Agenda Stad en Omt/erittQ taaiste betichten. 'nieuws tuchtvaact 3ieck t£ School limmen heiloo Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tweede episode van De fluisterende schaduw (sens.); hoofdrollen Bela Lugosi en Jack Perrin. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Kome die om geld (hum. Holl. film met Herman Bouber, Cor Ruys, Rini Otte e.a. in de hoofdrollen). Extra: De huwelijksplech tigheden en de Oranje-vreugdefilm. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Don Juan's laatste avontuur (rom.); hoofd rollen Douglas Fairbanks, Merle Oberon en Benita Hume. Extra: de huwelijksplech tigheid en Neerlands Bruidspaar. Toegang voor eiken leeftijd. 11 uur5.30 uur Filmac-voorstellingen voor eiken leeftijd. Donderdag 21 Januari. 8 uur, Harmonie, concert van de koren onder leiding van den heer Joh. Kuiper, ter gelegenheid van het 25-jarig jubilé als musicus van dezen. 8 uur, Waakt en 3idt, film „Door de bran ding", vanwege de vereeniging Het Hooge- land; extra: verloving en huwelijk prinses Juliana en prins Bernhard; nam. 5 uur kindervoorstelling. 8 uur, geref. kerk, rede C. Smeenk, lid der Tweede Kamer, voor Patrimonium; ver tooning huwelijksfi'm. Rustende Jager te Bergen opvoering van „Charlotte" door den kunstkring Het Schouwspel. Vrijdag 22 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, vergadering afd. Alkmaar Int. Roode Hulp; spreker L J. E. de Lange, deel. J. Lemaire Jr. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voor de Volks universiteit, film „Een reis door Zuid-Ame- rika" met toelichting van mr. Regout. POLITÏE-AGENT DOOR GANGSTER „ONTVOERD". Gearresteerde misdadiger dwingt autobestuurder anderen weg in te slaan. Te Monroe (Michigan) hebben gangsters een zeer brutaal stukje uitgehaald. Twee politiebeambten, die per auto waren, hiel den een personenauto aan, omdat zij ver moedden, dat de twee inzittenden onlangs een handelsreiziger hebben ontvoerd. Een der politie-agenten stapte over in de par ticuliere auto en de andere agent nam een der verdachten bij zich in de politie-auto om naar het politiebureau te rijden. Onderweg trok een der gangsters plotse ling een revo'ver en dwong den agent met de politie-auto een anderen weg in te slaan. Met zijn revolver zette hij den bestuurder tot grooter snelheid aan. De agent in de andere auto, die een en ander bemerkte, zette dadelijk een achtervolging in, maar kon zijn collega niet meer bereiken. 's Avonds heeft men den „ontvoerden' politie-agent buiten de stad doodgeschoten teruggevonden. Met de politiehandboeien was hij aan een brievenbus vastgemaakt. uitvoering waarvan met verschillende par tijen in het buitenland besprekingen worden gevoerd, zal een z.g. landmachine worden, welke zal plaats bieden aan 36 passagiers voor dagverkeer en aan 18 voor nachtver- keer met slaapgelegenheid. Het toestel zal worden uitgerust met vijf motoren en zal, in verband met zijn bestemming, over een groote actie-radius beschikken. en op 90 K.M. van laatstgenoemde plaats, bi] het dorp Arendal, lag de sneeuw op vele plaatsen niet minder dan 1.25 meter hoog. Op een gegeven moment konden onze lanrt- genooten niet verder. En intusschen joeg er een sneeuwstorm over het land, die zoo dicht was, dat men geen hand voor ooger. kon zien. Foto's konden niet worden ge maakt De heer Van Beeck Calkoen heeft zich te Arendal in verbinding gesteld met de Noorsche automobiel club. Men hoopt, dat de Noorsche regeering sneeuwploegen zal zenden om den weg vrij te maken. De dag van vertrek te Stavanger is, naar men weet, Dinsdag 26 Januari, dus de mogelijkheid is groot om nog tijdig de startplaats te berei ken, maar dan zal met man en macht moe ten worden gewerkt Van Kristisand naar Stavanger is het nog 294 K.M., zoodat onze landgenooten toch nog een kleine 300 K.M. voor de boeg hebben. En dan is men nog maar aan het punt van vertrek. Hoe zal de terugreis, de eigenlijke rit afloopen? Wy vernamen nog, dat onze landgenooten zich allen in goede conditie bevinden. Uit Stavanger vertrekken niet minder dan 31 équipes, waaronder behalve de heeren Van Beeck Calkoen c.s., de Nederlandsche auto mobilisten M. Jacoswen T. de Boer met Buick en de heer en mevrouw Buiskool met Lincoln Zephyr. De heer Van Beeck Calkoen was, juist met het oog op de weersomstandigheden en den toestand dei wegen, tijdig uit Nederland vertrokken, zoo tijdig zelfs, dat hij de eerste deelnemer was, op weg van Oslo naar de startplaats Sta vanger. Achter hem zitten dus nog 30 équipes, waaronder de twee bovenvermelde Neder landsche, en zü allen worden dus met in sneeuwing bedreigd. DE HUWELIJKSREIS VAN HET PRINSELIJK PAAR. Prins Bernhard zal deelnemen aan een jachtpartij. De Poolsche pers bericht, dat Zaterdag a.s. een groote jachtpartij zal worden georgani seerd op de bezittingen van de graven Stadnicki nabij Nowy Sacz in Subkarpatisch Polen. Prins Bernhard der Nederlanden zal aan deze jacht deelnemen. Veiling. Door notaris J. de Groot te Alkmaar werd Woensdagmiddag geveild voor de Erven van Jan van der Peet Tzn., een woonhuis, schuur en tuingrond aan de Hoogeweg te Limmen, groot 57.90 Aren. In I bod op 2760. Afgemijnd door J. Valkering j Dzn. te Limmen cp 475, zoodat de op brengst is 3235. GELAATSVERZORGING. De heer C. D. Huiberts, Payglop 23 alhier, heeft aan zijn zaak een speciale vakkun dige schoonheidsinrichting toegevoegd waar van de specialiste op verzoek alle inlich tingen geeft welke noodig zijn voor de ver zorging van het gelaat. Dat hier van des kundige voorlichting kan worden gesproken, kan blijken uit het feit, dat deze mede werkster, mej. V. Huiberts, haar opleiding ontving van het Instituut Général d Esthe- tique in de Avenue des Champs Elysees 78 te Parijs, welk instituut is opgericht met naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 21 Januarn Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt 777,4 m.M. te 715,0 m.M. te Hoogste barometerstand Happaranda. Laagste barometerstand Vestmanör. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 22 Januari: Tijdelijk afnemende, later weer toenemen de krachtige zuidelijke tot zuidoostelijke het doel het publiek een volledige waarborg wind; tijdelijk opklarend; later weer toene ten aanzien van gelaatsverzorging te geven, mende bewolking met kans op neerslag; nog omdat de gediplomeerde cursisten de volle I weinjg verandering in temperatuur. vakkennis is bijgebracht Wü twijfelen er niet aan of deze nieuwe afdeeling in de van ouds bekende zaak zal door velen geapprecieerd worden. (Ongecorrigeerd.) NIEUWE UITBREIDING DER AUTOSTAKING. Fabriek der Buick Motor Oy. moet gesloten worden. Opnieuw heeft een automobielfabriek, be- hoorende tot de Buick Motor Company, waar 15000 arbeiders werkzaam zijn, moeten sluiten. De staking der arbeiders in de venster glasindustrie te Pittsburgh is bijgelegd. SCHEEPSRAMP IN DE OOSTZEE. Marinevaartuig met 25 opvarenden vergaan. In een zwaren sneeuwstorm is gisteren ten westen van Fehmarn het marinevaartuig „Welle", dat was uitgevaren om een zeil schip en een bergingsvaartuig te helpen, vergaan. De 25 opvarenden zijn omgeko men. ONZE POSTVLUCHTEN. De Rietvink (uitr.) bereikte Rangoon. De Edelvalk (uitr.), arriveerde te Rome en de Perkoetoet (thuisr.) kwam te Athene aan. DE VLIEGTOCHT VAN DORET NAAR TOKIO. Thans op weg van Delal Maza naar Bagdad. Doret is om vijf uur vanochtend van het I vliegveld Delal Maza bij Caïro naar Bagdad vertrokken. PROEFVLUCHTEN MET DE G. 1. Vermoedelijk reeds de volgende maand. Nieuw verkeersvliegtuig voor transatlantisch verkeer in tee- kening door Fokker ontworpen. Naar wij vernemen zullen vermoedelijk reeds in den loop van de volgende maand de eerste proefvluchten worden gemaakt met het eerste twee-motorige gevechtsvlieg tuig G 1, dat in de fokkerfabrieken te Am sterdam is gebouwd en in hooge mate de aandacht heeft getrokken op de interna tionale luchtvaartentoonstelling te Parijs. Op enkele onderdeelen na is het toestel vrijwel gereed. Voor de proefvluchten is het vliegveld te Eindhoven uitgekozen, aange zien het vliegveld van Schiphol te drassis is. Naar de directie der N.V. Nederlandsahe vliegtuigenfabriek ons mededeelde, bestaat er, vooral in het buitenland, voor deze ma chine zeer veel belangstelling, een belang stelling, welke zeer waarschijnlijk na het welslagen tot onderhandelingen over con tracten inzake licentie verkoop en bestel lingen zal leiden. Naar ons voorts werd medegedeeld is in de fokkerfabriek mede een groot passagiers vliegtuig voor transatlantisch verkeer in teekening ontworpen. Dit toestel, voor de DE TREINBOTSING IN AMERSFOORT. Verzuim van verantwoordelijken ambtenaar? Omtrent de treinbotsing in Amersfoort vernemen wij het volgende: Tegen kwart voor twee hoorden omwo nenden van het spoorweg-emplacement een vreeselijken slag, onmiddellijk gevolgd door een hevig gekraak. Het bleek, dat een goederentrein uit Zwolle (niet Apeldoorn, zooals in het eerste bericht werd gemeld) op een aantal goederenwagens, welke voor het vrachtgoederenbureau stonden, was in gereden. De schade, welke door deze botsing is aan gericht, blijkt zeer groot te zijn. Niet min der dan twaalf wagens, waarvan de mees ten van den trein uit Zwolle, liggen uit de rails. Van deze wagens schoven vier in elkander. Zij werden volkomen versplin terd. Gelukkig bevond zich hierin geen trein personeel, zoodat persoonlijke ongelukkei niet zijn voorgekomen. De overige wagen! werden bijna alle min of meer ernstig beschadigd. De lading is nagenoeg intact gebleven. Van den trein uit Zwolle is de locomotief aan de voorzijde ernstig bescha digd. De binnenkomende trein had even voor de botsing gestopt voor een onveilig signaal, waardoor hij op het moment van het onge val nog slechts een betrekkelijk geringe snelheid had. Niettemin was de botsing zeer hevig. De losse wagens stonden op het spoor, waarop in den regel de nachtgoederentrein uit Zwolle binnenkomt. Gebleken zou zijn, dat de verantwoor delijke ambtenaar verzuimd heeft, het spoor vrij te maken en evenmin den binnenkomenden trein over een ander, niet bezet spoor, heeft geleid. De stationschef, ir. H. Burger en I. G. van Hille, ingenieurs der tractie, waren spoedig op het terrein van het ongeval aanwezig. Onmiddellijk werden de spoorweg-autori teiten te Utrecht gewaarschuwd. Tegen half vijf arriveerde een kraan wagen en werd een aanvang gemaakt met de opruimingswerkzaamheden. Door het ongeval is geen stagnatie ont staan, aangezien de betreffende lijn alleen des nachts in gebruik is. MR. DR. H. H. A. VAN GYBLAND OOSTERHOFF. t Tijdens een kort verblijf in Limburg is hedenochtend na korte en hevige ongesteld heid te Den Haag overleden mr. dr. van Gybland Oosterhoff, secretaris van den ondernemersraad voor Suriname, secretaris van het curatorium der indologische facul teit te Utrecht en onder-voorzitter van het Verbond voor Nationaal Herstel. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Equipe van Beeck Calkoen ingesneeuwd. Naar wij vernemen is de Ford-equipe Revue „Lach en Vergeet." In deze sombere tijden heeft „Het Heilooër Revuegezelschap" het aangedurfd een revue in 20 tafreelen op te voeren met den zeer optimistischen titel „Lach en Vergeet". En wanneer wij dan thans staan voor de taak om over deze revue te schrijven, dan is er eigenlijk slechts één eindconclusie: „gelachen" heeft men terdege en „vergeten" zal men deze revue niet gauw. Het is met „Het Heilooër Revuegezel schap" zóó, dat het ieder jaar moeilijker wordt weer iets origineels te vinden en nietwaar, wanneer men eenmaal een repu tatie heeft op te houden, dan wordt er aan een revuegezelschap stéeds hoogere eischen gesteld. Het is dan ook de heer J. v. d. Kommer Jr., wien deze keer alle eer toekomt; hij heeft de revue de noodige vaart gegeven, een vlotte aaneenschakeling van een 20-tal tafreelen en vooral een juist inzicht in de plaatselijke toestanden op prettig-luchtige wijze (met een tikje ironie!) voor het voet licht gebracht. Naast de ontwerper komt dan een woord van waardeering toe aan den leider van het orkest, met name „The Sweet and hot Players", den heer Wim Cornelissen. Er waren gisteravond diverse factoren, die ertoe medewerkten het geheel tot een succes te maken: een volle, enthousiaste zaal, in prettige stemming bijeen; de mede spelenden in de revue gaven zich geheel (natuurlijk ieder naar zijn vermogen, waar bij de één beter was dan den ander), de costuums waren keurig, de lichtinstallatie deed het goed en vooral ook de geluidsver zorging door middel van microfoonverster kers van „Your Voice" uit Alkmaar, was prima in orde, kortom, er is van deze revue in alle plaatselijke bescheidenheid veel werk gemaakt en daarom ook terecht met gul en herhaald applaus ontvangen. Uit het bovenstaande moet men nu niet afleiden, dat de revue „Lach en Vergeet" geheel en al foutloos ten tooneele gevoerd is, natuurlijk niet, er haperde hier en daar weieens wat aan, zoo b.v. bij sommige zang nummertjes, waar zang en muziek lang geen harmonisch duo vormden, en b.v. ook bij de afwerking van een of ander tafreel, maar afgezien daarvan mag Heiloo toch trolsch zijn op haar revuegezelschap, dat het ver mag eenige gezellige uitvoeringen te geven. Het is uiteraard ondoenlijk om van deze „Lach en Vergeet"-revue elk nummer te beschrijven en om iedereen met naam en toenaam te noemen, dat is immers ook niet de bedoeling van een revue, wij volstaan daarom met de bewering, dat er iets goeds gebracht is, dat alle lof verdient. Na een vrij zwak begin (o.a. de kranten scène was nogal nerveus en onzeker) hoor den wij o.m. Jacob Hamel's kinderkoor, een suLliem tafreeltje, dat uitstekend ver zorgd was. Zoo was ook het tandem- tooneeltje niet van humor ontbloot en muntte ook de stofzuiger-scène bijzonder uit door originaliteit. Uit de filmfinale voor de pauze noemen FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van G. Jonker, pluimveehouder te Alkmaar met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter commissaris en van mr. Scholte tot curator. „KRACHT EN VLUGHEID" IN DE HARMONIE. In de eerste maanden van 't jaar zijn het de plaatselijke gymnastiekvereenigingen, die als het ware om beurten haar jaarlijksche uitvoeringen geven. Zoo zal a.s. Zaterdag „Kracht en Vlug heid" toonen, wat door geregeld oefenen bereikt kan worden. „Kracht en Vlugheid", die zich in het af- geloopen jaar wederom onder de banier van het K. N. G. V. heeft geschaard, is hiermede, hoewel zij onze oudste vereeniging is, weer een nieuw leven begonnen. De gezellige sfeer, die aan de Kracht en Vlugheid-avonden een eigen karakter geeft, zullen de trouwe bezoekers zeker weer naar de Harmonie doen gaan en voor de onbe kenden een aansporing zijn er eens kennis mee te maken. DE VERLOTING VAN DE KINDERVACANTIE KOLONIES. Naar men ons mededeelde zijn nog eenige prijzen van de verloting van de Vereeniging voor Kindervacantiekolonies en Herstellings oorden nog niet afgehaald. Houders van loten doen verstandig deze nog eens na te zien. Tegen afgifte van het lot zijn deze prijzen n.1. alsnog te verkrijgen aan het Alk- maarsch Warenhuis, waar tevens een lijst van de nummers, waarop een prijs is geval len, ter inzage ligt AANBESTEDING. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben hedenmiddag te Haarlem aanbesteed het maken van een vak van het kanaal OudkarspelKolhorn tusschen het Waartje en den Waarlandspolder en een verruiming van de bocht van de ringvaart van den Heerhugowaard, ten Oosten van den Boo- merpoldermet bijbehoorende werken, in de gemeenten Oudkarspel, Harenkarspel, Oude Niedorp. Laagste inschrijver W. Koningen te Am stelveen voor 114.915. WAARSCHUWING. De Commissaris van politie te Alkmaar vestigt er de aandacht op dat dezer dagen in deze gemeente reclame wordt gemaakt voor een instelling, genaamd „Superbe" te Baarle-Hertog, (hoofd-postkantoor Tilburg), waarbij de eerste 5000 inzenders van een aan huis bezorgde kaart in aanmerking ko men voor den „Superbe-verrassing". Blijkens betrouwbare inlichtingen betreft het hier een in België woonachtigen foto graaf, die portretvergrootingen maakt met bijlevering van lijsten. In verband hierme de vestigt de Commissaris van politie nog maals de aandacht op een in de dagbladen van 14 Maart 1935 opgenomen mededeeling van zijn ambtgenoot te Tilburg, luidende als volgt: „De Commissaris van Politie te Tilburg, bij wien herhaaldelijk verzoeken binnenko men om inlichtingen betreffende de „Supe-- be", wijst belanghebbenden er op, dat de de Superbe" niet is gevestigd te Tilburg doch te Baerle-Hertog (België). Klachten of verzoeken om inlichtingen betreffende de „Superbe" dienen dan ook gericht te worden aan den burgemeester van Baerle-Hertog (België). SELSKIP „FRISO". Waensdei tojoun hat it selskip yn 't „Gulden Vlies" opfierd „Der wier 'ris. fen R. W. Canne, ien fen us meast bikinde toanielskriuwers en syn béste stik! Om yn 'e trant fen Berber to praten: der bestaande uit de heeren J. A. van WÜ speciaal de imitatie Fientje de la Mar wier 'ris in tiid, 't is noh net sa malle lang /s_j—v,:1 forlyn, det in goed Frynsk toanielstik in seal fol minsken lük, dy it wiken oan mn aibeidszjen en de opfiering wisten ta wirdearjen; e- hja gyngen nei hüs ta mei in gefoel fen foldwaning, omdat hja 'ris hwer in üre et hwet „yn Fryslan" west hienen. „Der wier 'ris Min hie der üs op oanstien om dat stik to nimmen der wier alle soarch oan bistege, ek al mei omdet üs klub yn Hil versum op 'e 28e jerne in goed figuer slaen W0J ®n de opkomst wier drówich. De Beeck Calkoen, mr. P. Lamberts Hur relbrinck en K. Ton, op weg naar Stavanger, welke plaats men had uitge kozen voor den start van den sterrii naar Monte Carlo, tusschen Oslo en Kristiansand ingesneeuwd. Zondag j.L waren onze landgenooten uit Nederland vertrokken. De reis tot Kopen hagen was niet gemakkelijk geweest, deels door gladheid van de wegen, deels door het minder gunstige weer. Op weg van Hel- singborg naar Oslo had men verder met zware sneeuwbuien te kampen gehad, die weinig goeds voorspelden. De weg van Oslo naar Stavanger loopt via Kristiansand, (inderdaad een sublieme vertolking) en de populaire Lou Bandy-creatie, eveneens ge tuigend van goeden zin voor humor. Het Heiloo'sche rioleeringvraagstuk mocht natuurlijk in al zijn vermakelijkheid niet in deze revue ontbreken; evenzoo bevatte het Heilooër Persbureau een aardige persl flage en zelfs de actueele griep werd in dit alles betrokken. Een speciaal woord van hulde aan mej. D. Rus, die on kunstzinnige wijze de dan- sen ingestuurd heeft. Nogmaals, ieder Heiloo-er dient kennis te nemen van deze vroolyke plaatselijke ge beurtenis, er wordt inderdaad iets goeds geboden, laat deze gelegenheid niet onbe- nut. Buitenlandse)! weel-overzicht Voorloopig weinig verandering. De depressie die gisteravond in Ierland de barometer met. 7 m.m. in drie uur deed da len is naar IJsland getrokken en vertoont een laagsten stand van 715 mam. Zij heeft zich echter tevens over de Golf van Biscaye uitgebreid en vermoedelijk nadert een diepe secundaire in het zuidwesten. De hoog#- drukking is in Finland weinig afgenomen en herstelt zich in zuidoost en oost zoodat da vorstkansen voor de toekomst nog aanwezig blijven. In Lapland werd de vorst zeer streng en in Polen ei. oost-Duitschland steeg de vorst tot 15 graden, ook zuid-Duitsch- land heeft thans weer lichte vorst de hooge bergtoppen in Duitschland en Zwitserland hebben vorst met helder weer. Frankrijk heeft tijdelijk opklaring in het westen en betrokken lucht in het oosten met krachti- gen zuidelijken wind bij het Kanaal, de temperatuur is er gestegen. De Britsche eilanden hadden zwaren regen, thans klaart het weeer tijdelijk op bij krachtigen, in het noorden stormachtigen zuidelijken wind. Aan de Noorsche kust stormt het uit zuid oost, plaatselijk met sneeuw. De algemeen# toestand is nog weinig veranderd, aanvanke lijk is temperatuur om het vriespunt t# wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.56 uur tot 7.26 uur licht op. Ek buten de weibliuwers is de opfiering alhiel slagge. Do 't de foarsitter om ketier oer achten iepene en it wolkom taróp oan 'e leden en gasten der wiemen noch güds üt Uitgeest en Schoorl da wiemen der mar in foech hündert minsken yn seal. In pear fen üs Grinzer bürljue wier- nen ek üs gasten, itjinge „Friso" altiid tig# op priis stelt. Do 't it doek helle waerd en de foarste toanieltsjes fen „Der wier 'ris'spile wiemen, do wisten wy foart dalik al, dat it in goede joun wêze scoe. It léste bidriuw waerd der ryklik ütering en it fjirde gyng al mar better, der siet, sa 't it heart to wêzen, klimaks yn. De harkers wisten de moaye, teare toanieltsjes tige to wirdearjen, en nei it léste bidrieuw waerd der ryklik ütering joun oan hjarren tankberens. In njje spylster, dy 't in tige swiere rol op fortreflike wize, spile hat, waerd dér- for efkes hilde brocht en d'oaren yn syke bitanke dat is brukme mei bisündere bitankjes wirdt trochstrings net ry om sprongen. De lieder, de hear Kuperus, krige in wird fen wirdearing en dénnel üt. It scoe to folie plak ynnimme om al dy moaije, ynmoaije toanielstjes hjirre to bisprekken, howol it tige fortsjinne wéz# scoe. Mar ik wol Saep hjirre noch al efket hilde bringe for hjar sober goed troch field spil, f ral yn it léste bidrieuw. Sa'n opfiering takom'ne Tongersdei to Hilversum en it is goed! De hear Olivier bea mei in aerdich wirdsje mej. Brink, dy 't as toanielmem for 't earst net mear efter de skermen wier, in aerdich oantin- ken oan. De foarsitter fen 'e Grinzer# hólde in taspraek yn 't Frysk, dat him net min üfgyng en üs gans nocht jouch. In nochlik dounske wier it bislüt fen e joun. Het prov. kerkbestuur van Noordholland heeft den heer K Nobel, predikant te Eg- mondbinnen (cl. Alkmaar), tegen 1 Maart 1937 eervol emeritaat verleend. TWEEDE CONFERENTIE VOOR NIET-KATHOLIEKEN. In de St. Dominicus-kerk, Laat. Woensdagavond hield pater v. Kalnithout, Dominicaan te Zwolle, zijn tweede conferen tie voor niet-katholieken over bet onder werp: „De stichter van den waren Gods dienst". Aansluitend aan de vorige conferentie waarin spreker op zuiver natuurlijke gron- c'en het bestaan van een allervolmaaktst Wezen, dus een God en de plicht van ieder schepsel en voornamelijk van den mensch om God te „dienen", had gewezen, stelde spr. de vraag: hóe men dien God moet die nen. Aandachtige toehoorders hadden de con clusie kunnen trekken, dat, als iedere na tuur werkend naar haar aard, God daai- door dient, wijl ze dan beantwoordt aan de doelstelling van God, de mensch zijn men- weibliuwers hawwe hwet goed to meitsj^ I een vol™akten for „Friso" en for hjar seis. In bettere bi- 1 -asdlenst ^oefent. leanning fen it skreppen fen in warber ploernje mirx-t-on js vi»r'iven woi fortsjin ne. Hawar it wier net oars. Spr. gaf dit onmiddellijk toe, indien de mensch in staat was zelf te bepalen, waar in dat „uitleven van zijn natuur" naar waarheid bestaat: doch ten eerste is de

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2