Agenda ALLE DRUKWERKEN L TRIUMPH KANTOORBOEKEN FRANKENBERG k.V VAN PUTTEN OORTMEDER IO IO' AMSTERDAMSCHE BEURS £aatste berichten n Triomf van Smaak Stad en Omgeving Weec&eckht on Htrvgiev^; in°l OP KLEEDING |o naar maat Spaander Co. PAYGLOP Het huwelijksfeest te Bergen VIRGINIA CIGARETTES bij Bioscopen. City-theater, hedenavond acht uur, hoofdnummer Intermezzo (amus hoofd rollen Tresi Rudolph en Albr. Schoenhals. Toegang eiken leeftijd. Heden Zaterdagmiddag 2, 3 en 4 uur, Oranjevreugdefilm en huwelijksplechtighe den. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een liefde aan den Donau (rom.); hoofd rollen Ramon Novarro en Evelyn Laye. Extra: de huwelijksplechtigheid. Toegang voor eiken leeftijd. 11 uur—5.30 uur Filmac-voorstellingen voor eiken leeftijd. Zondag voorstel'ing om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer De fatale bruid (rom.-sens.); hoofdrol Mary Ellis. Extra de huwelijksplechtigheid. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer het eerste deel van De fluisterende schaduw (sens.); hoofdrollen Bela Lugosi en Jack Perrin. Toegang boven 18 jaar. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 11 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, Comité voor gewetensvrijheid, spreker H. Eikeboom. 8 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. Oranjefeest te Schoorl, bal en cabaret bij Schuyt en Timmerman. Dinsdag 12 Januari. 8.15 uur, Handelsschool, eerste cursus avond dr. Banning. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, lezing met lichtbeelden over Indië. van Vrijdag 8 Januari 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorige koets STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 1934 100%, 4 Ned-Indië 1934 1 Ub*/4 5)4 Duitse hl '30 m. verkl. 215/s B AN K-1NS1 t-LLlNGtN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 1NDUSTR. OND. BiNNc.NL. 152i/4 181 79»/. 155'/, Alg Kunstzijde Unie 49Vs Wh 239 328V« 175'/, Ueltt Cert. Nederl. bord Philips Gloei! Gem. Bezit Unilever NDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting697, Anaconda 4UV» Sethieh. Steel5ü«fo Cities Service 3'fo Kennecott Copper 46'fo Republic Steel 22 Standard Brands 127$ Steel comm. 58k>/Jg U. S. Leatber 57, CULTUUR MAATSCH. H. V. A491 Java Cultuur 234»/. Ned. Ind. Suiker Unie. 172'/. Vorstenlanden 38'/. Dito actions.25 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.1697. Redjang Lebong 202 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 394 Kon. Petr425'/, Perlak 94 Phillips Oil 39'fo Shell Union 22 Tide Water 167. RUBBERS. Amsterd. Rubber .311'/, Deli Bat. Rubber 1947, Hessa Rubber 20^'/. Oostkust i i 7T'/k Serbadjadi 182»/, Interc. Rubber 4»/ SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 1261/, Scheepvaart Unie 117</g TABAKKEN. Deli Batavia ..ia*. 259 Oude Deli 316 Senembah287 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 54'/, Southern Pacilic 347, Southern Railw. Cert. 19sfo Union Pacific 961/, Canadian Pac. 11V, §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. laatste k .30-2 45 100'/:, lOtP/, 21»/, 181'/, 79' 155'/, 48%.»/, 92»/, 2397, 332-4 169-ilJ 70»/, 40}-»fo 56/n -g 3 46 -Ufo 217, 59l-»fo 464-7, 2.9}-30 169'/. 36'/, 25 169 202 3S97, 415t-6j 93 38 V, 211-% 15}-ufo 308-9 191 199 75 181-»/, 4 lfo-V, 1257,-7 116-7, 254 314-5 280-1 54% 347, 97 ll|*7/l» (Ongecorrigeerd.) Vorige koers: Heden New-York 182»/. 1-82»/. Londen 8.97 8.97 Berlijn 73.50 73.42% Parijs 8.53 8.53 Brussel (Belga) 30.80 30.80 Zürich 41.97 40.97 Kopenhagen 40.05 40.05 Stockholm 46.27% 46.25 Oslo 45 07 H 45.15 italië 9.65 Praag 8.40 6.40 DE REVOLUTIE IN SPANJE. De vrees voor uitbreiding der in menging. De Fransche troepen in de buurt van Fez zyn gewaarschuwd, dat de regeering infil tratie van Duitsche troepen in Spaansch Marokko een aangelegenheid van buitenge woon belang acht. De „Populaire" schrijft, dat het lot der niet-inmenging in handen is der Fransche en Engelsche regeering. Indien deze vastbeslo ten zyn de eerbiediging der niet-inmenging te verzekeren, zullen Berlijn en Rome zwichten, de leuze moet zijn „Spanje voor de Spanjaarden". Geen Italiaansche, Duit sche of andere soldaat mag in Spanje of Marokko aan land gaan. Buitenlandsche militairen formaties moeten worden terug geroepen en het schiereiland verlaten. Het feest ter eere van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard wordt heden in Bergen gevierd. De feestelijkheden werden om 8.45 in gezet met het luiden der kerklokken, ge volgd door klaroengeschal van den toren der kerkruïne. Het prachtig gelegen ruime terrein was versierd met dennenboomen, verbonden door groene guirlanders, waar, tusschen verschillende schilden en oranje en na tionale wimpels waren aangebracht. In het midden van het terrein was in groote oranjeletters „Leve prinses Juliana en prins Bernhard" aangebracht. In den stralenden zonnigen wintermorgen vereenigde om 9.15 uur een groote schare zich in de omgeving van de Ruïne, voor het bijwonen van de^iubade door Bergens Harmonie en den zang van de school kinderen. Bergens Harmonie speelde onder lei ding van den heer Pranger eenige vader- landsche liederen en leverde wederom het bewijs dat dit corps voor feestelijkheden in Bergen een waardevol bezit is. De schoolkinderen zonden het eerste couplet van het Wilhelmus. Precies kwart voor tien sprak de heer A. H. P. Blaauw de feestrede uit. Alvorens daarmede werd aangevangen werd op verzoek van den loco-burgemees ter, wethouder Macdonald, het le couplet van het Wilhelmus gezongen. De rede van den heer Blaauw, met krach tige stem uitgesproken, was, dank zij de luidsprekers, ook in de geheele omgeving van de Ruïne te volgen. Rede van den heer Blaauw. Ieder jaar, op den 17en November, wap pert van den toren in den Haag de Oranje vlag als een herinnering aan dezen histori- schen dag in het jaar 1813, toen de Haa$- sche bevolking zich wederom met oranje kleuren op straat vertoonde. Aan de inlijving bij Frankrijk, de zwart ste bladzijde uit onze geschiedenis, zou een einde komen, terwijl het Huis van Oranje, sinds 1795 uitgeweken, werd teruggeroepen. Het was reeds meer gebeurd, dat wij in moeilijke en zorgvolle tijden ons tot Oranje hadden gewend; ik herinner U aan het rampjaar 1672, toen het Willem v. Oranje, de koning-stsdhouders was, op wien niet tevergeefs een beroep werd gedaan, en ook aan 1747, na het tweede stadhouder'ooze tijdperk, dan is het ook weer een Oranie tot wien we ons wenden. Toch is er een groot verschil met 1813, want zoowel in 1672 9ls in 1747 is het eigenlijk maar een gedeelte van het volk, dat om Oranje vraa-n en in 1813 zijn het de hoogere standen, die voor al de terugkomst hebben voorbereid, terwijl een man uit de volksklasse het eerst de Oranjevlag ontplooit. In 1813 is het dus niet een aparte klasse, maar het geheele Neder- landrche volk, dat den terugkeer begeert en in die dagen wordt de grondslag gelegd tot den tegenwoordigen toestand. Wanneer einde Maart 1814 de Souvereire Vorst een eed op de grondwet aflegt en in de Nieuwe Kerk te Amsterdam plechtig wordt ingehuldigd en een jaar later de ko ningstitel wordt aangenomen, dan is het Koninkrijk der Nederlanden geboren, or.s land bevrijd en een Oranje onze koning. Deze toestand is tot op den huldigen dag gebleven. Stormen mogen over Europa zijn gegaan en tronen hebben doen wankelen, zooals in 1848, niet echter bij ons. Tronen mogen zijn weggevaagd zooals in 1918, niet in ons land. Integendeel, de verstandhouding met ons Vorstenhuis is beter geworden, naarmate men steeds meer inziet, dat de monarchie ons een centrum geeft, waarbij wij ons vei lig kunnen gevoelen. Nog onlangs verklaarde een eerste mi nister uit een der Noordelijke landen, een sociaal-democraat, dat naar zijn meening de vrijheid van het vok het best gewaarborgd was in een monarchie. Nog altijd hebben wij het Huis Oranje, waaraan ons land zooveel te danken heeft. U kunt zich dan ook voorstellen, hoe het velen te moede werd, toen Koning Willem III al zijn zoons vóór hem zag heengaan en welk een geluk het was, toen er eenige jaren vóór 's konings dood nog een dochter Wil- helmina werd geboren. Onder de uitsteken de leiding van de koningin-moeder werd zij opgevoed en wanneer de koningin in 1901 huwt met prins Hendrik en in 1909 prinses Juliana wordt geboren, dan is de vreugde algemeen. Wij hebben allen haar opvoeding gevolgd; het verheugde ons toen ze in Leiden zoo ongedwongen aan de Universiteit de colleges volgde; wij hebben haar werkzaamheden voor het crisiscomité op hoogen prijs ge steld; we leefden met haar mee, toen de prinses èn haar vader èn haar grootmoeder verloor en we prezen het in haar, toen ze het werk voor het Roode Kruis van wijlen haar vader overnam. Toch hadden we altijd nog één wensch, welke nu in vervulling is gekomen. Terwijl de wereld een steeds dreigender aanzien kreeg en de economische omstandigheden ook in ons land zorgvolle dagen brachten, kwam het verblijdende en tevens bevrijden de bericht van de verloving van onze prin ses met prins Bernhard. Verblijdend, omdat we hooren, dat prinses Juliana een keuze had gedaan naar haar hart, bevrij dend, daar we plotseling de mogelijke voortzetting in vrouwelijke lijn zagen van dat Huis, waaraan we in historisch opzicht verbonden waren. Bovendien heeft het Nederlandsche volk alle reden zich eelukkig te prijzen met de keuze van de prinses Moge het inderdaad blijken, dat het juist gesloten huwelijk een zegen zal zijn voor het jonge paar, een zegen ook voor ons land. In deze tijden van verdeeldheid en split sing zou deze zoo belangrijke gebeurtenis krachtig kunnen meewerken ten goede. Geheel Nederland vierde feest en de be volking heeft haar Oranjegezindheid in de laatste weken ondubbelzinnig getoon<\ en ook wij willen orze vreugde uiten. Het is de blijdschap, welke zich open baart over het zuiver menschelijk geluk, dat wij onze prinses zoo van harte gunnen en die vreugde wordt nog verhoogd door de gedachte, dat het hier gaat om het geluk van een Oranjetelg, die naar alle waar schijnlijkheid eens den troon in ons land zal bestijgen. En temidden van die vreugde hooren we nog steeds ons mooie Wilhelmus, dat als een klaagzang ontstond in den tachtigjarigen oorlog, toen de eerste Oranje zich opofferde om ons land te redden. Daarna is dat lied geworden de overwin- ningszang van het triomfeerend Nederland, toen het zijn onafhankelijkheid bevocht, ter wijl het in deze blijde, historische dagen als een algemeen jubellied klinkt en ons tevens herinnert aan ons kostbaar bezit van het Huis van Oranje. (Applaus en hoera's). Bergen's harmonie zette hierop het Wil helmus en het Lang zal ze leven in, waarna in optocht naar het van Reenenpark werd gewandeld, om het planten van een „her denkingsboom" door de leerlingen van de lagere scholen bij te wonen. Hiermede waren de feestelijkheden ingezet. Des middags om 3 uur werd door de diverse zangvereenigingen, onder leiding van den heer Jac. Jansen, een zanghulde, met begeleiding van Bergen's Harmonie uitgevoerd, waarna met muziek een rond wandeling door het dorp werd gemaakt. Hedenavond om 8 uur wordt door het dorp een lampion- en fakkeloptocht ge houden, waaraan Bergen's Harmonie en verschillende personen hun medewerking verleenen. Het centrum van het dorp biedt een feestelijken aanblik. Op het pleintje voor de bakkerij van den heer Kleyberg staat een draaimolen opgesteld en in den tuin van de Rustende Jager een zweefmolen. De zaal van de Rustende Jager, waarin een nachtfeest wordt fcehouden, is op keurige wijze versierd. Ook in het Oranjehotel, waarin de feest zaal eveneens versierd is, wordt een bal gehouden, evenals in café Hildebrand, dat ook uitwendig aardig versierd is. Bergen belooft vanavond een echt feest- dorp te worden, aan "epen de toegang in alle gelegenheden vrij is. Rede wethouder Macdonald. De heer Macdonald sprak de volgende rede uit: Tot mijn spijt moet ik aanvangen met de mededeeling, dat onze geachte burgemeester wegens een tijdelijke ongesteldheid niet aanwezig kan zijn en rust dus thans op mij de taak u de beteekenis van deze plechtig heid uiteen te zetten. In de eerste plaats heet ik den oud-burge meester, de leden van het gemeentebestu ar en van het feestcomité met hunne dames hartelijk welkom. De symbolische beteekenis van het planten van den boom, waartoe wij hier zullen over gaan, zal u allen wel duidelijk zijn. Wij allen hier tegenwoordig hopen im mers, dat ons kroonprinselijk paar, dat IJ. Donderdag in den echt werd verbonden, een lang en gelukkig leven tegemoet zal gaan en j de voor hen in de toekomst weggelegde taak eerst in de volle kracht van hun leven op zich zal moeten nemen, krachtig als naar wij hopen dan ook deze eik zal zijn. Ook deze eik, straks door de jeugd van ons dorp geplant, zal dan naar wij hopen een stevige boom zijn, die alle stormen en winden kan trotseeren, zooals een Vorsten huis de stormen welke over het Vaderland kunnen trekken, zal helpen weerstaan. Thans zullen wij eerst overgaan tot het planten van den boom en verzoek ik de kin deren, door de verschillende scholen afge vaardigd, daartoe over te gaan. Na het verrichten van deze handeling ver volgde de heer Macdonald: Kinderen en inwoners van Bergen, vooral gy kinderen die de toekomst vormt van ons dierbaar Nederland. Als kleine boom is thans deze eik op het plein geplaatst. Véle malen zullen wij den boom aanschouwen en langzaam, ja, on merkbaar zijn groei zien toenemen. Gij allen zult dan ook van harte willen medewerken dezen groei te bevorderen, door hem tegen alle schadelijke invloeden te beschermen. Ik spreek den wensch uit, dat voor jelui kinderen deze boom het symbool moge zyn voor de liefde, welke uitgaat naar ons Vorstenhuis en Vaderland, zooals voor ons allen, en als jelui eenmaal de taak van ons ouderen zult moeten overnemen, deze liefde voor Vorstenhuis en Vaderland met den boom moge zijn gegroeid. (Applaus.) De muziek zette hierop het Wilhelmus in, dat door de aanwezigen werd medegezon gen. Wie op de pas Ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). i. y.r. ML j- TERAARDEBESTELLING VAN COMMISSARIS VAN DER LAAN. Een deputatie uit Alkmaar aanwezig. Onder buitengewoon groote belangstelling is gistermiddag op de Algemeene Begraaf plaats te Zaandam het stoffelijk overschot van den zoo plotseling overleden Zaandam- schen politie-commissaris, den heer S. van der Laan, ter aarde besteld. Vanaf het sterfhuis trok de rouwstoet voorby het hoofdbureau van politie, waar het byna geheel voltallige Zaandamsche po litiepersoneel, deputaties van de Ryksveld- wacht, Kon. Marechaussee, Militaire politie, gemeentelijke politie van Wormerveer en Alkmaar, welke laatste deputatie gevormd werd door inspecteur Langedijk, hoofd-agent A. ter Horst en de agent A. Dalen berg, ston den opgesteld. (Commissaris Walraven en inspecteur Stienstra uit Alkmaar konden beiden door ongesteldheid niet aanwezig zijn.) Nadat voor het bureau verschillende kran sen aan den lijkwagen waren gehecht, ver trok de lange stoet, waaronder zich een spe ciale auto bevond met het dagelyksche be stuur van de gemeente Zaandam, naar de begraafplaats. Op den doodenakker waren verschillende vooraanstaande autoriteiten aanwezig en zagen we o.m. afgevaardigden van de broe derschap van politiecommissarissen in Ne derland, mr, W. M. Paardekooper Overman van het Parket uit Haarlem, mr. Th. Se- meijns de Vries van Doesburg voor de ge rechtelijke macht uit Zaandam, de commis saris van politie uit Haarlem, de comman dant en onder-commandant van de Militaire Politie-troepen in Nederland, nl. kapitein J. v. d. Ploeg, en le luit A. H. Tripplaar, ir. A. Overeinder voor de Directie van het Staatsbedryf der Artillerie Inrichtingen, af gevaardigden van de Stelling Amsterdam en het Gewest Zaanstreek van den Byz. Vrijw. Landstorm, de hoofden van alle gemeente lijke takken van dienst uit Zaandam en <-ele anderen. Nadat de kist in de groeve was gedaald werden er verschillende kransen neerge legd. Namens de Alkmaarsche politie legde inspecteur Langedijk een krans neer. Verschillende sprekers voerden hierna het woord. Burgemeester K. ter Laan sprak woorden van troost tot m»vr. de wed. van der Laan en dank namens het Zaandamsche gemeentebestuur. Mr. W. M. Paardekooper Overman vertolk te de gevoelens van het Parket uit Haarlem en het kantongerecht te Zaandam, terwijl verder nog het woord voerden burgemees ter H. Wempe van Westzaan namens den Byz. Vrijw Landstorm, de commissaris van politie van Wormerveer, de heer H. W. de Groot namens de broederschap van politie commissarissen in Nederland en als coilega uit de Zaanstreek, de matoor» van de Ryks- veldwacht en Militaire Politie uit de Zaan streek e.a. Na afloop der plechtigheid werden de aan wezigen in de gelegenheid gesteld, om in de aula op de begraafplaats mevr. van der Lajn en de verdere familie persoonlijk te condo- leeren. VERKEERSONGELUK JE. Gisteravond omstreeks 7 uur kwam een met een paard bespannen voertuig op de Frieschebrug in botsing met een uit tegen overgestelde richting komende vrachtauto, waarvan de bestuurder het gespan te laat had opgemerkt. De bestuurder van de vrachtauto remde krachtig en stond onmid dellijk stil. Doordat de voerman eveneens krachtig inhield, brak de broekriem van het paard. De schade is onderling geregeld. TE WATER GELATEN. Door de N.V. Scheepswerf en Machine fabriek ,,'t Hondsbosch", directeur H. J. Bosman, alhier, werd met gunstig gevolg te water gelaten de stalen motor-directie-boot, bouwnummer 700. De boot is gebouwd onder toezicht van de Rij ksscheepvaart-Inspectie en bestemd voor de havenarbeids-inspectie te Rotterdam. Het vaartuig, hetwelke den naam zal dra gen van I.S.A., wordt door genoemde werf uitgerust met een 40 P.K. nieuwste type 4 LSK Kromhout Hoogdruk-motor, 10 )0 omwentelingen per minuut, voorzien van red uctie-koppelin g. De boot wordt voorzien van een complete electrische lichtinstallatie. Tevens werd met gunstig gevolg te w*er gelaten de zwaar gebouwde motorsleepboot, bouwnummer 696 en bestemd voor de firma Gebroeders Moerbeek te Amsterdam. Deze boot, welke tevens geschikt is voor het verrichten van pleizier- en directie- vaart, zal den naam dragen van „Trio" en is door de werf uitgerust met een 44 P.K. twee-cylinder „Kromhout"-middeldrukmo- tor. DE HOND ZOEKT ZIJN BAAS. Door een bewoner dezer gemeente la by de politie aangifte gedaan van de ver missing van zijn ruwharige terrier, wit met zwart en bruin gekleurd. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 9 Januari Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 781,5 m.M. te Frankfort Laagste barometerstand 731,2 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 10 Januari: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuid oostelijke wind; nevelig tot licht bewolkt; weinig of geen neerslag: lichte vorst des nachts; overdag temperatuur om het vries- punt Buitenlandse)! weerovenicht Mooi winterweer in het vooruitzicht. Het gebied van hoogedrukking verplaat ste zich noordoostwaarts en nam nog tn beteekenis toe. De kern ligt thans over zuidwest Duitschland met standen boven 780 mm. ver in het westen en noordwesten liggen diepe depressies, welke ook in west- Frankrijk, op de Brltsche eilanden en langs de Noorsche kust de barometers doen da len. Er waaien hier matige tot krachtige zuidwestelijke winden, de lucht is meest betrokken met plaatselijke regen, terwijl de temperatuur boven 5 graden Celsius is. In het overige deel van het waarnemingsge bied, dat onder invloed verkeert van het hoogdrukgebied, waaien zwakke winden uit uiteenloopende richtingen. De lucht is meest helder tot lichtbewolkt, plaatselijk nevelig. De temperatuur is hier enkele graden onder het vriespunt De bergstations in het Duit sche middelgebergte melden mooi helder weer met zwakken wind en met temperatu ren 5 i 10 graden vorst. Ook de Alpensta tions melden helder weer, de wind is echter matig tot krachtig, de temperatuur is 15 tot 20 graden onder het vriesmint LICHT OPI -v, Hedenavond voor rijwielen, mntorrytuipn en alle andere voertuigen van 16.37 uur tot 7.38 uur licht op. TER ONTNUCHTERING OVER- GEBRACHT. Vannacht is door de politie vanaf den Helderscheweg een beschonken persoon op gebracht om aan het bureau van politie te worden ontnuchterd. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. GESLAAGD. Voor het op 16 en 17 December te Amster dam gehouden examen ter verkrijging van het diploma boekhouden Mercurius slaagde o.a. onze stadgenoot de heer H. M. de Munk. Voor het te Amsterdam gehouden Mer- curius-examen slaagde voor boekhouden de heer J. S. den Das te SchoorL GEMEENSCHAPPELIJKE CANDIDATENLIJST. De besturen van de kiesveeenigingeh van de in den Raad dezer gemeente ver tegenwoordigde politieke partyen zullen voor de a.s. verkiezing van leden der commissie' inzake de grenswijziging tus schen deze gemeente en de gemeenten Heiloo en Oudorp in elk der drie kies kringen, waarin deze gemeente verdeeld is, met een gemeenschappelijke candi- datenlyst uitkomen. BEROEP AANGENOMEN. Prof. H. J. de Wilde te Borne heeft het beroep tot predikant bij de doopsgez. ge meente te Hippolytushoef aangenomen. CHR.-HIST. KIESVEHEENIGING. Hedenavond 8 uur zal de chr.-hist kies- vereeniging een ledenvergadering houden in Waakt en Bidt. VERTROKKEN PERSONEN. Onderstaande personen zijn in ons vorig nummer abusievelijk als ingekomen aan gegeven: T. Kutten, N.H., wed. van J. Wiggermans, zonder beroep, en kinderen, van Kruislaan 6 naar Amsterdam. Niet vertrokken F. Boersen, R.K., koopman, van Laat VI naar Den Helder, weder ingekomen Vondelstraat 3a. M. A. M. Brugman, R.K., modiste, van Mient 3-5 naar Arnhem A. de Vries, K-K., drogist, van Luttik O .dorp 74 naar Rotterdam. - K. Withaar, N.H., «dj. cc*»* *g" en echtgen., van Oudegracbt 220a dofn fk?JaVenhage' J- M Schouten, R-K' dienstbode, van Hofstraat 19 naar Oterleek. Amh U' geen' van Steijnstraat 1 n"*f Arnhem. - H. J. Gerritsen R.K.. A Onirt' V8n Lyeeu™traat 20 naar Heilw- naar A K" z b van Stationsweg 25 naar Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2