Waar het recht zijn loop heeft. DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Langs de N.h.V.B.-velden. Tweede klasse A. In de tweede klasse A krijgt O.V.V.O. zoo waar een kansje om te winnen, want het be zoekende O.S.V. is uit niet al te sterk. Ech ter, wel zal het de club van Jonas wel niet geven, want ze is te ver achterop geraakt. Wel mogen wij rekenen op een nederlaag van West-Frisia, dat in Amsterdam tegen Zeeburgia speelt, maar de Enkhuizers staan vrij veilig. HilversumZ.V.V. wordt een Hilversum- sche zege en W.F.C.Velox moet door de Utrechtsche club gewonnen kunnen worden. Anders is er geen kans meer op een kam pioenschap. Zeer benieuwd zijn wij naar den uitslag HerculesVriendenschaa.r De oude Utrecht sche club doet het dit jaar zoo goed, dat wij een nieuwe zege verwachten. Zou zij mis schien de eenige concurrente van Hil versum worden?! De Alkmaarsche Boys gaan naar „Helder" en Alkmaar naar „Bever wijk". Na de reeks thuis-wedstrijden staat er voor de beide derde klassers weer eens een uitreis op het programma. De rood-witte kaasmenschen gaan naar het witgehemde Helder en krijgen een behoorlijke kans op de volle winst. Het feit. dat de Boys tegen leidende ploegen een goed figuur wisten te slaan en het feit, dat de Heldenaren niet meer tot de „grootheden' behooren en na den fenomenalen start zeer slechte resultaten boekten, wettigt de reeds eerder gememoreerde meening. Maar, er is echter meer! J.L Zondag hebben de rood-wit geblokten weer eenigs- zins teleurgesteld. Het was 't tekort aan enthousiasme en een verkeerde takt'ek. Vrijwel de twee eenige factoren, die nog een kleine 2—1 nederlaag tot gevolg had. We kunnen met onze beschouwing dan ook betrekkelijk kort zijn, door te zeggen: Vecht met een élan, zooals ge dat deedt tegen een Kinheim, tegen een Beverwijk en tegen zooveel andere ploegen. Steeds was het „enthousiasme" het meest gevaarlijke wa pen der rood-wit geblokten! Bedenk echter, dat uw veldmeerderheid niet moet bestaan in een te ver opdringen van halflinie en ver dediging, daar dit r.iet alleen tot gevolg kan hebben, gevaarlijke en moeilijke situaties voor eigen doel uit onverwachte doorbra ken ontstaan, doch waar dit tevens een schaakmat zetten van eigen aanval betee- kent, een aanval, die in het schieten niet bepaald sterk is en het in de allereerste plaats van lang, goed open spel moet heb ben. Dit bleek in het treffen tegen Bever wijk tijdens de tweede speelhelft; dit bleek in zooveel andere gevallen. Rood-witte Alkmaarders, vechten en nog eens vechten, maar doordacht vechten! Dan noteeren we ongetwijfeld de volle winst! De groen-witte Alkmaarders krijgen het o.i. heel wat zwaarder, daar door hen een bezoek gebracht moet worden aan het pit tige Beverwijk, dat nog een theoretische kans op de bovenste paats heeft en het is een vaststaand feit, dat een dergelijke ploeg tracht, zulk een kans zoolang mogelijk ts behouden. Dit alleen dus is reeds ruim vol doende om voor de benjamins een zeer zwa- ren strijd te voorspellen. Maar, en dit kan de groen-witten tot eer strekken, lieten de laatste ontmoetingen geen buitengewone winst zien? Och, we we ten wel, dat ook hier de aanval niet bepaald sterk is, dat ook hier bergen werk verzet moeten worden, om een kostbaar doelpunt te kunnen produceeren. Het is ons even be kend, dat echter vooral de defensie den laatsten tijd weer hecht en sterk is. En als nu morgen weer eens door het ge- heele team met een hardnekkigheid gestre den zal worden, waardoor ook thans de de fensieve kracht tot uiting kan komen en de vele aanvallen nog 'n begeerd doelpunt zul len opleveren, dan zal in ieder geval moge lijk nog een puntendeeling behaald kunnen worden, een puntendeeling, die de groen- witten wat meer in veilige haven zou bren gen. Komaan, groen-witten, probeert dat eens! Het leidende Zaandijk ontvangt Purmer- steijn, waarbij de beide punten wel in eigen omgeving zullen blijven en de Purmeren- ders weer iets vaster op de onderste plaats komen te staan. Kinheim, dat bezoek krijgt van Hollandia, zal de Zaankanters wel op den voet blijven volgen. Nu Succes in eigen omgeving het tegen Assendelft moet opnemer., zal het mogelijk geen gelijk spel worden, maar een volledige zege. Texel gaat naar Andijk. Nu het leidende Texel naar Andijk gaat, verwachten we voor de eilanders weer de volle winst. De positie wordt er dan beter op, daar N.- Niedorp B.K.C. ontvangt, waarbij het geens zins onmogelijk is, dat de Breezanders aan het kortste eind trekken. Strandvogels kan van het bezoekende M. F.C. winnen, terwijl Schagen wel weer eens zal gaan verliezen, nu een bezoek aan Wa tervogels moet worden gebracht. Een flink en belangrijk programma. Bergen I naar W. F. C. IV. Zware opgaaf voor Vrone L Boys III naar W. F. C. VI en lastige trips voor K. V. V. IV en Z. V. V. IV. De burenstrijd Oudorp IM. E. V. O. I. Ursem I verder uit de goede richting? De weersgesteldheden zien er heel wat gunstiger uit dan een week geleden en met een gerust hart kunnen we onze „voorbe schouwing" aanvangen en met een zeker vertrouwen een groote hoeveelheid uitslagen tegemoet zien; uitslagen, die zullen komen zooals we ze verwacht hadden; uitslagen, die zooals steeds weer opnieuw voor komt een verrassing inhouden; uitslagen, die ons een stapje dichter bij het compe titie-einde brengen, kortom uitslagen, die mogelijk weer een geheel ander beeld in de diverse competitie-standen brengen. In de eerste klasse A kan het leidende O. S. V. III niet verder uitloopen, omdat het een vrijen dag heeft. Of de goede positie der Oostzaners versterkt zal worden, meenen we te moeten be twijfelen. Ondanks het feit, dat de groen-zwarte Vronianen zullen vechten met den moed der wanhoop, om het groote gevaar van de onderste plaats te ontloopen, waarbij we aan de goede bedoelingen van de mannen uit St. Pancras niets te kort willen doen en hen slechts veel succes kunnen toewenschen; het wil er niet bij ons in, dat Z. F. C. IV dat O. S. V. III op den voet volgt ook maar één punt tekort zal schieten. Aan de Vronianen echter, om ons met beschaamde kaken te laten staan! Bergen I, dat naar W. F. C. IV gaat, zal nog geducht moeten oppassen, om de positie in het gedrang te brengen, want de Wormerveerders zijn in eigen omgeving niet voor de poes. Als de Bergenaren dan ook geducht aanpakken, geven we hen een redelijke kans op de volle winst!.., Alcmaria IV zal op eigen veld weer eens voor een overwinning kunnen zorg dragen, nu Z. V. V. III op bezoek komt, terwijl we tevens verwachten dat C. S. V. I., Beemster I wel met ledige handen naar huis zal zenden, waardoor de Castricummers zich weer een heel stuk veiliger werken. De tweede klasse B laat een goede kans voor Alkmaarsche Boys III zien. Zelf moeten de rood-witten een bezoek brengen aan W. F. C. VI en hoiwel de winst natuurlijk niet zoo maar vanzelf binnen zal komen, we mo gen toch verwachten dat de geblokten hun mooie positie weten ende kans volledig zullen waarnemen. Er kan in Wormer- veer gewonnen worden,... dat is reeds eerder gebleken, maar... dan zal men in de verdediging geen gekke dingen moeten gaan doen en de kansen in den aanval moe ten benutten. Spelen de rood-witten voor wat ze waard zijn, dan moet het al heel raar gaan, als de volle winst niet naar de kaasstad verhuist. Opgepast dus rood-wit ten, met vol enthousiasme en breng het tot een goed einde. Het kan, dus het moet! Eén der concurrenten K. V. V. IV moet een bezoek brengen aan W. R. C. I en waar de Westzaners de kaasmenschen reeds enkele malen geducht in de kaart speelden, zou het ook nu wel eens kunnen gebeuren, dat de positie ten aanzien van de Krom- menieërs er heel wat sterker op wordt. En dan is er nog een Z. V. V. IVUit geest II, een „groote" en „kleine" gegadig de, wat vanzelfsprekend verlies moet brengen. Een Zaandammer-nederlaag komt de Boys het meest gelegen. Een onmogelijk heid is het niet. Ook kan de kleine kans van Westzaan II vrijwel teniet worden gedaan, nu een be zoek gebracht moet worden aan Assen delft III. In de tweede klasse D is opnieuw het treffen Akersloot IEg- mondsche Boys I vastgesteld, mogelijk dat de ontmoeting nu eens doorgang kan vin den. Reeds gaven we een voorbeschouwing en zouden dan kunnen volstaan met een: zjjn de Egmonders meer op hun qui vive dan in het eerste treffen tegen de Aker- slooters, dan gaan beide winstpunten naar de zeekant. Van veel belang voor de leiders is de ontmoeting van Oudorp I tegen M. E. V. O. I ook nog twee gegadigden voor den eere- titel. Van beide kanten zal hier fel worden gestreden, want de verliezer komt een heel stuk op achter. Het zal in het Oudorperland dan ook geducht spannen. Mogelijk dat het „thuis-spelende" Oudorp revanche kan ne men. D. T. S. II ontvangt Alkmaar II en zal de punten wel aan de groen witten moeten afstaan. De derde klasse E geeft een moeilijke trip voor Ursem I. Vori- gen Zondag struikelden de Ursemmers in eigen omgeving tegen Vrone II en we vree zen, dat het nog leidende Ursem zich mor gen bij Schoorl II niet zal kunnen herstel len. De duinkanters zouden dan tevens de leiding kunnen overnemen. Dirkshorn I gaat naar Koedijk II en als de Dirkhorners wat op hun tellen passen, dan kunnen ze de beide winstpunten mee nemen en nog sterk in de running blijven. Alkmaar III zal ook haar goede positie behouden, daar zeker van het bezoekende Bergen II gewonnen kan worden, terwijl we Vrone II een kans op eenige winst geven, nu een bezoek aan M.E.V.O. II gebracht moet worden. In de vierde klasse F geven we Akersloot II in eigen huis tegen Oudorp II niet veel kans. Alkmaar IV Alkm. Boys V kan een aardige spannende ontmoeting worden. Mogelijk geeft terrein- voordeel hier aan de groen-witten de door slag. Hockey. DE ALKMAARSCHE HOCKEY- ELFTALLEN. Het is in de hockey-competitie uitgesloten, dat een reserve-elftal in de eerste-klasse kan uitkomen. Mocht zoo'n ploeg kampioen der promotie-klasse worden, dan erlangt het eerstvolgende eerste elftal deelname aan de promotiewedstrijden, mits het niet lager dan de tweede plaats geëindigd is. Deze be paling kan van belang worden voor Alk maar I, getuige den kopgroep in zijn afdee- ling: Leiden I 9 6 2 1 31—15 14 Alkmaar I 7 5 1 1 22—9 11 H.H.IJ.C. II 8 5 1 2 2319 11 H.D.M. II 8 5 0 3 2014 10 Nu gevalt het aanstaanden Zondag zoo, dat H.D.M. Leiden en H.H.IJ.C. onze stad- genooten ontvangt. Zullen beiden ontmoe tingen gelijke spelen opleveren? Het is moge lijk, doch hoe het ook zij, Akmaar zal zijn beste spel moeten geven en zijn productivi teit uit strafcorners opvoeren door het vol gen van een bepaalde strategie. Alkmaar II, eindelijk in de sterkste for matie, ontvangt T.H.C. '25. Uit werd reeds met 20 gewonnen, dus meent de voorspel ler het eens zonder den gebruikelijken slag om den arm te kunnen stellen. Hopelijk zal de overwinning behaald worden door wer kelijk goed spel van alle linies. Zwemmen. WILLY DEN OUDEN GESLAGEN OP DE 400 METER. Ragnhild Hveger bracht het wereldrecord in gevaar. Dat de langere afstanden de grootste kracht van Raghild Hveger uitmaken, was reeds voldoende bekend, doch gisteravond, toen voor de tweede maal te Kopenhagen inter nationale zwemwedstrijden werden gehou den, is dat wel heel duidelijk gebleken. Willy den Ouden was er in geslaagd op de 100 en 200 meter borstcrawl van de Deen- sche zwemster te winnen, doch gisteravond kwam de Rotterdamsche zwemster op de 400 meter tegen haar concurrente uit. En hier moest zij beslist in Ragnhild Hveger haar meerdere erkennen. Verwachtte men aanvankelijk een span- nenden kamp, op het laatste gedeelte van deze 400 meter geraakte Willy den Ouden een groot stuk achter,- terwijl de Deensche zwemster met denzelfden soepelen slag bleef doorgaan. Zij maakte een tijd van 5 minuten 16,4 sec., welke tijd slechts 0,4 seconde boven het wereldrecord van Willy den Ouden ligt. De R.D.Z.-zwemster heeft op 12 Juli 1934 te Rotterdam de 400 meter in 5 minuten 16 sec. afgelegd, sedert dien is deze tijd nimmer verbeterd. Maar Ragnhild Hveger was er gisteravond zeer dicht bij en het zou ons niet verwonderen, als binnen niet al te langen tijd een bericht uit Denemarken zou komen, dat zij er inder daad in geslaagd was het wereldrecord op haar naam te brengen. Willy den Ouden bleef niet minder dan ruim 14 seconden achter. Annie Timmer mans werd derde. Een tweede Deensch record werd dezen avond verbeterd door Baeth op de 100 meter rugslag, die een tijd noteerde van 1 minuut 12.8 sec. De resultaten waren: 400 meter borstcrawl dames: 1. Ragnhild Hveger (Denemarken) 5 minuten 16,4 sec., nieuw Deensch record; 2. Willy den Ouden (Nederland) 5 minuten 30,7 sec.; 3. Annie Timmermans (Neder land) 5 min. 46,6 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Inge Soe rensen (Denemar'-en) 3 minuten 6,4 sec., Valborg Christensen (Denemarken) 3 mi nuten 6,5 sec.; 3. hanni Hoelzner (Duitsch- land) 3 minuten 10,2 sec. 100 meter rugslag leeren: 1. Baeth (Dene marken) 1 minuut 12.8 sec., nieuw Deensch record. Wielrennen. DE TWEEDE ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. 1925 Februari in de Nenytohal. Naar wij vernemen is thans definitief be paald, dat de tweede Zesdaagsche wieler wedstrijd te Rotterdam van 1925 Februari a.s. in de Nenythohal wordt gehouden. De Internationale Sport Onderneming N.V., welke ook organisatrice was van de eerste Zesdaagsche te Rotterdam, is er in geslaagd op de Nenythohal tot half April a.s. beslag te leggen. De wielerbaan zal druk worden gebruikt in de komende maanden. Te beginnen met Zondag 17 Januari zullen elke week wed strijden voor amateurs worden gehouden, terwijl het in de bedoeling ligt Zaterdag 30 en Zondag 31 Januari een acht-uurs-kop- pelwedstrijd, den z.g. nacht van Rotterdam, naar buitenlandsch voorbeeld, te organisee- ren. Voor dezen laatsten wedstrijd zijn de Amerikanen WalthourCrossley reeds ge contracteerd, terwijl men wel mag aanne men, dat ook verder de sterkste buiten landsche- en Nederlandsche koppels hierin zullen uitkomen. Hoe men ook over Zes- daagschen moge denken, of het sport of spectakel is of beiden, men verliezen niet uit het oog, dat een Zesdaagsche noodzake lijk is wil een winterbaan kunnen blijven bestaan, willen b.v. elke week amateurs- wedstrijden worden gehouden. En voor de wielersport in Nederland zijn deze laatste wedstrijden van zeer groot belang. Ook in het buitenland moet men een of twee maal per seizoen een Zesdaagsche houden, anders loopen de directies dezer banen het risico gedwongen te worden de poorten on tijdig te sluiten. Omtrent het veld voor den achtuurs-kop- pelwedstrijd zijn de onderhandelingen nog gaande, evenals voor de Zesdaagschen. Pijnenburg en Slaats zal men echter ze ker kunnen zien rijden, evenals van der Ruit, die in de eerste Zesdaagsche zoo ver dienstelijk gedebuteerd heeft. Het ligt in de bedoeling hem een ervaren buitenlandsche renner tot koppelgenoot te geven. Alkmaarsche Politierechter Chauffeur van moeilijkheden. de stadsbus in De chauffeur van de Alkmaarsche stadsbus P. P. had op 14 November op het kruispunt Ridderstraat-Oudegracht een aanrijding gehad met een auto bestuurd door den chauffeur C. W. Hoogenboom uit Bergen. De bestuurder van de passagiersauto bleek van rechts te zijn gekomen en de bus-chauffeur had van diens nadering niets gemerkt, met het gevolg dat de beide wagens op bovengenoemd kruispunt, dat uiteraard nogal moeilijk zicht heeft, tegen elkaar waren gebotst. Gelukkig waren de gevolgen niet van ernstigen aard geweest en behoefde ook niet te worden aangeno men dat een en ander aan onbekwaamheid van den buschauffeur te wijten was ge weest. Eisch 8 of 8 dagen. Uitspraak 3 of 3 dagen. Slecht opgelet. De veehoudersknecht P. de B. uit Beem ster reed op 16 November j.L in de Mid- denbuurt aldaar en besteedde wat teveel aandacht aan zijn fietslantaarn, met het resultaat, dat hij niet bemerkte dat hij van den weg afraakte. Op zich zelf was dit nog niet zoo erg geweest wanneer daar niet juist de straatwerker C. Hartog had ge- loopen. Deze meende zich veilig te kunnen wanen, door geheel van den weg af te gaan loopen doch kwam erg bedrogen uit, want op een gegeven moment stoof de on oplettende veehoudersknecht hem pardoes in den rug. Het gevolg was geweest, dat Hartog eenigen tijd niet had kunnen werken daar zijn been min of meer ernstig geblesseerd was. Eisch 25 of 15 dagen. Uitspraak 10 of 8 dagen. Je moet maar pech hebben! De tuinder C. P. B. uit Castricum was op 3 October op het door zijn vader gehuurde land aan het werk geweest, toen hij plotse ling aan den kant daarvan een val ontdekte zoo luidde tenminste de verklaring van B. waarin zich een fazant bevond. B., die blijkbaar hoogst verbaasd was over de aan wezigheid van dat zonderlinge instrument op zijn terrein, was er heengegaan en had de fazant eruit gehaald, zooals hij voorgaf, met de bedoeling het dier de vrijheid te hergeven. Voor het evenwel zoo ver was ge komen had een boschwachter den onfortuin- lijken dierenvriend betrapt. De poging van B. om zijn verhaal aannemelijk te maken ge lukte niet geheel en al, temeer daar de val zoowat zoo groot geweest zou zijn als een klein kippenhokje, en van de aanwezigheid daarvan zou B. niets geweten hebben? De eisch luidde 20 of 10 dagen. Uitspraak 10 of 8 dagen, met bevel tot vernietiging van de in beslag genomen val. Hij vatte zijn beroep nog eens op. De visscher W. Z. uit Egmond aan Zee was geverbaliseerd, omdat hy in de duinen had geloopen op verboden terrein. Z. stak zijn bedoeling niet onder stoelen of ban ken. „Ja mijnheer, ik wilde naar mijn strikken gaan kijken; ik wil mijn beroep toch niet heelemaal opgeven, maar U ken d'r op rekenen dat ik hier nou niet meer terug zal komen". Deze laatste verzekering werd nogal sceptisch aanvaard door den ambtenaar van het O. M., die 10 of 10 dagen vorderde. De kantonrechter probeerde het nog eens een keertje, doch met de verzekering dat hetgeen hij nu te kort kreeg er een volgen de maal bijgedaan zou worden en veroor deelde Z. tot 4 of 4 dagen. Het Alkmaarsch speldjesmonopolie. De feestviering ter eere van het huwelijk van onze prinses mag voor velen een voor deel gebracht hebben, enkelen ondervonden door speciale maatregelen de nadeelen. Veel speldjesverkoopers hadden begrijpelijker wijze lang te voren gevlast op deze gebeur tenis, daar het te verwachten was dat zij hierbij door middel van verkoop van aller lei soorten oranje-insignes een aardige ver dienste zouden hebben kunnen maken. Doch hoe jammerlijk hadden zij zich vergist, want zonder dat hiervan vooraf kennis was gegeven werd besloten den verkoop voor den eersten dag te gunnen aan het Alkmaarsch feestcomité, dit met de bedoeling den wat zwakken financieelen toestand te verste vigen. De eerste gedupeerde van dezen maat regel was de koopman J. K. uit Alkmaar, dje behalve verkooper tevens fabrikant van speldjes en oranje-insignes is. K. had reeds lang te voren gezorgd een flink aantal in signes te fabriceeren en was begrijpelijker wijze ernstig gedupeerd geweest, toen hem bekend werd, dat hij niet zou mogen ven ten. Zijn poging bij den burgemeester had ook geen resultaat en toen had hij het er desondanks toch maar op gewaagd, natuur lijk met negatief resultaat, want al zeer spoedig dqarna was hij bekeurd geworden. De ambtenaar van het O.M. kon zich in den gedachtengang van k. indenken. Het monopolie van het comité mag dan zijn goede zijde gehad hebben, ook anderen had den hun hoop op den speldjesverkoop geves tigd. Verdachte had volgens spr. al genoeg schade geleden door het feit, dat hij met heel wat speldjes was blijven zitten, zoodat spr. wel schuldigverklaring, doch geen op legging van straf vroeg. Eenzelfde straf vroeg de ambtenaar ter. aanzien van den koopman J. P. uit Alkmaar, die eenzelfde lot had moeten ondergaan. De kantonrechter veroordeelde de beide verdachten Conform. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 8 Januari 1937. Overtredingen van de motor en rijwielwet: H. van 't V. te Alkmaar 1 boete of 1 wek tuchtschool. H. p. v. d. V. te Oud karspel, 4 boete of 1 week tucht school. p. D. te Bergen, E. H. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. m! te Alkmaar, J. C. te Alkmaar, T. B. te Alk maar, g. m. te Schoorl, J. k. te Heiloo, p. A. de J. te Haarlem, T. k. te Akersloot, A. T. J. te Alkmaar, J. k. te Haarlem, G. J. B. te Egmond aan den Hoef, H. D. te Alkmaar, H. J. S. te Alkmaar, J. Th. v. S. te Schermer- horn, E. O. te Egmond-Binnen, G. van D. te Beverwijk, C. D. te Zand voort, W. W. te Alk maar, C. N. D. te Zijpe, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. B. B. te Castricum C R. te Oterleek, R. p. te Heiloo, R. D. te Ber gen, J. p. te Edam, J. S. te Oegstgeest, C. V. te Enkhuizen, m. N. B. te Amsterdam, N. K. te Koedijk, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis. W. A. A. H. te Haarlem, S. B. te Am sterdam, ieder 5 boete of 3 dagen hechte- nis C. H. te Dirkshorn, 6 boete of 4 dag..n hechtenis. C. G. A. v. S. te Zijpe, 4 en 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis. Th. C. L. te Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis, r, van D. te Beverwijk, 8 boete of 6 dager hechtenis. J. T. te Zijpe, 2 en 3 en 4 boete of 2 en 3 en 4 dagen hechtenis. A. L. te Schermerhorn, 10 boete of 8 dagen hech tenis. C. L. te Schermerhorn, 1 20 boete üf 15 dagen hechtenis. Overtredingen van de p 0 1 j. tie-verordeningen: P. T. te Alkmaar, H. H. te Apeldoorn, R, S. te Muntendam, J. R. te Alkmaar, A. V. te Uitgeest, ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis. S. W. te Wymbritseradeel, 2.50 boet* of 2 dagen hechtenis. J. D. te Leeuwarden, p. W. te Leeuwarden, J. D te Leeuwarden. J B. te Alkmaar. A. S. te Schagen, J. R. te Alkmaar. C. B. te Schagen, ieder 3 boe'e of 3 dagen hechtenis. J. W. te Alkmaar, p. B. te Uitgeest, D. S. te Assendelft, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van artikel 433 van hetWetboek van Straf- recht (opgeven van valschen naam): H. H. te Heerenveen, 8 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronkenschap): J. R. te Alkmaar, J. de Ba te Rotterdam, W. W. te Warmenhuizen, ieder 6 boete ol 6 dagen hechtenis. A. W. te Alkmaar, 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Jacht wet: J. G. te Egmond aan Zee, 1 12 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van de Winkel sluitingswet: N S. te Castricum, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van het Crisis- tuinbouwbesluit: J. de R. te Castricum, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Vis- scherijwet: M. C. te Amsterdam. P. M. te Uitgeest, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. BEDREIGING MET DOODSLAG. Zes maanden tegen landbouwer geëischt Voor de rechtbank te Zutfen stond gister terecht de 33-jarige landbouwer H. S. te Ziewent, gemeente Ruurlo, wegens bedrei ging met doodslag van den buitengewoon gemeenteveldwachter J. Beukema. Beukema had den verdachte op heeter daad betrapt bü de overtreding van da jachtwet Verd. had, toen Beukema hem wilde aanhouden, geroepen: „blijf van mij af' en meteen het met scherp geladen ge weer op B. aangelegd. Op dat oogenblik wu de vader van B.. onbezoldigd rijks veld wach ter, uit de struiken te voorschijn gespron gen. Hij verklaarde als getuige, dat verd. eerst had aangelegd op den politiehond, diea zij bij zich hadden en vervolgens op zijn zoon. Toen was hij in een droge sloot ge sprongen, waaruit hij later weer te voor- schi'n kwam en nogmaals het geweer aan legde op Beukema Jr. Toen de twee jachtopzieners verdacht* hadden aangegrepen, had hij zich hevig vel zet door te slaan met zijn geweer, te schop pen en te bijten. Verdachte, die het feit ontkende, hoord* zes maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Uitspraak over veertien dagen. VERDUISTERING TEN NADEELE VAN BOUWVEREEN1GING. De 44-jarige penningmeester van de Coöperatieve Woningbouwvereeniging „Samenwerking" te Kortenhoef heeft zich gister voor de rechtbank te Amsterdam te verantwoorden gehad, verdacht van ver duistering van gelden ten nadeele van de woningbouwvereeniging. Het tekort in kas dateert reeds van 1931. De afdeeling „volksgezondheid" van het ministerie van sociale zaken, die het toe zicht heeft op woningbouwvereeniginfMIi die met staatssubsidie werken, had het te kort geconstateerd. De officier heeft slechts enkele kleine bedragen ten laste gelegd. Er was reeds eerder in 1924 een tekort geweest van i 400 doch verd. was toen in de gelegen heid gesteld, zjjn kas aan te zuiveren. Thans is het tekort 600, in totaal heef» het O. M. een verduistering van 99 ten laste gelegd. Uit de verklaringen van een rijk«W» chercheur blijkt, dat de boekhouding ver re van goed is gevoerd. De vereeniging exp.oiteert zes woningen, waarvoor het Rjjk ieder jaar 1100 bijpast. Verdachte voelt zich niet schuldig, wel is hy aansprakelijk voor het geld. Geen oogenblik aldus verklaarde de man was het denkbeeld by hem opgekomen om de vereeniging te benadeelen. Verd. gaf toe, dat de boekhouding wel net een en ander te wenschen overliet. Op het oogenblik is hy nog administrateur- penningmeester, doch hy krijgt geen geld meer in handen. De officier van justitie mr. van Dule- men zeide in zijn requisitoir, dat hij zelden een dergelyken knoeiboel gezien had. boeken waren niet bijgehouden, controle entbrak. Verdachte geeft toe, dat hij de in de dagvaarding genoemde bedrag»» met heeft verantwoord. Hy wist niet, z°° zegt hy, dat hij zich aan verduistering schuldig maakte, toen hij het geld uit de kas nam. Doch hy wist, dat hy het niet ten al.en tyde kon aanzuiveren. Op ergerlil*e wyze is er met de gelden omgesprongen. och spr. wilde er rekening mee houden, dat de feiten reeds geruimen tyd gele»'" zun gepleegd, en de contróle toen zeer slecht was. Mi. van Dullemen vorderde een leK boete van 60 subs. 30 dagen hechtenis voegde er aan toe, dat hy °verwe®l ontbinding der vereeniging te vragen, „0 den stal eens goed te kunnen reinigen. De rechtbank zal 22 Januari von wyzen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8