „Vind je goed, dat ik naar benederen ren en het haal, Jimmy?" „Maak je geen zorg", zei Jimmy. „Dat maken we gauw in orde". Hij drukte op een van de vele belknop pen op zijn tafel en ging door met praten. Wat hij zei, wist Tessa niet. Zij was zoo on gerust over haar bontje, dat zij geen woord hoorde. Nu ging de deur open, en binnen stapte de jonge dame", met wie Tessa nog niet zoo lang geleden verschil van meening had gehad. Toen zij Tessa in den besten stoel zag zitten, en Jimmy Turner voorovergebogen met haar zag praten, drukte haar gezicht al de welbekende tooneelemoties uit, te be ginnen met nadenken, en eindigend met groote verbazing. Tessa genoot er uitbundig van. "P*" dam« liet haar bont in uw kantoor achter" zei Jimmy kort en bondig. „Wilt u het alstublieft halen?" „Ja, meneer". (Wordt vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10