Het groene oog van Baa-AI. Glimlachje Verkeersongelukken. Overigens kan worden medegedeeld, dat de bestrijding van de grenssmokkelarij, in het byzonder die van gedistilleerd, voort durend met inspanning van alle krachten geschiedt. Evenwel zal het, zelfs indien het aantal der met de grensbewaking belaste O IY1 KT Aw n M J STOOMACHTIG WEER or DE NOORDZEE. Nadeellge gevolgen voor de vischvangst. Tengevolge van het stormachtige weer ambtenaren werd verdubbeld, wel steeds °P de Noordze.e kunnen de trawlschepen uitgesloten blijven de smokkelarij in hoog de visscher« niet naar behooren uitoefe- belaste goederen geheel te verhinderen. nen" Er w°rdt dan°°k weinig gevangen In aanmerking moet voorts worden geno- VooraI in het noorden schijnt het geducht men, dat de bestrijding van de smokkelarij te ,sPoken; P® stoomtrawler IJmuiden 54, in plaatsen als Kerkrade, waar, gelijk be kend is, de grens over geruimen afstand door een bewoonde straat loopt, op meer dan gewone moeilijkheden stuit. Niettemin zullen voortaan in nog meer gevallen dan tot dusverre van in beslag genomen par< tijen gesmokkeld gedistilleerd monsters worden genoemen, teneinde die op de aan wezigheid van methylaloohol te onder zoeken. Ook de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid en de betrokken keu ringsdienst van waren zullen aan deze zaak bijzondere aandacht schenken. FLESCH MET AMMONIAK GESPRONGEN. Een drogist in de Rijnstraat te Amster dam, die in de avonduren was uitgegaan, bemerkte bij zijn thuiskomst omstreeks middernacht, dat een flesch ammoniak in den kelder van zijn zaak was gesprongen. Hjj vroeg de brandweer om assistentie en deze was weldra ter plaatse. De brand weerlieden drongen met gasmakers den kelder binnen en hebben de vloeistof, welke het prikkelende gas verspreidde, met een straal water weggespoten. DE MANGKOENAGORO IN HET CENTRAAL THEATER. Een geslaagde opvoering van „Drie procent". Gisteravond heeft Z. H. Mangkoenagoro VII, vergezeld van zijn echtgenoote, zijn dochter en zijn secretaris, in het Centraal Théater te A'dam de opvoering bijgewoond van „Drie Procent", welk stuk werd ge> speeld door het Nederl.-Indisch tooneelge' zeischap, directeur Cor Ru*s. In de ge heel gevulde zaal zag men zeer veel autoriteiten, die met groote interesse het vlotte spel volgden. Den acteurs viel veel bijval ten Aan het einde van de zeer geslaagde opvoering werd Cor Ruys met een reus achtige krans van den hoogen bezoeker vereerd. TREINBOTSING IN AMERSFOORT. Groote materieele schade. In den afgeloopen nacht is op het stations- emplacent nabij den Soesterweg te Amers foort een treinongeval gebeurd, waarbij geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, doch wel groote materieele schade werd aan gericht. Omstreeks half twee reed een binnen komende trein uit Apeldoorn en bestemd voor Utrecht op een stilstaand convooi van ruim twintig goederenwagens Van laatst genoemden trein werden de eerste vier wagens geheel in elkaar gedrukt. Een aan tal wagens ontspoorde. Van den trein uit Apeldoorn werd de locomotief vrij ernstig beschadigd. Onmiddellijk is men aangevangen met het opruimingswerk, waarbij gebruik werd gemaakt van een grooten kraanwagen. Vanochtend om negen uur waren de werkzaamheden nog in vollen gang. DOODELIJK ONGELUK AAN BOORD VAN DE „NIEUW AMSTERDAM". Aan boord van het bij de Rotterdam- sche Droogdokmaatschappij in aanbouw liggende motorschip „Nieuw Amsterdam" is gisteravond de achttienjarige arbeider F. K. wonende in de Derde Carnissestraat te R'dam, van 'n 15 M. hooge stelling naar beneden geslagen. De jongeman is naar het Havenziekenhuis overgebracht. Bij aankomst aldaar, bleek hij reeds te zijn overleden. uur DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Toen gistermiddag omstreeks vijf een inwoonster van Sassenheim haar huis binnen trad, trof zij tot haar ontsteltenis haar dienstbode bewusteloos op den grond liggend aan. Een ontboden geneesheer constateerde den dood. Het Duitsche meisje, bleek in aanraking te zijn gekomen #met een blanken, onder spanning staar.den draad van een sche merlampje, waardoor de -lectrische stroom haar door het lichaam was gegaan. De prof. in de scheikunde: Neem mij niet kwalijk! mag ik U even vragen?!ik heo een kistje dynamiet besteld. Is het misschien bij vergissing hier afge geven? „Limburgia" melde gisteravond radio grafisch met zwaar weer te kampen te hebben. De trawler heeft zeer zware zeeën over gekregen en verschillende voorwerpen, waaronder een scheepssloep zijn van dek geslagen. HET PRINSELIJKE BEZOEK AAN KRYNICA. Amerikaansche opgewondenheid van de Poolsche pers. De „N. R. Crt." ontleent het volgende aan een correspondentie uit Warschau in het „Hamburger Fremdenblatt": Kent u de Westelijke Karpathen? Een schoone, een zeer romantische streek, waar de bevolking den bezoeker spannende roo- ververhalen vertelt. Dat men daar nog beren aantreft, is niet waar, alleen in de Oostelijke Karpathen schynen zij nog nu en dan voor te komen. Er zijn in de Karpathen groote en druk bezochte badplaatsen, die ijverig naar moderniseering streven. Ten aanzien van de mogelijkheden tot wintersport kunnen ze volkomen een vergelijking met de Zwitser sche concurrenten doorstaan; ze hebben slechts het nadeel, dat zij wat ver van West Europa verwijderd zijn. „Men" kent St Moritz, of Kitzbuehel, maar buiten Polen kent „men" Krynica, waar Jan Kiepura het loonend achtte een modern hotel op te zet ten, niet. Alle moeite, welke de organisatie voor vreemdelingenverkeer in Polen zich gegeven heeft, kon nog niet veel veranderen aan het feit, dat Krynica, de parel van de Westelijke Karpathen, betrekkelijk weinig door vreemdelingen bezocht wordt. Met één slag is dit alles veranderd. Als de bliksem bij helderen hemel sloeg te War schau het bericht in, dat de Nederlandsche troonopvolgster met haar gemaal op de huwelijksreis Krynica als doel van de reis had uitgekozen. Noch Zwitserland, noch Tirol, maar Polen viel de eer ten deel. Een uitzonderlijke gelegenheid, om Krynica een duurzamen internatioralen naam te ver schaffen! Hals over kop begaven de verslag gevers zich naar de bodnlaats en belegerden hotel Patria, waar graaf en gravin Stern berg (hun verblijf geschiedde volkomèn in cognito) vertoefden. Al hun gangen werden bewaakt. Het Prinselijk paar kon niet ski- loopen, zonder aan het cameravuur va eenige dozijnen fotografen bloot te staan. Aan de interviews kwam geen eind. „Wij wilden rust hebben". Bij elk verhoor werd aan de hooge gasten de vraag voorgelegd: „Hoe kwaamt gij juist tot Krynica?" „Wij wilden rust heb ben", was het antwoord. Welk een gruwe lijke vergissing! Wat voor Kitzbuehel een gebeurtenis geweest zou zijn, die na 24 uur haar journalistieke bekoring verloren zou heben, was voor Krynica een historisch feit, dat weken lang uitgebuit kon worden. De bladen te Warschau zwelgden in sen satie. Ik zie, als ik de bladen ter hand neem, niets meer van politiek, doch nog slechts kopregels als „De wittebroodsweken van het Nederlandsche Paar"; „Telefoongesprek met den Haag"; „Zal Koningin Wilhelmina Haar dochter bezoeken?"; „Prinses Juliana over de Hollandsche vrouw"; „De troonop volgster deelt bonbons aan kinderen uit' „Het publiek ën slede no. 56". Met groote verbazing lees ik het opschrift: „De Prinses leert Poolsch". Uit eigen ervaring weet ik, hoe moeilijk de Poolsche taal is. Zooveel moeite in de wittebroodsweken? „Nie fotografowac". Uit den inhoud van dit bericht verneemt men dan, dat de Prinses reeds „alstublieft" en „dank u" in het Poolsch zegt en in het bijzonder de uitdrukking „Nie fotografo wac!" (Niet fotografeeren) gebruikt. Het is een soort berichtgeving, die in de avond bladen reeds niet meer met regels, maar met bladzijden te meten Amerikaanscb aandoet. Ik bel den hoofdredacteur van een ernstig politiek blad op en vraag hem naar zyn oordeel over een politieke rede, die de ge beurtenis van den dag was. „Wie heeft er een rede gehouden?" vraagt hij mi.i en moe. dan erkennen, dat hij niet op de hoogte is, omdat hb volkomen door Krynica in beslag genomen was. „Weet u, de Prinses heeft ons een interview toegestaan." Een collega, die Amerikaansche bladen bediept, belt mi.i zeer opgewonden op. „Er is een dokter by de Prinses geroepen". (Het ging om een kleine verkoudheid). „Ik heb vijf sooed«esproken besteld". Wat beteekenen Marokko of zelfs de Poolsche binnenlandsche politiek op het oogenblik tegenover Krynica! De politie, die terstond ter plaatse was, maakte procesverbaal van het gebeurde op. Gebleken is, dat de remmen van den aanrijdenden wagen in goedei. staat ver keerden, zoodat de auto is vrij gegeven. De 35-jarige gehuwde arbeider M. van der B., die gisteravond door een vrachtauto van de Nationaal Express te Utrecht werd aan gereden en daarbij levensgevaarlijk werd gewond, is later op den avond aan de opge- loopen verwondingen overleden. AANRIJDING MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is op de Stadhouderskade te Amsterdam een verkeersongeluk gebeurd, waarbij een verpleegster van de Luthersche Diacones sen Inrichting aan den Overtoom zoo ern stig gewond werd, dat zy korten tyd daar na overleed. Zij wilde per fiets de Frans Halsstraat uitrijden in de richting van het Rijksmu seum. Van dezen kant kwam een auto. De verpleegster gaf geen teeken en de chauffeur kon een botsing niet meer ver mijden. Met een schedelbasisfractuur werd zij opgenomen en naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd, waar zy korten tijd later is overledêh. AUTO-ONGELUK TE BORCULO. Gisteravond omstreeks half tien is op den Eibergschen weg te Borculo een vrij ernstig auto-ongeluk gebeurd. Dr. P. J. Andriessen, de opvolger van den op 4 Januari zoo tragisch om het leven gekomen dr. G. P. Schey, is tengevolge van den gladheid van den weg er was natte sneeuw gevallen, welke des avonds op vroor met zijn auto geslipt, en tegen een ook terecht gekomen. Dr. Andriessen werd hierbij ernstig aan het gelaat gewond en brak een been. Per auto is hy naar het ziekenhuis te Zutfen vervoerd. De auto werd geheel vernield. Voetbal. VOORLOOPIG NEDERLANDSCH ELFTAL—SOUTHEND UNITED 2—3. Teleurstellend spel onzer land- genooten. TE bij ERNSTIGE AANRIJDING BEEK EN DONK. Gistermiudag omstreeks vier uur is het uitgaan van de fabriek van P. van Thiel en Zonen te Beek en Donk een ern stig verkeersongeluk voorgevallen. Voor de fabriek stond een vrachtwagen van de firma van Gend en Loos te lossen, terwyl van een zyde een vrachtauto na derde. Op het moment, dat de weg vol was van naar huis keerende arbeiders naderde va.i den tegenovergestelden kant met groote snelhend een vrachtauto van de Nationaal Express te Utrecht. In de volte reed deze twee arbeiders aan. Een van hen, de 35-jarige gehuwde M. van der B., vader van tien kinder -n werd daarbij zoo ernstig gewond, dat hij in levensgevaar verkeert. Met het andere slachtoffer J. van den E., die slechts lichte verwondingen op liep werd hij het kantoor van de fabriek binnen gedragen, waar hij op advies van den ijlings ontboden geneesheer, dr. Ver beek uit Gemert van de H. H. sacramenten der stervenden werd voorzien. Van der B. mag niet worden vervoerd. De K.N.V.B. was, naar men weet, er niet in geslaagd een tweede klasse prof-club uit Engeland voor het spelen van een oefenwed strijd tegen het voorloopig Nederlandsch Elftal naar Rotterdam te krijgen. De strijd om den beker en de competitie waren er de oorzaak van. Men moest genoegen nemen met een vereeniging, uitkomend in de derde klasse, Southend United, die momenteel zoo ongeveer zoo op de helft van den rang1 ijst staat. Bij voorbaat had men reeds gezegd: geen sterke tegenpartij dus voor het Neder landsche Elftal. Doch het is anders uitgekomen. Tegen het voorloopig Nederlandsch Elftal heeft Southend United zich een volkomen gelijk- waardigen tegenstander ontpopt en in menig opzicht viel er zelfs nog heel veel te leeren van de Engelschen. Het Nederlandsche Elftal, spelend zooals het dezen middag te Rotterdam deed, zal onherroepelijk van Duitschland moeten verliezen. In alle linies vielen zwakke punten op te merken. In de eerste plaats de achterhoede, waarin helaas na een kwartier spelen Weber moest uitvallen. Hij was by een botsing ge wond, klaagde over pyn in den rug en al hoewel medisch onderzoek uitwees dat er niets gebroken was, van verder spelen moest hy toch afzien. De plaats van Weber werd ingenomen door Wilders. Wij zouden niet willen beweren, dat Caldenhove en Wilders onvoldoende zijn geweest, maar het opstel len van deze beide backs was er menig maal naast. In de middenlinie ontbrak Anderiessen Hij heeft dezen oefenwedstrijd niet mee kunnen spelen in verband met zijn werk zaamheden. Op de spilplaats was nu Pauwe opgesteld, met rechts Pelikaan en links van Heel. Het spel van Pauwe op de spilplaats is absoluut, rekening houdend met datgene, wat tegen Duitschland zal moeten worden gepresteerd, onvoldoende geweest. Het tem po, door Pauwe ontwikkeld, was niet snel genoeg. Meestal hield hij den bal te lang bij zich, waardoor de tegenpartij volop ge legenheid kreeg zich op de juiste wijze op te stellen. En ook in verdedigend opzicht speelde Pauwe maar matig. Pelikaan hebben wij wel eens beter ge zien. Wel zwoegde hij van het begin tot het eind, doch ook hy had een groot fout, n.L het te lang bij zich houden van den bal, het treuzelen bij het afgeven. Van Heel was nog de beste van het drietal, al konden wij zijn spel van dezen middag niet bewonderen. Hy deed het kalmpjes aan en dit was eigenlijk wel een der hoofdoorzaken van den toch wel vrij onverwachten nederlaag. Over het geheele elftal lag een loomheid, welke slechts in korte perioden werd overwonnen. Mogelijk is, dat men de tegenpartij onder schat heeft, waarvoor de 20 voorsprong, na een half uur spelen veel aanleiding gaf De voorhoede was, wat het binnentrio be treft, al heel zwak. Bakhuys heeft weinig goede dingen ge daan. Zyn spelverdeeling was zwak, zijn be faamde schoten hebben wij gemist. Naast hem speelden Heetjans en van Spaendonk, om beurten links en rechts. Veel verschil was daar niet in. Beide spelers zijn harde werkers, doch het fijne, het meestelijke van een Smit ontbreekt eraan. Juist van de twee binnenspelers zal te Dusseldorf zeer veel afhangen. De beide buitenspelers waren nog de besten van de vijf. Vooral Wels demon streerde zyn snelheid, zijn goede voorzetten zyn tactisch plaatsen, terwijl van Nellen aan den anderen kant het er ook niet slecht heeft afgebracht, al kreeg hy minder te doen. Zoo is de eindindruk van dit voorloopig Nederlandsch Elftal zeer matig te noemen. Het was volkomen logisch, dat toen de En gelschen in de tweede helft het tempo ver hoogden en zich met enthousiasme in den strijd wierpen, de 20 voorsprong al gauw veranderd was in een 32 achterstand. De indruk van David Jack Na afloop van den wedstrijd vertelde David Jack, de manager van Southend Uni ted, een der meest bekende spelers, die ooit Engeland heeft opgeleverd, ons, dat het spel van de Nederlanders hem zeer was meegevallen. Technisch hebben zy allen, aldus Jack, de noodige capaciteiten, doch met die tactiek ben ik het niet eens. De spil ging veel te ver naar voren, wist soms zelf niet of hy verdedigen of aanvallen moest, hij scheen zich geen vaste taak te hebben gesteld en dat is altijd van invloed op het spel van de geheele ploeg. In Engeland houdt men nog steeds vast aan den stopper- spil en die tactiek prefereer ik boven al het andere. De beste spelers waren volgens mij van Heel, Wels en ook keeper van Male. De Nederlanders spelen zeer fair, alleen ik had gedacht met wat meer geestdrift. Ziedaar het oordeel van een speler, die zelf nog getoond heeft over uitnemende kwaliteiten te beschikken. Eerst als rechts binnen daarna als mid-voor was hij den ziel van den Engelschen aanval. Een grootsch spel heeft Southend ons niet laten zien, maar in enkele opzichten viel er voor de Neder landers toch ook hier veel te leeren, b.v. het prachtige kopwerk der Engelsche backs. De wedstrijd. Wat den wedstrijd zelf betreft, Wels pro fiteerde na 14 minuten van een fout van den Engelschen rechts-back (10). Na een half uur spelen vergrootte van Spaendonck den voorsprong. Met dezen stand ging de rust in, alhoewel door onze voorhoede nog enkele, schier niet te missen kansen, waren teniet gebracht. In de tweede helft was Southend United bete» op dreef, men speelde enthousiaster, 2 doelpunten moesten worden geannuleerd wegens buitenspel. Na 20 minuten gaf Jack een prachtig staaltje van technisch kunnen te zien, toen hij, met den rug naar het doel staand, zich plotseling omdraaiend een schot loste, dat doel trof. (2—1). Uit een doel wor steling werd de gelijkmaker geboren en een minuut later scoorde de rechtsbuiten het derde doelpunt. Met een 32 overwinning voor de Engel schen kwam het einde van dezen oefenwed strijd, die zoowel voor de technici als voor het publiek zeer teleurstellend mocht wor den genoemd. Ongeveer 10.000 toeschouwer woonden de ontmoeting op het Sparta-terrein bij. NEDERLAND—DUITSCHLAND. Het Nederlandsche Elftal, dat op 31 Januari a.s. te Düsseldorf tegen Duitschland zal spelen, is als volgt samengesteld: Halle (Go ahead) Weber Caldenhove (A.G.O.V.V.) (D.W.S.) B. Pauwe Anderiessen van Heel (Feyenoord) (Ajax) (Feyenoord) aanvoerder van Spaendonk Smit (Neptunus) (Haarlem) Wels Bakhuys van Nellen (Unitas) (H.B.S.) (D.H.C.) In den oefenwedstrijd, welke gister middag te Rotterdam tegen Southend United is gespeeld, moest Weber wegens een blessure den strijd staken. By nader onderzoek in een der Rotterdamsche zieken- stigen aard is, zoodat Weber binnen eenige deze verwonding in het geheel niet van ern- huizen hebben Röntgenfoto's uitgewezen, dat dagen weer geheel fit zal zyn. Ook Smit en Halle zijn van hun ongesteldheid hersteld. Automobilisme. RALLYE MONTE CARLO. Een dag in Denemarken. Mr. P. Lamberts Hurrelbrinck schrijft: De tweede dag van onze reis naar de startplaats Stavanger was een blijde dag. Wy gingen naar Denemarken, dat lieve land met zijn vriendelijke bevolking, waarvan Calkoen en ik zóó veel aan Ton verteld had den, dat deze er zich bijna even sterk op verheugde als wij. Maar het duurde langer dan wij gedacht hadden voordat wy het be loofde land binnen reden. Op de Duitsche wegen lag een dunne laag bevroren sneeuw, die den bodem spiegelglad maakte. Daarbij kwam, dat de wegen in Sleeswijk nog van ouderwetsch model zijn, smal en tonrond, zoodat het slipgevaar voortdurend rondom de wielen van onzen wagen loerde. Maar de Ford hield zich goed en bleek tegen een vaartje van tusschen de 60 en 70 K.M. geen bezwaar te hebben, zoodat wy toch nog be trekkelijk vlug opschoten. Wat ons vooral hielp was de volkomen verlatenheid der wegen. Het was Zondag en er reed dus geen vrachtverkeer en voor zijn genoegen waag de niemand zich op zulke wegen, zoodat wij zoo goed als geen enkele auto tegen kwa men. Zoo kwamen wij tegen een uur of 12 aan de Deensche grtns, waar de douane beambten ons vertelden, dat tot dusverre nog maar één Rallyewagen was gepasseerd, een Fransche van Lahaye en Quatre Sous. Lang duurde het oponthoud niet en na slechts een kort tijdverlies konden wij onzen weg vervolgen naar Kopenhagen. De wegen waren natuurlijk ook weer met een dunne bevroren sneeuwlaag bedekt, maar daarover was zand gestrooid, zoodat er van gladheid geen sprake meer was. Lustig reden dan ook tallooze auto's door het prachtige zonovergoten winterlandschap. Een zeer bijzondere bekoring heeft 't Deen sche landschap door zijn gematigdheid, waaraan alle uitbundigheid ontbreekt. Ner gens felle kleuren, geen grootsche natuurta- fereelen, maar over de glooiende heuvels waast overal de doorzichtige, zilvergrijze ne- velatmospheer van een zeeklimaat. De na bijheid van de zee voelt en speurt men voortdurend, al vertoont zij zich zelve slechts af en toe in de verte of een enkele maal vlak bij, wanneer zij even zichtbaar wordt als een groot blauw oog, dat nieuws gierig staart naar het land, om dan weder te verdwijnen achter een bosch of een bocht van den weg. De duidelyk merkbare wel varendheid van dit speelsche land is ook gematigd, de huizen langs den weg zijn niet groot maar zien er steeds proper en goed onderhouden uit, terwyl de straten en ste den en dorpen een keurig onderhouden in druk maken. Men krijgt zoo het gevoel van to rijden door een volkomen evenwichtig land. De bevolking is uitermate voorkomend en behulpzaam. Wanneer men even stil houdt in een stad om naar den weg te vra gen, dan verdringen zich geen klompen- menschen om den vreemd met schoppen en sneeuwkettingen uitgerusten Rallyewagen, maar een enkeling komt naar voren om de gewenschte inlichtingen te geven, terwijl de anderen rustig verder gaan. Te Kolding, waar wij de lunch gebruikten, waarschuw de de eigenaar van het restaurant ons on gevraagd, dat wij ons haasten moesten om de boot van 4 uur te Nyberg te halen en aan deze bereidwillige hulpvaardigheid dankten wij het, dat wij precies 2 minuten vóór het vertrek de boot opreden. Na de lan ding te Korsöi moesten nog 150 K.M. in 2 y, uur afgelegd worden om de boot te Elseneur te halen. Dat was poot-aan spelen in de duisternis, maar de wegen in Dene marken zijn prachtig, kaarsrecht en breed en hoe Noordelijker wij kwamen des te meer van sneeuw ontbloot. Na Roshillen, een 30 K.M. vóór Kopenhagen, waren zij kurkdroog en kon de V8 Ford zich geheel uitleven. Het vinden van den goeden weg van Kopenhagen naar Lengby leverde nog eenige moeilijkheden op, maar gelukkig hoefden wij de stad niet door en overal waar wy stil stonden kwamen terstond hulpvaardige Denen op ons af om te vra gen, wat wij wenschten en ons den weg te wijzen. Zoo kwamen wy 'n 12 minuten vóór het vertrek van de boot aan de haven, waar de douanebeambten ons zoo spoedig moge lijk hielpen en ongeveer 5 minuten vóór het vertrek van de boot reden wij op het dek. Adieu Denemarken, het verblijf van nog niet één heelen dag in dat lieve land is eigenlijk veel te kort, maar wij moesten verder; een Rallye rijden is niet uitsluitend een plezierreis, maar legt ook verplichtingen op. Aan de overzijde landden wij op Zweedsch grondgebied te Helsingberg, waar wij een half uur later in het hotel aankwamen, waar Calkoen met uitbundige blijdschap begroet werd door den portier, die hem van vroegere Rallyes kende. De wagen bleef den nacht buiten staan op het plein, met het grootste deel der bagage er in. Dat is in Scandinavië mogelijk. Wielrennen. ZESTIEN KOPPELS VOOR DE ANTWERPSCHE ZESDAAGSCHE. Voor de Zesdaagsche te Antwerpen, die van 5 tot 11 Februari a.s. wordt verreden, zijn de volgende zestien koppels gecontrac teerd: SchönPellenaars, Guerradi Paco, Ignat Diot, WalthourCrossley, Piet van Kem penGuimbrètiere, PijnenburgSlaats, van HoutWilly Vroomen, van Schijndelvan den Broek, WalsRonsse, AertsBuysse, DekuysscherBilliet, CharlierDepauw, KaersHaesendonckx, LonckeDeneef, HuybrechtsVerdyck, VerreyckenMeer- schaert en DeryckHuys. 95. Het was een heele toer om in de duisternis te zoeken. Natuurlijk had de dokter een zaklantaarn meegenomen. Ein delijk vond hij een spoor. Aan de scherpe punten van een cactusplant vond hij een paar draden van de jurk van Jet. 96. De bediende Hassan deed ook een ontdekking. Hij zag tusschen de struiken een paar dienaren van den Amerikaan. Men vermoedde nu natuurlijk, dat de Amerikaan hier de hand in had.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7