Het groene oog van Baa-AI. Ernstige oplichting. JCeck S. School 'jUavuic uial 'Hieuw# OTERLEEK EGMOND AAN ZEE OUDORP STOMPETOREN ZUIDSCHARWOUDE BEVERWIJK BERGEN WIERINGERWAARD op juridische gronden door de mazen van het net deed glippen. Hy gaf volmondig toe, dat hy de valsche plaatjes had ver kocht, maarhij had er by verteld, dat ze valsch waren. Art. 220 W. v. S. immers stelt strafbaar hem, die valsche merken verkoopt als waren ze echt- en onver- valscht. Het vervaardigen van valsche merken was hem niet ten laste gelegd, hoewel een pers in zyn woning was aan getroffen. De rechtbank te Haarlem accepteerde het vet weer en sprak verdachte vry. De man handhaafde vcor het hof zijn lezing. Een getuige, een familielid van verd. verklaarde, dat hij enkele plaatjes van verd had gekocht. Pres.: En wat dacht u wel, toen u ze voor 60 cent kreeg: gestolen, gevonden, valsch? Verdachte bleek heelemaal niet te heb ben gedacht, want zyn zwager had hem direct verteld, dat ze valsch waren. Procureur-generaal: 't Komt er zoo aarzelend uit. Pres,: Ja, dat kan ik hem niet kwalijk nemen, hij is bang zich te branden. Een juffrouw had twee plaatjes ge kocht van iemand, die ze weer van verd had betrokken voor 1.25 per stuk. Pres.: Dat was ook goedkoop. Aan 't postkantoor betaalt u een rijks daalder. Getuige: Ja, maar de man, die ze ver kocht beweerde ze gevonden te hebben. Ze zagen er leelijk uit. Pres.: Dat kwam zeker van het vinden Verdachte hield vol, dat hij de plaatjes niet zelf had gemaakt en ze als valsch had verkocht. De procureur-generaal, mr. dr. D Reilingh, zeide in zyn requisitoir, dat ver dachte erkent, dat de plaatjes valsch wa ren en dat hij dat zijn koopers meedeelde Maar hij voegt er bij, dat hij zijn cliënten vooruit had gewaarschuwd. Thans komen die getuigen met het lesje: „We wisten, dat ze valsch waren, want dat had verd. er bij gezegd, toen we ze kochten." Het juridische verweer is bij de recht bank opgegaan: hy heeft ze niet als echt en onvervalscht verkocht. De man heeft de valsche merken echter in voorraad ge had en hij kan nooit de bedoeling hebben gehad allemaal ze te verkoopen aan men- schen, die er van op de hoogte waren, dat de merken valsch waren. Spr. requireerde vernietiging van het vonnis der rechtbank en verd.'s verooi deeling wegens opzettelijk valsche merken verkoopen als echt en onvervalsche tot vijf maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. P. van 't Hoff Stolk was van oordeel, dat verd. niet kon wor den veroordeeld, daar hij de plaatjes niet als echt en onvervalscht aan den man had gebracht. PI. drong aan op bevestiging van het vrijsprekende vonnis. Bijgeloovige dame voor ruim 7000 benadeeld. De 44-jarige juffrouw van D., huisvrouw S„ stond gister voor de Haagsche recht bank, gepresideerd door mr. H. Haga, terecht wegens oplichting, ten nadeele van een 67-jarige dame uit Bilthoven, vroeger in den Haag woonachtig. Blijkens de verklaringen van deze ge tuige, ontving zij voor het eerst in 1932 bezoek van verdachte in haar woning aan de Perziklaan, waar verdachte zich aan diende als mevrouw Basqui-, die haar kwam vragen de kaart te mogen leggen. De kaarten wezen uit, dat een rijk man uit Indië getuige wenschte te huwen, doch het resultaat van dit eerste bezoek was dat zij honderd gulden armer werd. Ten einde contact te krijgen met den trouw lustige, was geld noodig, om een helder ziende als tusschenpersoon te engageeren omdat de familie van den rijken heer zich tegen een huwelijk verzette en hij zeker onterfd zou worden, indien zijn plannen uitlekten. Spoedig volgde een tweede bezoek en kreeg getuige ook een invitatie ten huize van verdachte te komen. Getuige verhaalde, hoe daar een geheim zinnig zwart bord was, voorzien van aller lei woorden, als vader, moeder, zuster, broeder, „ja" en „neen". Verdachte ging met dit geheimzinnig instrument werken en de wijzers werden gedraaid. Ondertus- schen werden allerlei verhalen gedaan over den toekomstigen echtgenoot, die noodzakelijk van zijn familie moest wor den geisoleerd en wiens naam Rudi Heringa was. Hij zou in overspannen toe stand geraakt zijn en moest genezen wor den, waarvoor vanzelfsprekend geld noo dig was en da' moest van getuige komen. Op een vraag van deze, waarom de schat rijke huwelijkscandidaat zelf geen ver- pleegkosten betaalde, werd geantwoord dat het hem streng verboden was, aan zijn geld te komen. Ergo betaalde getuige en zij deed dat ook bij de volgende bezoeken, die steeds veelvuldiger werden. Toen op deze wyze de liggende gelden in handen van verdachte waren gekomen, volgden de sieraden en toen ook deze te gelde wa ren gemaakt, kwam allerlei soort huisraad aan de beurt. Het medium vroeg naar de president opmerkte de allerzonder lingste dingen. Ook werd getuige medegedeeld, dat zy op een bepaalden dag en uur bezoek van haar aanstaanden man zou krijgen. Zij moest voor het raam gaan zitten en op het gegeven signalement letten. Inderdaad kwam de candidaat en wel in den persoon van.... den echtgenoot van verdachte, die bij zijn eerste bezoek frisch van wal stak en getuige maar aanstonds ten huwelijk vroeg. De verdere mededeelingen welke de vriendelijke bezoeker deed, waren niet erg bemoedigend. Getuige moest geld blij ven geven en liefst wat meer dan een paar honderd gulden, o.a., voor reisgeld naar Brussel, waar de bezoeker een suikercon ferentie moest bijwonen. Indien getuige niet aan de verzoeken voldeed, zouden de gevolgen vreeselijk kunnen zijn en zou zi zelfs dood kunnen neervallen. En maar steeds bleef getuige betalen en betalen tot zij niet meer had. Ten einde raad wendde zij zich tot ver dachte, die haar den raad gaf geen vleesch te eten, dat was goed tegen de rheumatiek, Op de vraag van den president of getui ge nu al deze verhalen zoo maar zonder meer geloofde, antwoordde getuige, dat zij erg bijgeloovig was. President: Is u dat nog? Neen, ik ben er van genezen. President: 't Is alleen een beetje duur geweest. Nog wist getuige mede te deelen, dat de huwelijkscandidaat een reisje naar Turijn moest ondernemen, waar hij een „fakir" zou consulteeren. Verdachte, door den president onder vraagd, ontkende de feiten. Zij had nooit geld van getuige ontvangen, wel sieraden, welke deels geruild waren. Volgens ver dachte had haar man connecties met ge tuige en zij deelde nog mede, dat zij door armoede gedwongen was, de kaart te leggen. De president liet de door verdachte bij de politie afgelegde verklaringen voor lezen, welke tamelijk in overeenstemming waren met het verhaal van getuige. Ver dachte beweerde evenwel door de politie zeer onheusch behandeld en zelfs uitge scholden te zijn. Requisitoir. Het O. M., waargenomen door mr. Co- hen Tevaert, wees er op, dat verdachte nog kort geleden voor den politierechter voor een ander misdrijf terecht had gestaan en dat zij op schromelijke wijze misbruik had weten te maken van de goedgeloovigheid van een oude dame, wie zij langzamerhand alles had ontnomen wat zij bezat. Ver dachte is een gevaarlijk mensch, tegen wien de maatschappij moet worden be schermd. Spr. eischte dan ook tien maan den gevangenisstraf. De verdediger, mr. A. F. de Jong, be toogde, dat hier eigenlijk de echtgenoot van verdachte de uitvoeringshandelingen had verricht en deze dus terecht behoorde te staan. Pleiter had ook juridische bezwa ren tegen de dagvaarding en meende, dat hier niet van oplichting kon worden ge sproken. Om deze reden vroeg hij vrij spraak. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. met het gevolg dat deze los schoot en van Dyk te water raakte. Beklaagde heeft dit niet gezien, doch hoorde roepen „man over boord". Ondanks de pogingen ook door de bemanning van andere schepen, o.a. de „Hertog Hendrik", in het werk gesteld om den drenkeling te redden is deze in de diepte verdwenen. De advocaat-ficaal, mr. L. B. J. Vermeu len, zeide, dat beklaagde geheel op eigen verantwoordelijkheid heeft gehandeld. De omstandigheden, die in het voordeel van be klaagde wegen, n.1. het niet aanwezig zyn van de spie, de onmogelijkheid om een reserve spie op dat oogenblik te krijgen en de groote haast zyn verdisconteerd in het milde vonnis, dat de zeekrijgsraad heeft uit gesproken. Beklaagde, die met dit soort werk volkomen op de hoogte was, had kun nen voorzien, dat het touw zou losch:eten, toen hy in de loodmat gihg hangen. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis. De raadsman, de officier van administra tie C. D. Duijverman, betoogde, dat mer. hier te doen heeft met een geval van roeke loosheid, zooals vaak bij verkeersongeluk ken voorkomen. Beklaagde, die een bevel met spoed had op te volgen, deed wat hij in de gegeven omstandigheden mogelijk en verantwoord achtte en hij is zeer onder den indruk van het verlies van een menseher- leven, dat hij niet heeft kunnen voorkomenJ Pleiter meende, dat het toch niet aan be klaagde's schuld kan worden geweten, dat er iets aan het loodbordes ontbrak en drong aan op vryspraak. Het Hof zal later uitspraak doen. ZWARE STRAF TEGEN BEKENDEN HEI,ER GEEISCHT. „Deze man, die reeds zoo dikwyls in het bankje der verdachten heeft plaatsgenomen moest eigenlijk blijvend onschadelijk kun nen worden gemaakt", zeide vandaag de officier van justitie van Amsterdam, mr. De Blécourt, in zyn requisitoir tegen een be kenden Amsterdamschen heler. „Hy houdt zich reeds jaren lang bezig met het opkoo- pen van gestolen goed. Speciaal fietsen en rijwielplaatjes hebben zijn groote liefde, ook in dit geval" zoo vervolgde de offi cier „heeft hy twee jonge mannen ge stolen plaatjes afgekocht. Zóó komen de dieven in de wereld. Wanneer deze man weer vry is, gaat door donker-Amsterdam een gefluister: „C. is weer op vrije voeten, we kunnen ons gestolen goed weer kwijt aan der. koning van het Waterlooplein" Spr. eischte een gevangenisstraf van anderhalf jaar wegens heling. De kleine koning van het Waterloo plein was weinig onder den indruk: „Meneer de officier is abuis, die jongen» heb ik nooit gezien, maar ze kennen me uit de courant. Op een kwaden dag heb ben ze daar m'n portret eens in gepu bliceerd. Alles de schuld van de kranten, als ik veroordeeld word Tegen de beide dieven v»n de rijwiel plaatjes eischte het O. M. negen maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Uitspraak 29 Jan. MEINEED. Voor de Zutfensche rechtbank had zich heden te verantwoorden de jeugdige ar beider B. J. uit Brummen, die op 28 April te Zutfen in een civiel proces onder eede een valsche verklaring had afgelegd, ter wijl de schilder W. F. R., eveneens uit Brummen, terecht stond wegens het uit lokken van dien eed. De eerste verdachte bekende. Uit het verhoor bleek, dat de tweede verdachte aan den jongen had beloofd hem te zullen tracteeren. als de zaak goed afliep. De officier van justitie, mr. W. J. H. Stam, eischte tegen J, zes maanden gevangenisstraf en tegen R. vijf maanden. Uitspraak over 14 dagen. HET DOODELIJK ONGEVAL TIJDENS DE MANOEUVRES OP H.M.'S „GELDERLAND". In hooger beroep heeft voor het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag terecht gestaan de 30-jarige matroos der le kl. C. W„ thans a. b. van H.M.'s wachtschip, voor heen dienende op H.M.'s „Gelderland", die door den Zeekrijgsraad, wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hebbende, is veroordeeld tot 14 dagen hech- tenis voorwaardelijk met een jaar proeftijd. Beklaagde, die zich door dit vonnis be zwaard gevoelde, gaf een relaas van het ge beurde op de „Gelderland", waarbij tijdens het looden de matroos der 2e klasse v. Dijk, op noodlottige wijze is verdronken. Hem was n.1. gelast het loodbordes uit te zetten, alvorens de manschappen in de sloepen zouden gaan. Toen hy hiermede bezig was, bemerkte hy, dat er een spie, ter bevestiging van twee staven ontbrak. Fr was veel haast by en de kabelgast, die Mem aan een reservespie zou kunnen helpen, was op dat oogenblik niet te bereiken. Hij had niets anders by de hand dan een kabeltouw, waarmede hy de stangen bevestigde en toen probeerde of het touw hield. Daarna is hy in de loodmat gaan hangen, terwyl van Dijk op het bordes bleef. Deze heeft waarschijn lijk tegen den bevestigden stang geleund, NA DE RAMP VAN DE „VAN DER WIJCK". De toestand van den 4den officier. Het „Bat. Nieuwsblad" verneemt, dat de toestand van den heer Stada, den vierden officier van de „Van der Wyck", die de wacht had toen het schip ten onder ging, zeer ernstig is. De heer Stada had by de ramp een been gebroken. De chirurgen durven amputatie van het been niet aan. De heer Verseput, de derde officier van de ,.Van der Wyck", die juist voor het moment van de ramp de wacht aan den heer Stada had overgegeven, is physiek dermate ge schokt, dat hy gedurenden langen tijd niet meer zal varen. Hy kreeg een betrekking aan den wal bij de Kon. Paketvaart Mij. dank wilde brengen voor de moreele steun die kapelaan Nys steeds aan ons heeft ver- leend. Als laatste spreker sprak pastoor Muyen en in een dankbare rede werd de scheidende kapelaan door hem nog eens dank gebracht voor alles wat hy had gedaan voor de pa rochianen van Heiloo. Verschillende voor beelden hadden den pastoor in het hart ge troffen, omdat hy daaruit had kunnen con- stateeren, dat kap. Nys met liefde en vol eer bied steeds 'n waar priester is geweest. Dank bracht de pastoor hem ook voor de persoon- ïyke vriendschap en opgewektheid waarmee kapelaan Nys hem steeds had omringd. Hy hoopte, dat kapelaan Nijs nog vele jaren naar God's hart zal mogen arbeiden. Hierna was het woord aan kapelaan Nys. Met krachtige zelfbeheersching werd door hem opgemerkt, dat hy de krans, die hem toegeworpen werd, zal beschouwen als een krans van afscheid. Dat by dit afscheid de verschillende parochianen met een zoo'n groot bedrag waren aangekomen, om het ca deau van zijn hart daarvoor aan te schaf fen, had spreker zeer getroffen. Spreker bracht dan dank aan zyn pastoor en mede-kapelaan, die het ook voor hem zoo gemakkelijk hadden gemaakt om in Heiloo zoo veel en vruchtbaar werk te hebben kunnen verrichten. Niet één veree- niging werd door hem overgeslagen en hy hoopte, dat wanneer hij eenmaal als kape laan te Hoorn werkzaam zal zyn, dat dan ook vooral door de parochianen van Heiloo veel voor hem zal worden gebeden, opdat hy de kracht zal ontvangen van Onze Lieve Heer om met even veel opgewektheid en priesterzin ook in zyn nieuwe standplaats te kunnen arbeiden. Met de uitroep: Vaarwel het gaat u goed, nam kapelaan Nijs afscheid van zijn geliefde parochianen. Hierna werden allen in de gelegenheid gesteld om persoonlijk met een handdruk van kapelaan Nijs afscheid te nemen, waar na men onder vroolyke toonen van de mu- ziekvereeniging Caecilia uiteen ging. EEN PREDIKANT VOOR KOEDIJK EN WARMEN HUIZEN. Gisteravond werd, onder leiding van ds. Baar, in de consistoriekamer een bij eenkomst gehouden van de Kerjccolleges te Koedijk en Warmenhuizen, welke bij eenkomst beoogde tot samenwerking te komen voor het beroepen van één predi kant voor de Ned. Herv. Gemeenten te Koedyk en Warmenhuizen. Tot leden van een ingestelde commissie voor dit doel werden voor Koedijk be noemd de heeren ds. Baar, Jb. Kramer, Jb. Stam en C. Beets, en voor Warmen huizen ds. Boeke, P. Mink, F. Vlam en W. Gutker, Ds. Baar sloot de bijeenkomst met het uitspreken van zijn beste wenschen voor het gestelde doel. De fiets kwam er het slechtste af. Woensdagmorgen reed een ventersjon- gentje per fiets op den Provincialen weg, beladen met een paar groote koffers. Door den sterken zijdewind geraakte hy aan het slingeren en kon het stuur niet meer houden. Juist op dit moment naderde met vry groote snelheid een auto. Een ernstige aanrijding scheen niet te vermijden, doch door krachtig remmen werd de ergste schok voorkomen. Wel getaakte het ventje met fiets en bagage ondersteboven, doch zonder zich te bezeeren. De fiets kwam er minder goed af, doch de autobestuurder, blijkbaar een humaan mensch, onderhield het jong mensch over z'n onvoorzichtigheid en stelde hem tevens in staat de fiets te laten repa- reereu. Een mooi gebaar, als men bedenkt, dat de autobestuurder geenerlei schuld had. Na bij omwonenden wat op verhaal te zijn gekomen, kon de kleine kooDman zyn reis vervolgen. AFSCHEID KAPELAAN NIJS TE HEILOO. Gisteravond werd in het Brunogebouw af scheid genomen van kapelaan Nys, waar voor, mede met het oog op te groote belang stelling, alleen die vereenigingen waren uil- genoodigd, waarvan de scheidende kapelaan de geestelijke leider was. Te ruim half acht zette de muziekvere niging Caecilia een marsch in, ten teeken dat de avond was gekomen waarop katholiek Heiloo van een bemind priester afscheid zou gaan nemen. Allereerst sprak kapelaan Herzberg na mens de verschillende vereenigingen, die eeq bedrag voor de kapelaan hadden byeen- gebracht waarvoor een waardig cadeau zal worden uitgekozen. Op treffende wyze schilderde kapelaan Herzberg het karakter van zijn mede-kapelaan, want niet - alleen verliest Heiloo een goed priester, maar spr. een goeden vriend. Spr. hoopt-, dat hy van God de kracht zal krijgen, dat hy nog veie jaren vruchtbaar werk zal mogen verrichten. Hierna zette de muziek een „Lang zal hij leven" in, wat door allen werd meegezon gen. Namens de H. Familie, zoowel afd. heeren als dames, waarvan de scheidende kapelaan directeur was, sprak de heer Hoedjes woor den van dank voor het op peil houden van deze instelling. Spr. hoopte, dat wanneer kapelaan Nys zyn bidstoel opzocht, hy nog dikwijls de leden van de H. Familie in zyn gebeden zal gedenken. De heer A. Borst sprak namens de Gezel- lenvereeniging een woord van afscheid, er op wijzende, dat het juist kapelaan Nys is geweest, die de vereeniging zoo hecht en sterk heeft gemaakt. Wij verliezen, aldus spr. niet alleen onze vice-praeses maar te vens iemand dien wij altijd ten voorbeeld zullen houden. De heer A. J. Koenis sprak namens de R.K. voetbalver. H.S.V. Kernachtig schetste spr. de omgang met de spelers en bestuur van deze vereeniging. Steeds nam kapelaan Nys met de grootste interesse kennis van de ups en downs van onze vereeniging, en met een sterk optimisme wist hy steeds aan de r.k. voetballer het goede voor te houden. Mede daardoor was hy onze kapelaan ge worden. Daarom wenschte spr. de parochie te Hoorn geluk met hun nieuwen kapelaan en bracht hierna dank voor de prettig# en loyale medewerking. Namens de muziekvereeniging Caecilia werd dank gebracht door den voorzitter, In het kort deelde spr. mede, dat de muziek die hedenavond ter eere van kapelaan Nys ge speeld werd, niet bedoeld was omdat wy zoo bly waren, dat kapelaan Nijs naar Hoorn vertrekt, doch meer omdat onze muziekver. De Wilhelminastraat gereed. Het laatste gedeelte van de bestrating der W'lhelminastraat is kort geleden gereed gekomen. De aanleg van tegel trottoirs heeft de laatste maanden in vlot tempo plaats gehad en het aanzien van de straat is daar door aanmerkelijk verbeterd. Waar er den laatsten tyd ook verscheidene huizen ge bouwd zyn, wordt de Wilhelminastraat langzamerhand één der mooiste straten van het dorp. Werkloozensteun in 1936. Voor ondersteuning van werkloozen is in 1936 totaal uitgegeven 55.839. In 1935 werd hiervoor totaal uitgegeven 64.246. Hoewel een deel van de lagere uitgaven ver oorzaakt wordt doordat er in 193d meer werkverschaffing was, kan toch gezegd worden, dat 1936 voor het eerst sinds de crisis een wezenlijke verlaging van de uit gaven voor steun doet zien, hetgeen een ver heugend verschijnsel is. Subsidie voor B-steun. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeente een subsidie toegekend van 508, voor verstrekking van kleeding en schoeisel aan werkloozen ln 1038. Loop der bevolking over 1036. Op 31 December 1935 bestond de be volking uit 912 (913) mannen en 895 (895) vrouwen, totaal 1807 (1808) per sonen. In den loop van het jaar vermeerderde de bevolking door de geboorte van 18 (20) jongens en 30 (13) meisjes, totaal 48 (33). Vermeerdering door geboorten buiten de gemeente met 2 (1) jongens en geen (1) meisje, totaal 2 (2). Vermeerde ring door vestiging met 111 (78) mannen en 104 (90) vrouwen, totaal 215 (168). In den loop van het jaar verminderde de bevolking door overlijden van 8 (6) mannen en 10 (4) vrouwen, totaal 18 (10). Vermindering door geboorten, die elders woonplaats hadden met 1 (0) per soon. Vermindering door vertrek met 89 (95) mannen en 105 (99) vrouwen, totaal 194 (194). Zoodat de bevolking op 1 Januari 1937 bestond uit 946 (912) mannen en 913 (895) vrouwen, totaal 1859 (1807) per sonen. In 1936 zijn 11 (4) huwelyken gesloten en 1 (1) echtscheiding ingeschreven. De tusschen haakjes geplaatste cij fers hebben betrekking op het vorige jaar. Ontslag gem.-opzichter. Op zyn verzoek is de heer K. Verweel Sr. eervol ontslag verleend uit zyn functie van gemeente-opzichter. Prys behaald. Mevr. v. d. Walde Boer ontving het bericht van de redactie van het tijdschrift „In en om de boerderij", dat haar gedicht, betrekking hebbende op het huwelijk van prinses Juliana, den prijs had behaald. De financieele belooning ia door haar voor de Ver. van Natuurmonumenten ge deponeerd, daar prinses Juliana een warm vereerster van deze nuttige vereeniging is. Werkloozen b(j Staatsboschbeheer. Naar wij vernemen kunnen uit deze gemeente een aantal werkloozen worden geplaatst bij Staatsboschbeheer te Schoorl. Het aantal dat thans reeds geplaatst is kan nog worden opgevoerd, aangezien het maximum nog niet bereikt is. Reorganisatie Armenverzorging. B. en W. stellen den raad voor te be sluiten. tot opheffing van de burgerlijke instelling Maatschanpelyk Hulpbetoon te Beverwijk en van het Burgerlijk Armbe stuur te Wyk aan Zee en Duin en tot het instellen van een gemeentelijken dienst van Sociale Zaken en tot het verleenen van eervol ontslag aan de leden der eerstge noemde instellingen en de noodige gelden toe te staan voor het aanstellen van een ambtenaar ter secretarie, fungeerend als directeur van den dienst, in den rang van commies-chef. Gevonden voorwerpen. 3 sleutels, nummerplaat G 47210, bruine portemonnaie met geld, zwarte dameshand schoen, blauwe ceintuur met witte stippen, lederen halsband, zilver of alpacca beursje, kleine crucifix aan kettinkje. Een aardig buitenkansje. De heer J. Schenk Kz. heeft uit syn t. b. c.-vryen stal 2 beste koeien verkocht voor vee-export naar Palestina. Vandaag, Vrijdag, zullen de dieren de groote reis aanvaarden. 85. Terwyl dokter Bergman van de eene zijde van de stad naar de andere liep en alles voor het vertrek in gereedheid bracht, weiden Tonny en Jet thui. ver rast door een vreemd bezoek. Het was niemand anders dan één van de Hindoes die zich op het schip bevonden. 86- Het begon warempel al tegen de avond te lopen, want de omroepers ston den al op de tinnen van de minarets om volgens Muzelmans gebruik om te roepen, dat het tijd was voor het avondgebed.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10